وب برتر webbartar: راهنمای تولید سرنخ فروش LEAD برای موفقیت کسب و کارهای کوچک

راهنمای تولید سرنخ فروش LEAD برای موفقیت کسب و کارهای کوچک

وب برتر webbartar: راهنمای تولید سرنخ فروش LEAD برای موفقیت کسب و کارهای کوچک
وب برتر webbartar: راهنمای تولید سرنخ فروش LEAD برای موفقیت کسب و کارهای کوچک

در این مقاله، ما نه تنها متوجه می‌شویم که چرا تولید سرنخ فروش یا Lead برای هر کسب‌وکار کوچک حیاتی است، بلکه هفت تاکتیک اثبات‌شده تولید سرنخ را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌توانید از امروز برای به دست آوردن نتایج فوری استفاده کنید.

چرا باید نسل پیشرو را با کسب و کار کوچک خود تطبیق دهید؟

اگر می خواهید کسب و کار کوچک خود را توسعه دهید، باید سرنخ ایجاد کنید زیرا این راهی برای یافتن راه های جدید برای گسترش است. این به کسب و کار شما کمک می کند تا ترافیک ایجاد کند، که منجر به فروش بیشتر و نرخ تبدیل بهتر می شود.

استفاده از روش‌های مؤثر برای تولید سرنخ به شما کمک می‌کند تا مخاطبی ایجاد کنید که در هنگام فروش به چیزی که می‌فروشید نیاز دارد. این به شما کمک می کند با افرادی که به طور خاص به دنبال راه حل های شما هستند ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب می‌توانید به بازار مناسبی دسترسی پیدا کنید، جایی که تبدیل آسان‌تر و مکرر است.

به همین دلیل است که در یک استراتژی بازاریابی سالم و بلند مدت به چندین ابزار و تاکتیک های جذب مشتری نیاز دارید.

بهترین تاکتیک های تولید سرنخ فروش Lead

1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO):

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو ، احتمالا بهترین تاکتیک تولید سرنخ است که می توانید داشته باشید.

در مورد معنای سئو چیزهای زیادی وجود دارد، اما به بیان ساده، سئو ایجاد محتوای آنلاین است تا افراد کسب و کار شما را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند. به این ترتیب، وقتی آنها چیزی مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل جستجو می کنند، ترافیک «ارگانیک» رایگان دریافت می کنید.

 

سئو را از کجا شروع کنیم .

سئو، اگرچه موثر است، اما می تواند بسیار وقت گیر باشد. معمولا حداقل شش ماه طول می کشد تا نتایج نشان داده شود و حتی بیشتر طول می کشد تا تغییرات مناسب را مشاهده کنید. می‌توانید با آشنایی با بهترین شیوه‌های سئو، انجام ممیزی SEO از وب‌سایت خود با ابزارهای آنلاین رایگان، و اطمینان از بهینه‌سازی محتوای شما شروع کنید.

یکی دیگر از راه های عالی برای شروع با سئو، راه اندازی یک وبلاگ با مقالات هفتگی مرتبط با کسب و کار شما است. به عنوان مثال، اگر پنل های خورشیدی می فروشید، می توانید مقاله ای در مورد نحوه نصب پنل های خورشیدی روی سقف های شیبدار ایجاد کنید. به این ترتیب احتمال بیشتری وجود دارد که مردم شما را پیدا کنند و از توصیه های شما پیروی کنند.

برای افزایش توان رقابتی خود در سئو می توانید از خدمات سئو ما استفاده کنید.

2. بازاریابی ایمیلی “ایمیل مارکتینگ” Email marketing

مانند سئو، بازاریابی ایمیلی یک تولید کننده سرنخ بسیار ارزان است. بازاریابی ایمیلی می تواند راهی بسیار موثر برای ماندن در ذهن مشتریان شما باشد. می توانید از آن برای دسترسی به آنها با پیشنهادات جدید استفاده کنید و آنها را با کسب و کار خود به روز نگه دارید. تا زمانی که یک ROI بازاریابی ایمیلی سالم داشته باشید، می تواند فوق العاده موثر باشد.

چه طور باید شروع کرد

با جمع آوری یک لیست ایمیل از مشتریان خود شروع کنید. به یاد داشته باشید که آنها باید  اجازه صریح ایمیل را به شما داده باشند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها این است که یک فرم کوچک در انتهای وب‌سایت خود اضافه کنید تا بتوانند ایمیل‌های خود را برای کوپن‌ها و پیشنهادات ارسال کنند.

همیشه راه آسان برای لغو ارسال ایمیل در اختیار مشتریان قرار دهید. ایمیل مارکتینگ نباید تبدیل به ارسال اسپم شود .

هنگامی که لیست خود را جمع آوری کردید، می توانید از ابزارهای ایمیل  مانند MailChimp برای ایجاد قالب های ایمیل جذاب استفاده کنید. مطمئن شوید که خطوط موضوعی و محتوای هدفمند با ارزش و با ارزشی را برای مشتریان خود تهیه کرده اید و در مورد آنچه که به آنها پاسخ می دهند یادداشت برداری کنید.

3. تبلیغات گوگل (Google Ads)

اگر سئو را با PPC مقایسه کنید، تبلیغات گوگل به وضوح سریعترین راه برای نمایش در صفحه اول است. با تبلیغات گوگل، از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک بر اساس کلمات کلیدی که انتخاب می کنید استفاده می کنید.

 

Google Ads تضمین می کند که شما اولین گزینه ای هستید که مشتریان شما هنگام جستجوی راه حل های شما می بینند.

چه طور باید شروع کرد

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری گوگل ادز ایجاد کنید. فرآیند ایجاد یک تبلیغ بسیار واضح و سرراست است. هنگام ایجاد یک تبلیغ، می توانید کلمات کلیدی را جستجو کنید و متوجه شوید که آنها چقدر ترافیک دارند، PPC چقدر گران است و کلمه کلیدی چقدر رقابتی است.

می توانید از تبلیغات خود استفاده کنید تا افراد بیشتری با کسب و کار شما تماس بگیرند، آنها را به راه حل پیشنهادی خود برای درخواست خود سوق دهید، و از جمله خدمات خود را به آنها اطلاع دهید. به دنبال نمونه‌های صفحه فرود عالی باشید تا نحوه ایجاد CTA موثر و کپی خوب را بیابید.

 

4. شبکه سازی Networking

حتی در دنیای دیجیتال ما، بازاریابی دهان به دهان و شبکه های حضوری بسیار موثر باقی می ماند. حتی اگر شبکه شما فوراً مؤثر نباشد، می‌تواند ارجاعاتی را که برای یافتن سرنخ‌های جدید نیاز دارید به شما بدهد. اغلب، ردیابی این تاکتیک ممکن است سخت به نظر برسد، اما ابزارهای عملکرد فروش می توانند به شما در نظارت بر پیشرفت خود کمک کنند.

برای مثال، WeWork نه تنها شبکه‌سازی را با فضاهای اداری باز تقویت می‌کند

ut همچنین رویدادهایی را ارائه می دهد که در آن مشاغل می توانند خود و راه حل های خود را به جامعه ارائه دهند:

چه طور باید شروع کرد

برای شروع، دریابید که مشتری هدف شما کجاست. این می تواند محل کار یا اوقات فراغت آنها باشد. سپس، راه هایی را بیابید که برای معرفی خود و ایجاد یک رابطه تجاری بالقوه به آنجا بروید.

شبکه سازی می تواند به سادگی رفتن به دفتر مشتری بالقوه شما باشد تا کارت خود را به ایجاد کارگاه ها و شرکت در رویدادها بسپارید. اطمینان حاصل کنید که با ایجاد و ارسال پیشنهادات جذاب برای به حداکثر رساندن شانس تبدیل خود، پیگیری کنید.

 

5. بازاریابی پیامکی SMS Marketing

ارسال پیامک یک راه عالی برای ایجاد سرنخ برای مشاغل کوچک شما است.

اما چرا؟

از آنجا که یک کمپین پیامکی مناسب نه تنها موثر است، بلکه ارزان است و باعث می‌شود مشتریان شما احساس VIP داشته باشند.

 

چه طور باید شروع کرد

مانند بازاریابی ایمیلی، به یاد داشته باشید که همیشه از شما اجازه بخواهید. برای انجام این کار می توانید مستقیماً با یک پیامک با آنها تماس بگیرید و اگر پاسخ مثبتی به شما دادند، آنها را به کمپین های پیامکی خود اضافه کنید.

برای یافتن زمان تحویل بهینه آزمایش کنید و سعی کنید پیام ها را با نام آنها شخصی کنید. فرآیند را خودکار کنید تا هر زمان ممکن است با آنها پیگیری کنید، مانند تماس گرفتن پس از فروش برای بازخورد یا ارائه محصولات یا خدمات مکمل. برای کارآمد نگه داشتن آنها، مطمئن شوید که به طور مداوم و با CTA قوی ارسال می شوند.

 

6. محتوای برتر Premium Content

محتوای ممتاز می‌تواند با توسعه محتوایی که افراد می‌خواهند به اشتراک بگذارند و دریافت کنند، به شما کمک می‌کند. این محتوا می‌تواند از اینفوگرافیک بصری به کتاب‌های الکترونیکی در مورد یک موضوع خاص تبدیل شود. می‌توانید در ازای محتوا چیزی مانند اطلاعات تماس آنها بخواهید، بنابراین می‌توانید مستقیماً شروع به تولید سرنخ کنید.

برای مثال Hubspot دارای 188 کتاب الکترونیکی رایگان است. اما برای دسترسی به هر یک از آنها، باید  فرمی را تکمیل کنید:

این فرم به HubSpot کمک می‌کند تا درباره بازدیدکنندگان خود اطلاعات بیشتری کسب کند و بالقوه‌های احتمالی را از قبل واجد شرایط کند. به این ترتیب، تیم فروش آنها می تواند سرنخ های داغ را در اولویت قرار دهد و آنها را به مشتری تبدیل کند. علاوه بر این، آدرس‌های ایمیل را می‌توان برای اهداف مختلف دیگر (مانند بازاریابی مجدد آنها یا ارسال دنباله‌های پرورشی) استفاده کرد.

چه طور باید شروع کرد

ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع موضوعاتی را می توانید پوشش دهید. این موضوعات باید ذاتاً به تجارت شما مرتبط باشد. نقاط درد و رنج مشتریان خود را به روشی منحصر به فرد که بهتر از هر چیز دیگری است که در آنجا پیدا می کنند، بررسی کنید. همانطور که اشاره کردیم، می تواند به سادگی ایجاد محتوای جذابی که مردم به اشتراک می گذارند، یا به پیچیدگی یک کتاب الکترونیکی باشد.

در نهایت، تصمیم بگیرید که چگونه برای محتوا «هزینه» بگیرید. آیا مردم آن را به اشتراک می گذارند یا برای دسترسی به ایمیل آنها نیاز دارید؟

7. رسانه های سنتی Traditional Media

اگرچه دنیای دیجیتال ما روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، رسانه‌های سنتی هنوز جایگاهی برای کسب‌وکارهای کوچک دارند. این به ویژه زمانی که مخاطبان شما از رسانه‌های سنتی استفاده می‌کنند خوب عمل می‌کند، مانند زمانی که به افراد قدیمی یا یک جامعه کوچک خاص دسترسی پیدا می‌کنید.

پچه طور باید شروع کرد

ابتدا باید دریابید که مخاطب شما چه نوع محتوای چاپی مصرف می کند. می توانید این کار را با نظرسنجی های ایمیلی و مطالعات بازار انجام دهید. هنگامی که مشخص کردید کجا باید باشید، تبلیغاتی ایجاد کنید که پیام شما را به روشی ساده و واضح منتقل کند.

هنگام هدف قرار دادن مناطق خاص، پست مستقیم با پیشنهادات و مقداری ارزش برای آن را در نظر بگیرید.

نتیجه
حقیقت این است که اگر می خواهید رشد جدی در کسب و کار خود را آغاز کنید، به بیش از یک کانال بازاریابی نیاز خواهید داشت.

اکنون چند کانال  مهم‌ ایجاد سرنخ های فروش Lead را می‌شناسید که می‌توانید از امروز برای افزایش سرنخ‌ها و افزایش فروش خود استفاده کنید. تاکتیک های خود را انتخاب کرده و اولویت بندی کنید و شاهد گسترش کسب و کار خود باشید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید