چک لیست بازاریابی محتوا (موارد مهم)

 

چک لیست بازاریابی محتوا (موارد مهم)
چک لیست بازاریابی محتوا (موارد مهم)

تصمیم گرفته‌ایم مجموعه‌ای از چک‌لیست‌های دیجیتال مارکتینگ را گردآوری کنیم تا به شما کمک کند احساس توقف ناپذیری داشته باشید و البته مطمئن شوید که وب‌سایت‌های شما توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می‌کنند.

بعدی: محتوا!

چک لیست نهایی بازاریابی محتوا

1. با استراتژی خود 1:1 داشته باشید

آخرین باری که استراتژی خود را چک کردید چه زمانی است؟ اگر یک دقیقه طول کشید، این اولین قدم بزرگ خود را در نظر بگیرید.

با پرداختن به حقایق سخت شروع کنید: چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست؟ آیا اهداف شما تغییر کرده است؟ اگر چنین است، به دنبال کدام KPIهای جدید نیاز دارید؟ آیا برای دستیابی به برنامه (جدید) خود به ابزارها یا پلتفرم های مختلفی نیاز دارید؟

پاسخ به این سؤالات و سؤالات دیگر به شما کمک می کند تا یک استراتژی محتوایی ایجاد کنید که هم برند شما و هم کاربران آن از آن رضایت بیشتری داشته باشند.

2. با روندها هماهنگ شوید

گوش کنید: گرایش ها دوستان شما هستند.

محتوای همیشه سبز همیشه سرگرم‌کننده و ارزشمند است، اما گاهی اوقات نمی‌تواند بر تعاملی که از سرمایه‌گذاری روی یک موضوع پرطرفدار به دست می‌آورید، غلبه کند. چه مهارت‌های جستجو و گوش دادن اجتماعی خود را تقویت کنید و چه مقدار بسیار دیوانه‌کننده هشدارهای Google تنظیم کنید، مطمئن شوید که هیچ فرصت محتوایی به موقع را از دست ندهید.

فراموش نکنید که سایر ابزارهای دیجیتالی برای اشتراک گذاری محتوای خود را نیز کشف کنید. گسترش به کانال های اجتماعی، ویدیویی و صوتی جدید می تواند اتفاق بزرگ بعدی برای برند شما باشد.

3. محتوای ارزشمند را تازه کنید

آیا تقویم محتوای سال گذشته چند بازدید خوب داشته است؟ در مورد تقویم 3، 5 یا 10 سال پیش چطور؟ صرف نظر از مدت زمانی که سپری شده است، به قطعات محتوای قبلی خود درخشش بسیار مورد نیاز خود بدهید تا فرصتی برای کسب کلیک و تبدیل بیشتر در حال حاضر داشته باشید.

با این اوصاف، همیشه در مورد چیزی که برای جذب کردن انتخاب می‌کنید دقیق باشید. چرا؟ زیرا تازه کردن تمام محتوای شما فقط باعث اتلاف وقت شما می شود. به تعمیر قطعاتی که قبلاً به شما نتیجه داده اند یا آنهایی که واقعاً سزاوار یک شانس مجدد هستند، پایبند باشید.

4. محتوای قدیمی یا تکراری را حذف کنید

این غم انگیز است، اما واقعیت دارد: محتوای قدیمی یا تکراری باید حذف شود.

نگه داشتن این قطعات قدیمی یا تکراری برای مدت طولانی می تواند عواقب بزرگی برای سایت شما داشته باشد. محتوای بیش از حد ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهد و محتوای بیش از حد ممکن است رتبه SERP شما را کاهش دهد.

توصیه ما؟ چند کلمه خداحافظی و سپس حذف را فشار دهید – سایت شما برای آن بهتر خواهد بود.

5. محتوای جدید را به روشی انسانی بسازید

اکنون، ما نمی گوییم که شما یک بیگانه هستید که سعی می کنید به عنوان انسان آنلاین شوید. اما به طور جدی: با توجه بیشتر و بیشتر به جستجوی معنایی، واضح است که محتوای ساخته شده برای انسان های واقعی راه حلی است.

وقتی موضوع یا درخواست جدیدی را برای کار با آن دریافت می کنید، واقعاً به این فکر کنید که چگونه کسی می خواهد اطلاعاتی در مورد آن دریافت کند. فقط به خاطر انجام هر یک از آنها نوشتن یا طراحی نکنید – بینش واقعی را از طریق صدای برند منحصر به فرد و UX خود ارائه دهید که به همان اندازه معتبر و قابل دسترس هستند.

6. منابع خود را بررسی کنید

با توجه به اهمیت بیشتر و بیشتر اطلاعات نادرست در لیست تماشای گوگل و اصول E-A-T برای کاربران، بازاریابان محتوا باید منابعی را که اطلاعات کلیدی را از آن استخراج می کنند، بررسی کنند.

قانون سرانگشتی ما؟ اگر نمی توانید یک واقعیت یا آماری را از منبع اصلی یا مورد بررسی شناسایی کنید، ارزش آن را ندارد که در دوره – محتوای خود قرار دهید.

7. ویرایش، ویرایش، ویرایش. سپس برخی دیگر را ویرایش کنید

وقتی می گوییم ویرایش، از نظر گرامری اسنوبیت صحبت نمی کنیم.

ما در مورد ایجاد اصلاحات کلان و خرد صحبت می کنیم که شما را به بهترین محتوای ممکن هدایت می کند. تعادلی بین حفظ بهترین روش‌ها و یادآوری بهینه‌سازی‌های مکرر با گذشت زمان پیدا کنید.

8. محتوایتان را برای انسان بنویسید و برای موتورهای جستجو بهینه کنید

هنگامی که محتوای جدیدی برای کار با آن تهیه کردید، مطمئن شوید که بهترین عملکرد را دارد و سئوی فنی خود را به صورت مربع ترمیم می کند.

لینک های خراب؟ درستشون کن. URL ها؟ آنها را تمیز کنید. معیارهای اصلی؟ دیروز آنها را به روز کنید. افزایش مداوم تلاش‌های باطن سایت شما تنها به محتوای بهتر، سریع‌تر و با ارزش‌تر منجر می‌شود.

9. بر عملکرد محتوای خود نظارت کنید

هنگامی که محتوای شما بالا و بهینه شد، تنها کاری که باید انجام دهید نظارت بر عملکرد آن است.

نظارت بر محتوای شما بسته به نرم افزاری که برند شما ترجیح می دهد کمی متفاوت به نظر می رسد. صرف نظر از این، توجه به مجموعه‌ای از معیارهای با ارزش به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چه چیزی باعث می‌شود کاربران جهش، انصراف یا لغو اشتراک داشته باشند.

10. تمام موارد را باز هم تکرار کنید

می دانیم، می دانیم – قرار نیست چک لیست این گونه کار کند. اما با این حال، انجام مراحل بالا فقط یک بار در سال کافی نیست!

به راحتی می توانید این لیست را نشانه گذاری کنید یا آن را مورد علاقه خود قرار دهید تا به شما در اولویت بندی بازاریابی محتوای خود در تمام طول سال کمک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید