چند توصیه در مورد انتخاب عکس و سئو تصاویر

A few tips on photo selection and image SEO
سئو تصاویر یا بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو  : برای مثال اگر یک وبلاگ نویس یا نویسنده یک مقاله برای مجله یا روزنامه آنلاین هستید، ممکن است این سئوال را هر روز برای خود مطرح کنید: آیا باید یک تصویر به مقاله اضافه کنم؟ پاسخ این است ” بله “

پیش از هر چیز با استفاده از ابزار رایگان گوگل PageSpeed Insights برای اندازه گیری سرعت سایت خود استفاده کنید. اگر سایت شما کند شده است ، تعداد تصاویر را کم کنید، اندازه آنها را متناسب با جایگاهشان تغییر بدهید ( از تصاویر بزرگ استفاده نکنید ) و حجم آنها را کاهش دهید ( انتخاب درست پسوند تصاویر و فشرده سازی آنها )

تصاویر  صفحات و محصولات را زنده و پویا می کنند و به سئو سایت شما کمک می کنند. در این نوشته ما پیشنهادهای مناسبی برای انتخاب و سئو تصاویر در اختیارتان قرار می دهیم .

بدون بهینه سازی تصویر مناسب، یک دارایی ارزشمند سئو را هدر می دهید.

دلیلی برای افزودن تصاویر یا عکس داشته باشید

عکس هایی که در یک وب سایت قرار میگیرد معمولا جنبه زیبایی ،راهنمایی و کمک به درک بهتر محتوا دارد و می تواند به کاربران بازدید کننده یک موضوع را نشان دهند . سعی کنید در هنگام انتخاب تصویر در وب سایت از تصاویری استفاده کنید که با محتوا و نوشته ایجاد شده ربط داشته باشید چرا که قرار دادن تصاویری که با محتوا و موضوع اصلی همخوانی ندارد نمی تواند مفید باشد و روی کاربران بازدید کننده تاثیر منفی می گذارد.

به قانون کپی رایت احترام بگذارید

تصاویر نیز همانند محتوا می تواند به عنوان کپی توسط گوگل و سایر موتورهای جستجوگر در نظر گرفته شود اگر از تصاویر کپی یا تصاویر وب سایت های دیگر تستفاده می کنید باید بدانید که این امر می تواندباعث افت سئو و رنک گوگل وب سایت شما شود . بسیاری از سایت معتبر ، در انتهای نوشته های خود منابع تصاویر را مشخص می کند .
البته بهترین ایده تولید تصویر است ، تصاویر اورژینالی که خودتان تهیه می کند ، ممکن است که زیبائی تصاویر حرفه ای را نداشته باشد ، اما ارزش منحصر بفرد بودن را دارد. البته تولید عکس برای همگان مقدور نمی باشد . اما امروز برنامه های آنلاین در وب یا گوشی وجود دارد که ویرایش تصاویر را راحت کرده است . می توانید تصاویر را از منابع معتبر و رایگان دانلود و آنها را ویرایش کنید.

فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر

یک تصویر کم کیفیت نه تنها مفید نیست ، بلکه سایت شما را غیر حرفه ای نشان می دهد . اما می توانید برای افزایش راندمان سایت و حفظ فاکتورهای سئو سایت از برنامه های فشرده سازی یا حتی نرم افزارهای تحت وب برای فشرده سازی تصاویر استفاده کنید . هیچ کس آنقدر دیوانه نیست که یک تصویر با حجم 1 مگابایت را داخل سایت خود بگذارد ، یا آنقدر تصویر به سایت خود اضافه کند که لود سایت بسیار کاهش یابد .
سرعت سایت هم بر تجربه کاربری و هم بر سئو تاثیر گذار است ، پس تعداد تصاویر را محدود نگه دارید و از برنامه یا افزونه های فشرده سازی استفاده کنید ، معمولا این نرم افزارها تنظیماتی برای میزان فشرده سازی دارند ، به چشمان خود اعتماد کنید و آنها را آنقدر فشرده کنید که کیفیت مناسب را داشته باشند .
پس بهتر است از تصاویری استفاده نمایید که دارای حجم پایینی هستند البته شما می توانید از افزونه های که موجود است یا با استفاده از وب سایت های رایگان مانند https://compresspng.com/ و نیز استفاده نمایید و بعد از اینکه تصاویر را فشرده سازی کردید یا کاهش حجم دادید آنها را در وب سایت خود قرار دهید.

برای هر صفحه از وب سایت یک تصویر در نظر بگیرید

یا تصاویر در نرخ کلیک تاثیر گذار هستند؟ بله . در نمایش فهرست جستجوی گوگل تصویر شاخص هر صفحه نمایش داده می شود . وجود یک تصویر مناسب و زیبا می تواند بر نرخ کلیک یا CTR تاثیر مثبت بگذارد و تعداد بازدید کننده های سایت را افزایش دهد .

برای تصاویر نام مناسب انتخاب کنید .

یکی از اشتباهاتی که اکثر ما مرتکب آن می شویم بی توجه ای به نام تصویر است . شاید آنقدر که نام تصویر مهم است ، کلمه یا عبارت جایگزین تصویر مهم نباشد .
با توجه به اینکه علاوه بر محتوای متنی، نام تصاویر سایت نیز توسط موتورهای جستجو خزیده می‌شوند، بسیار مهم است که تصاویر دارای نام‌ با معنی و مرتبط با کلمات کلیدی باشند. همچنین مهم‌تر از نام فایل تصاویر، تکمیل تگ ALT با کلمات کلیدی اصلی و فرعی است.
گوگل از فاکتورهای متعددی برای درک تصاویر استفاده می کنید یکی از مهم ترین این فاکتورها نام تصویر می باشد .
نام تصویر باید همخوانی کامل با خود تصویر داشته باشد . نام هایی که تنها شامل اعداد هستند بدترین نام هستند . استفاده از کلمه کلیدی در صورت امکان برای نام تصویر می تواند مفید باشد .

 

ایجاد تصاویر منحصر به فرد

شما می خواهید عکس های شما در سایت شما ظاهر شود. اگر وب سایت خود را با تصاویر موجود پر کنید، فیک ، نامربوط و غیر اورژینال به نظر خواهید رسید – مانند هزاران سایت دیگر که برجسته نیستند.

بسیاری از وب‌سایت‌ها با همان عکس‌های استوک عمومی پر شده‌اند.

هرچه تصاویر اورژینال بیشتری داشته باشید، تجربه بهتری برای کاربر و شانس شما برای رتبه بندی در جستجوهای مرتبط بهتر است.

 

استفاده از تصاویر CDN

یک قدم جلوتر بروید و از یک CDN تصویر استفاده کنید که دستگاه را شناسایی کرده و تصویر را قبل از تحویل بهینه می کند. Cloudinary و Imgix دو گزینه برای امتحان هستند.

 

 

 اندازه تصاویر خود را تغییر دهید

اندازه تصویر و اندازه فایل یکسان نیستند. اندازه تصویر به ابعاد یک تصویر (به عنوان مثال 1024 در 680 پیکسل) اشاره دارد. اندازه فایل مقدار فضای مورد نیاز برای ذخیره آن در سرور است (به عنوان مثال، 350 کیلوبایت).

تصاویر با وضوح بالاتر و ابعاد بزرگتر (اغلب با دوربین حرفه ای ایجاد می شوند) زمان بارگذاری صفحه شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. در حالی که آنها برای بازتولید چاپ به خوبی کار می کنند، باید اندازه فایل را بدون از دست دادن کیفیت زیاد کاهش دهید تا بتوانند به خوبی در وب کار کنند.

نکته: از این راهنما برای شناسایی بهترین اندازه های تصویر برای پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

 

فرمت فایل مناسب را انتخاب کنید

PNG، JPEG و GIF همه محبوب هستند. هر کدام مزایای خود را دارند. من JPEG را برای تصاویر با رنگ زیاد و PNG برای تصاویر ساده توصیه می کنم. البته امروزه پسوندهای مدرنی در دسترس هستند که هم کیفیت و هم حجم پائینی دارند به جای تصاویر JPEG  و PNG  می توانید از تصاویر با پسوند webP استفاده کنید.

اگر می خواهید از تصاویر متحرک استفاده کنید شاید تصاویر با پسوند GIF  بد نباشد ، از قدیم این پسوند برای تصاویر متحرک یا انیمشن گیف استفاده می شد . در وب مدرن شما می توانید از تصاویر با پسوند svg استفاده کنید که مزایای فراوانی دارد و بهترین انتخاب برای لوگوی شما می باشد . با تصاویر svg  می توانید انیمشن های ظریف و مدرنی ایجاد کنید .

 

نرخ فشرده سازی مناسب را انتخاب کنید

اگر یک تصویر را بیش از حد فشرده کنید، اندازه فایل کوچک است اما کیفیت تصویر پایین است. از طرف دیگر، وقتی از نرخ فشرده سازی کم استفاده می کنید، کیفیت تصویر بالا است اما حجم فایل بسیار زیاد است.

در حالت ایده‌آل، باید انواع فایل‌ها و نرخ فشرده‌سازی خود را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای هر تصویر بهتر عمل می‌کند. بسیاری از ابزارهای ویرایش تصویر، از جمله Adobe Photoshop، دارای گزینه “ذخیره برای وب” هستند که به طور خودکار اندازه فایل را به حداقل می رساند و کیفیت تصویر را بهینه می کند.

اگر فتوشاپ ندارید، در اینجا چند ابزار محبوب وجود دارد:

ابزارهای بهینه سازی تصویر
mage optimization tools
Affinity Photo
Pixlr (JPEG optimization)
ImageOptim (Mac only)
Kraken (bulk compression)
Gimp
Paint.NET
JPEG Mini
OptiPNG
FileOptimizer
Trimage

افزونه های وردپرس برای بهینه سازی تصویر
Yoast SEO
ShortPixel
EWWW Image Optimizer
WP Smush
TinyPNG
ImageRecycle
Optimus Image Optimizer

 

تست بهینه سازی برای سرعت

پس از اینکه تصاویر خود را بهینه کردید، چگونه متوجه می شوید که زمان بارگذاری صفحه وب سایت شما به اندازه کافی سریع است؟ برای تست سرعت سایت خود از یکی از ابزارهای زیر استفاده کنید:

WebPageTest
Pingdom
GTmetrix
WebWait

Google PageSpeed Insights
از آنجایی که وب سایت و محتوای شما مرتباً تغییر می کند، ایده خوبی است که در طول زمان به بررسی آمار خود ادامه دهید.

محتوای مرتبط دستچین شده: زمانی که با تصاویر وب خود مقابله نکنید [ویدئو]

نام فایل های تصویری را بهینه کنید

انتخاب نام فایل مناسب برای سئوی صفحه شما و رتبه بندی در نتایج جستجوی تصویر مهم است. قبل از آپلود هر تصویر، فایل را با کلمات کلیدی مرتبط و توصیفی نامگذاری کنید تا بیشترین قدرت سئو را داشته باشید.

فایل‌های تصویری را با کلمات کلیدی مرتبط و توصیفی نام‌گذاری کنید تا بیشترین قدرت سئو SEO را داشته باشید.
کلمات کلیدی مورد نظر را در ابتدا قرار دهید و آنها را با خط فاصله جدا کنید. از زیرخط استفاده نکنید زیرا موتورهای جستجو آنها را تشخیص نمی دهند و نمی توانند کلمات را به صورت جداگانه “دیدن” کنند.

هنگام ایجاد نام فایل تصویری از خط تیره استفاده کنید تا موتورهای جستجو بتوانند کلمات را “ببینند”.

نام فایل ها باید هم برای موتورهای جستجو و هم برای انسان ها معنی داشته باشد. به عنوان مثال، نام اصلی تصویر یک زن در یک آرایشگاه “salon234.jpg” است. نام آن را با عنوانی واضح و توصیفی تر مانند “woman-having-aircut-in-a-salon.jpg” تغییر دهید.

از متن جایگزین تصاویر  یا  alt استفاده کنید

بینندگان ممکن است متوجه شوند که یک تصویر در مورد چیست، اما عنکبوت های موتورهای جستجو هنوز کاملا تصویر را تشخیص نمی دهند.

سرنخ ها بدون متن جایگزین، برای موتورهای جستجو غیرممکن است که محتوای تصویر شما را به دقت فهرست کنند. یک تگ alt خوب زمینه را فراهم می کند و به کاربران کم بینا نیز کمک می کند. حتی زمانی که تصاویر به دلیل یک نقص بارگیری نمی شوند، موتورهای جستجو همچنان می توانند متن جایگزین را برای کمک به رتبه بندی یک صفحه بخوانند. کلمات مرتبط با نام تجاری را می توان در اینجا برای افزایش دید گنجاند. فقط از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید.

جزئیات بیشتری از آنچه در نام فایل درج کرده اید ارائه دهید. در حالی که هیچ تعداد ایده آلی از کلمات وجود ندارد، 10 تا 15 را هدف قرار دهید تا چیزی در مورد تصویر منتقل کنید.

محتوای مرتبط دستچین شده: 5 استراتژی سئو برای رسانه های اجتماعی که قبل از انتشار باید بدانید

عنوان تصویر یا تایتل را بهینه کنید

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، عنوان تصویر معمولاً از نام فایل گرفته می‌شود، بنابراین گاهی اوقات می‌توانید آن را همان‌طور که هست بگذارید. اگر از وردپرس استفاده نمی‌کنید یا عنوان تصویر را توضیح نمی‌دهد، آن را با کلمات کلیدی مناسب مانند نام فایل‌ها تغییر نام دهید.

عناوین تصاویر برای SEO اهمیت کمتری دارند، اما می توانند زمینه اضافی را برای متن جایگزین فراهم کنند. عناوین تصاویر از نظر تعامل کاربر مفیدتر هستند.

 

زیرنویس یا کپشن captions تصویر  را درج کنید

زیرنویس‌ یا کپشن تصویر – کلماتی که مستقیماً در زیر تصاویر قرار دارند – ممکن است تأثیر مستقیمی بر SEO نداشته باشند، اما برخلاف نام فایل‌ها و متن جایگزین، زیرنویس‌ها در صفحه وب‌سایت قابل مشاهده هستند. به همین دلیل، آنها می توانند به تجربه کاربری اضافه کنند.

می‌گوید: برای ایجاد تجربه کاربری بهتر (و نرخ پرش کمتر) برای تصاویر از زیرنویس‌ها استفاده کنید.
بیشتر مردم برای دریافت احساسی نسبت به محتوای کلی به سمت شرح تصاویر کشیده می شوند. بدون شرح تصاویر، نرخ پرش شما می تواند افزایش یابد و به اعتبار شما در موتورهای جستجو آسیب برساند.

از تصاویر منحصر به فرد استفاده کنید

استفاده از عکس‌های استوک خوب است، اما لزوماً به رتبه‌بندی جستجوی شما کمک نمی‌کنند، زیرا سایر وب‌سایت‌ها اغلب از تصاویر مشابه استفاده می‌کنند. همانطور که محتوای نوشتاری منحصر به فرد برای سئو بهتر است، ایده خوبی است که تصاویر منحصر به فرد را در صورت امکان بارگذاری کنید.

محتوای مرتبط دستچین شده: تحقیقات به شما می گوید چگونه تصاویر بهتری را برای رسانه های اجتماعی انتخاب کنید

مطمئن شوید که متن شما مکمل تصاویر است

کپی موجود در صفحه می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا ارتباط تصاویر شما را تعیین کنند. اگر شامل اطلاعات کافی برای توضیح تصویر نیست، متن مرتبط بیشتری اضافه کنید و در صورت امکان تصویر را توصیف کنید.

 

 داده های ساختار یافته تصویر را اضافه کنید Add image structured data

افزودن داده های ساختاریافته به صفحات شما به موتورهای جستجو کمک می کند تصاویر شما را به عنوان نتایج غنی نمایش دهند. Google Images از داده های ساخت یافته برای تصاویر محصول، ویدیوها و دستور العمل ها پشتیبانی می کند. به عنوان مثال، اگر در سایت خود دستور العمل هایی دارید و داده های ساختاریافته را به تصاویر خود اضافه می کنید، Google می تواند نشانی به تصویر شما اضافه کند که نشان می دهد متعلق به یک دستور غذا است.

افزودن داده های ساختاریافته به صفحات شما به موتورهای جستجو کمک می کند تصاویر شما را به عنوان نتایج غنی نمایش دهند.
از دستورالعمل‌های عمومی داده‌های ساختاریافته Google استفاده کنید تا یاد بگیرید چگونه داده‌های ساختاریافته را در پارامترهای موتور جستجو به صفحات خود اضافه کنید.

محتوای مرتبط دستچین شده: نتایج غنی: 5 استراتژی جدید SEO که بازاریابان باید استفاده کنند

 

از نقشه های سایت ( نقشه تصاویر سایت )  استفاده کنید

به گفته گوگل، نقشه سایت فایلی است که در آن می توانید صفحات وب سایت خود را فهرست کنید تا به گوگل و سایر موتورهای جستجو در مورد سازماندهی محتوای سایت خود بگویید. به عبارت دیگر، فایلی است که حاوی نقشه محتوای سایت شما است.

نقشه های سایت بخش مهمی از سئو سایت هستند زیرا به موتورهای جستجو درباره تمام صفحات سایت شما می گویند. برای اطمینان از اینکه خزنده‌های موتورهای جستجو متوجه هر تصویر – اینفوگرافیک، میم، عکس، تصویر کوچک ویدیویی و غیره می‌شوند – آنها را در نقشه سایت خود قرار دهید.

برای این ورودی‌های نقشه تصویر، عنوان، توضیحات، مکان URL، عنوان و اطلاعات مجوز را وارد کنید. برای ورودی های ویدیو، عنوان، توضیحات، مکان URL، URL تصویر کوچک و URL فایل ویدئویی خام را وارد کنید.

اگر وب سایت شما بر روی وردپرس میزبانی می شود، می توانید از Yoast SEO استفاده کنید که به طور خودکار محتوای بصری شما را به نقشه سایت اضافه می کند.

از تصاویری که با موضوع شما همخوانی دارند استفاده کنید

، اگر در مورد سئو صحبت می کنید باید تصویر شما با موضوع سئو همخوانی داشته باشد .

از تصاویر برای روشن شدن مفهوم مورد نظرتان استفاده کنید .

تصویر باید هماهنگ با موضوع باشد و کمک کند تا موضوع مورد نظر بهتر درک شود .

از تصاویر زیبا استفاده کنید

زیبائی تصاویر تاثیر مثبتی بر رابط کاربری دارد، یک تصویر زیبا می تواند صفحه شما را زیبا کند .

برای هر صفحه حداقل یک تصویر در نظر بگیرید .

بسیاری از افزونه ها یا تست های سئو تاکید می کنند که هر صفحه یک تصویر منحصر به فرد داشته باشد .

رای هر موضوع سایت یک تصویر مناسب قرار دهید.

همانطوری که اشاره شد ، تصاویر بیشتر می تواند سرعت لود صفحه را پائین بیاورد ، اما برای سئو صفحه بهتر است که شما برای هر موضوع جدیدی که به آن اشاره می کنید یک تصویر بهینه شده قرار دهید .

منابع تصویر را اعلام کنید.

جائی که از آنجا تصویر را برداشته اید را در انتهای متن صفحه خود ذکر کنید. بسیاری از سایت های معتبر این کار را انجام می دهند .

اول، آنها اطلاعات زمینه ای مهمی را به موتورهای جستجو می دهند. دوم، تصاویر بهینه شده سرعت بارگذاری صفحه را افزایش می دهند، که باعث افزایش تعامل کاربر و رتبه بندی موتورهای جستجو می شود.

از آنجایی که تصاویر بیش از هر بخش دیگری از یک وب سایت بایت مصرف می کنند، اندازه و پیچیدگی آنها به شدت بر عملکرد سایت تأثیر می گذارد.

برای افزایش زمان بارگذاری صفحه، اندازه تصویر را بدون کاهش کیفیت کاهش دهید.

بهبود تجربه کاربر و تعامل با سایت شما تأثیر مثبتی بر رتبه بندی موتورهای جستجو دارد که باعث بهبود بیشتر تعامل مشتری، تبدیل و حفظ مشتری می شود.

علاوه بر این، زمانی که تصاویر بهینه‌سازی شده فضای ذخیره‌سازی کمتری را در سرور شما اشغال کنند، نسخه‌های پشتیبان سایت سریع‌تر تکمیل می‌شوند.

سئو تصاویر : مرجع کامل

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو جنبه های مختلفی دارد که باید به آنها توجه کنیم تا بتوانیم سئو موفقی داشته باشیم . یکی از این موارد سئو تصاویر می باشد . برای مطالعه مرجع کامل ما در مورد سئو تصاویر روی لینک زیر کلیک کنید .

سئو تصاویر – بهینه سازی تصاویر برای سئو

 

 

خدمات سئو

ما می توانیم هزینه کنیم و سایت زیبایی داشته باشیم ، اما بدون بازدیدکننده ، طراحی سایت یا تولید محتوا ارزشی ندارد. برای افزایش بازدیدهای مرتبط جهت افزایش فروش می توانید از خدمات سئو وب برتر استفاده کنید. یکی از مسائلی که در سئو مهم است ، بررسی رقبا است ، بعد از بررسی به این نتیجه می رسیم که “توان رقابتی” ما محدودتر از رقباست . باید توان رقابتی خود را افزایش دهیم و در این رقابت جائی برای خودمان باز کنیم . حتما برای افزایش توان رقابتی خود از متخصص سئو با تبحر و دلسوز استفاده کنید . این برگ برنده شماست .

خدمات سئو 

 

آنچنان که گفته شد ، تصاویر می توانند بر سرعت سایت تاثیر بگذارند ، همچنین برای شناسائی بهتر محتوای سایت خود باید از سئو تصاویر استفاده کنید. نام گذاری صحیح ، درج محتوای مناسب برای متن جایگزین تصاویر alt و زیرنویس یا کپشن تصاویر . برای کاهش حجم تصاویر و افزایش سرعت سایت ، تعداد تصاویر را کمتر کنید، حجم آنها را فشرده کنید، از اندازه و ابعاد مناسب استفاده کنید و پسوند مناسب انتخاب کنید.