بهینه سازی URL برای سئو

بهینه سازی یو ار ال Optimize URLs – آیا URL بر سئو تاثیر دارد؟

بهینه سازی URL برای سئو
بهینه سازی URL برای سئو

ساختار URL صفحه وب شما نیز مزایای ارزشمند سئو را ارائه می دهد. به طور خاص، هنگامی که یک URL ایجاد می کنید که شامل کلمات کلیدی مهم است، موضوعی که این صفحه خاص پوشش می دهد آشکارتر می شود.

هم موتورهای جستجو و هم کاربران باید به راحتی بتوانند موضوع یک صفحه را بر اساس URL تعیین کنند.

مطمئن شوید که URL های شما واضح و دقیق هستند. آن را مختصر نگه دارید و از کلمات توقف اجتناب کنید.

URL چیست؟

به صورت ساده هر صفحه از سایت (یا یک تصویر، ویدئو، فایل پی دی اف یا هر چیز در اینترنت ) یک آدرس منحصر بفرد دارد که موقعیت آن صفحه را نمایش می دهد.

مثلا آدرس منحصر به فرد این صفحه که داخل آن هستید:

https://webbartar.com/optimize-urls/

URL مخفف Uniform Resource Locator به معنای روشی هماهنگ و یکپارچه برای تعیین محل منابع در فضای دیجیتال.

است. URL چیزی نیست جز آدرس یک منبع منحصر به فرد در وب. در تئوری، هر URL معتبر به یک منبع منحصر به فرد اشاره می کند. چنین منابعی می تواند یک صفحه HTML، یک سند CSS، یک تصویر و غیره باشد. در عمل، برخی استثناها وجود دارد، رایج ترین آنها URL است که به منبعی اشاره می کند که دیگر وجود ندارد یا منتقل شده است. از آنجایی که منبع نشان‌داده‌شده توسط URL و خود URL توسط وب سرور مدیریت می‌شوند، این بر عهده مالک وب سرور است که آن منبع و URL مرتبط با آن را به دقت مدیریت کند.

آدرس URL ها در بالای مرورگر نوشته می شود، با درج آدرس URL آن صفحه یا منبع دیگر را به نمایش می دهد، البته گاهی آدرس به جائی اشاره می کند که هیچ صفحه یا چیزی وجود ندارد که کد 400 ( یا 4xx) برگردانه می شود و هیچ چیزی جز آینکه این صفحه پیدا نشد، نمایش داده نمی شود.

هر URL دارای بخش های مختلفی است که به صورت ساده در تصویر زیر نمایش داده شده است.

یو ار ال URL چیست
یو ار ال URL چیست

 

آیا ساختار URL روی سئو تاثیر می گذارد؟

شما شروع به بررسی آنچه که بهترین URL برای سئو است را در نظر می گیرید یا حداقل علاقه مند به دانستن اینکه آیا URL وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو موثر است و آیا برای سئو اهمیت دارد یا خیر.

پاسخ این است که بله، کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید تا در ساختار URL بگنجانید قطعا می توانند بر سئو و رتبه بندی شما تأثیر بگذارند. اجازه ندهید مردم چیز دیگری به شما بگویند. درعوض، باید بپرسید – پس ساختار URL چه تاثیری در تقویت یا مختل کردن نتایج جستجوی ما دارد؟

علاوه بر این، اگر در مورد آن فکر کنید، ما زحمت زیادی را متحمل می‌شویم تا وب‌سایتی بسازیم که محتوای جذاب و اصلی را ارائه می‌دهد که با دقت مجموعه‌ای از کلمات کلیدی هدفمند SEO را در خود جای دهد. هر عنصر طراحی برای اثربخشی آن در جذب و حفظ بازدیدکنندگان به دقت تجزیه و تحلیل می شود.

حتی رنگ هایی که انتخاب می کنیم نیز بر موفقیت وب سایت تاثیرگذار هستند. زیرا هدف اصلی سئو بهینه سازی تک تک عناصر صفحه برای به دست آوردن حداکثر سود سئو و کسب رتبه بالاتر از آن است.

وقتی صحبت از ساختار URL و SEO می شود، باید بدانید که آدرس URL شما چگونه می تواند بر رتبه صفحه تاثیر بگذارد.

آیا گوگل واقعاً به URL ها اهمیت می دهد؟

قبل از اینکه این کار را شروع کنیم، اجازه دهید یک چیز را مستقیم بیان کنیم.

در حالی که ساختار URL مناسب دقیقاً جام مقدس تلاش های سئو نیست، هنوز هم ممکن است ایجاد URL های سئو دوستانه به شما امکان دهد در رتبه بندی نسبت به رقبای خود برتری پیدا کنید.

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید تعریف URL و قسمت های مختلف URL را درک کنیم.

URL چیست؟

URL مخفف “Uniform Resource Locator” است، به این معنی که آدرس خاص یک قطعه از محتوای وب را به شما می گوید.

آدرس dns
URL در پایگاه داده سیستم نام دامنه (DNS) ذخیره می شود که آن را به یک آدرس IP خاص متصل می کند. هنگامی که URL را در نوار ناوبری مرورگر وارد می کنید، درخواستی را برای آدرس IP URL به سرور DNS ارسال می کند.

آناتومی یک URL
URL ها قوانین ساختاری خاصی دارند که باید به خاطر انتخاب های تاریخی طراحی IT به آنها پایبند باشند. مثلاً ممکن است حاوی فاصله یا چند کاراکتر خاص دیگر نباشند. اسلش‌های رو به جلو لایه‌های دایرکتوری را نشان می‌دهند و عبارت شروع URL شما را از نوع محتوایی که به آن دسترسی دارید مطلع می‌کند.

آناتومی url
آناتومی url – اینها ساده شدن آناتومی url هستند.

ساختار url برای سئو

4 بخش اصلی یک URL وجود دارد که در اینجا تفکیک شده است:

  1. پروتکل Protocol: اچ تی تی پی یا HTTP مخفف «پروتکل انتقال ابرمتن» است، این پروتکل رایج ترین برنامه کاربردی است. (در مورد HTTP در مقابل HTTP اینجا بیشتر بیاموزید)
  2. نام دامنه Domain Name: نام دامنه آدرس شما در شبکه جهانی وب است.
  3.  زیر شاخه ها Subdirectories: دسته ها یا زیر پوشه هایی هستند که برای صفحات خود ایجاد می کنید.
  4. نام خاص هر صفحه Specific Page Name: نام خاص صفحه شما. در مقایسه با نام دامنه و دایرکتوری ها راحت ترین تنظیم است.

URL ها چگونه بر سئو تاثیر می گذارند؟

اگر نگاهی به راهنمای شروع بهینه سازی موتور جستجوی گوگل وبمستر بیندازید، خواهید دید که گوگل می گوید ایجاد دسته بندی های توصیفی و نام فایل ها برای سازماندهی بهتر وب سایت شما، علاوه بر اینکه منجر به خزیدن بهتر توسط موتورهای جستجو می شود، مهم است.

لینک مرتبط: Google Webmaster’s Search Engine Optimization Starter Guide,

همچنین، این می‌تواند URL‌های ساده‌تر یا دوستانه‌تری را برای کسانی که می‌خواهند به محتوای شما پیوند دهند ایجاد کند. علاوه بر این، اگر URL شما حاوی کلمات مرتبط باشد، به کاربران و موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری در مورد صفحه نسبت به یک پارامتر با نام عجیب و غریب ارائه می دهد.

و باید اعتراف کنید، وقتی به اکثر نتایجی که پرس و جوها برمی گردند نگاه می کنید، اغلب کلمات کلیدی مرتبط را در ساختار URL آنها شامل می شود. باز هم، کار به این سادگی نیست، در اینجا نکاتی در مورد نحوه ایجاد URL های سئو دوستانه وجود دارد.

7 بهترین روش ساختار URL

بنابراین ما می دانیم که سئو ساختار URL مهم است، و این سوال را ایجاد می کند، “چگونه؟”. بیایید تمام روش‌هایی را که از طریق آن می‌توانید URL باکیفیتی تولید کنید که سایت شما را جذب می‌کند، بررسی کنیم:

ساختار URL بر #SEO تاثیر می گذارد. در اینجا چند راه عالی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی ساختار URL خود انجام دهید

1. طول URL خود را کوتاه و شیرین نگه دارید

URL های طولانی برای اشتراک گذاری اجتماعی مضر هستند. در حالی که مردم می‌توانند از خدمات کوتاه‌کننده مانند TinyURL یا Bit.ly برای کوچک کردن لینک‌های طولانی به طول کاراکترهایی که تویت‌های شما را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند، استفاده کنند، اکثر مردم از کلیک کردن بر روی پیوندهایی که به وضوح نشان نمی‌دهند که کجا قرار است انجام شود، مردد هستند. آنها را از ترس اینکه ممکن است یک پیوند مخرب یا هرزنامه باشد، نجات بدهید.

اینکه چگونه یک URL مفید و کوتاه بسازید شامل عوامل زیادی است. آیا پوشه های شما به خوبی سازماندهی شده و نامگذاری مناسبی دارند؟ آیا عنوان صفحه مختصری را انتخاب کردید که با محتوای صفحه مطابقت داشته باشد؟ آیا بازدید کننده بالقوه شما می تواند آنچه را که نیاز دارد را دریافت کند؟

ابزار کوتاه کردن URL

 

پژوهش در مورد طول URL:

اگر هنوز فکر نمی‌کنید طول URL مشکل بزرگی باشد، به این داده‌های حاصل از تحقیق انجام شده توسط Quicksprout نگاه کنید. آنها طول URL 100 نتیجه برتر از 1000 کلمه کلیدی را محاسبه کردند و در اینجا نتایج آمده است:

میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 10 نتیجه برتر 37 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 20 نتیجه برتر 35 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 30 نتیجه برتر 39 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 40 نتیجه برتر 41 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 50 نتیجه برتر 36 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 60 نتیجه برتر 32 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 70 نتیجه برتر 48 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 80 نتیجه برتر 45 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 90 نتیجه برتر 41 کاراکتر است
میانگین طول URL های رتبه بندی شده در 100 نتیجه برتر 38 کاراکتر است

بر اساس این نتایج، مشخص است که URL هایی که حاوی 35-45 کاراکتر هستند، بر صفحات جستجو غالب بوده اند. اگرچه این نشانه واضحی از نحوه نگاه گوگل به طول URL نیست، قطعاً ارزش توجه دارد.

طولی بین 35 تا 45 کاراکتر را هدف بگیرید. اگر نزدیک آن هستید، عرق نکنید. اگر متوجه شدید که بیشتر URL های شما بیش از 80 کاراکتر یا بیشتر است، باید به طور جدی آنها را بازنویسی کنید. ممکن است به دلیل طراحی بد، ترافیک احتمالی را از دست بدهید. سعی کنید در استفاده از اختصارات زیاده روی نکنید، زیرا تعداد بیش از حد آنها به معانی مبهم منجر می شود که ممکن است قصد نداشته باشید.

2.URL را خوانا Readable بنویسید.

این باید کاملاً قابل انتظار باشد زیرا گوگل به وب سایت هایی که کاربر پسند هستند پاداش می دهد. بنابراین آسان‌تر خواندن URL برای انسان‌ها باعث بهتر شدن آن برای موتورهای جستجو نیز می‌شود.

بنابراین چگونه تشخیص می دهید که یک URL قابل خواندن است یا خیر؟ برای داشتن یک ایده تقریبی به تصویر زیر نگاه کنید:

خوانایی URL
خوانایی URL – آدرس صفحات سایت باید کوتاه و خوانا باشد

منبع: https://moz.com/blog/15-seo-best-practices-for-structuring-urls

ایده کلی در اینجا این است که نیازی نیست URL شما کاملاً کامل باشد، اما حداقل باید به راحتی قابل درک باشد و در عین حال، به اندازه کافی جالب به نظر برسد تا مردم روی آن کلیک کنند.

3. از کلمات کلیدی به خوبی استفاده کنید

کلمات کلیدی در ساختار URL
تحقیقات نشان داده است که افراد در مورد سایت هایی که روی آن کلیک می کنند بر اساس ارتباط کلمات کلیدی موجود در URL تصمیم می گیرند. گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط این احتمال را افزایش می دهد که آنها سایت شما را از بین گزینه های خود انتخاب کنند، زمانی که شما نیاز آنها را به بهترین نحو برآورده کنید.

هنگامی که آنها با پیوند شما از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل یا یک وب سایت مواجه می شوند، تصویر واضح تری از آنچه پیوند شما ارائه می دهد دریافت می کنند. این می تواند اعتماد و تعامل کافی را ایجاد کند که آنها روی آن کلیک کنند.

در وب‌سایت‌هایی که لینک شما با انکر تکست همراه نیست، URL خود به انکر تکست تبدیل می‌شود. یک URL خوانا و متمرکز بر کلمه کلیدی می تواند با افزایش رتبه شما و تشویق تعداد کلیک، ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

به همین دلیل است که شما همچنین باید هنگام تصمیم گیری درباره کلمات کلیدی در URL خود تصمیمی آگاهانه بگیرید. کلمات کلیدی URL خود را با در نظر گرفتن حجم کلمه کلیدی، روند جستجو و هدف انتخاب کنید.

در اینجا ابزاری است که به شما این امکان را می دهد. کلید واژه هوش توسط BiQ. ممکن است هنگام در نظر گرفتن کلمات کلیدی که باید در URL خود استفاده کنید، تمام بینش هایی را که نیاز دارید مشاهده کنید.

در عین حال، زمانی که موضوعی را شروع می کنید، همیشه تحقیقات عمیق کلمه کلیدی و برنامه ریزی استراتژی سیلو محتوا را انجام دهید. این به شما کمک می کند از ایجاد محتوای تکراری که کلمات کلیدی بسیار مشابه را هدف قرار می دهد جلوگیری کنید.

می‌توانید با استفاده از هوش کلمات کلیدی، محتوای خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید، که همچنین سؤالات محبوب و جستجوهای پرطرفداری را در اختیار شما قرار می‌دهد که به شما در ساخت محتوای خود کمک می‌کند.

نکته دیگر این است که با BiQ، می‌توانید محتوای خود را نیز ارزیابی کنید و ارتباط متنی آن را با 10 رتبه برتر در SERP با استفاده از هوش محتوا مقایسه کنید.

فقط کلمه کلیدی و URL محتوای خود را وارد کنید، و آن را با 10 رتبه برتر مقایسه می کند تا توصیه های لازم برای بهینه سازی را به شما بدهد.

شما می توانید محتوای خود را در یک مکان پیش نویس، ویرایش و بهینه سازی کنید. فقط در BiQ Content Intelligence!
چیزی که بیشتر از همه در مورد این ابزار دوست دارم تجزیه و تحلیل خط به خط است. ارتباط هر پاراگراف را به من می گوید و در صورت نیاز به بازبینی از من می خواهد. این شکلی است که به نظر می رسد:

یک محصول محتوای بهینه سازی با هدایت هوش مصنوعی مطمئناً نتایج خوبی را برای شما به ارمغان می آورد!
خودتان آن را به صورت رایگان در اینجا امتحان کنید – با ثبت نام در BiQ امروز یک حساب سطح رایگان دریافت کنید!

لینک مفید: Keyword Intelligence by BiQ.

4. از تکرار بیهوده خودداری کنید

تکراری شدن آدرس
هیچ کس تکرار بیهوده را دوست ندارد.
اگر دو URL محتوای یکسانی ارائه می دهند، در خطر تقسیم سیگنال و کاهش پتانسیل ترافیک خود هستید. حل این مشکل با تغییر مسیر 301 ساده است (با فرض اینکه صفحه ثانویه ارزش مستقل کمی دارد) یا با استفاده از یک rel=canonical (در صورتی که صفحه دوم کاربرد داشته باشد، مانند گزینه مناسب چاپگر برای محتوای اصلی عالی است). این کار تمام ترافیک موتورهای جستجو را به صفحه اول متمرکز می کند و به افزایش پتانسیل بازدید شما کمک می کند.

به همین ترتیب، URL ها را با کلمات کلیدی تکراری پر نکنید. شما در رتبه بندی نتایج جستجو هیچ لطفی به خود نمی کنید و برخی از جستجوگران را از کلیک کردن بر روی پیوند شما منصرف می کنید.

5. از خط فاصله به جای Underscore استفاده کنید

بیایید با درخواست خود گوگل برای طراحان وب شروع کنیم تا از خط فاصله (-) به جای زیرخط (_) برای جدا کردن کلمات کلیدی استفاده کنند. استفاده از خط تیره تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوطه را برای تجزیه و تحلیل خزنده وب آسان تر می کند و نتایج قابل قبولی تولید می کند. هرچه URL شما کمتر شبیه به بیهودگی باشد، این احتمال بیشتر است که تأثیر مثبتی بر قرارگیری موتور جستجوی شما داشته باشد.

در اینجا مت کاتز توضیح می دهد که چگونه گوگل خط فاصله را به عنوان یک جداکننده می بیند و زیرخط را نادیده می گیرد:

6. کلمات اضافی را حذف کنید

توقف کلماتی مانند a، the، etc، و، یا، اما و دیگران در URL غیر ضروری هستند. آنها لزوماً به شما صدمه نمی زنند، اما می توانند URL را در برخی موارد غیرقابل استفاده کنند. از بهترین قضاوت خود استفاده کنید. اگر حذف یک کلمه توقف موضوع را گیج می کند، ارزش آن را دارد که آن را کنار بگذارید، مگر اینکه این باعث طولانی شدن لینک شما شود.

 

7. از شیدایی پوشه اجتناب کنید

ممکن است اکنون گیج شوید اگر هنوز مت کاتس را به خاطر داشته باشید که می‌گوید قرار دادن صفحه شما در لایه‌های مختلف زیرپوشه تأثیری بر سئوی این ویدیو ندارد:

در حالی که داشتن زیرپوشه های زیاد در URL به سئوی شما آسیب نمی رساند، شما واقعاً نمی خواهید URL شما چیزی شبیه به این باشد:

اگر بدانید که URL های کوتاهتر بهتر هستند و خوانایی مهم است، این فقط یک توصیه منطقی قدیمی است. هرچه پوشه های بیشتری اضافه کنید، بنا به ضرورت URL های شما طولانی تر خواهد بود و ممکن است محتوای شما مبهم تر شود. برای بهترین نتایج، محتوای خود را در پوشه‌های معقول و با نام ساده تنظیم کنید.

نکته اضافی بهینه سازی URL: هنگام ایجاد ساختار URL خود، بهینه سازی مجدد را در ذهن داشته باشید
به یاد داشته باشید که پست وبلاگ شما یک سند زنده است، همیشه می توانید به ویرایش و بهبود آن برای مخاطبان خود بازگردید. بنابراین فاجعه‌ای را تصور کنید که وقتی لیست‌ها یا شماره‌گذاری خود را در ساختار URL پست وبلاگ خود فراموش کرده‌اید، اتفاق می‌افتد.

ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

این پست وبلاگ در ابتدا دارای 15 ابزار بازاریابی رسانه های اجتماعی است، اما اکنون تنها 14 ابزار از آن زمان وجود دارد که یکی از آنها کار نمی کند.
ما همیشه می‌توانیم عنوان را ویرایش کنیم تا آن را به 14 ابزار تغییر دهیم، محتوا.

البته، هنوز هم می‌توان با افزودن ابزار رسانه‌های اجتماعی دیگر این مشکل را برطرف کرد، اما اگر بخواهیم فهرست را طولانی‌تر کنیم و به جای آن ۱۸ ابزار رسانه‌های اجتماعی را به نمایش بگذاریم، چه؟ خوب، همه چیز ناخوشایند می شود.

بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که بدون لیست و اعداد بروید تا مطمئن شوید که لینک URL شما همیشه سبز باقی می ماند!

نکته کلیدی: ساختار URL بر سئو تاثیر می گذارد

گوگل به ساخت URL اهمیت می دهد. بازدیدکنندگان بالقوه شما حتی بیشتر از Google اهمیت می دهند. بنابراین دفعه بعد، پیوند ثابت URL خود را فراموش نکنید و از این نکات سئو URL برای ایجاد یک URL مناسب SEO استفاده کنید. به هر حال، چه نکات، ایده ها یا پیشنهادهای منحصر به فردی در مورد سئو ساختار URL دارید؟

همچنین ممکن است دوست داشته باشید:

پیوندهای متعارف چیست و چرا باید URL خود را متعارف کنید
یک سایت در مقابل چندین وب سایت – کدام یک برای سئو بهتر است؟
[مطالعه موردی] راز درباره توضیحات متا که می تواند نرخ کلیک شما را سه برابر کند
آیا ساختار URL بر سئو تاثیر می گذارد؟ در اینجا چیزی است که گوگل فکر می کند

آیا گوگل واقعاً به URL ها اهمیت می دهد؟
آناتومی یک URL
URL چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟
7 بهترین روش ساختار URL
آیا ساختار URL روی سئو تاثیر می گذارد؟

 

لینک مرتبط: سئو داخلی On-Page SEO