کلمات کلیدی سئو برای استفاده در توضیحات متا

SEO Keywords to Use for Meta Descriptions

توضیحات متا تکه‌های کوچکی از متن درون محتوا هستند که خلاصه‌ای از محتوای کل صفحه هستند. از آنجایی که این تکه‌های اطلاعات در متن شما یافت می‌شوند، باید حاوی نوعی کلمات کلیدی SEO باشند. این به وب سایت شما کمک می کند بیشتر در نتایج جستجو ظاهر شود.

اما از چه کلمات کلیدی باید استفاده کنید؟ آیا قرار است توضیحات متا خود را با کلمات کلیدی اصلی پر کنید؟ اینها سوالاتی است که در این مقاله پاسخ آنها را خواهیم یافت.

ما در مورد انواع کلمات کلیدی صحبت خواهیم کرد که می توانید از آنها برای قوی تر و جالب تر کردن توضیحات متا برای خوانندگان خود استفاده کنید. به این ترتیب، اگر صفحه شما در SERP ها ظاهر شود، هدف جستجوی کاربران را برآورده می کند.

به آن برسیم!

تاثیر توضیحات متا برای سئو

توضیحات متا خوب و توصیفی می تواند باعث کلیک کاربران موتورهای جستجو شود. با ارائه خلاصه ای دقیق، در مقابل رقبای که توضیحات متا پایین تری دارند برتری دارید. برای به حداکثر رساندن تأثیر توضیحات متا برای سئو، توضیحات متا متوسطی ایجاد نکنید.

توضیحات متا هم برای موتورهای جستجو و هم برای خوانندگان قابل مشاهده است. با این حال، از آنجایی که این یک عنصر HTML است، موتورهای جستجو آن را متفاوت می بینند. اما موتورهای جستجو از آنها به همان روشی که خوانندگان استفاده می‌کنند استفاده می‌کنند – این یک نگاه اجمالی به محتوا می‌دهد.

متخصصان سئو و حتی موتورهای جستجو اذعان می کنند که هیچ سود مستقیم سئو از توضیحات متا وجود ندارد. اما افزایش CTR (نرخ کلیک) تاثیر زیادی بر رتبه بندی SERP شما دارد. این اندازه گیری می کند که محتوای شما چقدر مرتبط و مهم برای هدف جستجو است.

توضیحات متا خوب چیست؟

یک توضیحات متا خوب دارای ویژگی های زیر است:

نباید بیشتر از 155 کاراکتر  باشد
فعال و عملی
کلمات کلیدی هدفمند و LSI در توضیحات متا
کلمات کلیدی منحصر به فرد و توضیحات متا برای هر صفحه
مربوط به پست
ما در مورد تأثیرات هر یک به طور عمیق صحبت خواهیم کرد. ما کلمات کلیدی را اضافه می کنیم که می توانند به شما در ایجاد یک توضیحات متا خوب کمک کنند. در پایان این بخش، می‌توانید توضیحات متا خوب را از بد تشخیص دهید.

1. نباید بیشتر از 155 کاراکتر  باشد

موتورهای جستجو محدودیت کاراکتری را برای توضیحات متا مناسب SEO تعیین می کنند. محدودیت 160 کاراکتر و 940 پیکسل است. اما برای قرار گرفتن در محدودیت 940 پیکسل، باید کاراکترها را بیشتر به 155 محدود کنید.

در وردپرس، افزونه هایی وجود دارند که می توانند به شما در بهینه سازی طول توضیحات متا کمک کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که توضیحات متا خود را مانند تصویر زیر در کادر متنی تایپ کنید:

تعداد کلمات در توضیحات متای نمونه از حد مجاز فراتر رفته است.
همانطور که در تصویر بالا می بینید، توضیحات متای بهینه نشده از حداکثر تعداد کلمات و محدودیت پیکسل فراتر رفته است. این بدان معناست که ما باید آن را کمی بدون حذف زمینه توضیحات متا کوتاه کنیم.

تعداد کلمات برای توضیحات متا برای تناسب با محدودیت تنظیم شده است.
پس از مدتی آزمایش، توضیحات متا را به حد تعداد کلمات کاهش دادیم. این طول همچنین با تعداد پیکسل های اختصاص داده شده برای توضیحات متا مطابقت دارد. توضیحات متا اکنون برای طول بهینه شده است.

2. فعال و عملی
توضیحات متا شما باید با صدای فعال نوشته شود تا فعال بودن را ارتقا دهد. بنابراین، کلمات کلیدی شما نیز باید فعال و قابل اجرا باشند. این می تواند تأثیر روانی بر روی خوانندگان شما بگذارد که مقاله شما کاربرپسندتر از رقبا باشد.

داشتن کلمات کلیدی کاربردی (مانند “یاد بگیرید” یا “بیشتر بدانید”) در توضیحات متا می تواند احساس فوریت را به شما منتقل کند. همچنین می تواند شما را در چشم موتورهای جستجو و خوانندگان حرفه ای تر جلوه دهد.

همچنین خواندن قطعاتی که راه حل های واقعی برای مشکلات واقعی ارائه می دهند جذاب تر به نظر می رسد. اگر کلمات کلیدی کاربردی شما هدف جستجوی آن کلمه کلیدی را برآورده کند، بهتر است. این همچنین می تواند CTR شما را افزایش دهد و ارزش سئوی بیشتری را برای وب سایت شما فراهم کند.

به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد توضیحات متا برای یک پست وبلاگ هستید، کلمات کلیدی کاربردی مانند کلمات کلیدی توصیفی. اگر هدف جستجو از طریق توضیحات متا شما پاسخ داده شود، می تواند ترافیک بیشتری را برای شما جمع آوری کند.

3. کلمات کلیدی هدفمند و LSI در توضیحات متا

کلمات کلیدی هدفمند باید در توضیحات متا شما وجود داشته باشد. این باید کلیدواژه اصلی باشد که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. با این حال، زیاده روی نکنید زیرا می تواند به سئوی شما آسیب برساند.

یک (1) کلمه کلیدی هدف باید در توضیحات متا کافی باشد. این از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری می کند.

از سوی دیگر، کلمات کلیدی LSI محدود نیستند. کلمات کلیدی LSI عباراتی هستند که با کلمه کلیدی اصلی شما در طول تلاش های جستجو مرتبط هستند. شما می توانید چندین کلمه کلیدی LSI در توضیحات متا خود داشته باشید زیرا این کلمات می توانند به کاربران و موتورهای جستجو کمک کنند تا محتوای شما را بهتر درک کنند.

با این حال، شما باید مراقب پر کردن کلمات کلیدی باشید، حتی برای کلمات کلیدی LSI. توضیحات متا همچنان باید طبیعی و توصیفی به نظر برسد تا در نظر گرفته شود.

4. کلمات کلیدی منحصر به فرد و توضیحات متا برای هر صفحه

توضیحات متا شما نباید در وب سایت شما تکراری باشد

ه. برای سئو خوب نیست و می تواند باعث سردرگمی خوانندگان شما شود. اگر توضیحات متا یکسانی داشته باشند، بین صفحات مختلف SERP تفاوتی وجود نخواهد داشت.

یک توضیحات متا ایجاد کنید که ارزش یک صفحه خاص را منعکس کند. اگر نمی توانید به هیچ موردی فکر کنید، بهتر است آن را خالی بگذارید تا اینکه توضیحات متا صفحه دیگری را کپی کنید. گوگل یک قطعه از مقاله را پیدا می کند که کلمه کلیدی مورد استفاده در جستجو را برآورده می کند.

استفاده از کلمات کلیدی منحصر به فرد برای توضیحات متا منحصر به فرد همیشه بهترین روش است. این به شما کمک می کند تا در جستجوهای تطابق دقیق بیشتر ظاهر شوید و رتبه خود را در SERP افزایش دهید.

5. مربوط به پست
وقتی صحبت از توضیحات متا به میان می‌آید، ارتباط هنوز هم عامل مهمی است. اگر کلمه کلیدی شما با کلمه کلیدی استفاده شده توسط جستجوگر مطابقت داشته باشد، آن کلمه کلیدی به صورت پررنگ در SERP ظاهر می شود. کلمات کلیدی مرتبط تر شانس بیشتری برای نمایش در جستارهای جستجوی مرتبط دارند.

گوگل همچنین به اندازه کافی باهوش است که متوجه می شود اگر از توضیحات متا خود برای جذب بازدیدکنندگان جدید به سایت خود استفاده می کنید. این امر از طریق استفاده نادرست از کلمات کلیدی و فقدان زمینه و ارتباط بین توضیحات متا و محتوا مشهود است.

ایجاد توضیحات متا گمراه کننده باعث می شود سایت شما غیرحرفه ای و مشکوک به نظر برسد. اعتبار خود را از دست خواهید داد و خوانندگان در ثانیه صفحه شما را ترک خواهند کرد. شما نمی خواهید این اتفاق برای وب سایت شما بیفتد.

کلمه پایانی
کلمات کلیدی SEO باید همیشه در توضیحات متا شما وجود داشته باشد. تنها چالشی که در اینجا وجود دارد این است که چگونه می توانید از پر کردن آن با کلمات کلیدی و در عین حال حفظ یک زمینه آموزنده و طبیعی اجتناب کنید. تا زمانی که کلمات کلیدی در توضیحات متا هدف جستجو را برآورده کنند، برای سئو ارزشمند خواهند بود.

ما امیدواریم که این مقاله به شما ایده دهد که چگونه توضیحات متا خود را از کلمات کلیدی SEO ایجاد کنید. همیشه ویژگی های یک توضیحات متا خوب را به خاطر داشته باشید زیرا کلمات کلیدی SEO شما به آنها بستگی دارد. از این دانش برای بهبود بازاریابی موتور جستجوی خود استفاده کنید.

اگر سوالی در رابطه با سئو دارید، دریغ نکنید که در زیر نظر خود را با ما در میان بگذارید. سعی می کنیم در اسرع وقت برای سوالات شما راه حل ارائه بدهیم.

 

source:

SEO Keywords to Use for Meta Descriptions

دیدگاه‌ خود را بنویسید