کلمات کلیدی LSI چیست؟

کلمات کلیدی LSI چیست؟ چگونه از آنها برای بهبود سئو استفاده کنیم.

کلمات کلیدی LSI چیست؟
از کلمات کلیدی LSI برای بهبود سئو خود استفاده کنید.

دورانی که بازاریابان در تلاش برای به دست آوردن رتبه های خوب روی یک کلمه کلیدی وسواس داشتند گذشته است. شما بهتر است برای بهبود سئو خود از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید.

بیش از 15٪ از جستجوهای روزانه گوگل عبارت های جدیدی هستند که کاربران قبلا هرگز آنها را جستجو نکرده اند. و با تریلیون‌ها جستجو که هر سال انجام می‌شود، تعداد زیادی سؤال جدید را به همراه دارد.

گوگل و مارکت موتورهای جستجو
گوگل و مارکت موتورهای جستجو

 

با یافتن راه‌های متفاوت و منحصربه‌فرد بسیاری برای جستجوی مسائل رایج توسط Google، دقیقاً به همین دلیل است که کلمات کلیدی LSI به بخش بزرگی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل تبدیل شده‌اند. از منظر سئو، استفاده از کلمات کلیدی LSI نتایج بسیار مثبتی دارد. با استفاده از آنها در محتوای خود، می‌توانید محتوای آن را تقویت کنید و دید جستجوی خود را بهبود بخشید.

در این مقاله، من قصد دارم هر آنچه را که باید در مورد کلمات کلیدی LSI بدانید، ارائه می کنم تا بتوانید سئوی خود را بهبود بخشید، ترافیک مرتبط بیشتری را به سایت خود هدایت کنید و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

 

فهرست مطالب :

  • کلمات کلیدی LSI چیست
  • مزایای کلیدی کلمات کلیدی LSI؛
  • معنای LSI برای سئو چیست.
  • ابزارهایی که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
  • چگونه آنها را در محتوای خود بگنجانید.

 

شما نه تنها با درک روشنی از اینکه چرا کلمات کلیدی LSI برای بازاریابی محتوا و سئو بسیار مهم هستند، خواندن را به پایان خواهید رساند. بلکه نکات و ابزارهایی برای پیاده سازی آن ها در استراتژی خودتان.

بنابراین اگر آماده هستید، بیایید شروع کنیم.

کلمات کلیدی LSI چیست؟
گوگل از سال 2015 در مورد اهمیت کلمات کلیدی LSI صحبت کرده است. با این حال، آنها زمان زیادی را صرف توضیح دقیق کلمات کلیدی LSI برای بازاریابان اینترنتی نکرده اند.

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Index (ing) به معنای “رابطه‌ی پنهان معنایی میان واژه‌های یک متن”  است. شاید بتوان گفت آنها کلماتی هستند که همگی حول یک موضوع می باشند.  این یک برنامه کامپیوتری است که برای یادگیری طیف گسترده ای از مترادف ها بر اساس موضوع طراحی شده است. این روشی است که از تکنیک های ریاضی برای یافتن روابط بین کلمات و مفاهیم در یک قطعه محتوا استفاده می کند.

 

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Index (ing) است.
LSI مخفف عبارت Latent Semantic Index (ing) است.

در اینجا یک تعریف کاربردی تر از کلمات کلیدی LSI آورده شده است:

از نظر سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)، کلمات کلیدی LSI عبارت های جستجویی مرتبط با کلیدواژه اصلی مورد نظر شما هستند. آنها به حمایت از محتوای شما کمک می کنند و زمینه بیشتری را اضافه می کنند تا کاربران و موتورهای جستجو راحت تر محتوا و موضوع آنرا درک کنند .

هم موارد بالا و هم زیر نمونه‌هایی از کلمات کلیدی مناسب LSI برای کلیدواژه اصلی این پست است که “کلید واژه‌های LSI” است:

کلمات کلیدی LSI چیست؟
نمونه کلمات کلیدی LSI
نحوه استفاده از کلمات کلیدی مرتبط
ابزارهایی برای یافتن کلمات کلیدی LSI
آیا کلمات کلیدی مرتبط روی سئو تاثیر می گذارند؟
کلمات کلیدی معنایی
همانطور که می بینید، هر یک از عبارات بالا برای همراهی کلمه کلیدی اصلی (“کلید واژه های LSI”) مناسب است.

اگر این کمی پیچیده به نظر می رسد نگران نباشید (مخصوصاً که کلمه کلیدی ما شامل کلمه “کلمه کلیدی” است). بعداً، ما به روش‌های مختلف برای یافتن آسان کلمات کلیدی LSI/مرتبط و همچنین نحوه استفاده از آنها در محتوای خود برای نمایش بالاتر و بیشتر در نتایج جستجوی مرتبط نگاه خواهیم کرد.

آیا کلمات کلیدی LSI همان مترادف هستند؟

در حالی که برخی از کلمات کلیدی LSI می توانند مترادف باشند، همه مترادف ها کلمات کلیدی LSI نیستند. اکثر کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی هستند که ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی اصلی شما دارند. بنابراین، استفاده از مترادف ها در پست های خود می تواند به سئوی داخلی مقاله شما کمک کند، اما مترادف ها کلمات کلیدی LSI نیستند.

به عنوان مثال، مترادف کلمه “ژاکت” می تواند “کت” باشد. با این حال، کلمات کلیدی LSI برای “ژاکت” شامل کلماتی مانند: برگشت پذیر، زمستان، پر، گرم، بالشتک، پف دار و غیره است.

یک راه خوب برای درک تفاوت بین کلمات کلیدی مترادف و مرتبط، جستجوی گوگل است. جستجوهای پیشنهادی که در منوی کشویی ظاهر می شوند، کلمات کلیدی LSI هستند:

مزایای استفاده از کلمات کلیدی LSI چیست؟
همانطور که در مقدمه اشاره کردم، سالانه صدها هزار جستجوی گوگل انجام می شود که هرگز جستجو نشده اند. گوگل در الگوریتم خود بهبودهایی ایجاد کرده است تا زمینه را در نظر بگیرد تا بتواند کلمات کلیدی مرتبط را بهتر درک کند. گوگل گفت:

کلمات کلیدی LSI جستجوهای جدید در گوگل
کلمات کلیدی LSI جستجوهای جدید در گوگل

گنجاندن کلمات کلیدی LSI در محتوای خود، زمینه محتوای شما را افزایش می دهد و مزایای SEO را به همراه دارد:

آنها رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می دهند: پاشیدن کلمات کلیدی LSI در سراسر متن به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحه شما را درک کنند و قدرت رتبه بندی آن را افزایش دهند.
کلمات کلیدی معنایی ارتباط محتوای شما را بهبود می بخشد: افزودن کلمات مرتبط به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که محتوای خود را با کلمات کلیدی بارگذاری نمی کنید.
کلمات مرتبط تعداد افرادی را که محتوای شما را پیدا می کنند افزایش می دهد: کلمات کلیدی LSI همچنین به شما کمک می کند تا تجربه جستجوی بهتری را برای کاربران ارائه دهید که به نوبه خود باعث بهبود عوامل رتبه بندی مختلف مانند زمان صرف شده در یک صفحه، نرخ پرش و … می شود. بیشتر.

چه زمانی کلمات کلیدی LSI مرتبط شدند؟

اگر می‌پرسید چه زمانی کلمات کلیدی LSI مرتبط شدند، همه چیز از سال 2004 شروع شد، زمانی که نمایه‌سازی معنایی پنهان در الگوریتم جستجوی گوگل پیاده‌سازی شد. هدف آن کمک به موتور جستجو در ارائه نتایج مرتبط تر به کاربران بود.

گوگل می تواند نتایج مرتبطی را حتی برای زبان مجازی ایجاد کند.

اما، گوگل فقط بر روی کلمات کلیدی متمرکز نبود. غول جستجو همچنین می‌خواست متن لنگر را در لینک‌ها و همچنین گروه‌هایی از سایت‌هایی که به یکدیگر پیوند می‌دهند (که به عنوان محله‌های SEO نیز شناخته می‌شوند) را درک کند.

با همه اینها در یک به روز رسانی الگوریتم، گوگل به طرز چشمگیری روش ارائه نتایج جستجو را تغییر داد.

دیگر موتور جستجو کلمات کلیدی با تطابق دقیق در محتوای وب را هدف قرار نمی داد. اکنون الگوریتم می تواند زمینه و مترادف ها را درک کند. گوگل به جای نگاه کردن به یک کلمه کلیدی و تعداد دفعات استفاده از آن برای یافتن موضوع صفحه، اکنون می تواند هر چیزی را که در صفحه ارائه می شود تجزیه و تحلیل کند.

 

برای درک بهتر تأثیر این تغییر، بیایید نگاهی عمیق‌تر به کلمات کلیدی LSI و رابطه آنها با SEO داشته باشیم.

تاثیر کلمات کلیدی LSI بر SEO

در روزهای اولیه، خزنده‌های گوگل، که به عنوان «عنکبوت» نیز شناخته می‌شوند، به‌طور خودکار وب‌سایت‌ها را با خزیدن از پیوندی به پیوند دیگر در صفحات وب متصل پیدا می‌کردند و اسکن می‌کردند. در حین خزیدن، به کلمات کلیدی یک صفحه نگاه می کردند تا به آنها کمک کند موضوع آن را شناسایی کنند.

برای مثال، اگر بخواهید پستی با عنوان «21 نکته برای تقسیم بندی فهرست ایمیل مؤثر» منتشر کنید، گوگل صفحه شما را اسکن می کند تا مشخص کند آیا از عبارت «بخش بندی فهرست ایمیل» در بخش های کلیدی وب سایت خود استفاده کرده اید، از جمله:

برچسب عنوان،
بدنه محتوا،
متن جایگزین تصویر،
عنوان H1، زیر سرفصل های H2 و H3 و غیره.
اما، پس از به‌روزرسانی LSI، روش خزیدن گوگل تغییر کرد که منجر به این بهبود سئو شد:

گوگل صفحات را بهتر درک می کند

علاوه بر اسکن صفحه شما برای کلمه کلیدی اصلی، اکنون صفحه شما را نیز برای کلمات کلیدی مرتبط مختلف اسکن می کند، مانند: “کمپین ایمیل”، “MailChimp”، “مخاطب”، “مشترکین”، “ابزار ایمیل” و غیره. بر. این به این معنی است که گوگل برای پیدا کردن موضوع کلی یک صفحه کار می کند و برای درک محتوا در سطحی بسیار عمیق تر از جستجوی چند تکرار یک کلمه کلیدی خاص، بر نمایه سازی معنایی پنهان تکیه می کند.

گوگل صفحات را به صورت متنی می خواند

اساساً، الگوریتم گوگل اکنون این توانایی را دارد که یک صفحه را به همان روشی که یک انسان می خواند، و کلمات کلیدی را بسته به زمینه تعیین شده طبقه بندی کند. این بدان معنی است که موتور جستجو اکنون می تواند بین کلمات حتی بر اساس کوچکترین جزئیات تمایز قائل شود. به عنوان مثال، اکنون می تواند تفاوت بین عبارات تحت اللفظی و مجازی را تشخیص دهد، مانند:

«کلمات کلیدی LSI را در صورتی که مرتبط نیستند در محتوای خود قرار ندهید.»

در مقابل

وقتی کفش ها را می پوشید برای محافظت از آن ها از یک لنگه کفش استفاده کنید.

گوگل می تواند نتایج مرتبط تری ایجاد کند

بر اساس این مقاله تحقیقاتی اخیر از گوگل، آنها کلماتی را که اغلب با هم اتفاق می‌افتند شناسایی می‌کنند تا به ربات‌ها کمک کنند تا موضوع اصلی صفحاتی را که اسکن می‌کنند راحت‌تر درک کنند. با دسته بندی دقیق تر، نتایج حتی مرتبط تر هستند.

گوگل تصویر کلی از کسب و کار شما را ترکیب می کند

علاوه بر آن، الگوریتم آنها به گونه ای طراحی شده است که نام کسب و کار، وب سایت و صنعت شما را بسنجد تا به گوگل کمک کند تا درک کاملی از هر صفحه در سایت شما به عنوان یک کل کسب و کار شما داشته باشد.

اکنون می توانید ببینید که چرا کلمات کلیدی LSI به بخش مهمی از الگوریتم موتورهای جستجو تبدیل شده اند؟

هدف اصلی گوگل این است که مرتبط ترین نتایج را به جستجوگران ارائه دهد – حتی برای 15٪ از عبارات جستجویی که قبلاً هرگز جستجو نشده اند. این یک استاندارد کیفیت شگفت انگیز است که دستیابی به آن برای موتور جستجو بدون نمایه سازی معنایی پنهان غیرممکن است.

آیا یوتیوب از کلمات کلیدی LSI استفاده می کند؟

جالب توجه است، باید توجه داشت که حتی اگر گوگل مالک یوتیوب است، آنها عمدتاً بر روی دو موتور جستجو و الگوریتم متفاوت اجرا می شوند. چیزی که من تعجب آور یافتم این است که به نظر نمی رسد، در زمان نوشتن این مقاله، YouTube از کلمات کلیدی LSI برای رتبه بندی استفاده می کند.

به عنوان یک خالق یوتیوب، سعی می کنم کلمات کلیدی اصلی را در عنوان ویدیوهایم قرار دهم و به ندرت به کلمات کلیدی LSI توجه می کنم و ویدیوها همچنان رتبه خوبی دارند. تنها جایی که می‌توانم آنها را قرار دهم در توضیحات ویدیو است، اما به نظر نمی‌رسد که لازم باشد.

بنابراین در حالی که جستجوهای YouTube پیشنهادات مرتبط را ارائه می دهند، مکان های زیادی برای درج کلمات کلیدی LSI وجود ندارد.

سئو عمدتاً به ویرایش با کیفیت بالا برای افزایش تعامل و نرخ کلیک روی تصاویر کوچک متکی است. البته، من یک الگوریتم پیچیده را بیش از حد ساده می کنم، اما این یک حقیقت پذیرفته شده جهانی است که ویرایش با کیفیت بالا، به جای کلمات کلیدی LSI، بزرگترین عامل در الگوریتم یوتیوب است.

بنابراین اگرچه به نظر می رسد کلمات کلیدی LSI عامل مهمی در موتور جستجوی گوگل هستند، اما در موتور جستجوی یوتیوب اهمیت چندانی ندارند.

با این کار، اجازه دهید به بخش بعدی برویم که در آن 5 ابزار مؤثر را کشف خواهید کرد که به شما کمک می کند کلمات کلیدی LSI را برای استفاده در پست های خود پیدا کنید.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با ابزارهای کلیدواژه LSI

اولین قدم در یافتن کلمات کلیدی LSI، ایجاد پایگاهی از کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار شما است. پس از انجام این کار، یافتن کلمات کلیدی مرتبط آسان خواهد بود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که کمی تحقیق کنید تا احتمالات بی پایان را کشف کنید – و برای این کار، به ابزارهایی نیاز دارید. در اینجا پنج ابزار کلیدواژه LSI وجود دارد که می توانید از آنها برای یافتن انتخاب مناسب کلمات مرتبط استفاده کنید.

1. تکمیل خودکار گوگل Google Autocomplete

ویژگی جستجوی فوری گوگل ساده ترین راه برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با کلیدواژه اصلی شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در کادر جستجوی گوگل تایپ کنید و طیف وسیعی از پیش بینی ها را در مورد آنچه که در مرحله بعد تایپ می کنید دریافت خواهید کرد.

به دنبال کلماتی باشید که به صورت پررنگ به عنوان پیشنهاد ظاهر می شوند. فهرستی از موارد مرتبط با موضوع خود تهیه کنید و آنها را در محتوای خود بگنجانید.

2. جستجوهای مرتبط با گوگل Google Related Searches

همچنین می‌توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل تایپ کنید و سپس به پایین صفحه بروید تا بخش «جستجوهای مرتبط» را پیدا کنید. برای دریافت ایده های بیشتر برای کلمات کلیدی LSI برای محتوای خود، شرایط ذکر شده را بررسی کنید.

3. مردم همچنین می پرسند People Also Ask
یکی دیگر از منابع شگفت‌انگیز موثر و در عین حال رایگان، کادر «مردم همچنین می‌پرسند» در صفحه نتایج جستجو گزینه‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. می توانید به تعدادی از نتایج بروید تا ببینید آیا کلمات دیگری وجود دارد که می توانید استفاده کنید. مانند مثال زیر به دنبال مواردی بگردید که پررنگ هستند.

4. نمودار یا LSI Graph

LSI Graph یک تولید کننده رایگان کلمه کلیدی LSI است که به شما کمک می کند تا به سرعت تمام عبارات مربوط به کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی صفحه خود را تایپ کنید و لیستی از اصطلاحات LSI برای انتخاب دریافت خواهید کرد.

5. Serpstat

Serpstat  ابزار مؤثر دیگری است که به شما کمک می کند عبارات مرتبط معنایی را برای پست های خود پیدا کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و روی SEO Research > Related Keywords کلیک کنید. فهرستی طولانی از کلمات و عبارات برای انتخاب به شما ارائه می شود.

البته، بسیاری از جستجوگرهای کلیدی مرتبط دیگر نیز وجود دارند، از جمله ابزارهای Ahrefs و Moz SEO. اینها عالی هستند زیرا نه تنها فهرست جامعی از کلمات کلیدی مرتبط را که مردم معمولاً در مورد موضوع جستجو می‌کنند در اختیار شما قرار می‌دهند، بلکه به شما امکان می‌دهند کلمات و عبارات را بر اساس قدرت اتصال، حجم جستجو و هزینه به ازای هر کلیک فیلتر کنید.

اکنون که می‌دانید چگونه کلمات کلیدی LSI را با استفاده از ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی پیدا کنید، بیایید به بهترین راه‌های استفاده از آنها در محتوا و استراتژی SEO خود نگاه کنیم.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی LSI برای سئو

ابزارهای تولید کلمه کلیدی که در بالا ذکر شد، فهرستی طولانی از گزینه‌های کلیدواژه LSI مناسب برای محتوای شما را در اختیار شما قرار می‌دهند. اکنون زمان آن است که آنها را به محتوای خود اضافه کنید و مزایای مهم سئو را تجربه کنید.

به کل تخمین ماهانه جستجو نگاه کنید تا تصمیم بگیرید که آیا ارزش آن را دارد که چیزی جدید بنویسید، یا پیشنهاد را به عنوان بخشی از مقاله اصلی که در حال تحقیق هستم بگنجانید.

حجم جستجوی ماهانه کلمات کلیدی LSI
کلمات کلیدی که ابزار شما ارائه می دهد برای زمینه های مختلف کار می کنند، و باید تعیین کنید که کدام یک برای صفحه خاصی که ایجاد می کنید بهترین کارایی را دارند.

در طول تحقیق خود، اگر با کلمات کلیدی مواجه شدید که مناسب صفحه شما نیستند، همچنان می توانید آنها را یادداشت کنید تا در صفحات مختلف استفاده کنید تا بتوانید سئوی کلی وب سایت خود را بهبود بخشید.

کلمات کلیدی LSI را به صفحه خود اضافه کنید
شما باید کلمات کلیدی LSI خود را به همان مکان هایی اضافه کنید که کلیدواژه اصلی خود را اضافه می کنید، از جمله:

عنوان متا و توضیحات متا
سرفصل ها (H1، H2، H3)
تگ های جایگزین تصویر
در سراسر متن بدنه
مطمئن شوید که کلمات و عبارات مرتبط را در سراسر پست خود به روشی طبیعی بپاشید. این به گسترش فرصت های شما کمک می کند زیرا نمی توانید از کلمه کلیدی اصلی بارها و بارها در تمام قسمت های مهم صفحه خود استفاده کنید.

