رفع مشکلات وردپرس در کوتاهترین زمان

اگر سایت وردپرس شما با مشکلی برخورد کرده است و سایت بالا نمی آید، یا سایت کند شده و یا هک شده است و یا هر مشکل دیگری دارید ، تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکلات سایت وردپرس را حل کنیم.

توجه کنید که قطعی سایت یا هک سایت به شدت به اعتبار برند شما و سئو سایت آسیب می زند.

تلفن تماس: 02188193691

همراه: 09123079967

 

وردپرس یک برنامه  قدرتمند است. با این حال، هر از گاهی با مشکلات فنی مواجه خواهید شد. این خطاهای وردپرس می تواند خسته کننده باشد و زمان ارزشمندی را از شما بگیرد.
خوشبختانه ما می توانیم در کوتاه ترین زمان تمامی مشکلات را حل کرده و راهکارهای مناسبی را برای جلوگیری از مشکلات احتمالی به شما داشته باشیم .
لینک مرتبط: خدمات وردپرس

برخی مشکلات سایت وردپرس

در این بخش ما راهنمایی مختصری را برای آشنایی شما ذکر می کنیم. توجه داشته باشید اگر تجربه کمی دارید و یا کاری را می خواهید انجام بدهید که دقیقا نمی دانید نتیجه آن چه خواهد بود، حتما با ما تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کنید.
قبل از هر اقدامی از هاست و ورپرس خود پشتیبان یا BACKUP تهیه کنید و بعد کارهای لازم دیگر را برای رفع مشکلات انجام بدهید.

1. صفحه سفید ( The white screen of death)

صفحه سفید مرگ دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: صفحه ای خالی و بی خاصیت. گاهی ممکن است پیغام خطا نشان دهد:

نمونه ای از صفحه سفید مرگ احتمالی، یک خطای رایج وردپرس.
دو مقصر رایج در پشت این موضوع وجود دارد: پلاگین ها و تم ها. اینها ممکن است باعث مشکلات سازگاری شود که مانع از دسترسی شما به سایت شما شود.

با این حال، تعدادی از دلایل احتمالی دیگر نیز وجود دارد. برای لیست کامل ریشه‌های بالقوه و راه‌حل‌های مفید.

2. خطای 400

400 خطا به اشکال مختلف، از 400 تا 499 وجود دارد. با این حال، همه آنها خطاهای مشتری HTTP هستند. به این ترتیب، معمولاً می توان آنها را به یک مشکل ارتباطی با سرور شما ردیابی کرد:

یک قالب 404 صفحه ای غیر سفارشی.
کدهای خطای کلاینت های مختلف، رفع های متفاوتی دارند. برخی از کدهای فردی، مانند خطای 401 و خطای ممنوعه 403، چندین راه حل ممکن دارند. ما همچنین یک راهنمای گردآوری کرده‌ایم تا به شما در رفع خطای بسیار رایج 404 not found کمک کند.

3. خطای سرور داخلی (Internal server error)

این 500 خطا می توانند نسبتاً گیج کننده باشند. به ندرت اطلاعاتی غیر از عنوان به شما داده می شود: تنها چیزی که می دانید این است که سرور شما از کار افتاده است.

به دلیل این عدم وضوح، خطای سرور داخلی معمولاً نیاز به کمی عیب یابی دارد. با این حال، خبر خوب این است که شما معمولاً می توانید آن را با چند مرحله هدفمند برطرف کنید.

4. خطای محدودیت حافظه

خطاهای محدودیت حافظه را می توان در ارائه دهنده هاست شما ردیابی کرد. بسته به برنامه شما، معمولاً مقدار مشخصی از حافظه سرور به شما اختصاص داده می شود. اگر از این حد تجاوز کنید، این خطا را خواهید دید.

سریع‌ترین راه‌حل افزایش محدودیت حافظه PHP است،  با این حال، اگر دائماً با این خطای محدودیت حافظه مواجه هستید، ممکن است بخواهید برنامه میزبانی خود را ارتقا دهید.

5. خطا در برقراری اتصال پایگاه داده

سایت وردپرس شما باید با پایگاه داده MySQL متصل شود تا به درستی کار کند. با این حال، اگر در طول آن فرآیند مشکلی پیش بیاید، احتمالاً این پیام را خواهید دید:

مثالی از خطای ایجاد خطای اتصال پایگاه داده.
کاربران شما نمی توانند محتوای شما را مشاهده کنند، و شما نمی توانید به داشبورد خود دسترسی داشته باشید. خوشبختانه رفع این مشکل نسبتاً آسان است. با بررسی اعتبار پایگاه داده خود شروع کنید. اگر آنها به درستی تنظیم شده اند، می توانید این مراحل را برای رفع خطای اتصال پایگاه داده نیز امتحان کنید.

 

6. بیش از حداکثر اندازه فایل آپلود

سایت وردپرس شما محدودیت آپلود منحصر به فردی دارد که توسط چندین عامل تعیین می شود. اگر بخواهید فایلی را بارگذاری کنید که بیش از این حد مجاز باشد، با یک پیام خطا مواجه خواهید شد. با رفتن به Media → Add New می توانید محدودیت خود را مشاهده کنید:

نمونه ای از حداکثر محدودیت آپلود. بیش از این می تواند یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس را ایجاد کند.
با ویرایش فایل php.ini می توانید حجم آپلود خود را افزایش دهید. با این حال، این برای همه برنامه های میزبانی کار نخواهد کرد. به این ترتیب، توصیه می کنیم با ارائه دهنده هاست خود صحبت کنید یا به جای آن به سادگی تصاویر خود را فشرده کنید.

7. بیش از حداکثر زمان اجرا

هنگامی که سایت شما داده ها را پردازش می کند، معمولاً این کار را با حداکثر محدودیت زمانی انجام می دهد. اگر نتواند پردازش را در این حد به پایان برساند، زمان آن تمام می‌شود و فرآیند را کامل نمی‌کند.

8. ارتقاء خودکار ناموفق

به‌روزرسانی‌های خودکار می‌تواند راهی ساده برای اجرای سایت وردپرس شما بر اساس آخرین فناوری باشد. با این حال، این فرآیند ممکن است با شکست مواجه شود و منجر به از کار افتادن وب سایت شود.

اگر این اتفاق افتاد، بهترین راه حل این است که سایت خود را به صورت دستی به روز کنید. همچنین ممکن است بخواهید چند قدم بردارید تا مطمئن شوید که وردپرس را ایمن ارتقا می دهید.

9. نوشتن فایل روی دیسک انجام نشد

احتمالاً پس از تلاش برای آپلود فایل های رسانه ای، خطای «آپلود: نوشتن فایل روی دیسک انجام نشد» را مشاهده کنید. اگر سایتی با عکس های سنگین اجرا کنید، این می تواند آزاردهنده باشد.

به طور کلی دو علت اصلی وجود دارد:

مجوزهای فایل نادرست
یک خطای سرور
می توانید با اطمینان از اینکه مجوزهای فایل شما به درستی تنظیم شده است شروع کنید. اگر کار نکرد، با میزبان خود تماس بگیرید.

10. زمان اتصال تمام شد

محدودیت های سرور یک واقعیت تاسف بار در راه اندازی یک وب سایت است. اگر فشار زیادی به سرور خود وارد کنید، ممکن است با خطای زمان اتصال مواجه شوید. این به ویژه برای برنامه های میزبانی مشترک رایج است:

مثال خطای اتصال به پایان رسید.
یک راه حل این است که همه افزونه ها را غیرفعال کنید. سپس، آنها را یکی یکی دوباره فعال کنید تا زمانی که برنامه پر منابع را پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید به یک تم پیش فرض وردپرس تغییر دهید، اگرچه تم های با کیفیت نباید باعث این مشکل شوند. در نهایت، می توانید محدودیت حافظه خود را افزایش دهید.

11. خطای اتصال امن

یک خطای اتصال امن زمانی رخ می دهد که سرور شما به درستی پیکربندی نشده باشد.

سایت ما قادر به اتصال به WordPress.org نیست. این می تواند شما را از به روز رسانی فایل های اصلی خود باز دارد.

متاسفانه، هیچ راه حلی برای این خطاهای وردپرس وجود ندارد. گاهی اوقات، شما فقط باید چند دقیقه صبر کنید و خود به خود از بین می رود. اگر خود به خود حل نشد، می توانید مستقیماً با میزبان خود تماس بگیرید.

12. در حالت نگهداری گیر کرده است

به روز رسانی نرم افزار اصلی بخش مهمی از اجرای یک سایت امن است. برای انجام این کار، وردپرس یک فایل .maintenance نصب می کند. پس از به روز رسانی، فایل معمولا حذف می شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است این اشتباه پیش برود و منجر به گیر افتادن سایت شما در حالت نگهداری شود:

از بین نرفتن حالت نگهداری برنامه ریزی شده می تواند یکی از ساده ترین خطاهای وردپرس باشد.
خوشبختانه راه حل ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک سرویس گیرنده FTP برای اتصال به سرور سایت خود استفاده کنید. سپس، فایل .maintenance را در پوشه ریشه خود پیدا کرده و آن را حذف کنید. به محض حذف فایل، سایت شما باید به حالت عادی برگردد.

13. خطای Cloudflare 521

Cloudflare یک سرویس امنیتی قدرتمند است که می تواند سرعت سایت شما را نیز افزایش دهد. با این حال، سرویس Cloudflare ممکن است گاهی اوقات نتواند به سرور شما متصل شود. این منجر به خطای 521 می شود.

برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که سرور شما فعال است. سپس، بررسی کنید که آیا فایروال شما محدوده IP Cloudflare را مسدود می کند یا خیر. علاوه بر این، همیشه می توانید برای کمک با میزبان خود تماس بگیرید.

14. تصاویر کار نمی کنند

گاهی اوقات، تصاویر وردپرس نمایش داده نمی شوند. اگر کتابخانه رسانه شما چیزی شبیه این به نظر می رسد، احتمالاً با فایل های رسانه ای شکسته سر و کار دارید:

نمونه ای از تصاویری که به درستی نمایش داده نمی شوند و ممکن است خراب شده باشند.
این ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از عوامل مخرب گرفته تا خطاهای سرور. اگر اخیراً افزونه‌ای را اضافه یا به‌روزرسانی کرده‌اید، سعی کنید آن را غیرفعال کنید تا متوجه شوید که آیا مقصر است یا خیر.

این مشکل همچنین ممکن است ناشی از مجوزهای فایل نادرست باشد. بنابراین، توصیه می‌کنیم مجوز آپلود خود را به 755 تغییر دهید. اگر با این کار، تصاویر شما برطرف نشد، یک بررسی امنیتی انجام دهید و برای کمک با ارائه‌دهنده هاست خود تماس بگیرید.

15. نوع فایل یا دسترسی به صفحه مجاز نیست

برخی از انواع فایل به دلایل امنیتی توسط وردپرس مجاز نیستند. در بیشتر موارد، این امر مانع از دسترسی غیرمجاز هکرها به داده های شما می شود. با این وجود، این همچنین می تواند از آپلود فایل های بی ضرر توسط کاربران جلوگیری کند.

برای پیکربندی سایت خود برای اجازه دادن به انواع فایل های اضافی، می توانید از یک افزونه رایگان مانند انواع آپلود فایل استفاده کنید.

16. خطاهای نحوی وردپرس

خطاهای نحوی زمانی رخ می دهد که مشکلی در ساختار کد شما پیش بیاید. بعید است که این اتفاق به طور خود به خودی رخ دهد. به احتمال زیاد، در یکی از این دو موقعیت اتفاق می افتد:

شما اخیراً کد سفارشی را به سایت خود اضافه کرده اید که شامل یک خطای نحوی است، شاید به طور تصادفی اشتباه تایپی داشته باشید.
شما یک پلاگین یا تم جدید نصب کرده اید که یک خطای نحوی ایجاد کرده است.
به طور معمول، خطای نحوی فایل/خط دقیقی را مشخص می‌کند که باعث ایجاد مشکلات می‌شود، که می‌توانید از آن برای عیب‌یابی مشکل استفاده کنید. اگر قادر به تشخیص آن نیستید، اولین قدم خوب این است که تغییرات اخیر کد یا افزونه ها/موضوعات جدید را برگردانید.

همچنین می توانید حالت اشکال زدایی وردپرس را برای کمک به ردیابی مشکل روشن کنید.

17. خطاهای SSL

گواهی SSL یک راه ساده و موثر برای ایمن نگه داشتن سایت شما است. در واقع، اکثر هاست های با کیفیت حتی آنها را به صورت رایگان ارائه می کنند. با این حال، این فرآیند می تواند پیچیده باشد و گاهی اوقات ممکن است منجر به چند خطای مختلف وردپرس شود.

بهترین راه برای جلوگیری از آنها این است که گواهینامه خود را در اولین بار به درستی تنظیم کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از ابزار نصب کننده گواهی SSL داخلی میزبان خود انجام دهید، که اکثر هاست ها ارائه می دهند. فراتر از آن:

مطمئن شوید که سایت وردپرس خود را برای استفاده از HTTPS به درستی پیکربندی کرده اید.
اگر میزبان شما این کار را برای شما انجام نمی دهد، مطمئن شوید که گواهی SSL خود را تمدید کنید (البته اکثر هاست ها این کار را به صورت خودکار انجام می دهند).
اگر هنوز با گواهینامه SSL میزبان خود با مشکل مواجه هستید، با خدمات مشتری تماس بگیرید.

18. پایگاه داده خراب

اگر فایلی خراب شده باشد، سایت وردپرس شما قادر به استفاده از آن نخواهد بود. این می تواند منجر به خطای “خطا در ایجاد اتصال به پایگاه داده” یا اشکالات دیگر شود.

ساده ترین راه برای حل این مشکل، بازیابی نسخه پشتیبان از سایت شما است. پس از آن، سایت شما باید به طور معمول کار کند. همچنین می توانید فایل wp-config.php خود را باز کنید و کد زیر را به پایین اضافه کنید:

«WP_ALLOW_REPAIR»، درست است
پس از اینکه وردپرس این کد را پردازش کرد، سایت شما باید به حالت عادی بازگردد.

19. پوشه مقصد از قبل وجود دارد

هنگام نصب یک افزونه یا طرح زمینه، ممکن است با خطای «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد» مواجه شوید. نصب ناموفق خواهد بود و پیامی مشابه این را خواهید دید:

خطای وردپرس پوشه مقصد.
این معمولاً به این معنی است که شما قبلاً برنامه را نصب کرده اید. حتی اگر قبلاً آن را حذف کرده باشید، گاهی اوقات پوشه در سایت شما باقی می ماند و باعث ایجاد خطا می شود.

برای حل این مشکل، از سرویس گیرنده FTP خود برای باز کردن پوشه wp-content خود استفاده کنید. سپس، پوشه ای را با نام برنامه پیدا کنید، آن را حذف کنید و دوباره اقدام به نصب کنید.

، وردپرس به شما این امکان را می دهد که تم یا افزونه را حتی اگر قبلاً وجود داشته باشد دوباره نصب کنید. این بدان معناست که معمولاً فقط در صورتی این مشکل را مشاهده خواهید کرد که از نسخه قدیمی وردپرس استفاده می کنید (در این صورت توصیه می کنیم به روز رسانی کنید).

20. صفحه مدیریت شما قفل شده است

قفل شدن از صفحه مدیریت شما می تواند باعث ناامیدی نهایی شود. بدون این دسترسی، نمی توانید کار زیادی با وب سایت خود انجام دهید.

متأسفانه، این یکی از آن خطاهای وردپرس است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است به سادگی یک اشتباه تایپی در رمز عبور شما یا به پیچیدگی مشکل فایل htaccess. شما باشد.

علیرغم همه دلایل احتمالی، رفع دسترسی سرپرست شما نیازی به سختی ندارد. به جای آن می توانید راهنمای کامل عیب یابی ما را دنبال کنید.

همچنین می توانید به صورت دستی رمز عبور مدیریت خود را تغییر دهید یا یک کاربر جدید از طریق phpMyAdmin ایجاد کنید.