سئو محلی

سئو محلی چیست ؟ بهینه سازی موتور جستجوی محلی شاخه ای از سئو است که بر روی بهینه سازی یک وب سایت برای یافتن در نتایج جستجوی محلی تمرکز دارد.

محتوا ، بهینه سازی های موجود در صفحه و ایجاد پیوندها همگی با یک هدف متمرکز و محلی ، بخشی از این تلاش ها است.

خدمات سئو محلی - local SEO - وب برتر - webbartar-com

به زبان ساده تر برای افزایش فروش و مراجعه در محل و منطقه شماست . اگر شما مجموعه ای هستید که در خیابان گاندی تهران خدمات کامپیوتری ارائه می دهید، بهترین مشتریان کسانی هستند که در اطراف شما زندگی می کنند. سئو محلی به آنها این امکان را می دهد که شما را راحت تر پیدا کنند و اطلاعات مهم شما در سئو محلی ثبت می شود که عبارت از نام مجموعه، آدرس ، تلفن و در صورت داشتن سایت آدرس سایت و حتی ساعات کاری شما .

روش های قدیمی جستجوهای محلی

یک کم به عقب برگردیم، مجموعه ها برای جذب مشتریان اطراف خود از راه های دیگری استفاده می کردند.

یک سوپر مارکت یا تهیه غذا برای جذب مشتریان اطراف محله خود تراکت پخش می کردند و از این طریق مشتریان محلی خود را جذب می کردند.

شاید پیک برتر و یا مجله های کوچکی که داخل خانه ها می انداختند یادتان بیاید . این مجلات معمولا تبلیغات محلی را انجام می دادند . آرایشگاه های و سالن های زیبایی ، دندانپزشکان ، آموزشگاه ها و دیگر مشاغل برای محله خود تبلیغات انجام می دادند و خیلی هم تبلیغات مفیدی بودند .

گوگل و سئو محلی

اما چند وقتی است که کسب و کار آنها کساد شده یا برای جذب مخاطب خود و تبلیغات برای آنها راه های دیگری را پیش گرفتن، چرا ؟  چون سئو محلی وارد کار شده است . گوگل خدمات جستجو را برای اطراف محل شما ممکن ساخت است . شما می توانید داخل جستجوی خود نام محله مورد نظر را وارد کنید و گوگل نزدیک ترین کسب و کارها را در الویت قرار می دهد و آنها را در جستجوی خود نشان می دهد، اگر آن مجموعه محل خود را در Google place ثبت کرده باشد، جستجوی گوگل در سئو محلی همراه نقشه نمایش داده می شود .

سئو محلی یا Local SEO چیست؟

معنای سئو را حتما می دانید ، سئو بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. سئو محلی نیز جزء سئو سایت و مجموعه شما برای گوگل می باشد .

سئو محلی بهینه سازی با هدف و جذب و تبلیغ در محله شما می باشد . سئو محلی به شما این امکان را می دهد که در جستجوهای محلی بهترین جایگاه را در فهرست جستجو داشته باشید . گوگل با انتشار  الگوریتم کبوتر  به کاربران کمک میکند تا کسب و کارهای محلی را به راحتی پیدا کنند. در حقیقت هدف گوگل در الگوریتم  کبوتر تاکید بر نتایج محلی (local result) است. گوگل در این الگوریتم به دنبال این است که کاربران بتوانند در سریعترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.

در حقیقت شما قرار است کمک به گوگل برای درک آن است که کسب و کار شما چیست و در کدام  محله فعالیت میکند. با انجام فرایند سئو  محلی شما به راحتی در جستجو های مرتبط با کسب و کار در صدر نتایج جست و جو قرار میگیرید.