لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی یعنی شما از یک صفحه سایت خود به صفحه دیگر سایت خودتان لینک بدهید، کاربر با کلیک روی این لینک به صفحه جدید وارد می شود. لینک داخلی بر سئو تاثیر مثبت دارد. لینک های داخلی، لینک هایی است که شما در سایت خودتان به سایت خودتان ایجاد می کنید. ما می توانیم از سایت خود به سایت های دیگر لینک بدهیم که آن نیز مهم می باشد و بر سئو ما تاثیر می گذارد.

ما لینک های مهم دیگری در سئو داریم که به آنها بک لینک گفته می شود که اعتبار سایت و صفحات سایت را افزایش می دهد و بر افزایش ترافیک و رنک سئو تاثیر گذار است. گرفتن بکلینک همیشه هم مطلوب نیست، بکلینکها بای معتبر و مرتبط باشد. بخشی از سئو سئو خارجی است که مربوط به فعالیت های مرتبط شما برای سئو است که خارج از سایت می باشد. سئو خارجی به گرفتن بک لینک ، فعالیت در صفحات اجتماعی و … مربوط می باشد.

لینک های داخلی چیست؟

پیوندهای داخلی، هایپرلینک هایی هستند که به همان دامنه ای که پیوند در آن وجود دارد (منبع) به (هدف) اشاره می کنند. به زبان ساده، پیوند داخلی پیوندی است که به صفحه دیگری در همان وب سایت اشاره می کند.

نمونه کد

<a href=”http://www.same-domain.com/” title=”Text کلمه کلیدی”>متن کلمه کلیدی</a>

فرمت بهینه
از کلمات کلیدی توصیفی در متن لنگر استفاده کنید که حسی از موضوع یا کلمات کلیدی که صفحه منبع سعی در هدف قرار دادن آن دارد را ارائه می دهد.

لینک های داخلی لینک هایی هستند که از یک صفحه در یک دامنه به صفحه دیگری در همان دامنه می روند. آنها معمولا در ناوبری اصلی استفاده می شوند.

این نوع پیوندها به سه دلیل مفید هستند:

  • آنها به کاربران اجازه می دهند تا در یک وب سایت حرکت کنند.
  • آنها به ایجاد سلسله مراتب اطلاعات برای وب سایت داده شده کمک می کنند.
  • آنها به گسترش ارزش لینک (قدرت رتبه بندی) در اطراف وب سایت ها کمک می کنند.

 

بهترین تمرین سئو

پیوندهای داخلی برای ایجاد معماری سایت و گسترش ارزش لینک بسیار مفید هستند (URLها نیز ضروری هستند). به همین دلیل، این بخش در مورد ساخت یک معماری سایت سازگار با سئو با لینک های داخلی است.

در یک صفحه جداگانه، موتورهای جستجو باید محتوا را ببینند تا صفحات را در شاخص های عظیم مبتنی بر کلمه کلیدی خود فهرست کنند. آنها همچنین باید به یک ساختار پیوند خزیدنی دسترسی داشته باشند – ساختاری که به عنکبوت‌ها اجازه می‌دهد مسیرهای یک وب‌سایت را مرور کنند – تا همه صفحات یک وب‌سایت را پیدا کنند. صدها هزار سایت این اشتباه مهم را مرتکب می شوند که ناوبری لینک اصلی خود را پنهان یا دفن می کنند به روشی که موتورهای جستجو نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند. این مانع از توانایی آنها برای دریافت صفحات فهرست شده در شاخص های موتورهای جستجو می شود.

 

در مثال بالا، عنکبوت رنگارنگ گوگل به صفحه “A” رسیده است و پیوندهای داخلی صفحات “B” و “E” را می بیند. هر چقدر هم که صفحات C و D برای سایت مهم باشند، عنکبوت راهی برای دسترسی به آنها ندارد – یا حتی از وجود آنها مطلع شود – زیرا هیچ پیوند مستقیم و قابل خزیدنی به آن صفحات اشاره نمی کند. تا آنجا که به گوگل مربوط می شود، این صفحات اساساً وجود ندارند – محتوای عالی، هدف گیری کلمات کلیدی خوب و بازاریابی هوشمند در صورتی که عنکبوت ها در وهله اول نتوانند به آن صفحات دسترسی پیدا کنند، اصلاً تفاوتی ایجاد نمی کند.

ساختار بهینه برای یک وب سایت شبیه به یک هرم است (که در آن نقطه بزرگ بالای صفحه اصلی است):

 

این ساختار دارای حداقل تعداد پیوندهای ممکن بین صفحه اصلی و هر صفحه داده شده است. این مفید است زیرا اجازه می دهد ارزش لینک (قدرت رتبه بندی) در کل سایت جریان داشته باشد، بنابراین پتانسیل رتبه بندی برای هر صفحه افزایش می یابد. این ساختار در بسیاری از وب‌سایت‌های با عملکرد بالا (مانند Amazon.com) در قالب سیستم‌های دسته‌بندی و زیرمجموعه رایج است.

اما چگونه این امر محقق می شود؟ بهترین راه برای انجام این کار، پیوندهای داخلی و ساختارهای URL تکمیلی است. به عنوان مثال، آنها به صورت داخلی به صفحه ای در http://www.example.com/mammals… با متن لنگر “cats” پیوند می دهند. در زیر فرمت پیوند داخلی با فرمت صحیح آمده است. تصور کنید این لینک در دامنه jonwye.com است.

در تصویر بالا، تگ “a” شروع یک پیوند را نشان می دهد. تگ‌های پیوند می‌توانند حاوی تصاویر، متن یا اشیاء دیگری باشند که همگی یک ناحیه «قابل کلیک» را در صفحه ایجاد می‌کنند که کاربران می‌توانند آن را برای انتقال به صفحه دیگر درگیر کنند. این مفهوم اصلی اینترنت است: “هایپرلینک”. مکان ارجاع پیوند به مرورگر – و موتورهای جستجو – می‌گوید که پیوند به کجا اشاره می‌کند. در این مثال، URL http://www.jonwye.com ارجاع داده شده است. در مرحله بعد، بخش قابل مشاهده پیوند برای بازدیدکنندگان، که در دنیای سئو “انکر متن” نامیده می شود، صفحه ای را که لینک به آن اشاره می کند را توصیف می کند. در این مثال، صفحه اشاره شده در مورد کمربندهای سفارشی ساخته شده توسط مردی به نام Jon Wye است، بنابراین پیوند از متن لنگر “کمربندهای طراحی سفارشی Jon Wye” استفاده می کند. تگ </a> پیوند را می بندد، به طوری که عناصر بعدی در صفحه دارای ویژگی پیوند نیستند.

این اساسی ترین قالب یک پیوند است – و برای موتورهای جستجو کاملاً قابل درک است. عنکبوت‌های موتور جستجو می‌دانند که باید این پیوند را به نمودار پیوند موتور در وب اضافه کنند، از آن برای محاسبه متغیرهای مستقل از پرس و جو (مانند MozRank) استفاده کنند و آن را دنبال کنند تا محتوای صفحه ارجاع‌شده را فهرست‌بندی کنند.

در زیر چند دلیل متداول وجود دارد که چرا ممکن است صفحات در دسترس نباشند و بنابراین ممکن است ایندکس نشوند.

پیوندها در فرم های ارسال مورد نیاز

فرم‌ها می‌توانند شامل عناصری به اندازه یک منوی کشویی یا عناصر پیچیده‌ای مانند یک نظرسنجی کامل باشند. در هر صورت، عنکبوت‌های جستجو برای «ارسال» فرم‌ها تلاش نمی‌کنند و بنابراین، هر محتوا یا پیوندی که از طریق یک فرم قابل دسترسی باشد برای موتورها نامرئی است.

پیوندها فقط از طریق جعبه های جستجوی داخلی قابل دسترسی هستند
عنکبوت ها تلاشی برای جستجو برای یافتن محتوا نمی کنند، و بنابراین، تخمین زده می شود که میلیون ها صفحه در پشت دیوارهای جعبه جستجوی داخلی کاملاً غیرقابل دسترس پنهان شده اند.

پیوندها در جاوا اسکریپت غیرقابل تجزیه

پیوندهایی که با استفاده از جاوا اسکریپت ساخته می شوند ممکن است بسته به اجرای آنها غیرقابل خزیدن یا کاهش وزن باشند. به همین دلیل، توصیه می‌شود در هر صفحه‌ای که ترافیک ارجاع‌شده موتور جستجو در آن مهم است، به جای پیوندهای مبتنی بر جاوا اسکریپت، از پیوندهای استاندارد HTML استفاده شود.

پیوندها در فلش، جاوا یا سایر افزونه ها
هر پیوندی که در فلش، اپلت‌های جاوا و سایر افزونه‌ها تعبیه شده باشد معمولاً برای موتورهای جستجو غیرقابل دسترسی است.

پیوندهایی که به صفحات مسدود شده توسط Meta Robots Tag یا Robots.txt اشاره می کنند.
تگ Meta Robots و فایل robots.txt هر دو به صاحب سایت اجازه می دهد تا دسترسی عنکبوت را به یک صفحه محدود کند.

پیوندها در صفحات دارای صدها یا هزاران پیوند
موتورهای جستجو همگی دارای محدودیت خزیدن تقریباً 150 پیوند در هر صفحه هستند قبل از اینکه دیگر صفحاتی را که از صفحه اصلی پیوند داده شده اند متوقف کنند. این محدودیت تا حدودی منعطف است و صفحات مخصوصاً مهم ممکن است بیش از 200 یا حتی 250 پیوند دنبال شده داشته باشند، اما در عمل، عاقلانه است که تعداد پیوندها را در هر صفحه به 150 محدود کنید یا در خطر از دست دادن توانایی خزیدن صفحات اضافی باشید. .

پیوندها در فریم یا آی فریم
از نظر فنی، پیوندها در هر دو فریم و I-Frame قابل خزیدن هستند، اما هر دو از نظر سازماندهی و دنبال کردن، مسائل ساختاری را برای موتورها ایجاد می کنند. فقط کاربران پیشرفته ای که درک فنی خوبی از نحوه فهرست بندی و دنبال کردن لینک ها توسط موتورهای جستجو در فریم ها دارند، باید از این عناصر در ترکیب با پیوند داخلی استفاده کنند.

با اجتناب از این مشکلات، یک وب مستر می تواند پیوندهای HTML تمیز و عنکبوتی داشته باشد که به عنکبوت ها امکان دسترسی آسان به صفحات محتوای خود را می دهد. پیوندها می توانند دارای ویژگی های اضافی باشند، اما موتورها تقریباً همه آنها را نادیده می گیرند، به استثنای برچسب rel=”nofollow”.

آیا می خواهید نگاهی اجمالی به نمایه سازی سایت خود داشته باشید؟ از ابزاری مانند Moz Pro، Link Explorer یا Screaming Frog برای اجرای خزیدن سایت استفاده کنید. سپس، تعداد صفحاتی را که خزیدن ایجاد کرد با تعداد صفحات فهرست شده در هنگام اجرای یک سایت:جستجو در گوگل مقایسه کنید.

Rel = “nofollow” را می توان با نحو زیر استفاده کرد:

<pre><a href=”/” rel=”nofollow”>این پیوند را دنبال نکنید</a></pre>

در این مثال، با افزودن ویژگی rel=”nofollow” به تگ پیوند، مدیر وب‌سایت به موتورهای جستجو می‌گوید که آنها نمی‌خواهند این پیوند به عنوان یک “رای سردبیری” عادی تفسیر شود. Nofollow به عنوان روشی برای کمک به توقف نظرات وبلاگ خودکار، دفترچه مهمان و هرزنامه تزریق پیوند ایجاد شد، اما با گذشت زمان به روشی تبدیل شده است که به موتورها می‌گوید هر ارزش پیوندی را که معمولاً ارسال می‌شود، کاهش دهند. پیوندهایی که با nofollow برچسب گذاری شده اند توسط هر یک از موتورها کمی متفاوت تفسیر می شوند.

سوالات متداول
پیوند داخلی در مقابل پیوند خارجی چیست؟
خیلی ساده، پیوند داخلی زمانی اتفاق می‌افتد که یک سایت به URLهای دیگر در همان سایت پیوند می‌خورد، در حالی که پیوند خارجی زمانی اتفاق می‌افتد که یک سایت به URL‌های یک سایت دیگر پیوند می‌خورد. به عبارت دیگر، پیوندهای داخلی زمانی هستند که شما به صفحات خود لینک می دهید، در حالی که پیوندهای خارجی به صفحاتی در دامنه های دیگر اشاره می کنند.

چرا لینک های داخلی مهم هستند؟
لینک های داخلی مهم هستند زیرا می توانند به گوگل کمک کنند تا وب سایت شما را بهتر درک کند و رتبه بندی کند. با دادن لینک هایی به گوگل برای دنبال کردن همراه با انکر تکست توصیفی، می توانید به گوگل نشان دهید که کدام صفحات سایت شما مهم هستند و همچنین در مورد چه چیزی هستند. پیوندهای داخلی نیز برای تجربه کاربر خوب هستند و ممکن است تعامل را بهبود بخشند.

چند لینک داخلی خیلی زیاد است؟
در حالی که هیچ پاسخ قطعی در مورد تعداد لینک های داخلی در یک صفحه وجود ندارد، گوگل نشان داده است که می توانند 100 لینک در هر صفحه را بخزند. از نظر عملی، تعداد زیادی لینک همیشه برای تجربه کاربر خوب نیستند، و محدود کردن تعداد لینک‌ها در هر صفحه به تعداد معقول (معمولاً حدود 100 یا کمتر) می‌تواند مزایای اضافی سئو را ارائه دهد.

چگونه فرصت های پیوند داخلی را پیدا می کنید؟
یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن فرصت‌های پیوند داخلی این است که صفحاتی را در سایت خود پیدا کنید که برای موضوعات مرتبط رتبه‌بندی می‌کنند و مطمئن شوید که با انکر تکست توصیفی پیوند دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید