آیا می خواهید محتوای عالی ایجاد کنید؟ زمینه خود را بشناسید

این یک چیز است که بدانید مخاطبان شما در هنگام ایجاد محتوا چه کسانی هستند و کاملاً یک چیز دیگر این است که بدانید آنها واقعاً چگونه از آن محتوا استفاده می کنند.

آیا می خواهید محتوای عالی ایجاد کنید؟ زمینه خود را بشناسید
همه ما می دانیم که بدون درک مخاطبان خود نمی توانید محتوای موثری ایجاد کنید. اما مخاطب فقط این نیست که چه کسی، بلکه به کی و چرایی آن نیز باید توجه کنیم. به عبارت دیگر، شما باید زمینه محتوای خود را درک کنید.

 

هیچ کس دفترچه راهنما را نمی گیرد تا زمانی که تمام راه های دیگر، از جمله آزمون و خطا و پرسیدن از همکار خود را تمام نکرده باشد. در آن مرحله، آنها معمولاً عصبانی هستند و زمان آنها تمام می شود. بنابراین نویسندگان فناوری یاد می‌گیرند که سبکی بی‌معنا و بی‌معنی اتخاذ کنند. اگر در حال نوشتن دفترچه‌های راهنمای کاربر، دستورالعمل‌های روی صفحه، یا انواع دیگر ارتباطات فنی هستید…

درست به سر اصل مطلب بروید. از گفتگوی شاد .
سعی نکنید بامزه باشید هیچ کس وقتی ناامید است نمی خندد.
وظیفه محور باشید. کاربران محتوای شما را برای سرگرمی نمی خوانند. آنچه را که می خواهند انجام دهند را درک کنید و به آنها کمک کنید این کار را انجام دهند.
استفاده از سناریوها برای درک زمینه
محتوای پشتیبانی ممکن است مثال واضحی باشد، اما زمان و چرایی آن برای انواع دیگر محتوا نیز بسیار مهم است.

فرض کنید شما یک لوله کش هستید و یک وب سایت در مورد خدمات خود ایجاد می کنید. مخاطبان شما می‌توانند تقریباً هر کسی باشند – می‌توانیم فرض کنیم که مالک خانه ای هستند یا یک مهندس که کارها را بین پیمانکاران جزء تقسیم می کند، اما به غیر از این، همه چیز ناشناخته است. بنابراین محتوای خود را به واضح‌ترین و ساده‌ترین زبان بنویسید،

اما سناریوهایی را در نظر بگیرید که آنها از سایت شما استفاده می کنند:

سناریوهای کاربر وب سایت

این دو سناریو تقریباً شبیه دو مخاطب هستند: آنها ممکن است افراد یکسانی باشند، اما در نوع (و عمق) محتوای مورد نیاز و میزان صبرشان با محتوای اضافی متفاوت است.

اولویت های محتوای لوله کشی شما بر اساس زمینه استفاده تعیین می شود. به احتمال زیاد، شما روی یک استراتژی محتوایی که ارائه می دهد (به ترتیب اولویت):

اطلاعات سریع، کاربردی و ساده برای مشتریانی که در شرایط اضطراری هستند. این کاربران احتمالاً بیشترین بازدید از سایت شما را تشکیل می دهند.
محتوای مفیدی که به مشتریان شما آموزش می دهد و اعتبار شما را افزایش می دهد. چه کسی آن را خواهد دید؟ شاید مشتریان گذشته که پس از گذراندن شرایط اضطراری برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند. شاید مشتریان بالقوه ای که فکر می کنند ممکن است سرنخ هایی از یک مشکل لوله کشی را ببینند، یا می خواهند در صورت بروز مشکل در آینده، ارائه دهندگان خدمات قابل اعتماد را پیدا کنند.

ایجاد سناریوهای کاربری

مگر اینکه محتوای شما یک سرگرمی خالص باشد، این احتمال وجود دارد که مخاطبان شما از آن برای چیزی استفاده کنند. شما می توانید با پرسیدن این سوالات از خود و سهامداران خود اولویت های محتوای خود را تنظیم یا تنظیم کنید:

چه کسی از محتوای ما استفاده می کند؟ مخاطبان اولیه و ثانویه خود را شناسایی کنید.

آنها از محتوای ما برای چه استفاده می کنند؟

سناریوهای خاص را مشخص کنید

تمایز اهداف (اهداف تصویر بزرگ) از وظایف (اهداف کوچک منجر به اهداف)
فراوانی نسبی این سناریوها را تعیین کنید (به عنوان مثال، در وب سایت سازنده: تحقیق یا خرید یک محصول، 99٪، جستجوی کار، 1٪).
چه احساسی نسبت به وظیفه یا هدف خود دارند؟

اگر مخاطبان شما از محتوای شما برای مقابله با مسائل شخصی مانند سلامتی یا مالی استفاده می کنند، به طرز فکر آنها فکر کنید. مشتاق؟ مراقب باشید؟ ترسیده؟ خوش بینانه؟
به این فکر کنید که محتوای شما به چه مرحله ای از چرخه حیات می پردازد. برای مثال، یک دامپزشک ممکن است برای «معرفی یک حیوان خانگی جدید به خانه شما» محتوای سبک دلخواه بخواهد، اما برای «مواجهه با از دست دادن حیوان خانگی خود» لحن کاملاً متفاوتی را بخواهد. مخاطب یکسان، اما زمینه متفاوت.
مخاطبان خود را درک کنید – نه فقط آنها که هستند، بلکه چه کاری انجام می دهند و چه احساسی دارند. با دانستن دلیل و زمان، می‌توانید یک گام بزرگ به ارائه محتوای مناسب در زمان مناسب نزدیک‌تر شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید