قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت یکی از گیج کننده ترین چالش های پیش رو برای مشتریان می باشد. ما در ایران قیمت های بسیار ارزان قیمت و در مقابل سایت های بسیار گران را می بینیم. نباید بگذاریم قیمت طراحی سایت تنها فاکتور تصمیم گیری باشد، خدمات دریافتی، کیفیت کار، پلتفروم طراحی، سئو، امنیت و پشتیبانی از جمله فاکتورهای دیگر است که باید به آنها توجه کرد.

بله شما می توانید از حدود 450 هزار تومان تا 120 میلیون تومان برای یک سایت شرکتی هزینه کنید، اما واقعا قیمت درست طراحی سایت برای شما چقدر هزینه دارد؟

جواب آن است که بستگی دارد. هدف شما از طراحی سایت تنها رسمیت دادن به کارتان است یا می خواهید از طریق سایت درآمد خود را افزایش دهید و در صفحه اول گوگل باشد. بله طراحی سایت به سئو نیز بستگی دارد، همچنان که طراحی در سرعت ، تجربه کاربری و نرخ تبدیل نیز تاثیر گذار است.

سخت ترین قسمت طراحی و قالب می باشد، پیدا کردن یک الگوی مناسب با کسب و کار شما و همچین ساختار سایت و انجام نکات جزئی اما مهم در طراحی سایت و قیمت آن تاثیر گذارد است.

تعرفه و قیمت طراحی سایت برمبنای نوع وب سایت ، روش طراحی ، خدمات درخواستی و  پشتیبانی برآورد می گردد. بهترین شانس هر کارفرمائی است که طراح وب سایت حرفه ای و منصفی را بیابد .

یکی از علت هایی که مشتریان در ابتدا گیج می شوند قیمت های متفاوتی است که شرکت های طراح سایت اعلام می کنند .

واقعیت  آن است که قیمت گذاری طراحی سایت در ایران تا حدی نیز سلیقه ای است  و از استاندارد خاصی پیروی نمی کند. یعنی بیشتر از آنکه بر مبنای مدت زمان طراحی و نوع طراحی باشد ، بیشتر سلیقه ای می باشد .

غیر از موردی که ذکر شد ، قیمت طراحی وب سایت به عوامل گوناگونی بستگی دارد .

 

قیمت طراحی سایت
قیمت طراحی سایت به هزینه های هاست و دامه طراحی و خدمات و پشتیبانی بستگی دارد

 

چرا نیاز به وب سایت داریم ؟

وب سایت مهمترین ابزار فروش و بازاریابی است که در اختیار دارید. این مرکز استراتژی بازاریابی شما است و اولین چیزی است که مشتریان شما قبل از خرید یا حتی صحبت با شما می خواهند آن را کشف کنند.

همه چیز به میزان کار بستگی دارد.

به طور خاص، 2 عاملی که میزان کار را تعیین می کند، اندازه و پیچیدگی سایت شما است.

این بدان معناست که یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی ۱۰ صفحه‌ای زیبا و حرفه‌ای با سفارشی‌سازی استاندارد هزینه کمتری نسبت به یک سایت ۵۰ صفحه‌ای بسیار سفارشی‌شده با همه زنگ‌ها و سوت‌ها دارد.

از نظر دلار واقعی، هزینه ساخت یک وب سایت برای یک تجارت کوچک می تواند کمتر از چند صد هزار  یا بیش از 10 ها میلیون تومان باشد.

این یک محدوده قیمت بزرگ است. بنابراین بیایید همه چیز را تجزیه کنیم تا بتوانید برآوردی واقعی از هزینه طراحی و توسعه وب سایت خود داشته باشید.

توجه: اطلاعات زیر برای مشاغل کوچک/متوسط ​​است. این برای شرکت‌های بزرگ با جیب‌های عمیق که کارمندان تمام وقت دارند طراحی، توسعه و مدیریت وب‌سایت‌های خود را در خانه دارند که 80 تا 120 هزار دلار در سال دستمزد دریافت می‌کنند، مناسب نیست.

2 گزینه (با قیمت) برای طراحی و توسعه وب سایت کسب و کار کوچک
گزینه 1: استخدام یک حرفه ای

اگر به شدت مشغول اداره کردن کسب و کار خود هستید و/یا فناوری تنها چیزی که شما را نمی خواهد، پس باید شخصی را استخدام کنید تا سایت شما را برای شما بسازد. ساده است.

با این حال، اگر به صورت آنلاین جستجو کرده باشید و از سایت های طراحان/توسعه دهندگان وب سایت بازدید کرده باشید، احتمالاً با این موارد مواجه شده اید:

قیمتی اصلا درج نشده
قیمت ها در سراسر نقشه، از مسخره ارزان تا دیوانه کننده گران.
خبر خوب این است که ما آستین ها را بالا زدیم و درباره هزینه ساخت (یا طراحی مجدد) یک وب سایت کسب و کار کوچک در سال 2022 برای شما تحقیق کردیم.

برای طراحان وب با صلاحیت و با تجربه که قیمت‌های خود را فهرست کرده‌اند.

طراحی وب سایت در مقابل توسعه وب سایت.

طراحی وب سایت و توسعه وب سایت اغلب به صورت مترادف استفاده می شوند، اما آنها دو چیز بسیار متفاوت هستند. طراحی وب سایت مانند همکاری با یک معمار برای ایجاد نقشه خانه شما است.

توسعه وب سایت مانند همکاری با یک پیمانکار برای ساختن خانه شما است. برآوردهای قیمت ها در بالا برای طراحی وب سایت *و همچنین* توسعه وب سایت (یعنی هزینه کامل و همه جانبه) است.

اکنون که ایده‌ای در مورد هزینه‌ها دارید، در اینجا نگاهی دقیق‌تر به عوامل خاص مؤثر بر قیمت ساخت یک وب‌سایت کسب‌وکار کوچک داریم:

حجم صفحه. فرض کنید یک شرکت توسعه وب یک بسته وب سایت 10 صفحه ای را با قیمت 3.5 میلیون تومان  ارائه می دهد، اما سایت شما به 25 صفحه نیاز دارد – هزینه اضافی چقدر خواهد بود؟ یک قانون سرانگشتی خوب این است که برای هر صفحه حدود 100 تا 500 هزار تومان  به ازای هر صفحه بیش از آنچه در بسته استاندارد وب سایت گنجانده شده است، اضافه کنید.

قالب وب سایت و  تاثیر آن بر قیمت سایت

طرح بندی سایت سفارشی هر وب سایتی با یک موضوع یا قالب شروع می شود.

هیچ کس دیگر یک وب سایت را کاملاً از ابتدا کد نمی کند. این خیلی وقت گیر و گران است. یک قالب یا تم اغلب شما را 50 تا 60 درصد از راه را به خط پایان می رساند، اما هنوز تعداد زیادی سفارشی سازی و کدنویسی مورد نیاز است تا سایت شما به شکل دلخواه ظاهر و کار کند.

هرچه سفارشی سازی و کدنویسی بیشتر مورد نیاز باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

طراحی بنر و تصاویر سایت

تصاویر و گرافیک های سفارشی تصاویر و گرافیک های فانتزی می توانند ظاهری منحصر به فرد به سایت شما ببخشند، اما قیمتی دارد. جلوه‌های بصری پیچیده اغلب به نرم‌افزار ویرایش ویژه نیاز دارند، البته به استعداد یک متخصص طراحی گرافیک سفارشی نیز اشاره نمی‌کنیم.
آرم سفارشی. اگرچه لازم نیست، یک لوگوی سفارشی افزودنی خوبی برای هر وب سایتی است.

یک لوگوی سفارشی عامل اعتماد/اعتماد را یک درجه افزایش می دهد. برای به دست آوردن یک لوگو با ظاهر مناسب و حرفه ای وقت و بررسی کافی داشت .

برنامه نویسی سفارشی گاهی اوقات می توانید یک پلاگین وردپرس را پیدا کنید که دقیقاً عملکرد مورد نظر خود را ارائه می دهد . در مواقع دیگر، واداشتن سایت شما به انجام کاری که می خواهید نیاز به آزمون/خطا و آزمایش قابل توجهی دارد.

در یک دنیای عالی، همه چیز می تواند پلاگین و بازی باشد و برای اولین بار بی نقص کار کند – اما به ندرت چنین است.

معمولاً برای اینکه همه چیز همانطور که در نظر گرفته شده است کار کند، به مقدار مناسبی از سرهم بندی و آزمایش نیاز است.
تعداد بازنگری های طراحی اکثر پروژه‌های وب‌سایت با یک طرح مفهومی اولیه شروع می‌شوند (مثلاً یک پیش‌نویس خام)، سپس معمول است که ۱ یا ۲ دور تجدیدنظر در طراحی داشته باشید تا همه چیز درست باشد. برخی از طراحان وب سایت 3-5 دور تجدید نظر در طراحی را ارائه می دهند. از لحاظ فنی، یک طراح وب سایت می تواند به تعداد دور بازنگری طراحی ارائه دهد،همانطور که آنها می خواهند اما به خاطر داشته باشید که هر تکرار طراحی به هزینه کلی پروژه می افزاید. در تجربه من، 2 دور تجدید نظر در طراحی بیش از 99٪ موارد کافی است.

توسعه محتوای وب سایت (یعنی کپی رایتینگ). محتوای محکم، متفکرانه و متقاعدکننده اساس هر وب سایت عالی است.

اگر یک سایت جدید راه اندازی می کنید اما هنوز محتوایی ندارید، باید آن را توسعه دهید.

اگر یک سایت موجود دارید اما محتوا ضعیف، قدیمی یا قدیمی است، باید اصلاح شود، بهبود یابد … شاید حتی بازنگری شود.

در طول سالها متوجه شده ام که اولین مانع راه اندازی یک وب سایت، توسعه محتوا است.

مشتریان ما با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند زیرا انجام آن زمان بر و دشوار است.

به همین دلیل است که چند سال پیش ما شروع به ارائه خدمات کپی رایتینگ حرفه ای برای پیشنهادات طراحی و توسعه وب سایت خود کردیم.

بله، شما می خواهید وب سایت شما مدرن و شیک به نظر برسد، اما این محتوای وب سایت شما است که سوزن را حرکت می دهد.

پاسخ: قیمت سایت …

نکته حرفه ای شماره 1:

اگر می خواهید یک حرفه ای را استخدام کنید تا در وب سایت شما به شما کمک کند، اما احساس نمی کنید که می توانید یک مبلغ یکجا از قبل پرداخت کنید، ببینید آیا آنها کمک مالی می کنند یا خیر.

به این ترتیب شما یک وب‌سایت واقعاً خوب *در حال حاضر* برای کمک به رشد کسب‌وکارتان دریافت می‌کنید، اما حساب بانکی‌تان را خالی نمی‌کند.

نکته حرفه ای شماره 2:

مراقب قیمت گذاری بودجه باشید. قیمت‌های غیرمعمول پایین اغلب به معنای ساخت نامناسب، تجربه‌ای ناخوشایند  است و شما را برای هر چیز کوچکی کم رنگ به چالش می کشد. همانطور که می گویند، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید.

گزینه 2: سعی کنید خودتان این کار را انجام دهید

اگر درک اولیه ای از فناوری وب دارید و خودتان کار را خوب انجام می دهید، می توانید کاملاً وب سایت خود را بسازید.

تم وب سایت پریمیوم. 100-150 دلار صدها و نه هزاران موضوع برای انتخاب وجود دارد.

پلاگین های پریمیوم 100-200 دلار مانند تم های وب سایت، معمولاً آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید.

عکس های استوک اگر عکاس خوبی هستید یا از قبل تصاویری با کیفیت بالا برای سایت خود دارید، پس همه چیز آماده است. اما این احتمال وجود دارد که برای زیباتر کردن سایت خود نیاز به خرید تعدادی عکس داشته باشید.

حتی برای یک سایت “ساده”، تعجب نکنید اگر 20 تا 40 ساعت طول می کشد تا چیزی با کیفیت مناسب تولید کنید که می توانید به آن افتخار کنید.

ساخت یک وب سایت مدرن و مهندسی شده بسیار وقت گیرتر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند. اما اگر در حال حاضر زمان بیشتری نسبت به پول دارید و تحت تأثیر فناوری وب قرار نمی گیرید، رویکرد DIY گزینه کاملاً مناسبی است.

 

هزینه نگهداری، پشتیبانی و توسعه سایت

درست مانند خرید خانه، برای نگهداری از آن باید زمان، تلاش و پول صرف کنید.

برای مثال، هزینه‌های سالانه میزبانی و نگهداری و احتمالاً هزینه‌های مجوز سالانه برای پلاگین‌ها و خدمات ممتاز خواهید داشت.

این احتمال وجود دارد که با ارتقا و گسترش سایت خود، تصاویر جدیدی خریداری کنید.

می‌توانید کارمندانی اضافه کنید یا فریلنسرهایی را استخدام کنید تا به شما در ایجاد محتوای وب سفارشی یا ویدیوهای جدید برای تقویت تلاش‌های بازاریابی خود کمک کنند.

سایت شما همچنین برای نصب به‌روزرسانی‌ها و وصله‌های امنیتی فایل‌های اصلی وردپرس و افزونه‌های وردپرس به تعمیر و نگهداری فنی مداوم نیاز دارد تا از هک شدن سایت شما محافظت کند. بله، حتی سایت های تجاری کوچک نیز هدف هکرها هستند.

اگر خودتان با انجام این به‌روزرسانی‌ها راحت هستید، عالی است. اما گاهی اوقات به‌روزرسانی‌های معمول سایت شما را خراب می‌کنند، بنابراین باید بدانید که در صورت وقوع/زمانی چه کاری باید انجام دهید.

 

 


چرا به وب سایت حرفه ای نیاز داریم ؟

اکنون که اکثر مشاغل ارزش واقعی وب سایت را درک کرده اند ، وب سایت های تجاری در کل بهتر می شوند. آنها سریعتر ، ایمن تر ، سازگار با تلفن همراه هستند و انتظار می رود مفیدتر باشند.
در این محیط ، اگر بخواهیم از رقبای خود متمایز شویم ، همه ما مجبور هستیم بازی خود را ارتقا دهیم ، که ما را به پروژه اجتناب ناپذیری می رساند که همه مشاغل مدرن در یک نقطه یا دیگری با آن روبرو خواهند شد – طراحی  وب سایت حرفه ای .
از آنجا که مشاغل اغلب نمی دانند که برای طراحی  وب سایت چقدر باید هزینه کنند و چه انتظاری برای پول خود باید داشته باشند  ، ما تصمیم داریم به این سئوال  پاسخ دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وب سایت حرفه ای لینک زیر را کلیک کنید.

طراحی سایت حرفه ای 


مبنای قیمت طراحی وب سایت

 • هزینه های هاست و دامنه برای راه اندازی وب سایت؛
 • طراحی سایت اختصاصی یا پلتفرم های اپن سورس یا سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس؛
 • روش طراحی وب سایت؛
 • تجربه و تخصص طراح سایت و تیم طراحی سایت؛
 • امکانات در خواستی؛
 • ظاهر وب سایت؛
 • استانداردهای و کیفیت طراحی وب سایت؛
 • امنیت سایت؛
 • سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو،
 • خدمات در خواستی؛
 • پشتیبانی  وب سایت،

 

قیمت راه اندازی اولیه سایت

هاست و دامنه برای راه اندازی وب سایت نیاز می باشد . بدیهی است شما بدون هاست و دامنه نمی توانید وب سایت داشته باشید .

دامنه چیست؟

دامنه یا دامین یا Domain کلماتی هستند که ما برای مشخص کردن نام یا آدرس وب سایت به کار می بریم .

دانستن اینکه دامنه چیست می‌تواند راه طولانی در تنظیم حضور آنلاین شما برای موفقیت کمک کند – به خصوص اگر کسب‌وکاری هستید که به دنبال استفاده از یک وب‌سایت برای افزایش فروش هستید. نام دامنه شما ستون فقرات حضور دیجیتال شما است. این یکی از مهم ترین چیزهایی است که بازدیدکنندگان شما باید بدانند و به خاطر بسپارند، و این یکی از اجزای مهم استراتژی بازاریابی همه کانالهای بازاریابی، فروش و کسب و کار اینترنتی شما است.

دامین در لغت به معنی گستره است و در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها برای خود انتخاب می کند. در واقع دامین، برند شما در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامین خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامین شما می تواند وب سایت شما را مشاهده کند. نام دامنه در واقع یک ای پی است که توسط پروتکل دی ان اس به یک آدرس تبدیل شده است.
نام دامنه : به عبارت ساده، نام دامنه (یا فقط «دامنه») نام یک وب سایت است. این چیزی است که بعد از “@” در آدرس ایمیل، یا بعد از “www” آمده است. در یک آدرس وب اگر کسی از شما بپرسد که چگونه شما را آنلاین پیدا کند، چیزی که به او می گویید معمولاً نام دامنه شما است.

مقاله مرتبط: دامنه – هر آنچه لازم است در مورد دامنه بدانید

 

هاست چیست ؟

هاست به هر دستگاه سخت افزاری گفته می شود که قابلیت دسترسی به شبکه را از طریق رابط کاربری، نرم افزار تخصصی، آدرس شبکه، پشته پروتکل یا هر وسیله دیگری دارد. برخی از نمونه‌ها عبارتند از، اما نه محدود به، رایانه‌ها، دستگاه‌های الکترونیکی شخصی، تین کلاینت‌ها و دستگاه‌های چند منظوره.
تقریباً هر نوع رایانه ای، از جمله یک رایانه مرکزی متمرکز که میزبان پایانه های خود است، سروری که میزبان مشتریان خود است، یا رایانه شخصی رومیزی (PC) که میزبان دستگاه های جانبی آن است. در معماری شبکه، یک ایستگاه مشتری (ماشین کاربر) نیز به عنوان هاست در نظر گرفته می شود زیرا منبع اطلاعاتی برای شبکه است، برخلاف دستگاهی مانند روتر یا سوئیچ که ترافیک را هدایت می کند.

اما آنچه ما برای راه اندازی سایت نیاز داریم و هاست می باشد، فضایی با دسترسی اختصاصی از یک سرورمی باشد که امکان راه اندازی سایت را مهیا می کند. در واقع آنچه ما از طرحی سایت می شناسیم، فایل هایی هستند که توسط مرورگری مثل کروم اجرا می شوند و همچنین ما فایل های دیگری را در هاست نگه داری می کنیم که می توان به عنوان مثال عکس های و ویدئو ها و … را نام برد.

قیمت هاست

قیمت هاست بستگی به حجم و امکاناتی دارد که در اختیار ما می گذارد، هاست های ارزان قیمت معمولا کیفیت های خوبی ندارند، چون یک سرور را به تعداد زیادی هاست تقسیم بندی می کنند و این می تواند کیفیت و سرعت لود سایت را کاهش دهد.

معمولا یک سایت شرکتی، شخصی و یا سایت های معمولی از هاست استفاده می کنند، اما سایت های بزرگتر که امکانات بالاتری نیاز دارند و خود را برای سئو مهیا می کنند از سرور مجازی و یا سرور فیزیکی که گرانتر و با کیفیت تر است استفاده می کنند .

مطلب مرتبط : هاست چیست و چگونه بهترین هاست را انتخاب کنم

قیمت گذاری و استانداردها

کیفیت و استانداردها در قیمت گذاری طراحی سایت موثر می باشد . منظور از کیفیت میزان دقت ، نحوه کد نویسی ، استانداردهای طراحی می باشد .

برای روشن شدن مطلب در مورد استانداردها می توان به مواردی چون سرعت لود صفحات سایت ، امنیت سایت ، استانداردهای سئو سایت اشاره نمود .

بسیاری از مشتریان ، این بخش مهم از طراحی سایت را  مد نظر ندارند و در ابتدا تنها ظاهر سایت آنها را مجذوب می کند.  با گذشت زمان و انتظاراتی که از سایت دارند این بخش ( استاندادرها و کیفیت طراحی )  اهمیت خود را به وضوح نشان می دهند.

برخی استانداردها در طراحی وب سایت

 • کدنویسی تمیز و بدون مشکل
 • طراحی سایت واکنش گرا
 • بهینه سازی سایت برای موبایل
 • کانفیگ امنیتی سایت
 • سرعت لود سایت و صفحات سایت
 • رابط کاربری زیبا و استانداردها
 • توجه به تجربه کاربری
 • معماری اطلاعات ، ناوبری و لینک های داخلی
 • استانداردهای سئو سایت
 • تگ های مهم
 • میکرو دیتاها در طراحی سایت
 • قابلیت به روز رسانی
 • پیش بینی امکاناتی که در آینده مورد نیاز می باشد .

 

 

 

مطلب مرتبط : طراحی سایت حرفه ای 

 

شما نیزا به مشاوره دارید، ابتدا اهداف خود را از طراحی سایت مشخص کنید، نمونه های مختلف را ببینید و با توجه به رقبای خود مبادرت به طراحی سایت بکنید. قیمت طراحی سایت نباید مانع پیشرفت شما بشود ، هزینه های مربوط به طراحی وب سایت را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید ، اگر این حقیقت را باور کنید در تجارت خود پیشرفت می کنید.