کلمات کلیدی : راهنمای انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی چیست و چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنیم . کلمات کلیدی را با توجه به هدف جستجوی مخاطبان انتخاب کنید.

به گوگل می رویم و برای آنچه در ذهن داریم کلمه یا عبارتی را در جستجوی گوگل وارد می کنیم ، این همان کلمات کلیدی است . تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی اولین مرحله از سئو موفق می باشد . 

در واقع سئو بدون کلمات کلیدی غیرممکن است. ما در سئو دو مسئله مهم داریم ، انتخاب کلمات کلیدی و استفاده از کلمات کلیدی در محتوای تولید شده.

برای جستجو کلمات کلیدی ، از ابزار_سئو ( مثلا می توانید از وب سایت keywordtool.io  استفاده کنید) و یا سایت رقبا را بررسی  کنید .

برای استفاده درست از کلمات کلیدی باید سئو محتوا را فرابگیریم.

چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای تبلیغات اینترنتی انتخاب کنید؟ پیشنهادات گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی را بخوانید

ما می خواهیم با کلمات کلیدی ، صفحه اول گوگل باشیم ، پس باید با دقت آن کلمات کلیدی را انتخاب و بهترین محتوا را برای آن تولید و منتشر کنیم .

کلمه یا عبارت کلیدی چیست ؟

کلمات کلیدی سئو SEO Keywords (همچنین به عنوان “کلمات کلیدی” یا “عبارات کلیدی” شناخته می‌شوند) عباراتی هستند که به محتوای سایت اضافه می‌شوند تا رتبه‌بندی موتورهای جستجو برای آن عبارات را بهبود بخشند. اکثر کلمات کلیدی در طول فرآیند تحقیق کلمات کلیدی کشف می شوند و بر اساس ترکیبی از حجم جستجو، رقابت و هدف تجاری انتخاب می شوند.

متخصص سئو یا صاحبان وب سایت ها معمولا این اشتباه را دارند که موضوعات را با کلمات کلیدی اشتباه می گیرند.

مثلا یک سنگ کار می گوید می خواهم  با کلمه “سنگ کاری” صفحه اول گوگل باشم ، این می تواند یک رقابت بیهوده برای ابتدای کار باشد . البته موضوعات هر صنعتی خود می تواند کلمه کلیدی ( اصلی ) باشند، اما تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی خیلی دقیق تر از اینهاست.

شاید برای کسب و کارها لازم باشد، چند هزار کلمه کلیدی را در نظر گرفت . این می تواند برای کسب و کارهای اینترنتی کوچک چند صد کلمه باشد.

اشتباه دیگری که خیلی مرسوم است ، بیشترین وقت را برای تولید محتوا می گذاریم ( البته تولید محتوای درجه یک بهترین کار در سئو است ) اما کمتر برای  تحقیق ، جستجوی و انتخاب بهترین کیورد ها Keywords  وقت می گذاریم .

 

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

کلمه کلیدی یا سرچ کوئری همیشه مهم بوده است ، اصلا موتورهای جستجو برای مبنای کلمات یا عبارت کلیدی کار می کنند ، آنها در خواست هایی با کلمات کلیدی دارند و سپس محتوای ما را بر مبنای کلمات پیمایش و ایندکس می کنند . انتخاب کیوردها Keywords  از همیشه مهم تر است ، چون رقابت در سئو شدید شده است و البته کلید واژه ها همیشه مهم خواهند بود .یکی از مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه به آن توجه می کند، محتوای آن صفحه است. گوگل به کلمات روی صفحه نگاه می کند.

یکی از مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه به آن توجه می کند، محتوای آن صفحه است. به کلمات روی صفحه نگاه می کند. حالا این را تصور کنید، اگر از هر کلمه، به عنوان مثال، یک پست وبلاگ در مورد یک پیانوی دیجیتال 2 بار استفاده شود، آنگاه همه کلمات از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. گوگل سرنخی نخواهد داشت که کدام یک از این کلمات مهم هستند و کدام یک نیستند. کلماتی که استفاده می کنید سرنخ هایی برای گوگل هستند. به گوگل و سایر موتورهای جستجو می گوید که صفحه یا پست در مورد چیست. بنابراین اگر می‌خواهید به گوگل بفهمانید که صفحه شما در مورد چیست، باید اغلب از آن استفاده کنید.

اما گوگل تنها دلیل مهم بودن عبارات کلیدی نیست. در واقع، اهمیت کمتری دارد، زیرا همیشه باید روی کاربر تمرکز کنید: روی بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه خود. با SEO شما می خواهید که افراد هنگام استفاده از یک عبارت جستجو یا عبارت کلیدی خاص، در وب سایت شما قرار بگیرند. شما باید به ذهن مخاطبان خود وارد شوید و از کلماتی که هنگام جستجو استفاده می کنند استفاده کنید.

اگر از عبارت کلیدی اشتباه استفاده کنید، هرگز بازدیدکنندگانی را که می‌خواهید یا نیاز دارید به دست نمی‌آورید، زیرا متن شما با آنچه مخاطبان بالقوه شما در جستجوی آن هستند مطابقت ندارد. اما اگر از کلماتی که مردم در جستجوی آن هستند استفاده کنید، کسب و کار شما می تواند پیشرفت کند. بنابراین اگر آن را به این شکل می بینید، کلمات کلیدی شما باید منعکس کننده چیزی باشد که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. با عبارت کلیدی اشتباه، با مخاطب اشتباه یا اصلاً هیچ مخاطبی مواجه خواهید شد. به همین دلیل است که داشتن کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است.

معیارهای انتخاب کلمات کلیدی

ما باید هوشمندانه با توجه به ویژگی کلمات کلیدی و دسته بندها بهترین کلمات کلیدی را انتخاب و اولویت بندی کنیم ، و برای هر دسته از کلمات کلیدی استراتژی سئو و تولید محتوای جداگانه ای داشته باشیم .

روی کلمات بیهوده فعالیت نکنید.

شاید ما برای تولید یک محتوای درجه یک زمان زیادی می گذاریم ، حتی آن محتوا به صفحه اول هم می رسد ، اما بیهوده است . چرا ؟

چون برای آن کلمه کلیدی ، جستجویی وجود ندارد ، هیچکس به دنبال مطلب ما نیست .

یا حتی ممکن است آمار جستجو هم داشته باشد ، اما چون ما متوجه قصد جستجو نبوده ایم به هدف خود نمی رسیم ، مثلا بر فروش ما تاثیری نمی گذارد.

چه موقع و چگونه از کلمات کلیدی سخت استفاده کنیم .

من می خواهم با کلمه ” سئو ” در صفحه اول گوگل باشم ، این می تواند یک تصمیم بسیار غلط باشد ، مخصوصا اگر در ابتدای راه باشیم . البته ما می دانیم که انتخاب عبارت پر جستجو همیشه وسوسه انگیزه بوده است ، آنها می توانند بازدیدهای فراوانی را به سایت ما هدایت کنند ( تا اینجا عالی است ) تنها یک سئوال می ماند ، چگونه ؟ جواب این سئوال سخت است .

متخصصان سئو پیشنهاد می دهند ما در ابتدا ا آنهایی استفاده کنیم که هم جستجو خوی دارند و هم سئو کردنشان ساده تر است . اما اگر باز وسوسه در شما باقی است . من پیشنهادی برایتان دارم .

محتوایی عمیق در مورد آن کلمه بسازید ، کم کاری نکنید 3000 تا 5000 کلمه ، ویژگی های ممتاز یک محتوای درجه یک را در نظر بگیرید ، شیوایی ، بدون غلط املائی و گرامری ، سازمان دهی درست محتوا ، توجه به سرعت لود آن صفحه و تگ های سئو را به خوبی تنظیم کنید ( متاتگ عنوان و شرح ) . بعد از آن چند نوشته دیگر تولید و منتشر کنید که با عبارات نزدیک به متن اصلی باشد . در ابتدای هر محتوای ثانویه متنی بنویسی و آنرا به متن اصلی لینک بدهید . اما این کافی نیست شما باید مطلب منتشر شده را تبلیغ کنید . می توانید از صفحات اجتماعی استفاده کنید ، اما حتما روی تبلیغات اینترنتی ( رپرتاژ و .. فکر کنید ) . نکته بعدی آنکه متن اصلی را به صورت دوره ای ، مثلا هر چند روز یک بار ویرایش کنید و متنی را مثلا یک یا دو پاراگراف را به آن اضافه کنید . برای چه مدتی ؟ یکماه یا بتشر ، صبور باشید . 

اگر جواب گرفتید، موفقیت خود را به من هم اعلام کنید.

 

کلمات کلیدی نا مشخص 

اینها کلمات کلیدی گیج کننده هستند ، نه شما و نه جستجوگران به درستی نمی دانند چگونه جستجو کنند .

مثلا من می خواستم از تحقیقی که قبلا بر روی کلمه کلیدی “SEO” انجام شده استفاده کنم ، اما چگونه باید آنرا جستجو می کردم .

ما باید هوشمند باشیم و تا جائی که می توانید به نیت و هدف جستجو و جستجوگران توجه کنیم. راه همان است که همیشه بوده باید تحقیق کنیم ، امتحان کنیم و فیدبک بگیریم و باز سعی کنیم بهترین را انتخاب کنیم .

نحوه استفاده از کلمات کلیدی

زمانی وجود داشت که می‌توانستید کلمات کلیدی زیادی را به صفحات و پست‌های خود اضافه کنید، کلمات کلیدی قدیمی را پر کنید و در موتورهای جستجو رتبه‌بندی می‌شدید. اما متنی با کلمات مشابه زیاد خواندنی نیست. و از آنجایی که کاربران این نوع کپی را برای خواندن وحشتناک می دانند، گوگل نیز آن را وحشتناک می داند. به همین دلیل است که رتبه بندی در گوگل با انجام پر کردن کلمات کلیدی، خوشبختانه انجام آن سخت شد. امروزه، باید با نوشتن محتوای متمرکز، عبارت کلیدی خود را به روشی طبیعی اضافه کنید.

از آنها در حد اعتدال استفاده کنید


دریافت مقدار مناسبی از کلمات کلیدی در صفحه شما یک اقدام متعادل کننده است. اگر از کلمه کلیدی خود به اندازه کافی استفاده نکنید، رتبه بندی برای آن عبارت برای شما دشوار خواهد بود. اما اگر از عبارت کلیدی خود بیش از حد استفاده کنید، صفحه شما هرزنامه و ناخوانا می شود و رتبه بندی را نیز سخت می کند.

شما باید آن نقطه شیرین را پیدا کنید که در آن از کلمه کلیدی خود به اندازه کافی استفاده می کنید، اما نه بیش از حد. اطمینان حاصل کنید که آن را تقریباً در هر جمله قرار ندهید. به طور کلی، اگر عبارت کلیدی شما 1 یا 2٪ از کل کلمات کپی شما را تشکیل می دهد، در این صورت زیاده روی نمی کنید.

 

از آنها به طور طبیعی استفاده کنید

جدای از تلاش برای افزودن کلمات کلیدی به اندازه کافی، اما نه خیلی زیاد، باید مطمئن شوید که آنها را به روشی طبیعی وارد کرده اید. کلمات کلیدی شما باید بخشی از جملات منطقی و منسجمی باشند که چیزی در مورد آن موضوع به کاربران بگوید. عبارات کلیدی را در جایی که منطقی نیستند یا ارزشی برای خوانندگان شما ایجاد نمی کنند، وارد متن (یا عنوان) نکنید.

و، این تمام نیست. مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما به خوبی در متن شما توزیع شده اند. همه کلمات کلیدی خود را در پاراگراف اول قرار ندهید، زیرا فکر می کنید کار با آن بخش از بهینه سازی تمام شده است. به طور طبیعی آنها را در سراسر صفحه یا پست خود پخش کنید.

 

کجا کلمه کلیدی خود را اضافه کنید

و همچنین توزیع با استفاده از عبارت کلیدی خود در سراسر متن، مکان های دیگری نیز وجود دارد که باید کلمه کلیدی خود را نیز اضافه کنید. به یاد داشته باشید، همیشه کلمات کلیدی را در حد اعتدال اضافه کنید و خوانایی را در اولویت قرار دهید!

 

از کلمات کلیدی مشابه استفاده کنید.

از کلمات کلیدی چگونه استفاده کنیم ؟

این بسیار مهم است که با موضوعیت کلمه کلیدی انتخاب متن خود را برای مخاطبان به صورت کامل ، جامع ، خلاصه و مفیدی بنویسیم . اما در سئو داخلی ما برای بهینه سازی هر صفحه از کلمات کلیدی و استفاده آن در جاهای مختلف به ربات گوگل کمک می کنیم که درک صحیحی از هر صفحه تولید شده داشته باشد.

ما دو هدف را دنبال می کنیم :

  • کلمات کلیدی موضوع صفحه را به خوبی مشخص کند. ( مانند موضوع انشاء)
  • صفحه را با استفاده از کلمات کلیدی در محتوا برای موتورهای جستجو بهینه کنیم .