مقایسه سئو و تبلیغات کلیکی PPC

نکات کلیدی PPC در مقابل سئو
هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه سرمایه گذاری زمان و بودجه بازاریابی آنلاین، چند تمایز مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله تفاوت بین تبلیغات PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) و SEO (بهینه سازی موتور جستجو).

بهبود سئو می‌تواند به رتبه‌بندی وب‌سایت شما در جستجوی Google با مرتبط‌تر کردن آن به کاربران کمک کند، در حالی که تبلیغات PPC مانند Google Ads تبلیغات آنلاین پولی هستند که به کسب‌وکارها و صاحبان وب‌سایت‌هایی مانند شما اجازه می‌دهند تا شانس نمایش یک آگهی را در کنار جستجوها پیشنهاد دهند. در Google.com

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، عبارت است از قرار دادن محتوایی در سایت شما که پتانسیل بهبود دید سایت شما را برای موتورهای جستجو و کاربران آنها دارد. به عبارت دیگر، سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا در جستجوهای مرتبط بیشتر نشان داده شود.

هنگام تلاش برای بهبود سئوی سایت خود باید به چند نکته توجه کنید. در اینجا چند نکته برای شروع شما وجود دارد:

اطمینان حاصل کنید که نوشته روی وب سایت شما واضح، مفید و توصیفی است.
موضوع خود را به زبانی ساده و خوانا توضیح دهید.
کلمات کلیدی مرتبط را درج کنید، که کلماتی هستند که فکر می‌کنید کاربر ممکن است هنگام جستجوی آنلاین برای آنچه ارائه می‌دهید جستجو کند.

کلمات کلیدی در سئو

در مورد کلمات کلیدی: در حالی که این ایده خوبی است که عبارات جستجو را در کپی سایت خود بگنجانید، مطمئن شوید که صفحه خود را با عبارات جستجوی زیاد شلوغ نمی کنید، یا صفحات جعلی را قرار نمی دهید که نمی خواهید کاربران آنها را ببینند. انجام این کار ممکن است منجر به این شود که گوگل صفحات شما را فریبنده تلقی کند و سایت شما را نادیده بگیرد، بنابراین به این فکر کنید که چه چیزی برای کاربر راحت‌تر است که پیمایش و درک کند.

ظاهر شدن در نتایج جستجوی ارگانیک مانند گوگل هیچ هزینه ای ندارد و ایجاد تغییراتی برای بهبود سئوی وب سایت شما می تواند در طول زمان بر رتبه بندی جستجوی شما تاثیر زیادی بگذارد. درباره نحوه عملکرد جستجوی ارگانیک Google بیشتر بیاموزید و نکاتی را برای شروع کار در اینجا بیابید. با استفاده از کنسول جستجو می‌توانید پیشرفت خود را پیگیری کنید و ببینید که محتوایتان چگونه است.

“PPC” به چه معناست و چه زمانی باید از تبلیغات PPC استفاده کرد؟

گوگل ادز راه حل تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک pay-per-click  گوگل آگهی ها را در صفحه گوگل نمایش می دهد و آگهی دهنده بابت هر کلیک که روی آگهی می شود مبلغی پرداخت می کند.

هنگام استفاده از Google Ads، فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند تا از سایت شما بازدید کند یا با کسب و کار شما تماس بگیرد.
به‌علاوه، می‌توانید در هر زمان تبلیغات خود را برای دسترسی به گروه خاصی از افراد (بر اساس علاقه، منطقه جغرافیایی و غیره) تغییر دهید یا یک معامله یا محصول خاص را تبلیغ کنید.
این انعطاف‌پذیری می‌تواند منبع خوبی برای شرکت‌های کوچکی باشد که نمی‌توانند به‌طور مکرر وب‌سایت خود را برای منعکس‌کننده فروش، تبلیغات یا پیشنهادات فصلی به‌روزرسانی کنند.

Google Ads همچنین به شما این امکان را می دهد که با نمایش تبلیغات در وب سایت های مرتبط در شبکه نمایش Google (GDN) کسب و کار خود را خارج از جستجوی Google تبلیغ کنید.
GDN از هزاران سایت در سرتاسر وب تشکیل شده است که می توانید با مشتریان بالقوه بیشتری ارتباط برقرار کنید. می‌توانید سایت‌های خاصی را برای اجرای تبلیغات نمایشی انتخاب کنید، یا انواع افرادی را که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید انتخاب کنید و به Google Ads اجازه دهید فهرستی برای شما ایجاد کند.

تبلیغات PPC مانند Google Ads  مشابه با SEO نیست و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما را بهبود نمی بخشد. در عوض، Google Ads می تواند به شما کمک کند تبلیغات خود را به مشتریان بالقوه نمایش دهید، دقیقاً در لحظه ای که آنها به دنبال کسب و کاری مانند شما هستند.

چرا تبلیغات پولی Google PPC به سئو من کمک نمی کند؟

اولین مسئولیت Google ارائه مرتبط ترین نتایج جستجو به کاربران است. اگر کسب‌وکارها می‌توانستند از روش‌های سئوی پولی برای رتبه‌بندی بالاتر در نتایج جستجو استفاده کنند، کاربران اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمی‌کردند.

بنابراین آیا باید روی تبلیغات SEO یا PPC سرمایه گذاری کنم؟

کدام بهتر کار می کند – تبلیغات SEO یا PPC؟ بستگی به این دارد که دوست دارید به چه چیزی برسید، زیرا SEO و PPC می توانند به روش های مختلف به کسب و کار شما کمک کنند.

به طور خلاصه: سئو ابزار مهمی برای بازاریابی آنلاین موفق است زیرا به کسب و کار شما بهترین شانس را برای یافتن می دهد، حتی اگر فرآیند بهینه سازی مدتی طول بکشد تا درست انجام شود. تبلیغات PPC به شما امکان می دهد سریعتر به مشتریان دسترسی پیدا کنید و کمپین خود را در لحظه سفارشی کنید.

اگر هدف شما هدایت ترافیک به سایت شما در کوتاه مدت است، ممکن است تمرکز خود را بر تبلیغات PPC انتخاب کنید. اگر می خواهید حضور آنلاین کسب و کار خود را در بلندمدت افزایش دهید، سئو راه حل است. روش دیگر، برای یک استراتژی جامع، زمان و انرژی خود را در SEO و PPC سرمایه گذاری کنید.

 

منبع : گوگل

دیدگاه‌ خود را بنویسید