تجزیه و تحلیل رقبای سئو

نحوه انجام تجزیه و تحلیل کامل رقبای سئو
تجزیه و تحلیل رقبای سئو عبارت است از بررسی فضای رقابتی صنعت شما به صورت آنلاین، ارزیابی رقابت سئوی شما، و تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که کشف می کنید تا سئوی وب سایت خود را تقویت کنید و در رتبه بندی بالا بروید.

تصویر تجزیه و تحلیل رقبا بهینه سازی موتور جستجو
تحلیل رقیب سئو چیست؟
با رفتن دو سوم کل کلیک‌ها به پنج نتیجه اول جستجوی ارگانیک در گوگل، توسعه استراتژی SEO، ایجاد محتوای عالی و انجام ممیزی‌های فنی سئو تضمینی نیست که محتوای شما توجهی را که شایسته آن است به خود جلب کند. در واقع، 90 درصد از صفحات وب هیچ ترافیک جستجویی از گوگل دریافت نمی کنند! اما اگر آن ترافیک را دریافت نمی کنید، چه کسی می تواند باشد؟ رقبای سئوی شما

واقعیت این است که اگر رقبای شما همه این کارها را انجام دهند – و آنها را بهتر از شما انجام دهند، برای به دست آوردن دید در نتایج جستجو تلاش خواهید کرد. اینجاست که تحلیل رقبای سئو مطرح می شود.

دو راه برای نگاه کردن به رقبای خود وجود دارد – به عنوان یک درد – یا به عنوان یک منبع غنی از اطلاعات. برای استفاده از این گنجینه داده، استراتژی جستجوی ارگانیک شما باید شامل تجزیه و تحلیل رقبای SEO باشد. هنگامی که به درستی انجام شود، به شما کمک می کند محتوای بهتر و هدفمندتری ایجاد کنید، رتبه بندی موتورهای جستجو را ارتقا دهید و ترافیک مرتبط بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید.

قبل از اینکه بتوانید رقابت را شکست دهید، ابتدا باید بدانید:

رقبای جستجوی «واقعی» شما چه کسانی هستند؛ سرنخ، همیشه آن کسی نیست که شما ممکن است فکر کنید
برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند و ترافیک ارگانیک دریافت می کنند
چگونه رقبای سئوی خود را پیدا کنید
اولین چیزی که باید در مورد رقبای سئوی خود بدانید این است که آنها لزوماً همان بازیکنان رقبای مستقیم تجاری شما نیستند.

بنابراین، رقیب سئو چیست؟ رقبای سئوی شما وب سایت هایی هستند که برای جست و جوهای ارگانیک که شما نیز برای آن رقابت می کنید رتبه بندی می کنند. این بدان معناست که رقبای سئوی شما از موضوعی به موضوع دیگر متفاوت خواهند بود. قبل از انتشار یا بهینه سازی هر صفحه ای که هدف آن رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص است، این مهم است که دقیقاً بدانید با چه کسی – و برای چه – رقابت می کنید. اینجاست که اولین مرحله تحلیل رقبا مطرح می شود. پیدا کردن رقبای جستجو که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید. اگر بخش‌های مختلف وب‌سایت شما بر حوزه‌های تجاری مختلف تمرکز دارد و بنابراین رقبای متعددی در سراسر صنایع وجود دارد، این اقدام بسیار مهمی است.

حدس و گمان راه درستی برای نزدیک شدن به این مرحله اولیه نیست. ممکن است فکر کنید می دانید رقبای شما چه کسانی هستند، اما دقیق ترین روش برای کشف رقبای سئوی خود، مشاهده داده ها است. از آنجا که ممکن است هزاران – یا حتی ده ها هزار – صفحه وب و کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل کنید، باید از یک پلت فرم سئوی سازمانی،  استفاده کنید.

پیدا کردن مرتبط ترین رقبای شما را با معیارهای سطح رقبا مانند “رقبای کشف کنید” و “صفحات با رتبه برتر بر اساس کلمه کلیدی” آسان می کند. از بینش‌های این ویژگی‌ها استفاده کنید تا بر رقبای جستجو بر اساس کلمات کلیدی که نظارت می‌کنید و صفحاتی که بهترین عملکرد را دارند، سرپوش بگذارید. از اینجا، می توانید مراقب رقابت خود – موجود و در حال ظهور – باشید و بفهمید محتوای آنها به چه معناست که آنها در رتبه بندی موتورهای جستجو در صدر قرار دارند.

سایت تجزیه و تحلیل رقبای سئو را با ویژگی کشف رقبا بهبود بخشید

هنگامی که بدانید رقابت واقعی سئو شما چه کسی است، می توانید تجزیه و تحلیل خود را به طور جدی شروع کنید.

چه زمانی باید تجزیه و تحلیل رقبای سئو را انجام دهید؟
عملکرد سئوی شما در یک سیلو کار نمی کند – همیشه نسبت به رقبای شما است. ایستا هم نیست. با تغییرات الگوریتم موتورهای جستجو، راه اندازی رقبای جدید، و بازاریابی دیجیتالی طرف مقابل که خستگی ناپذیر برای بهتر شدن از شما تلاش می کنند، نمی توانید در مورد سئو سایت، پای خود را از روی گاز بردارید. تجزیه و تحلیل منظم رقبای خود برای درک جایگاه شما (در مقایسه با آنها) به شما کمک می کند تا قبل از اینکه بر رتبه شما تأثیر منفی بگذارند، مناطقی را شناسایی کنید که جای پیشرفت دارند.

در اینجا برخی از فرآیندها و رویدادهای کلیدی وجود دارد که همیشه باید شاهد انجام تجزیه و تحلیل رقبای SEO باشد.

نوشتن محتوا: این اطمینان حاصل می کند که صفحه شما به هدف جستجوی کاربر به روشی بهتر و کامل تر از رقبای شما پاسخ می دهد.
محتوای برنامه‌ریزی: بررسی اینکه رقبای شما چه کاری را به خوبی انجام می‌دهند – سپس چرخش منحصر به فرد خود را روی آن قرار دهید – یک راه عالی برای به دست آوردن دیده شدن موتور جستجوی مرتبط است. همچنین می‌توانید از تجزیه و تحلیل رقبای سئو برای محاسبه میزان تلاش برای برتری از رقبا برای یک موضوع خاص استفاده کنید.
پس از افت ناگهانی رتبه: برای تعیین اینکه رقبای جستجوی شما چه کاری انجام می دهند که ناگهان از شما بالاتر می رود و چه چیزی در حال حاضر در صنعت شما کار می کند و کار نمی کند.
اگر صفحه شما در SERP ها راکد است: اگر صفحه شما راکد است و یکی از نتایج جستجوی برتر نیست، تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند به شما کمک کند شکاف ها را برای بهینه سازی پیدا کنید.
اگر SERP ها تغییر کرده اند: اگر وب سایت دیگری برای یک عبارت جستجوی خاص از شما پیشی گرفته است، باید

از تجزیه و تحلیل رقبای سئو برای کشف نقاط قوت آن استفاده کنید و سپس از آنها تقلید کنید.
تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب سئو
تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی رقیب فرآیند یافتن کلمات کلیدی ارزشمندی است که رقبای جستجوی شما رتبه بالایی برای وب سایت شما ندارند – و سپس استفاده از آن برای هدایت ترافیک آنها به صفحات وب شما.

چه کلمات کلیدی را باید در تحلیل رقبا در نظر بگیرم؟
همه کلمات کلیدی ارزش تلاش یکسان را ندارند. کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما، حجم جستجوی بالایی دارند و رتبه بندی آنها چندان دشوار نیست، جایی هستند که باید تلاش خود را متمرکز کنید.

کلمات کلیدی برتر بر اساس دامنه Site بهبود ویژگی تجزیه و تحلیل رقبای SEO

به جای حجم جستجو، روی هدف جستجو تمرکز کنید
فقط به این دلیل که یک کلمه کلیدی حجم جستجوی بالایی دارد، به این معنی نیست که رتبه بندی بالا برای آن باعث افزایش زیادی در ترافیک جستجو می شود. در عوض، توصیه می‌شود روی هدف جستجوی رضایت‌بخش تمرکز کنید – که به عنوان هدف کاربر نیز شناخته می‌شود.

هدف جستجو هدف اصلی کاربر در هنگام انجام جستجو است. این جستجو ممکن است اطلاعاتی باشد، به‌عنوان مثال، «ساعات کار کارخانه تقطیر Woodford Reserve»، معاملاتی، مانند «خرید پازل 1000 تکه‌ای» یا ناوبری، زمانی که کاربر ممکن است به جای وارد کردن URL در آدرس، «واشنگتن پست» را جستجو کند. نوار ناوبری هر نوع جستجویی که کاربر شما انجام می دهد، صفحات وب شما باید هدف جستجوی خود را با محتوای بهینه و با کیفیت بالا برآورده کنند که پاسخی ارزشمند و مرتبط به درخواست آنها ارائه می دهد.

Google وب‌سایت‌هایی را اولویت‌بندی می‌کند که تجربه کاربری مرتبط و مثبتی را ارائه می‌کنند – و این شامل تقویت نتایج جستجو می‌شود که با برآورده کردن نیازهای جستجوی کاربر، تجربه‌ای عالی برای کاربر به ارمغان می‌آورد. بنابراین، اگر بتوانید به هدف جستجوی کاربر به روشی بهتر و دقیق تر از رقبای جستجوی خود پاسخ دهید، احتمالاً محتوای شما با افزایش رتبه پاداش خواهد گرفت. و انگیزه قابل توجهی برای انجام این کار وجود دارد – تقریباً از هر 10 جستجو، یک مورد مشاهده می کند که کاربر به صفحه نتایج جستجو باز می گردد تا نتیجه دیگری را انتخاب کند. اینها کاربرانی هستند که می خواهید با بهینه سازی محتوای خود به هدف جستجوی آنها پاسخ جامع تری بدهید.

ایجاد – یا بهینه سازی – محتوای شما برای مناسب تر کردن آن برای پاسخگویی به هدف جستجوی کاربر ممکن است شامل موارد زیر باشد:
ایجاد محتوای ارزشمند که به طور واضح با هدف جستجوی کاربر مطابقت داشته باشد، نه فقط با کلمات کلیدی که استفاده می کند.
فرمت‌های محتوای متنوع‌تر و جذاب‌تر را به صفحات خود اضافه کنید، مانند راهنمای گام به گام، اینفوگرافیک یا ویدیو.
فرصت‌های جاسوسی برای انواع محتوا و پاسخ‌های از دست رفته با ویژگی «افراد همچنین می‌پرسند» Google.
بهبود محتوای موجود آنها. اگر رقیب شما لیستی از 10 مکان تاریخی برتر در ایالت شما دارد، می توانید پیشنهادات آنها را با لیست 50 سایت برتر برتر گسترش دهید.
خود را به عنوان منبع اطلاعاتی معتبرتر و قابل اعتمادتر قرار دهید. اگر در زمینه خود متخصص هستید، مطمئن شوید که خواننده شما از آن مطلع است! در نظر بگیرید که از یکی از کارشناسان موضوع خود بخواهید یک پست وبلاگی پر از نکاتی بنویسد که برای مشتریان احتمالی شما مفید باشد.

به یاد داشته باشید، هنگامی که به جای تمرکز صرفاً بر روی حجم جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر خود، بر تحقق هدف جستجوی کاربر تمرکز می کنید، ترافیک مرتبط بیشتری را به صفحه خود هدایت می کنید، رتبه های جستجو را بالاتر می برید و سرنخ های واجد شرایط بیشتری کسب خواهید کرد.

فرصت های کلمات کلیدی طولانی را در تجزیه و تحلیل رقبای کلمه کلیدی خود کاوش کنید
اگر وب سایت شما کوچکتر یا کمتر از رقبای جستجوی شما ایجاد شده باشد، چه؟ از آنجایی که 60 درصد از صفحات در رتبه 10 نتیجه برتر گوگل سه سال یا بیشتر هستند، ایده خوبی است که تمرکز خود را از رقابتی ترین کلمات کلیدی به تغییرات کلیدواژه های طولانی تر برنده تر تغییر دهید. در واقع، بیشتر جستجوهای گوگل از این نوع هستند – حدود 70٪ از کل جستجوهای وب را شامل می شود.

با توجه به اینکه 50 درصد جستجوها شامل چهار کلمه یا بیشتر هستند، ایده خوبی است که فراتر از اصول اولیه قدم بردارید. به عنوان مثال، دشواری کلمه کلیدی برای کلمات کلیدی محبوب و تک کلمه ای مانند “هدفون” زیاد است و بیش از 778,000,000 نتیجه جستجو را نشان می دهد. سعی کنید از یک عبارت خاص‌تر برای متمایز شدن از دیگران استفاده کنید، مانند «هدفون حذف‌کننده نویز»، «هدفون بی‌سیم با بودجه»، یا «هدفون برای خواب» که گزینه‌های توصیفی‌تری با رقابت جستجوی کمتری هستند.

شناسایی تغییرات کلیدواژه دم بلند می تواند بی پایان به نظر برسد. خوشبختانه، انجام تجزیه و تحلیل رقبای سئو با ابزار سئو، بسیاری از زمینه ها را برای شما انجام می دهد. اطمینان حاصل کنید که رقبای خود را نه فقط برای t

محبوب‌ترین و کوتاه‌ترین کلمات کلیدی است که برای آنها رقابت می‌کنند، اما همچنین برای کلمات کلیدی طولانی‌تر و خاص‌ترشان رقابت می‌کنند. در حالی که حجم جستجو برای تغییرات دم بلند کمتر است، آنها معمولاً ترافیک خاص و مرتبط تری را به وب سایت شما هدایت می کنند و معمولاً به تلاش کمتری برای رتبه بندی نیاز دارند.

مراقب لیست های پولی رقبای SEO خود باشید
در حالی که جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی اغلب به عنوان نهادهای جداگانه در نظر گرفته می‌شوند، بررسی کلمات کلیدی PPC رقبا می‌تواند بینش بسیار مفیدی در مورد اینکه کدام کلمات کلیدی را ارزشمند می‌دانند و حتی کدام یک از آنها سودآور هستند، به شما بدهد.

اگر رقبای جستجوی شما مایل به پرداخت هزینه هستند تا در بخش فهرست‌های PPC نتایج جستجو ظاهر شوند، می‌توان نتیجه گرفت که برای این کلمه کلیدی – و ترافیکی که ایجاد می‌کند – ارزش زیادی قائل هستند. آنچه شما به طور خاص به دنبال آن هستید کلمات کلیدی کم مشکل و با تبدیل بالا هستند.

بر رتبه بندی کلمات کلیدی خود نظارت داشته باشید
انجام این اقدامات تجزیه و تحلیل رقبای سئو فقط شروع است و همانطور که می دانیم سئو یک بازی طولانی است. با گذشت زمان، رتبه‌بندی کاهش می‌یابد، بنابراین مهم است که به طور مداوم بر رتبه‌بندی‌های خود – و رتبه‌بندی رقابت‌های جستجوی خود – برای کلمات کلیدی مورد نظر خود نظارت کنید.

با این حال، با وجود صدها یا حتی هزاران کلمه کلیدی برای ماندن در بالای آنها، نظارت دستی استفاده خوبی از منابع نیست. با استفاده از ابزار نظارت خودکار کلمات کلیدی به جای آن، با آخرین رتبه بندی موتورهای جستجو به روز باشید. نظارت منظم و خودکار به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از اینکه ترافیک جستجوی شما کاهش یابد، نوسانات رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها را شناسایی کرده و به سرعت به آن واکنش نشان دهید. در عین حال، می‌توانید عملکرد تلاش‌های بهینه‌سازی خود را در مورد کلمات کلیدی اندازه‌گیری کنید و به راحتی موفقیت استراتژی SEO خود را به مدیریت نشان دهید.

 

تحلیل محتوای سئوی رقیب
کلمات کلیدی بدون شک بخش مهمی از هر تحلیل رقیب سئو هستند. اما ارزیابی شما با آنها شروع و ختم نمی شود. همچنین باید با الهام گرفتن از محتوای با بهترین عملکرد رقبا، سئوی خود را تقویت کنید.

ایده این است که محبوب ترین محتوای رقبای خود را کشف کنید – و سپس از آن برای بهبود محتوای خود استفاده کنید. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود، همانطور که می دانید این صفحات در رتبه بندی SERP ها قرار می گیرند و به طور موثر ترافیک را به وب سایت خود هدایت می کنند. انعکاس – و سپس رقابت – رویکرد آنها به شما کمک می کند تا بیشتر با هدف جستجوی کاربر مطابقت داشته باشید و تجربه محتوای بهتری را برای کاربرانی که در صفحات وب شما قرار می گیرند ارائه دهید. در درازمدت، این می تواند باعث شود که محتوای شما در SERP ها از محتوای آنها جهش کند.

هنگامی که مشخص کردید با چه محتوایی رقابت می کنید، دو روش کلیدی وجود دارد که می توانید از آنها برای بالاتر بردن رتبه آنها استفاده کنید.

مکان یابی و پر کردن شکاف های محتوا: این روش شامل شناسایی و بهره برداری از نقاط ضعف در محتوای رقبای شما است. به عنوان مثال، اگر آنها فقط محتوا را در یک نوع قالب ارائه می کنند، ممکن است آن را به یک قالب محتوای محبوب تر پیکربندی کنید.
تکنیک «آسمان‌خراش»: این روش ساده‌تر است اما نیاز به کار بیشتری دارد. این حول محور استفاده از محتوای رقبای شما به عنوان مبنایی برای ایجاد یک محتوای مشابه – اما برتر – می چرخد. از آنجا، موضوع نزدیک شدن به وب‌سایت‌هایی است که به محتوای رقیب پیوند می‌دهند و از آن‌ها می‌خواهیم پیوند خود را به محتوای پیشرفته‌تر خودتان به‌روزرسانی کنند.
عناصر محتوایی که باید هنگام بهینه سازی محتوای خود برای پیشی گرفتن از رقبا در یک موضوع خاص به آنها توجه زیادی داشته باشید عبارتند از:

فرمت محتوا
عناوین
قرار دادن کلمات کلیدی در صفحه وب
عناوین متا و توضیحات متا
تعداد کلمه. مطالعات نشان می‌دهد که نتایج جستجوی ارگانیک که در صفحه اول گوگل رتبه‌بندی می‌شوند، به طور متوسط ​​شامل ۱۴۴۷ کلمه هستند.
خوانایی محتوا
ساختار صفحه، به عنوان مثال، معماری اطلاعات و سرفصل ها
استفاده از تصاویر، ویدیوها و سایر فایل های رسانه ای پشتیبانی کننده
فرمت پاسخ به سوال آیا از نقاط گلوله استفاده می کنند؟ اینفوگرافیک؟ پرسش و پاسخ؟
وجود داده های ساخت یافته
فراوانی انتشار
تجزیه و تحلیل پروفایل بک لینک رقیب
در حالی که محتوا به عنوان یک فاکتور اصلی رتبه بندی باقی می ماند، به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا و معتبر بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی موفق سئو است. بک لینک ها – که به عنوان لینک های ورودی نیز شناخته می شوند – لینک هایی در وب سایت های دیگر هستند که به سایت شما اشاره می کنند. موتورهای جستجو از بک لینک ها برای تشخیص میزان قابل اعتماد بودن یک سایت استفاده می کنند. هرچه سایت شما مهم تر و قابل اعتمادتر باشد، رتبه شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود و معمولاً ترافیک ارگانیک بیشتری دریافت می کند. علیرغم اهمیت آنها، مطالعات نشان می دهد که 66 درصد از صفحات وب به هیچ وجه بک لینک ندارند.

بک لینک ها همچنان یکی از سه فاکتور برتر رتبه بندی گوگل هستند. این بدان معناست که اگر رقبای شما لیست قوی تری از بک لینک ها نسبت به شما داشته باشند، برای برتری از آنها تلاش خواهید کرد. بنابراین تقویت نمایه بک لینک های خود یکی از اولویت های اصلی وب سایت شما است. به طور مفید، تحقیق در مورد بک لینک های موجود رقبای شما می تواند این روند را کوتاه کند و به شما کمک کند استراتژی بک لینک خود را ارتقا دهید. گاهی اوقات به آن تحلیل شکاف لینک سئو می گویند.

کشف کنید که رقبای شما از کدام وب سایت های صنعتی مرتبط و با کیفیت بالا بک لینک دریافت می کنند و سپس یک استراتژی برنده برای پر کردن این شکاف ایجاد کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که همه پیوندها یکسان در نظر گرفته نمی شوند. بک لینک های بد در واقع می توانند به عملکرد SEO شما آسیب بزنند، بنابراین ضروری است که حضور آنها را به حداقل برسانید.

 

راه های خوب برای رسیدن به رقابت و تقویت نمایه بک لینک عبارتند از:

نظارت بر رقبای خود برای فعالیت لینک سازی مداوم و تهاجمی، بنابراین می توانید با رویکرد آنها مطابقت داشته باشید و محتوای مشابه – اما بهتر – بسازید.
ایجاد پیوندهای معتبر به صفحه خود با انتشار فعالانه محتوای برتر خود – مانند استفاده از تکنیک Skyscraper که در بخش تجزیه و تحلیل محتوا این مقاله توضیح داده شده است. به دامنه هایی که به تعدادی از رقبای شما پیوند داده شده اند، توجه زیادی داشته باشید. این سایت‌ها می‌توانند یک هدف عالی برای ربودن میوه‌های بک لینک‌های کم آویزان باشند.
ادعای ذکر نام های بدون پیوند به نام تجاری خود از طریق تماس با مدیران سایت برای درج پیوند به وب سایت شما.
اطمینان از اینکه بک لینک های جدید به وب سایت شما به مرتبط ترین محتوای وب سایت شما پیوند می خورد – نه فقط یک صفحه اصلی یا صفحه تماس با ما.
تجزیه و تحلیل رقبای فنی سئو
کلمات کلیدی، محتوا و سئوی فنی سه عنصر اصلی هر فرآیند تحلیل رقبای سئو هستند. کلمات کلیدی و محتوا قبلاً پوشش داده شده است، بنابراین اکنون زمان آن است که توجه خود را به حسابرسی فنی SEO معطوف کنید. اساساً، این به این معنی است که جزئیات فنی سایت خود را در مقایسه با رقبای خود بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شکاف های فنی سئو را که می تواند باعث کاهش رتبه شما شود را برطرف کنید.

عناصر کلیدی فنی سئو که می خواهید رقبای خود را برای آن تجزیه و تحلیل کنید عبارتند از:

پیوند داخلی: پیوندهای داخلی به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات یک سایت را پیدا کرده، فهرست‌بندی کنند و از آن‌ها معنا پیدا کنند. بهترین روش گوگل برای استفاده از متن لنگر قابل تشخیص و توصیفی برای پیوندهای داخلی است. یک ساختار پیوند داخلی قوی به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را بهتر هدایت کنند. همچنین توصیه می شود به صفحات مهمی که می خواهید در سایت خود رتبه بندی کنید، پیوند دهید تا به آن صفحه اعتبار بیشتری برای پیوند بدهید.
ساختار وب‌سایت: ساختار سایت هم بر تجربه کاربر و هم اینکه چگونه موتورهای جستجو به راحتی می‌توانند آن را خزیده شوند، تأثیر می‌گذارد. یک سایت خوب باید ساختار ساده و تمیزی داشته باشد که امکان خزیدن بدون مانع و آسان را فراهم کند. همچنین بررسی عمق صفحات هدف کلیدی شما در معماری سایت مفید است. در حالت ایده آل، یک صفحه مهم نباید بیش از چهار کلیک با صفحه اصلی فاصله داشته باشد.
سرعت صفحه: با به‌روزرسانی Google Page Experience در ماه مه 2021، سرعت سایت به یک عامل رتبه‌بندی مهم‌تر تبدیل می‌شود. بارگذاری صفحات شما نباید بیش از سه ثانیه طول بکشد – 47٪ از بازدیدکنندگان انتظار دارند که در عرض دو ثانیه بارگذاری شوند.
گواهینامه های SSL: آیا وب سایت از HTTPS محافظت می شود؟ موتورهای جستجو تاکید زیادی بر ارائه یک تجربه مرور ایمن برای کاربران خود دارند. داشتن رمزگذاری ایمن HTTPS یک عامل رتبه بندی گوگل است و از چسباندن برچسب “غیر ایمن” به وب سایت در کنار نام خود در نتایج جستجو جلوگیری می کند.
سازگاری با موبایل: سایت چقدر برای مرور یکپارچه موبایل بهینه شده است؟ با رویکرد نمایه سازی موبایل اول گوگل و بیش از نیمی (58٪) از تمام جستجوهای گوگل که اکنون با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود، هر کسب و کاری که در مورد آنلاین بودن جدی است باید مطمئن شود که صفحات آن به اندازه کافی سازگار با موبایل هستند.

 

رتبه بندی کلمات کلیدی رقبای خود را زیر نظر داشته باشید
کلمات کلیدی جدید را با ویژگی پیشنهادات کلمات کلیدی کشف کنید
کلمات کلیدی را که قبلاً برای آنها رتبه بندی کرده اید در ویژگی کشف کلمه کلیدی پیدا کنید
کنسول جستجوی گوگل خود را به این ابزار ملحق کنید تا درک وسیع تری از کلمات کلیدی که در طول زمان ترافیک شما را به وب سایت شما هدایت می کنند به دست آورید.
رتبه های برتر خود را در هر کلمه کلیدی و کلمات کلیدی برتر در هر دامنه را شناسایی کنید
در بالای پروفایل بک لینک خود بمانید و فرصت های ایجاد لینک را با ویژگی بک لینک شناسایی کنید
برنامه های فعالیت قابل تنظیمی ایجاد کنید که منحصر به نیازهای جستجوی وب سایت شما هستند. شما حتی می توانید تجزیه و تحلیل سئوی رقبا را در ردیابی پیشرفت و KPI خود بگنجانید