روی تجربه کاربری تمرکز کنید
از کلمات کلیدی LSI در محتوای خود بیش از حد استفاده نکنید. در حالی که اینها کلمات کلیدی شما نیستند، دقیقا، استفاده بیش از حد از آنها بسیار آسان است – و اگر این کار را انجام دهید، برای آن جریمه خواهید شد. شما می خواهید کلمات مرتبط کافی را وارد کنید تا زمینه صفحه خود را بلافاصله برای گوگل و سایر موتورهای جستجو روشن کنید، اما بدون اینکه تجربه خواننده را خراب کنید.

برای انجام این کار به طور موثر، باید کلمات کلیدی مرتبط را اضافه کنید و در عین حال محتوا را منسجم، طبیعی و آسان برای دنبال کردن نگه دارید. این به شما کمک می‌کند نه تنها از جریمه‌ها جلوگیری کنید، بلکه تجربه بازدیدکنندگان خود را نیز بهبود ببخشید و در نهایت هنگام وبلاگ‌نویسی، درآمد کسب کنید.

نکات نهایی برای استفاده از کلمات کلیدی LSI برای SEO
در اینجا چند قانون کلی برای پیاده سازی کلمات مرتبط در محتوای خود برای بهبود استراتژی سئو وجود دارد:

در استفاده از مترادف ها زیاده روی نکنید
نحوه صحبت کردنت را بنویس اگر آن را در زندگی واقعی نمی گویید، در متن نیست
از نسبت ثابتی از کلمات و عبارات مرتبط با بقیه مطالب خود استفاده کنید (مثلاً یک کلمه کلیدی LSI برای هر 200-300 کلمه)
اگرچه داشتن نسبتی مانند نسبت بالا کامل نیست – و مطمئناً تضمین نمی کند که برای هر یک از کلمات کلیدی LSI انتخابی خود رتبه بندی کنید – این یک دستورالعمل مفید است تا شما را در مسیر درست حرکت دهد.

صرف نظر از اینکه چند بار از کلمات کلیدی LSI استفاده می کنید، اولویت اصلی شما همیشه باید ارائه اطلاعات واضح، مختصر و مفید باشد که به خوانندگان کمک می کند تا پاسخ ها و راه حل های مورد نظر خود را بیابند (در عین حال به شما در دستیابی به هدف تجاری خود یعنی تبدیل خوانندگان به مشتریان پولی کمک می کند. البته).

اگر ابتدا با هدف ارائه ارزش می نویسید، متوجه می شوید که بدون تلاش آگاهانه از کلمات کلیدی مرتبط به روشی طبیعی در سراسر متن خود استفاده می کنید.

کلمات کلیدی LSI را در محتوا و استراتژی SEO خود بگنجانید
گوگل پیشرفت های زیادی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین داشته است. در واقع، بسیار ترسناک است که گوگل چقدر هوشمند شده است!

موتور جستجو بیشتر و بیشتر از کلمات کلیدی LSI برای یافتن زمینه هر قسمت از محتوا استفاده می کند، و به همین دلیل ارزش دارد که برای یادگیری نحوه استفاده از این کلمات کلیدی ارزشمند در استراتژی سئو و کمپین های بازاریابی محتوا، وقت بگذارید.

این پست تمام اطلاعات لازم را در مورد اینکه کلمات کلیدی LSI چیست، چرا آنها مهم هستند، چگونه آنها را پیدا کنید و راه های مختلفی که می توانید از آنها برای بهبود حضور کلی خود در فضای آنلاین استفاده کنید، به شما داده است. اکنون زمان آن است که شما اقدام کنید. محتوایی را در وب‌سایت خود پیدا کنید که بتوانید با استفاده از نکاتی که در این پست آموخته‌اید، دوباره کار کنید و آن را بهبود ببخشید.

آیا در حال حاضر از کلمات کلیدی LSI در محتوای خود استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید