محتوای تکراری Duplicate Content

با محتوای تکراری، شما بدترین دشمن خود هستید

محتوای تکراری Duplicate Content
محتوای تکراری Duplicate Content

محتوای تکراری Duplicate Content یک نکته گیج کننده برای اکثر سئوکاران بوده است. قبلاً در مورد آن نوشته‌ایم، اما امروز، در مورد چگونگی جلوگیری از تبدیل شدن به بدترین دشمن خود صحبت خواهیم کرد.

ببینید، وقتی مردم به محتوای تکراری فکر می‌کنند، جایی که شما همان مقاله را به هزاران سایت ارسال می کنید (نکته: این دیگر کار نمی کند).

واقعیت این است که به عنوان سئو، ما اغلب بدترین دشمنان خود در مورد محتوای تکراری هستیم. و بسیاری از ما حتی آن را نمی دانیم!

محتوای تکراری چگونه کار می کند؟

یکی از اسرار بزرگ سئو: گوگل چگونه با محتوای تکراری رفتار می کند؟ آیا آنها آن را نادیده می گیرند؟ مجازاتش کنم؟ اگر آنها آن را جریمه کنند، چگونه تعیین می کنند که چه کسی محتوا را در وهله اول ایجاد کرده است؟

اکنون، زمانی که بیشتر مردم به محتوای تکراری فکر می‌کنند، نگران سئو با نیت مخرب می‌شوند.

سئوکارانی که وب سایت های خود را هدف قرار می دهند و به طور خاص سعی در پایین آوردن آنها دارند. همانطور که قبلا ذکر کردیم، احتمال وقوع این اتفاق بسیار کم است.

در اینجا نحوه برخورد گوگل با محتوای تکراری آمده است. بدیهی است که آنها دو صفحه از یک صفحه دقیقاً مشابه را در صفحه شماره 1 گوگل نمی خواهند. بنابراین وقتی گوگل با محتوای تکراری مواجه می شود، تنها یکی از صفحات را رتبه بندی می کند. و از اقتدار به عنوان عامل تعیین کننده استفاده می کنند.

بنابراین اگر وب سایت شما دارای بک لینک، سن یا اعتبار اجتماعی بیشتری نسبت به یک سایت اسکریپر باشد، صفحات شما رتبه بندی می شوند و سایت اسکریپر رتبه بندی نمی شود (و تقریباً همیشه اینطور است).

سایت اسکراپر  scraper site چیست؟! یعنی کسی می تواند محتوای من را بگیرد و بالاتر از من رتبه بگیرد؟

به طور کلی، می توانم بگویم که دلیل بسیار کمی برای ترس از کپی از مطالب  وجود دارد. اگر وب سایت شما سطح ترافیک مناسبی داشته باشد، دچار خراش می شوید. این خراش‌دهنده‌هایی نیست که باید نگران آنها باشید – این اسکراپرهایی با نیت مخرب هستند که به طور خاص سایت شما را هدف قرار می‌دهند تا از بین بروند. اما احتمال وقوع آن بسیار کم است که واقعاً نباید نگران آن باشید.

سئوکاران چگونه بدترین دشمنان خود هستند؟

با توجه به اینکه گوگل تنها یک صفحه را رتبه بندی می کند، واضح است که چرا باید از محتوای تکراری خودداری کنید. اگر مقاله مشابهی را در سراسر وب داشته باشید، رقابتی بین هر سایتی که آن را در آن پست کرده اید ایجاد می کند. تجمعی نیست، زیرا تنها یک کل می تواند رتبه بندی کند.

بدیهی است که باید از محتوای تکراری در سایت خود اجتناب کنید. زیرا اگر محتوای تکراری در سایت خود دارید، در حال رقابت با خودتان هستید. گوگل فقط یکی از آن صفحات را رتبه بندی می کند، بنابراین هر پیوندی که به صفحه غیر رتبه بندی شده وارد می کنید، حساب نمی شود. شما به طور موثری پیوند بالقوه خود را به نصف تقسیم خواهید کرد – به جز اینکه فقط نیمی از آن محاسبه می شود.

عالی. این واضح است – آیا واقعاً کسی محتوای تکراری در سایت خود دارد؟

خوب، برخی انجام می دهند. بنابراین این اولین چیزی است که باید بررسی کنید. اگر محتوای تکراری در سایت خود دارید، آن را تغییر دهید!

اما این دلیل نمی شود که سئوها بدترین دشمنان خود هستند. به من بگویید، آیا این دو URL یکسان هستند یا متفاوت هستند؟

http://yoursite.com

http://www.yoursite.com

در نگاه اول، به نظر می‌رسد که URL یکسان هستند. بالاخره هر دو شما را به یک مکان می برند. اما آنها همان URL ها نیستند – “www” در واقع یک زیر دامنه از دامنه اصلی شما است. بله، URL های www و non-www به عنوان دو صفحه متفاوت به حساب می آیند.

و وقتی www یا non-www را تایپ می کنید، هر دو محتوای یکسانی دارند. بله، این محتوای تکراری است! اکثر بازاریابان اینترنتی و کارشناسان مشتاق سئو این را نمی دانند.

راه حل چیست؟ URL مورد علاقه خود را انتخاب کنید و تمام ترافیک را به آن URL خاص هدایت کنید. اگر ظاهر www را دوست دارید (مهم نیست کدام یک)، پس باید 301 تمام ترافیکی را که از غیرwww به www می رود هدایت کنید.

ریدایرکت های 301 دائمی هستند و به گوگل می گویند تمام پیوندها را به صفحه جدید فوروارد کند. اساساً، شما به گوگل می گویید “صفحه A 301 به صفحه B هدایت شده است، صفحه B اکنون صفحه A است.”

مشکل دیگری که می‌تواند باعث ایجاد محتوای تکراری شود، نسخه‌های «چاپگر دوستانه» یک صفحه است. چندین نسخه از صفحه را می توان ایندکس کرد و البته تنها یکی رتبه بندی می شود.

شناسه جلسه یکی دیگر از دلایل محتوای تکراری است.

با استفاده از ریدایرکت های 301، می توانید صفحات تکراری را در یک صفحه ترکیب کنید که موتورهای جستجو بتوانند به درستی فهرست، خزیدن و رتبه بندی کنند.

اگر به دنبال چیز ساده تری در طراحی هستید، تگ rel=”canonical” را امتحان کنید. این تگ می‌تواند همان مقدار قدرت را برای رتبه‌بندی با موتورهای جستجو آزاد کند و پیاده‌سازی آن زمان بسیار کمتری می‌برد، فقط کافی است آن را در هد HTML قرار دهید.

هنگام ایجاد برچسب ها و صفحات مراقب باشید. حروف بزرگ حساب می شود. به صفحات زیر نگاه کنید، تغییرات ساده می تواند مشکلات تکراری ایجاد کند.

http://www.webbartar.com/tools/keywords-cloud
http://www.webbartar.com/Tools/keyword-cloud
http://www.webbartar.com/tool/Keywords-cloud

یک موتور جستجو صفحات را منحصر به فرد می بیند، صرفاً به دلیل حروف بزرگ، بنابراین هنگام ایجاد تگ های Rel=canonical این را در نظر داشته باشید.

اگر می‌دانید که صفحاتی دارید که محتوای تکراری دارند و می‌خواهید آنها را از رتبه‌بندی موتورهای جستجو حذف کنید، از تگ‌های noindex و no-follow استفاده کنید. این متا تگ‌های ربات به موتور جستجو می‌گویند که صفحات را ایندکس یا خزنده نکند و مشکل محتوای تکراری را از بین ببرد.

مسائل دیگری که پیرامون محتوای تکراری وجود دارد، آشکارتر هستند، مانند چرخاندن مقالات، پیوند دادن همان مقاله به سایت‌های مختلف، یا سرقت آشکار محتوا از سایت دیگری و نامیدن آن به عنوان متعلق به خودتان.

ممکن است اجتناب از محتوای تکراری در سراسر سایت دشوار باشد، به خصوص اگر صفحات زیادی دارید که همگی با موضوعات مشابه سروکار دارند. هر چند باید تلاش کنید، به خصوص اگر می خواهید در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشید. به همان اندازه خاص باشید

شما احتمالا می توانید برای هر صفحه از محتوا. بنابراین، اگر شما محصولات حیوان خانگی می فروشید و صفحه ای برای قلاده های کک سگ و صفحه ای برای قلاده های کک گربه دارید، به جای ایجاد محتوای عمومی به طور خاص برای حیوان خانگی بنویسید که به سادگی کلمه گربه را به سگ تغییر دهید.

مطالب را سرقت نکنید (Do Not Steal Content)

اگر فکر می‌کنید مقاله‌ای برای وب‌سایت شما مناسب است، بخواهید از آن استفاده کنید یا حداقل از آن استفاده کنید و سپس یک پیوند به محتوای اصلی با نام مالک ایجاد کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، مقاله Moz در مورد مقابله با محتوای تکراری را بخوانید.

آخرین به‌روزرسانی‌های Google بر محتوا تمرکز کرده است، نه فقط اصالت، بلکه بر کیفیت نیز. بنابراین، زمانی که برای ایجاد محتوا برای وب سایت خود وقت می گذارید، برای عالی کردن آن وقت بگذارید. اگر محتوای قانع‌کننده، آموزنده و باکیفیت ایجاد می‌کنید، گوگل و سایر موتورهای جستجو با شما به عنوان یک مرجع برخورد می‌کنند و بسیاری از سایت‌های دیگر به محتوای شما لینک می‌دهند و به شما رتبه‌بندی بالاتری می‌دهند.

ممکن است ایجاد محتوای منحصر به فرد برای هر یک از صفحات شما غیرممکن به نظر برسد، اما در نهایت ارزش وقت و تلاش را دارد. فریلنسرهای حرفه ای را برای نوشتن محتوا استخدام کنید، اما انتظار داشته باشید که بیش از یک دهه پیش پرداخت کنید. روزهای محتوای بی کیفیت که مملو از کلمات کلیدی بود و با تاکتیک های سئو کلاه خاکستری طراحی شده بود به پایان رسیده است. امروزه گوگل تنها استراتژی های سئو کلاه سفید را با پاداش تشخیص می دهد. هر استراتژی دیگری با مجازات روبرو می شود.

هر مشکل محتوای تکراری عمدی نیست. این بدان معناست که حتی کوچکترین اشتباه در برنامه نویسی شما می تواند باعث کاهش شدید رتبه شما شود.

به خاطر داشته باشید که وقتی محتوایی را در صفحه خود قرار می دهید که گوگل در حال خواندن آن است، تقریباً مانند یک خواننده انسانی این روزها. تنها تفاوت بین گوگل و یک خواننده انسانی در این مرحله، سطح بالای مزایای فنی است که گوگل دارد. می‌توانید در آینده به‌روزرسانی‌های بیشتری را انتظار داشته باشید که نیاز به محتوای با کیفیت و اصلی را در سایت شما افزایش دهد.

نکات و ترفندهای سئو بیشتری می خواهید؟

اگر این مقاله را دوست داشتید، حتما در لیست پستی ما ثبت نام کنید (این کار را با پر کردن فرم زیر انجام دهید). ما بهترین نکات سئو را مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال خواهیم کرد!

 

اگر در صفحه شماره 1 رتبه ندارید، همین امروز دلیل آن را بیابید. می توانید با کارشناسان ما مشاوره کنید و مشکل موجود را یافت و بر طرف کنید. (صفحه خدمات سئو ما را بازدید کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید