چه عواملی بر میزان مؤثر بودن اقدامات سئو تأثیر می گذارد؟

و چه عواملی بر میزان مؤثر بودن اقدامات سئو تأثیر می گذارد؟ سئو چقدر طول می کشد تا نتایج را نشان دهد؟ گوگل چه می گوید؟ این مقاله برخی از پاسخ های این سوالات را ارائه می دهد.

چه عواملی تعیین می کند که سئو چقدر طول می کشد تا کار کند؟

اینکه یک صفحه می‌تواند در رتبه ۱۰ برتر گوگل قرار بگیرد یا نه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اولین تمایزی که انجام می شود این است که آیا سئوی شما برای یک دامنه موجود است یا اینکه سئو برای وب سایت جدیدی است که امیدوارید در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید. در هر صورت، تعدادی از نکات کلیدی وجود دارد که ممکن است بر موفقیت SEO شما تأثیر بگذارد:

مبنای فنی Technical basis:

هیچ مشکلی در خزیدن و نمایه‌سازی وجود ندارد. نقشه سایت و robots.txt باید به درستی کار کنند. یک پایه فنی خوب با زمان بارگذاری خوب صفحه و یک سرور پایدار برای کسب رتبه خوب بسیار مهم است.

پیوندهای داخلی به همان اندازه مهم هستند – صفحات مربوط به یک دامنه باید برای خزنده آسان باشد، در حالت ایده آل مستقیماً از صفحه اصلی. همچنین مهم است که کلمات کلیدی برتری را که می خواهید صفحه فرود برای آنها رتبه بندی کند به متا تگ ها (عنوان و توضیحات) در تمام صفحات ایندکس شده اضافه کنید.

وقتی نوبت به موضوع صفحه می‌رسد، داشتن تگ‌های عنوان و توضیحات متا واضح و دقیق – ایده‌آل‌هایی که باعث تشویق کلیک‌ها می‌شوند – نیز مهم است.

محتوا Content:

برای اینکه یک وب سایت بتواند رتبه خوبی در سئو کسب کند، محتوا همه چیز است. اینترنت مملو از وب سایت هاست. با یک USP خوب و محتوای عالی، کسب رتبه های خوب در گوگل آسان تر خواهد بود.

به همین دلیل است که قبل از شروع به سئو، باید از خود بپرسید که چرا وب سایتی که برای سئو بهینه سازی می کنید شایسته رتبه دهی برتر است: چه چیزی سایت شما را از رقبا متمایز می کند، سایت شما روی چه موضوعاتی تمرکز دارد، چگونه می توان محتوا تولید کرد.

منحصر به فرد و تا حد امکان کاربر پسند؟ گوگل تمایل دارد دامنه ها را با تمرکز خاص نسبت به وب سایت های محصولات عمومی اولویت بندی کند.

E-A-T:

فقط کسانی که به عنوان متخصص در زمینه خود موقعیت خوبی دارند، شانس خوبی برای رسیدن به رتبه بندی دارند.

گوگل به این استاندارد کیفیت E-A-T یا Expertise–Authority–Trust اشاره می کند.

این امر به ویژه در مورد وب‌سایت‌هایی که اطلاعات حساسی درباره امور مالی یا سلامت ارائه می‌دهند، اما اساساً می‌توانند در هر وب سایتی، صدق می‌کند.

یک وب سایت می تواند با تمرکز بر موضوع روشن، با توجه به کیفیت و ارتباط محتوا، و با ارائه شفافیت نویسنده، اعتماد ایجاد کند.

عوامل مهم دیگر عبارتند از طراحی وب الهام‌بخش با HTTPS، اعلامیه حقوقی سایت یا مهر کیفیت از یک سازمان شناخته شده یا ضمانت فروشگاه‌های معتمد.

ارتباط جدایی ناپذیری با E-A-T ایجاد برند است، چه از طریق ذکر، بک لینک یا ترافیک مستقیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، E-A-T را به عنوان یک عامل رتبه بندی ببینید.

بک لینک Backlinks:

یک سوال بسیار مورد بحث این است که بک لینک ها چقدر برای موفقیت سئو مهم هستند.

هر چه رقابت در یک موضوع خاص بیشتر باشد، ساخت بک لینک با کیفیت بالا اهمیت بیشتری دارد. یک نقطه شروع خوب برای بک لینک وبلاگ ها و انجمن های مرتبط با تمرکز موضوع شما هستند.

سن دامنه Domain age:

در سال اول، هر وب سایت جدیدی برای تبدیل صفحه یکی از نتایج جستجو با مشکل مواجه خواهد شد. سایت های قدیمی قطعا یک مزیت دارند. طبق مطالعات انجام شده، اکثر دامنه هایی که در 10 رتبه برتر قرار می گیرند، حداقل سه سال از عمرشان می گذرد، در حالی که 95 درصد از وب سایت های جدید موفق نمی شوند در سال اول به 10 نتیجه جستجوی برتر تبدیل شوند. هر چه دامنه قدیمی‌تر باشد، از نظر الگوریتم گوگل می‌تواند اعتماد بیشتری کسب کند.

رقابت Competition:

رقابت: هر چه موضوع رقابتی تر باشد، حجم جستجو بیشتر می شود. و هر چه کلمه کلیدی که انتخاب می کنید کلی تر باشد، موفقیت یک استراتژی سئو بیشتر طول می کشد. به همین دلیل منطقی است که روی سیلوهای محتوای موضوعی خاص در یک جایگاه خاص که رقابت زیادی وجود ندارد، تمرکز کنیم، زیرا انجام این کار به ایجاد قدرت و بهبود رتبه در یک منطقه خاص کمک می کند – و تمرکز بر موضوعاتی که رقابت بیشتری وجود دارد. بعد. اغلب قانون سرانگشتی این است: هر چه رقابت بیشتر باشد، گردش مالی بیشتری می تواند ایجاد شود.
گوگل چه مدت زمان نیاز دارد تا سایت های جدید را فهرست کند و آنها را در نتایج جستجوی گوگل فهرست کند؟
ممکن است از چند ساعت تا چند هفته طول بکشد تا گوگل یک وب سایت جدید را با موفقیت فهرست کند. با این حال، به طور متوسط، بیشتر محتوای خوب ظرف یک هفته انتخاب و نمایه می شود. جان مولر از گوگل این موضوع را در کلیپ زیر توضیح می دهد:

 

این چیزی است که اهمیت دارد: اطمینان حاصل کنید که مهم ترین URL های وب سایت شما نیز از صفحه اصلی قابل دسترسی است. در عین حال، مطمئن شوید که خزنده با URL های غیر ضروری، مانند URL های پویا یا برچسب هایی با اطلاعات بیش از حد که فهرست کردن آنها دشوار است، گرفتار نشده باشد. به عبارت دیگر، اطمینان حاصل کنید که سایت شما دارای لینک های داخلی خوب و دسترسی آسان است، یک واقعیت مهم که شناسایی سایت شما را برای خزنده – و در نتیجه نمایه گوگل – آسان تر می کند. علاوه بر این، هنگام ساخت لینک‌های داخلی باید از متن‌های انکر تکست‌های سخت و غنی از کلمات کلیدی استفاده شود.

گام مهم دیگر این است که مطمئن شوید نقشه های سایت شما به درستی تنظیم شده اند. کنسول جستجوی گوگل یک ابزار عالی است که می تواند برای مقابله مستقیم با نمایه سازی URL فردی مورد استفاده قرار گیرد.

چقدر طول می کشد تا مزایای سئو را ببینید؟ این چیزی است که گوگل می گوید…

دیدن نتایج سئو ممکن است کمی طول بکشد. طبق گفته گوگل، ممکن است تا 12 ماه طول بکشد. Maile Ohye گوگل در کلیپ زیر توضیح می‌دهد: «در بیشتر موارد، سئوکارها به چهار ماه تا یک سال نیاز دارند تا به کسب‌وکار شما کمک کنند ابتدا پیشرفت‌ها را اعمال کنند و سپس مزایای بالقوه را ببینند.

 

البته ممکن است زمان کمتری ببرد. در واقع، گاهی اوقات برای دیدن اولین نتایج ممکن است فقط چند هفته صبر کنید. موفقیت سئو به عوامل مختلفی بستگی دارد، همانطور که در بالا ذکر شد. با این حال، اگر سئوی شما بر روی موضوعی متمرکز باشد که در آن رقابت چندانی وجود ندارد یا اگر از یک آژانس سئو یا ارائه دهنده راه حل آنلاین جامع مانند وب برتر کمک بگیرید، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج سریع تری ببینید. نیاز.

آنچه مهم است بدانید این است که SEO اغلب به این معنی است که Google دامنه جدید یا URL های جدید را بر اساس الگوهای اصلی مختلف تجزیه و تحلیل می کند:

سایت جدید قبل از اینکه به آرامی در رتبه بندی بالا برود از یک موقعیت پایین تر شروع می شود.
سایت جدید امتیاز کمی از گوگل دریافت می کند و قبل از اینکه دوباره در رتبه بندی سقوط کند، نسبتا سریع به 20 سایت برتر می رسد. تست‌های گوگل به‌ویژه بر مرحله اولیه تمرکز دارند و سیگنال‌های کاربر را بر اساس موقعیت‌های مختلف موتور جستجو تجزیه و تحلیل می‌کنند.
این بدان معنی است که نوسانات بیشتری در موقعیت یابی موتورهای جستجو در مرحله اولیه قابل انتظار است و پس از آن رتبه بندی شروع به تثبیت خواهد کرد.

برای افزایش سرعت سئو چه کارهایی می توان انجام داد؟

بسیاری از کارهای سئو قبل از راه اندازی یک دامنه جدید انجام می شود. یک استراتژی خوب اندیشیده شده از طریق SEO – یعنی تجزیه و تحلیل مناسب از مجموعه کلیدواژه (هدف) که دامنه می خواهد برای آنها رتبه بندی کند، از جمله تجزیه و تحلیل رقابت و ROI بالقوه – می تواند به جلوگیری از ناامیدی بعدی کمک کند.

همچنین مهم است که از ابتدا ساختار محتوایی روشنی داشته باشید: چه محتوایی، چه صفحات فرودی برای انعکاس دقیق دسته‌های موضوع مورد نیاز است؟

با این حال، چیزی که مهم است این است که سعی نکنید هر موضوعی را یکباره حل کنید، بلکه روی یک حوزه تمرکز کنید، شاید حتی یک موضوع خاص. جان مولر گوگل در جلسه ساعت اداری SEO در زیر به تفصیل این موضوع را توضیح می دهد:

 

تمرکز بر موضوع واضح، تشخیص تمرکز یک وب سایت جدید را برای گوگل آسان تر می کند. سایت می تواند قبل از اینکه بعداً به حوزه های موضوعی دیگری که ممکن است حجم جستجوی بالاتری داشته باشد و فرصت بیشتری برای کسب درآمد از وب سایت داشته باشد، قدرت خود را به آرامی ایجاد کند.

تعداد صفحات فرود برای این کار مورد نیاز است، و چه تعداد زیرموضوع باید در یک صفحه فرود ترکیب شوند به موضوع داده شده بستگی دارد. به همین دلیل، هنگام ایجاد محتوا، منطقی است که از ایجاد محتوای نرم‌افزاری که شامل تمام داده‌های مهم SEO نیز می‌شود، استفاده کنید – می توان به عنوان مثال، خوشه های موضوعی را تعریف کرد. سپس، می‌توان محتوای مبتنی بر داده‌های بهینه‌سازی را ایجاد کرد که تمام موضوعات مرتبط (فرعی) را پوشش می‌دهد، همه کلیدواژه‌های اصلی را شامل می‌شود و طول و پیچیدگی مناسبی برای موضوع مورد نظر دارد.

چه اقدامات سئو منطقی است؟

قبل: منطقی است که اقدامات سئوی خود را از قبل برنامه ریزی کنید، چه در تیم خود، با کمک یک آژانس یا با استفاده از یک ارائه دهنده کل نگر مانند وب برتر . وقتی نوبت به تعریف اهداف، الزامات و وظایف ضروری می رسد، مهم است که با همه ذینفعان مشورت کنید.

 

 

.

بعد از: هنگامی که SEO پیاده سازی شد، بسیار مهم است که عملکرد سئوی خود را نظارت کنید،. این برای سنجش تأثیر اقدامات سئو مهم است. سیگنال های کاربر مانند نرخ کلیک یا زمان در سایت، که در کنسول جستجوی گوگل یافت می شوند، می توانند داده های ارزشمندی را در مورد پذیرش کاربر ارائه دهند. جنبه‌های فنی مانند خزیدن و فهرست‌بندی، پیوندهای داخلی و خارجی، و اشتباهات احتمالی نیز باید تجزیه و تحلیل شوند.

نکات زیر می تواند موفقیت سئو را سرعت بخشد:

بررسی و بهینه سازی عناوین و توضیحات:

چگونه عنوان SEO می تواند به اندازه کافی منحصر به فرد باشد تا آن را از رقبا متمایز کند و USP وب سایت را منتقل کند؟

بررسی و بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه و عملکرد فنی:

آیا سایت به درستی برای ایندکس شدن و خزیدن پیکربندی شده است؟ عملکرد سایت در Core Web Vitals چگونه است؟

بررسی و بهینه سازی ساختار پیوند داخلی:

آیا می توان به راحتی به URL های مرتبط، ترجیحاً از صفحه اصلی دسترسی پیدا کرد؟ آیا از متن های انکر تکست های سخت و غنی از کلمات کلیدی در لینک های داخلی خود استفاده می کنید؟

توسعه صفحات محتوای جدید:

هنوز هم می توان از چه حوزه های موضوعی استفاده کرد؟ چه محتوایی مورد نیاز است و چگونه می توان آن را در کلاستر موضوعی موجود ادغام کرد؟

به روز رسانی محتوای موجود:

محتوا را می توان تطبیق داد، به ویژه برای پیشنهادات فصلی، اوج تقاضا، یا تغییرات در عرضه یا قیمت.

تست‌های A/B:

تست تقسیم، به عنوان مثال، روی دکمه‌های فراخوان برای اقدام یا تجزیه و تحلیل داده‌های جریان کلیک برای ارائه بینش در مورد رفتار کاربر، می‌تواند بسیار مفید باشد، به‌ویژه وقتی صحبت از قیف‌های کاربر یا استراتژی‌های کسب درآمد/ تولید سرنخ می‌شود.

ایجاد بک لینک:

وبلاگ ها یا دایرکتوری های موضوعی یک نقطه شروع خوب هستند. هنگام ارزیابی بک لینک ها، گوگل اکنون تاکید زیادی بر روی بک لینک های کلیکی دارد.

ساخت برند:

انتشارات مطبوعاتی و رسانه های اجتماعی می توانند به ایجاد اشاره های اولیه و جستجوهای مستقیم برای یک برند کمک کنند. یک کتاب الکترونیکی رایگان برای دانلود نیز ممکن است در اینجا منطقی باشد. یکی دیگر از راه‌های خوب برای ایجاد برندتان این است که نظرسنجی‌ها و مطالعات انحصاری خود را ایجاد کنید، ایده‌آل‌هایی که توسط ناشران نیز انتخاب می‌شوند!

بنابراین سئو واقعا چقدر طول می کشد؟

کسانی که به دنبال نتایج سریع هستند باید در SEA سرمایه گذاری کنند، در حالی که کسانی که مایل به افزایش ترافیک خود در طولانی مدت هستند باید روی SEO تمرکز کنند – اما این کار به زمان و صبر نیاز دارد.

بسته به دامنه، موضوع، رقابت و البته بودجه سئو، اولین فواید ممکن است پس از چند هفته مشاهده شود، اگرچه اغلب ممکن است از چند ماه تا یک سال طول بکشد. به عبارت دیگر، هنگامی که دامنه راه اندازی شد، محتوا منتشر شد و اولین کارهای سئو انجام شد، برای ادامه بهینه سازی و رشد دامنه و نظارت دقیق بر رتبه بندی ها، به زمان و صبر نیاز است.

در نهایت، سئو یک ورزش استقامتی است و خواهد بود که به استقامت زیادی نیاز دارد. و این فقط مربوط به به‌روزرسانی‌های Google نیست، که گاهی اوقات واقعاً می‌تواند به نتایج جستجو ضربه بزند. برای به دست آوردن رتبه بندی پایدار و رشد ثابت برای سایت خود، سئو باید یک فرآیند مداوم باشد. این به معنای به روز رسانی و تطبیق محتوای خود، ایجاد پیوسته بک لینک و برند خود و توسعه مداوم تمرکز موضوعی صفحه خود است.

آیا برای اطمینان از موفقیت پایدار و بلندمدت برای کسب و کار خود در مورد سئوی وب سایت خود به کمک نیاز دارید؟ با محصولات، خدمات و داده های مناسب، می توانیم راه حل های مناسب را ارائه دهیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید