آموزش کامل سئو سایت برای مبتدیان

آموزش کامل سئو سایت برای مبتدیان

آموزش کامل سئو سایت برای مبتدیان راهی آسان برای آموزش سئو سایت . بسیاری از مجموعه های کوچک ، مایل هستند که سئو سایت را خودشان انجام بدهند. برای اینکه شما بهترین نتیجه را از سئو سایت خود به دست آورید، ما راهنمایی کامل را در اختیارتان قرار میدهیم. این راهنمای سئو موجز  و به زبان ساده نوشته شده است اما در حین حال کامل و کاربردی است .

آموزش کامل سئو سایت برای مبتدیان- وب برتر - webbartar.com

آیا می خواهید سئو یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

این راهنمای کامل سئو SEO  در وب برتر  را برای شما تهیه شده است  و هر آنچه را که برای ادامه کار بهینه سازی موتور جستجو به تنهایی نیاز دارید را می توانید توسط این آموزش  فرابگیرید . 

آموزش مبانی سئو

قبل از اینکه به تکنیک ها و جنبه های خاص سئو بپردازیم، اجازه دهید تعاریف اساسی، واژگان و پرسش های  متداول مربوط به سئو را با هم مرور کنیم.

آموزش مبانی سئو - از آموزش کامل سئو برای مبتدیان - وب برتر - webbartar-com

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارت Search engine optimization می باشد . در واقع سئو  فرآیندی است برای بهینه سازی وب سایت شما با هدف بهبود رتبه بندی در نتایج جستجو و ترافیک ارگانیک .

تاریخچه سئو به دهه 90 میلادی برمی گردد که برای اولین بار موتورهای جستجو ظهور کردند. امروزه ، این یک استراتژی بازاریابی ضروری و یک صنعت همیشه در حال رشد است.

بهینه سازی موتور جستجو فقط بر روی نتایج جستجوی ارگانیک متمرکز است و شامل بهینه سازی PPC نیست. SEO و PPC هر دو بخشی از بازاریابی موتور جستجو هستند.

 جستجو و ترافیک ارگانیک ؟

تبلیغات گوگل چیست ؟

PPC یا تبلیغات کلیکی گوگل چیست ؟

SEM چیست ؟

هر روز مخاطبان بسیاری از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل دنبال نیازمندیها یا علایق خود هستند. آنها همه چیز را گوگل می کنند. آنها از طریق گوگل کالا و خدمات مورد نیاز خود را جستجو می کنند . سئو سایت باعث می شود این مشتریان شما را یافت و از محصولات و خدمات شما خرید کنند.

سئو  استراتژی و  اقداماتی است که شما انجام می دهید تا گوگل وب سایت شما را به عنوان یک منبع با کیفیت در نظر بگیرد و شما در فهرست جستجو بالاتر نشان دهد.

 

گوگل سلطان موتورهای جسجو است .

گوگل در 20 سال گذشته به چنین بخش بزرگی از زندگی روزمره تبدیل شده است. آنچه که به عنوان یک شرکت کوچک کار خود را از یک گاراژ شروع کرد، اکنون بزرگترین موتور جستجو در جهان است که بسیاری از افراد روزانه از آن استفاده می کنند. این واقعیت که کلمه “گوگل کردن” برای جستجوی آنلاین به یک فعل تبدیل شده است ، نشان می دهد که چه اندازه از گوگل  و موتور جستجو آن  بزرگ شده است.

برای کسی تعجب آور نیست که گوگل بیشترین سهم بازار موتور جستجو در جهان را در اختیار دارد. آمار  نشان می دهد که در سراسر جهان ، از هر 10 نفر ، 9 نفر هنگام انجام هر نوع جستجو در اینترنت به گوگل مراجعه می کنند.

سهم سئو برای موتور جستجوی گوگل  از بازار بسیار زیاد است ، به طوری که آژانس های بازاریابی دیجیتال بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و خدمات طراحی وب خود را به طور خاص طراحی می کنند تا به وب سایت ها کمک کنند رتبه خوبی در نتایج جستجوی Google داشته باشند. 

با بیش از 90 درصد سهم بازار موتور جستجو توسط گوگل ، اهمیت داشتن رتبه خوب کسب و کار در نتایج جستجوی گوگل بدیهی است.

پس می توان در واقع از لفظ بهینه سازی سایت برای موتور جستجو در سئو یک سایت اشاره کرد. عملا برای کمتر مشتری ما مهم هست که مثلا در بینگ چه رتبه یا جایگاهی دارد.

 

به آمار زیر توجه کنید: این آمار متعلق به 2021 است 

 • Google:86%
 • Bing: 73%
 • Yahoo!: 46%
 • Baidu: 11%
 • Yandex: 87%
 • DuckDuckGo: 66%

توجه:

اگرچه  سئو SEO مخفف  search engine optimization به معنای “بهینه سازی موتور جستجو” است ، اما با تسلط فعلی گوگل،  بر بازار موتورهای جستجو ما می توانیم از عبارت “بهینه سازی گوگل Google” استفاده کنیم.

به همین دلیل است که تمام نکات و تکنیک های این راهنما عمدتا در مورد سئو گوگل  SEO Google است ، اگرچه بسیاری از موارد عمومی  هستند و برای بهینه سازی برای هر موتور جستجو دیگری کاربرد دارند.

یک نگاه کوچک به سئو 

برای افزایش رنک سایت  ، نیاز نیست شما تمام اطلاعات مربوط به سئو را بیاموزید و همه آنها را در سایت خود استفاده کنید. سئو بسیار پیچیده است و الگوریتم های بی پایان گوگل همیشه در حال تغییر هستند، هر روز شما اخبار جدیدی از سئو و اینکه چطور می توان سایت را سئو کرد در وب سایت های مختلف ایرانی و خارجی  می بینید ، همه در مورد ترفندها و شگرد ها و گاهی راز های  سئو صحبت می کنند.

البته برای موفقیت باید اصول و اجزاء کلید سئو را بدانید و آنها را به کار ببرید . مثال کاسه سوپ بهترین راه برای نمایش سئو است .

کاسه سوپ سئو
کاسه سوپ سئو

سه پایه اصلی سئو 

موارد فنی سئو Technical stuff 

کاسه تمام جنبه های فنی مورد نیاز برای پوشش دادن را نشان می دهد. که اغلب به عنوان سئو تکنیکال یا سئو فنی  Techincal SEO و برخی آنرا سئو داخلی یا سئو داخل صفحه  on-page SEO معرفی می کنند. بدون یک کاسه مناسب ، چیزی برای نگهداری سوپ وجود نخواهد داشت. پس در ابتداد سئو به معنای سئو داخلی معرفی شد و بعدها موارد دیگر به آن اضافه شد .

محتوای عالی Great content

می خواهم یک نام بزرگ و با اهمیت پیدا کنم ، محتوای عالی ، محتوای فاخر ، محتوای مناسب و … این عبارات شاید بتواند اهمیت این بخش را نشان بدهد. شما اگر می خواهید سئو خوبی داشته باشید باید به محتوای سایت خود اهمیت بدهید، هم باید تعداد محتوای شما قابل توجه باشد، هم باید کیفیت محتوای سایت شما کیفیت عالی داشته باشد.  برخی از شرکت های طراحی سایت بیش از 6000 مطلب داخل سایت خود دارند، چه زمان و هزینه ای صرف می کنند، چرا ؟ چون جواب می دهد .

شما بدون محتوای مناسب و سئو محتوا هیچگاه سایت فعالی نخواهید داشت . این یک مطلب خیلی ساده است، تولید محتوای عالی عامل موفقیت در سئو است، اما باید آنرا جزء سخت ترین بخش های سئو دانست . در تولید محتوای عالی بسیاری از نکات را باید رعایت کرد. نکات ریز و درشتی که شما را کمک می کند تا یک متن مخاطب پسند و مطابق استانداردهای موتورهای جستجو مانند گوگل تولید کنید .

سوپ نشان دهنده محتوای وب سایت شما است – مهمترین بخش. محتوای بی کیفیت = بدون رتبه بندی ، به همین سادگی است.

پیوندهای با کیفیت Quality backlinks 

چاشنی نشان دهنده پیوندهایی است که اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهد. شما می توانید محتوای عالی و یک وب سایت کاملاً بهینه داشته باشید ، اما در نهایت ، شما باید با دریافت بک لینک های با کیفیت – آخرین عنصری که سوپ سئوی شما را بی نقص می کند ،را هم داشته باشید. بهترین راه های جذب لینک های با کیفیت ، تولید محتوای عالی است . دیگران وقتی شما یک محتوای کامل و عالی دارید، به آن استناد می کنند و از سایت خود به این مطلب لینک می دهند ، این با کیفیت ترین بکلینک است .

شما می توانید از صفحات اجتماعی سیگنال های مناسبی دریافت کنید. یادمان باشد سئو یک راهکار دیجیتال مارکتینگ است ، دیجیتال مارکتینگ را به صورت یک پکیج ببینید ، یکی از ابزار عالی برای جذب مخاطبان اینترنتی حضور و فعالیت مناسب در صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام ، لینکدین ، فیسبوک ، پینترست و … است .

برخی از سایت های ایرانی را هم می توانید صفحات اجتماعی بدانیم ( بحث ما دانشگاهی نیست ) مثلا همین ویرگول و یا آپارات وب سایت هایی هستند که شما می توایند با فعالیت در آنها هم برند خود را تقویت کنید و هم از طریق راه کارهای مناسب بازدید کننده خود را افزایش دهید و حتی بکلینک های معتبر دریافت کنید ( شاید لازم باشد یک اشاره کوتاه به لینک های rel=”nofollow” داشته باشیم، بعضی از سئوکاران آنرا کاملا بی ارزش می دانند ، اما من معتقد هستم بسیار هم ارزشمند است و در جای خود در مورد آن صحبت می کنیم .) 
در فصل های بعدی ، همه این جنبه ها را از دیدگاه عملی مورد بررسی قرار می دهیم.

 

اصطلاحات تخصصی سئو یا اصطلاحات مفید سئو Useful vocabulary


به محض شروع به جستجو در مورد سئو SEO  ، با برخی از اصطلاحات رایج روبرو می شوید که سعی می کنند جنبه ها یا رویکردهای مختلف آن را طبقه بندی کنند ، یعنی:

 • سئو داخلی و سئوی خارج از صفحه
 • سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

آشنایی با آنها از جنب های مختلف مهم می باشد ، با شناخت این اصطلاحات شما می توانید فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید و کارهای که باید از آنها اجتناب کنید را خواهید داشت و

 

 

سئو داخلی و سئوی خارج از صفحه


اصطلاحات سئو  درون صفحه و خارج از صفحه فعالیت های SEO را بر اساس اینکه آیا آنها را در وب سایت انجام می دهید ، دسته بندی می کند

سئو داخل صفحه یا سئو داخلی 

سئو داخلی هر کاری است که می توانید در وب سایت انجام دهید-از بهینه سازی محتوا تا جنبه های فنی.

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی
 • بهینه سازی محتوا
 • بهینه سازی برچسب عنوان
 • بهینه سازی عملکرد صفحه
 • پیوند داخلی


هدف این است که همزمان محتوای کامل و UX را ارائه دهیم ، در حالی که به موتورهای جستجو نشان می دهیم که صفحه در مورد چیست.

 

سئو تکنیکال و اهمیت آن در سئو حرفه ای 

توجه: تا اینجا مشاهده کردید که ما سئو را به دو بخش یک کارهایی که داخل صفحه انجام می دهیم یا سئو داخلی و سئوی که خارج از سایت انجام می شود و به آن سئو خارجی می گوئیم . اما  تعریف دیگری است که به سئو تکنیکال سا سئو فنی می گویند Technical SEO . از لحاظ من این بهتر است، چون بخش فنی سایت و کارهایی که باعث می شود موتورهای جستجو سایت و صفحات سایت ما را بخوبی پیدا کنند و در گردش داخل سایت مشکلی نداشته باشند از ویژگی های یک سئو موفق می باشد . در این قسمت ما سئو تکنیکال را داریم که به مشکلات فنی از جمله سرعت ، بهینه سازی برای موبایل و امنیت و .. می پرداز و از طرف دیگر سئو داخلی صفحه را داریم که برای فهم بهتر آن می توانیم به سئو محتوای سایت بنامیم . اصطلاحات سئو  در صفحه و SEO فنی گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند و گاهی برای تشخیص بهینه سازی مربوط به محتوا (به عنوان مثال برچسب های عنوان) و بهینه سازی فنی (به عنوان مثال سرعت صفحه) استفاده می شود.

سئو خارج از صفحه یا Off-page SEO

تا به اینجا تعریفی از سئو آوردیم بهینه سازی برای موتورهای جستجو و در مورد دو بخش آن یعنی سئو محتوا یا همان سئو داخلی و سئو تکنیکال که به جنبه های مهم که برای موتورهای جستجو و ربات آن لازم است توجه کنیم ، اشاره شد. یک بخش مهم دیگر از سئو ، سئو خارج از صفحه نام دارد. سئو خارج از صفحه در واقع باعث می شود موتورهای جستجو، سایت شما را از طریق لینک های از طریق سایت های دیگر هم شناسائی کند. سئو خارجی و دریافت بکلینک های معتبر باعث می شود اعتبار سایت شما افزایش پیدا کند، هر چقدر شما بکلینک های معتبر و مرتبط بیشتری داشته باشید ، اعتبار بیشتری خواهید داشت . پس گوگل تصور می کند که مطالب و سایت شما اهمیت بیشتر دارند وقتی شما از طریق سایت های دیگر معرفی می شوید. 

سئوی خارج از صفحه بیشتر مربوط به دریافت بک لینک با کیفیت است تا به موتورهای جستجو نشان دهد که وب سایت شما دارای اعتبار و ارزش است. پیوندسازی ممکن است شامل تکنیک هایی مانند:

 • وبلاگ نویسی مهمان
 • ارسال ایمیل
 • صفحات اجتماعی 
 • تبلیغات محلی 
 • لینک سازی خراب

سئوی خارج از صفحه همچنین به سایر حوزه های بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی و برندسازی در رسانه های اجتماعی ارتباط نزدیکی دارد که بر اعتماد و اعتبار وب سایت شما تأثیر غیرمستقیم دارد.

به یاد داشته باشید که یک استراتژی موفق سئو شامل فعالیت های سئو SEO درون صفحه ( و البته سئو تکنیکال )  و سئو  خارج از صفحه است. 

نگاهی دیگر به سئو 

سئو یک چیز نیست ، سئو مجموعه ای از عوامل و فاکتورها می باشد و اصلا نمی توان آنرا به همین سه دسته بندی خلاصه کرد. برای سئو موفق شما باید در بازاریابی، فروش و برند سازی موفقیت داشته  باشید و از ابزار دیجیتال مارکتینگ به خوبی بهره بگیرید. تفکیک کردن آنها و ساخت شاخه و زیر شاخه برای سئو کمک می کند شما مفاهیم و یادگیری بهتری داشته باشید ، اما نباید شما را از هدف تان که همانا افزایش سرنخ های فروش و بازدیدهای منجر به فروش دور کند.

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

کلاه سیاه و کلاه سفید از فیلم های وسترن سرچشمه گرفته اند. آنها نماینده افراد بد و افراد خوب بودند.

در سئو ، این اصطلاحات برای توصیف دو گروه از سئوکاران استفاده می شود – کسانی که به قوانین تعیین شده در دستورالعمل های مدیران وب گوگل پایبند هستند و آنهایی که رعایت نمی کنند.

در خاطر بسپارید سئو روشی مناسب و جدی برای افزایش بازدید های هدفمند است ، آنرا با بازی و ترفندها اشتباه نکنید، اگر می خواهید حضوری دائم و رتبه ای پایدار داشته باشید ، مطمئن شوید که کارهای اصولی و درست را انجام می دهید. مثلا تولید محتوای عالی ، این هیچ گاه با هیچ الگوریتم جدید گوگل نقض نخواهد شد.

اما استفاده از کلمات کلیدی ، همیشه شک برانگیز است ،تعداد بیشتری استفاده کنید جزء کلاه سیاه ها خواهید بود ، اصلا استفاده نکنید ، گوگل شما را شناسائی نمی کند . پس واقعی بنویسید، متنی با معنی و مخاطب پسند  تهیه و منتشر کنید. کلمات کلیدی را موضوع خود قرار دهید ، بی شک تعداد دفعاتی که شما از کلمات کلیدی استفاده می کنید مناسب خواهد بود. اما وقتی برای گوگل و موتورهای جستجو متن می نویسید هیچ گاه استاندارد درستی برای تکرار کلمات کلید نخواهید یافت .

موتورهای جستجو

در این بخش از آموزش سئو برای مبتدیان خواهید آموخت که موتور جستجو چیست، چگونه کار می کنند و مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سئو در گوگل چیست. بزرگترین موتور جستجو دنیا گوگل می باشد، پس منطقی است که سئو را بهینه سازی سایت برای گوگل بدانیم.

ناوبری فصل

موتورهای جستجو چیست؟
موتورهای جستجو چگونه کار می کنند
الگوریتم گوگل
عوامل رتبه بندی

موتورهای جستجو چیست؟

موتور جستجو یک ابزار آنلاین است که به افراد کمک می کند اطلاعات را در اینترنت پیدا کنند. یک مثال معمولی؟ گوگل.

و حقیقت این است که گوگل نیز احتمالا تنها مثالی است که باید بدانید. فقط به نمودار سهم بازار موتورهای جستجو در سراسر جهان نگاه کنید (داده های Statcounter):

بنابراین وقتی در این راهنما در مورد موتورهای جستجو صحبت می کنیم، بیشتر منظور گوگل است. سایر موتورهای جستجو بر اساس اصول مشابه کار می کنند و تا زمانی که وب سایت شما برای گوگل بهینه شده است، باید برای دیگران نیز راه اندازی شده باشید.

نکته: درباره محبوب ترین موتورهای جستجو در مقاله SEOpedia ما در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند


فرآیندی که در آن موتورهای جستجو کار می کنند شامل این مراحل اصلی است:

خزیدن Crawling
نمایه سازی Indexing
انتخاب نتایج Picking the results
و در نهایت، نمایش نتایج جستجو به کاربر.

روند چیزی شبیه به این است:

خزیدن
خزیدن فرآیندی است که در آن موتورهای جستجو به طور مداوم تمام صفحات وب اینترنت را اسکن می کنند.

آنها از قطعات کوچکی از برنامه ها (به نام خزنده یا ربات) برای دنبال کردن تمام لینک ها و کشف صفحات جدید (و همچنین به روز رسانی صفحاتی که قبلاً کشف کرده اند) استفاده می کنند.

مارتین اسپلیت، تحلیلگر روند گوگل وبمستر، فرآیند خزیدن را به سادگی شرح می دهد:

«ما از جایی با برخی از URL ها شروع می کنیم و سپس اساساً پیوندها را از آنجا دنبال می کنیم. بنابراین ما اساساً در حال خزیدن از طریق اینترنت (یک) صفحه به صفحه، کم و بیش هستیم.»

نمایه سازی یا فهرست کردن ( ایندکس)
پس از خزیدن وب سایت، اطلاعات ایندکس می شوند. موتورهای جستجو سعی می کنند صفحات را تجزیه و تحلیل و درک کنند، آنها را دسته بندی کرده و در فهرست ذخیره کنند.

فهرست موتورهای جستجو اساساً یک کتابخانه غول پیکر از تمام وب سایت های خزیده شده با یک هدف واحد است – درک آنها و در دسترس قرار دادن آنها برای استفاده به عنوان یک نتیجه جستجو.

نکته: اگر می‌خواهید بفهمید صفحه شما خزیده شده و فهرست شده است، می‌توانید به سادگی به کنسول جستجوی Google خود بروید (اطلاعات بیشتر در مورد ابزار در فصل آخر) و از ابزار بازرسی URL استفاده کنید:

آخرین زمان خزیدن صفحه و همچنین هشدارهایی در مورد هرگونه مشکل احتمالی خزیدن و نمایه سازی که ممکن است Google با صفحه شما داشته باشد را خواهید دید.

در پست مفصل ما در مورد خزیدن و نمایه سازی بیشتر بخوانید.

انتخاب نتایج
هنگامی که کاربر اینترنت یک عبارت جستجو را ارسال می کند، موتور جستجو در فهرست جستجو می کند و بهترین نتایج را به دست می آورد. فهرست نتایج به عنوان SERP (صفحه نتایج موتورهای جستجو) شناخته می شود.

در پاراگراف های بعدی نگاهی دقیق تر به الگوریتم جستجوی گوگل خواهیم داشت.

الگوریتم گوگل

الگوریتم جستجوی گوگل به عنوان یک اصطلاح کلی برای اشاره به همه الگوریتم‌ها، سیستم‌های یادگیری ماشین و فناوری‌هایی که گوگل برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند، استفاده می‌شود.

برای ارائه بهترین نتایج، آنها عوامل مختلفی را در نظر می گیرند که عبارتند از:

معنی پرس و جو – موتور جستجو باید بفهمد کاربر دقیقاً چه چیزی را جستجو می کند
ارتباط صفحات – صفحه باید با عبارت جستجو مرتبط باشد
کیفیت محتوا – موتور جستجو سعی می کند بهترین نتایج را از نظر کیفیت محتوا انتخاب کند
قابلیت استفاده از صفحات – صفحات نیز باید قابل استفاده باشند (از نظر دسترسی، خوانایی، ایمنی و غیره)
زمینه و تنظیمات – در آخر، مکان، تنظیمات و تاریخچه جستجوهای کاربر در نظر گرفته می شود
همانند هر سیستم پیچیده دیگری، الگوریتم گوگل باید مرتباً به روز و اصلاح شود.

علاوه بر به‌روزرسانی‌های جزئی الگوریتم که به صورت روزانه اتفاق می‌افتد، Google معمولاً هر سال چند به‌روزرسانی الگوریتم اصلی را انجام می‌دهد.

آنها به طور رسمی توسط گوگل اعلام می شوند و سر و صدای زیادی در جامعه سئو ایجاد می کنند.


مرور فهرستی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلی (مانند پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوار و…) می‌تواند راهی عالی برای دریافت یک نمای کلی از نحوه تکامل جستجوی Google و SEO در طول سال‌ها باشد.

 

جستجوی ارزیاب کیفیت


علاوه بر الگوریتم‌ها، گوگل از ورودی داده‌های انسانی نیز استفاده می‌کند.

هزاران کارمند خارجی گوگل به نام رتبه‌بندان کیفیت جستجو وجود دارند که از دستورالعمل‌های دقیق (در دسترس عموم) پیروی می‌کنند، نتایج جستجوی واقعی را ارزیابی می‌کنند و کیفیت صفحات رتبه‌بندی شده را ارزیابی می‌کنند.

نمونه معمولی از صفحاتی که تحت این نوع ارزیابی دقیق قرار می‌گیرند، صفحات به اصطلاح YMYL (پول شما، زندگی شما) هستند – صفحاتی که به موضوعات مهمی می‌پردازند که می‌توانند بر شادی، سلامت، ایمنی یا رفاه مالی افراد تأثیر بگذارند.

ارزیابی‌کنندگان کیفیت مستقیماً بر رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند، اما داده‌های آنها برای بهبود الگوریتم جستجو استفاده می‌شود.

عوامل رتبه بندی

البته موتورهای جستجو محاسبات دقیق الگوریتم های خود را مخفی نگه می دارند. با این وجود، بسیاری از عوامل رتبه بندی به خوبی شناخته شده اند.

فاکتورهای رتبه بندی موضوعی بسیار مورد بحث در دنیای سئو هستند.

بسیاری از آنها به طور رسمی توسط گوگل تایید شده اند، اما بسیاری از آنها در حوزه گمانه زنی ها و تئوری ها باقی مانده اند. از نقطه نظر عملی، مهم است که بر روی عواملی تمرکز کنید که تأثیر ثابت شده ای دارند، اما همچنین سعی کنید “نمره خوب” را در همه زمینه ها حفظ کنید.

 

محتوای هدفمند Well-targeted content

 شما باید مشخص کنید که افراد چه چیزی را جستجو می کنند و محتوای با کیفیت متناسب با نیازهای آنها ایجاد کنید
وب‌سایت قابل خزیدن 

وب‌سایت قابل خزیدن Crawlable website

این کار بیهوده است 

اگر می‌خواهید رتبه‌بندی کنید، وب‌سایت شما باید به راحتی توسط موتورهای جستجو پیدا شود.

کیفیت و کمیت لینک ها Quality and quantity of links

هرچه صفحات با کیفیت بیشتری به وب سایت شما پیوند داده شوند، از نظر گوگل اعتبار بیشتری خواهید داشت.

محتوای مبتنی بر هدف کاربر Content oriented at user intent

سئو فقط به این نیست که از چه کلماتی استفاده می کنید، بلکه به نوع محتوا و جامعیت آن نیز مربوط می شود – بازدیدکننده شما را خوشحال می کند و گوگل نیز خوشحال خواهد شد.

 

محتوای منحصر به فرد Unique content 

در مورد استفاده از محتوای تکراری در وب سایت خود بسیار مراقب باشید

EAT:

 

تخصص، اقتدار، اعتماد  (Expertise, Authority, Trust ) سیگنال‌های E-A-T توسط ارزیابی‌کنندگان کیفیت Google ارزیابی می‌شوند – هرگز فراموش نکنید که تخصص و قابلیت اعتماد خود را بسازید و اثبات کنید و فقط در مورد موضوعاتی بنویسید که برای آنها واجد شرایط هستید.

محتوای تازه Fresh content

برخی از موضوعات به تازگی بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند، اما با این وجود، باید به طور مرتب محتوای خود را به روز کنید تا آن را به روز نگه دارید.

نرخ کلیک Click-through rate

تگ های عنوان و توضیحات متا خود را برای بهبود CTR صفحات خود بهینه کنید

سرعت وب‌سایت Website speed 

مطمئن شوید که بازدیدکنندگان شما مجبور نیستند برای بارگذاری صفحه زیاد منتظر بمانند، در غیر این صورت، احتمال زیادی وجود دارد که قبل از بازدید واقعی آن را ترک کنند.

 

روی هر دستگاهی کار می‌کند Works on any device

 

وب‌سایت شما باید روی هر دستگاه و اندازه صفحه‌ای کاملاً کار کند (به یاد داشته باشید که اکثر کاربران اینترنت از طریق دستگاه‌های تلفن همراه می‌آیند!)
عوامل مهم دیگری که ممکن است تأثیر مثبتی بر رتبه بندی شما داشته باشد:

عمق محتوا  Content depth
بهینه سازی تصویر یا سئو تصاویر  Image optimization
مرجع موضوعی Topical authority
صفحه ای با ساختار مناسب A well-structured page
اشتراک گذاری اجتماعی Social sharing
استفاده از HTTPS

 

موتورهای جستجوی زیادی وجود دارد، اما تنها گوگل است که بیشترین پیشرفت را در بازیابی اطلاعات، درک زبان طبیعی و پردازش زبان طبیعی داشته است.

در 25 سال گذشته، موتورهای جستجو از ارزیابی مبتنی بر متن خالص به عصر یادگیری ماشینی حرکت کردند.

امروزه گوگل هر ماه قصد کاربر را تکرار می‌کند و می‌تواند تفاوت‌های جزئی را در خواسته‌های واقعی جستجوگران تشخیص دهد: کیفیت محتوا، ارائه محصول، طراحی، تجربه کاربر. واقعا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در نتیجه، سئو از بهینه سازی معیارهای ثابت به کار در جهت تجربه کاربری بهینه تغییر کرده است. سئوکاران باهوش می دانند که باید از بک لینک ها و محتوا فراتر بروند. آنها باید نیازهای جستجوگران را در زمینه یک کلمه کلیدی درک کنند.

 

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از کارهای اساسی سئو است. در این فصل، یاد خواهید گرفت که چگونه جایگاه خود را پیدا کنید و چگونه کلمات کلیدی سودآوری را که می توانید برای آنها رتبه بندی کنید، پیدا کنید.

کلمات کلیدی را کجا پیدا کنیم؟
معیارهای کلیدواژه
حجم جستجو
دشواری کلمه کلیدی
ارتباط کلمه کلیدی
تحقیق کلمات کلیدی باید اولین قدم در مسیر سئوی شما باشد. به ویژه در دو سناریو رایج مهم است

شناخت جایگاه خود – هنگام راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید، تحقیقات کلمات کلیدی می‌تواند نمای کلی خوبی از موضوعات فرعی برای افراد در حوزه یا صنعت شما جالب باشد.
پیدا کردن ایده‌های محتوای جدید – تحقیق کلمات کلیدی می‌تواند به شما کمک کند سودآورترین فرصت‌های کلمه کلیدی را پیدا کنید و استراتژی محتوای خود را برنامه‌ریزی کنید
کلمات کلیدی را کجا پیدا کنیم؟
راه های مختلفی برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد.

اولین وظیفه شما این است که کلمات کلیدی اولیه را بیابید – عباراتی که به عنوان پله ای برای یافتن ایده های کلیدی بیشتر استفاده می کنید. اگر یک وبلاگ قهوه راه اندازی می کنید، عبارات ساده ای مانند «دانه های قهوه»، «ماشین های قهوه ساز» یا «اسپرسو» عالی کار خواهند کرد.

روش های کلاسیک برای جستجوی کلمات کلیدی:

پیشنهادات گوگل
گوگل پیشنهادات کلیدی زیادی را مستقیماً در SERP ارائه می دهد. ویژگی هایی مانند تکمیل خودکار گوگل، افراد همچنین می پرسند یا جستجوهای مرتبط می توانند منبع خوبی برای ایده های کلیدواژه باشند.

با ویژگی تکمیل خودکار، فقط باید کلمه کلیدی seed خود را در جستجوی گوگل بنویسید و پیشنهادات به طور خودکار ظاهر می شوند.

می توانید کلمه کلیدی اولیه خود را با حروف مختلف الفبا ترکیب کنید تا ایده های تکمیل خودکار بیشتری را بیابید (به عنوان مثال بازاریابی ایمیل a، بازاریابی ایمیلی b، …)

در اینجا مثال دیگری از ایده های کلمه کلیدی است که می توانید در صفحه نتایج گوگل پیدا کنید:

پیشنهادات بر اساس جستارهای جستجوی واقعی است که توسط مردم در سراسر جهان استفاده می شود.

توجه: علاوه بر گوگل، پلتفرم های بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توانند به شما در یافتن ایده های جدید برای کلمات کلیدی کمک کنند. بر روی آنهایی تمرکز کنید که افراد در جایگاه شما از آنها برای پرسیدن سوال، برقراری ارتباط و به اشتراک گذاشتن ایده استفاده می کنند. چند مثال: Reddit، Quora، YouTube، انجمن‌ها، گروه‌های فیسبوک…

ابزار کلمات کلیدی
بسیاری از ابزارهای رایگان کلمه کلیدی وجود دارند که می توانند صدها ایده برای کلمات کلیدی بر اساس یک کلمه کلیدی ساده به شما ارائه دهند. مشکل این است: وقتی صحبت از ویژگی های دیگر می شود، آنها بسیار محدود هستند.

بنابراین اگر به هر طریقی با وب سایت خود درآمد کسب می کنید، یک ابزار کلمه کلیدی پولی باکیفیت یک سرمایه گذاری عالی است که دیر یا زود نتیجه خواهد داد.

علاوه بر پیشنهادات کلمات کلیدی، ابزارهای حرفه ای سایر معیارها و بینش های مفید سئو را برای ارزیابی کلمات کلیدی و انتخاب بهترین آنها ارائه می دهند. بنابراین آنها می توانند در زمان شما صرفه جویی کنند و مزیت رقابتی به شما بدهند.

دو راه برای شروع تحقیق کلمات کلیدی با ابزار کلمات کلیدی وجود دارد:

کلمه کلیدی seed
دامنه/URL رقیب
در اینجا لیستی از پیشنهادات کلمات کلیدی در KWFinder به نظر می رسد:

شما همچنین می توانید کلمات کلیدی را که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند، با تایپ دامنه یا URL آنها جستجو کنید:

نکته: KWFinder را با یک دوره آزمایشی رایگان 10 روزه امتحان کنید. بدون نیاز به کارت اعتباری

علاوه بر پیشنهادات کلمات کلیدی، دشواری رتبه بندی کلمات کلیدی را محاسبه می کند و به شما در تجزیه و تحلیل SERP کمک می کند.

این ما را به بخش مهم بعدی می رساند:

معیارهای کلیدواژه
هدف شما یافتن کلمات کلیدی مرتبط با حجم جستجوی بالا و دشواری کلمات کلیدی کم است – ترکیبی ایده آل از سه عامل مهم تحقیق کلیدواژه.

ما این اصل را قانون سه پایه کلیدواژه می نامیم و سه عامل نشان دهنده سه پایه هستند.

به محض گرفتن یکی از پایه ها، سه پایه فرو می ریزد.

حجم جستجو
در گذشته، سازندگان محتوا فقط برای یافتن کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می دادند.

آنها آنها را در محتوا قرار دادند تا الگوریتم های موتور جستجو را فریب دهند و از رتبه های بالا در جستجوی ارگانیک اطمینان حاصل کنند. از آن زمان، تحقیقات کلمات کلیدی بسیار پیچیده تر شده است.

کلمات کلیدی دم بلند در مقابل حجم جستجو
بسیاری از راهنماهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی توصیه می کنند بر روی کلمات کلیدی به اصطلاح طولانی تمرکز کنید – کلمات کلیدی که خاص تر هستند و معمولاً از کلمات بیشتری تشکیل شده اند.

دلیلش ساده است:

کلمات کلیدی دم بلند معمولا دشواری کمتر و نرخ تبدیل بالاتری دارند. به این دلیل است که پرس و جو خاص تر است، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر در سفر خریدار کمتر باشد.

ناگفته نماند که صدها مورد از آنها وجود دارد – برآورد این است که حدود 70٪ از کل ترافیک از کلمات کلیدی دم بلند است.

البته نکته منفی حجم جستجو کمتر است. بنابراین باید همه جوانب را در نظر بگیرید و بین تلاش و مزایای بالقوه تعادل پیدا کنید.

علاوه بر این، رتبه بندی فقط برای کلمات کلیدی با حجم بالا همیشه امکان پذیر نیست.

حقیقت این است که به عنوان یک وب سایت جدید، به سادگی نمی توانید برای کلمات کلیدی بزرگ رتبه بندی کنید. این بدان معنا نیست که پس از تثبیت خود در بازار و به دست آوردن قدرت، آن را امتحان نکنید.

همه چیز در مورد ارزیابی شانس واقعی شماست. معیاری به نام دشواری کلمه کلیدی می تواند به شما در این امر کمک کند.

دشواری کلمه کلیدی
هنگامی که کلمات کلیدی را که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید پیدا کردید، باید با ارزیابی رقابت دریابید که چقدر سخت خواهد بود. معمولاً با معیاری به نام دشواری کلمه کلیدی بیان می شود.

در اکثر ابزارها، مقدار دشواری کلمه کلیدی در مقیاسی از 0 تا 100 نشان داده می‌شود. هر چه امتیاز بالاتر باشد، رتبه‌بندی در SERP 1 برای کلمه کلیدی دشوارتر است.

کلمه کلیدی داده شده

با توجه به دشواری کلمه کلیدی:

شما یک نمای کلی عالی از کلمات کلیدی “بزرگ” و بازیکنان “بزرگ” در جایگاه شما دریافت خواهید کرد.
شما قادر خواهید بود کلمات کلیدی را شناسایی کنید که شانس واقعی رتبه بندی برای آنها را دارید
می‌توانید با تمرکز بر کلمات کلیدی که می‌توانند نتایجی را برای شما به ارمغان بیاورند، در زمان زیادی صرفه‌جویی کنید، حتی اگر هنوز قدرت زیادی ندارید.
توجه: مقادیر دشواری کلمه کلیدی ممکن است در ابزارهای مختلف متفاوت باشد – شما می توانید نمره 30 را در یک ابزار و 50 را در ابزار دیگر دقیقاً برای همان کلمه کلیدی مشاهده کنید.

این به این دلیل است که محاسبات بر اساس معیارها و الگوریتم‌های کمی متفاوت است. نکته مهم مقایسه نتایج در یک ابزار است.

دشواری کلمه کلیدی: چیست و چرا در سئو مهم است
ارتباط کلمه کلیدی
نکته آخر اینکه کلمه کلیدی شما باید مرتبط باشد. ساده ترین راه این است که یک تحلیل SERP مناسب انجام دهید تا متوجه شوید:

اینکه آیا می‌توانید با وب‌سایت‌ها در SERP اول رقابت کنید (بخش قبلی در مورد دشواری کلمات کلیدی را ببینید)
هدف جستجو در پشت کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها بهینه سازی کنید چیست؟
تجزیه و تحلیل SERP چیست و چگونه تحقیقات کلمات کلیدی شما را تقویت می کند؟
با نگاه کردن به SERP می توانید تشخیص دهید که هدف جستجو در پشت پرس و جو چیست و آیا با محتوای شما مطابقت دارد یا خیر.

4 نوع مختلف هدف جستجو وجود دارد:

ناوبری – جستجوی یک وب سایت/برند خاص
اطلاعاتی – جستجو برای اطلاعات عمومی
تراکنشی – کاربر می خواهد چیزی را آنلاین بخرد
تجاری – کاربر قبل از خرید تحقیق می کند
برای مشاهده چند نمونه به این جدول نگاه کنید:

فرض کنید یک فروشگاه تجارت الکترونیک با تجهیزات تناسب اندام دارید. شما می خواهید صفحه محصول قفسه های اسکوات خود را بهینه کنید و کلمه کلیدی “بهترین قفسه اسکات” را پیدا می کنید. حجم جستجوی بالایی دارد و سختی آن خیلی زیاد نیست.

با این حال، اگر به نتایج جستجو نگاه کنید، متوجه خواهید شد که تمام صفحات رتبه بندی شده برای “بهترین قفسه اسکات” نظرات و راهنمای خرید هستند، نه صفحات محصول. به عبارت دیگر، گوگل آن را یک کلمه کلیدی تجاری و نه معامله ای می داند.

نگاهی گذرا به SERP این را به شما خواهد گفت.

همیشه این را در ذهن داشته باشید تا در نهایت برای کلمات کلیدی اشتباه بهینه سازی نشوید.

بینش تخصصی توسط گائل برتون
کارشناس سئو، بنیانگذار Authority Hacker
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در تحقیقات کلمات کلیدی مرتکب می شوند این است که فقط به اعدادی که در ابزار کلمات کلیدی می بینند نگاه می کنند.

آنها به ندرت قصد را در نظر می گیرند در حالی که در واقعیت، حتی از حجم جستجو مهمتر است.

چرا؟

اول اینکه، گوگل واقعاً می‌داند که چه نوع محتوایی را می‌خواهد برای هر پرس و جو ببیند و اگر نتایج برتر را بررسی کنید، اغلب نتایج مشابهی خواهید دید.

بنابراین اگر در دسته بندی هایی قرار نمی گیرید که آنها می خواهند ببینند، شانس رتبه بندی شما بسیار کم است، حتی اگر تمام معیارهای پیوند را داشته باشید.

دوم، حتی اگر واقعاً بازدیدکنندگانی را از Google به ارمغان بیاورید، تغییرات کوچک در پرس و جو به معنای چیزهای بسیار متفاوتی برای افراد است و برخی ممکن است علاقه مند به خرید وسایل شما باشند در حالی که دیگران واقعاً اهمیتی نمی دهند.

مثلا:

اگر کلمه کلیدی “جاروبرقی” را بررسی کنید، افراد زیادی آن را جستجو می کنند (223000 متوسط ​​حجم جستجوی ماهانه).

اما مردم بیشتر به دنبال نتایج برند و صفحات تجارت الکترونیکی هستند و به همین دلیل است که گوگل نتایج آمازون، دایسون و والمارت را برمی گرداند.

و شما به احتمال زیاد چیزی به آنها نمی فروشید.

در حالی که عبارت «بهترین جاروبرقی» حجم جستجوی بسیار کمتری دارد (متوسط ​​13000 حجم جستجوی ماهانه). اما این پرس و جو ماهیت تجاری بیشتری دارد و مطمئناً درآمد بیشتری ایجاد می کند، به همین دلیل است که گوگل به جای صفحه محصول والمارت، راهنمای خرید را نشان می دهد.

بنابراین فقط روی حجم جستجو تمرکز نکنید، هدف مهم ترین معیار است.

نکته: اگر می‌خواهید عمیق‌تر در تحقیق کلمات کلیدی غوطه‌ور شوید، باید راهنمای نهایی ما برای تحقیق کلمات کلیدی برای SEO را بخوانید. در پایان یک مسابقه کوتاه برای آزمایش دانش تحقیق کلمات کلیدی شما وجود دارد

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.