پیشنهاد طراحی سایت – نکات مهم در طراحی سایت

نکات مهم پیشنهاد طراحی سایت که در طراحی وب سایت بسیار موثر  و مهم هستند و این  پیشنهادات  توسط طراحان حرفه ای پیشنهاد می شود .

 

در اینترنت ، نکات مربوط به طراحی وب سایت یک چالش است. بسیاری از مردم در مورد ظاهر وب سایت نظراتی دارند. دلیل این امر این است که ، تا حدودی ، طراحی ذهنی است. چیزی که یک نفر می پسندد ، ممکن است برای دیگری نفرت انگیز باشد.

در عین حال ، نوع طراحی وب سایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک وب سایت است. در حقیقت ، تقریبا نیمی از مردم می گویند که طراحی سایت عامل اصلی آنها برای قضاوت در مورد اعتبار یک شرکت است. در نتیجه ، بر تبدیل ، نرخ بازگشت و موارد دیگر نیز تأثیر می گذارد.

چه پیشنهاداتی برای طراحی سایت در ذهن  دارید

احتمالا اکثر مردم در مورد ظاهر یک سایت نظر می دهند و این نظرات می تواند به واقعیت بسیار نزدیک باشد. اما موفقیت یک سایت تنها در گرو زیبایی سایت  نیست .  اما نکات مهمی از چشم بسیاری پنهان می ماند و فقط در طی زمان این نکات و پیشنهادات مهم در طراحی سایت خود را نشان می دهند.

پس اگر می خواهید سایتی برای خود طراحی کنید، سعی کنید مانند حرفه ای ها به پشت پرده و فونداسیون و معماری سایت نیز توجه داشته باشید ، خیلی احساسی برخورد نکنید، مفتون ظاهر سایت نشوید. امروز نصب یک قالب زیبا روی وردپرس کار سختی نیست . اما رعایت نکات مهم در طراحی سایت حرفه ای مطلب دیگری است ، واقعی است و در موفقیت دیجیتال مارکتینگ شما موثر است

دیگر به احساسات خود تکیه نکنید و کارهایی را انجام دهید که پیشنهاد طراحی سایت توسط حرفه ای ها مطرح می شود .

در ادامه ، چند نکته و ترفند مبتنی بر تحقیق در مورد نحوه بهبود طراحی وب سایت خود خواهید یافت.

1. سرعت سایت را در اولویت مطلق قرار دهید

این احتمالاً یکی از کمترین موارد مورد بحث در زمینه طراحی وب است که سرعت مهم است. تحقیقات نشان داده است که همه چیز از نرخ بازگشت به میزان رضایت کاربر گرفته تا تبدیل و درآمد را تحت تأثیر قرار می دهد.

نکات موثر در سرعت وب سایت در طراحی وب
اگر سایت شما کند باشد ، بازدیدکنندگان از آن دور نخواهند ماند. عادت زنانه. بعلاوه ، به دلیل اهمیت کاربران ، موتورهای جستجو نیز سرعت بارگذاری صفحه شما را در رتبه بندی خود تعیین می کنند. به همین دلیل ، بسیار مهم است که شما در ساخت هرچه سریعتر سایت خود سرمایه گذاری کنید.

چگونه؟ مقالات زیر شما را در مسیر درست قرار می دهد:

10 دلیل که عملکرد وب سایت برای تجارت شما اهمیت دارد
14 راه برای افزایش سرعت وردپرس و کاهش زمان بارگذاری صفحه
13 نکته برای افزایش سرعت سایت در وردپرس
10 روش آسان برای افزایش سرعت وب سایت وردپرس [مطالعه موردی]
2. از Fold استفاده کنید
این که آیا هنوز چیزی به نام فولد وجود دارد یا خیر بخشی از یک بحث داغ است. برخی می گویند به دلیل تعداد زیاد صفحه نمایش این روزها ، صفحه دیگر اهمیتی ندارد. دیگران نظر دیگری دارند.

با این حال ، واقعیت این است که حتی در سال 2018 ، مردم 57 درصد از زمان خود را با افت شدید پس از آن بالاتر از حد خود می گذرانند. 74 درصد از زمان آنها به دو فیلم اول اختصاص داده شده است.

از نکات طراحی وب سایت تاشو استفاده کنید
بنابراین ، به نظر می رسد که چین هنوز مهم است. برای وب سایت شما به این معنی است که باید محتوای خود را اولویت بندی کرده و از فضای موجود برای جذب کاربران در ادامه استفاده استفاده کنید. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی انجام این کار آمده است:

از یک عنوان واضح و توصیفی استفاده کنید – توضیح دهید که سایت شما چه کاری می تواند برای بازدیدکنندگان انجام دهد ، مزایای آن را برجسته کنید. مختصر باشید و از کلمات قدرتمند استفاده کنید. برای مشاوره بیشتر ، نکات کپی نویسی ما را بررسی کنید.
شامل فراخوان اصلی خود برای اقدام باشید – برای افزایش شانس خود برای تبدیل ، زمان شروع سفر کاربر است. مطمئن شوید CTA شما واضح و قابل مشاهده است.
شامل رسانه – تصاویر ، فیلم ها یا صوت به تأکید بر نکته شما کمک می کند. در ادامه بیشتر در مورد محتوای بصری صحبت خواهیم کرد.
در این مقاله نمونه های فوق العاده تری از شیوه های فوق را بیابید.

3. از قانون Hick استفاده کنید
قانون هیک بیان می کند که هرچه تعداد افراد بیشتر باشد ، تصمیم گیری وی بیشتر طول می کشد.

در واقع یک مطالعه جذاب در مورد این پدیده وجود دارد که در آن افراد سوپر مارکت کم و بیش انواع مربا را امتحان کردند. در نهایت ، کسانی که انتخاب های بیشتری داشتند ، احتمال خرید مربا نسبت به آنهایی که تنوع کمتری داشتند ، بسیار کمتر بود.

نکات طراحی وب سایت hicks law
چقدر برای وب سایت شما مهم است؟ زیرا ممکن است بتوانید با محدود کردن انتخابی که به کاربران می دهید ، تبدیلات خود را افزایش دهید. در اینجا چند مثال از ظاهر آن وجود دارد:

تعداد موارد منو را کاهش دهید
محدود کردن زمینه های فرم
بر یک دعوت به عمل تمرکز کنید
فقط دکمه های اجتماعی را برای شبکه هایی که در آنها فعال هستید نمایش دهید
در هر صفحه به یک هدف پایبند باشید
راههای بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید حجم زیادی از سایت خود را کاهش داده و کاربران را به سمت انتخابهایی که واقعاً می خواهید انجام دهید ، سوق دهید. در واقع یک کتاب الکترونیکی در مورد آن وجود دارد.

4. ساده نگه دارید
در ادامه موضوع کمتر ، این امر به طور کلی در مورد طراحی شما نیز صدق می کند. یک مطالعه بزرگ توسط گوگل نشان داده است که بازدیدکنندگان از پیچیدگی بصری خوششان نمی آید. نکته اصلی: هرچه طراحی شما پیچیده تر باشد ، کمتر از نظر بازدیدکنندگان زیبا به نظر می رسد.

این برای سایت شما چه معنایی دارد؟ علاوه بر نکته فوق ، در اینجا چند ایده وجود دارد:

در نوار کناری تجدید نظر کنید-تعداد بیشتری از وب سایت ها به نفع طراحی تک ستونی (به عنوان مثال ، همان صفحه ای که در حال حاضر در آن هستید) ، نوار کناری را کنار می گذارند. این به معنی حواس پرتی کمتر است و تمرکز را به وضوح بر محتوا می گذارد.
به طرح بندی های استاندارد پایبند باشید-مردم آشنایی را دوست دارند و می توانند با طراحی سایت های غیر استاندارد عجیب شوند. بنابراین ، ایده خوبی است که از تروپ ها و چیدمان های طراحی آشنا استفاده کنید. هنوز هم می توانید راه هایی برای برجسته شدن از راه های دیگر پیدا کنید.
5. الف

vous Carousels ، Sliders ، Tabs و Accordions
صاحبان وب سایت عاشق چرخ فلک هستند. احتمالاً یکی از ویژگی های مورد درخواست مشتری است. متأسفانه ، تحقیقات می گوید که آنها بسیار بی فایده هستند.

یکی از جالب ترین داده ها از دانشگاه نوتردام است. مدیر وب آنجا متوجه شد که اولین اسلاید روی چرخ فلک تقریباً 90 درصد از کلیک ها را دریافت کرده است و بقیه تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

نکات کشویی چرخ فلک ctr طراحی وب
نود درصد! آیا به نظر نمی رسد اسلایدهای دیگر حتی ارزش حضور در آنجا را داشته باشند ، اینطور است؟ به نظر می رسد طراحان وب که با مشتریان خود از استفاده از نوار لغزنده صحبت می کنند ، در ابتدا درست بود.

زبانه ها و آکاردئون ها همان مشکل کشویی و چرخ فلک را دارند – اغلب نادیده گرفته می شوند. این امر با این واقعیت ترکیب می شود که تعداد کمی از بازدیدکنندگان در واقع کل صفحه را می خوانند. اکثر مردم فقط اسکن می کنند و بنابراین به احتمال زیاد برای مشاهده محتوای شما کلیک های اضافی انجام نمی دهند.

با این حال ، اگر لازم باشد اطلاعاتی را که در آن مناطق قرار داده شده به نحوی وارد کنید ، چه باید کرد؟ ما در حال حاضر دقیقاً به آن می رسیم.

6. Scrolling over clicking را در اولویت قرار دهید
بنابراین ، اگر اطلاعات را به صورت کشویی و/یا آکاردئونی فشرده نکنید ، چگونه آن را ارائه می دهید؟ پاسخ: فقط همه چیز را در یک صفحه طولانی قرار دهید ، از جمله مواردی که معمولاً کنار هم قرار می گیرند. به طور جدی ، کار می کند.

یک مورد موردی جذاب توسط Crazy Egg برای اثبات این نکته وجود دارد. آنها از داشتن یک صفحه فروش ساده و کوتاه به صفحه ای که 20 برابر طولانی تر از نسخه اصلی بود تبدیل شدند.

مطالعه موردی تخم مرغ دیوانه
نتیجه: تبدیل 30 درصد افزایش یافت! این مطمئناً چیزی برای تمسخر نیست

به نظر می رسد که کاربران پیمایش را بیشتر از کلیک کردن دوست دارند. بنابراین ، اگر در حال حاضر اطلاعات محصول خود را در صفحات مختلف منتشر می کنید ، زمان تجدید نظر است.

7. توجه مستقیم با نشانه های بصری
یکی از وظایف اصلی طراحی وب ، راهنمایی کاربران است. شما می توانید این کار را با دادن وزن متفاوت به عناصر مختلف انجام دهید ، در نتیجه تمرکز را به جایی که می خواهید هدایت کنید.

با این حال ، برای دستیابی به این هدف ، می توانید از نشانه های بصری مستقیم تری نیز استفاده کنید. یکی این است که با استفاده از این واقعیت که مردم تمایل دارند در همان جهت با افرادی که در تبلیغات می بینند نگاه کنند.

توجه بصری مستقیم
توجه کنید که چگونه در تصویر بالا ، هنگامی که کودک به دوربین نگاه می کرد ، افراد بیشتری در حال خواندن متنی هستند که نوزاد به آن خیره شده است؟ این یک چیز واقعی است و شما می توانید از آن برای جلب توجه سایت خود در جایی که بیشتر آن را می خواهید استفاده کنید.

با این حال ، لازم نیست در مورد جلب توجه بازدیدکنندگان آنقدر ظریف باشید. گاهی اوقات صراحت در مورد آن کمک می کند. به عنوان مثال ، در یک مطالعه ، محققان اثرات ذکر شده در بالا را با یک تیر ساده که به سمت چیزها اشاره می کند آزمایش کردند.

نشانه های بصری
به اندازه کافی خنده دار است ، اما روش مستقیم تر از نشانه ظریف بهتر عمل کرد.

نشانه های بصری نقشه های حرارتی
بگذارید این درس برای شما باشد.

8. از افراد در تصاویر استفاده کنید (اما از عکس های سهام خودداری کنید)
علاوه بر استفاده از آنها برای جلب توجه ، درج سایر افراد در تصاویر سایت شما به طور کلی ایده خوبی است. انسانها دوست دارند در زندگی واقعی و همچنین در اینترنت با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل است که برای مثال ، صفحاتی در وبلاگ داریم.

شما می توانید این را در محل کار در یک مطالعه موردی توسط Basecamp مشاهده کنید. آنها موفق شدند 102.5 درصد تبدیل خود را با تغییر از صفحه فرود مبتنی بر متن به صفحه ای با عکس بزرگ یک شخص در پس زمینه افزایش دهند.

از افراد در جلوه های بصری وب سایت استفاده کنید
ساده ولی موثر. با این حال ، یک هشدار: تمام عکس ها به راحتی با عکس های موجود رد می شوند. یک مطالعه گروه Nielsen Norman نشان داد که ما در تشخیص این تصاویر عمومی و تنظیم آنها بسیار ماهر هستیم.

سهام عکس ردیابی چشم
به همین دلیل ، اگر قصد دارید از تصاویر افراد در سایت خود استفاده کنید ، مطمئن شوید که آنها واقعی و واقعی هستند. کارکنان یا مشتریان خود را نیز شامل شود. فقط به سهام نه بگویید.

9. از ترتیب لیست راست استفاده کنید
استفاده از لیست ها ، چه مرتب و چه بدون ترتیب ، راهی عالی برای دسترسی بیشتر به اطلاعات است. با این حال ، معلوم می شود که در اینجا نیز توجه انسان متزلزل است.

این به دلیل اثر موقعیت موضعی است. اساساً می گوید که در یک لیست ، به احتمال زیاد هر دو مورد را در ابتدا و انتها به خاطر می آورید. از طرف دیگر بخش میانی تا حد زیادی فراموش می شود.

نکات طراحی سایت برای تأثیر موقعیت سریال
درس اینجا: هنگام فهرست بندی ویژگی های محصول یا خدمات خود ، مطمئن شوید که مهمترین آنها را در جایی قرار می دهید که به احتمال زیاد تأثیر می گذارد.

10. اهرم اجتماعی اثبات
آخرین نکته در طراحی وب سایت ما در مورد اصطلاحاً تعصب انطباق است. این گرایش افراد به انجام کارهای دیگران است. این بدان معناست که اگر گروهی از افراد چیزی را تأیید کنند ، احتمال بیشتری وجود دارد که دیگران نیز همین کار را انجام دهند.

یکی از راه های استفاده از این در وب سایت شما نشان دادن اثبات اجتماعی است. اگر می توانید نشان دهید که دیگران درباره سایت ، محتوا ، محصول یا خدمات شما نظر مثبتی دارند ، احتمالاً بازدیدکنندگان جدید نیز همین کار را خواهند کرد.

شما می توانید به راحتی این کار را با شمارش اشتراک گذاری های اجتماعی ، ذکر رسانه ها و/یا توصیفات نشان دهید. اگر می خواهید عمیق تر به این موضوع بپردازید ، ما یک مقاله کامل برای شما داریم.

نکات مورد علاقه شما در طراحی وب سایت چیست؟
طراحی وب است

یک موضوع پیچیده است و عاملی است که تأثیر زیادی بر موفقیت وب سایت شما دارد. به همین دلیل ، بهتر است بدانید چه کار می کنید. تکیه بر تحقیقات برای مشاوره راه خوبی برای اطمینان از آن است.

از تکنیک های فوق می توان برای موثرتر شدن سایت های شما ، ارائه خدمات بهتر به بازدیدکنندگان و همچنین بهبود تبدیل و سایر نشانگرهای موفقیت سایت استفاده کرد. بیایید آنها را یکبار دیگر خلاصه کنیم:

روی سرعت بارگذاری سریع صفحه سرمایه گذاری کنید
از چارچوب برای جذب بازدیدکنندگان استفاده کنید
انتخاب ها را برای بهبود تبدیل کاهش دهید
هر کجا که می توانید ساده کنید
از استفاده از چرخ فلک ، لغزنده ، زبانه و آکاردئون خودداری کنید
پیمایش را بر روی کلیک ها در اولویت قرار دهید
توجه مستقیم از طریق نشانه های بصری
استفاده از تصاویر افراد (اما نه از موجودی)
ترتیب موارد فهرست را در اولویت قرار دهید
از اثبات اجتماعی برای جذابیت بیشتر سایت خود استفاده کنید
امیدوارم موارد فوق به شما در بهبود طراحی وب سایت شما کمک کند. اگر نکات ، مطالعات و اطلاعات بیشتری دارید ، لطفاً با ما به اشتراک بگذارید.

آیا نکات اضافی طراحی وب بر اساس تحقیقات دارید؟ اگر چنین است ، لطفاً نظرات زیر را به اشتراک بگذارید.

 

منبع :

10 Highly Effective Web Design Tips Backed by Research