سئو – SEO

سئو وب سایت (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)

سئو باعث افزایش بازدیدهای مرتبط و با کیفیت می شود، این می تواند فروش شما را به صورت انفجاری افزایش دهد.
برای پیشرفت در کسب و کار خود با سئو آشنا شده، آنرا آموزش ببینید و از خدمات و مشاوره متخصصان  سئو برای بهینه سازی سایت و افزایش فروش بهره بگیرید.

سئو - SEARCH ENGINE OPTIMIZATION

چگونه می توان سئو بهتری داشت ؟

راه های قدیمی دیگر پاسخگو نیست، اینترنت توانست بازاریابی و فروش را کاملا متحول کند. امروزه بیشتر سرنخ های فروش محصولات و خدمات از طریق اینترنت به دست می آید. مدیران هوشمند سیاست گذاری و عملکرد خود را تغییر داده اند و مطابق دیجیتال مارکتینگ استراتژی های خود را تدوین کرده  و در راستای آن عمل می کنند.

آنهایی که تنها به طراحی سایت بسنده می کنند شکست می خورند. دیگر داشتن یک سایت زیبا مزیت نیست. برای جذب مخاطب باید علاوه بر داشتن یک سایت حرفه ای، به سئو و بهینه سازی سایت، تولید محتوای مناسب، حضور در صفحات اجتماعی توجه نمود و برای آنها زمان و هزینه صرف کرد. سئو مهمترین ابزار افزایش فروش است. برای پیشرفت سئو را آموزش دیده، از مشاوره و  خدمات سئو سایت در راستای موفقیت خود استفاده کنید.

آموزش سئو

ما مجموعه های آموزشی و مقالات مرتبط را برای فراگیری سئو تهیه و همچنین ویدئو های آموزش تخصصی سئو را تولید کرده ایم. از طریق مجموعه آموزش های تهیه شده سئو را از پایه آموزش ببینید و  دانش و راندمان خود را افزایش دهید.                                                      

 

مشاوره سئو

می خواهید از موانع رشد سایت و سئو خود مطلع، یا به دنبال  بهترین و  مقرون به صرفه ترین راه کار  سئو خود  هستید و  یا می خواهید یک استراتژی همه جانبه و قوی برای سئو  خود تدوین کنید، از مشاوره سئو با متخصصان ما بهره بگیرید.

خدمات سئو

ما هدف گرا هستیم و خدمات خود را برای کسب نتیجه و موفقیت ارائه می نمائیم. ما مجموعه کاملی از خدمات سئو سایت با محوریت مخاطب و تولید محتوا مناسب و انتشار آن در یک سایت حرفه ای یا رسانه های اجتماعی را ارائه می دهیم. 

سئو چیست ؟

هنگامی که معنای SEO را در سایت dictionary..com  جویا می شویم . این سایت سئو را اینگونه تعریف می کند:

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، روشهایی که برای افزایش رتبه یا فراوانی یک وب سایت در نتایج بازده شده توسط موتور جستجو استفاده می شود ، در تلاش برای به حداکثر رساندن ترافیک کاربران به سایت. اولین قدم در سئو تولید کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت شما است.

متن انگلیسی آن :

search-engine optimization: the methods used to boost the ranking or frequency of a website in results returned by a search engine, in an effort to maximize user traffic to the site:The first step in SEO is to generate keywords that are relevant to your site’s content.

ما برای آنکه تعریفی قابل فهم و همه گیر از سئو داشته باشیم ، سعی کرده ایم بیش از 50 تعریف را از زبان سئوکارهای حرفه ای را برایتان ذکر کنیم. 

آموزش سئو سایت جامع و رایگان

بسیاری از مجموعه های کوچک ، مایل هستند که سئو سایت را خودشان انجام بدهند.برای اینکه شما بهترین نتیجه را از سئو سایت خود به دست آورید، ما راهنمایی کامل را در اختیارتان قرار میدهیم. این راهنمای سئو موجز می باشد و به زبان ساده نوشته شده است اما در حین حال کامل و کاربردی است .

تجربه نشان می دهد که بزرگترین مانع بر سر راه سئو مجموعه های کوجک، هزینه سئو می باشد. و سئو توسط مدیر سایت خیلی توصیه نمی شود. کارهای نصف و نیم و بدون پی گیری بدون استراتژی نمی تواند موفقیت شما را تضمین کند. اما افزایش دانش شما در زمینه سئو در جنبه های مختلف حائز اهمیت است .

تصویر کاربر سایت

سئو پایه SEO Fundamentals

اصول اولیه سئو را  بیاموزید، از جمله خزیدن، نمایه سازی، سیگنال های رتبه بندی موتورهای جستجو، انتخاب کلمات کلیدی، تازگی محتوا، متن لنگر و موارد دیگر.

 • سئو چیست؟
 • چرا سئو مهم است (فواید سئو)
 • سئو چگونه کار می کند
 • سئو چقدر زمان می برد؟
 • خدمات سئو 
 • آشنای با موتورهای جستجو
 • SERP یا صفحه جستجو چیست و شامل چه بخش هایی است.
 • اصول سئو و الگوریتم های گوگل 
 • انواع سئو 
 • شناخت مخاطب
 • Search Intent چیست 
 • کلمات کلیدی 
 • تولید و سئو محتوا 
 • نظارت و بازرسی سئو 
 • سئو چیست؟
 • سئو کلاه سیاه و سفید
 • موتورهای جستجو
 • راه های جایگزین سئو 
 • انواع سئو
 • کلمات کلیدی 
 • محتوای سایت 
 •  

سئو داخلی ON PAGE SEO

سئوی درون صفحه چیست؟

سئوی درون صفحه فرآیند بهینه سازی صفحات جداگانه محتوا برای کسب رتبه های بهتر در جستجو و افزایش ترافیک مرتبط است. این شامل تاکتیک هایی است که به رتبه بندی یک صفحه برای کلمه کلیدی هدف اصلی کمک می کند.

سئو داخلی یا داخل صفحه 

 • سئو چیست؟
 • سئو کلاه سیاه و سفید
 • موتورهای جستجو
 • راه های جایگزین سئو 
 • انواع سئو
 • کلمات کلیدی 
 • محتوای سایت 
 •  

سئو خارج از صفحه OFF-PAGE SEO

سئوی خارجی یا خارج از صفحه چیست؟

تکنیک های سئوی خارج از صفحه می تواند به وب سایت شما کمک کند در رتبه بندی جستجو بالاتر ظاهر شود. اما بر خلاف سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه ارتباطی با بهینه سازی سایت یا محتوای شما ندارد. در عوض، از تاکتیک های خارج از وب سایت شما برای افزایش اعتبار وب سایت شما استفاده می کند.

سئو خارجی یا خارج از صفحه 

چک لیست سئو 

چک لیست سئو : این چک لیست کامل و جامع  شامل تمام موارد از جمله سئو داخلی  تکنیکال ، موبایل ، تصاویر و سئو محتوا می باشد .

خدمات سئو سایت شامل خدمات پیچیده می باشد ، تعداد کارهایی که برای سئو سایت باید انجام شود، زیاد می باشد و هر کدام از آنها می توانند مهم باشند.

تجزیه و تحلیل رقبای سئو

نحوه انجام تجزیه و تحلیل کامل رقبای سئو

تجزیه و تحلیل رقبای سئو عبارت است از بررسی فضای رقابتی صنعت شما به صورت آنلاین، ارزیابی رقابت سئوی شما، و تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که کشف می کنید تا سئوی وب سایت خود را تقویت کنید و در رتبه بندی بالا بروید.

 

 

بهترین شرکت سئو

این خیلی مهم است که شما برای سئو کمک بگیرید ، کار را به کاردانی بسپارید . اما کدامیک بهترین شرکت سئو هستند . این را باید بتوانید تشخیص دهید .

انتخاب بد شما می تواند سرمایه ، زمان شما را به هدر بدهد ، حتی گاهی شرکت های سئو از روش های منفی و تاکتیک های سئو سیاه استفاده می کنند که می تواند برای شروع و ادمه سئو بسیار بد باشد .

لطفا بعد از انتخاب متخصص سئو ، به آنها اعتماد کنید ، اما گزارشات عملکرد را به صورت دوره ای از آنها بخواهید .

سئو نیز مانند هر کار دیگری هزینه مربوط به خود را دارد ، اگر شرکت مناسبی را انتخاب کردید ، کار را به آنها بسپارید و سعی نکنید در کارشان دخالت کنید ، اما پرداختی ها خود را به موقع انجام دهید ، حتی گاهی برای پیشرفت های بهتر به آنها پاداش بدهید .

از سود آوری سئو مطمئن باشید ، این اصلا مهم نیست که شما فعلا پرداخت می کنید ، سئو یک سرمایه گذاری مناسب با نرخ بازگشت بالا است . نگران هزینه سئو نباشید مهم آن است که کار شما به خوبی پیش برود .

خدمات سئو سایت


خدمات سئو سایت آن چیزی است که شما برای رونق کسب و کارتان نیاز دارید . صفحه به صفحه از رقبایتان پیش بگیرید و به صفحه اول گوگل برسید و در صفحه اول صدر نشین باشید . سئو راه سختی است ! ما این مسیر را برایتان هموار می کنیم . با خدمات سئو سایت وب برتر صدر نشین باشید.

اگر می خواهید درآمد خود را افزایش دهید و برند معتبری باشید بر سئو و بهینه سازی سایت خود تمرکز کنید و نتیجه بگیرید .

صفحه نتایج موتورهای جستجو  یا SERP

SERP مخفف شده عبارت ” Search Engine Results Page” به معنای صفحه نتایج موتورهای جستجو می باشد.

صفحه ای که موتور جستجو پس از ارسال درخواست کاربر توسط کاربر باز می گردد. علاوه بر نتایج جستجوی ارگانیک ، صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) معمولاً شامل تبلیغات جستجوی پولی و پرداخت به ازای کلیک (PPC) است. به لطف بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) ، موقعیت رتبه بندی در SERP می تواند بسیار رقابتی باشد زیرا کاربران به احتمال زیاد بر روی نتایج بالای صفحه کلیک می کنند.

با راه اندازی نشانه گذاری طرح ، SERP ها برای پیش بینی نیازهای کاربر بسیار پیچیده تر می شوند.

به صورت ساده تر SERP شامل صفحات سئو شده و تبلیغات کلیکی ( پولی ) گوگل می باشد . به نتایج غیر پولی ، نتایج ارگانیک نیز گفته می شود. SERP اصطلاح پر مصرفی در اصطلاحات تخصصی سئو می باشد.

 

استراتژی سئو


در اینجا یک کلیشه در بین بازاریابان دیجیتال وجود دارد: بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) همان چیزی نیست که قبلاً بوده است.

در اینجا یک جمله واقعی وجود دارد که اغلب نمی شنوید:

استراتژی SEO شما نباید بر کلمات کلیدی متمرکز شود.

این روزها ، اکثر مشاغل مفاهیم اولیه SEO و دلیل اهمیت آن را درک می کنند.

با این حال ، وقتی صحبت از توسعه و اجرای یک استراتژی سئو مناسب برای تجارت شما می شود ، فقط ایجاد محتوا برای کلمات کلیدی که مشتریان شما در جستجوی آن هستند هم سخت است و هم اشتباه است.

 

استراتژی سئو چیست؟


استراتژی سئو فرایند سازماندهی محتوای وب سایت بر اساس موضوع برای افزایش احتمال ظاهر شدن در نتایج جستجو است. در اصل ، این فرایندی است که برای به دست آوردن حداکثر ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو می باشد.

داشتن یک استراتژی سئو مهم است زیرا به شما کمک می کند تا در هنگام تولید محتوا در مسیر درستی گام بردارید . به جای ایجاد آنچه شما فکر می کنید مردم به دنبال آن هستند ، استراتژی شما اطمینان می دهد که محتوایی را ایجاد می کنید که مردم به دنبال آن هستند.

برای بازاریابی محتوا ، یک استراتژی SEO بخش مهمی از پازل است زیرا بدین ترتیب است که محتوای شما در وهله اول به ویژه در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) دیده می شود.

اگر محتوای شما پراکنده و سازماندهی نشده باشد ، ربات های موتورهای جستجو برای نمایه سازی سایت شما ، شناسایی حوزه قدرت و رتبه بندی صفحات سایت شما مشکل تر خواهند بود.

نقشه راه سئو یا SEO Roadmap چیست؟

نقشه راه سئو SEO Roadmap برای رسیدن به هر هدف بازاریابی سئو ضروری است. آنها سلسله مراتبی از اولویت‌بندی کارها را ارائه می‌کنند، طرح‌بندی نحوه تطبیق محصولات قابل تحویل در استراتژی کلی را ارائه می‌کنند و به تیم درک گسترده‌ای از پروژه‌هایی را ارائه می‌دهند که بر روی کدام پروژه تمرکز کنند.

نقشه راه سئو را به عنوان یک سند استراتژیک در نظر بگیرید که تمام فعالیت های مرتبط با سئو را در مسیر نگه می دارد، خطاها را حذف می کند و تصمیم گیری را ساده می کند.

 

توسعه و استفاده از یک نقشه راه سئو دارای مزایای فوق العاده ای است.

 

سئو ارگانیک ORGANICS SEO

سئو ارگانیک و افزایش ترافیک سایت با روش های مدرن سئو بدون نیاز به تبلیغات در گوگل، رتبه بالا کسب کنید و در صدر صفحه اول گوگل باشید . ارائه خدمات سئو ارگانیک در وب برتر . خواه بدنبال سرنخ یا فروش هستید ، سئوی ارگانیک با ملاقات با مصرف کنندگان در جایی که هستند ، یعنی در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ ، شبکه گسترده تری را ارائه می دهد.

 

سئو ارگانیک چیست ؟

بهینه سازی موتورهای جستجوی ارگانیک یا SEO ارگانیک ، یک استراتژی بازاریابی آنلاین است که به افزایش کمیت و کیفیت ترافیک پرداخت نشده به یک وب سایت کمک می کند.

خدمات سئوی ارگانیک ما محتوای استراتژیک ، پیوندهای مربوطه و رفع مشکلات فنی وب سایت را گردآوری می کند تا رتبه سایت شما را بهبود بخشد و رتبه سایت شما در صفحه اول گوگل بالاتر بود و ترافیک سایت را افزایش می دهد . سئو ارگانیک علاوه بر افزایش ترافیک سایت به حفظ بازدیدهای مرتبط نیز کمک می کند، افزایش بازدیدهای مرتبط راهی برای افزایش فروش و یکی از راه های موثر دیجیتال مارکتینگ می باشد .

چک لیست سئو تکنیکال

اولین قدم در هر استراتژی کامل SEO ، بهبود سئو تکنیکال  شما است. گوگل علاوه بر تولید محتوای سئو شده ، به بخش های فنی سایت شما نیز اهمیت می دهد ، ربات گوگل باید بتواند به سرعت و راحتی در سایت شما گردش کند و اطلاعات هر صفحه را جمع آوری و در سرور گوگل ثبت و ایندکس کند، این سئو تکنیکال را از هر زمان دیگری معمتر کرده است .

 اطمینان از اینکه وب سایت شما در بهترین حالت قرار دارد ، به ترافیک بیشتر ، رتبه بندی کلمات کلیدی و تبدیل منجر می شود.

نمی دانید سئو فنی دقیقاً چیست؟ برای اطلاع از اصول اولیه به صفحه خدمات ما سر بزنید.

مهم نیست که برند یا شرکت شما در چه صنعتی است ، اصول سئو تکنیکال  هیچگاه اهمیتی مانند امروز نداشته است . سئو تکنیکال کاری حرفه ای است . سئو محتوا و سئو داخلی را با کمی آموزش خودتان می توانید انجام بدهید ، اما سئو تکنیکال و بسیار تکنیکی و مهم هستند، آنرا به متخصصات بسپارید.

گوگل به روز رسانی Google Page Experience خود را-که شامل سیگنال های تجربه صفحه به عنوان یک عامل رتبه بندی است-اعلام کرد در ماه مه 2021 راه اندازی می شود.

برای اطمینان از اینکه بهترین تکنیک سئو خود را پیش می برید ، به متخصصان وب برتر  مراجعه کنید. در اینجا بدون بررسی بیشتر ، لیست فنی سئو تکنیکال  ما وجود دارد.

اصطلاحات تخصصی سئو 

این مرجع اصطلاحات کاملی در مورد عبارت و اصطلاعات مربوط به سئو SEO سایت را در اختیار شما قرار می دهد. ما می دانیم که یادگیری همه جزئیات واژگان جستجوگرها ( موتورهای جستجو ) ، سئو و اصطلاحات اصولی می تواند مانند یادگیری زبان دیگری باشد. برای کمک به شما در دستیابی به تمام اصطلاحات تخصصی سئو ما این صفحه را ایجاد کرده ایم و سعی داشته ایم که شامل تمام عبارت مربوط به سئو سایت باشد. یادگیری یک دفعه آنها می تواند از صبر و حوصله شما بیرون باشد. می توانید این صفحه را بوکمارک یا علامت گذاری کنید که در صورت لزوم به آن مراجعه کنید.

چگالی کلمات کلیدی در سئو سایت

به احتمال زیاد تراکم بهینه کلمات کلیدی وجود ندارد (الگوریتم های موتور جستجو فراتر از معیارهای چگالی کلمات کلیدی به عنوان یک عامل رتبه بندی مهم تکامل یافته اند). با این حال ، توجه به اینکه کدام کلمات کلیدی بیشتر در صفحه شما ظاهر می شوند و آیا موضوع مورد نظر صفحه شما را نشان می دهند ، مفید خواهد بود.

کلمات کلیدی یا Keywords چیست ؟

کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی متمرکز ، کلمه ای است که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. این عبارت جستجو است که می خواهید با یک صفحه خاص رتبه بندی کنید. بنابراین وقتی افراد آن کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند ، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

سئو تصاویر – بهینه سازی تصاویر برای سئو

تصاویر بخش مهمی از وب و صفحات سایت می باشند. استفاده صحیح از تصاویر می تواند بر ایجاد تجربه کاربری دلپذیر موثر باشد و بر نرخ تبدیل نیز تاثیر گذار است. برای سئو محتوا شما باید تصاویر خود را نیز سئو کنید. ما در این مقاله در این مورد اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهیم .

تصاویر برای اطمینان از اینکه محتوای شما برای کاربران قابل دسترس تر، جذاب تر  است، بسیار مهم هستند، اما از نظر سئو نیز به همان اندازه مهم هستند.

اول، آنها اطلاعات زمینه ای مهمی را به موتورهای جستجو می دهند. دوم، تصاویر بهینه شده سرعت بارگذاری صفحه را افزایش می دهند، که باعث افزایش تعامل کاربر و رتبه بندی موتورهای جستجو می شود.

برای اینکه به برند خود بهترین فرصت برای موفقیت در سئو را بدهید، باید اصول بهینه سازی تصویر را بدانید.

بهینه سازی تصویر فرآیند ایجاد و ارائه تصاویر با کیفیت بالا در فرمت، اندازه و وضوح ایده آل برای افزایش تعامل کاربر است. همچنین شامل برچسب گذاری دقیق تصاویر می شود تا خزنده های موتورهای جستجو بتوانند آنها را بخوانند و موضوع و یا موضوعات صفحه را درک کنند.

از آنجایی که تصاویر بیش از هر بخش دیگری از یک وب سایت بایت مصرف می کنند، اندازه و پیچیدگی آنها به شدت بر عملکرد سایت تأثیر می گذارد.

اگر اندازه تصاویر را بدون کاهش کیفیت کاهش دهید، زمان بارگذاری صفحه بهبود می یابد و متعاقبا، تجربه بازدیدکنندگان وب سایت نیز بهبود می یابد. یک مطالعه گروه آبردین نشان می‌دهد که تاخیر یک ثانیه‌ای در زمان بارگذاری معادل ۷ درصد کاهش در تبدیل است و حدود ۴۰ درصد از مردم وب‌سایتی را که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول می‌کشد، رها می‌کنند.

برای افزایش زمان بارگذاری صفحه، اندازه تصویر را بدون کاهش کیفیت کاهش دهید.
بهبود تجربه کاربر و تعامل با سایت شما تأثیر مثبتی بر رتبه بندی موتورهای جستجو دارد که باعث بهبود بیشتر تعامل مشتری، تبدیل و حفظ مشتری می شود.

علاوه بر این، زمانی که تصاویر بهینه‌سازی شده فضای ذخیره‌سازی کمتری را در سرور شما اشغال کنند، نسخه‌های پشتیبان سایت سریع‌تر تکمیل می‌شوند.

سئو داخلی یا سئو داخل صفحه On page SEO 

سئو تکنیکال Technical SEO

سئوی تکنیکال یا سئو فنی مجموعه ای از بهینه سازی وب سایت و سرور است که درک و استفاده از سایت شما را برای خزنده ها  ( ربات گوگل و … ) و بازدیدکنندگان وب سایت آسان می کند. بهینه سازی برای سئو فنی می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد زیرا تجربه کاربری استثنایی (UX) و محتوای با کیفیت بالا را ارائه می دهید.

سئو تکنیکال از همیشه مهمتر شده است . سئو تکنیکال در واقع یکی از بخش های مهم سئو می باشد . در سئو تکنیکال به مسائل فنی سایت توجه می شود ، این بخش از سئو نیاز به تخصص های خاص دارد و معمولا توسط افراد کم تجربه نتایج جالبی را در بر نخواهد داشت .