چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

اگر به طور کلی در زمینه وبلاگ نویسی یا بازاریابی دیجیتال تازه کار هستید، احتمالاً از خود می پرسید: “چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟”بودواقعیت این است که یادگیری نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی یک وظیفه اساسی سئو است که هر وبلاگ نویس و بازاریاب دیجیتال باید بداند.

با شناسایی کلمات و عبارات محبوبی که مردم به طور فعال در موتورهای جستجو مانند گوگل به دنبال آن هستند، می توانید آنچه را که می خواهند بخوانند کشف کنید و محتوای خود را حول آن موضوعات متمرکز کنید.

اما درک اینکه چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است، تنها نیمی از کار است.

شما همچنین باید بدانید که به خوبی تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید.

و دقیقاً به همین دلیل است که این پست را نوشتم: برای کمک به درک بهتر اهمیت تحقیق کلمات کلیدی و مراحل لازم برای انتخاب کلمات و عباراتی که نتایج مثبتی را برای تجارت شما به ارمغان می‌آورند.

چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

تحقیق کلمات کلیدی مهم است زیرا می تواند اطلاعات حیاتی را برای رشد کسب و کار شما به صورت آنلاین نشان دهد.

تحقیقات کلمات کلیدی می تواند به شما بگوید که مردم به طور فعال چه عباراتی را جستجو می کنند، رقابتی بودن آن کلمات کلیدی، و به هدایت برنامه بازاریابی محتوای شما برای افزایش دید، رتبه بندی و ترافیک جستجوی ارگانیک کمک می کند.

اکنون این فقط ایده اصلی پشت پاسخ به این سوال است که “چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟”

بیایید اکنون به جزئیات دقیق کلمه کلیدی نگاه کنیم، چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است، و چگونه می توانید عبارات و عبارات مناسب را برای هدف در سایت خود انتخاب کنید.

کلمه کلیدی Keyword چیست؟

کلمه کلیدی Keyword اصطلاحی است که در بازاریابی دیجیتال برای توصیف یک کلمه یا گروهی از کلمات استفاده می شود که افراد برای یافتن اطلاعات در موتور جستجو تایپ می کنند.

کلمات کلیدی در سئو مهم هستند زیرا به شما کمک می کنند تمرکز محتوای خود را محدود کنید تا نیازهای جستجوگر را برآورده کند.

همانطور که Yoast توضیح می‌دهد، «اگر از کلمات کلیدی اشتباه استفاده کنید، هرگز بازدیدکنندگانی را که می‌خواهید یا نیاز دارید به دست نمی‌آورید، زیرا متن شما با آنچه مخاطبان بالقوه شما در جستجوی آن هستند مطابقت ندارد.

اما اگر از کلماتی که مردم در جستجوی آن هستند استفاده کنید، کسب و کار شما می تواند پیشرفت کند.

بنابراین اگر آن را به این شکل می بینید، کلمات کلیدی شما باید منعکس کننده چیزی باشد که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. با کلمات کلیدی اشتباه، در نهایت با مخاطبان اشتباهی مواجه خواهید شد یا اصلاً هیچ. به همین دلیل است که داشتن کلمات کلیدی مناسب بسیار مهم است.”

مهم ترین چیزی که هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی باید به آن توجه کرد چیست؟

مهم ترین چیزی که هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی باید به دنبال آن باشید، حجم ترافیک ماهانه و رقابت برای یک کلمه کلیدی هدف است. همه کلمات کلیدی ارزش بهینه سازی ندارند، بنابراین باید به دنبال کلمات کلیدی مهمی باشید که رتبه بندی سایت شما آسان باشد.

انواع کلمات کلیدی چیست؟

سه نوع کلمه کلیدی وجود دارد که با طول آنها توصیف می شود:

  • کلمات کلیدی دم کوتاه Short tail keywords
  • کلمات کلیدی دم میانی Middle tail keywords
  • کلمات کلیدی دم بلند Long tail keywords

و به گفته SEOPressor، «چه نوع کلمه کلیدی می خواهید برای بازاریابی خود استفاده کنید، بستگی زیادی به نوع ترافیکی دارد که می خواهید به سایت خود هدایت کنید. با طولانی شدن کلمات کلیدی، حجم جستجو کمتر می شود. با این حال، تمام معیارهای دیگر مانند نرخ تبدیل به نفع کلمات کلیدی دم بلند است.

در زیر تصویری از SEOPressor است که این نقل قول را به صورت بصری خلاصه می کند:

انواع کلمات کلیدی
انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی دم کوتاه Short tail keywords

طول کلمات کلیدی دم کوتاه بین یک تا دو کلمه است.

این کلمات کلیدی بیشترین حجم جستجو و همچنین بیشترین رقابت را دارند. با این حال، نرخ تبدیل پایین ترین است، زیرا این کلمات کلیدی آنچنان هدفمند نیستند.

رتبه بندی کلمات کلیدی دم کوتاه دشوار است و رسیدن به صفحه اول در گوگل برای آنها ممکن است هزینه و زمان زیادی را صرف کند. بنابراین، بهتر است هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی خود از این نوع کلمات کلیدی صرف نظر کنید، مگر اینکه در حال بهینه سازی موتورهای جستجو برای یک برند بزرگ و به خوبی تثبیت شده باشید.

کلمات کلیدی دم میانی Middle tail keywords

طول کلمات کلیدی دم میانی بین سه تا چهار کلمه است.

این کلمات کلیدی دارای حجم جستجوی متوسط ​​و رقابت متوسطی هستند. نرخ تبدیل نیز پایین است زیرا این کلمات کلیدی بیشتر برای جستجوگر هدف قرار می گیرند.

هنگام انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، کلمات کلیدی دم میانی را انتخاب کنید زیرا اصطلاحات دست نخورده زیادی در بازار وجود دارد. اغلب می توانید اصطلاحات سه تا چهار کلمه ای را پیدا کنید که به راحتی در صفحه اول گوگل برای هر کسب و کاری رتبه بندی می شوند.

کلمات کلیدی دم دراز Long tail keywords

کلمات کلیدی دم بلند شامل پنج کلمه یا بیشتر است.

این کلمات کلیدی کمترین حجم جستجو و همچنین کمترین رقابت را دارند. با این حال، نرخ تبدیل بالاترین است زیرا این کلمات کلیدی بسیار روی جستجوگر متمرکز هستند.

کلمات کلیدی دم بلند بهترین گزینه برای انتخاب در هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای یک وب سایت جدید هستند یا اگر می خواهید فروش هدفمندتری داشته باشید. این به این دلیل است که بسیاری از جواهرات پنهان هنوز برای بهینه سازی در دسترس هستند.

لینک مرتبط : چگونه می توانم سئوی خود را به سرعت بهبود بخشم؟

علاوه بر این، انتخاب کلمات کلیدی دم بلند راه خوبی برای بهبود سریع سئو سایت برای ایجاد ترافیک بیشتر است. برندهای بزرگتر معمولاً هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی از کلمات کلیدی دم بلند چشم پوشی می کنند زیرا آنها را مهم نمی دانند. آن شرکت‌ها ترجیح می‌دهند زمان و پول خود را صرف این کار کنند و تا حدی کلمات کلیدی دم کوتاه و دم متوسط ​​با حجم جستجو بالا.

من همچنین در مورد این ایده در پست خود صحبت می کنم که چگونه می توانید نتایج جستجوی کلمات کلیدی خود را بهبود بخشید.

بنابراین من همیشه توصیه می کنم که کلمات کلیدی دم بلند را هدف قرار دهید تا برنده های سریع و آسان برای سایت خود داشته باشید. من توصیه‌های خودم را در این صفحه که در حال حاضر می‌خوانید، درباره اصطلاح «چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است» دنبال می‌کنم. این به این دلیل است که می دانم کار می کند.

چگونه کلمات کلیدی را انتخاب کنم؟

1. در مورد هدف جستجو فکر کنید

اولین قدم در انتخاب کلمات کلیدی خود این است که به هدف جستجوی بازدیدکنندگان خود فکر کنید. و برای انجام این کار، باید سفر خریدار  the buyer’s journey را در نظر بگیرید.

همانطور که Hubspot توضیح می دهد، سفر یک خریدار شامل یک فرآیند سه مرحله ای است:

  • مرحله آگاهی: خریدار متوجه می شود که مشکل دارد.
  • مرحله بررسی: خریدار مشکل خود را تعریف می کند و گزینه هایی را برای حل آن تحقیق می کند.
  • مرحله تصمیم گیری: خریدار راه حلی را انتخاب می کند.

یک وب سایت خوب دارای محتوایی است که هر سه مرحله از سفر خریدار را برآورده می کند. به این ترتیب، بدون توجه به اینکه در چه مرحله ای از چرخه خرید هستند، می توانید توجه و ترافیک افراد را به خود جلب کنید.

بنابراین مدتی را صرف فکر کردن به ایده هایی کنید که با مرحله سفر خریدار که می خواهید روی محتوای جدید تمرکز کنید، مطابقت دارد.

سپس ایده های کلیدواژه دم کوتاه و دم وسط را یادداشت کنید. در مرحله بعد، شما تحقیقات کلمات کلیدی را انجام خواهید داد تا کشف کنید که گزینه های خوب برای کلمات کلیدی دم بلند چیست.

2. تحقیق کلمات کلیدی Keyword Research را انجام دهید

مرحله دوم برای نحوه انتخاب کلمات کلیدی این است که در واقع تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید تا عبارات هدف خود را محدود کنید.

برای این کار، به یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای جمع آوری داده های مهم برای تصمیم گیری خوب نیاز دارید.

همانطور که در پست خود در مورد چگونگی افزایش ترافیک سئو در 30 روز توضیح دادم، گزینه های مختلفی برای انتخاب از اینجا وجود دارد. می توانید از یک ابزار رایگان یا سرویس پولی استفاده کنید.

من  KWFinder توسط Mangools (ارزان با استفاده آزمایشی رایگان) و SEMRush (آزمایش رایگان) را ترجیح می دهم، اما می توانید از Ahrefs (پولی)، Keysearch (پولی)، Ubersuggest (رایگان) یا Google Keyword Planner  (رایگان) استفاده کنید.

بعد از اینکه ابزار کلمه کلیدی را برای استفاده انتخاب کردید، آن را باز کنید و شروع به جستجوی ایده های کلیدواژه دم کوتاه و میانی خود کنید. همانطور که در حال جستجو هستید، ایده های کلیدواژه دم بلند نیز باید ظاهر شوند.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، کلمات کلیدی دم کوتاه بسیار سخت هستند، بنابراین فقط از این اصطلاحات به عنوان کلمات کلیدی اولیه در ابزار برای ایجاد ایده برای کلمات کلیدی دم میانی و بلند استفاده کنید.

هنگامی که جستجوی کلمات کلیدی را تمام کردید، فهرستی از عبارات و عباراتی که ترافیک خوبی دارند تهیه کنید. حداقل 10 جستجو در ماه برای کلمات کلیدی طولانی و 100 جستجو در ماه برای کلمات کلیدی دم میانی هدف قرار دهید.

3. رقابت را تجزیه و تحلیل کنید Analyze The Competition

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی، توجه به رقابت برای کلمات کلیدی هدف مهم است.

اگر رقابت برای یک کلمه کلیدی خیلی زیاد است، ممکن است وقت خود را برای نوشتن و رتبه بندی محتوای جدید برای آن تلف کنید.

اگر از ابزار تحقیق کلمه کلیدی پولی استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی امتیاز رقابت را برای یک اصطلاح یا عبارت با مشاهده فیلد مناسب برای این اطلاعات بدست آورید.

به عنوان مثال، KWFinder یک ستون برای KD (سختی کلمه کلیدی) در کنار هر کلمه کلیدی دارد که بین 0 تا 100 متغیر است. بنابراین می‌توانید فوراً تشخیص دهید که کدام عبارات یا اصطلاحات برای هدف‌گیری راحت‌تر هستند.

اکنون هر ابزار تحقیق کلمه کلیدی از این نظر متفاوت است، بنابراین من نمی توانم در اینجا به شما توصیه دقیقی بدهم که کدام عبارات و عبارات را بر اساس امتیاز رقابت گزارش شده ابزار انتخاب کنید. در عوض، فقط به دنبال کلمات کلیدی باشید که کمترین امتیاز را برای آن زمینه دارند.

و به یاد داشته باشید، هر چه کلمه کلیدی انتخابی طولانی‌تر باشد، رقابت کمتری خواهد داشت.

4. بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید Choose the Best Keywords

بعد از اینکه تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دادید و رقابت را تجزیه و تحلیل کردید، زمان آن رسیده است که بهترین کلمات کلیدی را برای تمرکز بر روی آنها انتخاب کنید.

این دو مرحله قبلی از فرآیند تحقیق کلمات کلیدی مهم هستند تا بتوانید به راحتی بهترین ها را برای نوشتن محتوای جدید انتخاب کنید. پس اینجا خودت انتخاب کن

5. نگاشت خوشه های کلیدواژه به یک صفحه  Map Keyword Clusters to One Page

چیزی که هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی متوجه خواهید شد این است که هر ابزار پیشنهاداتی را برای کلمات کلیدی مرتبط ارائه می دهد.

این مهم است زیرا برخی از اصطلاحات و عبارات به قدری با هم مرتبط هستند که نمی خواهید برای هر تغییری یک محتوای جدید بنویسید.

به عنوان مثال، زمانی که من برای این صفحه ای که در حال خواندن آن هستید تحقیق می کردم، این سه کلمه کلیدی مشابه را کشف کردم:

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است
چرا تحقیق کلمات کلیدی در سئو مهم است؟
چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

اکنون برای من عاقلانه نیست که سه مقاله متفاوت بنویسم که فقط بر روی همان عبارات تطبیقی ​​متمرکز شده باشند. این امر منجر به ایجاد محتوای تکراری duplicate content و آدم خواری   keyword cannibalization کلمات کلیدی می شود، یعنی زمانی که بیش از یک صفحه در سایت شما برای مجموعه ای از کلمات کلیدی مشابه رقابت می کند.

در عوض، من این سه کلمه کلیدی را با هم جمع کردم و از آنها در یک صفحه استفاده کردم.

شما همچنین باید همین کار را در این مرحله از فرآیند تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید.

کلمات کلیدی نزدیک به هم را برای استفاده در یک صفحه دسته بندی کنید.

دو تا سه کلمه کلیدی یک قانون کلی خوب است

به طور کلی برای اینکه روی چند کلمه کلیدی در هر صفحه تمرکز کنید.

برای راهنمایی بیشتر در مورد ایجاد یک دسته کامل از صفحات برای یک موضوع خاص، این راهنمای استراتژی محتوای خوشه ستونی pillar cluster content strategy  را بررسی کنید.

6. قالب مناسب برای کلمات کلیدی خود را تعیین کنید

هنگامی که مجموعه های کلمات کلیدی خود را مشخص کردید، مرحله نهایی در این فرآیند برای نحوه انتخاب کلمات کلیدی، تعیین قالب مناسب برای محتوا است.

این را می توان با جستجوی چند کلمه کلیدی خود در گوگل و توجه به نوع محتوایی که در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گیرد به راحتی انجام داد.

تحقیقات شما به سرعت به شما می گوید که آیا محتوا به بهترین وجه با متن، فهرست، نمودار، جداول، تصاویر و غیره بیان می شود.

گوگل به معنای واقعی کلمه اینجا جواب شما را می دهد. بنابراین مطمئن شوید که قالب مناسبی را برای محتوای خود مطابقت دهید تا رتبه بندی کلمات کلیدی هدف شما آسان تر شود.

پس از انجام این کار، می خواهید از راهنمای من در مورد نحوه افزودن کلمات کلیدی به یک وب سایت برای رتبه بندی سئو بازدید کنید تا بیشترین پیشرفت را از محتوای خود داشته باشید.

سپس می خواهید پست من را در مورد چگونگی بررسی موقعیت کلمات کلیدی در گوگل بخوانید تا بتوانید پیشرفت خود را پیگیری کنید.

و اگر هنوز نمی‌دانید که چرا محتوا برای سئو مهم است، آن پست پیوند شده هر چیزی را که باید در مورد موضوع بدانید توضیح می‌دهد.

آیا کلمات کلیدی هنوز برای سئو مهم هستند؟

کلمات کلیدی هنوز برای سئو مهم هستند. اما امروز، بهتر است بر روی قرار دادن کلمات کلیدی خوب بر فرکانس کلمات کلیدی تمرکز کنید. برای مثال، کلمات کلیدی همچنان در عنوان صفحه، URL، توضیحات متا، تگ های عنوان، محتوای صفحه، توضیحات تصویر و نام فایل ها اهمیت دارند.

Moz توضیح می دهد که کلمات کلیدی در سئو چگونه اهمیت دارند، “استفاده از کلمات کلیدی خود در این زمینه ها اساسی ترین راه برای هدف قرار دادن محتوای شما برای جستجو است. قرار نیست فوراً شما را به بالاترین نتایج برساند، اما سئو ضروری است. ناتوانی در انجام این مراحل اولیه می تواند شما را از رتبه بندی به روش های دیگر باز دارد.

من باید با بخشی از این بیانیه مخالف باشم زیرا هنگام بهینه سازی یک صفحه برای مجموعه ای خاص از کلمات کلیدی، افزایش سریع رتبه بندی کلمات کلیدی را تجربه کرده ام. معمولاً، این افزایش بیشتر در مورد صفحاتی اتفاق می‌افتد که برای یک کلمه کلیدی هدف کمتر بهینه‌سازی شده‌اند، اما من با صفحاتی که قبلاً برای یک دوره خاص در رتبه‌های بالا قرار گرفته‌اند نیز موفق بوده‌ام.

انجام بهینه سازی مناسب در صفحه می تواند تأثیر چشمگیری بر روی دید ارگانیک جستجو، رتبه بندی و ترافیک صفحه ایجاد کند.

اگر با ایده بهینه سازی درون صفحه تازه کار هستید، پست من در مورد سئو داخلی در مقابل سئوی خارج از صفحه را بررسی کنید که همه چیز را برای شما توضیح می دهد.

خلاصه ای از اینکه چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است

امیدوارم از این راهنما در پاسخ به این سوال لذت برده باشید “چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟”

همانطور که متوجه شدید، اصل اساسی در پشت انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی این است که بفهمید مردم می خواهند در مورد چه چیزی بخوانند و محتوای شما را حول آن موضوعات متمرکز کنید. و بسته به مرحله سفر خریدار که شخص در آن قرار دارد، کلمات کلیدی خاصی برای هدف گذاری مناسب تر هستند.

اکنون می دانید که چرا تحقیق کلمات کلیدی در بازاریابی دیجیتال مهم است و چگونه به بهبود تلاش های SEO شما کمک می کند. امیدوارم اطلاعاتی که در اینجا به شما دادم به تمام سوالات شما در مورد این موضوع پاسخ داده باشد و ایده های جدیدی را برای ساده سازی فرآیند تحقیق کلمات کلیدی به شما ارائه کرده باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید