تفاوت سئو داخلی و تکنیکال

این سئوال بارها از ما پرسیده شده است که تفاوت سئو داخلی و تکنیکال در چیست؟ سئو تکنیکال یا فنی به سلامت و سرعت و بازدهی سایت توجه می کند، با این دید که سئو تکنیکال باعث می شود ربات یا خزنده گوگل به راحتی صفحات سایت را پیدا کرده و آنها را پیمایش کند. سئو داخلی باعث ی شود که ربات های گوگل نکات مهمی را که سرنخ هایی برای فهم محتوای تولید شده است را درک کنند .

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) استاندارد طلایی برای افزایش رتبه، کسب و کار آنلاین و شناخته شدن شماست. با این حال، این یک موضوع پیچیده است که لزوماً همراه با یک کتاب راهنمای استاندارد و یک چک لیست خلاصه نمی شود.

سئو دارای لایه‌های متعدد، جنبه‌های مختلف و روش‌هایی است که برای استفاده حداکثریبه آن نگاه می اندازیم. سئو فنی و سئو داخلی در سایت ضروری هستند و باید در اوایل بازی به طور جدی مورد توجه قرار گیرند.

سئو در دهه گذشته به یک صنعت پررونق تبدیل شده است زیرا مشاغلی که بالاترین رتبه را کسب می کنند بیشترین بازدید را نیز دارند. این ترافیک مستقیماً به سود بیشتر برای بسیاری مربوط می شود.

“67٪ از کل کلیک های حاصل از یک عبارت جستجو روی پنج نتیجه اولیه ارگانیک است.”

اگرچه ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما به این معنی نیست که می توان آن را به سادگی نادیده گرفت. دانستن جنبه های ضروری سئو اغلب برای پیشبرد کسب و کار شما لازم است.

فهرست مطالب
سئوی فنی چیست؟
موتورهای جستجو چگونه کار می کنند
اهمیت سئو فنی
ویژگی های سئو فنی
چک لیست برای بهینه سازی سئوی فنی
سئو در سایت چیست؟
اهمیت سئو در سایت
ویژگی های سئو در سایت
چک لیست برای بهینه سازی سئو در سایت
کدام مهمتر است؟

سئو تکنیکال یا سئوی فنی چیست؟

سئوی فنی جنبه سئوی است که شامل بهبود تمام بخش های فنی وب سایت شما می شود. همه اینها با هم کار می کنند تا رتبه شما را افزایش دهند.

سئوی فنی همه چیز در مورد افزایش دسترسی و خوانایی برای موتورهای جستجو است و درک سایت شما و آنچه شما در مورد آن هستید را برای آنها آسان تر می کند. این بخش خاص تری از سئوی سایت است

 

بهترین راه برای درک سئو فنی و آنچه که لازم است این است که بدانید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند. نحوه عملکرد آنها تعیین می کند که شما چگونه به سئو فنی برخورد می کنید و مهم است که ابتدا به آن توجه کنید.

 

در سراسر جهان، گوگل 86 درصد از جستجوهای موبایل و 76 درصد از ترافیک جستجوی دسکتاپ را به خود اختصاص داده است. (99 شرکت، 2020)

موارد دیگری که ممکن است بخواهید در حین پیشرفت به آنها توجه کنید عبارتند از Bing، Yahoo!، و Baidu. با این حال، همه اینها با هم برابر با آنچه گوگل دارد نیست.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

تمام هدف یک موتور جستجو مرتب کردن میلیاردها ورودی و پست آنلاین است که در سه سال گذشته جمع آوری شده است.

وب جهانی برای اولین بار در 6 آگوست 1991 در دسترس عموم قرار گرفت.

موتورهای جستجو از سه عملکرد اصلی برای انجام کار خود استفاده می کنند: خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی.

خزیدن Crawling:

تیمی از روبات‌ها را می‌فرستد تا در اینترنت همه نوع محتوا، جدید و به‌روز شده را جستجو کنند. عمدتاً از طریق محتوای

کدگذاری شده در زیر هر URL که می تواند پیدا کند نگاه می کند.

نمایه سازی Indexing:

اساساً آن را بایگانی می کند و تحت انواع خاصی از محتوا سازماندهی می کند. پس از ثبت در فهرست خود، می تواند صفحه را تحت جستجوهای مربوطه نمایش دهد.

رتبه بندی Ranking:

هر پرسشی باید فهرست سازمانی داشته باشد. موتور جستجو قطعاتی را ارائه می دهد که معتقد است به بهترین وجه با سوال جستجوگر مطابقت دارد. ایده این است که نتایج از مرتبط ترین به کمترین ترتیب داده شوند.
یافتن محتوای شما و شناخته شدن آن به عنوان یک اطلاعات ارزشمند و مرتبط برای افزایش رتبه شما ضروری است. شما باید مطمئن شوید که محتوای شما به درستی ایندکس شده است و سپس رتبه های بهتری به دنبال دارد.

اهمیت سئو فنی

اگرچه ممکن است از قبل برای شما واضح به نظر برسد، اما اهمیت سئو را نباید از دست داد. بدون استفاده از سئوی فنی، حتی با محتوای فوق العاده هم رتبه نخواهید داشت. موتورهای جستجو باید بتوانند مراحل خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی سایت شما را طی کنند، در غیر این صورت در اینترنت کاملاً مبدل خواهید شد.

مطالعه ای که از طریق مشارکت Medium با seoClarity و BuzzStream در سال 2017 انجام شد به تعریف اینکه چرا SEO فنی ضروری است کمک کرد. از آن زمان فقط رشد کرده است.

از بین تمام پاسخ دهندگان، 59٪ گزارش کردند که موثرترین استراتژی سئو آنها بهینه سازی فنی است. (متوسط، 2017)

ویژگی های سئو تکنیکال

برای درک بهتر، ما برخی از مهم ترین ویژگی هایی را که یک سایت را با آن تعریف می کنند، ارائه کرده ایم.

 

سئو فنی عالی در زیر چک لیستی وجود دارد که با این لیست مرتبط است و به شما کمک می کند تا بفهمید برای بهینه سازی سایت خود چه کاری باید انجام دهید.

 

معماری سایت SITE ARCHITECTURE

معماری سایت شما مسلما حیاتی ترین جنبه Technical SEO  است. معماری وب سایت به ساختار صفحات وب سایت و نحوه پیوند آنها با یکدیگر مربوط می شود.

این جنبه در اولین گام یک موتور جستجو برای یافتن شما مطرح می شود. باید بتواند به طور کامل و راحت در کل سایت شما پیمایش کند. داشتن یک وب سایت با معماری ایده آل به آنها کمک می کند تا هر چیزی را که به دنبال آن هستند در تمام صفحات شما پیدا کنند.

یکی دیگر از دلایل موثر بودن آن این است که پیوند داخلی به صفحات با اولویت بالا به آنها قدرت پیوند بیشتری می دهد. این صفحات مهم توسط گوگل شناسایی می شوند و رتبه بالاتری دریافت می کنند، درست همان چیزی که برای سایت هایی مانند صفحه اصلی خود می خواهید.

علاوه بر موتورهای جستجو، به افرادی که به صفحه شما هدایت می شوند کمک می کند تا آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند، آنها را راضی نگه می دارد و نرخ بازگشت شما را کاهش می دهد.

 

یک قانون خوب برای راه اندازی معماری سایت شما چیست؟ آن را ساده نگه دارید.

 

نقشه سایت XML SITEMAP

استفاده از نقشه سایت XML راه دیگری برای سازماندهی بیشتر سایت شما است. به طور معمول، اگر سایت شما از قبل به خوبی سازماندهی شده است، نقشه سایت XML ضروری نیست. با این حال، وقتی نوبت به افزایش رتبه و افزایش سئوی شما می‌رسد، چیزهای زیادی در دسته «اضافی» قرار نمی‌گیرند.

نقشه سایت XML در اصل فهرستی از صفحاتی است که در سایت قرار دارند. آنها به یک موتور جستجو “نقشه راه” در سراسر سایت شما برای موتورهای جستجو می دهند. می تواند به طور موثر آنها را به بحرانی ترین مناطق در سایت هدایت کند تا بتوانند شما را به طور مناسب تری رتبه بندی کنند.

اگر قصد دارید یک نقشه سایت XML برای سایت خود بسازید، می توانید از یک مولد نقشه سایت برای ایجاد آن استفاده کنید. تعداد کمی وجود دارد

بهینه سازی برای موبایل MOBILE-FRIENDLY OPTIMIZATION

بهینه سازی وب سایت به گونه ای که آن را موبایل پسند کند، فرآیندی به نام سئوی موبایل mobile SEO است. این تضمین می کند که وقتی شخصی از تلفن خود به سایت شما دسترسی پیدا می کند عالی به نظر برسد. همچنین از طریق فرآیندهایی کار می کند که به آن اجازه می دهد در دستگاه های تلفن همراه به درستی عمل کند.

 

بهینه سازی سایت شما برای استفاده از تلفن همراه، آن را برای کاربران در هر دستگاهی یک تجربه مثبت نگه می دارد. هر چه آنها از سایت راضی تر باشند، احتمال ماندن آنها بیشتر است و نرخ پرش شما کمتر می شود.

اگر کسی نیاز به متقاعد کردن دارد که این یک جنبه ضروری از استراتژی سئو فنی آنهاست، در نظر بگیرید که چگونه استفاده از دستگاه های تلفن همراه در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

در سال 2019، از کل ترافیک آنلاین در سراسر جهان، 52 درصد از استفاده از تلفن همراه و 45 درصد آن از استفاده از دسکتاپ بوده است.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا سایت شما برای موبایل مناسب است، آزمایش‌های آنلاینی وجود دارد یا می‌توانید از یک دستگاه تلفن همراه برای بررسی آن استفاده کنید.

 

فقدان محتوای تکراری DUPLICATE  یا محتوای نازک THIN CONTENT

یکی از مهمترین بخش های سئو ارزش سایت است. داشتن “محتوای نازک” به این معنی است که محتوای سایت شما ارزش بسیار کمی برای کاربر ارائه می دهد یا هیچ ارزشی ندارد. این صفحات اغلب می توانند صفحات فرود باشند، اما هیچ صفحه ای نباید در بیشتر موارد دارای محتوای نازک باشد.

موتورهای جستجو مانند گوگل صفحات وابسته را در نظر می گیرند که با کیفیت پایین یا صفحات ورودی با محتوای نازک هستند. این صفحات به طور خودکار رتبه پایین تری خواهند داشت.

مهم است که بخش هایی از وب سایت خود را که دارای محتوای نازکی هستند شناسایی کنید تا آن را برطرف کنید. در وب سایت خود جستجو کنید تا مناطقی را که ممکن است محتوای نازکی دارند جستجو کنید و آنها را برای بهبود رتبه هر صفحه افزایش دهید.

اگر نمی دانید چگونه آنها را پیدا کنید یا محتوای نازک را در نظر بگیرید، می توانید:

از یک خزنده سئو برای جستجوی صفحاتی که کمترین تعداد کلمات را دارند استفاده کنید.
از خزنده برای پیدا کردن محتوایی که ممکن است باعث ایجاد مشکل محتوای تکراری شود، استفاده کنید.
آمار بک لینک خود را بررسی کنید.
به دنبال مشکلات کپی رایتینگ باشید.
اگر فکر می کنید که صفحه ای دارای محتوای نازکی است، سعی کنید آن را با محتوای برجسته بزرگ کنید. کپی را انبوه کنید و مشکلات مربوط به کپی‌نویسی و محتوای تکراری را برطرف کنید.

بارگذاری سریع صفحات

داشتن وب سایتی که به سرعت بارگذاری می شود یکی از جنبه های شگفت انگیز سئو مهم است. صفحات وب که به اندازه کافی سریع بارگیری نمی شوند برای کسانی که در اینترنت به دنبال پاسخ هستند بسیار بازدارنده هستند. اکنون عصر لذت فوری است و آمار نشان می دهد که چقدر این امر در جستجوهای اینترنتی صدق می کند.

“حدود 40٪ از مردم یک وب سایت را اگر بیش از 3 ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، رها می کنند.” (نیل پاتل)

اگر در تلاش هستید که وب سایت خود را سریعتر بارگذاری کنید، راه حل هایی برای سرعت بخشیدن به آن وجود دارد.

کد سایت خود را ساده کنید
این کار را با خلاص شدن از شر فضاهای غیر ضروری انجام دهید.
حذف خطوط شکسته و تورفتگی در کدهایی مانند HTML، CSS و Javascript.
تعداد ریدایرکت ها را کاهش دهید.
همه تصاویر خود را بهینه کنید

زمان ایده آل بارگذاری برای یک سایت موبایل بین یک تا دو ثانیه است. همچنین ضروری است که هیچ تاخیر آشکاری در زمان بارگذاری وجود نداشته باشد و همه چیز به خوبی اجرا شود. این نه تنها بر کاربران تأثیر می گذارد، بلکه نحوه انتخاب موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت شما را نیز تغییر می دهد.

 

لینک های شکسته یا صفحاتی که نیستند NO 404 ERROR PAGES

یکی از ویژگی های ضروری یک تکنیکال سئوی مناسب این است که هیچ بن بست در سایت وجود ندارد. هرگز نباید پیوندی وجود داشته باشد که روی آن کلیک کنید و به کد خطای 404 یا در غیر این صورت منجر شود.

در وب سایت خود به دنبال پیوندهایی که به جایی نمی رسند نگاه کنید. می توانید از ابزارهای آنلاین برای کمک به بررسی سایت خود و تأیید عدم وجود هر یک از این صفحات استفاده کنید.

هنگامی که موتورهای جستجو یا آنهایی که جستجو می کنند به جای اطلاعات، صفحات بن بست یا صفحاتی با کدهای خطا را پیدا می کنند، آن را بسیار نامطلوب می یابند. بسته به تعداد این موارد، موتورهای جستجو ممکن است رتبه شما را پایین تر بیاورند و بک لینک ها ارزش کمتری پیدا کنند.

وب سایت های ایمن (SSL)

در سال 2014، گوگل اعلام کرد که HTTPS یا امنیت پروتکل انتقال ابرمتن، از آن زمان به بعد یک سیگنال رتبه بندی خواهد بود، زیرا امنیت یکی از “اولویت های اصلی آنها” است.

این بدان معناست که داشتن یک وب سایت ایمن یکی از راه های زیادی برای افزایش رتبه شما است. هر چه یک موتور جستجو بتواند امنیت بیشتری را شناسایی کند، بهتر در مورد آن سیگنال رتبه بندی خاص می نشینید.

SSL مخفف Secure Sockets Layer Certificate است. آنها مانند یک قفل فعال در آن صفحه وب عمل می کنند و پروتکل HTTPS را راه اندازی می کنند تا اطمینان حاصل شود که اتصال وب سرور به مرورگری که استفاده می کنید ایمن است. اغلب می توانید نتیجه امنیت را به عنوان نمادی ببینید که درست در سمت چپ URL ظاهر می شود.

 

وب‌سایت‌هایی که حفاظت بسیار کمی دارند یا آن‌هایی که مرورگر به‌عنوان یک خطر تشخیص می‌دهد، می‌تواند به هشدارهای پاپ‌آپ برای بازدیدکنندگان منجر شود. این نه تنها برای بازدیدکنندگان وب سایت بد است، بلکه به رتبه بندی کلی شما نیز کمکی نمی کند.

از ژوئیه 2018، به بازدیدکنندگان یک سایت یادآوری می شود که توسط HTTPS ایمن نشده است.

برخی از گواهی‌های SSL رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر برای وب‌سایت‌های بزرگ‌تر یا آن‌هایی که بسته امنیتی جامع‌تری ارائه می‌دهند، ممکن است بیش از 1500 دلار در سال هزینه داشته باشند.

داده های ساختار یافته STRUCTURED DATA

داده های ساختاریافته را می توان نشانه گذاری طرحواره نامید. از نوعی کد استفاده می کند تا موتورهای جستجو را آسان تر کند تا مراحل خود را از طریق وب سایت شما دنبال کنند و رتبه شما را بالاتر ببرد. به آنها اطلاع می دهد که داده های موجود در سایت شما به چه معناست و کجا مناسب است.

ادغام این نوع کد در وب سایت شما آسان است و باعث می شود محتوای شما بسیار “غنی تر” به نظر برسد. این یک ابزار با ارزش به خصوص برای کسانی است که با داشتن محتوای نازک که سازگاری زیادی ندارد، مبارزه می کنند.

اصطلاح دیگری که برای این مورد استفاده می شود، سرنخی از عملکرد آنها به شما می دهد: «طعمه قطعه». یکی از بهترین راه ها برای یادگیری نحوه نشانه گذاری صفحات خاص خود استفاده از Schema.org است. این پروژه ای بود که توسط بزرگترین موتورهای جستجو برای نمونه کدی که می توانید استفاده کنید توسعه داده شد.

برچسب های HREFLANG

اگرچه این ویژگی هنوز در اکثر وب سایت ها صدق نمی کند، برچسب های hreflang با افزایش جهانی شدن مفیدتر می شوند.

این برچسب ها پاسخ فنی برای آن دسته از سایت هایی است که می خواهند محتوای مشابه به چندین زبان منتشر شود. از آنجایی که انگلیسی رایج ترین زبان در سطح جهان است، بسیاری از افرادی که وب سایت را به زبان مادری خود می سازند، نسخه انگلیسی آن را نیز می خواهند.

به عبارت ساده، شما از تگ های hreflang در کدنویسی خود استفاده می کنید تا گوگل بداند که یک صفحه خاص به کدام زبان است و بتواند شما را برای آن دسته از کاربرانی که به آن زبان جستجو می کنند رتبه بندی کند.

چک لیست فنی سئو

معماری سایت خود را ساده کنید
یک نقشه سایت XML بسازید
وب سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید
محتوای نازک را جستجو و جمع‌آوری کنید
از شر محتوای تکراری خلاص شوید
سرعت بارگذاری را به کمتر از سه ثانیه افزایش دهید
پیوندهای صفحات خطای 404 را جستجو و رفع کنید
وب سایت خود را ایمن کنید
با استفاده از Schema.org داده های ساختاریافته را برای صفحات مهم ایجاد کنید
برچسب‌های hreflang را در صفحاتی که برای زبان‌های مختلف طراحی شده‌اند قرار دهید
سئو در سایت چیست؟
سئوی درون سایت معمولاً سئوی درون صفحه نیز نامیده می شود زیرا این اقدامی است که هنگام بهینه سازی عناصر خاصی در صفحه وب سایت انجام می دهید. این نوع سئو اغلب شامل بهینه سازی ترکیبی از محتوای صفحه و کد منبع HTML است.

 

اهمیت سئو داخلی

بهینه سازی محتوا و کد منبع HTML به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای صفحه را تفسیر کنند و بازدیدکنندگان متوجه شوند که در مورد چیست. این بخش از سئو هر صفحه را به جای تمام جنبه های اساسی وب سایت، مانند سئو فنی، هدف قرار می دهد.

سئوی عالی در سایت به هر یک از صفحات کمک می کند تا رتبه بالاتری داشته باشند. هر چه هر یک از این صفحات رتبه بالاتری داشته باشد، عملکرد کلی وب سایت بهتر است.

در یک مطالعه جداگانه از آنچه که برای چشم انداز سئوی فنی انجام شده است، 57 درصد از مدیران بازاریابی نظرسنجی شده از این موضوع حمایت می کنند که توسعه محتوای روی صفحه موثرترین تاکتیک سئو آنها بوده است. (Impact Plus، 2020)

باز هم، بیشتر اینها بر اساس روشی است که موتورهای جستجو برای تجارت خود پیش می روند. همانطور که آنها پیشرفته تر شده اند، بیشتر بر ارتباط و حتی معنایی تمرکز می کنند. داشتن صفحات بهینه شده حتی برای یک وب سایت با ساختار خوب که به خوبی کدگذاری شده است ضروری است.

ویژگی های سئو داخلی

همانطور که روش‌های اساسی برای بهبود سئوی فنی شما دنبال می‌شود، ویژگی‌های معمولی ساختار سئوی مناسب در سایت وجود دارد.

فهرست کلمات کلیدی هدف

توسعه کلمه کلیدییکی از مهم‌ترین جنبه‌های سئوی سایت است، زیرا در بسیاری از روش‌های دیگر نیز وجود دارد.

شما می توانید لیستی از کلمات کلیدی کاربردی خود را برای کمک به رتبه بندی وب سایت خود در جستجوهای مناسب ایجاد کنید. همچنین تعداد زیادی ابزار فهرست کلمات کلیدی به صورت آنلاین در دسترس هستند. بهترین راه‌ها برای توسعه فهرست کلمات کلیدی عبارتند از:

رقبا را در موضوع شناسایی کنید و کلمات کلیدی خود را با هم مقایسه کنید.
بفهمید که مخاطب هدف شما معمولاً چگونه موضوع شما را جستجو می کند.
محتوای موفق قبلی و کاربردی ترین عبارات کلیدی آنها را مرور کنید.
از ابزار توسعه کلمات کلیدی آنلاین مانند ابزار کلمات کلیدی Google AdWords استفاده کنید.
پس از اینکه لیست کلمات کلیدی خود را تهیه کردید، باید آنها را مرتب کنید. کدام یک مرتبط ترین و محبوب ترین هستند؟ شما باید یک کلمه کلیدی اصلی داشته باشید که ثابت شده باشد نرخ تبدیل را افزایش می دهد. سپس می توانید بقیه را به عنوان کلمات کلیدی ثانویه سازماندهی کنید.

 

● کلمات کلیدی آدمخوار و انباشتگی کلمات کلیدی CEYWORD Cannibalization / Keyword STUFFING

استفاده از کلمات کلیدی می تواند بیشتر یک هنر باشد تا یک علم. آنها جنبه ارزشمندی از سئوی سایت هستند و در عین حال به شما اجازه می دهند خودتان را خراب کنید.

یکی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید، آدم خواری با کلمات کلیدی است. اگر یک کلمه کلیدی خاص را در چندین صفحه هدف قرار دهید، به شما کمک نمی کند رتبه بالاتری کسب کنید. ممکن است اینطور به نظر برسد، اما در عوض، می‌تواند به سئوی شما آسیب جدی وارد کند، زیرا شما را به عنوان رقابت در مقابل خودتان قرار می‌دهد.

پر کردن کلمات کلیدی عبارت دیگری است که از یک تاکتیک مطلوب به تاکتیکی تبدیل شده است که دیگر جواب نمی دهد. اکنون به یک خطر برای رتبه بندی کلی شما تبدیل شده است.

موتورهای جستجو در سال‌های اخیر پیچیده‌تر شده‌اند و اکنون می‌توانند تفاوت بین محتوای باکیفیت و محتوایی را که صرفاً سعی در رتبه‌بندی بالاتر دارند، تشخیص دهند. از لحاظ تئوری، پر کردن کلمات کلیدی، مفید بودن محتوا را کاهش می دهد. نمونه هایی از این تاکتیک عبارتند از:

لیست شماره ها مانند آدرس و شماره تلفن
تکرار بیهوده یک کلمه، بنابراین غیرطبیعی به نظر می رسد
بلوک‌های بزرگ متنی که شهرها و ایالت‌هایی را که می‌خواهید صفحه وب‌تان در آنها رتبه‌بندی شود، فهرست می‌کند
برای حل این مشکل، وقتی فهرست کلمات کلیدی خود را تهیه می کنید، چگالی آنها را نیز مشخص کنید. اکثر ابزارهای آنلاینی که به شما در تعیین فهرست اولیه کمک می کنند، ابزاری برای توسعه تراکم کلمات کلیدی نیز خواهند داشت.

عناوین بهینه شده SEO

شفاف نگه داشتن اطلاعات خود یک روش مثبت برای هر بخشی از توسعه وب سایت شما است. همچنان برای معماری سایت به اندازه نحوه تنظیم هر صفحه صادق است. هر یک از عناوین موجود در صفحه باید قانع کننده باشد و تاثیری ایجاد کند. آنها همچنین باید بخشی را که ریاست آن را بر عهده دارند به طور دقیق توصیف کنند.

جذاب کردن آنها چیزی است که باعث ایجاد علاقه در یک بازدیدکننده بالقوه می شود و کاربردی کردن آنها با یک کلمه کلیدی اصلی راهی برای جلب توجه موتور جستجو است. این نیز جایی است که تگ های هدر مناسب وارد می شوند.

تگ های هدر عناصری از HTML شما هستند، از H1 تا H6. آنها عناوین و زیرعنوان های موجود در محتوای شما را شناسایی می کنند. با فاصله گذاری مناسب، علاقه بیشتری را برای کسی که صفحه شما را به پایین اسکرول می کند، ایجاد می کند.

استفاده از تگ های هدر مناسب به اندازه قبل برای رتبه بندی در صفحه شما مهم نیست. آنها هنوز هم املاک و مستغلات اصلی برای زمینه غنی از کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو هستند.

محتوای بهینه شده روی صفحه

شاید یکی از بارزترین جنبه های سئو سایت، بهینه سازی محتوای هر یک از صفحات شما باشد. اغلب، این به شدت شامل کلمات کلیدی هدف شما می شود.

هنگامی که چگالی کلمه کلیدی خود را شناختید، به جای کم رنگ کردن، از آن نهایت استفاده را ببرید. خوب است که کلمات کلیدی هدف خود را تا حد امکان طبیعی در 100 کلمه اول محتوای خود وارد کنید.

موتور جستجو را به عنوان یک دانشجوی کالج بی حوصله در نظر بگیرید که فقط می خواهد خلاصه چکیده صفحه شما را بخواند. هر چه زودتر بتوانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید، موتور جستجو بهتر متوجه می شود که در مورد چیست.

URL مناسب SEO

برای هر یک از صفحات سایت خود، باید یک URL ایجاد کنید. شما می خواهید URL شما به عنوان یک خلاصه بسیار ساده از آنچه صفحه شما در مورد آن است عمل کند. انجام این کار هم به موتور جستجو و هم به بازدیدکنندگان کمک می کند.

بهتر است URL های خود را تا حد امکان کوتاه و شیرین کنید. آنها را از طریق شش صفحه مختلف ایجاد نکنید. همچنین اگر از یکی از کلمات کلیدی هدف خود در هر URL استفاده کنید بسیار مفید است. موتورهای جستجو برای آن بیشتر از شما قدردانی خواهند کرد.

سیگنال های UX

CTR یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های UX است. این معیار اندازه گیری تعداد افرادی است که پس از جستجو از طریق موتوری مانند گوگل روی سایت شما کلیک می کنند. این یک عامل تایید شده ای نیست که موتورهای جستجو برای رتبه بندی صفحات وب از آن استفاده می کنند، اما اکثر آنها معتقدند که اینطور است. این موضوع به اندازه کافی مهم است که به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

افزایش CTR نیز یک راه عالی برای هدایت ترافیک به سایت شما است. برخی از بهترین راه ها برای بهبود CTR عبارتند از:

استفاده از سوالات را در تگ عنوان خود در نظر بگیرید.
توضیحات متا را که گم شده اند پر کنید.
با مرور Schema از ریچ اسنیپت ها استفاده کنید.
URL های خود را ساده و سرراست نگه دارید.
بسته به مناطق خاص خود، باید تگ عنوان خود را تا حد امکان توصیفی و جذاب کنید. مخاطبان خود را نگه دارید

ذهن، و نوع اطلاعاتی که آنها را جذب می کند.

مهم ترین سیگنال UX نرخ پرش است، یک معیار اثبات شده که موتورهای جستجو در رتبه بندی شما از آن استفاده می کنند. نرخ پرش سرعت حرکت شخص در سایت شما را اندازه گیری می کند، خواه در یک صفحه بماند، سپس آن را ترک کند یا از طریق سایت ادامه دهد.

 از EAT استفاده کنید

EAT مخفف Expertise، Authoritativeness و Trustworthiness است. این معیار دیگری است که رتبه‌دهندگان گوگل هنگام ارزیابی صفحات وب از آن استفاده می‌کنند. آنها حتی بیشتر بر ترویج محتوای با کیفیت بالا تمرکز کرده اند زیرا الگوریتم های آنها پیچیده تر شده است. این چارچوب ابزار دیگری برای انجام این کار به آنها می دهد.

شما باید لحن قدرتی را که هنگام ساختن هر محتوایی استفاده می کنید، در نظر بگیرید. از کلماتی استفاده کنید که معنی دارند و آنها را به گونه ای کنار هم قرار دهید که ایده های واقعی را به طور موثری با هم ارتباط برقرار کند.

برچسب‌گذاری و عنوان‌گذاری مناسب (تگ عنوان / برچسب HTML / عنوان متا)

اگرچه قبلاً به برچسب‌گذاری عنوان اشاره کرده‌ایم، به اندازه کافی مهم است که برای لحظه‌ای در کانون توجه قرار بگیریم. تگ عنوان را می توان تگ HTML نیز نامید. این یک کلمه کلیدی پنهان در بالای یک صفحه وب است که به تعیین نحوه قالب بندی محتوای شما توسط مرورگر وب کمک می کند.

تگ عنوان به صورت جداگانه تأثیر قابل توجهی بر سئوی شما نمی گذارد، اما اگر از بین برود، می تواند بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد. مطمئن شوید که آن را از دست ندهید تا تاثیر بدی روی رتبه شما نداشته باشد.

تگ توضیحات META-DESCRIPTION بهینه شده

تگ عنوان تنها منطقه ای نیست که باید به آن توجه کرد، اما باید اطمینان حاصل کنید که توضیحات متا شما کامل است. اینها می توانند تأثیر مهم تری بر سئوی شما نسبت به برچسب عنوان داشته باشند زیرا می توانید از کلمات کلیدی برای بهینه سازی آن استفاده کنید.

یکی از شعارهای گوگل برای تشویق به استفاده از توضیحات متا این است که «شما محتوای خود را بهتر می شناسید».

تایپ کردن توضیحات متا، از جمله کلمه کلیدی اصلی، به موتور جستجو و بازدیدکنندگان جستجوگر اجازه می دهد تا درک بهتری از آنچه که آن صفحه خاص شامل می شود، داشته باشند.

به روز رسانی های محتوا

هنگامی که محتوای جدید را منتشر می کنید، اگر هدف شما بهینه سازی سئوی سایت است، نمی توانید آن را به خوبی از لیست خارج کنید. در عوض، قبل از اینکه دوباره آن را دوچرخه سواری کنید، مدتی آن را روی پشت سوز قرار دهید.

 

هنگامی که محتوای خود را به روز می کنید، روی موارد زیر تمرکز کنید:

به روز رسانی هر واقعیت، آمار یا اطلاعات حساس به زمان
افزودن محتوای اضافی برای مرتبط نگه داشتن آن و غنی سازی تجربه خواننده
برای هر گونه اشتباه از قلم افتاده از انتشارات قبلی ویرایش کنید
تنظیمات جدیدتر را در الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو در نظر بگیرید
به روز رسانی محتوای خود حداقل یک بار در سال شما را با موتورهای جستجو به روز نگه می دارد. این به آن اجازه می دهد تا مدتی پس از به روز رسانی رتبه بالاتری داشته باشد.

استفاده بهینه از تصویر

هر قسمت از محتوا یا صفحه وب که ارزشمندتر به نظر می رسد باید با تصاویر بهینه شود تا جذاب تر شود. با این حال، مراقب بارگذاری بیش از حد صفحه باشید تا سرعت بارگذاری وب سایت را کاهش ندهد.

استفاده از تصاویر به شما امکان می‌دهد تا تجربه کاربری بهتری داشته باشید و فرصت‌های شما را برای رتبه‌بندی در Google افزایش می‌دهد زیرا می‌توانید در جستجوهای تصویر نشان داده شوید.

یک چک لیست تهیه کنید

لیست کلمات کلیدی مورد نظر
آدمخواری کلمه کلیدی / پر کردن کلمات کلیدی
عناوین بهینه شده سئو
محتوای روی صفحه بهینه شده
URL مناسب سئو
سیگنال های UX
از EAT استفاده کنید
برچسب گذاری و عنوان مناسب
متا توصیف بهینه شده
به روز رسانی محتوا
استفاده بهینه از تصویر
کدام یک مهم تر است: سئوی فنی در مقابل. سئو در سایت؟
روشی که کل سایت شما ساختار یافته و برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان شما نمایش داده می شود، همگی به سئو فنی مرتبط است. این کل پایه و اساس سایت شما و اشکال اولیه رتبه بندی آن است. اگر جنبه های سئو فنی را مرتب نکنید، منجر به عدم رتبه بندی می شود. حتی بدتر از آن، می تواند به معنای عدم رتبه بندی باشد.

سئوی سایت هنوز مهم است، ما را اشتباه نگیرید. با این حال، رابین به بتمن سئوی فنی است و باید با آن رفتار شود. این به ارتقای رتبه‌هایی که در حال حاضر دارید کمک می‌کند، نه اینکه پایه‌ای برای آنها باشد.

ابتدا روی سئوی فنی تمرکز کنید، و بعد از اینکه احساس کردید به طور موقت این کار انجام شده است، مرکز توجه را به سئوی داخلی تغییر دهید. به یاد داشته باشید که هیچ یک از این موارد هرگز در دنیای تکنولوژیک تغییر الگوریتم ها و به روز رسانی اطلاعات کامل نمی شود. به بازبینی استراتژی برای هر کدام ادامه دهید تا رتبه خود را تا حد امکان بالا نگه دارید.

 

به طور خلاصه
هر دوی این جنبه های اصلی استراتژی سئوی کامل شما تاثیرگذار هستند، همه سئو داخلی و هم سئو تکنیکال مهم هستند . نکته اصلی این است که طرح‌بندی وب‌سایت را معقول و ساده نگه دارید و کار و محتوای با کیفیت بالا را برای غنی‌سازی تجربه بازدیدکنندگان حفظ کنید.

اگر می‌دانید که استراتژی‌های سئوی شما نیاز به کار دارند، اما به راهنمایی بیشتری در مورد نحوه انجام این کار نیاز دارند تا نتایج بهتری را مشاهده کنید، همین امروز با وب برتر تماس بگیرید.