هات لینک یا Hotlinking چیست و چه تاثیر بر سئو تصاویر دارد

هنگام کپی تصاویر شما توسط کدهای HTML فرد هم تصویر سایت شما را بدون اجازه کپی کرده است ، بلکه چون تصاویر آن سایت از طریق سرور شما خوانده می شود ، منابع سرور یا bandwidth شما را نیز سرقت می کند . این مربوط به تنظیم هات لینک یا Hotlinking  در سرور است .

هات لینک Hotlinking به عنوان عمل سرقت پهنای باند شخص از طریق پیوند مستقیم به دارایی های وب سایت آنها مانند تصاویر یا ویدیوها شناخته می شود. به عنوان مثال، فرض کنید مالک وب سایت A یک تصویر خاص را روی سرور خود میزبانی می کند. صاحب وب سایت B آن تصویر را می بیند و تصمیم می گیرد که می خواهد آن را در وب سایت خود نیز نمایش دهد. با این حال، مالک وب سایت B به جای دانلود تصویر و میزبانی آن در سرور خود، مستقیماً به دامنه وب سایت A پیوند می دهد. بنابراین، به جای پیوند دادن به تصویر از طریق دامنه خود مانند:

https://websiteB.com/path/to/image.jpg
آنها در عوض از دامنه وب سایت A استفاده می کنند:

https://websiteA.com/path/to/image.jpg
هات لینک کردن دارایی های وب سایت افراد می تواند هزینه های میزبانی آنها را به شدت افزایش دهد. این مقاله راه‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توانید در صورت استفاده از وب‌سایت، از اتصال به دارایی‌های یک وب‌سایت دیگر جلوگیری کنید و اگر مالک وب‌سایت هستید، چگونه در برابر hotlinking محافظت کنید.

چگونه از هات لینک جلوگیری کنیم

به عنوان یک کاربر وب سایت، همیشه باید سعی کنید از اتصال دارایی هات لینک از سایر وب سایت ها جلوگیری کنید. انجام این کار کمک می‌کند مطمئن شوید که مالک اصلی دارایی هزینه‌های غیرضروری متحمل نمی‌شود و با توجه به اینکه مالک محافظت از لینک مستقیم را اجرا می‌کند یا دارایی را حذف می‌کند، دارایی‌ای که به آن پیوند می‌دهید غیرقابل دسترس نخواهد بود. در زیر چند راه حل برای جلوگیری از هات لینک وجود دارد.

دارایی ها را روی سرور خود میزبانی کنید. اگر تصویری از وب سایت دیگری پیدا کرده اید و می خواهید از آن در وب سایت خود استفاده کنید، می توانید تصویر را مستقیماً در سرور خود آپلود کرده و از آنجا تحویل دهید. انجام این کار سرعت تحویل دارایی را نیز افزایش می دهد زیرا مرورگر نیازی به جستجوی DNS اضافی ندارد.
از میزبان شخص ثالث استفاده کنید. با استفاده مجدد از تصاویر به عنوان مثال، اگر تصویری را پیدا کردید که می خواهید به آن پیوند دهید اما سروری برای آپلود آن ندارید، می توانید از یک میزبان شخص ثالث استفاده کنید. به عنوان مثال، یک سرویس میزبانی تصویر مانند imgur به شما این امکان را می دهد که تصویر خود را آپلود کرده و مستقیماً در وب سایت یا هر مکان دیگری به آن پیوند دهید.
در هر دو مورد، مطمئن شوید که اختیار مناسبی برای استفاده از دارایی‌های شخص دیگری دارید (مثلاً مالک به شما اجازه داده است یا دارایی بخشی از مجوز مشترک خلاقیت است).

محافظت از هاتلینک از طریق سرور مبدا

اگر تصویری در وب‌سایت شما در جای دیگری ارجاع داده می‌شود، بنابراین پهنای باند شما را مصرف می‌کند، می‌توانید محافظت از لینک‌ها را اجرا کنید. این فقط به ارجاع دهندگان خاص اجازه می دهد تا به دارایی های شما دسترسی داشته باشند. بخش های زیر نحوه دستیابی به این محافظت را با Nginx و Apache نشان می دهد.

 

سئو تصاویر

هنگامی که مردم با بهینه سازی موتورهای جستجوگر (IMAGES SEO) سئو تصاویر سروکار دارند، تنها مواردی را انتخاب می کنند: بهینه سازی زمان بارگذاری و متن های جایگزین. سئوی تصویر جدی تر از آنها است و بسیار فراتر است.
سئوی تصویر بر نحوه رتبه بندی تصاویر شما در تصاویر گوگل تأثیر می گذارد، اما این تمام ماجر نیست. همچنین بر پتانسیل تحقیق ارگانیک شما به عنوان یک کل تأثیر می گذارد: بهینه سازی تصاویر شما برای موتورهای جستجو تأثیر مثبتی بر رتبه بندی سایت و صفحات نیز خواهد داشت.

سئو تصاویر – بهینه سازی تصاویر برای سئو