طراحی سایت با اصول سئو

طراحی سایت با اصول سئو با توجه به افزایش بازدید از سایت طراحی می شود ، طراحی سایت با امنیت بالا ، سریع که موارد مهم برای ایندکس سایت و صفحات سایت را برای ربات های گوگل فراهم می کند . ما در طراحی سایت با اصول سئو به  ایجاد رابط کاربری زیبا برای افزایش نرخ تبدیل  توجه می کنیم.

سایت سئو بیس – چگونه وب سایت را بهبود دهیم

نکات عالی در زمینه سئو SEO که طراحی وب سایت شما را بهبود می بخشد. چگونه سایت با اصول سئو طراحی کنیم. وب سایت حرفه ای باید در نتایج گوگل رتبه مناسب داشته باشد. سئو از بخش های مختلف تشکیل شده است ، اما نکاتی هست که شما در طراحی سایت باید به آنها توجه کنید تا رتبه سئو بهتری داشته باشید .

 

بهبود سئو سایت برای موتورهای جسستجو

طراحی وب سایت عالی برای هر کسب و کاری که سعی می کند به صورت آنلاین موفق باشد ، مهم است ، اما اگر وب سایتی در رتبه بندی جستجوی خوب شانس نداشته باشد ، افراد کمی ممکن است آن را ببینند. برای جلوگیری از داشتن وب سایتی که با موتورهای جستجو سازگار نیست ، فقط باید برخی اصول اولیه سئو SEO و شیوه های خوب توسعه محتوا را در نظر بگیرید.

من به عنوان یک طراح وب ، خیلی فکر کردم که با چه مسائلی روبرو شده ام و مسائلی را که از  دیگران شنیده ام هنگام ساختن وب سایت با در نظر گرفتن سئو SEO با آن برخورد می کنند. در اینجا نکات مهم  سئو SEO ارگانیک وجود دارد که می تواند شما را به طراحی وب سایت با اصول سئو SEO  هدایت کند بدون این که خلاقیت و سبک خود را قربانی کنید.

طراحی وب سایت با اصول سئو می تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد ، به خاطر داشته باشید که 90 درصد از وب سایت ها حتی در طی یکسال بازدیدی نداشته اند ، به این سایت ها ، سایت های متروکه می گویند . سایت های که هزینه های را به هدر داده اند چون اصول سئو در آنها مراعات نشده است.

وب سایت خود را با توجه به افزایش بازدید طراحی کنید، سایت یا خدماتی که به صورت آنلاین عرضه می شوند ، بدون بازدید هیچ  ارزشی نداشته اند.


طراحی سایت با اصول سئو SEO و ناوبری یا منوی سایت

مطمئن شوید که ناوبری سایت شما برای موتورهای جستجو مناسب است

استفاده از Flash برای ناوبری در وب سایت شما می تواند خبر بدی باشد اگر از نحوه ایجاد دسترسی به اشیاء Flash و استفاده از وب برای خزنده مطلع نیستید. موتورهای جستجو در جستجوی وب سایتی که از Flash استفاده می کند واقعاً سخت است.

 

CSS و جاوا اسکریپت محجوب می توانند تقریباً هرگونه جلوه های شگفت انگیزی را که بدنبال آن هستید ارائه دهند ، بدون این که رتبه بندی موتورهای جستجو را قربانی کنید.

فلش یک برنامه قدیمی برای طراحی سایت می باشد که امروزه کمتر از آن استفاده می کنند .

نکات مهم در طراحی سایت ، طراحی و دسترسی آسان کاربران از طریق سایت می باشد . یعنی شما در طراحی سایت به ساختار و معماری سایت توجه کنید. احتمالا شما برای سئو بهتر می خواهید تعداد مطالب خود را افزایش بدهید. برای دسترسی به این مطالب باید به ناوبری یا همان منوی سایت توجه خاص داشته باشید .

ارزش دارد شما با یک متخصص سئو در طراحی منو و ساختار بندی ناوبری سایت مشورت کنید.

به جرات می توان گفت یکی از اصول مهم در طراحی سایت های حرفه ای ، منوی اصلی سایت .

شما منوهایی دیگری را در فوتر سایت می توانید داشته باشید که آن نیز اهمیت دارد . مهم آن است که کاربر وقتی به انتهای سایت رسید میل داشته باشد صفحات دیگر را هم بازدید کند.

در طراحی وب سایت با اصول سئو، ما در تمام مراحل طراحی ، سئو ، گرافیک ، تولید محتوا و پشتیبانی سایت همراه کارفرمایان خود هستیم . وب سایت های طراحی شده با توجه به گرفتن رتبه و رنک صفحه اول گوگل طراحی و تولید می شوند .

 


استفاده از فایل های اسکریپت خارجی در طراحی سایت با اصول سئو

اسکریپت ها را خارج از سند HTML قرار دهید
وقتی در حال کد نویسی وب سایت خود هستید ، مطمئن شوید که جاوا اسکریپت و CSS را خارجی کرده اید.

موتورهای جستجو یک وب سایت را از طریق آنچه در سند HTML موجود است مشاهده می کنند. جاوا اسکریپت و CSS ، در صورت عدم خارجی سازی ، می توانند چندین خط کد اضافی در اسناد HTML شما اضافه کنند که در بیشتر موارد از محتوای واقعی جلوتر هستند و ممکن است خزیدن آنها را کندتر کند. موتورهای جستجو دوست دارند در اسرع وقت به محتوای یک وب سایت دسترسی پیدا کنند.


3. از مطالبی استفاده کنید که عنکبوت های موتور جستجو می توانند بخوانند

محتوا نیروی حیاتی یک وب سایت است و این چیزی است که موتورهای جستجو از آن تغذیه می کنند. هنگام طراحی وب سایت ، اطمینان حاصل کنید که ساختار خوبی برای محتوا (سرفصل ها ، پاراگراف ها و پیوندها) در نظر گرفته اید.

سایتهایی با محتوای بسیار کمی در نتایج جستجو دچار مشکل می شوند و در بیشتر موارد ، اگر برنامه ریزی مناسبی در مراحل طراحی انجام شود ، می توان از این امر جلوگیری کرد. برای مثال ، از تصاویر برای متن استفاده نکنید مگر اینکه از تکنیک جایگزینی متن تصویر پس زمینه CSS استفاده کنید.


ساختار URL در طراحی سایت با اصول سئو

URL های خود را برای دوستی جستجو طراحی کنید
جستجو در URL های دوست دار URL هایی نیستند که خزیدن آنها سخت باشد ، مانند رشته های پرس و جو. بهترین URL ها دارای کلمات کلیدی هستند که به توصیف محتوای صفحه کمک می کند.

به صورت خودکار و کد ویژه برای URL های صفحه استفاده می کنند. سیستم های مدیریت محتوای خوب به شما این امکان را می دهد که آدرس های وب سایت خود را سفارشی و “زیبا کنید”.

گوگل بر ساختار URL به صورت سلسله مراتب صفحه تاکید دارد، برای استفاده بهینه از URL در طراحی سایت اصولی باید بتوانید آنها را با معنی نمایش دهید . آنها باید کوتاه باشند و سلسله مراتب در آنها حفظ شده باشد . وجود کلمات کلیدی در URL مفید می باشد .


مسدود کردن بعضی از صفحات در طراحی سایت با اصول سئو

صفحاتی را که نمی خواهید فهرست موتورهای جستجو را مسدود کنید
ممکن است صفحاتی در سایت شما وجود داشته باشد که نمی خواهید موتورهای جستجو آنها را فهرست بندی کنند. این صفحات می توانند صفحاتی باشند که هیچ ارزشی به محتوای شما اضافه نمی کنند ، مانند اسکریپت های سمت سرور. این صفحات وب حتی می توانند صفحاتی باشند که هنگام طراحی وب سایت جدید از آنها برای آزمایش طرح های خود استفاده می کنید (که توصیه نمی شود ، اما هنوز بسیاری از ما هنوز این کار را انجام می دهیم).

 

این صفحات وب را در معرض روبات های وب قرار ندهید. شما می توانید با محتوای تکراری با موتورهای جستجو مواجه شوید و همچنین تراکم محتوای واقعی خود را کاهش دهید ، و این موارد می تواند بر موقعیت جستجوی وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

بهترین راه برای جلوگیری از ایندکس شدن صفحات وب توسط عنکبوت های موتور جستجو ، استفاده از فایل robots.txt است ، یکی از پنج فایل وب که وب سایت شما را بهبود می بخشد.


ویژگی های Alt Image را نادیده نگیرید

اطمینان حاصل کنید که همه ویژگی های alt تصویر شما توصیفی هستند. همه تصاویر نیاز به ویژگی های alt دارند تا 100٪ سازگار با W3C باشند ، اما بسیاری از آنها با افزودن هر متنی این شرایط را رعایت می کنند. هیچ ویژگی alt بهتر از ویژگیهای alt نادرست نیست.

موتورهای جستجو ویژگیهای alt را می خوانند و ممکن است هنگام تعیین ارتباط صفحه با کلمات کلیدی در جستجوهای جستجو ، آنها را در نظر بگیرند. احتمالاً در رتبه بندی موتورهای جستجوی مبتنی بر تصویر مانند Google Images نیز استفاده می شود.

خارج از زاویه سئو SEO ، ویژگی های تصویر alt به کاربرانی که نمی توانند تصاویر را ببینند کمک می کند.


صفحات را با محتوای تازه به روز کنید

اگر وب سایت شما دارای وبلاگ است ، ممکن است بخواهید جایی را برای قرار دادن بخشی از جدیدترین نوشته ها در همه صفحات وب خود در نظر بگیرید. موتورهای جستجو دوست دارند محتوای صفحات وب گاه به گاه تغییر کند زیرا نشان می دهد که سایت هنوز زنده و سالم است.


 

 از داده های متای منحصر به فرد استفاده کنید

عنوان صفحات ، توضیحات و کلمات کلیدی باید متفاوت باشد. بسیاری از اوقات ، طراحان وب الگویی برای یک وب سایت ایجاد می کنند و تغییر داده های متا را فراموش می کنند.

هر صفحه باید مجموعه ای از متا داده های خاص خود را داشته باشد. این تنها یکی از مواردی است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک بهتری از نحوه ایجاد ساختار وب سایت داشته باشند.

متا دیتا ها یکی از اصول مهم سئو SEO سایت می باشند .


 

استفاده و امکان درست از عناونی H1و H2 و H3

از برچسب های عنوان به درستی استفاده کنید
از برچسب های عنوان در محتوای صفحه وب خود به خوبی استفاده کنید. آنها اطلاعاتی در مورد ساختار سند HTML به موتورهای جستجو ارائه می دهند و اغلب ارزش بالاتری برای این برچسب ها نسبت به سایر متن های صفحه وب (به جز شاید پیوندها) قائل می شوند.

 

از تگ <h1> برای موضوع اصلی صفحه استفاده کنید. برای نشان دادن سلسله مراتب محتوا و ترسیم بلوک های محتوای مشابه ، از برچسب های <h2> تا <h6> به خوبی استفاده کنید.

من توصیه نمی کنم از چندین برچسب <h1> در یک صفحه استفاده کنید تا موضوع اصلی شما کم رنگ نشود.

در طراحی سایت با اصول سئو از کدهای تمیز استفاده کنید.

استانداردهای W3C را دنبال کنید
موتورهای جستجو عاشق کد خوب و تمیز هستند (چه کسی دوست ندارد؟). کد تمیز ایندکس سایت را آسان تر می کند و می تواند عاملی برای چگونگی ساخت یک وب سایت باشد.

پیروی از استانداردهای W3C نیز تقریباً شما را مجبور به نوشتن نشانه گذاری معنایی می کند ، که فقط می تواند برای SEO مفید باشد.


در انتخاب قالب سایت به سرعت بارگذاری توجه کنید

سرعت سایت یکی از عوامل مهم در طراحی سایت با اصول سئو است .

طراحی وب سایت با اصول سئو  وب سایتی ایجاد می کند که سریع باشد ، کاربران انتخاب های فراوانی دارند ، سایت کند را بسته و سایت دیگری را باز می کنند .

سرعت سایت آن چیزی است که بازدید کننده سایت از شما انتظار دارد. متاسفانه بسیاری از طراحی سایت این اصل مهم را در اولویت قرار نمی دهند ، آنها سایت های زیبایی طراحی می کنند که بازدید کننده گان حوصله بارگذاری کامل آنرا ندارد. حتما در کد نویسی و انتخاب قالب سایت ، آنها را با ابزار تست سرعت سایت چک کنید و مشکلات نمایش داده شده را رفع کنید. سایت کند هیچگاه در فهرست موتورهای جستجو رتبه مناسبی کسب نمی کند .

gtmetrix یکی از سایت ها عالی برای تست سرعت سایت می باشد .

لینک سایت : https://gtmetrix.com


طراحی سایت واکنش گرا مطابق با اصول سئو

نکته ای که هیچگاه نباید آنرا نادیده گرفت ، طراحی سایت واکنش گرا می باشد . امروز تعداد بازدیدهای موبایل بیش از کامپیوتر می باشد و این مهم طراحی سایت واکنش گرا را واجب می کند. گوگل  بر واکنش گرا بودن طراحی سایت تاکید دارد و ابزار رایگانی برای چک کردن واکنش گرائی در نظر گرفته است .

طراحی وب سایت با اصول سئو به بازدیدکننده گان موبایل توجه خاص می کند ، ربات های گوگل سایت را برمبنای طراحی واکنش گرا ثبت و ایندکس می کنند ، توجه به سئو موبایل تنها در طراحی واکنش گرا خلاصه نمی شود ، باید تجربه کاربری حرفه ای برای بازدیدهای موبایل فراهم کرد.

 

 

لینک تست واکنش گرا بودن سایت : https://search.google.com/test/mobile-friendly