خدمات سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی: چگونه یک وب سایت تجارت الکترونیک (فروشگاه اینترنتی) را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم (SEO).

کسب و کارهای تجارت الکترونیک در مورد سئو یا  بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند. در تلاش برای رتبه بندی ده ها تا بالقوه هزاران صفحه محصول، بسیاری از صاحبان فروشگاه های تجارت الکترونیک با مشکلات محتوای تکراری، لینک های شکسته، تجربه کاربری ضعیف و موارد دیگر مواجه می شوند.

با در نظر گرفتن همه اینها، راهنمای عمومی «چگونه سئو انجام دهیم» آن را کاهش نمی دهد. شما به استراتژی های سئوی خاص تجارت الکترونیک نیاز دارید که چالش های خاص شما را در نظر بگیرند. به علاوه، نحوه جستجوی کاربران برای محصولات می تواند بسیار متفاوت از نحوه جستجوی آنها برای انواع دیگر اطلاعات باشد.

در این مقاله، نکات و نکات سئوی تجارت الکترونیک، از جمله استراتژی های آزمایش شده برای رتبه بندی فروشگاه آنلاین خود را کشف خواهید کرد.

سئوی تجارت الکترونیک چیست؟

سئوی تجارت الکترونیک به تمرین بهینه سازی فروشگاه آنلاین برای رتبه بندی در موتورهای جستجو اشاره دارد. این نوعی بازاریابی است که از ترکیبی از استراتژی‌های بهینه‌سازی درون صفحه، فنی، خارج از سایت و محتوا برای بهبود ظاهر فروشگاه در نتایج جستجو استفاده می‌کند.

ملاحظات سئوی تجارت الکترونیک

همانطور که قبلا ذکر شد، سئو برای تجارت الکترونیک با سئو برای انواع دیگر مشاغل متفاوت است، زیرا پیچیدگی های اضافی در رتبه بندی وب سایت هایی وجود دارد که محصولات را به صورت آنلاین می فروشند.

اکثر وبلاگ ها و وب سایت های خدماتی از مزایای داشتن محتوای بسیار منحصر به فرد با خطر کمتر آدم خواری برخوردارند. فروشگاه‌های تجارت الکترونیک باید تعداد زیادی از صفحات محصول را، اغلب با محتوای مشابه، رتبه‌بندی کنند و بهینه‌سازی را در فهرست بزرگی از صفحات مدیریت کنند.

در حالی که فاکتورهای رتبه بندی کم و بیش یکسان هستند، ملاحظات خاصی در هنگام بهینه سازی سایت تجارت الکترونیک وجود دارد.

فروشگاه های تجارت الکترونیک مستعد لینک های شکسته هستند

از آنجایی که محصولات در انبار یا خارج از فصل به پایان می رسند، معمولاً باید صفحه را از سایت خارج کنید. اما این می تواند منجر به شکستگی پیوندها – یا صفحات “404” شود. این می تواند تجربه کاربری ضعیفی ایجاد کند، ربات های گوگل را به سمت لینک های شکسته هدایت کند و مدیریت محتوای شما را به یک کار بزرگ تبدیل کند.

تولید محتوای کم کیفیت معمول است

بسیاری از صاحبان سایت های تجارت الکترونیک صفحات محصول را با عکس، توضیحات محصول، قیمت و شاید برخی اطلاعات فروش منتشر می کنند. این کار را در ده ها صفحه یا بیشتر انجام دهید و احتمالاً با مشکلات محتوایی با کیفیت پایین  یا صفحات مشابه مواجه خواهید شد. زمینه کافی برای گوگل وجود ندارد که بتواند یک صفحه محصول را از دیگری متمایز کند.

از زمان به روز رسانی الگوریتم پاندا، گوگل بیشتر بر کیفیت محتوا تمرکز کرده است. با آن، کسب و کارهای تجارت الکترونیک باید به ارزش ارائه شده در محتوای خود و منحصر به فرد بودن آن از صفحات دیگر توجه زیادی داشته باشند.

بسیاری از پلتفرم های تجارت الکترونیک باعث ایجاد ابرداده های تکراری می شوند

ابرداده های تکراری (مانند عنوان و توضیحات صفحه) در سایت های تجارت الکترونیک رایج است، به ویژه برای آنهایی که از یک الگو یا اتوماسیون برای ایجاد صفحات جدید استفاده می کنند. اساساً، با ایجاد یک صفحه جدید، برخی از وب سایت های تجارت الکترونیک عناوین و توضیحات صفحات محصولات دیگر را کپی می کنند. این برای کاربران و موتورهای جستجو گیج کننده است.

با سئو برای تجارت الکترونیک، هر صفحه باید عنوان و توضیحات منحصر به فردی داشته باشد. برخی از پلتفرم‌ها به شما امکان می‌دهند فرمولی برای این کار ایجاد کنید (مثلاً “نام محصول – نوع – نام تجاری”) در حالی که برخی دیگر نیاز به لغو دستی دارند. ممکن است سردرد باشد اما ارزش تلاش را دارد.

ناوبری گیج کننده می تواند مشتریان تجارت الکترونیک را منصرف کند

در حالی که هر وب سایتی می تواند ناوبری گیج کننده ای داشته باشد، به ویژه مشاغل تجارت الکترونیک به دلیل حجم عظیم URL ها اغلب با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اگر چندین دسته محصول، با چندین محصول، در چندین زبان و موارد دیگر دارید، می‌توانید ببینید که چگونه ممکن است از کنترل خارج شود.

مهم است که صفحات خود را با داشتن ساختار ناوبری واضح (به عنوان مثال معماری سایت تجارت الکترونیک) برای کاربران آسان کنید. پیوندهای داخلی را به صفحات مرتبط اضافه کنید، و این کار موتورهای جستجو را آسان‌تر می‌کند تا محتوای شما را نیز پیدا کنند.

 

سئو برای رشد ارگانیک تجارت الکترونیک حیاتی است

سئو یکی از بهترین راه ها برای هدایت ترافیک ارگانیک به فروشگاه تجارت الکترونیک شما است. از آنجایی که بسیاری از مصرف کنندگان از گوگل و سایر موتورهای جستجو برای یافتن محصولات استفاده می کنند، شما می خواهید وب سایت شما برای مشتریان هدف شما در بالاترین رتبه قرار گیرد. اینجاست که سئو برای تجارت الکترونیک تفاوت را ایجاد می کند.

در واقع، مطالعات نشان می دهد که موتورهای جستجو 10 برابر بیشتر از رسانه های اجتماعی ترافیک را به سمت سایت های تجارت الکترونیک هدایت می کنند. سئو به شما امکان می‌دهد تا برای ماه‌ها و حتی سال‌های آینده، تقریباً به صورت خودکار، ترافیک ایجاد کنید.

مزایای سئو برای سایت های تجارت الکترونیک

مزایای زیادی برای بازاریابی سئو برای سایت های تجارت الکترونیک وجود دارد. فراتر از تولید ترافیک ارگانیک، سئو می تواند کمک کند:

  • آگاهی و دیده شدن برند را به صورت آنلاین افزایش دهید
  • بهبود تجربه کاربری در وب سایت
  • جذب ترافیک در مراحل مختلف قیف بازاریابی
  • از طریق بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) باعث افزایش تبدیل در سایت می شود
  • جذب مخاطبان برای بازاریابی مجدد (مثلاً با پیکسل تبلیغات فیس بوک)
  • از تلاش‌های جستجوی پولی از طریق داده‌ها و تحقیقات پشتیبانی کنید
  • ایجاد ترافیک برای طولانی مدت
  • با مشتریان و کسب و کارها اعتماد ایجاد کنید
  • جذب بک لینک های تقویت کننده اعتبار

 

در زیر 10 استراتژی موثر برای بهینه سازی فروشگاه خود، رتبه بالاتر در گوگل و افزایش فروش از طریق وب سایت خود خواهید آموخت.

1. تحقیقات کلمات کلیدی تجارت الکترونیک را انجام دهید

اساس هر استراتژی موفق سئو، تحقیق کلمات کلیدی است. تحقیقات کلمات کلیدی به منظور شناسایی عبارات جستجویی انجام می شود که مخاطب هدف شما برای یافتن مشاغل و محصولاتی مانند شما استفاده می کند.

با استفاده از ابزارهایی مانند Surfer Keyword Extension، SEMrush.com یا Google Keyword Planner، می توانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را جستجو کنید. هنگام انجام این کار، باید این سه عامل را در نظر بگیرید:

حجم جستجو:

چه تعداد جستجو برای این کلمه کلیدی به صورت ماهانه انجام می شود. توجه داشته باشید که این می تواند بر اساس مکان و زبان متفاوت باشد.

دشواری کلمه کلیدی:

رتبه بندی یک کلمه کلیدی در جستجو چقدر دشوار خواهد بود، بر اساس تعداد دامنه های قوی در حال حاضر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی شده است.
ارتباط: چقدر کلمه کلیدی برای کسب و کار شما کاربرد دارد و کاربر چه چیزی را جستجو می کند (می تواند نسبتاً ذهنی باشد).
یک رویکرد این است که تمام صفحات فعلی خود را (صفحات وب، صفحات دسته بندی، صفحات محصول و غیره) بررسی کنید و در نظر بگیرید که چه عبارت جستجویی برای آن صفحه به کار می رود. سپس می‌توانید این عبارت را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی خود جستجو کنید، حجم و دشواری جستجو را تأیید کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا این عبارت به تجارت شما مرتبط است یا خیر.

استفاده از صفحه‌گسترده‌ای مانند Google Sheets می‌تواند به راحتی همه URL‌های وب‌سایت خود را بکشد، کلمات کلیدی را در هر صفحه ترسیم کند، و تحقیقات کلمات کلیدی خود را سازماندهی کند. با گذشت زمان، می‌توانید از ابزارهای تحلیلی مانند کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا ببینید برای چه رتبه‌بندی می‌کنید و از آن برای اطلاع‌رسانی استراتژی کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

2. یک وب سایت تجارت الکترونیک کاربر پسند ایجاد کنید

ایجاد یک تجربه وب سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب و کاری مهم است. با توجه به اینکه احتمالاً برای سازماندهی بسیاری از صفحات به آن نیاز خواهید داشت، باید سایتی داشته باشید که دارای ناوبری ساده، پیوندها و نمادهای داخلی واضح و صفحات تعاملی باشد تا مشتریان بتوانند محصولات شما را پیدا کرده و خریداری کنند.

برای بهینه سازی وب سایت خود با یک طراح وب ماهر کار کنید. آنها سیگنال های تجربه کاربر، عمق صفحه، سلسله مراتب محتوا، سرعت سایت و موارد دیگر را در نظر می گیرند تا اطمینان حاصل کنند که سایت شما برای همه کاربران دوستانه است.

3. سئوی درون صفحه را پیاده سازی کنید

هنگامی که استراتژی کلمه کلیدی شما تنظیم شد، می توانید بهینه سازی صفحات خود را برای کلمات کلیدی هدف خود شروع کنید. هدف این است که یک کلمه کلیدی منحصر به فرد یا مجموعه ای از کلمات کلیدی را در هر صفحه هدف قرار دهید تا از هدف قرار دادن چندین صفحه یک اصطلاح جلوگیری شود.

به عنوان مثال، فرض کنید صفحه محصولی دارید که چکمه های چرمی مشکی زنانه را می فروشد.

پس از انجام برخی تحقیقات کلمات کلیدی، عبارات “چکمه های چرمی سیاه برای زنان” (4400 جستجو) و “چکمه های چرمی مشکی زنانه” (1600 جستجو) را کشف می کنید. این عبارات به طور مشخص با آنچه در صفحه “چکمه های چرمی مشکی مردانه” خود هدف قرار می دهید متفاوت خواهد بود.

سپس، شما می خواهید بهترین شیوه های موجود در صفحه را برای بهینه سازی صفحه محصول خود دنبال کنید:

کلمه کلیدی مورد نظر خود را در برچسب عنوان قرار دهید (به عنوان مثال “The Heather – Black Leather Boot for Women | نام تجاری”)
کلمه کلیدی مورد نظر خود را در محتوای بدنه صفحه خود قرار دهید
یک عکس محصول با کیفیت بالا با متن جایگزین تصویر بهینه داشته باشید
یک عنوان H1 و سرفصل های توصیفی H2 را در صفحه قرار دهید
پیوند داخلی به صفحات و محصولات مرتبط
کلمات توقف (مانند “of” و “the”) را از URL صفحه خود حذف کنید. مطمئن شوید که URL به موضوع صفحه اشاره می کند
محتوای جذابی بنویسید که محصول را توصیف کند و برای مشتریان جذاب باشد
برای هر صفحه در وب سایت خود، باید بهترین شیوه های سئو داخلی را دنبال کنید تا به موتورهای جستجو کمک کنید تا محتوای شما را بهتر درک کنند، فهرست کنند و رتبه بندی کنند. سئوی روی صفحه برای تجارت الکترونیک زمانی که تمام صفحات وب سایت شما را لمس می کند دنیای متفاوتی ایجاد می کند. (فقط حتما این کار را بدون پر کردن کلمات کلیدی انجام دهید!)

4. محتوای ارزشمند و توصیفی ایجاد کنید

ممکن است در مورد سئو عبارت «محتوا پادشاه است» را شنیده باشید. این قطعاً برای مشاغل تجارت الکترونیک صادق است. علاوه بر بهینه سازی، محتوای شما نقش بزرگی در تبدیل ترافیک به مشتریان پولی دارد.

بالاخره چه کسی دوست دارد به یک وب سایت برود و با محتوای خسته کننده و مسطح مواجه شود؟ محتوای شما شانس شما برای متمایز شدن از سایرین، به اشتراک گذاشتن صدای برندتان، تشویق کاربران به اقدام، و بله، کمک به رتبه سایت شما در جستجوی گوگل است.

این بهترین روش‌های کپی‌نویسی را برای نوشتن محتوای شگفت‌انگیز برای برند تجارت الکترونیک خود در نظر بگیرید.

5. در سایر کانال های بازاریابی ارگانیک سرمایه گذاری کنید

وب سایت شما تنها پلتفرمی نیست که می تواند ترافیک را به سمت کسب و کار شما هدایت کند. دیگر پلتفرم‌های مبتنی بر الگوریتم جستجو مانند آمازون، پینترست و یوتیوب، پلتفرم‌های عالی برای کمک به مشتریان برای کشف محصولات شما هستند.

هر یک از این پلتفرم‌ها فاکتورهای “سطحی” خود را دارند. برای آمازون، این موارد شامل استفاده از کلمه کلیدی در فهرست محصولات شما، نظرات مشتریان و توضیحات محصول است. برای Pinterest، تعامل و بهینه سازی کلمات کلیدی نقش بسیار مهمی دارند. و با یوتیوب، از کلمه کلیدی در عنوان، توضیحات و پروفسور ویدیو استفاده کنید.

 

 

6. بهبود سرعت سایت و پاسخگویی تلفن همراه

مصرف کنندگان اطلاعات می خواهند و آن را سریع می خواهند. وب سایت های تجارت الکترونیک امروزی باید برای کاربران در حال حرکت (یعنی برای دستگاه های تلفن همراه) بهینه شوند و نیاز به سرعت با بارگذاری سریع صفحه داشته باشند. این کار باعث می شود تا کاربران راحت تر بتوانند در سایت حرکت کنند و از مشکلات دسترسی جلوگیری می کند.

گزارش Core Web Vitals Google به مالکان وب سایت کمک می کند تا سرعت، ثبات بصری، پاسخگویی تلفن همراه و مشکلات رندر را شناسایی و رفع کنند. برای اطمینان از اینکه سایت تجارت الکترونیک شما برای هر دستگاهی سریع و به خوبی بهینه شده است، به این گزارش مراجعه کنید.

علاوه بر این، ممیزی سایت ممکن است مسائل دیگری را نشان دهد که مانع عملکرد می شود. به عنوان مثال، فایل های تصویری بزرگ می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهند و به سئوی ضعیف تجارت الکترونیک کمک کنند. چه صفحات محصول شما باشد، چه صفحه دسته بندی یا یک پست وبلاگ، می خواهید محتوای شما سریع باشد تا از تلاش های سئوی شما پشتیبانی کند.

اگر به ابزار Surfer’s Audit نگاهی بیندازید، معیاری برای سرعت سایت وجود دارد که هنگام بهینه سازی صفحه شما مفید است!

7. بک لینک هایی با اعتبار بالا کسب کنید

بک لینک ها اساسا “رای اعتماد” از سایر وب سایت ها هستند که سایت تجارت الکترونیک شما ارزش، محصولات و اطلاعات زیادی را ارائه می دهد. کسب بک لینک به سایت تجارت الکترونیک شما می تواند اعتبار سایت شما را بهبود بخشد و ترافیک ارجاع را افزایش دهد.

برخی از بهترین روش ها برای جذب بک لینک از استراتژی های ارگانیک استفاده می کنند. به عنوان مثال، محتوای وبلاگ عالی می تواند سایت های دیگر را تشویق کند تا به وب سایت تجارت الکترونیک شما پیوند دهند. روش دیگر، گسترش، می تواند برای یافتن فرصت های پست مهمان یا تشویق وبلاگ ها به ذکر محصولات شما استفاده شود.

ایجاد لینک یک کار مهم در هر استراتژی سئوی تجارت الکترونیک است. اگر می‌خواهید سئوی تجارت الکترونیک خود را بهبود ببخشید، پس سعی کنید بک لینک‌ها را به صفحات محصول، صفحات دسته‌بندی، پست‌های وبلاگ و موارد دیگر هدایت کنید.

8. امنیت سایت را حفظ کنید

SSL به پروتکل امنیتی سایت اشاره دارد که امروزه استاندارد تمام وب سایت های تجارت الکترونیک است. آیا تا به حال به سایتی رفته اید و با هشدار «ناامن» مواجه شده اید؟ این احتمال وجود دارد که وب سایت گواهی SSL خود را از دست داده باشد.

بسیاری از پلتفرم های میزبانی دارای گزینه SSL داخلی هستند. به سادگی با میزبان فعلی یا توسعه دهنده وب سایت تجارت الکترونیک خود کار کنید تا مطمئن شوید که SSL فعال است و سایت شما ایمن است. شما نمی خواهید مشتریان بالقوه را منصرف کنید!

9. از بازاریابی محتوای SEO استفاده کنید

بهینه سازی صفحات بازاریابی و محصولات خود تنها نقطه ی ابتدایی در مورد سئوی محتوا است. محتوای طولانی – مانند مقالات سرمقاله و پست های وبلاگ – همچنین می تواند محرک قابل توجهی برای ترافیک ارگانیک به سایت شما باشد.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، به دنبال عبارات جستجویی باشید که به بهترین وجه برای محتوای آموزنده تری کاربرد دارند. به عنوان مثال، «روندهای مد تابستانی برای زنان» یا «ایده‌های لباس حرفه‌ای کسب‌وکار» موضوعات بسیار خوبی برای مقاله ایجاد می‌کند.

از آنجایی که این محتوا ترافیک ارگانیک را هدایت می کند (با فرض اینکه به خوبی بهینه شده باشد)، می توانید با به اشتراک گذاشتن محتوای خود در رسانه های اجتماعی، لیست ایمیل و موارد دیگر، ترافیک بیشتری ایجاد کنید. سپس، شما یک استراتژی بازاریابی محتوای جامع تری خواهید داشت و می توانید مشتریان را از کانال های متعدد جذب کنید.

10. سئوی فنی را ارزیابی و پیاده سازی کنید

سئو فنی به عناصر کدگذاری شده و ساختاری در وب سایت تجارت الکترونیک شما مربوط می شود. یعنی بسیاری از زیرساخت هایی که در زیر سطح قرار دارند. به عنوان مثال، ساختار URL، نقشه سایت، نشانه گذاری طرحواره و میزبانی شما همه عواملی هستند که نیاز به بهینه سازی دارند اما در غیر این صورت توسط کاربران دیده نمی شوند.

ممکن است محتوای شما عالی باشد و عکس‌های محصول شما شگفت‌انگیز باشد، اما اگر سایت شما از نظر فنی سالم و ایمن نباشد، می‌تواند از ایندکس کردن وب‌سایت شما توسط گوگل جلوگیری کند. یک ممیزی فنی سئو سایت تجارت الکترونیک خود را انجام دهید تا مشکلات فنی را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید. بنابراین به رتبه خود آسیب نرسانید.

خدمات سئوی تجارت الکترونیک از وب برتر

با وب برتر سئو و بهینه سازی سایت تجارت الکترونیک شما را آسان تر ، سریعتر، کم هزینه تر و البته بدون مشکلات سئو کلاه سیاه انجام می شود.. با ویژگی‌هایی که ایده‌های کلمات کلیدی، ایجاد محتوا و موارد دیگر را تقویت می‌کنند، یک جعبه ابزار کامل برای بهینه‌سازی و آماده‌سازی فروشگاه آنلاین خود برای رتبه‌بندی خواهید داشت.

در حالی که کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک می‌توانند با چالش‌های منحصربه‌فرد سئو روبرو شوند، بهینه‌سازی آن‌ها نیز فوق‌العاده سرگرم‌کننده است. شما آزادی زیادی برای ایجاد محتوای جذاب، بازی با ناوبری سایت خود، بهینه سازی صفحات محصول خود و ارائه بهترین تجربه ممکن به مشتریان دارید.