چرا مسیرهای گوگل (Google Pathways) برای سئو مهم است؟

 

گوگل اخیراً گفته است که این شرکت در حال ساخت یک معماری جدید است که این امکان را برای مدل‌های هوش مصنوعی فراهم می‌کند. معماری، Pathways، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر نحوه یافتن کسب‌وکارها در جستجوی Google داشته باشد.

Google Pathways چیست و چرا اهمیت دارد؟

Pathways یک معماری است که در پشت صحنه کار می کند تا به برنامه های هوش مصنوعی کمک کند چندین کار را یاد بگیرند.

به عنوان مثال، با Pathways، یک مدل هوش مصنوعی می تواند متن، تصاویر و گفتار را با هم بفهمد.

بنابراین، مدل هوش مصنوعی می‌تواند بیشتر شبیه انسان‌ها فکر کند.

همانطور که گوگل در یک پست وبلاگ اشاره کرد، «مدل های هوش مصنوعی امروزی معمولاً برای انجام تنها یک کار آموزش دیده اند. مسیرها به ما این امکان را می‌دهند که یک مدل واحد را برای انجام هزاران یا میلیون‌ها کار آموزش دهیم.»

 

مسیرها می توانند مدل های چندوجهی را فعال کنند که درک بینایی، شنوایی و زبان را به طور همزمان در بر می گیرند. بنابراین چه مدل در حال پردازش کلمه “پلنگ” باشد، چه صدای کسی که می گوید “پلنگ”، یا ویدئویی از دویدن پلنگ، همان پاسخ در داخل فعال می شود: مفهوم پلنگ. نتیجه مدلی است که بصیرتر است و کمتر مستعد اشتباهات و سوگیری است.

و البته یک مدل هوش مصنوعی نباید به این حواس آشنا محدود شود.

مسیرها می توانند اشکال انتزاعی بیشتری از داده ها را مدیریت کنند و به یافتن الگوهای مفیدی کمک کنند که دانشمندان بشر را در سیستم های پیچیده ای مانند دینامیک آب و هوا از دست داده اند.

Google Pathways به دلایل زیادی اهمیت دارد.

جف دین، در کنفرانس اخیر TED گفت: «ما قادر خواهیم بود داروهای بهتری را با تزریق این مدل‌ها با دانش شیمی و فیزیک مهندسی کنیم.

ما قادر خواهیم بود با ارائه آموزش های شخصی بیشتر، سیستم های آموزشی را ارتقا دهیم. ما قادر خواهیم بود با مسائل بسیار پیچیده ای مانند تغییرات آب و هوایی، شاید مهندسی راه حل های انرژی پاک مقابله کنیم.

مسیرها همچنین ممکن است تأثیر عمیقی بر جستجوی Google داشته باشند که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است. مسیرها می‌توانند جستجوی Google را وادار کنند تا منابع متعددی از داده‌ها را در مورد هر موضوعی که افراد جستجو می‌کنند درک کند و مجموعه‌ای غنی‌تر از نتایج را ارائه دهد.

علاوه بر این، Pathways احتمالاً جستجوی Google را برای روش‌های مختلف جستجوی افراد مفیدتر و دقیق‌تر می‌کند: عبارت‌های متنی، صوتی و جستجوی تصویری. گوگل قبلاً با استفاده از فناوری Multitask Unified Model (MUM) در این مسیر حرکت کرده بود، که این امکان را برای Google فراهم می‌کند تا پاسخ‌های کامل‌تری به طیفی از جستارها و انواع جستجو (از جمله جستجوی بصری) بدهد. اگرچه هنوز در روزهای اولیه هستیم، به نظر می رسد Pathways راه قدرتمندتری برای جستجوی Google برای استفاده از فناوری هایی مانند MUM است.

به گفته ست نیکرسون، معاون SEO برای Investis Digital، “با Pathways، ما انتظار داریم برندهایی که متنوع ترین قالب های محتوا را منتشر می کنند – متن، تصاویر، ویدئو و داده های غنی و برچسب گذاری شده – بیشترین مزیت را داشته باشند. این سایت‌ها باید زمانی که افراد مجموعه گسترده‌تری از جست‌وجوها را با زمینه وسیع‌تر انجام می‌دهند، محتوایشان ظاهر می‌شود.»

معنی مسیرها برای محتوا چیست؟

با Pathways، جستجوی Google می‌تواند جستجوهای عمیق‌تری را در محتوای سایت انجام دهد تا پاسخ سؤالات را بیابد – و این شامل تصاویر، ویدیو، محتوای مبتنی بر متن و شنیداری است.

همچنین به این معنی است که نشانه گذاری Schema ارزشمندتر می شود.

طرحواره یک سیستم نشانه گذاری و شکلی از کد است که مدیران وب سایت ها (از طریق HTML) در وب سایت های خود قرار می دهند تا درک محتویات آن را برای موتورهای جستجو آسان تر کنند. سایتی که از Schema (همچنین با نام Schema.org شناخته می شود) استفاده می کند، می تواند نحوه خواندن و نمایش محتوای موتورهای جستجو را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) با قطعه های غنی بهبود بخشد.

طرحواره نیز جزء حیاتی جستجوی صوتی است.

از آنجایی که Pathways مبتنی بر هوش مصنوعی است، داشتن پشتیبانی قوی‌تر از جستجوی صوتی می‌تواند منجر به دیده شدن محتوای برند برای مجموعه وسیع‌تری از جستجوها شود. ست نیکرسون همچنین خاطرنشان کرد، از آنجایی که Google Pathways یادگیری ماشینی را به کار می گیرد، نتایج جستجو از نظر نظری باید در طول زمان بهبود یابد. همانطور که درک گوگل از زمینه در مورد موضوعات خاص بهبود می یابد، جستجوی صوتی می تواند به طور گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد.

Google Pathways همچنین محتوای بصری را مانند MUM مهم‌تر می‌کند.

توانایی تجزیه و تحلیل مجموعه وسیع‌تری از تصاویر و ویدیوها (با انجام چند کار بهتر با Pathways) به جستجوی Google کمک می‌کند تا نتایج جستجویی را که حاوی محتوای بصری هستند – از جمله محتوای موجود در وب‌سایت یک برند – را ارائه دهد.

آنچه که برندها باید انجام دهند

اگر از Schema استفاده نمی کنید، شروع کنید. طرحواره در حال حاضر سئو سایت شما را بهبود می بخشد. Pathways این را بیشتر خواهد کرد. در اینجا یک پست وبلاگ از HubSpot است که بینش بیشتری در مورد ارزش Schema برای SEO به اشتراک می گذارد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید