سئو چیست ؟ SEO چیست ؟

سئو چیست و اهداف سئو چیست ؟ چرا شما به سئو سایت نیاز دارید؟ مزایای سئو برای شما چیست ؟ چرا سئو شغلی پردرآمد می باشد ؟ سئو راهکاری برای کسب رتبه برتر در نتایج جستجوی گوگل است . سئو یکی از راهکارهای موثر دیجیتال مارکتینگ می باشد. ترافیک های حاصل از سئو ارگانیک می باشد و این بازدیدها مرتبط و امکان کسب سرنخ های فروش آن بالا می باشد.

 

SEO یا SEARCH ENGINE OPTIOMIZATION چیست ؟

به زبان ساده به معنای، افزایش رتبه در فهرست نتایج گوگل می باشد. هدف سئو افزایش بازدیدهای مرتبط به جهت دریافت سرنخ های فروش می باشد. سئو یک از راهکاری های موثر، مقرون به صرفه و کارآمد دیجیتال مارکتینگ می باشد. امروز سئو به یک رقابت سخت تبدیل شده است . سئو و کسب رتبه بالاتر در گوگل یکی از اهداف مدیران با هوش کسب و کارها می باشد.

سئو چیست ؟
سئو چیست ؟

 

searchengineland.com  یکی از وبلاگ های معروف در زمینه سئو می باشد. این وب سایت قسمت عمده آموزش های خود را به سئو و مسائل مرتبط به آن تخصیص داده است . این وب سایت سئو را اینگونه تعریف می کند .

سئو مخفف “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. به عبارت ساده ، به معنای فرآیند بهبود سایت  برای افزایش بازدید های مرتبط با محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار شما در Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند ، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی  بیشتر است.

 

راهکارهای مفید سئو کدام است؟

سئو بر مبنای چهار ستون می باشد .

 • تولید محتوای مناسب ، کامل ، مفید مطابق علایق مخاطب و بر مبنای کلمات کلیدی پر ترافیک
 • لینک سازی داخلی و دریافت بک لینک های معتبر از سایت های مرتبط .
 • سئو تکنیکال TECHNICAL SEO ، یا سئو فنی، یعنی رفع موانع پیمایش و نمایه سازی صفحات توسط ربات گوگل
 • سئو محلی یا LOCAL SEO و در دسترس بودن کسب و کارها به مخاطبان بومی و محلی .

 

هنگامی که معنای SEO را در سایت dictionary.com  جویا می شویم . این سایت سئو را اینگونه تعریف می کند:

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، روشهایی که برای افزایش رتبه یا فراوانی یک وب سایت در نتایج بازده شده توسط موتور جستجو استفاده می شود ، در تلاش برای به حداکثر رساندن ترافیک کاربران به سایت. اولین قدم در سئو تولید کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت شما است.

متن انگلیسی آن :

search-engine optimization: the methods used to boost the ranking or frequency of a website in results returned by a search engine, in an effort to maximize user traffic to the site:
The first step in SEO is to generate keywords that are relevant to your site’s content.

ما برای آنکه تعریفی قابل فهم و همه گیر از سئو داشته باشیم ، سعی کرده ایم بیش از 50 تعریف را از زبان سئوکارهای حرفه ای را برایتان ذکر کنیم. این متن در واقع آموزش سئو نیست، بلکه مفهوم ، کاربردها، فواید و … دیگر را روشن می کند و نگاه های متفاوت را نسبت به این مسئله روش می کند.

 

 

سئو   SEO مخفف چه عبارتی است ؟

سئو یا بهتر بگوئیم اس ای او یا SEO اختصار عبارت Search Engine Optimization می باشد. ترجمه این عبارت انگلیسی به فارسی “بهینه سازی برای موتورهای جستجو” می باشد. ما سئو را فارسی به عنوان یک کلمه با معنی در نظر می گیریم. عبارات مختلفی در مورد سئو وجود دارد: ” سئو سایت ، سئو کار،  سئو حرفه ای ، سئو ارزان ، خدمات سئو ، آموزش سئو و  … ”

در واقع هدف سئو کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می باشد ، یا بهتر بگوئیم کسب رتبه بالاتر در گوگل ( گوگل سلطان موتورهای جستجو می باشد و بیشترین سهم از بازار موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده است ) .

 

سئو و موتورهای جستجو

برای اینکه سئو را بهتر درک کنیم ، باید تعریفی از موتورهای جستجو و نحوه کار آنها داشته باشیم. ما به صورت خلاصه آنها را تعریف و نحوه کار موتورهای جستجو را شرح می دهیم  .

موتور جستجو یا Search engine

موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است  که به افراد کمک می کند اطلاعات مورد نیاز خود را با استفاده از کلمات کلیدی یا عبارات پیدا کنند ( وب سایتی که خدمات جستجو را انجام می دهد ) .

موتورهای جستجو قادرند با جمع آوری اسکن مداوم اطلاعات  اینترنت و فهرست بندی هر صفحه ای که پیدا می کنند ، حتی با وجود میلیون ها وب سایت آنلاین ، نتایج را به سرعت بازگردانند.

هنگامی که کاربر یک عبارت جستجو را وارد می کند ، موتور جستجو عناوین صفحه وب سایت ، محتویات و کلمات کلیدی را که ایندکس کرده است ، مشاهده می کند و از الگوریتم ها (عملیات گام به گام) برای تهیه فهرستی از سایت ها استفاده می کند-که مرتبط ترین وب سایت ها در بالا قرار دارند. از لیست.

الگوریتم های موتورهای جستجو مانند گوگل

موتورهای جستجو اغلب الگوریتم های خود (برنامه هایی که نتایج را رتبه بندی می کنند) برای بهبود تجربه کاربر تغییر می دهند. هدف آنها درک نحوه جستجوی کاربران است و بهترین پاسخ را به پرسش خود می دهند. این بدان معناست که اولویت را به بالاترین کیفیت و مرتبط ترین صفحات بدهید.

گاهی تغییرات الگوریتم ها برای جلوگیری از سئو استفاده از روالهای قدیمی موتورهای جستجو است . بعضی از سئو کاران از سئو کلاه سیاه برای فریب موتورهای جستجو استفاده می کنند. موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر می شوند و کیفیت پاسخگوئی خود را بهتر می کنند و با سئو کلاه سیاه مبارز می کنند و در برخی مواقع آنها را جریمه و پنالتی می کنند.

 

نوشته مرتبط ما را بخوانید: سئو کلاه سیاه یا BLACK HOT SEO چیست ؟

 

شرکت ها از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای کمک به موتورهای جستجو برای تشخیص وب سایت های خود به عنوان بسیار مرتبط با جستجوهای خاص استفاده می کنند. موتورهای جستجوی محبوب عبارتند از گوگل ، بینگ و یاهو.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

نحوه کار موتورهای جستجو بسیار پیچیده است و آنها هیچگاه جزئیات کار خود و الگوریتم ها را به درستی شرح نمی دهند و این را به عنوان رازی مانند فرمول ساخت یک محصول نزد خود محفوظ نگاه می دارند. به صورت ساده موتورهای جستجو برای مبنای سه مرحله کلیدی کار می کنند:

 • خزیدن Crawling: موتورهای جستجو از برنامه هایی به نام عنکبوت ، ربات یا خزنده برای جستجوی اینترنت استفاده می کنند. آنها ممکن است هر چند روز یکبار این کار را انجام دهند ، بنابراین ممکن است محتوا قدیمی باشد تا زمانی که دوباره وب سایت شما را خزید. وظیفه ربات گوگل گردش در اینترنت است، این ربات ها از طریق لینک های اینترنتی وارد سایت های جدید یا صفحات جدید می شوند. آنها بعد از ورد به صفحه ای جدید اطلاعات آن صفحه را جمع آوری می کنند. به این عمل آنها یعنی یافتن و پیمایش صفحه کراول CRAWLING می گویند. یکی از نکته های سئو توجه به خزیدن و پیمایش ربات می باشد شما با افزایش سرعت و نکات دیگر ، گردش ربات ها را داخل سایت آسان تر می کنید ( سئو می کنید ) . سئو تکنیکال Technical SEO  بخشی مهمی از سئو می باشد که به پیمایش موتورهای جستجو بستگی دارد.
 • نمایه سازی Indexing: موتور جستجو سعی می کند مطالب موجود در یک صفحه وب را از طریق “کلمات کلیدی” درک کرده و دسته بندی کند. پیروی از بهترین روش SEO به موتور جستجو کمک می کند تا محتوای شما را درک کند تا بتوانید برای جستجوهای جستجوی مناسب رتبه بندی کنید.درک درست مطالب سایت یکی از نکات سئو داخلی یا سئو داخل سایت یا همان  ON PAGE SEO می باشد.
 • رتبه بندی Ranking: نتایج جستجو بر اساس عوامل متعددی رتبه بندی می شوند. اینها ممکن است شامل تراکم کلمات کلیدی ، سرعت و پیوندها باشد. هدف موتور جستجو ارائه مناسب ترین نتیجه به کاربر است. یکی از عوامل موثر در رتبه بندی اعتبار دامنه ، اعتبار سایت و اعتبار صفحه سایت می باشد. برخی از آنها توسط لینک های داخلی ( سئو داخلی ) و برخی نیز به سئو خارجی و دریافت بک لینک های مرتبط بستگی دارد.

 

.
اگرچه بیشتر موتورهای جستجو نکاتی را در مورد نحوه بهبود رتبه صفحه ارائه می دهند ، اما الگوریتم های دقیق مورد استفاده به خوبی محافظت می شوند و اغلب برای جلوگیری از سوء استفاده تغییر می کنند. اما با پیروی از بهترین روش بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می توانید اطمینان حاصل کنید که:

موتورهای جستجو به راحتی می توانند وب سایت شما را پیمایش . همچنین می توانید از آنها بخواهید محتوای جدید را دو مرتبه پیمایش کنند.
محتوای شما برای کلمات کلیدی مناسب فهرست بندی شده است تا در جستجوهای مرتبط ظاهر شود.
محتوای شما می تواند رتبه بالایی در SERP داشته باشد.

موتورهای جستجوی دایرکتوری

برخی از موتورهای جستجوی به عنوان فهرست برای انواع خاصی از محتوا عمل می کنند. این بدان معناست که آنها فقط برای محتوایی که به صورت دستی اضافه شده است نتایج نشان می دهند. آنها در اینترنت نمی چرخند. هنوز می توان از تاکتیک های SEO برای رتبه بندی بالا برای پرسش های مرتبط در این موتورهای جستجوی فهرست استفاده کرد.

انواع موتورهای جستجو را مشاهده کنید. شاید به این تعبیر بتوانید سایت ویکی پدیا را هم به عنوان یک موتور جستجوی دایرکتور معرفی نمود. یا سایت های محلی که اطلاعات شرکت ها را جمع آوری و توزیع می کنند  ( بیزینس دایرکتوری ) . اما باید توجه کنید، وقتی ما از موتورهای جستجو صحبت می کنیم ، همان موتورهای جستجو مانند گوگل منظور است .

نتایج جستجوی رسانه های غنی Rich media search results

جستجوی جهانی یا ترکیبی “Universal or ‘blended’ search is how search engines ” این است که موتورهای جستجو انواع مختلف محتوا را در نتایج جستجو به کاربران ارائه می دهند. علاوه بر نتایج صفحه متنی سنتی ، SERP همچنین محتوای رسانه غنی مانند تصاویر ، فیلم ها ، نقشه ها ، مقالات و صفحات خرید را نشان می دهد.

داشتن چندین نوع مختلف محتوا در وب سایت شما – برای مثال ، یک فیلم آموزشی در مورد نحوه استفاده از محصول یا یک وبلاگ – می تواند بر شانس شما برای ظاهر شدن در صفحات نتایج و میزان رتبه شما تأثیر بگذارد.

دادهای ساختار یافته “structured data “

برای کمک به موتورهای جستجو در درک و نمایش انواع خاصی از محتوا ، می توانید از “داده های ساختار یافته” در وب سایت خود استفاده کنید. این یک کد اضافه شده به نشانه گذاری HTML است. استفاده از داده های ساختار یافته به این معنی است که اطلاعاتی مانند رتبه بندی های بازبینی ، تصاویر ، آدرس ها و شماره تلفن ها می توانند در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر شوند.

در مطالب گفته شد با چند اصطلاح آشنا شدیم که برای روشن تر شدن مطالب آنها را به صورت مختصر تعریف می کنیم

صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP)

SERP مخفف شده عبارت  ” Search Engine Results Page” به معنای صفحه نتایج موتورهای جستجو می باشد.
صفحه ای که موتور جستجو پس از ارسال درخواست کاربر توسط کاربر باز می گردد. علاوه بر نتایج جستجوی ارگانیک ، صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) معمولاً شامل تبلیغات جستجوی پولی و پرداخت به ازای کلیک (PPC) است. به لطف بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ، موقعیت رتبه بندی در SERP می تواند بسیار رقابتی باشد زیرا کاربران به احتمال زیاد بر روی نتایج بالای صفحه کلیک می کنند. با راه اندازی نشانه گذاری طرح ، SERP ها برای پیش بینی نیازهای کاربر بسیار پیچیده تر می شوند.

به صورت ساده تر SERP شامل صفحات سئو شده و تبلیغات کلیکی ( پولی ) گوگل می باشد . به نتایج غیر پولی ، نتایج ارگانیک نیز گفته می شود.


در وب سایت impactplus.com آمده است

سئو چیست ؟سئو یکی از راه های موثر در دیجیتال مارکتینگ است .

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یکی از مهمترین رشته هایی است که یک بازاریاب دیجیتال می تواند به آن تسلط پیدا کند – یا حداقل باید با یک متخصص سئو ارتباط برقرار کند ، در حالی که هنوز اصول اولیه را درک می کند. سئو یکی از راه های مهم دیجیتال مارکتینگ است .
به این دلیل است که بهینه سازی موتورهای جستجو این است که بازاریابان دیجیتالی و صاحبان وب سایت ها به طور واقعی صفحات وب سایت خود و سایر انواع محتوای دیجیتالی (مانند وبلاگ ها ، یادداشت های پادکست و غیره) را بهینه کرده یا تنظیم می کنند ، بنابراین موتورهای جستجو مانند Google و Bing می توانند آن را فهرست بندی کنند و آن را در نتایج جستجو به پرسش های مربوطه توسط افراد واقعی ارائه دهید.
موتورهای جستجو از الگوریتم های اختصاصی برای ترسیم ، فهرست بندی و رتبه بندی محتوا برای نمایش در نتایج جستجو برای کاربران استفاده می کنند. به عنوان مثال ، گوگل در حال حاضر دارای فناوری شیک و مبتنی بر یادگیری ماشین به نام RankBrain است.

بازاریابی دیجیتال

هر گونه بازاریابی که از دستگاه های الکترونیکی برای انتقال پیام های تبلیغاتی و اندازه گیری تأثیر آن استفاده می کند. در عمل ، بازاریابی دیجیتال معمولاً به کمپین های بازاریابی اشاره می کند که در رایانه ، تلفن ، رایانه لوحی یا سایر دستگاه ها ظاهر می شوند. این می تواند انواع مختلفی داشته باشد ، از جمله فیلم آنلاین ، تبلیغات نمایش داده شده و پست های رسانه های اجتماعی. بازاریابی دیجیتال اغلب با “بازاریابی سنتی” مانند تبلیغات مجلات ، بیلبوردها و پست مستقیم مقایسه می شود. به طرز عجیبی ، تلویزیون معمولاً درگیر بازاریابی سنتی است.

آیا می دانستید روزانه بیش از 3/4 آمریکایی ها آنلاین می شوند؟ نه تنها این ، بلکه 43٪ بیش از یک بار در روز ادامه می دهند و 26٪ “تقریباً دائما” آنلاین هستند.

این ارقام در بین کاربران اینترنت تلفن همراه حتی بیشتر است. 89 درصد آمریکایی ها حداقل روزانه آنلاین می شوند و 31 درصد تقریباً دائماً آنلاین هستند. به عنوان یک بازاریاب ، استفاده از دنیای دیجیتال با حضور در تبلیغات آنلاین ، با ایجاد یک نام تجاری ، ارائه یک تجربه عالی از مشتری که مشتریان بالقوه بیشتری را نیز به ارمغان می آورد ، با استراتژی دیجیتالی مهم است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال که بازاریابی آنلاین نیز نامیده می شود ، تبلیغ برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتالی است. این شامل نه تنها ایمیل ، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب ، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک کانال بازاریابی است.

در اصل ، اگر یک کمپین بازاریابی شامل ارتباطات دیجیتالی باشد ، بازاریابی دیجیتال است.

بازاریابی ورودی در مقابل بازاریابی دیجیتال

Inbound marketing versus digital marketing

بازاریابی دیجیتال و بازاریابی ورودی به راحتی اشتباه گرفته می شوند و دلیل خوبی نیز وجود دارد. بازاریابی دیجیتال از بسیاری از ابزارهای مشابه بازاریابی ورودی – ایمیل و محتوای آنلاین ، برای نام بردن چند مورد استفاده می کند. هر دو برای جلب توجه مشتریان احتمالی در سفر خریدار و تبدیل آنها به مشتری وجود دارد. اما دو رویکرد دیدگاه های متفاوتی از رابطه بین ابزار و هدف دارند.

بازاریابی دیجیتال در نظر می گیرد که چگونه هر ابزار جداگانه می تواند مشتریان احتمالی را تغییر دهد. استراتژی بازاریابی دیجیتال یک برند ممکن است از چندین پلتفرم استفاده کند یا تمام تلاش خود را بر روی 1 پلتفرم متمرکز کند.

بازاریابی ورودی یک مفهوم جامع است. ابتدا هدف را در نظر می گیرد ، سپس ابزارهای موجود را بررسی می کند تا مشخص کند کدام یک به طور موثر به مشتریان هدف می رسد و سپس در کدام مرحله از قیف فروش باید اتفاق بیفتد.

مهمترین نکته ای که در مورد بازاریابی دیجیتال و بازاریابی ورودی باید به خاطر بسپارید این است که به عنوان یک متخصص بازاریابی ، مجبور نیستید بین 2 مورد یکی را انتخاب کنید. در واقع ، آنها بهترین عملکرد را با هم دارند. بازاریابی ورودی ساختار و هدف بازاریابی دیجیتالی م toثر را در راستای تلاش های بازاریابی دیجیتال فراهم می کند و مطمئن می شود که هر کانال بازاریابی دیجیتالی به سمت یک گوا کار می کند.


چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

 

searchengineland می گوید: 

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد سالانه میلیاردها جستجو انجام می دهند ، اغلب با هدف تجاری برای پیدا کردن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای مارک ها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دید بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقابت شما می تواند تأثیر مهمی در نتیجه نهایی شما داشته باشد.

با این حال ، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال پیشرفت بوده و به کاربران پاسخ ها و اطلاعات مستقیم تری می دهد.

همچنین توجه داشته باشید ، ویژگی هایی مانند نتایج غنی و پانل های دانش در نتایج جستجو می تواند دید را افزایش داده و اطلاعات بیشتری را در مورد شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهد.

در مجموع ، SEO پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. هنگامی که می فهمید کاربران وب سایت شما چه می خواهند ، می توانید این دانش را در کمپین های خود (پولی و ارگانیک) ، در وب سایت خود ، در ویژگی های رسانه های اجتماعی خود و موارد دیگر پیاده سازی کنید.

در واقع سئو مهم است ، چون شما می خواهید محصولات و خدمات خود را بفروشید. سئو یکی از روشهای موثر در امر بازاریابی و فروش می باشد. شرکت ها با افزایش بهره وری خود از موتورهای جستجو ، کسب و کارهای خود را متحول می کنند. سئو تبلیغات نیست اما در امر تبلیغات می توان گفت که سئو روشی ماندگار و پایدار می باشد.


در مقدمه آموزش پایه در سایت موز  moz.com مطلب زیر آمده است .

اصول بهینه سازی موتورهای جستجو

آیا تا به حال درباره سلسله مراتب نیازهای مزلو Mozlow شنیده اید؟

این یک نظریه روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسانی (مانند هوا ، آب و ایمنی فیزیکی) را بر نیازهای پیشرفته تر (مانند احترام و تعلق اجتماعی) اولویت می دهد.

نظریه این است که شما نمی توانید بدون اطمینان از برآوردن نیازهای اساسی تر ، به نیازها در بالا دست پیدا کنید. اگر غذا ندارید عشق مهم نیست.

بنیانگذار ما ، راند فیشکین ، یک هرم مشابه را برای توضیح نحوه سئو در مورد افراد دیگر ایجاد کرد ، و ما آن را با محبت “سلسله مراتب نیازهای سئو Mozlow” نامگذاری کردیم.

راهنمای اصول سئو SEO

 

 

Guide to SEO Basics

همانطور که می بینید ، اساس SEO خوب با اطمینان از دسترسی خزنده آغاز می شود و از آنجا به بالا حرکت می کند.

با استفاده از این راهنمای مبتدی ، می توانیم این هفت مرحله را برای سئو موفق دنبال کنیم:

 1. در دسترس بودن برای موتورهای جستجو : این مسئله از همه چیز مهمتر است ، یکی از نکات مهم سئو تکنیکال توجه به پیمایش آسان ربات های موتورهای جستجو در سایت است. موتورهای جستجو باید صفحات شما را پیدا و پیمایش کنند، تسهیل حرکت ربات گوگل در وب سایت شما از اهمیت بالائی برخوردار است، اگر ربات گوگل نتواند در سایت شما پیمایش راحتی داشته باشد، شما هرگز در صفحات جستجو نخواهید بود. این ربطی ندارد که شما چقدر سایت زیبا و محتوای عالی دارید، مشکل آن است که شما راهی برای شناسایی صفحات خود باز کنید، تا ربات گوگل از آن طریق سایت و صفحات را شناسائی ، پیمایش و ایندکس کند ” Crawl accessibility so engines can read your website”  .
 2. محتوای قانع کننده ای که به پرسش جستجوگر پاسخ می دهد : “Compelling content that answers the searcher’s query” – پایه کار موتورهای جستجو محتوا می باشد ، محتوا نویسی یک هنر و علم در خور توجه است. هر کسی می تواند برای سایت خود محتوا تولید کند. اما یک محتوا نویس حرفه ای می داند که برای تولید محتوا باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسد، از طریق محتوا بتواند سرنخ های فروش ایجاد کند . یک محتوا نویس در واقع یک نویسنده قوی است ، متن های عالی که شیوایی و انشاء خوبی ندارند، خواننده ها را ناامید می کنند . با ایجاد محتوای عالی از گوگل دستخوش خواهید گرفت و آن افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو می باشد.
 3. بهینه سازی کلمات کلیدی جذب جستجوگران و موتورها جستجو: “Keyword optimized to attract searchers & engines” کلمات کلیدی مبنای جستجو می باشد، گوگل به تازگی مفهومی را به عنوان مفهوم جستجو را مطرح کرده است. یک کارشناس بازاریابی و فروش باید بداند هم اکنون در ذهن مخاطب چه می گذرد، فکر آنها همان کلماتی است که در جستجوهای خود استفاده می کنند. هنر انتخاب کلمات کلیدی مربوط به رقابت و سختی کلمات کلیدی است . برای آنکه بهترین نتیجه را دریافت کنید می توانید از عباراتی با تعداد کلمات دو ، سه ، چهار و حتی بیشتر مبنای کار خود قرار بدهید، به مرور که وب سایت شما بازدیدهای بیشتر داشت به دنبال کلمات کلیدی کوتاه تر بروید. کلمات کلید بلند رقابت کمتری دارند، اما بازدیدهای هدفمندی را به سایت می آورد. نکته قابل توجه در نگارش محتوا بر مبنای کلمات کلیدی ، حفظ تعادل در تکرار کلمات کلیدی است. شاید سئوال کنید، حد مجاز و لازم تکرار کلمات کلیدی چه درصدی از متن است، گفته شده است بین 3 تا 5 درصد. اما بهتر آن است که شما با توجه به مخاطب خود متنی شایسته را تهیه کنید، خود به خود تعداد کلمات کلیدی بهینه خواهد شد.
 4. تجربه کاربری عالی شامل سرعت بارگذاری سریع و UX قانع کننده
 5. محتوای شایسته اشتراک گذاری که پیوندها ، استنادات و تقویت را به دست آورد
 6. عنوان ، URL ، و توضیحات برای جلب CTR بالا در رتبه بندی
 7. نشانه گذاری قطعه/طرح برای برجسته شدن در SERP ها

 


سئو چیست و چه راهکارهایی دارد؟

Alok Biswas پاسخ می گوید :

بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO عبارت است از تغییر یا بهینه سازی وب سایت شما و محتوای آن به گونه ای که موتورهای جستجو آن را مرتبط و مفید برای موضوعات خاصی بدانند. شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی خاص در وب سایت خود مناسب ترین موضوعات را انتخاب کنید.

وب سایت هایی که در بالای SERP ظاهر می شوند ، ترافیک زیادی از جستجوگران به وب سایت های خود دریافت می کنند.

به منظور تعیین موقعیت خود در SERP ها ، موتورهای جستجو از الگوریتم های خود استفاده می کنند. در حالی که هیچ کس به طور قطعی نمی داند این الگوریتم ها چیست ، اما به طور گسترده پذیرفته شده است که وب سایت شما باید به راحتی حرکت کند ، محبوب و مرتبط باشد.

ناوبری آسان به این معنی است که سایت شما باید پیوندهای متنی به هر یک از صفحات خود داشته باشد همچنین  باید از نقشه سایت استفاده کنید تا موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بتوانند به سرعت و به راحتی راه خود را در کل وب سایت شما پیدا کنند.

برای اینکه وب سایت شما محبوبیت پیدا کند ، باید پیوندهایی به سایت خود داشته باشید. در حالی که موتورهای جستجو ترجیح می دهند این پیوندها ایجاد شوند زیرا بازدیدکنندگان از سایت شما واقعاً محتوای شما را مفید می دانند ، انجام یک کمپین پیوند متقابل یا ایجاد پیوندهای ورودی امری عادی است. پیوندهای متقابل به معنای پیوند یک وب سایت به شما در ازای پیوند به سایت خودشان است.

ارتباط بر اساس محتوای شما قضاوت می شود. با قرار دادن کلمات کلیدی که در متاتگ های سایت خود در سرتاسر محتوای خود قرار می دهید و در مکان های خاصی از سایت خود به موتورهای جستجو نشان می دهید که وب سایت شما حاوی اطلاعات مربوطه است.

با ترکیب این عوامل می توانید موتورهای جستجو را به طور موثری متقاعد کنید که شایسته این هستید که در بالای SERP های آنها باشید. با این حال ، اگر شما به طور کامل متوجه کار خود نیستید ، ممکن است زمان و تلاش زیادی نیاز باشد.


نقشه سایت Sitemap چیست :

نقشه سایت  صفحه ای است که برای راهنمایی کاربران و موتورهای جستجو در سایت تولید  شده است. نقشه سایت می تواند یک لیست سلسله مراتبی از صفحات (با پیوندها) باشد که بر اساس موضوع ، یک نمودار سازمانی یا یک سند XML که دستورالعمل هایی را برای ربات های خزنده موتور جستجو ارائه می دهد ، باشد.

نقشه سایت - وب برتر
نقشه سایت – وب برتر

نقشه سایت نیز ممکن است خود شامل چندین  نقشه سایت باشد.

به زبان ساده، نقشه سایت یک صفحه با فرمت HTML یا XML می باشد که در آن فهرست صفحات سایت درج شده است . این فهرست لینک هایی هستند از صفحات موجود سایت .

افزونه های مانند یواست در وردپرس آنرا بدون نیاز به کار اضافه ای تولید می کنند . اگر از وردپرس استفاده نمی کنید و یا می خواهید سایت مپ سایت خود را تولید کنید از وب سایت با لینک زیر استفاده کنید.

لینک وب سایت تولید نقشه سایت : www.xml-sitemaps.com

نقشه سایت یکی از الزامات هر سایت می باشد، در واقع گوگل توسط  Sitemap ، صفحات شما را راحت تر پیدا می کند.

یکی از نکات مهم در سئو تکنیکال ، تهیه و معرفی نقشه سایت به گوگل است . این کار توسط ابزار سرچ کنسول گوگل انجام می شود .


افزونه یواست وردپرس :

افزونه یواست Yoast SEO یکی از محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس SEO WordPress است . وقتی از آن استفاده کنید  به راحتی می توانید دلیل آن را ببینید. این مجموعه از ویژگی های عالی برای کمک به سئو سایت در اختیار شما قرار می دهد . توسط افزونه یواست می توایند  محتوای مناسب موتور جستجو تهیه کنید که البته  خواندن آن نیز آسان است.

درباره یواست بواست بیشتر بدانید: آموزش افزونه یواست 

افزونه یواست - افزونه سئو وردپرس
افزونه یواست – افزونه سئو وردپرس

 


کلمات کلیدی چیست ؟

مطابق تعریف آقای از وب سایت ahrefs.com

کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که افراد در موتورهای جستجو تایپ می کنند تا آنچه را که بدنبال آن هستند پیدا کنند.
به عنوان مثال ، اگر به دنبال خرید یک ژاکت جدید هستید ، ممکن است چیزی مانند “ژاکت چرم مردانه” را در Google تایپ کنید. اگرچه این عبارت شامل بیش از یک کلمه است ، اما همچنان یک کلمه کلیدی است.

البته ، هیچ کس خارج از صنعت SEO تمایل به استفاده از این اصطلاحات ندارد. اکثر مردم آنها را جستجوهای Google یا پرس و جوها می نامند. فقط بدانید که کلمات کلیدی مترادف هر دوی این موارد هستند.

ahrefs وب سایتی با مقالات آموزش سئو - ابزار آنلاین سئو
ahrefs وب سایتی با مقالات آموزش سئو – ابزار آنلاین سئو

 

 

 

محتوا چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

 

 

متاتگ های سئو چیست ؟

 

 


سئو چیست ؟ سئو بیشتر مربوط به مخاطب است

Clarence Wilson می گوید :

SEO نشان دهنده “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این روش افزایش کیفیت و کمیت ترافیک سایت ، علاوه آن می تواند برای ساخت برند شما بسیار مهم باشد. رقابت در سئو می تواند امتیاز باشد. حضور در بالای جستجوی گوگل، اعتماد و اطمینان کاربران را جلب می کند.

علیرغم نام اختصاری ، سئو  SEO به همان اندازه در مورد افراد است که به خود موتورهای جستجوی آنلاین مربوط می شود. این در مورد درک آنچه مردم به دنبال آنلاین هستند ، پاسخ هایی که آنها جستجو می کنند ، کلماتی که آنها استفاده می کنند ، و نوع مطالبی که می خواهند در آن استفاده کنند.
درک پاسخ به این نگرانی ها شما را قادر می سازد تا با افرادی ارتباط برقرار کنید جستجوی آنلاین خدمات ارائه شده توسط شما

اگر دانستن هدف مخاطبان شما یک طرف سکه سئو  SEO است ، ارائه آن به روشی که عنکبوت های موتور جستجو بتوانند آن را بیابند و درک کنند ، طرف دیگر است. در این راهنما ، پیش بینی کنید که چگونه هر دو را انجام دهید.

اصول اولیه موتورهای جستجوی آنلاین

موتورهای جستجوی آنلاین پاسخ دهندگان هستند. آنها میلیاردها قطعه مواد را جستجو می کنند و جنبه های بی شماری را ارزیابی می کنند تا دریابند که کدام مطالب بیشتر از همه به پرسش شما پاسخ می دهد.

موتور جستجوی آنلاین همه این کارها را با یافتن و فهرست بندی همه مطالب موجود در وب (صفحات وب ، PDF ، تصاویر ، فیلم ها و غیره) با استفاده از روشی که به آن “خزیدن و نمایه سازی” می گویند .

فرآیند مهمی که در موتورهای جستجو انجام می شود  به آن “رتبه بندی” می گوییم. رتبه بندی یعنی بهترین محتوا و پاسخ از معتبرترین وب سایت برای جستجوگر .


ربات گوگل Googlebot  چیست ؟

ربات گوگل Googlebot – خزنده وب  Web crawler –  عنکبوت Spider

همه این اصطلاحات یک معنی دارند: این یک ربات است که وب را پیمایش می کند .

ربات گوگل Googlebot صفحات وب را از طریق پیوندها می خزد. محتوای جدید و به روز شده را پیدا کرده و می خواند و پیشنهاد می کند که چه چیزی باید به فهرست اضافه شود.

البته این شاخص مغز گوگل است. این جایی است که همه دانش در آن مستقر است.

گوگل از تعداد زیادی رایانه استفاده می کند تا خزنده های خود را به هر گوشه وب بفرستد تا این صفحات را پیدا کرده و آنچه در آنها وجود دارد را ببیند. ربات گوگل Googlebot خزنده یا روبات وب گوگل است و سایر موتورهای جستجو نیز مختص به خود هستند.

 

ربات گوگل Googlebot چگونه کار می کند؟

Googlebot از نقشه های سایت و پایگاه های داده پیوندهایی که در خزیدن های قبلی کشف شده است برای تعیین محل بعدی استفاده می کند. هر زمان که خزنده پیوندهای جدیدی را در یک سایت پیدا می کند ، آنها را به لیست صفحاتی که باید در آینده از آنها بازدید کنید ، اضافه می کند. اگر Googlebot تغییراتی در پیوندها یا پیوندهای خراب پیدا کند ، به آن توجه می کند تا بتواند فهرست را به روز کند.

برنامه تعیین می کند که هر چند وقت یکبار صفحات را خزنده کند. برای اطمینان از اینکه Googlebot می تواند سایت شما را به درستی فهرست بندی کند ، باید خزندگی آن را بررسی کنید. اگر سایت شما در دسترس خزنده ها باشد ، اغلب اوقات می آیند.


سئو چیست ؟ سئو خارجی و تولید محتوای جذاب ، تنظیمات URL

Sakshi Agarwal در مورد این سئوال که سئو چیست؟ پاسخ می دهد»

بیایید بگوییم که یک جستجوگر در یک جستجوی جستجو انواع مختلف را مثال می زند- چگونه می توان یک گیرنده رویایی ساخت. سپس موتور جستجو می گوید گوگل عبارت جستجو را با فهرست صفحات وب خود مطابقت می دهد و سپس بهترین جستجوها را نمایش می دهد.

برای یک جستجوی خاص Google حدود 2 میلیون نتیجه جستجو دریافت می کند. بنابراین ، اکنون Google شروع به رتبه بندی صفحات وب بر اساس کیفیت محتوای وب سایت ها و ارتباط آن با عبارت جستجو می کند و لیست را بر اساس رتبه بندی نمایش می دهد.

چگونه یک موتور جستجو می بیند که صفحه خاصی درباره چیست-

موتور جستجو به کد پشت صفحات وب مانند کد عنوان صفحه ، متن صفحه و تصاویر نگاه می کند (سعی کنید برای هر تصویر کد سفارشی داشته باشید)

کلمات کلیدی- این عبارت جستجویی است که افراد در کادر تایپ می کنند. هر وب سایت همچنین لیستی از کلمات کلیدی را در صفحه وب خود دارد که مربوط به محتوای آنها است. اما ما نباید پر کردن کلمات کلیدی را انجام دهیم. باید به طور متعادل استفاده شود.

همچنین اگر به تازگی صفحه وب خود را شروع کرده اید ، به دنبال کلمات کلیدی رقابتی کم تا متوسط ​​باشید. به عنوان مثال ، اگر توت فرنگی ارگانیک می فروشید ، داشتن توت فرنگی ارگانیک به عنوان کلمه کلیدی بسیار رقابتی خواهد بود ، در حالی که خرید چیزی مانند توت فرنگی ارگانیک در دهلی ممکن است دید بهتری در Google برای شما ایجاد کند.

تحقیقات کلمات کلیدی یکی از وظایف مهم متخصص SEO است. از ابزارهایی مانند KeywordsEverywhere.com ، Moz.com ، answertopublic.com برای دریافت ایده های محتوا و جستجوی ماهانه کلمات کلیدی مختلف استفاده کنید.

برای به دست آوردن نتایج ارگانیک بهتر ، محتوای با ارزش و تازه را با سرعت مناسب قرار دهید. محتوا باید آموزنده ، ارتباطی ، سرگرم کننده و قانع کننده باشد.

برای ایده های محتوا از BuzzSumo کمک بگیرید: محتوای مفید و تأثیرگذارهای مهم را بیابید

برای ایده های محتوای ویدیویی به دنبال ویدیوهای محبوب و اخیر توسط کانال های برتر Youtube در طاقچه خود باشید و ایده بگیرید.

پیوندهای ارزشمند خارجی (بک لینک) و داخلی را به محتوای خود اضافه کنید.

وب سایت خود را در سایتهای مرسوم بررسی مربوط به کسب و کار خود بررسی کنید.

کسب و کار خود را در فهرست راهنمای محلی Google قرار دهید. تبلیغ کسب و کار خود شامل نام کسب و کار ، اطلاعات تماس ، نمایش محصولات/خدمات شما است.

از آنجایی که اکثر مردم از تلفن های همراه برای جستجو استفاده می کنند ، وب سایت موبایل داشته باشید.

اگر کار اصلی شما فروش چیزها به صورت آنلاین است ، آنها یک فروشگاه تجارت الکترونیک دارند. به عنوان مثال Shopify ، Magento و غیره

همچنین یک وب سایت دارای چندین صفحه است ، بنابراین ، سعی کنید یک آدرس اینترنتی سفارشی برای هر صفحه داشته باشید.

اگر وبلاگ می نویسید ، سعی کنید عناوین و چند عنوان فرعی را در محتوای خود اضافه کنید.

تصاویر و ویدئوهای با کیفیت بالا را در وبلاگ خود قرار دهید ، دسته رسانه های اجتماعی را ذکر کنید ، توصیفات یا نظرات شرکت کنندگان را ارسال کنید.

یک متخصص SEO نیز باید عنوان و متاتگ ها را پیاده سازی و نگهداری کند.

عنوان یک پیوند قابل کلیک است که در صفحه نتایج جستجو به رنگ آبی ظاهر می شود ، افراد برای ورود به صفحه وب شما روی آن کلیک می کنند.

می تواند حداکثر 50-60 نویسه باشد. سعی کنید با نوشتن اصطلاحات جذاب مانند (اسرار ، هک ها ، روش های اثبات شده ، اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب کنیم …) جذابیت آن را ایجاد کنید.

همچنین سعی کنید کلمات کلیدی اصلی خود را در عنوان عنوان کنید.

توضیحات متا توضیح کوچکی است که در زیر عنوان در صفحه نتایج جستجو نوشته شده است. برای به دست آوردن ترافیک بیشتر در محل خود ، سعی کنید مزایایی را که محصول/خدمات شما به همراه خواهد داشت ، در نظر بگیرید.

یک متخصص SEO باید کارهای بسیار بیشتری را نسبت به مواردی که در بالا مشخص شده انجام دهد. بعضی از آنها … هستند-

1. ایجاد URL

2. با تغییرات در الگوریتم جستجوی Google به روز باشید

3. آشنایی با اصول طراحی وب و کدنویسی

4. تجزیه و تحلیل حضور رقبا در وب

5. خطا در بهینه سازی صفحه 404

۶ آشنایی با اکسل

7. مهارت های تحلیلی

گوگل همچنین تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهد که نشان می دهد چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. بنابراین ، این داده ها را به خوبی مدیریت کنید.

می توانید از Google Search Console استفاده کنید.


سئو SEO در مقابل PPC کدام برای وب سایت تجاری جدید شما بهتر است؟

دو راه برای بهبود رتبه بندی جستجو وجود دارد. بهینه سازی طبیعی موتورهای جستجو (ارگانیک) (SEO) و جایگذاری پولی (PPC).

قرار دادن پولی نیز دقیقاً همان چیزی است که می گوید – شما پرداخت می کنید ، قرار می گیرید. پرداخت به ازای کلیک یک روش منحصر به فرد برای تبلیغات شرکت شما در اینترنت است. این شامل پرداخت تبلیغات به شرکت شما ، برای هر کلیک توسط کاربر است. تبلیغات در حاشیه وب سایتی که در بالا و کنار آن قرار دارد ظاهر می شود. بنابراین ، آنها درست در مقابل کاربرانی که از طریق وب سایت شما بازدید می کنند ظاهر می شوند و می خواهند مشتری شرکت شما باشند. همچنین ، می توانید بودجه خود را تنظیم کرده و کار را شروع کنید! اما باید در نظر داشته باشید که این استراتژی بازاریابی ممکن است کمی گران شود ، مخصوصاً در بازارهای رقابتی.

 

سئو ارگانیک

سئو ارگانیک یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرم دیگری از استراتژی بازاریابی آنلاین است که وب سایت ایجاد شده را “بهینه” می کند ، به طوری که در جستجوهای ارائه شده توسط کاربران ، در موتورهای جستجوی شناخته شده مانند Google یا Yahoo ظاهر می شود. سئو می تواند وب سایت شما را در رتبه بندی برتر این جستجوها قرار دهد ، بنابراین وب سایت شما محبوبیت بیشتری پیدا کرده و توسط بسیاری از کاربران مشاهده و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مزایای خوب سئو این است که کاملاً رایگان است ، مگر اینکه شما بی تجربه باشید و بخواهید یک شرکت SEO استخدام کنید تا کار را برای شما انجام دهد.

اگر کسب و کاری راه اندازی کرده اید و وب سایت جذابی برای آن طراحی کرده اید. حالا از بین دو مورد بالا کدام سیاست بازاریابی اینترنتی را باید دنبال کنید؟ در اینجا چند دستورالعمل برای شما وجود دارد:

SEO برای شروع رتبه بندی بیشتر از PPC زمان می برد ، حتی اگر بهترین تکنیک های ممکن را دارید. با این حال ، هنگامی که شروع شد ، پس واقعاً خوب است. PPC از طرف دیگر ، تقریباً فوری است. به سرعت در صفحه وب شما ظاهر می شود.
سئو رایگان است (مگر اینکه شرکتها یا شرکتهای سئو را برای انجام کار برای شما استخدام کنید) ، در حالی که PPC هزینه دارد (همانطور که از نامش مشخص است – پرداخت به ازای هر کلیک). به خصوص در صنایع رقابتی ، PPC ممکن است بسیار گران شود! از سوی دیگر ، اگر خودتان از سئو استفاده می کنید ، چیزهای زیادی برای یادگیری دارید ، زیرا همیشه در حال تغییر است.

SEO بسیار رقابتی است ، بیشتر در صنایع بزرگ و برخی از کلمات کلیدی.

با این حال ، یکی از مزایای بسیار مهم سئو نسبت به PPC این است که برای PPC ، هنگامی که کمپین های بازاریابی شما به پایان رسید ، این است که یکبار “پرداخت به ازای هر کلیک” را متوقف کنید ، سپس برای همیشه به پایان برسد. یعنی در بلندمدت فایده ای ندارد. با این حال ، اگر از SEO استفاده می کنید ، نتایج آن طولانی می ماند و بسته به میزان موفقیت شما ، حتی پس از توقف کمپین های بازاریابی خود ، می توانید این مزایا را بدست آورید!
بنابراین ، همانطور که می بینید ، هیچ قانون سختگیری وجود ندارد که شما باید از این یا آن استفاده کنید. اگر یکی مزایایی در زمینه خاصی داشته باشد ، ممکن است دیگری در زمینه دیگری ارزش بیشتری داشته باشد.

لیست های PPC شبیه تبلیغات هستند و عمداً در لیست های جستجوی طبیعی دور و جدا قرار گرفته اند. اکثر مردم (بیش از 80)) از تبلیغات خوششان نمی آید و از کلیک روی آنها خودداری می کنند. آنها فقط به سایت های مرتبط “بی طرف” نگاه می کنند که بیشتر قابل اعتماد هستند. این بدان معناست که مهم نیست چقدر هزینه می کنید ، اکثر مشتریان شما را نادیده می گیرند.
نتایج PPC و ترافیک آنی است ، اما هزینه آن برای مشاغل/شرکت های کوچک و متوسط ​​بسیار گران است. شما باید به ازای هر کلیک هزینه پرداخت کنید بنابراین اگر پیشنهاد شما برای هر کلمه کلیدی 10 دلار است و تبلیغ شما 100 کلیک می کند ، بدون توجه به اینکه وب سایت برای شما فروش دارد یا خیر ، باید 1000 دلار بپردازید.
سئوی ارگانیک زمان می برد اما وقتی وب سایت شما به لیست موتورهای جستجوی ارگانیک صفحه اول دست پیدا کرد ، وب سایت شروع به ترافیک مناسب و کافی می کند که حتی پس از توقف یا توقف مدتی کار سئو برای مدت طولانی خواهد بود.
شما باید از عقل سلیم خود و حس بازاریابی خود استفاده کنید تا انتخاب کنید کدام برای کسب و کار شما مناسب تر است. همچنین اگر گیج شده اید ، می توانید هر دو را در مراحل اولیه امتحان کنید و سپس بسته به اینکه کدامیک نتایج بهتری به دست می آورد ، انتخاب خود را انجام دهید. عاقلانه انتخاب کنید!


سئو چیست ؟ نحوه تعامل افراد با گوگل را بیاموزید

سئو چیست ؟ نحوه تعامل افراد با گوگل را بیاموزید
سئو چیست ؟ نحوه تعامل افراد با گوگل را بیاموزید
سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرایند بهینه سازی وب سایت شما برای به دست آوردن ترافیک طبیعی از نتایج جستجو در موتورهای جستجو است. به شما کمک می کند تا عوامل رتبه بندی خود را به طور عمیق تعیین کنید.
هنگام وارد کردن درخواست خود در یک موتور جستجوی خاص ، مانند Google ، یک لیست طولانی از نتایج شامل عبارت عبارت (یا کلمه کلیدی) خواهید داشت.
کاربران تمایل دارند روی وب سایت هایی که در صفحه اول هستند کلیک کنند.
نحوه ظاهر شدن آنها به دلیل روش بازاریابی درخشان ، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است. به طور کلی ، SEO در مورد توسعه وب سایت شما است که می تواند کمیت و کیفیت ترافیک به آن را افزایش دهد.
تحقیقات نشان می دهد که وب سایت های صفحه اول گوگل تقریباً 95 درصد از کلیک ها را انجام می دهند. علاوه بر این ، مطالعات همچنین نشان می دهد که نتایج بالاتر می تواند ترافیک ارگانیک بیشتری را به دست آورد و نرخ کلیک (CTR) را افزایش دهد.
نتایج بیشتری در نتایج جستجوی Google وجود دارد ، مانند نقشه ها ، تصاویر ، فیلم ها ، نمودارهای دانش و غیره. SEO می تواند در این نتایج نیز دید بهتری داشته باشد.

سئو چگونه کار می کند؟

نحوه تعامل افراد با Google را بیاموزید
نحوه استفاده مردم از گوگل در طول سالها تکامل یافته است ، اما مراحل اصلی انجام جستجو تا حد زیادی تغییر نکرده است. بیشتر فرآیندهای جستجو دنبال می شوند
 
داشتن نگرانی ها یا سئوالات که نیاز به پاسخ ، راه حل یا بخشی از اطلاعات دارد.
ایجاد نیاز از طریق کلمات و عبارات یا “پرس و جو”.
درخواست را در گوگل وارد کنید.
نتایج را مرور کنید.
روی یک نتیجه کلیک کنید.
نتیجه را اسکن کنید.
در صورت عدم رضایت ، به نتایج جستجو بازگردید و سایر نتایج را بیابید.
جستجوی جدیدی را در عبارت جستجو انجام دهید.
به طور کلی سه نوع جستجوی جستجو وجود دارد
 
پرسش های معامله ای “Do” مانند اینکه می خواهم به چه آهنگ هایی گوش دهم
پرسش های اطلاعاتی “بدانید” دوست دارند بهترین کتابفروشی در شهر نیویورک چه نامی داشته باشد.
پرس و جوهای ناوبری “Go” ، برای مثال ، کجا با اینترنت به کافی شاپ بروید.
وقتی کاربران کلمه کلیدی را در یک کادر جستجو می پرسند و به سایت شما دسترسی پیدا می کنند ، آیا از نتایج راضی هستند؟ هدف اصلی گوگل این است که نتایج مربوطه را به کاربران ارائه دهد. بنابراین تحقیق کنید تا مطمئن شوید مشتریان مورد نظر شما به دنبال چه چیزی هستند و سایت شما می تواند آن را به آنها منتقل کند.

سرچ کنسول گوگل Google Search Console چیست ؟

 

 

درباره الگوریتم های گوگل

 

متخصص سئو کیست ؟

 

 

سئو محلی چیست ؟

 

 

بک لینک چیست ؟

 

وبلاگ نویسی و تاثیر آن بر سئو سایت .

 

نکات مهم و مشترک طراحی سایت و سئو سایت

 

صفحات اجتماعی و تاثیر آن بر دیجیتال مارکتینگ

 

سئو تکنیکال چیست ؟

سئو چیست؟ راهنمای شروع بهینه سازی موتورهای جستجو
رتبه بندی موتورهای جستجو یک بازی برنده است که همه چیز را می گیرد. سه نتیجه برتر دارای نرخ کلیک 30٪ – 10٪ هستند . در موقعیت نهم، به 2 درصد کاهش یافته است. اگر وب سایت شما در صفحه اول برای عبارات جستجوی مرتبط ظاهر نمی شود، به پتانسیل کامل خود نمی رسد.

اینجاست که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) وارد می شود.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟
سئو اصطلاحی است که هر کاری را که برندها برای جذب ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو به وب سایت خود انجام می دهند را پوشش می دهد. سئو شامل جنبه های فنی مانند معماری سایت و همچنین عناصر تخیلی بیشتری مانند ایجاد محتوا و تجربه کاربر است.

به نظر می رسد نسبتا ساده است. اما سئو یک هدف متحرک است، حتی برای بازاریابان دیجیتال با تجربه. افسانه‌ها فراوانند، الگوریتم‌ها تغییر می‌کنند و تاکتیک‌های سئو که زمانی کار می‌کردند می‌توانند ناگهان جریمه شوند. برای بهینه نگه داشتن یک سایت، به دانش عمیقی در مورد نحوه “فکر” موتورهای جستجو و همچنین نحوه تفکر و واکنش افراد واقعی با محتوای وب شما نیاز دارید. این ترکیبی از قابلیت استفاده، معماری سایت و ایجاد محتوا باعث می‌شود بهینه‌سازی موتور جستجو شبیه ترکیبی باشد.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند
گوگل به تنهایی بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز انجام می دهد. این موتور جستجو 1.9 میلیارد وب‌سایت جهان را بررسی می‌کند و نتایج مرتبط را در کمتر از 0.5 ثانیه نشان می‌دهد. پس پشت پرده چه خبر است؟

برای برگرداندن نتایج مرتبط، یک موتور جستجو باید سه کار را انجام دهد :

فهرست یا فهرستی از صفحات در وب ایجاد کنید
فوراً به این لیست دسترسی پیدا کنید
تصمیم بگیرید که کدام صفحات مربوط به هر جستجو هستند
در دنیای سئو، این فرآیند معمولاً به عنوان خزیدن و نمایه سازی توصیف می شود.

خزیدن و نمایه سازی
وب از انبوهی از صفحات در حال گسترش که توسط پیوندها به هم متصل شده اند تشکیل شده است. موتورهای جستجو باید این صفحات را پیدا کنند، بفهمند چه چیزی در آنها وجود دارد و آنها را در یک مجموعه داده عظیم که به عنوان شاخص شناخته می شود ذخیره کنند.

برای انجام این کار، آن‌ها از ربات‌ها (معروف به عنکبوت یا خزنده) برای اسکن وب برای دامنه‌های میزبان استفاده می‌کنند. خزنده ها لیستی از تمام سرورهایی که پیدا می کنند و وب سایت های میزبانی شده روی آنها را ذخیره می کنند. سپس آنها به طور سیستماتیک از هر وب سایت بازدید می کنند و آنها را برای اطلاعات، ثبت انواع محتوا (متن، ویدئو، جاوا اسکریپت و غیره) و تعداد صفحات “خزیدن” می کنند. در نهایت، آنها از تگ‌های کد مانند HREF و SRC برای شناسایی لینک‌ها به صفحات دیگر استفاده می‌کنند که سپس آن‌ها را به لیست سایت‌هایی اضافه می‌کنند تا بخزند. این به عنکبوت‌ها اجازه می‌دهد تا شبکه بزرگ‌تری از صفحات نمایه‌شده را ببافند، از صفحه‌ای به صفحه دیگر پرش کرده و آنها را به فهرست اضافه کنند.

موتورهای جستجو این اطلاعات را در پایگاه‌های داده فیزیکی عظیمی ذخیره می‌کنند، که هر زمان که کسی جستجو می‌کند، داده‌ها را از آن به یاد می‌آورند. Google دارای مراکز داده در سراسر جهان است. مرکز ماموت آنها در پرایور کریک، اوکلاهاما، حدود 980000 فوت مربع مساحت دارد . این شبکه به گوگل اجازه می دهد تا میلیاردها صفحه را در بسیاری از ماشین ها ذخیره کند.

موتورهای جستجو به طور مداوم می خزند و ایندکس می کنند و صفحات تازه اضافه شده، صفحات حذف شده، لینک های جدید و محتوای تازه را پیگیری می کنند. هنگامی که شخصی جستجویی را انجام می دهد، موتور جستجو فهرستی کاملاً به روز شده از میلیاردها پاسخ ممکن را دارد که آماده ارائه به جستجوگر است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که این نتایج را با توجه به ارتباط و کیفیت آنها رتبه بندی کنید.

چگونه موتورهای جستجو نتایج مرتبط را رتبه بندی می کنند
اگر یک عبارت جستجو صدها هزار نتیجه را برگرداند، چگونه یک موتور جستجو بهترین ترتیب را برای نمایش آنها به جستجوگر تعیین می کند؟

نتایج جستجو

تعیین نتایج مرتبط توسط تیمی از انسانها در مرکز موتور جستجو انجام نمی شود. در عوض، موتورها از الگوریتم‌ها (معادلات و قوانین ریاضی) برای درک هدف جستجوگر، یافتن نتایج مرتبط، و سپس رتبه‌بندی آن نتایج بر اساس اعتبار و محبوبیت استفاده می‌کنند.

در تلاش برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه ، موتورهای جستجو تمایلی به افشای نحوه عملکرد الگوریتم های رتبه بندی خود ندارند. با این حال، بازاریابان جستجو می دانند که تصمیمات الگوریتمی بر اساس بیش از 200 عامل است، از جمله موارد زیر:

نوع محتوا: جستجوگرها به دنبال انواع مختلف محتوا، از ویدئو و تصویر گرفته تا اخبار هستند. موتورهای جستجو انواع مختلف محتوا را بر اساس هدف اولویت بندی می کنند.
کیفیت محتوا: موتورهای جستجو محتوای مفید و آموزنده را در اولویت قرار می دهند. اینها معیارهای ذهنی هستند، اما متخصصان سئو معمولاً این را به معنای محتوای کامل، اصلی، عینی و راه حل محور می دانند.
تازگی محتوا: موتورهای جستجو آخرین نتایج را به جستجوگران نشان می دهند که در مقابل سایر عوامل رتبه بندی متعادل است. بنابراین، از بین دو قطعه که توسط الگوریتم با کیفیت برابر ارزیابی می شود، احتمالاً جدیدترین قطعه ابتدا ظاهر می شود.
محبوبیت صفحه: گوگل هنوز از الگوریتم رتبه بندی صفحه اصلی دهه 1990 خود استفاده می کند ، که کیفیت صفحه را بر اساس تعداد پیوندهایی که به آن اشاره می کنند و کیفیت آن پیوندها قضاوت می کند.
کیفیت وب‌سایت: وب‌سایت‌های اسپم و بی کیفیت در رتبه‌بندی موتورهای جستجو سقوط می‌کنند (در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم).
زبان: همه به زبان انگلیسی جستجو نمی کنند. موتورهای جستجو نتایج را به همان زبان عبارت جستجو اولویت بندی می کنند.
مکان: بسیاری از جستجوها محلی هستند (به عنوان مثال، “رستوران های نزدیک من”). موتورهای جستجو این را درک می کنند و در صورت لزوم نتایج محلی را اولویت بندی می کنند.
با در نظر گرفتن این عوامل، بازاریابان جستجو می توانند محتوایی را ایجاد کنند که احتمال پیدا کردن و رتبه بندی آنها توسط موتورهای جستجو بیشتر باشد.

انواع ویژگی های صفحه نتایج موتور جستجو (SERP).
در روزهای اولیه جستجو، نتایج به عنوان یک لیست ساده از قطعات توصیفی و پیوندها، مانند آنچه در تصویر قبلی دیدیم، ارائه می شد. در چند سال گذشته، این نتایج استاندارد با ویژگی‌های SERP، نتایج غنی‌شده که شامل تصاویر و اطلاعات تکمیلی است، تکمیل شده‌اند. به عنوان مثال، هنگامی که ما برای Philz Coffee New England Patriots جستجو می کنیم، یک نتیجه ویژگی با اطلاعات اضافی ظاهر می شود که ممکن است برای جستجوگر جالب باشد:

پنل دانش قهوه فیلز

شما نمی توانید تضمین کنید که سایت شما ویژگی های اضافی SERP را دریافت می کند، اما می توانید با موارد زیر به افزایش شانس خود کمک کنید:

ایجاد یک ساختار سایت که هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران منطقی باشد.
ساختار محتوای خود را در صفحه به گونه ای تنظیم کنید که هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران قابل اسکن باشد.
استفاده از نشانه گذاری طرحواره یا کد ساختاری که به خزنده ها کمک می کند تا سایت را بهتر درک کنند.
رایج ترین ویژگی های SERP ارگانیک شامل موارد زیر است:

Rich Snippet: جزء بصری اضافی در یک نتیجه سنتی (مثلاً بررسی ستاره‌ها برای فهرست رستوران). قطعه غنی از دستور غذا
قطعه ویژه : بلوک هایلایت شده در بالای صفحه نتایج جستجو، اغلب با یک پاسخ خلاصه به یک عبارت جستجو و پیوند به URL منبع.
مردم نیز می پرسند: اینها به عنوان سوالات مرتبط نیز شناخته می شوند، اینها بلوکی از سوالات مرتبط قابل گسترش هستند که توسط جستجوگران پرسیده می شود. مردم نیز می پرسند
کارت‌های دانش: پانل‌های تراز راست که اطلاعات کلیدی یک عبارت جستجو را نشان می‌دهند. مثال Philz Coffee از بالا یک پانل دانش با آرم، اطلاعات شرکت و نمایه های اجتماعی آنها را نشان می دهد.
بسته های تصویری (چرخ و فلک): ردیف افقی پیوندهای تصویری که برای جستجوهایی که محتوای بصری مفید است ظاهر می شوند. چرخ فلک در جستجو
پاسخ‌های فوری: این نتایج زمانی ظاهر می‌شوند که Google بتواند پاسخ سریعی به درخواست جستجوگر بدهد، مانند زمانی که آب‌وهوای فعلی را جستجو می‌کنید. بر خلاف اسنیپت های برجسته، هیچ پیوندی به هیچ سایت منبعی وجود ندارد. پاسخ های فوری در جستجو
پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

موتورهای جستجو بر اساس کلمات استفاده شده توسط افرادی که به دنبال اطلاعات آنلاین هستند، برگرداندن محتوای مرتبط و با کیفیت را در اولویت قرار می دهند. آنها این کار را با فهرست کردن تمام صفحاتی که می‌توانند پیدا کنند، ایجاد الگوریتم‌هایی پیرامون ارتباط، و ارائه نتایج به روش‌های مختلف که بیشترین ارتباط را با هدف جستجو دارند، انجام می‌دهند.

با درک اینکه موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را پیدا می‌کنند و رتبه‌بندی می‌کنند، برای ایجاد وب‌سایت‌هایی که رتبه بالاتری دارند و ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند، مجهزتر می‌شوید. برای انجام این کار، به یک استراتژی مبتنی بر سه نوع سئو نیاز دارید : فنی، در صفحه و خارج از صفحه.

سئوی فنی چیست؟
سئوی فنی – هنر بهینه سازی وب سایت برای خزیدن و نمایه سازی – گامی حیاتی برای رتبه بندی سایت است. سایتی را بر اساس پایه های فنی متزلزل بسازید و به احتمال زیاد نتایجی را مشاهده نخواهید کرد، مهم نیست محتوای درون صفحه چقدر با کیفیت باشد. به این دلیل که وب سایت ها باید به گونه ای ساخته شوند که به خزنده ها اجازه دسترسی و درک محتوا را بدهد.

سئوی فنی هیچ ارتباطی با ایجاد محتوا، استراتژی های لینک سازی یا ارتقای محتوا ندارد. در عوض، بر معماری و زیرساخت سایت تمرکز دارد. همانطور که موتورهای جستجو “هوشمندتر” می شوند، بهترین شیوه های فنی سئو باید با هم سازگار شوند و پیچیده تر شوند. با این اوصاف، برخی از ثابت‌های اصلی سئوی فنی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

سلسله مراتب و ساختار URL
مهم است که یک ساختار URL در سراسر سایت تعریف کنید که برای خزنده ها قابل دسترسی باشد و برای کاربران مفید باشد. این بدان معنا نیست که شما باید تک تک صفحاتی را که وب سایت شما خواهد داشت ترسیم کنید. که غیر ممکن خواهد بود اما این به معنای تعریف یک جریان منطقی از URL ها است که از دامنه ای به دسته دیگر می رود. صفحات جدید را می توان در آن سلسله مراتب در هنگام ایجاد شکاف قرار داد.

ساختار آدرس اینترنتی

وب‌سایت‌هایی که از این مرحله صرف نظر می‌کنند، در نهایت با انبوهی از زیردامنه‌های غیرمنطقی و «صفحات یتیم» بدون پیوند داخلی مواجه می‌شوند. این یک کابوس فقط برای کاربران نیست. همچنین خزنده‌ها را گیج می‌کند و باعث می‌شود آنها از فهرست‌بندی صفحه شما صرف‌نظر کنند.

در یک سطح ریز، URL های سازگار با SEO باید به گونه ای ساختار یافته باشند که محتوای صفحه را هم برای خزنده ها و هم برای کاربران توصیف کند. این بدان معناست که عبارت‌های جستجوی کلیدی را تا حد ممکن نزدیک به دامنه اصلی و حفظ طول URL تا 60 کاراکتر یا 512 پیکسل است. اگر به درستی بهینه سازی شوند، URL ها به عنوان یک عامل رتبه بندی مثبت برای خزنده ها عمل می کنند و کاربران را تشویق می کنند تا روی آن کلیک کنند.

سرعت صفحه
هرچه یک صفحه وب سریعتر بارگذاری شود، برای رتبه بندی موتورهای جستجو بهتر است. این بر اساس ترجیح کاربران برای بارگذاری سریع رعد و برق است: 40٪ از جستجوگران صفحه ای را که بیش از سه ثانیه طول می کشد رها می کنند.

سئوی فنی بر کاهش استفاده از عناصری تمرکز دارد که بارگذاری صفحه را کند می کند. این بدان معناست که افزونه‌ها، کدهای ردیابی و ابزارک‌ها باید به حداقل برسند و تصاویر/فیلم‌ها باید از نظر اندازه و وزن فشرده شوند. بازاریابان و طراحان آنلاین باید برای دستیابی به طراحی صفحه ای که شامل تمام ویژگی های طراحی لازم است اما در کمتر از سه ثانیه بارگیری می شود، همکاری کنند.

نقشه های سایت XML
نقشه سایت XML فایلی است که تمام صفحات یک وب سایت، از جمله پست های وبلاگ را فهرست می کند. موتورهای جستجو از این فایل هنگام خزیدن در محتوای سایت استفاده می کنند، بنابراین مهم است که نقشه سایت حاوی صفحاتی نباشد که نمی خواهید در نتایج جستجو رتبه بندی شوند، مانند صفحات نویسنده.

HTTP یا HTTP؟
هنگامی که در یک صفحه وب گشت و گذار می کنید، به صورت آنلاین پرداخت می کنید، یا اطلاعات شخصی را در یک فرم وب وارد می کنید، اطلاعات را در سراسر اینترنت ارسال می کنید. در روزهای اولیه، سرورها از سیستمی به نام HTTP، پروتکل انتقال ابرمتن استفاده می کردند. HTTP راهی سریع برای ارسال داده است، اما ایمن نیست، زیرا اتصال شما به سایت رمزگذاری نشده است. این بدان معناست که اشخاص ثالث می توانند به داده های شما دسترسی داشته باشند.

به همین دلیل در سال ۲۰۱۴ گوگل اعلام کرد که وب‌سایت‌هایی که بر روی HTTPS کار می‌کنند – پروتکل انتقال ابرمتن امن – رتبه‌بندی کمی خواهند داشت. HTTPS داده ها را بین مرورگرها به همان روش HTTP منتقل می کند، اما با یک پروتکل اضافه شده در بالا – SSL، یک لایه سوکت ایمن که داده ها را رمزگذاری می کند و به طور ایمن در سراسر وب منتقل می کند.

همه اینها می تواند برای بازاریابان جستجوی تازه کار بسیار سخت به نظر برسد. نکته اصلی این است که بهتر است سایت شما طوری ساخته شود که از روز اول HTTPS را اجرا کند یا به HTTPS تغییر مکان دهد.

AMP
AMP (Accelerated Mobile Pages) یک پلت فرم منبع باز و تحت حمایت گوگل است که به محتوای وب سایت اجازه می دهد تقریباً فوراً در دستگاه های تلفن همراه ارائه شود. محتوایی که زمانی به آهستگی در تلفن همراه بارگیری می شد – ویدئوها، تبلیغات، انیمیشن ها – اکنون بدون توجه به اینکه بازدیدکنندگان از چه دستگاهی استفاده می کنند، به سرعت بارگیری می شود.

تاثیر بر سئو دوچندان است. همانطور که قبلاً می دانیم، ابتدا کاربران سایت هایی را که بارگذاری طولانی تری طول می کشد، رها می کنند و کاربران تلفن همراه به زمان بارگذاری حتی سریع تری نیاز دارند . اگر سایت شما در موبایل کند بارگذاری می‌شود، نرخ پرش افزایش می‌یابد و این تاثیر منفی بر رتبه‌بندی خواهد داشت. دوم، شواهدی وجود دارد که موتورهای جستجو (حداقل گوگل) نتایج بهینه شده AMP را در رتبه بندی اولویت بندی می کنند.

پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

خزنده ها مانند مغز انسان محتوا را نمی فهمند. آنها برای رتبه بندی موثر محتوای شما به ساختارها و نشانگرهای فنی خاصی نیاز دارند. خوشبختانه، خود موتورهای جستجو نکاتی را در مورد چگونگی بهبود سئوی فنی سایت ارائه می‌دهند— اینفوگرافیک حسابرسی سئوی فنی ما را در اینجا بررسی کنید.

سئو داخل صفحه چیست؟
سئوی درون صفحه (همچنین به عنوان سئو در سایت شناخته می شود) فرآیند بهینه سازی هر چیزی است که در یک وب سایت برای تلاش برای بهبود رتبه بندی است. اگر سئوی فنی قسمت پشتی باشد، سئوی داخلی صفحه اصلی است. این شامل قالب‌بندی محتوا، بهینه‌سازی تصویر، کدهای اولیه HTML و شیوه‌های پیوند داخلی است . خبر خوب این است که سئو داخلی به عوامل خارجی بستگی ندارد. شما 100% بر کیفیت سئوی درون صفحه کنترل دارید.

برچسب های متا
متا تگ ها عناصر کوچکی در داخل کد یک صفحه وب هستند که به تعریف ساختار محتوای صفحه کمک می کنند. به عنوان مثال، یک تگ H1 به خزنده ها در مورد عنوان یک پست وبلاگ یا صفحه وب هشدار می دهد. تگ‌های H2 و H3 سلسله مراتب اطلاعات را نشان می‌دهند، درست همانطور که سرفصل‌های فرعی با اندازه‌های مختلف در یک سند آنالوگ نشان می‌دهند. سپس خزنده ها متن زیر هر تگ عنوان را با کلمات موجود در عنوان مقایسه می کنند تا مطمئن شوند محتوا مرتبط است.

سئوی متا تگ خوب به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند محتوای یک صفحه وب چیست و چه زمانی آن را در نتایج جستجو نشان دهند.

عنوان صفحه و توضیحات متا
توضیحات متا و عنوان صفحه در جستجو

عنوان صفحات فقط توسط افراد خوانده نمی شود. عنکبوت های جستجو نیز هنگام خزیدن آنها را “خوانده” می کنند. این بدان معناست که عناوین صفحه بهینه شده برای سئو باید شامل عبارات جستجوی مهم باشد و بیش از 70 کاراکتر نباشد. طولانی تر از آن و موتورهای جستجو عنوان را در SERP کوتاه می کنند، که برای جستجوگران بد به نظر می رسد.

توضیحات متا – متن کوتاهی که محتوای یک صفحه وب را خلاصه می کند – اغلب در زیر عنوان صفحه در نتایج SERP ظاهر می شود. در حالی که گوگل به طور مستقیم از توضیحات متا به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده نمی کند، توضیحات متا بهینه شده با سئو بازدیدکنندگان بیشتری را از صفحات SERP جذب می کند زیرا افرادی که جستجو می کنند احتمالا آنها را خواهند خواند. این به نوبه خود سیگنال های مثبتی را در مورد سایت به موتورهای جستجو ارسال می کند.

در برابر وسوسه «پر کردن» عناوین و توضیحات با تعداد زیادی کلمات کلیدی مقاومت کنید. پر کردن کلمات کلیدی تأثیر منفی فعالی بر رتبه بندی جستجو خواهد داشت. در عوض، به موتورهای جستجو اجازه دهید از طریق وضوح و مختصر بودن صفحه را بدانند.

بهینه سازی تصویر
تصاویر همچنین باید برای خزنده ها قابل خواندن باشند. اگر اینطور نباشد، موتورهای جستجو نمی توانند نتایج بصری مفیدی را به دست آورند. بازاریابان موتورهای جستجو از متن ALT (یک ویژگی HTML) برای توصیف تصاویر برای خزنده ها استفاده می کنند. متن ALT بهینه شده حاوی عبارات جستجوی مرتبط است اما باید برای خوانندگان انسانی نیز منطقی باشد.

متن جایگزین – سئو چیست؟

درباره SEO Image بیشتر بخوانید .

لینک های خروجی و داخلی
ما قبلاً می دانیم که خزنده ها هنگام نمایه سازی از پیوندها برای حرکت بین صفحات وب استفاده می کنند. صفحات بدون لینک برای موتورهای جستجو غیر قابل دسترسی هستند. این باعث می شود که پیوند – هم از نظر ظاهری به سایت های با کیفیت بالا و هم به صورت داخلی بین صفحات یک وب سایت – بخش مهمی از SEO خوب باشد.

لینک های خروجی بازدیدکنندگان را از وب سایت شما به یک سایت خارجی می برد. این پیوندها ارزش خود را به سایت خارجی منتقل می کنند، زیرا موتورهای جستجو پیوند را به عنوان مهر تأیید می دانند. این بدان معناست که هر بار که به یک سایت خارجی پیوند می‌دهید، موتورهای جستجوگر را تشویق می‌کنید و تجربه ناوبری بهتری را برای کاربران فراهم می‌کنید.

پیوند داخلی یا ایجاد پیوند بین صفحات خود یک وب سایت، خزیدن سایت را بهبود می بخشد و سیگنال هایی را در مورد مهمترین کلمات کلیدی در یک صفحه به موتورهای جستجو ارسال می کند. همچنین باعث می‌شود کاربران برای مدت طولانی‌تری در سایت شما حرکت کنند، که موتورهای جستجو می‌دانند که بازتابی مثبت از کیفیت سایت است.

پیشنهاد برای بازاریابان جستجو:

بر ایجاد صفحات وب با یک سلسله مراتب واضح و در هم آمیخته با پیوندهای داخلی و خارجی تمرکز کنید. اگر در مورد کیفیت سئو داخلی سایت خود مطمئن نیستید، آن را از طریق جستجوگر سئوی درون صفحه الکسا اجرا کنید . این ابزار فهرستی از فعالیت‌ها را برای بهبود سئوی درون صفحه به شما ارائه می‌دهد، پیش‌نمایش نحوه نمایش صفحات در نتایج موتورهای جستجو و شناسایی فرصت‌هایی برای بهبود رتبه‌بندی است.

مطالب مرتبط: چک لیست 25 نقطه ای SEO

سئو خارج از سایت چیست؟
سئوی خارج از سایت شامل عواملی است که خارج از وب سایت شما اتفاق می افتد اما همچنان بر رتبه شما تأثیر می گذارد. این شامل مواردی مانند تعداد بک لینک های شما و کیفیت سایت هایی است که به شما لینک می دهند. سئوی خارج از سایت به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما ارزشمند و معتبر است و شایستگی رتبه بالایی در نتایج را دارد.

برخلاف سئو داخلی، سئوی خارج از سایت 100% تحت کنترل شما نیست. اما شما می توانید سئوی خارج از سایت را با تمرکز بر دو چیز بهبود بخشید: ایجاد لینک و شهرت.

لینک سازی
در سئوی خارج از سایت، لینک‌سازی به تمرینی اطلاق می‌شود که سایت‌های خارجی با کیفیت بالا به شما لینک دهند. متخصصان سئو در مورد “آب پیوند” بین سایت ها صحبت می کنند. این فقط به این معنی است که هر بار که یک سایت معتبر به شما لینک می دهد، موتورهای جستجو به عنوان نشانه ای از معتبر بودن سایت شما در نظر می گیرند و در نتیجه شانس شما را برای رتبه بالاتر در SERP افزایش می دهد.

همه بک لینک ها برابر نیستند. موتورهای جستجو ارزش یک پیوند به یک سایت را بر اساس چندین عامل کالیبره می کنند:

لینک کردن مرجع سایت
ارتباط محتوای پیوند داده شده
ارتباط متن لنگر بک لینک
تعداد لینک هایی که سایت بک لینک دارد
اینکه آیا پیوند دنبال شده باشد یا دنبال نشده باشد
اکثر بازاریابان جستجو به طور فعال به دنبال پیوند از سایت های خارجی خوب هستند. برای اینکه بفهمید کدام سایت ها می توانند بک لینک های باکیفیت ارائه دهند، نگاهی به رتبه الکسای سایت بیندازید. هرچه رتبه الکسا کمتر باشد، بک لینک های آن سایت ارزشمندتر خواهند بود. می توانید رتبه الکسا را ​​در ابزار نمای کلی سایت پیدا کنید .

هنگامی که فهرستی از سایت‌های با کیفیت بالا برای دریافت بک لینک دارید، می‌توانید روی تکنیک‌های سئوی خارج از صفحه مانند وبلاگ نویسی مهمان، کسب لینک نام تجاری و ایجاد لینک شکسته کار کنید .

پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

بهینه سازی برای موتورهای جستجو فراتر از موارد صرفاً فنی است و به خلاقیت و فعالیت های ایجاد رابطه نیاز دارد. این یک فرآیند مداوم است، بنابراین انجام ممیزی سایت هر ماه هزینه دارد. این به شما کمک می کند تا پروفایل بک لینک ، نفوذ و رقابت خود را در SERP ها نظارت کنید .

تحقیق کلمات کلیدی SEO
اجازه دهید برای یک دقیقه به ابتدای کل فرآیند جستجو برگردیم. جستجو زمانی شروع می شود که کاربر یک کلمه یا عبارت را در موتور جستجو تایپ کند. موتورهای جستجو از کلمات کلیدی (و نکات ظریفی مانند ترتیب کلمات، املا و زمان) استفاده می کنند تا هدف جستجوگر یا آنچه که جستجوگر واقعاً امیدوار است بیابد را دریابد.

تحقیقات کلمات کلیدی به بازاریابان جستجو کمک می کند تا بفهمند کاربران چه چیزی را جستجو می کنند، از چه کلماتی برای انجام این کار استفاده می کنند، و کدام یک از این کلمات کلیدی ترافیک و تجارت را به یک وب سایت می آورد.

سه نوع کلیدواژه اصلی وجود دارد:

کلمات کلیدی کوتاه: جستجوها فقط با یک یا دو کلمه، مانند “پروازها” یا “بازاریابی دیجیتال”. این کلمات کلیدی ممکن است ارزش جستجوی بالایی داشته باشند، اما به سختی می توان فهمید که کاربران واقعاً چه چیزی از این کلمات کلیدی می خواهند. استقرار یک استراتژی کلمه کلیدی به طور کامل بر اساس دنباله های کوتاه منجر به نرخ پرش بالاتر و زمان کمتری در صفحه برای سایت شما می شود و در دراز مدت رتبه ها را پایین می آورد.
کلمات کلیدی دم بلند: این کلمات دارای سه کلمه یا بیشتر هستند، خاص تر هستند و اغلب کمتر از دم کوتاه رقابت می کنند. عبارت “What is a long-tail keyword” خود مثال خوبی است: این عبارت دارای حجم جستجوی قابل توجهی است و هدف جستجوگر بسیار خاص است.
کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی پنهان: کلمات کلیدی که اطلاعات متنی را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهند. به عنوان مثال، بگویید یک صفحه برای اصطلاح مبهم مانند “تایتانیک” رتبه بندی می شود. این می تواند درباره فیلم، رویداد تاریخی یا حتی تعریف فرهنگ لغت این اصطلاح باشد. گوگل از کلمات کلیدی معنایی پنهان برای کشف آن استفاده می کند. صفحه ای درباره فیلم جیمز کامرون می تواند حاوی عبارات LSI مانند “کیت وینسلت” باشد.
یک پروژه و استراتژی موثر تحقیقاتی کلمه کلیدی، این سه نوع کلمه کلیدی را ترکیب می کند و آنها را در ساختار و محتوای سایت می سازد تا به رتبه سایت در SERP کمک کند.

اما چگونه می توان فهمید که کدام کلمات کلیدی برای هدف گذاری مناسب هستند؟ تحقیق کلمات کلیدی

مبانی تحقیق کلمات کلیدی
تحقیق کلمات کلیدی موضوع بزرگی است و موضوعی نیست که در اینجا به طور کامل به آن بپردازیم. در عوض، ما مراحل اصلی تحقیق کلمات کلیدی را ترسیم می کنیم و پیوندهایی را برای پر کردن شکاف ها ارائه می دهیم.

فهرستی از کلمات کلیدی احتمالی را با استفاده از تکمیل خودکار Google و جستجوهای مرتبط ایجاد کنید.
از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی الکسا برای یافتن کلمات کلیدی جدیدی که ممکن است در رادار شما نبوده اند استفاده کنید.
بررسی کنید که رقابت چه کلمات کلیدی را هدف قرار داده است. ابزارهای تحلیل رقابتی الکسا در اینجا کمک می کند.
فهرستی از کلمات کلیدی را تعریف کنید که سایت شما شانس رتبه بندی برای آنها را دارد ، با ایجاد تعادل بین کلمات کلیدی کوتاه مدت رقابتی و کلیدواژه های متمرکز و کم رقابت.
هدف جستجو را دسته بندی کنید و اهداف مختلف را در مراحل مختلف در قیف فروش تراز کنید. برای مثال، فردی که برای «خرید کفش دویدن» جستجو می‌کند، در قیف فروش بیشتر از فردی است که «بهترین کفش‌های دویدن برای زنان» را جستجو می‌کند. محتوایی که برای هر اصطلاح ایجاد می کنید باید آن تفاوت را منعکس کند.
مجموعه‌ای از عبارات را از فهرست کلمات کلیدی خود انتخاب کنید و محتوایی (مثلاً صفحات فرود یا پست‌های وبلاگ) ایجاد کنید که به سؤالات جستجوگر پیرامون آن عبارات پاسخ دهد.
این اسکلت اساسی زیربنای همه استراتژی های موفق کلمه کلیدی است. در طرح اولیه، دنیای کاملی از رویکردها و تاکتیک ها وجود دارد. با بررسی چند مورد از این پست ها شروع کنید:
نحوه انجام تحقیق کلمات کلیدی: راهنمای جامع

نحوه انتخاب کلمات کلیدی سئو با اطمینان

چگونه کلمات کلیدی مرتبط را برای پست های وبلاگ و صفحه وب خود پیدا کنید

18 نوع کلمه کلیدی که هر بازاریاب باید بداند

پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

سئو بر اساس کلمات کلیدی ساخته شده است. تجزیه و تحلیل سیستماتیک کلمه کلیدی شامل نگاه کردن به کلمات کلیدی است که سایت در حال حاضر رتبه بندی می کند و آنها را تبدیل می کند، فرصت های کلمه کلیدی از دست رفته و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب را شامل می شود.

از آنجا، کلید رتبه بندی برای کلمات کلیدی، ایجاد محتوای بهینه شده برای سئو است.

مطالب مرتبط: نکات سئوی کسب و کارهای کوچک برای کارآفرینان با محدودیت زمان

چگونه محتوا بر رتبه بندی سئو تاثیر می گذارد
محتوا – اطلاعات مفید و با کیفیت بالا که برای جذب ترافیک و حرکت کاربران در طول قیف ایجاد می شود – سنگ بنای SEO موثر است. وب‌سایت‌ها بدون محتوا – چه در قالب پست‌های وبلاگ، ویدیو، تصاویر، صفحات محصول و غیره، شانس کمی برای نمایش در نتایج جستجو دارند. بازاریابان موتورهای جستجو محتوای SEO را ایجاد می کنند که نیازهای کاربران و خزنده ها را برآورده می کند.

برای ایجاد محتوایی که نیازهای جستجوگر را برآورده کند، باید هدف جستجو را درک کنید.

هدف جستجو
جستجوها بر اساس اهداف مختلفی انجام می شوند، از خرید یا یافتن یک محصول گرفته تا حل یک مشکل یا پیمایش به یک وب سایت خاص.

هدف اطلاعاتی: به جای قصد خرید یا رفتن به یک سایت خاص، اطلاعات را جستجو می کند. تصور می شود 80 درصد از جستجوهای وب اطلاعاتی هستند.
هدف ناوبری: با هدف رفتن مستقیم به یک وب‌سایت جستجو می‌کند—مثلاً زمانی که نام بانک خود را به جای حفظ کردن URL صفحه ورود در کادر جستجو تایپ می‌کنید.
هدف معامله: با هدف نهایی خرید، ثبت نام در یک سرویس یا دانلود یک فایل جستجو می کند.
هدف جستجو

محتوای مختلف با اهداف مختلف مطابقت دارد. به عنوان مثال، یک صفحه محصول می تواند با یک جستجوی تراکنشی پاسخ دهد، در حالی که یک پست وبلاگ با هدف اطلاعاتی روبرو می شود.

محتوایی که با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد، معیارهای تعامل بهتری تولید می‌کند، سیگنال‌های مثبتی را به موتورهای جستجو ارسال می‌کند و در بلندمدت رتبه بالاتری خواهد داشت.

پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

محتوا در قلب بهینه سازی خوب برای موتورهای جستجو قرار دارد، اما برای موفقیت، باید در برنامه ریزی و بهبود محتوای سئو هم فعال و هم واکنش پذیر باشید. استراتژی محتوای خود را برای ایجاد محتوایی که 80 درصد جستجوهای اطلاعاتی در مورد کلمات کلیدی شما را برآورده می‌کند، وزن کنید و صفحات فرود را برای عبارت‌های جستجوی تراکنش‌هایی مانند «خرید» یا «خرید» بهینه کنید.

چگونه قابلیت استفاده بر رتبه بندی ها تأثیر می گذارد
تجربه کاربری (UX) چیزی است که به عنوان تأثیر ثانویه بر SERP شناخته می شود. این بدان معناست که اگرچه UX یکی از عوامل اصلی رتبه بندی موتورهای جستجو نیست، اما همچنان در تعیین ارتباط و اعتبار سایت نقش دارد.

متغیرهای دقیقی که موتورهای جستجو برای قضاوت در مورد قابلیت استفاده از آنها استفاده می کنند، قابل بحث هستند. با این حال، معیارهای تعامل یک سایت به بازاریابان موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند آیا صفحات آنها مطابق با استانداردهای کاربر محور گوگل است یا خیر. نرخ کلیک (CTR)، طول جلسه، تعداد جلسات و نرخ پرش همگی به شما می گویند که جستجوگران چگونه به سایت شما واکنش نشان می دهند و آیا آنها اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا می کنند یا خیر.

همانطور که گوگل توصیه می کند ، بازاریاب هایی که قصد دارند “صفحه ها را در درجه اول برای کاربران بسازند، نه برای موتورهای جستجو” ، باید با موارد زیر شروع کنند:

قالب بندی محتوا: اکثر مردم به صورت آنلاین به طور عمیق مطالعه نمی کنند. با قرار دادن سرفصل ها و عنوان های فرعی، کوتاه نگه داشتن پاراگراف ها و پراکندگی تصاویر در متن، اسکن محتوا را آسان کنید.
از محتوای تکراری اجتناب کنید: تکرار محتوا در مکان‌های متعدد برای کاربران مضر است و نمایش نتایج مرتبط را برای موتورهای جستجو سخت‌تر می‌کند. اگر نمی توانید از محتوای تکراری جلوگیری کنید، از یک تگ rel=canonical استفاده کنید.
ناوبری را ساده کنید: عناصر UI مانند خرده‌های نان تضمین می‌کنند که کاربران هنگام پیمایش در سایت شما به بن‌بست برخورد نمی‌کنند.
تجربیات مثبت کاربر به این معنی است که بازدیدکنندگان سایت بیشتر از یک صفحه بازدید می‌کنند، زمانی که این کار را انجام می‌دهند مدت بیشتری می‌مانند، به صفحه پیوند می‌دهند و آن را در شبکه‌های خود به اشتراک می‌گذارند. همه اینها بر نحوه رتبه بندی سایت توسط موتورهای جستجو تأثیر مثبت خواهد داشت.

پیشنهادی برای بازاریابان جستجو

اگرچه ما در مورد بهینه سازی وب سایت ها و محتوا برای موتورهای جستجو زیاد صحبت کرده ایم، اما این تجربه کاربر است که به طور فزاینده رتبه بندی جستجو را افزایش می دهد. نوشتن برای افراد واقعی، پاسخ به سوالات واقعی و ارائه تجربیات آنلاین دلپذیر سیگنال های مثبتی را برای بازدیدکنندگان سایت و خزنده ها ارسال می کند که برای شما یک برد-برد است.

سئو چیست: مقدمه
بهینه سازی موتورهای جستجو دائما در حال تغییر است. هر به روز رسانی الگوریتم موتور جستجو فرصت جدیدی برای ارائه محتوای بهتر و هدایت ترافیک با کیفیت بالاتر به یک وب سایت است. تاکتیک ها ممکن است تغییر کنند، اما ماموریت یکسان می ماند: محتوا و وب سایت هایی ایجاد کنید که هم برای مردم و هم برای خزنده ها کار کنند.

ماندن در صدر سئو ممکن است چالش برانگیز باشد، اما کیت ابزار مناسب، تکنیک ها و تاکتیک ها به ایجاد یک استراتژی سئو کمک می کند که مزایای بلندمدت به همراه داشته باشد.

 

منبع :

https://blog.alexa.com/what-is-seo/