گوگل چگونه پول در می آورد

گوگل از افرادی که به سرویس جستجویش اعتماد می کنند و ارزش قائل هستند سود می برد. با ارائه نتایج جستجوی مفید به این امر دست می یابد.

گوگل همچنین به کسب و کارها این فرصت را می دهد که برای قرار دادن آگهی در بالای صفحات نتایج جستجو پرداخت کنند. کلمه “تبلیغ” این لیست ها را نشان می دهد. وقتی جستجوگران روی این تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) کلیک می کنند، گوگل درآمد کسب می کند که شما از طریق AdWords خریداری می کنید. شما این تبلیغات را به ویژه در جستارهای عمومی تر خواهید دید.

به غیر از برچسب کوچک، این نتایج جستجو تقریباً از سایر نتایج جستجو قابل تشخیص نیستند. البته، این عمدی است، زیرا بسیاری از کاربران روی این نتایج کلیک می کنند بدون اینکه متوجه شوند که آنها تبلیغات هستند.

این همان چیزی است که گوگل روی آن حساب می کند. درآمدهای تبلیغاتی بیش از 80 درصد از 182.5 میلیارد دلاری را که گوگل در سال 2020 به دست آورده بود، تشکیل می داد. بنابراین در حالی که عملکردهای جستجو محصول اصلی آن باقی می ماند، به تجارت تبلیغاتی آن بستگی دارد.

توجه داشته باشید، گوگل هیچ درآمدی بابت نمایش وب سایت های (ارگانیک) دریافت نمی کند و در واقع سئو در گوگل رایگان می باشد. البته اکثر افراد برای آنکه سایت خود را سئو بکنند باید به افرادی برای تولید محتوا، طراحی و سئو دستمزد پرداخت کنند که این ربطی به گوگل ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.