نقشه راه سئو – آنچه برای موفقیت نیاز دارید

نقشه راه سئو SEO ROADMAP  سندی است که موارد اقدام یک کمپین سئو را اولویت بندی می کند. نقشه راه به تیم شما اجازه می دهد تا فعالانه به تغییرات بازار پاسخ دهد.

 

توان رقابتی خود را افزایش دهید:

مطالعه مقالات و کتب سئو ، مشاوره با متخصصان سئو و استفاده از خدمات سئو می تواند توان رقابتی شما را در سئو افزایش دهد ، برای اطلاع از خدمات ما صفحه  خدمات سئو را مطالعه کنید .

 

نقشه راه SEO به اولویت بندی برنده های سریع و طرح بندی پروژه های بزرگتر کمک می کند.
یک نقشه راه می تواند سلسله مراتب محتوا را در نظر بگیرد و اولویت بندی را به پروژه ها نسبت دهد.
نقشه‌های راه کمک می‌کنند تا تیم‌های پیوند بیلدینگ/رسانه‌های اجتماعی/محتوا را هماهنگ کنند تا به ساده‌سازی تولید و ارتقای محتوا کمک کنند.
در حالی که بسیاری از سازمان‌ها اهمیت برنامه‌ریزی سئو را درک می‌کنند، تعداد کمی از آن‌ها برای توسعه یک استراتژی وقت می‌گذارند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط هاروارد بیزینس ریویو، 85 درصد از تیم های رهبری اجرایی کمتر از یک ساعت در ماه را صرف بحث درباره استراتژی می کنند. چه کسری از آن سئو است؟ بدتر از آن، این زمان گرانبها (و گران قیمت) ممکن است منجر به بازنگری چیزی فقط یک بار در سال شود. یا بدتر – سند دیگری که در پوشه نادیده گرفته شده “SEO Roadmap” روی دسکتاپ قرار دارد!

مانند هر استراتژی دیگری، نقشه های راه سئو به تیم شما کمک می کند تا در مسیر درست قرار بگیرند و آنها را در مسیر خود نگه دارند. اما اگر می‌پرسید «آیا ارزش ایجاد یک نقشه راه سئو را دارد؟»، مزایای زیادی همراه با ایجاد آن وجود دارد. کلید موفقیت نقشه راه سئو مراحل داخلی است که کارکنان شما را درگیر می کند و به شما کمک می کند نتایج کمپین سئوی خود را در فواصل زمانی منظم نظارت کنید.

فقط به یاد داشته باشید، یک نقشه راه SEO می تواند به شما کمک کند مسیر موفقیت خود را شناسایی و ترسیم کنید – این به کار تیم شما بستگی دارد که از مزایای آن بهره مند شوید.

 

نقشه راه سئو  کمک می کند تا همه در مسیر حرکت قرار گیرند و خطر خطاهای احتمالی را از بین ببرد. علاوه بر این، هر ذینفعی که علاقه مند به پیشرفت سئو است را در مورد اقدامات، برنامه ها و رویه های شما برای برآورده کردن آنها آگاه می کند.

چگونه یک نقشه راه سئو ایجاد کنیم: طرح اولیه شما برای موفقیت

مسیر بهینه سازی وب سایت استراتژیک پر  پیچ و خم است. دقیقاً به همین دلیل است که شما به نقشه راه سئو Roadmap SEO نیاز دارید.

نقشه راه سئو شما به شما نشان می دهد که سایت شما کجا بوده است، به کجا می رود، و چگونه با استفاده از تاکتیک ها، وظایف عملی و گردش های کاری مقیاس پذیر برای انجام این کار به آنجا خواهید رسید.

اگر آماده‌اید راه را به سمت رتبه‌بندی بالاتر موتورهای جستجو و بهبود بازگشت سرمایه سئو هموار کنید، این مراحل تاثیرگذار را برای ایجاد یک نقشه راه SEO که منجر به نتایج می‌شود، دنبال کنید.

نقشه راه سئو یا SEO Roadmap چیست؟

نقشه راه سئو SEO Roadmap برای رسیدن به هر هدف بازاریابی سئو ضروری است. آنها سلسله مراتبی از اولویت‌بندی کارها را ارائه می‌کنند، طرح‌بندی نحوه تطبیق محصولات قابل تحویل در استراتژی کلی را ارائه می‌کنند و به تیم درک گسترده‌ای از پروژه‌هایی را ارائه می‌دهند که بر روی کدام پروژه تمرکز کنند.

نقشه راه سئو را به عنوان یک سند استراتژیک در نظر بگیرید که تمام فعالیت های مرتبط با سئو را در مسیر نگه می دارد، خطاها را حذف می کند و تصمیم گیری را ساده می کند.

 

توسعه و استفاده از یک نقشه راه سئو دارای مزایای فوق العاده ای است.

نقشه راه سئو یا Roadmap SEO یک سند مکتوب است که اقدامات اولویت بندی شده برای اجرای استراتژی موتور جستجوی دیجیتال مارکتینگ شما را مشخص می کند. این شامل تاکتیک ها، وظایف و ضرب الاجل های دقیق است.

شما به آن نیاز دارید اگر:

 • شما می خواهید تلاش های سئو دیجیتال خود را با اهداف تجاری خود هماهنگ کنید
 • شما باید اعضای تیم را در همان صفحه قرار دهید
 • شما باید تمام پروژه های سئوی خود را سازماندهی و ساده کنید

نقشه راه سئو چیست (در مقابل استراتژی سئو؟)

نقشه راه سئو یک برنامه گام به گام برای اجرای استراتژی سئو شما است. به این موضوع فکر کنید: استراتژی سئو «چه» و «چرا» است، در حالی که نقشه راه سئو «چگونه» است. این دو دست به دست هم می دهند تا مجموعه ای بسیار کاربردی از وظایف را ایجاد کنند که احتمال دستیابی به اهداف سئوی شما زیاد است.

اگر می‌پرسید استراتژی سئو چیست و چه چیزی باید داشته باشد، در حال حاضر در مسیر موفقیت در سئو هستید.

به طور خلاصه، استراتژی به معنای نگاه کردن به تصویر بزرگ است (که کسب و کار شما کجاست، می‌خواهید به کجا برود و چه اقداماتی می‌توانید انجام دهید تا به آنجا برسید) سپس برخی از تاکتیک‌ها را انتخاب کنید که احتمالاً به شما در دستیابی به چشم‌اندازتان کمک می‌کنند.

حداقل، استراتژی SEO شما باید اطلاعاتی در مورد موقعیت برند، S.M.A.R.T. اهداف و KPI برای هر کانال SEO.

برای توسعه یک استراتژی سئو، باید در نظر بگیرید که چه چیزی برای جدول زمانی، بودجه و منابع شما واقعاً قابل انجام است.

شما باید از داده هایی مانند تجزیه و تحلیل وب سایت، تحقیق کلمات کلیدی و آمار کانال برای اطلاع از تصمیمات خود استفاده کنید. پس از آن، از این اطلاعات به عنوان پایه و اساس نقشه راه سئو خود استفاده کنید.

نقشه راه SEO به انعطاف پذیری کمک می کند

در اینجا در گروه بازاریابی مجدد، ما نقشه راه تعامل خود را برای شش ماه ایجاد می کنیم زیرا سطح مناسبی از برنامه ریزی قبلی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد. فضای سئو فضایی در حال تغییر از به روز رسانی الگوریتم ها و نیازهای مشتری در حال تحول است، بنابراین هر چه انعطاف پذیری بیشتر باشد، بهتر است.

نقشه راه SEO باعث می شود وظایف، تحویل ها و حتی روش ها روان تر شوند. در نتیجه، یک تیم بازاریابی و سئو می تواند به سرعت ابتکارات را محور قرار دهد و به پیشرفت به سمت یک هدف متحرک ادامه دهد. اما مهمتر از آن، این گزینه به تیم آرامش خاطر را با آزادی داخلی برای تنظیم برنامه و در عین حال بالا نگه داشتن بهره وری می دهد.

 

روی بردهای سریع سرمایه گذاری کنید

بردهای سریع راهی عالی برای پیشرفت در محتوا، ترافیک و رتبه‌بندی‌هایی است که از قبل وجود دارد. علاوه بر این، یک تیم سئو می تواند با حداقل منابع توسعه، به پیروزی های سریع دست پیدا کند. نمونه ای از یک پروژه برد سریع می تواند تثبیت تگ های عنوان یا اعمال داده های ساختاریافته در صفحات وب شما باشد.

هدف از یک برد سریع این است که نقاطی را پیدا کنید که برخی تغییرات جزئی فوراً برای تلاش شما جذابیت پیدا می کند. با بهبود محتوا، ترافیک یا رتبه‌بندی فعلی در چند ماه اول، تصویر واضح‌تری از وضعیت فعلی خود به دست خواهید آورد و پروژه‌های بزرگ‌تر را برای پوشش دادن کمبودها و تقویت نقاط قوت خود تنظیم خواهید کرد.

پروژه های بزرگ را برنامه ریزی کنید

اکنون که فهرستی از بردهای سریع در نقشه راه سئو دارید، زمان آن فرا رسیده است که روی مسائل اصلی، پروژه های پاکسازی یا برنده های بزرگی که می خواهید در طول سال با آنها مقابله کنید، تمرکز کنید. نقشه راه شما در حصول اطمینان از اینکه هیچ چیزی بین شکاف ها قرار نمی گیرد و در عین حال موارد با اولویت بالا را برجسته می کند بسیار مهم خواهد بود.

پروژه هایی را که باید برای پیشرفت از دیدگاه لینک سازی، لینک سازی داخلی یا حتی رسانه های اجتماعی انجام شوند، اولویت بندی کنید، که هر کدام به اهداف کلی سئو کمک می کنند. این پروژه‌ها ممکن است گسترده‌تر باشند، اما همچنان باید اولویت‌های بسیار بالایی به آنها اختصاص داده شود.

یک پروژه بزرگ می‌تواند «اصلاح معماری سراسر سایت» یا حتی یک استراتژی پیوند داخلی واحد در سراسر وب‌سایت باشد. پروژه هایی مانند این برنده بلیط های بزرگ از دیدگاه سئو داخلی خواهند بود.

یک سلسله مراتب برای پروژه های سئو ایجاد کنید

اکنون که فهرستی از برنده‌های سریع و پروژه‌های بزرگ دارید، می‌توانید اولویت‌بندی نقشه راه SEO خود را آغاز کنید. این به اضافه کردن ابعاد دیگری به طرح در صورت نیاز به تغییرات کمک می کند. برخی از افراد استفاده از یک سیستم اولویت بندی را پیشنهاد می کنند، به عنوان مثال، اولویت-1 تا اولویت-4. P1 ضروری ترین و P5 کمترین اهمیت است.

صرف نظر از روش شناسی خود، مطمئن شوید که یک رویکرد مدیریت پروژه اولیه را برای اولویت بندی خود اعمال می کنید. این به شما این امکان را می دهد که به سرعت به موارد موجود در نقشه راه SEO خود رسیدگی کنید.

برای چیزهایی که P1 هستند، مطمئن شوید که تمام مشخصات، مستندات و دستورالعمل‌های خود را برای تیم‌های SEO و محتوا آماده کرده‌اید تا کارایی خود را حفظ کنند.

پیوند ساختمان/رسانه های اجتماعی/محتوا را تراز کنید

دانستن اینکه چه زمانی یک وبلاگ یا محصول قرار است راه اندازی شود، به همراستایی اهداف در پلتفرم ها کمک می کند. با انجام این کار، تیم شما می تواند ضرب الاجل ها را تعیین کند و فضای تنفسی برای کار با تیم های محتوا، فریلنسرها و متخصصان سئوی خارج از صفحه ایجاد کند. یک نقشه راه سئو به خوبی برنامه ریزی شده به شما کمک می کند پروژه های موازی ایجاد کنید و تلاش های مرتبط با این پروژه را پیگیری کنید. نکته دیگر ایجاد یک برنامه تبلیغاتی رسانه های اجتماعی برای تکمیل تلاش های کلی SEO است.

 

ساختن نقشه راه سئوی خود برای حمایت از استراتژی سئو می باشد .

موارد مهم در نقشه راه سئو

برخی از نقشه‌های راه سئو فقط شامل ویژگی‌ها و الزامات فنی سئو – سئو تکنیکال – می‌شوند، اما ما استدلال می‌کنیم که باید سایر بخش‌های ارزشمند سئو را در نظر بگیرد زیرا با استراتژی کسب‌وکار شما همسو می‌شوند.

اما مهم نیست که چه اهدافی دارید، باید به دنبال این باشید که این عناصر مورد نیاز را در نظر بگیرید:

 • نیازهای فنی سئو – سئو تکنیکال – Technical SEO
 • قابلیت استفاده و عملکرد سایت – Usability & site performance
 • نیازهای ایجاد لینک – Link building
 • نیازهای بازاریابی محتوای سئو – SEO content marketing
 • سایر نیازهای کانال دیجیتال – Other digital channel

نیازهای ایجاد لینک (از جمله برنامه های توسعه با نمایه های رسانه های اجتماعی از جمله لینکدین، توسعه بک لینک از طریق ارسال وبلاگ مهمان و دسترسی به لینک شکسته، و بهینه سازی خارج از صفحه)

سایر نیازهای کانال دیجیتال (به عنوان مثال، کجا می توانید کارایی ایجاد کنید و در زمان/تلاش برای کمک به دو یا چند کانال به جای یک کانال صرفه جویی کنید؟)

ما همچنین  عناصر دیگر ( فهرست زیر ) را برای پشتیبانی از بهینه‌سازی موتور جستجو (اگر/زمانی که با استراتژی کسب‌وکار یا مدل کسب‌وکار شما مطابقت دارند) توصیه می‌کنیم.

این عوامل رتبه‌بندی به شما کمک می‌کنند تا مشخص کنید که چه چیزی باید در نقشه راه سئو  پیش برود، چگونه فهرست را اولویت‌بندی می‌کنید – و بفهمید که چه چیزی با این محدودیت مطابقت دارد – و چه چیزی انجام نمی‌شود.

 

 • سئوی محلی
 • نیازهای سئوی بین المللی
 • محصولات یا خدمات جدید راه اندازی شد
 • هدف گذاری مخاطب هدف جدید (یا کم خدمت)
 • نیازهای روابط عمومی (به حداکثر رساندن بازده از طریق ایجاد پیوندهای بیشتر یا بهتر)

واضح است که بسیاری از وظایف سئو وجود دارد که باید آنها را انجام دهید، اما نگران نباشید – می توانید آن را به آرامی، یک قدم در یک زمان انجام دهید، یا خدمات سئو حرفه ای ما بهر بگیرید تا همه این کارها را برای شما انجام دهند. در هر صورت، تا زمانی که سازماندهی شده باشید و به طور مداوم اقدام کنید، فرصت های زیادی برای رشد وجود دارد.

ما چک لیست خدمات سئو  خود منتشر  کرده ایم ، آنرا مطالعه کنید.

 

 

 

چشم انداز رقابتی را ارزیابی کنید

اگر همه چیز برابر باشد، ممکن است در برابر بهبود کارهای معمولی سئو کار کنید. سئو آنقدر هم  ساده نیست : همه چیز برابر نیست.

سئو همه چیز در مورد نسبیت است.

وب سایت و محتوای شما نسبت به یک تاکتیک خاص چقدر خوب است؟ و رقبای شما در آن تاکتیک (و بقیه) چقدر خوب هستند؟ هرچه کسب و کار و صنعت شما بالغ تر باشد، بیشتر باید چشم انداز SEO خود را درک کنید.

چه کاری را بهتر از رقبا انجام می دهید؟ آنها چه کاری را بهتر از شما انجام می دهند؟ چه شکاف هایی ممکن است وجود داشته باشد؟ کجا می توانید آنها را از آب بیرون بیاورید؟

این یک مسئله مهم است ” توان رقابتی ” ، این همان چیزی است که ما در سئو سایت خود نادیده می گیریم . بیشتر صنایع رقابی بزرگی در سئو دارند می توان گفت در سئو رقابتی دیوان وار در حال انجام است . شما نمی توانید همان کارهایی که دیگران کرده اند را انجام بدهید ، شاید سالها طول بکشد .

شما باید کاری برای افزایش توان رقابتی خود انجام بدهید ، از متخصصان سئو بهره بگیرید و در هزینه و سرمایه گذاری در سئو خسیس نباشید . مطمئن باشید این یک سرمایه گذاری با ریسک کم است و بازگشت سرمایه قابل توجه ای در بر دارد .

 

برخی از موارد کلیدی که باید در نقشه راه سئو  به آنها توجه کنید:

 • مقایسه پروفایل بک لینک – Backlink profile comparison – (چند لینک، از کجا، با چه کیفیت و غیره)
 • مقایسه شکاف کلمات کلیدی – Keyword gap comparison –  (آنها برای چه رتبه ای رتبه بندی می کنند که شما رتبه بندی نمی کنید؟ آیا هدف گذاری آن منطقی است؟ آیا حجم جستجو و هدف این کلمه کلیدی جدید با اهداف شما مطابقت دارد؟)
 • مقایسه قیمت و تبلیغات – Pricing & promotion comparison –  (آیا هزینه بیشتری دریافت می کنید، و اگر چنین است، آیا مبادله ارزش واضح و ارزشمند است؟)
 • مقایسه عملکرد سایت  – Site performance comparison – (به عنوان مثال: سرعت سایت. آیا آنها سریعتر از شما هستند یا کندتر؟)
 • مقایسه تجربه کاربری  – UX comparison – (آیا سایت شما در مقایسه با رقبای شما کم و بیش کاربرپسند است؟ استفاده از آن چقدر سازماندهی شده و شهودی است؟)
 • مقایسه ای ا تی – E-A-T comparison  – (آیا برند شما در مقایسه با رقبا از تخصص، اقتدار و اعتماد بیشتری برخوردار است؟ آیا کار خوبی انجام می دهید؟

 

LOE مخفف عبارت Level of Effort به معنای سطح تلاش می باشد .

شما باید تحقیق کنید تا سعی کنید LOE را که رقبای شما امروز در استراتژی سئوی خود قرار می دهند را درک کنید – و در صورت امکان، آنها برای آینده چه برنامه ای دارند. این تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری رقیب را می توان از طریق تحقیق وب به صورت سازمان یافته انجام داد – .

 

تعریف سطح تلاش Level of Effort  (LOE)

همانطور که هر استراتژیست خوب به شما خواهد گفت،  سئو شلخته و کارهای بدون هدف  یک استراتژی سئو نیست. شما باید در محدوده اهداف هدفمند و منابع موجود خود  و توان رقابتی خود کار کنید تا به بهترین برنامه ممکن برسید.

 • تمام پروژه های سئوی خود را به وظایف تقسیم کنید.
 • آن وظایف را در یک نمودار سازماندهی کنید.
 • میزان تلاش (زمان، منابع، و غیره) را که شما و تیمتان باید برای هر کار انجام دهید، ارزیابی کنید.
 • سپس آنها را به ترتیب اولویت رتبه بندی کنید.
 • فهرست وظایف خود را به روز نگه دارید.

 

وظایف را بر اساس فوریت و تأثیر بالقوه اولویت بندی کنید. با استفاده از ابزارهای سئو یا کمک فریلنسرهای تخصصی، به دنبال راه‌هایی برای کارهای تکراری باشید که غیرضروری و در عین حال تاثیرگذار هستند.

برنامه ریزی کنید که هر سه ماه یک بار این لیست را مرور و/یا به روز کنید.

بردهای سریع سئو را پیدا کنید

یکی از استراتژی های نقشه راه عالی سئو، یافتن عملکردهای با بازدهی مناسب و  سریع است.

بردهای سریع در سئو وظایفی هستند که می توانید در مدت زمان کوتاهی انجام دهید و تفاوت قابل توجهی در عملکرد سئو یا فروش سایت شما ایجاد می کند.

فکر کنید: در حال حاضر تنها کاری که می توانم برای وب سایت خود انجام دهم که حداقل یک سرنخ را امروز/این هفته/این سه ماهه تبدیل می کند چیست؟

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید صفحات وب را که در حال حاضر در صفحه دوم نتایج جستجو قرار دارند، پیدا کنید و کمپین سئو SEO خود را بهینه کنید تا صفحات وب به جای آن به صفحه اول بروند.

 

برای نقشه راه سئو یک جدول زمانی ایجاد کنید

یک دوره زمانی را برای اجرای نقشه راه سئو Roadmap SEO خود انتخاب کنید.

در مرحله بعد، جدول زمانی خود را به چند مرحله تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد یک نقشه راه سئو برای یک سال کامل هستید، از سه ماهه ها به عنوان مراحل خود استفاده کنید.

پس از آن، بردهای سریع خود را ترسیم کنید.

سپس، وظایف فوری و تاثیرگذار خود را (مثلاً نیازهای به موقع) و به دنبال آن وظایف غیر فوری و تاثیرگذار (مثلاً از نظر استراتژیک مهم) اضافه کنید.

در نهایت، فعالیت های در حال انجام و پایان باز را در بازه های زمانی باقیمانده خود وارد کنید.

به یاد داشته باشید که مدت زمانی را که فکر می‌کنید هر کار جداگانه طول می‌کشد، چه کسی آن را اجرا و/یا بازبینی می‌کند، و اینکه چگونه موفقیت هر کار را اندازه‌گیری می‌کنید، درج کنید.

اگر این یک کار تعمیر و نگهداری مداوم  نیاز است، آن را  انجام بدهید  و یک آهنگ تعمیر و نگهداری را مشخص کنید.

کارها و تقسیم وظایف

تصمیم بگیرید که صاحب کار چه کسی است

برای هر کار یک تیم یا فردی واجد شرایط اختصاص دهید.

وابستگی های کار را در نظر بگیرید و راه های خلاقانه ای برای ادغام وظایف تکراری از طریق دسته بندی یا برون سپاری پیدا کنید. یک برنامه گردش کار، ارتباط و اشتراک فایل ایجاد کنید تا همه در یک صفحه باشند.

اگرچه راه اندازی خسته کننده است، اما برداشتن این مرحله در ابتدا می تواند واقعاً به بازاریابان و مهندسان کمک کند تا بهترین کار خود را با هم انجام دهند.

 

تاکتیک ها سئو  را به وضوح با اهداف و استراتژی ها هماهنگ کنید

قبل از اینکه همه چیز را به پایان برسانید، لیست وظایف خود را با استراتژی سئو گسترده تر خود مقایسه کنید. مطمئن شوید که آنها از یکدیگر حمایت می کنند. هر چیزی را که ممکن است باعث حواس پرتی شود یا بعد از آزمایش تاکتیک دیگری دوباره مورد بررسی قرار گیرد را حذف کنید. هنگامی که تاکتیک های خود را محدود کردید، مهلت های کوتاه و معیارهایی را برای هر یک تعیین کنید تا بتوانید در کوتاه مدت پیشرفت را زیر نظر داشته باشید و در عین حال تصویر بزرگ را در ذهن داشته باشید.
به عبارت دیگر: نشان بدهید، نگو. انتظار نداشته باشید که تیم اجرایی شما بین کارهایی که انجام می‌دهید و چرایی آن جهش کنند.

اهداف تجاری و برند را اولویت بندی کنید Prioritize Business and Brand Goals

می خواهید به چه چیزی برسید و چرا؟
سعی در رسیدن به چه کسانی دارید و آنها به دنبال چه هستند؟
مطمئن شوید که شخصیت‌های مخاطبان شما در این مرحله قوی هستند، زیرا آنها کسانی هستند که استراتژی و نقشه راه را برای آنها ایجاد می‌کنید.
همچنین، روی حوزه‌های کلیدی که هم برای اهداف سئو و هم برای اهداف تجاری اعمال می‌شوند تمرکز کنید: تجربه کاربر و CRO (بهینه‌سازی نرخ تبدیل).
این معمولاً شامل کارهایی مانند سرعت صفحه page speed، ابرداده تصویر image metadata و بهینه‌سازی موبایل mobile optimization یا سئو موبایل می‌شود.

به دنبال همپوشانی کانال باشید: Look for Channel Overlap

کجا می توانید حجم کاری خود را در بین تیم ها کاهش دهید یا ساده کنید تا تأثیر را به حداکثر برسانید؟ کدام کانال ها بالاترین ROI را برای کسب و کار شما ارائه می دهند؟ ممکن است بخواهید یک سیستم مدیریت پروژه را برای سازماندهی، برقراری ارتباط و اجرای همه آن اتخاذ کنید.

پوشش ضروری وب سایت: Cover Website Essentials

برای اندازه گیری پیشرفت، انجام وظایف و پیگیری همه آن به چه ابزارهایی نیاز دارید؟ چه کسی باید به هر ابزار دسترسی داشته باشد؟ آیا باید ممیزی محتوا انجام دهید و چقدر باید عمیق باشد؟ نکته: اگر سایت شما کاملاً جدید نیست، قطعاً می خواهید آن را بررسی کنید. ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل، گوگل آنالیتیکس و یک خزنده سایت خوب همگی برای این مرحله ضروری هستند.

 

سئو تکنیکال از هر زمان دیگر مهم تر است

آیا باید وب سایت فعلی را حفظ کنید یا آن را به یک پلتفرم یا دامنه جدید منتقل کنید؟ آیا باید یک سئو فنی انجام دهید تا سلامت وب سایت خود را حفظ کنید و به دنبال راه حل هایی باشید که آن را بهبود بخشد؟ هنگام انجام ممیزی فنی، مطمئن شوید که تعیین می کنید کدام حوزه ها را می خواهید نظارت کنید. برای انجام ممیزی های مکرر برای معماری سایت، نقشه های سایت XML، کدهای خطا (مانند صفحات 404)، مشکلات و خطاهای خزیدن، و نشانه گذاری های طرحواره برنامه ریزی کنید.

اگر با وجود انتخاب کلمات کلید مناسب و تولید محتوای درجه یک هنوز از سئو پاسخ مثبت نگرفته اید ، سئو تکنیکال سایت خود را بررسی کنید. اولین شرط حضور صفحات سایت در جستجوی ایندکس آن توسط گوگل است،

 

برای تولید محتوا استراتژی داشته باشید .

محتوات را سئو کن.

استراتژی محتوای سئوی شما چیست
آیا باید استراتژی محتوای سئو جدیدی ایجاد کنید؟ یا بهینه سازی محتوای موجود خود را ارزیابی و بهبود بخشید؟ این احتمال وجود دارد که شما باید کمی از هر دو را انجام دهید.

محتوای جدید به شما کمک می‌کند شکاف‌های موضوعی را پر کنید، با موضوعاتی که رقبا در مورد آنها می‌نویسند همگام باشید، اما باید هنر انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای رتبه‌بندی و تبدیل سئو را یاد بگیرید.

همچنین، اغلب گران و وقت گیر است، زیرا باید ایده های جدید را در ذهن خود بنویسید و سپس آنها را از ابتدا بنویسید.

بهینه سازی محتوای موجود به رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص کمک می کند حتی بیشتر از صفحه نتایج بالاتر برود و برند شما را ثابت نگه می دارد.

اما فقط تمرکز بر محتوای موجود به این معنی است که فرصت‌های جدید سئو را از دست می‌دهید.

 

هنگام توسعه استراتژی خود، برای ارائه یک موضوع، کلمات کلیدی مطابق، ابرداده و طرح کلی برنامه ریزی کنید.

به دنبال فرصت های پیوند داخلی باشید تا بازدیدکنندگان وسوسه شوند که زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.

یک فرآیند ردیابی محتوا با استفاده از صفحه گسترده، ماتریس یا تابلوی مدیریت پروژه ایجاد کنید.

یک الگوی نقشه راه SEO قابل استفاده مجدد ایجاد کنید

طرح های اسلیمی من را عاشق خودشان کرده اند . یک طرح ساده که تکرار می شوند و یک طرح پیچید و عالی را درست می کنند .

ما باید از الگوهای تکرار پذیر طرفداری کنیم ،

هنگامی که نقشه راه سئوی خود را آماده کردید، یک الگوی نقشه راه سئو بسازید.

می توانید جدول زمانی تصویر بزرگ، کارهای تکراری و هر اطلاعات دیگری را که احتمالاً در آینده دوباره به آن نیاز خواهید داشت ذخیره کنید.

الگوسازی نقشه راه سئو  شما را از اختراع مجدد چرخ با هر مرحله یا پروژه جدید باز می دارد – به ویژه برای کارهای تعمیر و نگهداری مداوم یا کار در برابر بدهی فنی سئو .

به‌علاوه، می‌توانید در حین حرکت آن را تغییر دهید. با تغییر یک عنصر در یک زمان، می‌توانید تغییرات را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای عملکرد و گردش کار بهتر است.

نحوه قالب بندی قالب شما برای شما کارآمد است.

برخی از تیم ها ارائه پاورپوینت را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر ساختار و جزئیات یک صفحه گسترده با نمودار گانت را ترجیح می دهند.

ما توصیه می‌کنیم که به‌طور پیش‌فرض از قالب ترجیح داده شده توسط هر کسی که می‌خواهد نقشه راه سئوی شما را سبز کند، استفاده کنید – زیرا نظر آنهاست که برنامه را می‌سازد یا آن را شکست می‌دهد.

بهترین روش های Agile SEO را ایجاد و دنبال کنید

سئو زمانی به بهترین وجه ارائه می شود که از منظر بهبود مستمر مورد بررسی قرار گیرد. نقشه راه شما یک ابزار کلیدی در تعریف چگونگی، زمان و چرایی تکرار است.

همچنین چیزی است که باید به روشی چابک برای به حداکثر رساندن نتایج به آن نزدیک شد.

 

تعمیر و نگهداری و پیگیری نقشه راه سئو

ابتدا، باید به طور منظم نقشه راه سئوی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام منابع شما با پتانسیل کامل خود استفاده می شود.

برای آسان‌تر کردن فرآیند ثبت‌نام، مطمئن شوید که هر کار شامل یک نوع گزینه به‌روزرسانی وضعیت است تا در یک نگاه متوجه شوید که همه پروژه‌هایتان چقدر فاصله دارند. بیشتر کارها به آماده سازی، تهیه پیش نویس، بازنگری و انتشار نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که حداقل این چهار مرحله را به عنوان گزینه هایی برای علامت گذاری پیشرفت داشته باشید.

در مرحله بعد، می‌توانید استراتژی سئو خود را با نگه‌داشتن فهرست اصلی پروژه‌ها و KPIهای آن‌ها که در فواصل زمانی منظم برای پیگیری نتایج به‌روزرسانی می‌کنید، بهبود بخشید.

پیش بینی ها را با پیشرفت واقعی مقایسه کنید و بر اساس آن تنظیم کنید.

برای سهولت مراجعه، پیوندهای مستقیم به دارایی‌ها، محتوای منتشر شده و ابزارها/گزارش‌های اندازه‌گیری KPI را در خود پلتفرم مدیریت پروژه خود اضافه کنید تا در زمان صرفه‌جویی کنید.

 

حداقل باید این 5 معیار کلیدی سئو  را اندازه گیری کنید:

 • رتبه بندی کلمات کلیدی هدف: Target Keyword(s) Ranking
 • ایمپرشن های ارگانیک: Organic Impressions
 • ترافیک ارگانیک : Organic Traffic
 • لینک های جدید: New links
 • تبدیل های ارگانیک + ارزش تبدیل: Organic Conversions + Conversion Value

اگر در حال حاضر رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) را ندارید، اکنون زمان آن است که آنها را توسعه یا مستندسازی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک SOP برای بهینه‌سازی محتوای پست وبلاگ جدید ایجاد کنید که شامل کارهایی مانند استفاده از  ممیزی قرارگیری کلمات کلیدی در ابرداده

مقایسه رتبه‌بندی‌های گذشته با فعلی: auditing keyword placements in metadata

بررسی مجدد برای اطمینان از اینکه محتوای دیگر از سایت شما نیست، ایجاد کنید.

رقابت با یکدیگر در نتایج جستجو

یا، اگر در حال حاضر رویه‌های عملیاتی استراتژی بازاریابی استانداردی دارید، برای یافتن تاکتیک‌های ساده سئو جدید وقت بگذارید تا مقیاس کار سریع‌تر و آسان‌تر شود.

برای مثال، ممکن است بخواهید یک راهنمای ارزیابی سه ماهه دیجیتالی کاربرپسند ایجاد کنید که به ابزارها، صفحات گسترده و ردیاب‌های مرتبط پیوند می‌دهد تا اعضای جدید تیم بتوانند این وظایف را بدون راهنمایی اضافی انجام دهند.

 

با وب برتر  یک نقشه راه سئو کارآمد  بسازید

اکنون که می دانید نقشه راه سئو چیست و چگونه می توانید آن را ایجاد کنید، زمان آن رسیده است که استراتژی سئو خود را عملی کنید! اگر برای ایجاد یا اجرای هر بخشی از این پروژه به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید و دریابید که چگونه آژانس سئوی ما می تواند بررسی سئو  را انجام دهد، نقشه راه سئو ایجاد کند و برنامه ای را اجرا کند که به طور موثر به تمام اهداف سئوی شما دست یابد. اگر در زمینه نقشه برداری خارج از سئو به پشتیبانی نیاز دارید – ما به طور کلی به مشاوره استراتژی نقشه راه نیز کمک می کنیم.

 

 جمع بندی مطالب نقشه راه سئو

استراتژیک بودن در مورد نقشه راه سئوی خود و همسویی با اهداف تیم های SEO، محتوا و خارج از صفحه، اساساً بر موفقیت شما تأثیر می گذارد. ردیابی این پروژه‌ها از قبل از راه‌اندازی تا تکمیل و سپس انجام تجزیه و تحلیل پس از راه‌اندازی در مورد رتبه‌بندی و ترافیک به شما این امکان را می‌دهد که این پروژه‌ها را گزارش کنید و در مورد بردها صحبت کنید. انجام این کار فقط به شما کمک می کند تا پروژه ها را در آینده به جلو ببرید و تأثیر بیشتری داشته باشید.

با وب برتر  یک نقشه راه سئو کارآمد  بسازید

اکنون که می دانید نقشه راه سئو چیست و چگونه می توانید آن را ایجاد کنید، زمان آن رسیده است که استراتژی سئو خود را عملی کنید! اگر برای ایجاد یا اجرای هر بخشی از این پروژه به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید و دریابید که چگونه آژانس سئوی ما می تواند بررسی سئو  را انجام دهد، نقشه راه سئو ایجاد کند و برنامه ای را اجرا کند که به طور موثر به تمام اهداف سئوی شما دست یابد. اگر در زمینه نقشه برداری خارج از سئو به پشتیبانی نیاز دارید – ما به طور کلی به مشاوره استراتژی نقشه راه نیز کمک می کنیم.