تولید سرنخ فروش یا lead generation – فواید و استراتژی های موفق

lead-generation-image-01

تولید سرنخ فروش یا lead generation

فواید و استراتژی های موفق

تولید سرنخ ( تولید لید یا به انگلیسی lead generation )  یک گام مهم در فرآیند بازاریابی است، اما مهمتر از آن، باعث رشد اساسی کسب و کارها می شود

در واقع، مطالعات  نشان داد که شرکت‌هایی با شیوه‌های تولید سرنخ مناسب حداقل 133 درصد درآمد بیشتری نسبت به شرکت‌هایی که تکنیک‌های خوبی ندارند به دست آورده‌اند.

و در حالی که صاحبان مشاغل از سازمان‌های بزرگ و کوچک، و همچنین بازاریابان در تمام مراحل شغلی خود، می‌گویند که نقش کلیدی تولید لید lead generation در افزایش سود نهایی را درک می‌کنند، آنها همچنین می‌گویند که این یکی از بزرگترین چالش‌های مداوم آنهاست.

ما برای کمک اینجا هستیم. در این راهنما، ما ملاحظات کلیدی را که باید در هنگام توسعه استراتژی تولید سرنخ  lead generation در نظر داشته باشید، پوشش خواهیم داد. ما همچنین تکنیک‌های مختلف برای ایجاد سرنخ یا لید  آنلاین را بررسی خواهیم کرد. و روش‌های تولید سرنخ کسب‌وکار به کسب‌وکار (B2B) را بررسی می‌کنیم، مفهوم امتیازدهی سرنخ را بررسی می‌کنیم و در مورد چگونگی اندازه‌گیری و بهینه‌سازی کمپین‌های تولید سرنخ بحث خواهیم کرد.

در اصل، ما شما را برای استفاده از تولید سرنخ برای شروع به دستیابی به نتایج بازاریابی و تجاری که می‌خواهید ببینید، آماده می‌کنیم.

 

تولید سرنخ  فروش یا lead generation چیست؟

لید به معنای کاربر یا افرادی به کار می‌رود که به هر شکل ممکن با برند، محصولات و خدمات ما آشنا شده و ترغیب می‌شوند که به ما سر بزنند تا ارتباط‌مان شکل بگیرد یا اطلاعات بیشتری کسب کنند. در واقع لیدها قرار است از ما خرید کنند و یا کاری که ما از آنها انتظار داریم را انجام بدهند .

در واقع لید یا سرنخ، مخاطبانی هستند که شانس فروش محصولات و خدمات‌مان را به آنها داریم و می‌توانیم آنها را تشویق کنیم تا به مشتری  تبدیل شوند.

البته این امکان وجود دارد که در موارد دیگر لید با مفهوم متفاوت‌تری به کار رود. به عنوان مثال در مقاله، لید بعد از تیتر اصلی می‌آید و درواقع به آن پاراگراف قلاب می‌گویند که قرار است خیلی خلاصه بگوید این مطلب به چه چیزی می‌پردازد

ممکن است هزاران مشتری بالقوه وجود داشته باشند که از برند شما آگاه باشند، اما تا زمانی که به نوعی با شما در ارتباط نباشند، برای شرکت شما غریبه می مانند. چگونه چنین افراد یا سرنخ های فروش  را جذب می‌کنید و علاقه‌شان را جلب می‌کنید تا خودشان و در حالت ایده‌آل آدرس ایمیل یا شماره تلفن‌شان را به  شما معرفی کنند ؟ از طریق تولید سرنخ

به عبارت ساده، تولید سرنخ فرآیند تبدیل غریبه‌ها – مشتریان بالقوه‌ای که علاقه‌شان را به آنچه ارائه می‌دهید نشان داده‌اند – به سرنخ و شروع آنها در سفر تبدیل شدن به مشتری است.

به هر حال، اگر علاقه مشتری بالقوه را به خود جلب نکرده باشید و نحوه برقراری ارتباط و شناسایی آنها را نفهمیده اید، کسی را نخواهید داشت که تلاش های بازاریابی خود را هدف قرار دهید – کسی را برای خرید تشویق نکنید. به همین دلیل مهم است که شیوه های تولید سرنخ خود را به خوبی مدیریت کنید.

 

به صورت ساده : در صورتی که  بتوانید با روش های مختلف کاری کنید که اشخاص نسبت به برند، محصولات و خدمات شما آگاه شده و اشتیاق و علاقه نسبی خود را نشان دهند و تمایل داشته باشند که بیشتر از شما بدانند، به این کار تولید لید یا سرنخ گفته می‌شود.

 

علیرغم مزایای  تجاری جذب لید، انجام آن ممکن است با چالش همراه باشد ، به خصوص اگر قبلاً هرگز از این روش بازاریابی استفاده نکرده باشید اما ارزش یادگیری دارد. لید جنریشن می تواند به شما کمک کند تا مشتری بیشتری پیدا کنید و تجارت خود را در کل چرخه فروش ، به ویژه هنگام انجام بازاریابی اینترنتی ، رشد و توسعه دهید.

 

استراتژی های تولید لید:

ملاحظات کلیدی و آهنرباهای لید موثر

اگر تولید سرنخ فرآیند تبدیل افراد غریبه به سرنخ باشد، استراتژی تولید سرنخ به رویکردی که برای پشتیبانی و بهینه‌سازی این فرآیند استفاده می‌کنید اشاره دارد. اساساً، این یک برنامه عمل برای جذب و جذب سرنخ است.

به طور طبیعی، تعدادی از مفاهیم وجود دارد که باید درک کنید و طیف وسیعی از تصمیمات را در هنگام ساختن یک استراتژی تولید سرنخ موثر اتخاذ کنید. در این بخش، ما تعاریف کلیدی را پوشش می‌دهیم و عوامل مهمی را که باید قبل از شروع اجرای تاکتیک‌های خاص در نظر بگیرید، بیان می‌کنیم.

Lead-generation-strategies
Lead-generation-strategies

 

https://www.jotform.com/lead-generation/