انکرتکست متن لنگر یا متن لینک Anchor text

انکرتکست – متن لنگر یا Anchor Text – اصطلاحات تخصصی سئو

انکرتکست  یا متن لنگر یا Anchor Text متن قابل کلیک  است، در واقع یک لینک می باشد. لینک های یکی از اجزاء اصلی صفحات سایت می باشند ، شما توسط این لینک ها به صفحه دیگری از سایت یا به سایت دیگر انتقال می یابید . این یک لینک به صفحه اصلی وب برتر است .

 

انکرتکست متن لنگر یا متن لینک anchor text
انکرتکست متن لنگر یا متن لینک Anchor text

انکر تکست Anchor Text چیست؟

Anchor Text یک متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک پیوند است. در مرورگرهای مدرن ، اغلب آبی و زیر خط دار است ، البته رنگ و وجود خط زیر متن قابل تغییر می باشد. یک لینک می تواند به هر رنگی باشد و زیر آن خط نداشته باشد ، اما حتما این مشخص را دارد که هنگام انتقال موس روی آن ، علامت موس تغییر می کند و شبیه علامت لینک خواهد شد.

نمونه کد

<a href=”http://www.webbartar.com”>وب سایت وب برتر  </a>

قالب بهینه لینک یا Anchor Text

متن لنگر یا لینک  سازگار با سئو  مختصر و مرتبط با صفحه مورد نظر است (یعنی صفحه ای که به آن پیوند دارد).

Anchor Text کاراکترها و کلمات قابل مشاهده ای است که هنگام پیوند به سند یا مکان دیگر در وب ، پیوندها نمایش داده می شوند. معمولاً به صورت متن زیر خط آبی نمایش داده می شود ، اما شما رنگ ها و سبک های پیوند وب سایت خود را از طریق HTML یا CSS تغییر می دهید.

تکیه گاه می تواند موتورهای جستجو و کاربران را در مورد محتوای مقصد پیوند اطلاعات مربوطه ارائه دهد.

 

لینک های خارجی

موتورهای جستجو از متن لنگر خارجی یا بک لینک ها  (متنی که صفحات دیگر برای پیوند دادن به سایت شما استفاده می کنند) به عنوان بازتابی از نحوه نگاه دیگران به صفحه شما استفاده می کنند – و در نتیجه ، صفحات شما ممکن است در مورد چه چیزی باشد. در حالی که صاحبان وب سایت ها معمولاً نمی توانند نحوه پیوند سایر سایت ها به سایت خود را کنترل کنند ، “شما می توانید مطمئن شوید که تکیه گاه مورد استفاده شما در سایت خود مفید ، توصیفی و مرتبط است.”

مقایسه لینک های داخلی و بلک لینک ها

به معنای ساده تر ، لینک های خارجی از سایت معتبر و مرتبط با موضوع سایت شما باعث افزایش رتبه و اعتبار سایت شما می شود. لینک های داخلی نیز شما را از صفحه ای از سایت خودتان به صفحه دیگر انقال می دهد . لینک سازی داخلی در سئو و سئو داخلی سایت تاثیر مثبت دارد. برای لینک های داخلی از متن های با معنی و مرتبط استفاده کنید.

اگر بسیاری از سایتها تصور می کنند که یک صفحه خاص برای مجموعه ای از اصطلاحات مربوط است ، آن صفحه می تواند رتبه خوبی را کسب کند حتی اگر شرایط در خود متن ظاهر نشود.

انواع متن لنگر

مطابقت کامل Exact-match

متن لنگر “مطابقت دقیق یا Exact-match” دارد در صورتی که شامل یک کلمه کلیدی باشد که صفحه ای را که به آن پیوند داده شده را منعکس می کند. به عنوان مثال: لینک به این صفحه دقیقا مطابق عنوان این صفحه باشد. مانند :

انکرتکست – متن لنگر یا Anchor Text – اصطلاحات تخصصی سئو

 

مطابقت  جزئی Partial-match

متن لنگر که شامل تنوع کلمه کلیدی در پیوند به صفحه است. به عنوان مثال: پیوند دادن “استراتژی های ایجاد لینک” به صفحه ای در مورد پیوند سازی.

مارک دار یا مطابق برند Branded

نام تجاری که به عنوان تکیه گاه استفاده می شود. به عنوان مثال: پیوند ‘وب برتر ‘ به مقاله ای در وبلاگ www.webbartar.com است .

پیوند برهنه Naked link

نشانی اینترنتی که به عنوان لنگر “webbartar.com” استفاده می شود ، یک لنگر پیوند برهنه است.

عمومی یا Generic link

کلمه یا عبارت عمومی که به عنوان لنگر استفاده می شود. ” برای رفتن به وبلاگ ما اینجا را کلیک کنید” یک لنگر عمومی معمولی است.

تصاویر یا Images

شما می توانید به غیر از متن برای لینک دادن از تصاویر  و ایکن ها نیز استفاده کنید. مثلا تصویر زیرا را کلیک کنید و شما را به نوشته ای در مورد “قابلیت مشاهده وب سایت یا Website Visibility ” انتفال می دهد .

هر زمان که تصویری پیوند داده شود ،  گوگل Google از متن موجود در ویژگی alt تصویر به عنوان متن لنگر استفاده می کند.

 

قابلیت مشاهده وب سایت یا Website Visibility
قابلیت مشاهده وب سایت

بهترین شیوه های SEO

متن لنگر مناسب SEO:

  • متن مختصر و مرتبط
  • تمن مرتبط و مربوط به صفحه پیوند داده شده است
  • تراکم کلمات کلیدی پایین (زیاد از کلمات کلیدی استفاده نکنید)
  • از متن های عمومی استفاده نکنید، “مانند اینجا را کلیک کنید”.
  • جلوگیری از لینک های شکسته

به خاطر داشته باشید که غالباً هیچ گونه کنترلی بر تکیه گاه متنی که سایت های دیگر برای پیوند مجدد به محتوای خود استفاده می کنند ، ندارید. بنابراین ، بیشتر این بهترین شیوه ها نحوه استفاده بهینه از تکیه گاه متن را در وب سایت شما تعیین می کنند. برای سئو داخلی صفحه از لینک سازی مناسب استفاده کنید. سعی کنید از هر صفحه به صفحات دیگر لینک بدهید ( بیش از حد استفاده نکنید) و متن لینک بهینه شده مختصر، مفید، مرتبط استفاده کنید.

 

متن لنگر مختصر و مرتبط باشد ، لینک های مرتبط با متن های مرتبط

در حالی که محدودیت طول خاصی برای تکیه گاه وجود ندارد ،بهتر است  متن پیوند خود را تا حد امکان مختصر نگه دارید.

متن لینک باید این دو سئوال را پاسخ بدهد :

  • مختصرترین و دقیق ترین روش برای توصیف پیوند به صفحه چیست؟
  • کدام کلمه یا عبارت کاربران را ترغیب می کند تا روی پیوند کلیک کنند؟

 

استفاده از انکر تکست و مرتبط بودن با صفحه هدف

با بپیشرفت  موتورهای جستجو ، شناسایی معیارهای بیشتری را برای تعیین رتبه بندی آغاز کرده اند. یکی از معیارهایی که در بین بقیه برجسته است ، ارتباط پیوند است ، یا اینکه اگر صفحه ای به دیگری پیوند دارد موضوع صفحه A چقدر با صفحه B مرتبط است. یک پیوند بسیار مرتبط می تواند احتمال رتبه بندی صفحه A و صفحه B را برای پرسش های مربوط به موضوع آنها افزایش دهد.

ارتباط پیوندها یک پدیده طبیعی است که وقتی افراد به مطالب دیگر در وب پیوند می دهند رخ می دهد. تعیین می شود:

 

موضوع صفحه منبع لینک

محتوای تکیه گاه متن در آن صفحه منبع
پیوندهایی که به محتوای مربوط به موضوع صفحه منبع اشاره می کنند ، احتمالاً سیگنال های ارتباط قوی تری نسبت به پیوندهایی که به محتوای غیر مرتبط اشاره می کنند ، ارسال می کنند. به عنوان مثال ، صفحه ای در مورد بهترین خدمات سئو در تهران  احتمالاً هنگامی که به وب سایت وب برتر  لینک  شود ، نسبت به زمانی که به سایتی با تصاویر نوزادان حیوانات لینک می شود ، سیگنال ارتباط بهتری به گوگل منتقل می کند.

 

موتورهای جستجو به تغییرات مختلف متن لنگر برای پیوند مجدد به مقاله اصلی و استفاده از آنها به عنوان نشانگرهای اضافی درباره آن مقاله – و برای کدام جستجوهای جستجو ممکن است مربوط باشد توجه می کنند. این ، در ترکیب با پردازش زبان طبیعی و سایر عوامل مانند منبع پیوند و سلسله مراتب اطلاعات ، سهم بزرگی از شاخص های ارتباط لینک را به صورت آنلاین تشکیل می دهد. برای اطمینان از اینکه پیوندهای شما سیگنال های ارتباط قوی ارسال می کنند ، متن لنگر خود را تا حد ممکن توصیف کننده صفحه مورد نظر نگه دارید.

چگالی کلمه کلیدی Anchor text

با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن ، گوگل شروع به بررسی دقیق تر کلمات کلیدی در تکیه گاه متن کرد. اگر تعداد زیادی از پیوندهای ورودی یک سایت حاوی متن تکیه گاه دقیق یکسانی باشند ، ممکن است مشکوک به نظر برسد و ممکن است نشانه ای باشد که پیوندها به طور طبیعی بدست نیامده اند. به طور کلی ، بدست آوردن و استفاده از کلمات کلیدی و متن تکیه گاه ویژه در صورت امکان هنوز بهترین روش است. با این حال ، SEO ها ممکن است با تلاش برای انواع مختلف لنگرهای طبیعی نتایج بهتری بگیرند هر بار عبارات متنی به جای کلمه کلیدی یکسان.

لینک ها و رفتار اسپم لینکها

در همین راستا ، یک نکته مهم: در پیوندهای داخلی سنگین کلمات کلیدی زیاده روی نکنید. پیوند داخلی مطمئناً بهترین روش توصیه شده است ، اما مراقب تکیه گاه متن مورد استفاده برای پیوند دادن صفحات خود به یکدیگر باشید. اگر پیوندهای زیادی به یک صفحه همه از یک متن تکیه گاه استفاده می کنند ، حتی اگر در سایت شما باشند ، ممکن است گوگل رفتارهای اسپم را حس کند.

سوالات متداول

چگونه یک متن لینک  را بهینه می کنید؟

ساده ترین راه برای بهینه سازی انکر تکست برای سئو این است که مطمئن شوید لنگر متن از کلمات کلیدی توصیفی برای توصیف دقیق صفحه یا ایده ای که به آن لینک می دهید استفاده می کند. اما مراقب باشید! در SEO ، به راحتی می توان با استفاده از عبارات تکراری و غنی از کلمات کلیدی ، متن لنگر خود را “بیش از حد بهینه کرد”.

تکیه گاه غنی چیست؟
تکیه گاه غنی به معنای تکیه گاه متن حاوی کلمات کلیدی مطلوب و هدف است. اینها اغلب کلمات کلیدی هستند که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. باز هم ، در نوشتن لنگر غنی خود زیاده روی نکنید زیرا نحوه پیوند افراد معمولی یا طبیعی نیست و ممکن است باعث شود گوگل Google محتوای شما را “بیش از حد بهینه شده” ببیند.

آیا انکر تکست یا لینک ها اهمیت دارد؟
Anchor Text برای SEO بسیار مهم است ، زیرا می تواند به Google نشان دهد که صفحه در مورد چیست. در واقع ، استفاده از تکیه گاه به عنوان سیگنال رتبه بندی در چندین اختراع گوگل گنجانده شده است. عدم استفاده از لنگر متن یا استفاده از لنگر متن عمومی ، مانند “اینجا را کلیک کنید” به طور کلی یک عمل سئو ضعیف محسوب می شود.

به صورت کلی لینک ها در وب بسیار مهم است ، آنچه وب را گسترده و گسترش داده است ، صفحات با لینک هستند، شما از یک صفحه شروع می کنید و با پی گیری لینک ها داخل آن صفحه به موضوعات و صفحات دیگر می رسید که آنها نیز به صفحات دیگر لینک دارد. بنابر این  لینک داخل صفحه سایت از اهمیت ویژه و بالائی برخوردار است .

 

مطالب مرتبط با انکرتست،متن لنگر  یا لینک سازی

پیوندهای داخلی یا لینک سازی داخلی
لینک های خارجی یا همان بکلینک ها
سئوی خارج از سایت چیست؟
راهنمای مبتدی برای ایجاد لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید