بک لینک چیست و چگونه آنها را به صورت رایگان بسازیم

بک لینک چیست و چگونه آنها را به صورت رایگان بسازیم

بک لینک  backlinks چیست؟

بک لینک ها لینک هایی هستند که از یک سایت به سایت دیگر داده می شود . مجموعه لینک داخلی و بک لینک های در سئو بسیار مهم هستند. دریافت بک لینک های معتبر و مرتبط باعث افزایش اعتبار سایت و بهبود سئو می شود .

بک لینک چیست و چگونه آنها را به صورت رایگان بسازیم
بک لینک چیست و چگونه آنها را به صورت رایگان بسازیم

اول از همه، لازم است که “بک لینک چیست” را مشخص کنیم. نیازی به توضیح همه چیز با جزئیات نیست. نکته اصلی برای درک این است که برای چیست و چگونه کار می کند. بک لینک نوعی دستکاری کننده اینترنت است. این یک سایت خاص را با سایر وب سایت های خارجی که حاوی پیوندهایی به این سایت هستند پیوند می دهد. به عبارت دیگر، وقتی از سایت های خارجی بازدید می کنید، شما را به آن سایت خاص هدایت می کنند. از بک لینک ها برای اهداف سئو برای بهینه سازی یک وب سایت به روش مناسب استفاده می شود.

بک لینک ها لینک های خارجی به وب سایت شما هستند. آنها انتقال از یک سایت به سایت دیگر یا از یک صفحه به صفحه دیگر را نشان می دهند. آنها به فهرست بندی صحیح صفحات وب سایت شما کمک می کنند.

بک لینک های سئو بخش مهمی از فرآیند بهینه سازی موتور جستجو هستند.

آن‌ها به ربات‌های جستجو کمک می‌کنند تا سایت شما را یافت و پیمایش  کنند و محتوای آن را به درستی رتبه‌بندی کنند.

هر بک لینک بخشی از یک پازل رتبه بندی است.

به همین دلیل است که هر صاحب وب سایت به دلیل بهبود فاکتورهای رتبه بندی سئوی وب سایت، می خواهد تا حد امکان بک لینک دریافت کند. این یک نوع استناد یا لینک مورد استفاده در متن است.

الگوریتم پیج رنک گوگل منابع و تعداد بک لینک های صفحه وب را در نظر می گیرد، سپس اهمیت آن صفحه را تخمین می زند. به همین دلیل است که وقتی سعی می کنید برخی کالاها، اطلاعات یا خدمات را جستجو کنید، گوگل و سایر موتورهای جستجو لینک های وب سایت را به ترتیب مشخص (از با ارزش ترین تا کم اهمیت ترین) ارائه می دهند.

بک لینک ها به وب سایت شما کمک می کنند مخاطبان اصلی را جذب کنند. چند اصطلاح وجود دارد که باید بدانید.

همه مسائل فنی را بیابید

یک ممیزی وب سایت را راه اندازی کنید و تمام مسائل فنی را که تلاش های لینک سازی شما را مختل می کند، شناسایی کنید

دامنه خود را وارد کنید

ممیزی را راه اندازی کنید

1. ویژگی پیوند

طبق معمول، پیوندها دارای 2 نوع ویژگی هستند که برای سئو منطقی است.

ویژگی لینک Nofollow مانع از خزیدن ربات های موتورهای جستجو در یک لینک خاص می شود. در ابتدا، ویژگی nofollow در سطح متا تگ کار می کند، اما بعداً برای کنترل انعطاف پذیرتر ربات های جستجوگر، برای هر پیوند جداگانه در نظر گرفته می شود.

ربات‌های جستجوگر چه پیوندهایی هستند باید ایندکس شوند. آنها قصد دارند پیوند یا لینک  را از یک وب سایت به وب سایت دیگر یا از یک صفحه وب به صفحه دیگر منتقل کنند. برای اهداف سئو مهم است.

چگونه از بررسی کننده لینک dofollow استفاده کنیم؟

اگر باید به سرعت بررسی کنید که آیا یک URL خاص یا لیستی از URL ها لینک های nofollow یا dofollow را ارائه می دهد، از ابزار بررسی پیوند dofollow استفاده کنید. با کمک آن می توانید تلاش های لینک سازی خود را برای بهبود سئو اولویت بندی کنید. شما باید لیست URL هایی را که می خواهید بررسی کنید ارسال کنید و دکمه “شروع” را فشار دهید. این ابزار همچنین ویژگی خود را با ارائه جزئیات بیشتر هر سایت به شما گسترش می دهد:

 • پارامتر در صفحه: تعداد بک لینک های یافت شده به تعداد URL های ارسالی.
 • دنبال کنید – تعداد بک لینک های dofollow یافت شده به تعداد URL های ارسالی.
 • آدرس سایت یا صفحات سایت (URL):  لیست URL هایی که برای داشتن بک لینک به وب سایت شما تایید شده اند.
 • لینک وب سایت: آدرسی که بک لینک به آن اشاره دارد.
 • متن لینک یا Anchor:  انکر متن بک لینک.
 • وضعیت بک لینک:  اگر بک لینک پیدا شود، وضعیت “موفقیت” است.
 • نوع پیوند: ویژگی HTML (dofollow یا nofollow) بک لینک.
 • نمایه سازی یا ایندکس (Index): وضعیت نمایه سازی بک لینک؛
 • جستجوگر لینک dofollow nofollow

2. لینک جویس Link juice

این ارزش پیوند به صفحه در حال تبلیغ است که بر روی یک منبع شخص ثالث نصب شده است. وزن لینک پارامتر مهمی است که باید در فرآیند بهینه سازی وب سایت مورد توجه قرار گیرد. موتورهای جستجو از آن برای اعطای وضعیت بالاتر به یک وب سایت (مرجع دامنه) استفاده می کنند.

در واقع، پارامترهای dofollow و nofollow برای نشان دادن ربات‌های جستجوگر استفاده می‌شوند که آیا باید پیوند یا صفحه مشخص شده را ایندکس کنند، چه این پیوند را به عنوان یک بک لینک در نظر بگیرند. از نظر فنی به صورت زیر نشان داده می شود:

a href=”https://webbartar.com/” rel=”nofollow”
یا

a href=”https://webbartar.com” rel=”dofollow”

تعداد بک لینک ها Amount of backlinks

متاسفانه بک لینک ها رایگان نیستند و ایجاد آن ها زمان و تلاش زیادی را می طلبد. به همین دلیل است که یادگیری روش سودمند کردن هر بک لینکی که خریداری کرده اید اساساً مهم است.
بک لینک کیفیت در مقابل کمیت

در اینجا نکات و ترفندهای مفید و کاربردی وجود دارد که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید:

 • وب سایت خود را از نظر فنی بهینه کنید.
 • وب سایت شما نیاز به یک معماری قابل اعتماد دارد.
 • محتوای وب سایت شما باید ارزشمند باشد و مشتری جذب کند.

بیایید در مورد هر مرحله با جزئیات بیشتر صحبت کنیم.

1. رفع تمام خطاهای فنی سایت Fix all technical errors

شما باید تمام خطاهایی را که می تواند انتظارات کاربران را مختل کند، برطرف کنید. با آسیب رساندن به تجربه کاربر، رشد ارگانیک ترافیک خود را به خطر می اندازید زیرا گوگل مطمئناً آن را محدود خواهد کرد. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) زمانی بهتر عمل می کند که بهینه سازی فنی سایت شما مطابق با استانداردها باشد. هنگام بهینه سازی وب سایت خود، به دنبال مسائل فنی زیر باشید:

 1. تغییر مسیر 302 (URL) یا 302 (URL) redirection؛
 2. خطای 404؛
 3. دستورالعمل استفاده اشتباه (nofollow، noindex، و غیره)؛
 4. سرعت بارگذاری سایت؛ (برای تست سرعت از PageSpeed ​​Insights Google  استفاده کنید)
 5. تغییر مسیر زنجیره ها Redirect chains ؛
 6. سئو موبایل یا سازگاری با دستگاه تلفن همراه Mobile device friendliness؛(  تست موبایل فرندلی Google)
 7. اشتباهات تگ متعارف Canonical tag mistakes؛
 8. محتوای تکراری Duplicate content که به عنوان توصیفی از داده های ذخیره شده نگهداری می شود.
 9. لینک های شکسته Broken links ؛

 

2. بهبود معماری وب سایت website architecture

یک معماری قوی و قابل اعتماد سایت تقریباً اثربخشی پروفایل بک لینک شما را تضمین می کند. به همین دلیل به بک لینک کمتری نیاز خواهید داشت. شما باید با تمام تغییرات وب سایت به روز شده و در صورت وقوع خطاها را اصلاح کنید. به این دلایل تغییرات وب سایت را کنترل کنید و هر لحظه از مشکلی در وب سایت مطلع شده و آنرا رفع کنید.

منوبندی یا فهرست و لینک های سایت را مهم بگیریم ، مخاطبان باید بتوانند به راحتی داخل سایت گردش کرده و مطالب مورد نظر خود را بیابند . از CTA برای بالا بردن نرخ تبدیل استفاده کنید .

3. مطمئن شوید که محتوای شما ارزشمند است

اتصال سایت به سایت شبیه یک هرم یا یک پازل است. این سیستم بدون محتوای سایت مناسب غیر ممکن است. محتوای بی کیفیت وب سایت کمپین سئوی شما را خراب می کند.

شما ممکن است هزاران بک لینک سئو و یک سایت با ساختار مناسب داشته باشید، اما بدون محتوای ارزشمند هیچ معنایی نخواهند داشت. بدون محتوای خوب – بدون موفقیت!

محتوای باکیفیت را در صفحات خود به خصوص صفحه اصلی خود ارائه دهید.

این تنها مهم ترین کاری است که باید انجام داد. اگر صفحات شما حاوی اطلاعات مفیدی باشد، محتوای آنها بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کند و مدیران وب سایت ها را برای لینک دادن به سایت شما ترغیب می کند.

در ایجاد یک سایت مفید و غنی از اطلاعات، صفحاتی بنویسید که موضوع شما را به طور واضح و دقیق توصیف کند. به کلماتی که کاربران برای یافتن صفحات شما تایپ می کنند فکر کنید و آن کلمات را در سایت خود قرار دهید.

راهنمای کنسول جستجوی گوگل

اگر در کیفیت محتوای خود شک دارید، آن را با جستجوگر محتوای سئو تست کنید، متن خود را به دلیل پیشنهادات بازنویسی کنید و برای فهرست مجدد در کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید.

 

چه خطراتی را باید در نظر گرفت

فرآیند بک لینک خیلی آسان نیست و زمان زیادی را می طلبد. در واقع، دو روش برای دریافت بک لینک وجود دارد:

راهی پرخطر و سریع با شانس بالا برای دریافت جریمه گوگل.
روشی دقیق و کامل برای تبلیغ سایت شما.

کمتر از 2 سال پیش همه می توانستند با کمک PBN (شبکه وبلاگ خصوصی) یک وب سایت را در عرض یک ماه تبلیغ کنند. سپس گوگل “یک سندباکس” ایجاد کرد که صاحب سایت را مجبور کرد کمتر از 3 ماه منتظر بماند تا اثر بک لینک های PBN قابل مشاهده شود.

دو عامل منفی دیگر وجود دارد: ریسک و سرمایه گذاری مالی. متوجه خواهید شد که نه وقت تلف شده و نه پول شما ارزشش را نداشتند. به همین دلیل است که بهتر است به بک لینک های مناسب از سایت های واقعی تکیه کنید.

نحوه بررسی بک لینک ها

هیچ رازی وجود ندارد که دریافت بک لینک های با کیفیت بالا راه وب سایت شما برای کسب رتبه بهتر در گوگل است. اما چگونه پیوند خوب را از لینک بد متمایز کنیم؟ انتخاب دقیق بک لینک ها برای همه کسانی که می خواهند سایت خود را بهینه کنند یک کار بسیار سخت و مهم است. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بررسی کنید که آیا بک لینک های شما قابل اعتماد هستند و می توانند ارزش وب سایت شما را به ارمغان بیاورند.

اول از همه، پارامترهای بک لینک را بررسی کنید.

از PageRank شروع کنید. این یکی از با ارزش ترین عواملی است که تأثیر زیادی روی وب سایت شما می گذارد. منطق این است که اگر سایت‌هایی با اعتبار بالا به سایت شما لینک می‌دهند، سایت شما نیز قابل اعتماد است. این پارامتر توسط ابزار Ahrefs قابل بررسی است. URL مورد نیاز را به Ahrefs اضافه کنید و رتبه URL آن را تأیید کنید.

بررسی بک لینک ها

ترافیک. معامله این است که شما به پیوندهایی از سایت هایی که هیچ کس در آن حضور ندارد نیازی ندارید.
لینک Dofollow / Nofollow. تگ rel=”nofollow” برای جلوگیری از شمارش تمامی لینک های سایت توسط ربات های گوگل ایجاد شده است. به عنوان یک قاعده، لینک های dofollow ارزش بیشتری نسبت به nofollow دارند.
همه عوامل کلیدی این پیوندها را می توان به راحتی توسط ابزار جستجوگر بک لینک Ahrefs با استفاده از “تحلیل دسته ای” بررسی کرد. زمانی که باید تعداد زیادی از اهداکنندگان بالقوه را برای بک لینک بررسی کنید بسیار مفید است. علاوه بر این، می توانید رتبه بندی دامنه (DR) را بررسی کنید. فقط URL های مورد نیاز را به ابزار تجزیه و تحلیل دسته ای Ahrefs اضافه کنید.

بک لینک ها را بررسی کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر از آزمایشی Ahrefs استفاده کنید. شما می توانید لینک ها، دامنه های رقبای خود را ارزیابی کنید و استراتژی لینک سازی برنده را بسازید.

ثانیاً، تمام پیوندهای وب سایت شما باید به جایگاه شما مرتبط باشد. در نظر گرفته می شود که لینک های مرتبط با کیفیت بالا می توانند به رتبه بهتر سایت شما در گوگل کمک کنند.

ممکن است بپرسید “ارتباط به چه معناست؟” بیایید تصور کنیم که شما وبلاگی در مورد نکات ساخت وب سایت دارید، اما یک سایت معتبر در مورد گرایش های آرایش پیدا کرده اید. به گفته گوگل، این منبع برای شما مناسب نخواهد بود، زیرا سایت های معتبر باید ارتباط نزدیکی با سایت شما داشته باشند. در موارد دیگر، کار نخواهد کرد. همین امر در مورد محتوایی که پیوند شما در اطراف آن درج شده است نیز صدق می کند.

پنج ترفند برای ایجاد بک لینک سئو مرتبط

این توصیه های آسان و موثر به شما کمک می کند تا ترافیک وب سایت خود را روزانه افزایش دهید.

1 – پیوندهای خود را مرتبط نگه دارید

ارتباط به نکات زیر بستگی دارد:

موضوع محتوای کلی دامنه اتصال;

هسته اصلی صفحه پیوند.

مناسب بودن بک لینک هایی که به دامنه ضربه می زنند.

می توانید ارتباط را با کمک بررسی کنید

از Majestic SEO Trust Flow. یافتن بک لینک هایی که مناسب وب سایت شما هستند واقعاً مهم است.

 

2. با وب سایت های معتبر دوست شوید

همراه با وب سایت های معتبر، سایت شما قوی تر خواهد شد. پیوندها را با Ahrefs، Semrush، Majestic، Serpstat و Linkstrategy تجزیه و تحلیل کنید.

3. روی وب سایت هایی با ترافیک واقعی تمرکز کنید

سطح یک شما را می توان با بک لینک از وب سایت های واقعی مستحکم کرد. بدست آوردن آنها سخت است اما واقعاً ارزشمند است. اطلاعات مربوط به ترافیک وب سایت را با SEMRush بررسی کنید.

4. هنگام پخش انکر تکست خود مراقب باشید

اگر انکر تکست شما تهاجمی باشد و آن را اشتباه توزیع کنید، سایت شما از رتبه بندی محروم می شود و ممکن است جریمه شوید. اکثر بک لینک های شما باید برهنه و مارک دار باشند. شما باید نسبت به انکرهایی که برای وب سایت خود استفاده می کنید بسیار انتخابی باشید، می توانید لیست انکر خود را با کمک جستجوگر بک لینک رایگان تجزیه و تحلیل کنید. این کمک می کند تا درک کنید که چه چیزی را در استراتژی ساخت لینک خود بهبود دهید.

5. از وب سایت های استاندارد بالا بک لینک دریافت کنید

از وب‌سایت‌های بالقوه هرزنامه‌ای که محتوایی در مورد ویاگرا یا قمار دارند صرف‌نظر کنید. چنین وب‌سایتی دارای بک لینک‌های اسپم زیادی است، بنابراین جریمه شدن آن‌ها از گوگل تنها مسئله زمان است.

شبکه های عمومی؛
نظرات وبلاگ را دنبال کنید.
بک لینک نوار کناری؛
بک لینک خودکار؛

همه چیز بی ربط

چرا؟ اولا، تعداد زیادی از شبکه های عمومی خود را “خصوصی” می نامند. این درست نیست. اگر شبکه تبلیغ می شود، نمی تواند خصوصی باشد. ما شاهد مواردی بودیم که گوگل چنین شبکه‌های عمومی و تمامی وب‌سایت‌هایی را که از آن‌ها استفاده می‌کردند، نابود کرد. به دلیل تعداد زیادی از پیوندهای صفحه اصلی خروجی که به یکدیگر بی ربط هستند، به راحتی آشکار می شوند.

پست های آنها کوتاه است و واقعا نمی توانند خزنده های سئو را مسدود کنند. در واقع، نظرات وبلاگ dofollow بک لینک ارزانی را به همراه دارد که تقریباً در 98٪ موارد منجر به جریمه می شود. ثانیا، بک لینک های فوتر شبیه به لینک های پولی به نظر می رسند و گوگل آنها را خرد می کند. بک لینک ها و بک لینک های خودکار از وب سایت های بدون محتوای ارزشمند می توانند اسپم را پخش کنند، بنابراین به راحتی توسط موتورهای جستجو جریمه می شوند.

چگونه اعتبار وب سایت را افزایش دهیم

هر صاحب وب سایتی جویا می شود که چگونه بک لینک های قدرتمند ایجاد کند یا چگونه اعتبار وب سایت را افزایش دهد. چنین بک لینک هایی بیش از سایرین مورد اعتماد هستند و می توانید از ارتباط 100٪ آنها مطمئن باشید. این دلیل اصلی این است که شما به آنها بسیار نیاز دارید. ما قبلاً می دانیم که اعتبار وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از آنها کسب لینک است. در اینجا 6 راه دیگر وجود دارد.

1. اگر لینک های شما کار نمی کند، آنها را تعمیر کنید

همه می دانند که لینک های خارجی اعتبار سایت را درز می کنند. به همین دلیل است که لازم است سایت خود را بررسی کنید و هر یک از موارد خراب را پیدا کنید و آن را تعمیر کنید. این لینک ها را می توانید در قسمت نظرات و البته در محتوا پیدا کنید. در اینجا چندین ابزار وجود دارد که می تواند به شما در یافتن آنها کمک کند:

کنسول جستجوی گوگل؛
خزنده وب سایت Sitechecker;
اهرفس.

2. همه 404 پیوند را بازیابی کنید

به لطف Google Search Console، Ahrefs  می‌توانید به راحتی وب‌سایت خود را بررسی کنید، خطاهای 404 را جستجو کنید و به اصلاح آن‌ها ادامه دهید. این یک راه بسیار آسان و موثر برای تقویت قدرت است. از تغییر مسیرهای 301 برای حذف آنها و انتقال آنها به یک صفحه وب مناسب یا به صفحه اصلی خود استفاده کنید.

3. نباید هیچ زنجیره تغییر مسیر ثابتی وجود داشته باشد

وقتی از یک زنجیره تغییر مسیر استفاده می کنید، به این معنی است که باز کردن یک صفحه ممکن است مستقیماً به صفحه پیوند داده شده دیگر وارد شوید. زنجیره‌های غیرمستقیم شامل صفحات بافر می‌شوند.

4. زنجیره تغییر مسیر 302 را با 301 جایگزین کنید

زنجیره‌های تغییر مسیر 302 نه تنها می‌توانند جریان و اقتدار موجود در سایت را مسدود کنند، بلکه می‌توانند آن را بدزدند.

5. بک لینک های تحریریه را دریافت کنید

دریافت بک لینک های تحریریه تنها زمانی امکان پذیر است که نتوانید وارد سایت شوید و لینک شما در آزمون تحریریه گذرانده شود. آنها برای گوگل با ارزش ترین هستند.

متأسفانه، به دست آوردن این بک لینک ها یک چالش واقعی است زیرا باید با وبلاگ نویسانی که در همان صنعت کار می کنند، روابط قوی ایجاد کنید. شما باید محتوای سایت با کیفیتی داشته باشید که بک لینک های طبیعی را در اختیار شما قرار دهد. این سخت است اما با ارزش است.

6. رویکرد مبتنی بر محتوا

یکی از مطمئن ترین و 99% تضمین شده ترین راه ها برای افزایش اقتدار وب سایت شما، ایجاد محتوای با کیفیت بالا است. شما باید کلمات کلیدی هدف مناسب را جستجو کنید. کلمات کلیدی فراگیر با محتوای جالب؛ محتوای خود را تبلیغ و تبلیغ کنید. محتوای کیفی تنها چیزی است که گوگل نمی تواند آن را مصادره کند. هر کاری که باید انجام دهید این است که پست خود را ارزشمند و اسپم نکنید. فقط اطلاعات اصلی مهم است که با تزریق بک لینک خراب نمی شود. بهتر است پیوند متنی داشته باشید. به عبارت دیگر، پیوندها باید در متن شما ادغام شوند.

بنابراین، اکنون می دانید چه چیزی می تواند به راحتی اعتبار سایت شما را حتی بدون بک لینک های جدید افزایش دهد. اما اگر می خواهید سایت شما در صدر باشد این کافی نیست. بیایید در مورد بک لینک های بنیادی، سرمقاله و قدرتمند صحبت کنیم.

بک لینک های “بنیادی”.

TrustRank بک لینک های اساسی وب سایت را در نظر می گیرد. موتورهای جستجو سایت های سریع تری را که قابل اعتماد و قابل اعتماد هستند پیدا می کنند و آنها را در بالای SERP قرار می دهند. همه وب سایت های مشکوک را می توانید پیدا کنید

در پایان رتبه اگر تصمیم بگیرید به آنچه در آنجا است نگاه کنید. به عنوان یک قاعده، افراد اطلاعات را از اولین پیوندها می گیرند و در صورتی که در 20 سایت برتر اول چیزی پیدا نکرده باشند، جستجو را متوقف می کنند. مطمئناً وب‌سایت شما ممکن است اطلاعات، خدمات یا کالاهای مورد نیاز را داشته باشد، اما به دلیل عدم اعتبار، کاربران اینترنت آن‌ها را پیدا نخواهند کرد مگر اینکه بک لینک‌های اولیه خوبی داشته باشید.

بک لینک های بنیادی همه بک لینک های مارک دار و غیر بهینه در وب سایت های معتبر هستند.

انواع زیر از بک لینک های پایه وجود دارد.

1. دایرکتوری ها

اگرچه دایرکتوری ها بیهوده و بی ارزش در نظر گرفته می شوند، اما برخی هستند که می توانند واقعا مفید باشند. به آنها دایرکتوری هدف طاقچه می گویند. آنها می توانند پیوندهای dofollow مناسب را در اختیار شما قرار دهند. یافتن چنین پیوندهایی چندان آسان نیست.

2. رسانه های اجتماعی

از منابع رسانه ای زیر برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید:

 • اینستاگرام;
 • فیس بوک؛
 • توییتر؛
 • لینکدین؛
 • پینترست؛
 • Reddit;
 • Quora.

این بدان معنا نیست که شما باید در این پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. این بدان معناست که آنها متعلق به آن هرم هستند که به لطف حمایت آنها عملکرد بهتری خواهد داشت. فقط آنها را ایمن کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها با هدف شما سازگارتر است. به عنوان مثال، می توانید اینستاگرام را انتخاب کنید زیرا مخاطبان آن برای دستگاه های تلفن همراه مناسب ترین هستند و نکاتی در مورد توزیع بهره برداری آنها توصیه می شود.

 

3. مظنه ها و لیست های تجاری

این راز نیست که گوگل از استنادها و فهرست‌های تجاری قدردانی می‌کند. آنها بخشی از الگوریتم جستجوی آن هستند. این یک واقعیت قوی است که باید باعث شود شما پیوندهای تجاری را برای کمپین سئو خود انتخاب کنید. مزیت دیگر این است که به دلیل آنها می توانید لینک های بهینه نشده و dofollow دریافت کنید. این بک لینک ها می توانند همسایگی قابل اعتماد سایت شما را تضمین کنند که کاربران و مشتریان اینترنتی را جذب می کند. گوگل این پلتفرم ها را قابل اعتماد می داند و می داند که مشتریان تجاری دیگر را جذب می کند. به عبارت دیگر، تقریباً همه آنها به عنوان 100٪ مرتبط پذیرفته شده اند.

4. دایرکتوری هایی که از نظر جغرافیایی هدف قرار می گیرند

این دایرکتوری ها منبع بک لینک یکپارچه کسب و کارهای محلی هستند. آنها به شما اجازه می دهند تجارت خود را در یک مکان جغرافیایی خاص توسعه دهید.

می توانید از نکات زیر برای دریافت فهرست های جغرافیایی هدفمند استفاده کنید:

فهرست راهنما + نام شهر/کلان شهر/شهر
نام شهر / شهر / کلان شهر + دایرکتوری ها
نام شهر/شهرک/کلان شهر + دایرکتوری
طاقچه + شهر / کلان شهر / نام شهر + دایرکتوری
سایت من + نام شهر / شهر / کلان شهر را ارسال کنید

5. بک لینک های انجمنی که به صورت نزدیک به هم متصل هستند

اگر می خواهید برند شما شناخته شود، در انجمن های صنعتی شرکت کنید. در صورتی که همه چیز را به درستی انجام دهید، ترافیک ارجاع تضمین می شود:

 • سعی کنید انجمن های نزدیک یا مناسب را پیدا کنید.
 • نمایه خود را قوی و آموزنده کنید.
 • ویژگی های انجمن را در نظر بگیرید.
 • ارسال زیاد و دوست پیدا کردن؛
 • یک موضوع را راه اندازی کنید.

بنابراین، هنگامی که یک انجمن مربوطه را پیدا کردید، مطمئن شوید که یک شرح نمایه مجاز نوشته اید و مفهوم اصلی یا کلمه مهم خود را در نظر بگیرید. سپس انجمن، قوانین آن و نحوه عملکرد آن را مطالعه کنید. انجمن را بررسی کنید تا بدانید که آیا اعضای آن پیوندها را در موضوعات به اشتراک می گذارند یا خیر. تبدیل به یک فرد قابل اعتماد شوید و دوستان بیشتری پیدا کنید و پست های جالبی را برای شرکت کنندگان در انجمن قرار دهید. به لطف آن، ممکن است پیوند داخلی بیشتری به نمایه خود داشته باشید و قدرت کسب کنید.

6. نظراتی را در وبلاگ بنویسید که متناسب با جایگاه شما هستند

ممکن است شما را با گفتن اینکه نظرات وبلاگ به عنوان لینک های “nofollow” توسط SEO در نظر گرفته می شود شگفت زده کنید. با این حال، ما اینطور فکر نمی کنیم زیرا آنها کاملاً مؤثر هستند. ما از نظرات وبلاگ برای موارد زیر استفاده می کنیم:

بهبود رابطه کمی بین بک لینک های dofollow و nofollow.
وب سایت را مرتبط کنید؛
دریافت ترافیک ارجاعی؛
لنگرها را به طور معناداری اصلاح کنید.
به اصطلاح با وبلاگ نویسان دوست شوید که می توانیم برای بک لینک های آینده استفاده کنیم.

7. صفحات منابع

این خوب اما قدیمی در نظر گرفته می شود. به دنبال صفحات بگردید و بررسی کنید که آیا پیوندهای خرابی وجود دارد یا خیر. اگر هیچ کدام وجود نداشته باشد، بدون داشتن دارایی محتوای قابل اعتماد از شما رد می شود.

8. شبکه های وبلاگ خصوصی جایگزین های سفید

اگر نمی‌خواهید یک دامنه منقضی شده را بازسازی کنید، فقط بک لینک‌های آن را بگیرید و به لینک‌کننده‌ها اجازه دهید از پیوند «به منبع مرده» آگاه شوند. می توانید از یک سازنده لینک بخواهید که لینک های غیر فعال را با لینک وب سایت شما جایگزین کند. اگر محتوا مرتبط است، می توانید سعی کنید آن را بازیابی کنید. مطمئن باشید که می توانید آن را بهتر از قبل کنید. تماس بگیرید و لینک ساز را از محتوای تمدید شده مطلع کنید.

9. از دامنه های مرده مرتبط استفاده کنید

شما می توانید یک شبکه وبلاگ خصوصی ایجاد کنید، و مهم است که آن را به درستی انجام دهید. خرید دامنه منقضی شده خطرناک است. وظیفه شما این است که موضوعات مربوط به جریان اعتماد را برای جایگاه خود جستجو کنید.

بدون شک انجام آن سخت است، اما بیشتر از پاداش است. یکی از این پیوندها (که از دامنه مربوطه به دست می آید) مهمتر و قویتر از چند دامنه مناسب است.

اینها تعدادی هستند ابزارهای مفیدی که می توانند دامنه منقضی شده را برای شما پیدا کنند:

پاورشات روابط عمومی;
قطره تازه؛
DomCop;
ExpiredDomains.net

.
10. بک لینک کلاه خاکستری

روش های کلاه خاکستری در وسط بین روش های سفید و سیاه قرار دارد. آنها با:

 • سرقت ادبی یا سرقت محتوا؛
 • خرید دامنه های قدیمی
 • پنهان کاری؛
 • هرزنامه های رسانه های اجتماعی؛
 • خرید لینک.

تعداد زیادی از مردم از آن برای افزایش اعتبار وب سایت خود و دریافت بک لینک استفاده می کنند.

و باید هشدار دهیم که اگر قصد استفاده از این تکنیک را دارید، ممکن است جریمه شوید یا محروم شوید.

آنها ایمن نیستند و بسیار خطرناک هستند. آنها بیشتر توسط کسانی انتخاب می شوند که:

تمایل به رتبه بندی بدون محتوای ارزشمند؛
داشتن تحمل ریسک بالا؛
واقعا به جریمه ها اهمیت نده
ما قویاً توصیه می کنیم از آنها برای بک لینک های سطح یک خود استفاده نکنید. اگر می خواهید، بهتر است از آنها برای لایه 2 برای پشتیبانی از اولین استفاده کنید.

11. Web 2.0s

یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین استراتژی های کلاه خاکستری ایجاد وب 2.0 است. معمولاً با کمک سایت هایی مانند Weebly، WordPress.com و Tumblr انجام می شود. واقعا کار می کند اما مراقب باشید زیرا ممکن است جریمه شوید، به خصوص اگر از آن در سطح یک استفاده کنید.

نحوه دریافت بک لینک dofollow

تعداد زیادی از افرادی که با سئو سر و کار دارند ساخت بک لینک و کسب بک لینک را اشتباه می گیرند. این تصورات متفاوت است. بک لینک سازی چیست؟ یعنی ایجاد شرایطی برای سئو بک لینک با مراجعه به سایت شما. کسب بک لینک به معنای لیاقت داشتن آن است. آیا واقعا این امکان وجود دارد؟ آره! اگر می خواهید سایت شما ارزش کسب بک لینک داشته باشد، باید هر کاری که ممکن است و غیرممکن است انجام دهید تا مهمانان و کاربران خود را راضی نگه دارید.

چطوری این کار را انجام میدهی؟ عملکرد سئو بر اساس خواسته های کاربران (مشتریان) است. به همین دلیل، اول از همه، باید به خواسته ها و ترجیحات کاربر خود نیز فکر کنید.

اگر کاربران شما راضی باشند، گوگل نیز راضی خواهد بود، زیرا:

کاربران شاد برای شما بک لینک می آورند.
مشتریان راضی تبلیغ کسب و کار شما هستند.
مشتریان راضی محتوای شما را به اشتراک می گذارند و همیشه به وب سایت شما باز می گردند.

چند نکته برای کسب بک لینک وجود دارد.

1. کاربر باید همیشه مرکز تجارت شما باشد

اگر مشتریان شما از محتوای شما خوششان بیاید، گوگل آن را می پسندد. محتوا باید مفید باشد و حاوی اطلاعات کمتری باشد که از قبل برای خواننده شناخته شده است. این است که انتظارات آنها را برآورده کند. وقتی کاربران به سایت شما رای می دهند، به این معنی است که گوگل آن را به عنوان یک سایت معتبر می پذیرد. به همین دلیل است که نوشتن محتوا به اندازه سخنرانی یک نامزد ریاست جمهوری اهمیت دارد. هر چه بهتر باشد، بازدیدکنندگان بیشتری خواهید داشت.

2. کاربر شما باید به محتوای شما علاقه مند باشد

هنگامی که کاربر اینترنت شروع به جستجو برای چیزی می کند، سعی می کند مشکل خاصی را حل کند یا به چیزی برسد. هدف قبلی شما کمک به آنها برای یافتن راه حل خوب است. فقط به حجم جستجو وسواس نداشته باشید. به نیازهای کاربر فکر کنید. وقتی در مورد ارزش آنها صحبت می کنیم، بین پست ها و مقالات 40000 و 1000 کلمه تفاوتی وجود ندارد. سعی کنید محتوای باکیفیت ایجاد کنید و به کلیشه های خاصی توجه نکنید.

3. محتوای شما باید منحصر به فرد، جذاب و ارزشمند باشد

سعی کنید مقالات برتر گوگل را فقط با استفاده از کلمات دیگر ننویسید. شما باید پیام خود را منحصر به فرد، جالب، چشمگیر و دارای ساختار مناسب بسازید.

4. کاری را انجام دهید که دیگران انجام نمی دهند

تنبل نباشید و روزانه محتوای خود را بهبود ببخشید. فقط مقالات کوتاه یا طولانی ننویسید. آنها را تغییر دهید اما کیفیت را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که برخی از کاربران علاقه زیادی به خواندن ندارند و برخی دیگر رمان های وبلاگ و توضیحات مفصل در مورد مشکلی را که سعی در حل آن دارند ترجیح می دهند. شما باید تولید کنید و نتیجه بگیرید.

5. مبتکر و خلاق باشید

این آسان نیست اما هنوز هم ممکن است. به دنبال ایده هایی باشید که دیگران هنوز آن را پیدا نکرده و برجسته نکرده اند. به اولین صفحات گوگل نگاه کنید و از Buzzsumo استفاده کنید تا ببینید چه اطلاعاتی ارزشمند هستند و چه داده هایی مانند زباله گرفته می شوند. سایت شما باید پر شور باشد.

6. خارق العاده باشید

محتوای موجود را کپی نکنید. محتوای فوق العاده را منتشر کنید و بک لینک های کسب شده خود را دریافت خواهید کرد.

7. در حوزه خود بهترین باشید

برای موفقیت، باید سایت های برتر گوگل را تجزیه و تحلیل کنید و مطالعه کنید:

چرا آنها انقدر شناخته شده هستند؛
چرا بازدیدکنندگان محتوای وب سایت را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.
چرا محتوا نظرات زیادی در وبلاگ دریافت می کند.
اگر قبلاً این کار را انجام داده‌اید، به بهترین راه برای عملکرد بهتر از آنها فکر کنید و فقط کپی نکنید.

8. به صورت دوره ای بنویسید

سعی کنید به صورت دوره ای منتشر کنید. به لطف آن کاربران خود را حفظ خواهید کرد. به طور طبیعی، نوشتن روزانه شاهکارها تقریبا غیر واقعی است، اما نباید کاربران خود را فراموش کنید و آنها را با اطلاعات جدید خوشحال نکنید، اگر نه روزانه، حداقل هر هفته. از یک تقویم تحریریه استفاده کنید و سعی کنید آن را تغییر ندهید. سپس به صورت خودکار پست های جدید تولید می کنید. نیازی به یادآوری مداوم نخواهد بود.

نکته دیگر این است که باید خود را وقف نوشتن کنید و محتوای خود را خوب کنید. برای زمانی که صرف می کنید متاسف نباشید. هدف شما این است که کاربران راضی و بک لینک دریافت کنید.

9. به دنبال روابط سودمند جدید باشید

روابط متقابل و ارتباطات را فراموش نکنید. وبلاگ شما قرار نیست منزوی باشد

. هیچ چیز نمی تواند بهتر از تقویت روابط با وبلاگ نویسان معروف باشد. این آسان نیست زیرا باید ثابت کنید که برای آنها مفید هستید. فقط در صورت محتوای کیفی قابل دسترسی است.

مهم است که برای خود نامی دست و پا کنید و همیشه با تکرار نظرات سنجیده و ارسال ایمیل بدون تعهد قابل مشاهده باشید. از وبلاگ نویسان بپرسید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید. این بهترین راه برای ایجاد نوردهی است.

10. محتوای خود را تبلیغ کنید

فقط محتوای قابل مشاهده بک لینک دریافت می کند. راه های زیادی برای قابل مشاهده کردن محتوای شما وجود دارد. بعضی از آنها … هستند:

برای نوشتن محتوای عالی؛
سایت هایی را بیابید که قبلاً به همان موضوع پیوند داده اند.
خطاب به آنها
باز هم، در مورد محتوای با کیفیتی که می توانید ارائه دهید فراموش نکنید زیرا باید بسیار بهتر از محتوایی باشد که آنها به آنها پیوند داده اند.

صفحات برتر گوگل یا Buzzsumo را در نظر بگیرید.

11. یک لیست ایمیل ایجاد کنید

هر کسب و کاری باید یک لیست ایمیل داشته باشد و زمانی که چیزی منتشر می کند از آن استفاده کند. افرادی که در لیست هستند کاری که شما انجام می دهید را دوست دارند و ممکن است وبلاگ خود را داشته باشند. محتوای خود را به لیست ارتقا دهید.

What Are Backlinks and How to Create SEO Backlinks [2021 Updated]