کلمات کلیدی در سئو سایت

چگالی کلمات کلیدی در سئو سایت

چگالی کلمات کلیدی : کلمات کلیدی در صفحه شما باید در صدایی طبیعیظاهر شوند. متن را به صورت خوانا و شیوا و برای مخاطب منتشر کنید.

به احتمال زیاد تراکم بهینه کلمات کلیدی وجود ندارد (الگوریتم های موتور جستجو فراتر از معیارهای چگالی کلمات کلیدی به عنوان یک عامل رتبه بندی مهم تکامل یافته اند). با این حال ، توجه به اینکه کدام کلمات کلیدی بیشتر در صفحه شما ظاهر می شوند و آیا موضوع مورد نظر صفحه شما را نشان می دهند ، مفید خواهد بود.

 

کلمات کلیدی در سئو سایت
کلمات کلیدی در سئو سایت

 

مهمتر از همه ، کلمات کلیدی در صفحه شما باید در صدایی طبیعی و کپی دستوری درست ظاهر شوند. یعنی شما متن را به صورت خوانا و شیوا برای مخاطب نگارش و منتشر کنید.

وجود کلمات کلیدی در عنوان سایت ، متاتگ عنوان صفحه ، تگ شرح صفحه و استفاده از کلمات کلیدی به صورت عناوین و زیر عنوان های نوشته می تواند مفید باشد .

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی اصلا توصیه نمی گردد. در واقع استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی از سئوکلاه سیاه می باشد که به احتمال زیاد با کاهش رتبه سایت همراه است . گفته شده است که گوگل برای برخی از تکنیک های کلاه سیاه جریمه نیز در نظر گرفته است .

کلمات کلیدی keywords چیست؟

کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی متمرکز ، کلمه ای است که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. این عبارت جستجو است که می خواهید با یک صفحه خاص رتبه بندی کنید. بنابراین وقتی افراد آن کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند ، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

فرض کنید شما یک وب سایت در مورد پیانو دارید: شما انواع و اقسام پیانوها را می فروشید. وبلاگ می نویسید که هنگام خرید پیانو به چه نکاتی توجه کنید و نظرات خود را درباره پیانوهایی که در فروشگاه آنلاین خود ارائه می دهید به اشتراک می گذارید. شما پیانوهای دیجیتالی می فروشید بنابراین یک صفحه دسته بندی محصول در مورد پیانوهای دیجیتال ایجاد کرده اید. این را از خود بپرسید:

 

برای چه نوع عبارت جستجو می خواهید یافت شود؟

فکر می کنید مردم از چه کلماتی در موتورهای جستجو برای یافتن شما استفاده خواهند کرد؟

پرس و جو جستجو چگونه خواهد بود؟

احتمالاً [پیانو دیجیتال] ، درست است؟ زیرا این کلمه کلیدی منعکس کننده بهترین مطالب در صفحه است. اگر مجبور باشید خط پایانی محتوای خود را توضیح دهید ، این چگونه به نظر می رسد؟ از چه کلماتی استفاده می کنید؟ این کلمه یا عبارت کلیدی شما است – اگر از چند کلمه تشکیل شده باشد.

 

ما همیشه از کلمه “کلید واژه” استفاده می کنیم. این بدان معنا نیست که فقط از یک کلمه تشکیل شده است. اغلب اوقات از چندین کلمه تشکیل شده است. بنابراین وقتی در مورد کلمات کلیدی صحبت می کنیم ، اغلب ما یک عبارت را به جای یک کلمه منظور می کنیم.

 

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

کلمات کلیدی مهم هستند زیرا آنها تلاش های سئو ما را هدایت می کنند و به ما امکان می دهند صفحات وب و محتوای وب سایت خود را به صورت استراتژیک بسازیم و در ابتدا بر مهمترین مناطق (و هدایت ROI) تمرکز کنیم.

به عنوان مثال ، اگر بدانیم که می خواهیم خدمات بازاریابی دیجیتال بیشتری را در تهران بفروشیم ، در واقع می توانیم “کلمات کلیدی” دقیق افرادی را که برای جستجوی ارائه دهندگان احتمالی در گوگل تایپ می کنند ، پیدا کنیم.

سپس ، می توانیم صفحه ای در وب سایت خود در مورد آن موضوع ایجاد کنیم و محتوای خود را در اطراف آن کلمات کلیدی بهینه سازی کنیم – به خود بهترین فرصت را می دهیم تا در این زمینه رتبه خوبی کسب کنیم.

هنگامی که “کلمات کلیدی” را که می خواهید هدف قرار دهید تا “ترافیک هدفمند” را به وب سایت خود بیاورید ، پیدا کنید ، می توانید بقیه کمپین سئو خود را برنامه ریزی کنید .

از جمله:

نقشه برداری از معماری سایت شما
برنامه ریزی خدمات ، محصولات و صفحات دسته بندی شما
نوشتن مطالب وبلاگ
بهینه سازی صفحات فروش و صفحات فرود
ما این کار را با نگاشت گروهی از کلمات کلیدی مشابه/معنایی (مانند آنچه در تصویر بالا مشاهده می کنید) در یک صفحه در وب سایت شما و استفاده استراتژیک از کلمه کلیدی (به طور طبیعی) در کل محتوا انجام می دهیم:

نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سئو

انتخاب کلمات کلیدی برای سئونیمی از علم ، نیمی از هنر است.

ما این موضوع را به طور گسترده در راهنمای کلید واژه و درس استراتژی محتوا پوشش خواهیم داد ، اما روند کلی به این صورت است:

از یک ابزار کلمه کلیدی برای ایجاد لیستی از کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار خود استفاده کنید
این کلمات کلیدی را در گروه ها سازماندهی کنید
یافتن و افزودن حجم جستجو و رقابت پذیری کلمات کلیدی (بنابراین می توانید ابتدا با جستجوی موارد ساده شروع کنید)
برای درک کلمات کلیدی به SERP ها مراجعه کنید تا CTR و ترافیک بالقوه را درک کنید
یک نقشه سایت ایجاد کنید که همه کلمات کلیدی مربوط به مقاصد تجاری مرتبط را پوشش دهد
یک استراتژی محتوا ایجاد کنید که تمام کلمات کلیدی مربوط به مقصود اطلاعاتی را پوشش دهد
شروع به نوشتن کنید
برای درک بهتر نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای سئو، ابتدا می خواهید خود را با برخی از مفاهیم کلیدی کلیدواژه آشنا کنید

 

خدمات سئو

ما می توانیم هزینه کنیم و سایت زیبایی داشته باشیم ، اما بدون بازدیدکننده ، طراحی سایت یا تولید محتوا ارزشی ندارد. برای افزایش بازدیدهای مرتبط جهت افزایش فروش می توانید از خدمات سئو وب برتر استفاده کنید. یکی از مسائلی که در سئو مهم است ، بررسی رقبا است ، بعد از بررسی به این نتیجه می رسیم که “توان رقابتی” ما محدودتر از رقباست . باید توان رقابتی خود را افزایش دهیم و در این رقابت جائی برای خودمان باز کنیم . حتما برای افزایش توان رقابتی خود از متخصص سئو با تبحر و دلسوز استفاده کنید . این برگ برنده شماست .

خدمات سئو 

 

کلمات کلیدی مفاهیم و خواص

  • کلمه کلیدی مشکل Keyword Difficulty
  • حجم جستجو Search Volume
  • کلمه کلیدی تراکم Keyword Density
  • تحقیق کلمات کلیدی  Keyword Research
  • قصد کاربر User Intent

کلمه کلیدی مشکل Keyword Difficulty

دشواری کلمات کلیدی (KD) نشان می دهد که رتبه بندی خوب برای یک کلمه کلیدی برای شما چقدر سخت خواهد بود.

تعریف دقیق از Ahrefs در KD این است:

قبل از شروع وقت ، پول ، منابع برای ایجاد محتوا و به دست آوردن پیوندها (می تواند بسیار گران باشد) می خواهید مطمئن شوید که حتی فرصتی برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی دارید.

اگر نمی توانید به صفحه 1 برسید ، از تالش های زیادی (در صورت وجود) برخوردار نخواهید شد ، بنابراین درک کنید که رتبه بندی یک کلمه کلیدی چقدر دشوار است ، یک ملاحظه بسیار مهم است.

حجم جستجو Search Volume

کلمه کلیدی “حجم جستجو” به ما می گوید که چند بار آن کلمه کلیدی دقیق در گوگل (به طور متوسط) جستجو می شود.

اگر مجبور باشید بین یک کلمه کلیدی که در واقع 10000 بار در ماه جستجو می شود ، رتبه بندی کنید یا فقط 10 بار در ماه جستجو کنید – کدام را انتخاب می کنید؟

البته شما یکی را با حجم جستجوی بیشتر انتخاب می کنید (با فرض اینکه هر دو مربوط به کسب و کار شما هستند و قصد مشابهی دارند و غیره)

کلمه کلیدی تراکم Keyword Density

تراکم کلمات کلیدی به تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی در محتوای شما ظاهر می شود اشاره دارد.

یک ترفند قدیمی سئو کلاه سیاه این بود که کلمه کلیدی مورد نظر خود را تا آنجا که ممکن است به صفحه اضافه کنید (به نام “کلمات کلیدی پر شده”) بنابراین وقتی Google به صفحه می آید و متن را می خواند ، کلمه کلیدی را آنقدر در آنجا می بیند که الگوریتم فکر کرد “خوب ، این کلمه کلیدی را 1000 بار می گوید ، باید به این موضوع بسیار مرتبط باشد ، بیایید این را بسیار رتبه بندی کنیم).

این دیگر کار نمی کند ، و هنگامی که گوگل متوجه شد ، الگوریتم خود را به روز کرد تا در واقع شما را برای انجام این کار تنزل داده یا مجازات کند.

بنابراین ، تراکم کلمات کلیدی راهی است برای تجزیه و تحلیل یک صفحه و اطمینان از عدم بهینه سازی بیش از حد محتوای خود (به اصطلاح پر کردن کلمات کلیدی).

تحقیق کلمات کلیدی  Keyword Research

تحقیقات کلمات کلیدی یک موضوع عظیم است و ما در مقالات دیگر به طور عمیق به آن می پردازیم ، اما ایده کلی پشت این مفهوم این است که قبل از شروع به نوشتن محتوا برای وب سایت خود ، ابتدا می خواهید تحقیقات خود را انجام دهید.

مانند هر چیز دیگری در زندگی ، ابتدا تحقیق کنید و سپس کار را انجام دهید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی عبارت است از یافتن ، دسته بندی ، سازماندهی و برنامه ریزی تمام کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید و سپس به طور سیستماتیک آن محتوا را با در نظر گرفتن استراتژی ایجاد کنید – معمولاً ابتدا از ساده ترین کلمات کلیدی (که دارای حجم جستجوی مناسب هستند) ابتدا شروع کنید. ، و راه خود را به سخت تر برسانید.

برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای کامل ما برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی را بررسی کنید.

 

قصد کاربر User Intent

قصد کاربر (معروف به “هدف کلمه کلیدی” ، “قصد خریدار” ، “قصد جستجو” و غیره) یک مفهوم بسیار مهم برای درک کلمات کلیدی است.

این توانایی درک آنچه کاربر واقعاً در جستجوی چیزی می خواهد است ، بنابراین شما (به عنوان ارائه دهنده محصول/خدمات) می توانید مطمئن باشید که محتوای مورد نیاز جستجوگران را برآورده می کنید.

درک هدف پشت کلمات کلیدی به شما این امکان را می دهد تا تلاش های ایجاد محتوا را به طور موثری بر اساس شرایطی که به احتمال زیاد فروش فوری برای شما به ارمغان می آورند ، در اولویت قرار دهید.

در اینجا چند مثال از کلمات کلیدی مختلف با هدف روشن کردن این مورد آورده شده است:

تجاری / قصد خریدار: شخص “تحویل پیتزا در نزدیکی من” را جستجو می کند. احتمالاً قصد خرید پیتزا همین حالا است. این شخص به احتمال زیاد با محل پیتزا شما پول خرج می کند. این مکان بسیار خوبی برای قرار دادن منابع برای امتحان و رتبه بندی خواهد بود.
اطلاعاتی (با مقداری پول): شخص “دستور پخت پیتزا” را جستجو می کند. احتمالاً قصد خرید پیتزا نیست ، بلکه تهیه آن است. شاید الان ، شاید بعدا. به احتمال زیاد این شخص در حال حاضر برای محل پیتزا شما پول خرج نمی کند ، اما می دانید که او به پیتزا علاقه دارد و شاید بتواند کاندید مناسبی برای نشان دادن تبلیغات یا پیشنهادات باشد.
هدف اطلاعاتی (کنجکاوی): بزرگترین پیتزا که تا به حال تهیه شده بود چه بود؟ این شخص احتمالاً به زودی یا هرگز پولی را با شما خرج نمی کند و احتمالاً نباید منابع خود را برای رتبه بندی این کلمه کلیدی خرج کنید.