آنالیز رقبا در سئو

آنالیز رقبا از چندین مورد در سئو سایت لازم و ضروری است ، شما با آنالیز رقبای خود متوجه می شوید که باید بر مبنای چه کلمات کلیدی محتوای خود را ایجاد کنید و در چه کلماتی با آنها رقابت کنید. همچنین آنالیز رقبا برای شناخت مخاطبان شما مفید می باشد ، شما می توانید از فیدبک ها یا بازخوردهای مطالب سایت و صفحات اجتماعی اطلاعات مخاطبان خود را به دست آورید . آنالیز رقبا می تواند ایده ها و راه های جدیدی را به شما برای معرفی محصولات و خدمات شما داشته باشند. ما در این مطلب در مورد سئو و آنالیز رقبا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم .

 

رقبای من چه کسانی هستند؟

اغلب اوقات ، رقابت در تجارت بد تلقی می شود و به رقبا به عنوان چیزی که باید از آن اجتناب شود ، نگاه می شود. واقعیت این است که رقابت هم اجتناب ناپذیر است و هم سودمند.

در واقع ، داشتن شرکت های رقیب به دلایل متعدد ، مربوط به جلب رضایت مخاطبان شما ، بهبود خدمات شما و برای معرفی  برند شما بسیار مهم است.

 

چگونه رقبای خود را پیدا کنید

احتمالا می گوئید که آنها را می شناسید ، اما باید اطلاعات خود را کامل کنید ، رقبای شما تنها آنهایی نیستند که در دنیای واقعی با آنها آشنا هستید ، باید در اینترنت فعالیت های رقبای خود را شناسائی و پی گیری کنید .

رقبای شما می توانند چیزهای زیادی به شما بیاموزند ، بنابراین نظارت بر آنها برای شما مفید است. بنابراین رقبای شما چه کسانی هستند؟ این پست به چگونگی پیدا کردن رقبای خود می پردازد تا بتوانید کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

برای آنالیز رقبا – صنعت خود را بشناسید

اولین نکته اول: صنعت تجارت خود را بشناسید. اگر صنعت خود را نمی شناسید ، نمی توانید رقبای خود را پیدا کنید!

برای آشنایی با صنعت خود ، کانالهای مختلف را برررسی کنید: وبلاگ بخوانید ، گروه های رسانه های اجتماعی را دنبال کنید ، در انجمن های آنلاین شرکت کنید ، در یک مجله مشترک شوید ، حتی به باشگاه ها و انجمن ها بپیوندید.

فعال بودن در این گروه ها همچنین به شما کمک می کند تا عوامل اصلی و تأثیرگذار حوزه خود را بشناسید و اینکه چه نوع مشاغلی بر بازار تسلط دارند.

Google Yourself
یک جستجوی محلی برای ارائه خدمات کسب و کار خود در گوگل انجام دهید. چه کسی همراه با شما در نتایج وب سایت و نقشه نشان داده می شود؟ اینها رقبای شما هستند.

اگر هر یک از آنها رتبه بالاتری از شما دارند ، ممکن است بخواهید سئوی وب سایت خود را بهبود بخشید.

 

لیست دایرکتوری ها  ، را بررسی کنید

و وب سایت هایی که فهرست شرکت ها را دارند، را بررسی کنید .
چندین فهرست و فهرست آنلاین وجود دارد که ممکن است کسب و کار شما در آن نشان داده شود ، زیرا شما یا کسب و کار خود را ارسال کرده اید یا به طور خودکار شما را جمع کرده است.

این فهرستها را بررسی کنید تا ببینید چه کسانی خدمات مشابه یا رقابتی در مناطق شما ارائه می دهند. اگر رتبه شما پایین تر از این رقبا است ، برخی از اقدامات بهینه سازی لیست می تواند به بهبود دید شما کمک کند.

برای آنالیز رقبا خود با مشتریان خود صحبت کنید

برای اینکه بدانید رقبای شما چه کسانی هستند ، از مشتریان خود بپرسید که از کجا آمده اند یا در گذشته از مشاغل دیگری استفاده کرده اند.

همچنین ممکن است از آنها بپرسید که چرا به تجارت شما روی آوردند. این سئوال  رایج در بسیاری از صنایع است. تحقیقات بازار بخش مهمی از رشد کسب و کار شما و جلب رضایت مخاطبان است.

تحقیقات بازار به شما این امکان را می دهد که بدانید چه چیزی باعث جذابیت کسب و کار شما می شود ، و سپس می توانید از آن برای برجسته شدن از رقابت خود استفاده کنید.

هنگامی که می دانید چرا مردم از کسب و کار شما استفاده می کنند ، اطلاعات ارزشمندی در مورد بازار هدف خود خواهید آموخت و با بایدها و نبایدهای کسب و کار خود آشنا می شوید .

آنها می توانند در معرفی محصولات و خدمات به شما کمک کنند ، آن می توانید به قیمت گذاری صحیح که از اصول بازاریابی است به شما راهنمایی های لازم را به عمل آورند.

 

در رویدادها شرکت کنید

راه دیگر برای یافتن رقبای خود شرکت در کنفرانس ها و رویدادهای شبکه ای مربوط به صنعت شما است. بسته به اندازه ، ارائه دهندگان ، غرفه داران و شرکت کنندگان در آنجا ، می توانید بفهمید که رقبای محلی و حتی ملی شما چه کسانی هستند.

از صحبت کردن با رقبا در این رویدادها نترسید! روابط مثبت به رشد اکوسیستم تجاری کمک می کند. در واقع باید این ذهنیت را داشته باشید که رقبای شما ، همکاران شما هستند و از جنبه های مختلفی دغدغه ها و شخصیت های مشابه شما دارند .

رقبای شما بهترین کسانی هستند که شما با آشنائی آنها و گپ و گفت با آنها لذت خواهید برد .

 

برای شناسائی رقبای خود از رسانه های و صفحات اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای افزایش تعامل با مخاطبان است ، بنابراین دریابید که رقبای شما در رسانه های اجتماعی چه کسانی هستند.

مشتریان شما در شبکه های اجتماعی با چه کسانی تعامل دارند؟

آنها چه اطلاعاتی را که مربوط به کسب و کار شما است ، ارسال یا به اشتراک می گذارند؟

آیا چیزی در صنعت شما رواج دارد؟

ممکن است بتوانید بخشی از این مشارکت را به محتوا یا کمپین رقیب ردیابی کنید. علاوه بر این ، گذراندن مدتی در شبکه های اجتماعی و وب سایت های رقیب شما می تواند به شما در یافتن روش هایی برای اتخاذ یا حتی اجتناب از آنها کمک کند.

در گروه های فیس بوک فعال باشید

اگر بخشی از گروه های فیس بوک هستید ، می توانید از مکالمات موجود در آنجا برای یافتن رقبای خود استفاده کنید.

برای گروه هایی که مربوط به کسب و کار یا صنعت شما هستند ، به کسب و کارهایی که توصیه یا بررسی می شوند توجه کنید.

همچنین می توانید از گروه های فیس بوک که در آنها شرکت می کنید برای استفاده شخصی استفاده کنید. آنها ممکن است مربوط به تجارت شما نباشند ، اما اگر محلی باشند ، می توانند به شما در یافتن رقبای شما کمک کنند.

هنگامی که افراد به دنبال خدمات هستند ، با افرادی که به آنها نزدیک هستند یا شبیه آنها هستند تماس می گیرند. مراقب سئوالات  مربوط به خدمات مربوط به کسب و کار خود باشید – نه لزوماً برای اینکه بتوانید وارد شوید و خدمات خود را ارائه دهید – بلکه به این ترتیب می توانید بفهمید دیگران ابتدا چه چیزی را ارائه می دهند.

این راهی است برای پی بردن به اینکه رقبای شما چه کسانی هستند و چه کسانی در حوزه شما مهم هستند.

 

بر شهرت خود نظارت کنید

با توجه به قدرت بررسی های آنلاین ، آگاهی از آنچه مشتریان در مورد تجارت شما می گویند بسیار مهم است.

با این حال ، با تعداد بی شماری از وب سایت ها و برنامه های کاربردی موجود که مشتریان را قادر به جستجو ، بررسی و فهرست بندی مشاغل می کند ، نظارت بر شهرت کار دشواری است.

هشدارهای گوگل و سایر ابزارهای نظارت بر شهرت می توانند نه تنها در ارتباط با مخاطبان ، بلکه در یافتن رقابت جدید و روندهای جدید در صنعت شما نیز به شما کمک کنند.

 

 

آنالیز رقبا و مخاطبان

سئو تنها یک فهرستی از کارهایی که باید انجام بدهید نیست ، در سئو مهم است که شما به خوبی مخاطبان و رقبای خود را بشناسید و برای رشد کسب و کار خود از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید. بررسی رقبا از جنبه های مختلفی می تواند برای شما و سئو سایت شما مفید باشد ، آنالیز رقبا راه ها و ابزاری دارد که آشنائی با این ابزار می تواند شما را راهنمایی کند .

خدمات سئو

ما می توانیم هزینه کنیم و سایت زیبایی داشته باشیم ، اما بدون بازدیدکننده ، طراحی سایت یا تولید محتوا ارزشی ندارد. برای افزایش بازدیدهای مرتبط جهت افزایش فروش می توانید از خدمات سئو وب برتر استفاده کنید. یکی از مسائلی که در سئو مهم است ، بررسی رقبا است ، بعد از بررسی به این نتیجه می رسیم که “توان رقابتی” ما محدودتر از رقباست . باید توان رقابتی خود را افزایش دهیم و در این رقابت جائی برای خودمان باز کنیم . حتما برای افزایش توان رقابتی خود از متخصص سئو با تبحر و دلسوز استفاده کنید . این برگ برنده شماست .

خدمات سئو