چک لیست سئو تکنیکال – روش هایی برای سئو حرفه ای

اولین قدم در هر استراتژی کامل SEO ، بهبود سئو تکنیکال  شما است. اطمینان از اینکه وب سایت شما در بهترین حالت قرار دارد ، به ترافیک بیشتر ، رتبه بندی کلمات کلیدی و تبدیل منجر می شود.

نمی دانید سئو فنی دقیقاً چیست؟ برای اطلاع از اصول اولیه به صفحه خدمات ما سر بزنید.

مهم نیست که برند یا شرکت شما در چه صنعتی است ، اصول سئو تکنیکال  هیچگاه اهمیتی مانند امروز نداشته است . سئو تکنیکال کاری حرفه ای است . سئو محتوا و سئو داخلی را با کمی آموزش خودتان می توانید انجام بدهید ، اما سئو تکنیکال و بسیار تکنیکی و مهم هستند، آنرا به متخصصات بسپارید.

گوگل به روز رسانی Google Page Experience خود را-که شامل سیگنال های تجربه صفحه به عنوان یک عامل رتبه بندی است-اعلام کرد در ماه مه 2021 راه اندازی می شود.

برای اطمینان از اینکه بهترین تکنیک سئو خود را پیش می برید ، به متخصصان وب برتر  مراجعه کنید. در اینجا بدون بررسی بیشتر ، لیست فنی سئو تکنیکال  ما وجود دارد.

عوامل مهم در سئو تکنیکال

1. تجربه صفحه خود را به روز کنید – معیارهای اصلی
سیگنال های تجربه صفحه جدید گوگل Core Web Vitals را با سیگنال های جستجوی موجود خود ترکیب می کند ، از جمله آنها می توان به دوستی با تلفن همراه ، مرور ایمن ، امنیت HTTPS و دستورالعمل های مزاحم بینابینی اشاره کرد.

اگر به تجدید نیاز دارید ، Google’s Core Web Vitals از 3 عامل تشکیل شده است:

اولین تأخیر ورودی (FID) – FID زمانی را اندازه گیری می کند که کسی بتواند برای اولین بار با صفحه تعامل داشته باشد. برای اطمینان از تجربه کاربری خوب ، صفحه باید FID کمتر از 100 میلی ثانیه داشته باشد.
بزرگترین رنگ محتوا (LCP) – LCP عملکرد بارگیری بزرگترین عنصر محتوایی روی صفحه را اندازه گیری می کند. این باید در عرض 2.5 ثانیه اتفاق بیفتد تا تجربه کاربری خوبی ارائه شود.
Cumulative Layout Shift (CLS) – این میزان ثبات بصری عناصر روی صفحه را اندازه گیری می کند. سایت ها باید برای صفحات خود تلاش کنند تا CLS کمتر از .1 ثانیه را حفظ کنند.
این عوامل رتبه بندی را می توان در گزارشی که در Google Search Console یافت می شود اندازه گیری کرد ، که به شما نشان می دهد کدام آدرس ها دارای مشکلات احتمالی هستند:

 

 

ابزارهای زیادی برای کمک به شما در افزایش سرعت سایت و Core Web Vitals وجود دارد ، از جمله Google PageSpeed ​​Insights ، Lighthouse و Webpagetest.org. برخی از بهینه سازی هایی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

پیاده سازی تنبل بارگذاری برای تصاویر غیر بحرانی
بهینه سازی فرمت های تصویر برای مرورگر
بهبود عملکرد جاوا اسکریپت

2. سایت خود را خزید و به دنبال خطاهای خزیدن باشید
دوم ، شما باید مطمئن شوید که سایت شما عاری از هر گونه خطای خزیدن است. خطاهای خزیدن هنگامی رخ می دهد که یک موتور جستجو سعی می کند به صفحه ای در وب سایت شما برسد اما موفق نمی شود.

می توانید از Screaming Frog ، Deep Crawl ، seoClarity استفاده کنید – ابزارهای زیادی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد. پس از خزیدن سایت ، به دنبال خطاهای خزیدن باشید. همچنین می توانید این موضوع را با Google Search Console بررسی کنید.

هنگام اسکن خطاهای خزیدن ، می خواهید …

 

الف) همه تغییرمسیرها را با 301 تغییرمسیر به درستی پیاده سازی کنید.

ب) صفحات خطای 4xx و 5xx را مرور کنید تا بدانید که می خواهید آنها را به کجا هدایت کنید.

 

پاداش: برای پیش بردن این موضوع به سطح بعدی ، باید به دنبال مواردی از زنجیره ها یا حلقه های هدایت مجدد باشید ، جایی که آدرس ها چندین بار به آدرس دیگری هدایت می شوند.

 

3. پیوندهای شکسته داخلی و خروجی را برطرف کنید
ساختار پیوند ضعیف می تواند باعث ایجاد تجربه کاربری ضعیف برای انسان و موتورهای جستجو شود. این که افراد روی پیوندی در وب سایت شما کلیک کنند و دریابند که آنها به آدرس صحیح یا کارکرده URL نمی رسند ، می تواند خسته کننده باشد.

باید مطمئن شوید که چند عامل مختلف را بررسی کرده اید:

پیوندهایی که 301 یا 302 به صفحه دیگری هدایت می شوند

پیوندهایی که به صفحه خطای 4XX می روند

صفحات یتیم (صفحاتی که اصلاً به آنها پیوند داده نشده است)

ساختار پیوند داخلی که بسیار عمیق است

 

برای رفع پیوندهای شکسته ، باید URL هدف را به روز کنید یا اگر پیوند دیگر وجود ندارد را به طور کلی حذف کنید.

 

کارشناسان وب برتر web bartar  همیشه به دنبال این خطاها در سایت شما هستند. برای ممیزی رایگان سایت با ما تماس بگیرید و ما به شما در شناسایی برخی از پیروزی های سریع و زمینه های اصلی تمرکز کمک می کنیم-بدون نیاز به قرارداد.

 

4. از شر محتوای تکراری یا نازک خلاص شوید
مطمئن شوید که محتوای تکراری یا نازک در سایت شما وجود ندارد. محتواهای تکراری می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود ، از جمله تکرار صفحه از ناوبری های مختلف ، داشتن چندین نسخه از سایت به صورت زنده و محتویات بریده شده یا کپی شده.

این مهم است که شما فقط به Google اجازه می دهید یک نسخه از سایت خود را فهرست بندی کند. به عنوان مثال ، موتورهای جستجو به جای یک وب سایت ، همه این دامنه ها را وب سایت های مختلف می بینند:

 

– https://www.abc.com

– https://abc.com

– http://www.abc.com

– https://abc.com

 

رفع محتوای تکراری را می توان به روش های زیر پیاده سازی کرد:

راه اندازی 301 تغییرمسیر به نسخه اصلی URL. بنابراین اگر نسخه دلخواه شما https://www.abc.com است ، سه نسخه دیگر باید 301 مستقیماً به آن نسخه هدایت شوند.

پیاده سازی برچسب های بدون نمایه یا متعارف در صفحات تکراری

تنظیم دامنه دلخواه در Google Search Console

تنظیم پارامترها در Google Search Console

در صورت امکان ، حذف هرگونه محتوای تکراری

 

5. سایت خود را به پروتکل HTTPS منتقل کنید
در سال 2014 ، گوگل اعلام کرد که پروتکل HTTPS یک عامل رتبه بندی است. بنابراین ، در سال 2021 ، اگر سایت شما هنوز HTTP است ، زمان تغییر است.

HTTPS از داده های بازدیدکنندگان شما محافظت می کند تا اطمینان حاصل شود که داده های ارائه شده رمزگذاری شده است تا از هک شدن یا نشت داده جلوگیری شود.

 

6. مطمئن شوید URL های شما دارای ساختار تمیز هستند
مستقیم از دهان گوگل: “ساختار URL سایت باید تا حد ممکن ساده باشد.”

URL های بیش از حد پیچیده می توانند با ایجاد تعداد زیادی URL غیر ضروری که به محتوای یکسان یا مشابه در سایت شما اشاره می کند ، مشکلاتی را برای خزنده ها ایجاد کند.

در نتیجه ، ممکن است Googlebot نتواند تمام محتوای سایت شما را فهرست بندی کند.

در اینجا چند نمونه از آدرس های اینترنتی مشکل دار آمده است:

 

پارامترهای مرتب سازی برخی از سایتهای خرید بزرگ روشهای متعددی برای مرتب سازی اقلام یکسان ارائه می دهند و در نتیجه تعداد URL های آنها بسیار بیشتر می شود. مثلا:

http://www.example.com/results؟search_type=search_videos&search_query=tpb&se

 

arch_sort = relevance & search_category = 25

 

پارامترهای نامربوط در URL ، مانند پارامترهای ارجاع. مثلا:

http://www.example.com/search/noheaders؟click=6EE2BF1AF6A3D705D5561B7C3564D9C2&clickPage=OPD+Product+Page&cat=79

در صورت امکان ، می خواهید URL ها را با کوتاه کردن این پارامترهای غیر ضروری کوتاه کنید.

 

7. اطمینان حاصل کنید که سایت شما دارای نقشه سایت XML بهینه شده است
نقشه های سایت XML به موتورهای جستجو در مورد ساختار سایت شما و مواردی که باید در SERP فهرست بندی کنند می گوید.

 

نقشه سایت XML بهینه شده باید شامل موارد زیر باشد:

هرگونه محتوای جدیدی که به سایت شما اضافه می شود (پست های اخیر وبلاگ ، محصولات و غیره).

فقط 200 آدرس اینترنتی با وضعیت.

بیش از 50،000 آدرس اینترنتی اگر سایت شما دارای URL های بیشتری است ، باید چندین نقشه سایت XML داشته باشید تا بودجه خزیدن خود را حداکثر کنید.

 

شما باید موارد زیر را از نقشه سایت XML حذف کنید:

آدرس های اینترنتی با پارامترها

URL هایی که 301 تغییر مسیر می دهند یا دارای برچسب های متعارف یا بدون فهرست هستند

آدرس های اینترنتی با کد وضعیت 4xx یا 5xx

محتوای تکراری

 

می توانید گزارش پوشش فهرست را در کنسول جستجوی Google بررسی کنید تا ببینید آیا خطای فهرست در نقشه سایت XML شما وجود دارد:

8. مطمئن شوید که سایت شما دارای یک فایل robots.txt بهینه شده است
فایل های Robots.txt دستورالعمل هایی برای روبات های موتور جستجو در مورد نحوه خزیدن وب سایت شما هستند.

هر وب سایت دارای “بودجه خزیدن” یا تعداد محدودی از صفحات است که می تواند در خزیدن قرار گیرد – بنابراین ضروری است که مطمئن شوید تنها مهمترین صفحات شما ایندکس می شوند.

از طرف دیگر ، شما باید مطمئن شوید که فایل robots.txt شما هیچ چیزی را که قطعاً می خواهید فهرست بندی شود مسدود نمی کند.

در اینجا چند آدرس اینترنتی وجود دارد که باید آنها را در فایل robots.txt خود مجاز نکنید:

فایل های موقت

صفحات مدیریت

صفحات سبد خرید و پرداخت

صفحات مربوط به جستجو

نشانی های وب حاوی پارامترها

 

در نهایت ، می خواهید مکان نقشه سایت XML را در فایل robots.txt قرار دهید. برای تأیید صحت کارکرد فایل خود می توانید از آزمایش کننده robots.txt Google استفاده کنید.

 

9. داده های ساختار یافته یا نشانه گذاری طرحواره را اضافه کنید
داده های ساختار یافته به ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و محتوای آن کمک می کند – به Google درباره مفهوم یک صفحه ، و به لیست های ارگانیک شما در SERP ها کمک می کند.

یکی از رایج ترین انواع داده های ساختار یافته ، نشانه گذاری طرح نامیده می شود.

انواع مختلفی از نشانه گذاری طرحواره برای ساختاردهی داده ها برای افراد ، مکانها ، سازمانها ، مشاغل محلی ، بررسیها و موارد دیگر وجود دارد.

برای ایجاد نشانه گذاری طرحواره برای وب سایت خود می توانید از ژنراتورهای نشانه گذاری طرح های آنلاین مانند این از Merkle و ابزار آزمایش داده های ساختاری Google استفاده کنید.

یک آژانس بازاریابی دیجیتال عالی می تواند اطمینان حاصل کند که این چک لیست کامل است-و موارد دیگر. با کارشناسان وب برتر  تماس بگیرید و همین امروز یک ممیزی جامع از سایت درخواست کنید!