آشنایی با گوگل پاندا و پنگوئن گوگل برای جلوگیری از اشتباهات سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو به فرآیندی اشاره دارد که وب سایت شما را برای موتورهای جستجوی دوستانه تر می کند، بنابراین برای جستجوگران آنلاین در بالای صفحه ظاهر می شود.

راه های زیادی برای بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو وجود دارد. با این حال، همه سئوها به یک اندازه خوب نیستند.

روش‌های بهینه‌سازی خاصی وجود دارند که در نهایت ضرر بیشتری نسبت به سود دارند. علاوه بر این، چندین تکنیک سئو نیز وجود دارد که تا چند سال پیش کاملاً خوب کار می‌کردند، اما آنها دیگر بهترین روش‌های سئو نیستند.

دنیای سئو دائما در حال تغییر و تحول است. بسیار پویا است

چیزی که یک روز کار می کند ممکن است یک سال بعد کار نکند. با این حال، مفهوم اصلی یکسان باقی می ماند، به عنوان مثال، شما باید وب سایتی ایجاد کنید که بهترین محتوا و تجربه کاربری را در اختیار کاربران قرار دهد.

با این حال، از آنجایی که تکنیک‌های خاص سئو می‌توانند پیچیده باشند – و برخی ممکن است کار کنند و برخی نه – متخصصان سئو و صاحبان مشاغل آنلاین تقریباً همیشه تا حدودی گیج می‌شوند.

این سردرگمی را می توان با درک الگوریتم های اصلی گوگل حل کرد.

الگوریتم رتبه بندی موتور جستجوی گوگل دستخوش تغییرات زیادی شده است. گوگل چندین به روز رسانی الگوریتم مانند Google Panda و Google Penguin را معرفی کرده است.

پیگیری همه آنها – و آنچه بر اساس این الگوریتم ها توصیه می شود – می تواند کار دشواری باشد. با این حال، گوگل از شما انتظار دارد که همیشه قوانین و استانداردهایی را که این به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل تنظیم می‌کنند، رعایت کنید.

در غیر این صورت، به دلیل اشتباهات سئوی شما، ممکن است وب سایت شما جریمه شود.

در این پست وبلاگ، ما دو به‌روزرسانی اصلی الگوریتم Google را مورد بحث قرار می‌دهیم، بنابراین می‌توانید متوجه شوید که آنها در مورد چیست، Google Panda و Google Penguin چه چیزی را تحریک می‌کنند، و از کدام اشتباهات سئو باید برای ایمن ماندن اجتناب کنید.

شروع کنیم.

1. گوگل پاندا Google Panda

Google Panda یکی از معروف ترین به روز رسانی های الگوریتم گوگل است و همچنین احتمالاً به وب سایت شما دسترسی پیدا می کند.

از آنجایی که Google Panda به طور خاص با مسائل بهینه‌سازی محتوا و درون صفحه سروکار دارد، امروزه بیشتر وب‌سایت‌ها تحت تأثیر آن قرار گرفته‌اند.

کمبود شدید محتوای با کیفیت بالا وجود دارد – که دلیل بزرگی برای جریمه شدن بسیاری از وب سایت ها توسط Google Panda است. علاوه بر این، تکنیک‌های جدید بهینه‌سازی موتورهای جستجو در صفحه دائماً توسط گوگل اضافه می‌شوند، که پیگیری همه چیز را برای صاحبان وب‌سایت دشوارتر می‌کند.

به طور خلاصه، اگر محتوای با کیفیتی در سایت خود دارید، و اگر از بهترین شیوه های سئوی درون صفحه پیروی می کنید، باید از شر گوگل پاندا در امان باشید.

بیایید با جزئیات در مورد آنچه باعث به‌روزرسانی الگوریتم Google Panda می‌شود بحث کنیم:

متن تکراری Duplicate text

یکی از بزرگترین دلایلی که گوگل پاندا یک وب سایت را جریمه می کند، «محتوای تکراری» است.

محتوای تکراری می تواند دو نوع باشد:

محتوایی که شما آشکارا از وب سایت دیگری سرقت علمی کرده اید.
محتوای بازنویسی ضعیف از یک وب سایت دیگر.
اگر از یک وب‌سایت یا شخصی با کاما معکوس نقل قول می‌کنید، استفاده مجدد از بخش‌های کوچک متن اشکالی ندارد، اما ارسال کل پست‌های وبلاگ به‌عنوان کار اصلی شما انجام نمی‌شود.

محتوای نازک Thin content

به غیر از محتوای تکراری، Google Panda همچنین “محتوای نازک” را جریمه می کند.

مهم است که به یاد داشته باشید که محتوای “نازک” فقط با تعداد کلمات آن اندازه گیری نمی شود. محتوای نازک در درجه اول با سودمندی آن برای خوانندگان سنجیده می شود. عوامل دیگری مانند ارتباط، اعتماد و غیره نیز نقش دارند.

به طور خلاصه، اگر پاسخ شما به طور واضح و صریح به سؤال پاسخ می دهد، باید خوب باشد.

محتوای غیر مفید Unhelpful content

تعجب خواهید کرد اگر ببینید چه تعداد از تولیدکنندگان محتوا سعی می کنند مخاطبان خود و همچنین خزنده های جستجو را با محتوای غیر مفید یا عناوین گمراه کننده فریب دهند.

محتوای دارای عناوین طعمه کلیکی که هیچ ارزشی برای کاربر ایجاد نمی کند، خشم Google Panda را نیز تجربه می کند.

 

محتوای با کیفیت پایین Low-quality content

اگر محتوای شما با قالب بندی ضعیف و پر از اشتباهات گرامری باشد، احتمالاً خوانندگان تجربه خیلی خوبی ندارند. Google Panda همچنین وب‌سایت‌هایی را که تجربه کاربری ضعیفی را از طریق محتوای با کیفیت پایین ارائه می‌دهند جریمه می‌کند.

بازیابی از Google Panda

اگر تا به حال توسط Google Panda ضربه خوردید، بهترین راه برای بازیابی از جریمه این است که نگاهی دقیق و خوب به استراتژی محتوای خود بیندازید.

نوع محتوایی که ایجاد می کنید، چقدر خوب هر قطعه را می نویسید و اینکه آیا خوانندگان آن را مفید می دانند یا نه، تجدید نظر کنید.

مطالبی را منتشر کنید که بتوانید به آنها افتخار کنید.

2. گوگل پنگوئن

به غیر از Google Panda، Google Penguin یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های بزرگ الگوریتم است که احتمالاً شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

برخلاف گوگل پاندا که با بهینه سازی درون صفحه سروکار دارد، گوگل پنگوئن با بهینه سازی خارج از صفحه و بک لینک ها سروکار دارد.

بسیاری از متخصصان سئو و صاحبان مشاغل الکترونیکی معتقدند که همه بک لینک ها خوب هستند، اما اینطور نیست. در حالی که بک لینک های خوب ارزش زیادی به وب سایت شما اضافه می کنند، بک لینک های ضعیف آسیب زیادی به پروفایل لینک و موفقیت سئو شما وارد می کنند.

بیایید ببینیم چه چیزی Google Penguin را تحریک می کند.

 

پیوندهای بی ربط Irrelevant links

یکی از بزرگترین دلایلی که گوگل پنگوئن به یک وب سایت حمله می کند، لینک های نامربوط است.

 

اگر وب‌سایتی در زمینه نظافت حیوانات خانگی دارید و اکثر بک لینک‌های شما از یک وب‌سایت مرتبط با کازینو می‌آیند، به نظر می‌رسد که به Google Penguin مرتبط یا مرتبط نیست.

پیوندهای متنی و مرتبط برای داشتن پروفایل پیوند سالم و طبیعی مهم هستند. و در حالی که همیشه نمی توانید کنترل کنید که چه کسی یک لینک به وب سایت شما ایجاد می کند، می توانید از بک لینک های نامربوط و غیر متنی خلاص شوید تا پروفایل پیوند خود را سالم نگه دارید.

خرید لینک Buying links

خرید لینک یک نه بزرگ است. این نقض خط‌مشی‌های Google است و شما را زودتر از آنچه فکر می‌کنید در آب داغ قرار می‌دهد.

 عدم تنوع در انکر تکست A lack of diversity in anchor text

متنی که هنگام ایجاد پیوند (انکر متن) به صفحات وب خود استفاده می کنید، عامل مهم دیگری است که Google Penguin در نظر می گیرد.

در اینجا مفهوم اساسی است.

متن لنگر – درست مانند نمایه پیوند شما – باید طبیعی به نظر برسد. با این حال، اگر یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی خاص را مجبور کنید، نسبت آن بسیار بالاتر از سایر عبارات انکر تکست است.

این ممکن است Google Penguin را فعال کند.

در حالت ایده‌آل، باید تعادل خوبی بین منطبق‌های موضوعی، کلمات کلیدی برند، نام دامنه و URL‌های خالی به عنوان متن لنگر ایجاد شود.

تنوع مهم است.

بهینه سازی بیش از حد کلمات کلیدی خاص Over-optimization of certain keywords

اگرچه پر کردن کلمات کلیدی عمدتاً مورد توجه Google Panda است، Google Penguin همچنین وب سایت هایی را که کلمات کلیدی خاصی را بیش از حد بهینه می کنند نظارت می کند.

حتی اگر Google Panda از پر کردن کلمات کلیدی شما غافل شود، Google Penguin شما را دستگیر خواهد کرد. بنابراین، اجتناب از بهینه سازی بیش از حد کلمات کلیدی و عبارات کلیدی بسیار مهم است.

اگر می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنید، فقط بهترین محتوای ممکن را در مورد آن موضوع تولید کنید و آن را تبلیغ کنید. باید کافی باشد. پر کردن کلمات کلیدی هرگز راه حل نیست.

بازیابی از گوگل پنگوین Google Penguin

اگر توسط گوگل پنگوین  Google Penguin ضربه خوردید، به احتمال زیاد پروفایل بک لینک ضعیفی دارید. بنابراین، برای بهبودی از جریمه، باید خانه را تمیز کنید.

بک لینک های ضعیف، بی کیفیت و بی ربط که وب سایت شما دارد را شناسایی کنید و آنها را حذف کنید. لینک هایی را که هیچ لطفی به شما نمی کنند را رد کنید.

علاوه بر این، به تنوع متن لنگر نیز نگاهی بیندازید و ببینید آیا نیاز به تغییری دارد یا خیر.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید