هزینه سئو چقدر است؟

هزینه خدمات سئو

هزینه سئو چقدر است؟
هزینه سئو متناسب با صنعت و سختی کلمات کلیدی و اهداف کارفرما مشخص می شود و می تواند به صورت پکیج های سئو و یا خدمات ماهانه انجام بگیرد.

هزینه سئو چقدر است؟ این سناریو تکراری است که مشتریان از شرکت های طراحی سایت در مورد سئو سایت پرسش می کنن.

سئو SEO راهی برای جذب حداکثری مشتری است . این روزها ، 93٪ از تعاملات مشتری با یک جستجوی ساده گوگل با موتور جستجو های دیگر آغاز می شود.

با این اوصاف ، شما باید سئو  SEO متناسب با کسب و کار خود را بیابید و یکی از بهترین راه ها این است که با یک متخصص مشارکت کنید. اگر بودجه محدودی دارید ، احتمالاً از خود می پرسید که چه نوع قیمت گذاری برای سئو را انتظار دارید.

چگونه یک تیم بازاریابی حتی این وظایف سئو را ارزیابی می کند و ROI را برای آنها قرار می دهد، چه رسد به اینکه به بودجه SEO منطقی برسد.

 

سئو  چیست ؟

سئو چیست؟
سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با اهداف افزایش ترافیک هدفمند است.

سئو SEO یا SEARCH ENGINE OPTIOMIZATION به زبان ساده به معنای، افزایش رتبه در فهرست نتایج گوگل می باشد. هدف سئو افزایش بازدیدهای مرتبط به جهت دریافت سرنخ های فروش می باشد. سئو یک از راهکاری های موثر، مقرون به صرفه و کارآمد دیجیتال مارکتینگ می باشد. امروز سئو به یک رقابت سخت تبدیل شده است . سئو و کسب رتبه بالاتر در گوگل یکی از اهداف مدیران با هوش کسب و کارها می باشد.

SEO مخفف چه عبارتی است ؟

سئو یا بهتر بگوئیم اس ای او یا SEO اختصار عبارت Search Engine Optimization می باشد. ترجمه این عبارت انگلیسی به فارسی “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” می باشد. ما سئو را در فارسی به عنوان یک کلمه با معنی در نظر می گیریم. عبارات مختلفی در مورد سئو وجود دارد: ” سئو سایت ، سئوکار،  سئو حرفه ای، سئو ارزان، سئو داخلی،  سئو خارجی،  سئو تکنیکال، سئو تصاویر، سئو موبایل، خدمات سئو ، آموزش سئو و  … ”

در واقع هدف سئو کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می باشد ، یا بهتر بگوئیم کسب رتبه بالاتر در گوگل ( گوگل سلطان موتورهای جستجو می باشد و بیشترین سهم از بازار موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده است ) .

مطلب مرتبط : سئو چیست؟

 

 

چقدر باید برای سئو هزینه کنید؟

هیچ پاسخ روشنی برای این وجود ندارد، زیرا هر سایت، شرکت و صنعت متفاوت است. پاسخ کوتاه این است که به خرج کردن ادامه دهید تا زمانی که ROI منطقی نباشد. اگر ارزش طول عمر مشتری خود (CLV) و همچنین هزینه به ازای هر جذب مشتری از SEO را محاسبه کرده باشید، تصویر بسیار واضحی از بازگشت سرمایه خود خواهید داشت. اگر در این سطح از جزئیات نیستید، باید در آینده به اینجا برسید.

اگر موارد فوق را انجام نداده اید، تعیین آن کمی سخت تر می شود، اما همچنان ممکن است. به عنوان یک شرکت، شما باید یک بودجه کلی بازاریابی، بسته به صنعت، اغلب 5 تا 10 درصد یا بیشتر داشته باشید. شما باید درصد مشخصی را به طور کلی به بازاریابی دیجیتال خود اختصاص دهید، و سپس آن را حتی بیشتر به درصد معینی اختصاص داده شده به ترافیک ارگانیک (SEO) تقسیم کنید.

فرض کنید 10 درصد از درآمد شرکت خود را به بازاریابی اختصاص داده اید. سپس فرض کنید شما بازاریابی آفلاین سنتی انجام می دهید که نیمی از آن بودجه را مصرف می کند. اکنون 5 درصد از درآمد خود را به دیجیتال اختصاص داده اید. سپس باید نگاهی به سایر برندهای موفق در صنعت خود بیندازید که سعی دارید از آنها تقلید کنید. با استفاده از SimilarWeb می توانید یک تخمین تقریبی از جایی که آنها ترافیک وب سایت خود را دریافت می کنند، بدست آورید. بگذارید همچنین بگوییم که رقبای شما 50 درصد از ترافیک وب سایت خود را از جستجوی ارگانیک دریافت می کنند. پس منطقی است که فرض کنیم باید نیمی از بودجه دیجیتال خود را به جستجوی ارگانیک یا 2.5٪ از درآمد کلی شرکت خود اختصاص دهید.

این اعداد برای هر شرکتی متفاوت خواهد بود، اما این نمونه ای از چگونگی رسیدن به یک عدد معقول است.


هزینه سئو بر اساس بودجه کلی (دیجیتال) بازاریابی

واقعا سخت است که بدانید بودجه کلی بازاریابی شما چقدر باید باشد،هزینه مربوط به فعالیت های دیجیتال مارکتینگ نیز از این جنس است . هزینه  سئو می تواند متناسب با بودجه ای که شما برای بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ خود مصرف می کنید محاسب شود .

روش های معمول بودجه بندی سئو

  • رویکرد تومان با نرخ ثابت: بر اساس آنچه که می توانید بپردازید (کمترین مشکل، کم دقت)
  • درصد فروش:  روش محبوب، معمولاً 9-12٪ بودجه سالانه (کمتر دشوارتر، دقیق تر)
  • مطابقت با رقیب:  بودجه را بر اساس آنچه رقبا برای ادامه دادن هزینه می کنند (کمتر دقیق، دشوارتر) قرار دهید.
  • هدف طرح بازاریابی:  بودجه با اهداف همسو می شود، هرچند که اکثر آنها منطقی تر است (سخت تر، دقیق تر)

بنابراین هر طور که به طور کلی به بودجه بازاریابی خود برسید، بخشی را به بازاریابی سنتی (آفلاین) و بخشی را به دیجیتال اختصاص خواهید داد.

برای تجزیه دیجیتال بیشتر می توانید با هزینه های سربار مانند حقوق تیم بازاریابی، ابزارها و وب سایت بازاریابی تخصیص دهید. سپس منطقی است که بودجه خود را بر اساس کانال‌هایی که بیشترین ترافیک و درآمد را به سایت شما می‌آورند، تقسیم کنید، یا تقسیم فعلی چیست یا اینکه ایده‌آل باید بر اساس استانداردهای صنعت شما باشد.

به عنوان مثال، اگر ایمیل 50 درصد از ترافیک شما را به سایت شما هدایت می کند، اما ارگانیک (سئو ارگانیک چیست؟) فقط 10 درصد است، این احتمالاً یک عدم تعادل در مقایسه با میانگین های بیشتر صنعت است، جایی که ارگانیک 50 درصد ترافیک و ایمیل نزدیک به 20 درصد است. بر این اساس، شما پول بیشتری را به سئو اختصاص می دهید تا به میانگین صنعت برسد.

برعکس، اگر از توزیع‌های کانال ترافیک فعلی خود راضی هستید، فرض کنید:

  • 40% جستجوی ارگانیک (SEO)
  • 20% جستجوی پولی (Google Ads)
  • 10٪ رسانه های اجتماعی (پرداخت + ارگانیک)
  • 10% ایمیل مارکتینگ
  • 10% تبلیغات نمایشی (display ads)
  • 10 درصد ترافیک ارجاع (referral traffic)

سپس بودجه خود را بر اساس این تفکیک تخصیص می دهید.

هر شرکت و صنعت متفاوت است، بنابراین برای تحقیق و برنامه ریزی استراتژی بر این اساس وقت بگذارید.

 


ما می دانیم که صاحبان مشاغل در اینجا امیدوار به پاسخ مستقیم هستند.

شما یک رقم ساده می خواهید که کاملاً متناسب با بودجه ماهانه یا سالانه شما باشد.

واقعیت این است که هزینه سئو می تواند بسته به خدمات سئو مورد نیاز یا مورد نظر شما تفاوت چشمگیری داشته باشد. هزینه سئو  بسته به  عوامل مختلفی از جمله میزان محتوای مورد نیاز ، انتظارات ، پیش بینی رشد کسب و کار و دامنه خدمات مورد نیاز متفاوت است.

شما باید نسبتاً خوب تصور کنید که با دریافت قیمت برای سئو از آژانس های بازاریابی چه انتظاری می توانید داشته باشید.

ما می خواهیم به مشاغل مختلف در هر اندازه کمک کنیم که درک کنند چگونه بودجه مناسبی برای خدمات با کیفیت برتر سئو  SEO در نظر بگیریم – و از  سو ستفاده از آنها جلوگیری کنیم.

راه درست برای برآورد هزینه خدمات سئو چگونه است؟

به صورت خلاصه هزینه سئو متناسب با هر کسب و کاری برآورد می گردد، بعضی مشاغل ترافیک بالاتری دارند و کلمات کلیدی سخت تری دارند پس زمان و هزینه آن بالاتر خواهد بود. علاوه برای کلمات کلیدی، وضعیت کنونی وب سایت و فعالیت های گذشته سایت و صفحات اجتماعی در هزینه تاثیر گذار است .

متناسب با سیاست و بودجه خود هزینه کنید.

بودجه ای متناسب برای همه مشاغلی که نیاز به خدمات سئو دارند وجود ندارد. این هزینه بر اساس عوامل متعددی استوار است – اما هرچه بتوانید (و مایلید) برای کار با کیفیت بالا هزینه کنید ، نتایج و بازگشت سرمایه بیشتر خواهد بود.

ما در وب برتر ، خدمات و راهکارهای مقیاس پذیر و حرفه ای سئو را متناسب با بودجه تجاری شما ارائه می دهیم. با تخصص ما می توانید بدون نگارنی قیمت  ، رقابت خود را پیشی بگیرید.  و ما بسته ایده آل سئو SEO را برای شما آماده خواهیم کرد.


خدمات سئو و بهینه سازی موتور جستجو

Search Engine Optimisation Services

سئو سایت برای  ارائه رتبه بندی ، فروش و درآمد است. افزایش بازدید  سایت شما مهم است، اما هدف اصلی ما هدایت ترافیکی است که مشتری ساز باشد. سئو سایت  از نزدیک با استراتژی های ایجاد لینک ، ایجاد محتوای جذاب، صفحات اجتماعی و تبلیغات اینترنتی در ارتباط است. ما این استراتژی ها را برای کمک به ارائه نتایج بهتر برای مشتریان خود ترکیب می کنیم. خدمات سئو سایت باید با استراتژی قوی و کارآمد همراه باشد .

خدمات سئو سایت آن چیزی است که شما برای رونق کسب و کارتان نیاز دارید . صفحه به صفحه از رقبایتان پیش بگیرید و به صفحه اول گوگل برسید و در صفحه اول صدر نشین باشید . سئو راه سختی است !  ما این مسیر را برایتان هموار می کنیم . با خدمات سئو سایت وب برتر صدر نشین باشید.

اگر می خواهید درآمد خود را افزایش دهید و برند معتبری باشید بر سئو و بهینه سازی سایت خود تمرکز کنید و نتیجه بگیرید .

اطلاعات بیشتر : خدمات سئو 


چند مثال از هزینه های سئو سایت

 

هزینه طراحی و سئو سایت وب سایت ژناسان

لینک سایت :

هزینه طراحی و سئو سایت :  فقط 7 میلیون تومان

زمان انجام طراحی و سئو سایت  : 3 ماه

جایگاه  : نفر سوم در صفحه اول گوگل

عبارت سئو شده : کیت استخراج DNA از قارچ

تعداد کلمه در عبارت جستجو : 4 کلمه

توضیحات : این عبارت جزء عبارت های سخت و  با ترافیک بالا نیست.

 

هزینه طراحی و سئو سایت آلاچیق

لینک سایت :

هزینه طراحی و سئو سایت : 23 میلیون تومان

زمان انجام طراحی و سئو سایت : یکسال

جایگاه در گوگل  : صفحه اول و دوم گوگل

عبارات :  آلاچیق، ساخت آلاچیق، آلاچیق فلزی، آلاچیق چوبی و ….

تعداد کلمات در عبارت جستجو : یک کلمه ای ، دو کلمه ای ، 3 کلمه ای

توضیحات : این عبارت جزء عبارت های با ترافیک متوسط است .

 

 

 

 

 

خدمات و هزینه سئو به صورت ماهانه ؟

آیا برآورد هزینه سئو به صورت ماهانه گزینه مناسبی است .

اولین واقعیتی که به شما توصیه می کنیم هنگام کاوش هزینه SEO به یاد داشته باشید این است که این سرویس به جای گزینه یکبار مصرف ، یک سرویس ثابت یا راه حل مورد نیاز شما خواهد بود. جدا از اهداف و آرزوهایی که برای تجارت خود دارید ، قیمت گذاری سئو نیز بر نوع خدمتی که می خواهید تأثیر می گذارد. در نظر گرفتن این جنبه بدون بررسی مسئله کیفیت غیرممکن است.

شایان ذکر است که اکثر تاکتیک های SEO نیاز به توجه ماهانه دارند ، از جمله ایجاد لینک و بازاریابی محتوا. سئو یکبار مصرف نیست. باید به طور مداوم به روز شود ، تجزیه و تحلیل شود و تنظیم شود تا نتایج مطلوب ارائه شود.

محتوا و پیوندها باید به طور مداوم ارتقا یافته و بهبود یابند. به همین دلیل است که بیشتر صاحبان مشاغل تمایل بیشتری به پرداخت ماهانه یک نگهدارنده برای یک سرویس سئو با کیفیت خواهند داشت.

قیمت پایین می تواند به معنی کیفیت پایین خدمات باشد.

به عنوان مثال ، شما باید مراقب شرکتی باشید که خدمات خود را برای هر چیزی شبیه به …  تومان  در ماه ارائه می دهد ، به ویژه هنگامی که فکر می کنید متوسط ​​حقوق متخصصان حرفه ای SEO حدود ….  در سال است. با این هزینه کم ، یک شرکت یا به روش های سایه دار – مانند طرح های پیوند – متکی است یا نتایج بسیار کمی ارائه می دهد.

نوع حرفه ای که انتخاب می کنید نیز می تواند بر قیمت گذاری خدمات سئو تأثیر بگذارد. اگر یک حرفه ای با بیش از دو سال سابقه کار می خواهید انتظار داشته باشید که تقریباً 40٪ در هر ساعت و بیش از دو برابر در ماه بپردازید. تنها پس از دو سال تجربه ، نرخ ساعتی SEO می تواند از …  بیشتر شود.

جای تعجب نیست که شرکتهای سئو به طور متوسط ​​در مقایسه با مستقلین و مشاوران هزینه ای تقریباً دو برابر دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که بیشتر متخصصان سئو همچنین از نگهدارنده ماهانه هزینه می گیرند. حدود 75٪ از همه متخصصان بهینه سازی موتور جستجو ماهانه یک نگهدارنده را شارژ می کنند.

محبوب ترین نگهدارنده بین …. تا … در ایران است.