10 روش موثر برای افزایش نرخ کلیک سئوی ارگانیک

نرخ کلیک ارگانیک شما تعداد کاربرانی را که بر روی نتیجه جستجوی شما کلیک می کنند در مقابل تعداد کاربرانی که آنها را در صفحات نتایج موتور جستجو برای یک پرس و جو مشخص می بینند، تعیین می کند.

معمولاً، هرچه رتبه شما در SERP ها بالاتر باشد، نرخ کلیک ارگانیک شما بهتر است. اما آیا می دانستید که می توانید CTR سئوی ارگانیک را بدون نیاز به تغییر رتبه خود بهبود بخشید؟

 

دوبرابر کردن CTR SEO به معنای ترافیک بیشتر به سایت شما، سرنخ بیشتر و نرخ تبدیل بالاتر است.

اما بیشتر از این، افزایش CTR SEO شما می تواند امتیاز کیفیت و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما را افزایش دهد! اگرچه گوگل گفته است که نرخ کلیک بر رتبه نتایج جستجو تأثیر نمی گذارد، اما چندین مطالعه و شواهد وجود دارد که خلاف آن را ثابت می کند.

در این مقاله، ده روش ساده اما موثر را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید نرخ کلیک سئوی ارگانیک خود را افزایش دهید تا بتوانید بر SERP ها تسلط داشته باشید، سرنخ بیشتری ایجاد کنید و کسب و کار خود را در سال 2021 رشد دهید!

با استفاده از این راه های آزمایش شده و واقعی، CTR سئوی ارگانیک خود را تقویت کنید

بسیاری از کسب و کارها و حتی بازاریابان صرفاً بر روی عوامل رتبه بندی مستقیم تمرکز می کنند تا رتبه خود را در SERP افزایش دهند و ترافیک بیشتری را برای وب سایت خود ایجاد کنند. اما رویکرد جامع به سئو (به معنای توجه به عوامل رتبه‌بندی غیرمستقیم مانند نرخ کلیک سئو) کلید دستیابی به مخاطبان هدف، تولید سرنخ‌های بیشتر و رشد بلندمدت کسب‌وکار شما است.

در اینجا نحوه بهبود CTR SEO ارگانیک آورده شده است:

کمترین محتوای ارگانیک با نرخ کلیک را تعیین کنید

برای بهبود CTR سئوی ارگانیک، ابتدا باید مشخص کنید که کدام یک از صفحات شما در مقایسه با میانگین سایت شما عملکرد ضعیفی دارند.

برای انجام این کار، از کنسول جستجوی گوگل خود بازدید کنید و تمام اطلاعات جستجو یا ترافیک سایت خود را دانلود کنید. مشخص کنید کدام یک از محتوای شما CTR پایینی دریافت می کند.

هنگامی که صفحه یا محتوای شما عملکرد جستجوی پایینی دارد، به این معنی است که در 10 صفحه نتیجه برتر گوگل برای کلمه کلیدی اصلی شما رتبه ای ندارد و هیچ نظر، لایک یا اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی دریافت نمی کند.

به طور طبیعی، پست های قدیمی تر تمایل کمتری دارند. با این حال، این خبر بدی است زیرا به این معنی است که آن صفحات یا محتویات ترافیکی را که برای به دست آوردن سرنخ های بیشتر نیاز دارید، برای شما ایجاد نمی کنند. بنابراین، برای اینکه کاربران دوباره با محتوای ضعیف درگیر شوند، باید دوباره آنها را بهینه کنید.

در اینجا نحوه بهینه سازی مجدد محتوای ضعیف در وب سایت خود آورده شده است:

روی کلمات کلیدی دم بلند  long-tail keywords تمرکز کنید

اگر محتوای شما در 10 صفحه نتیجه برتر گوگل برای کلمه کلیدی اصلی شما رتبه بندی نمی کند، احتمالاً به این معنی است که آن کلمه کلیدی بیش از حد رقابتی است. بنابراین، در نظر بگیرید که آن را با تنوع طولانی‌تری از کلید واژه اصلی خود جایگزین کنید، که به عنوان کلمات کلیدی دم بلند نیز شناخته می‌شود.

کلمات کلیدی دم بلند عبارات خاص تری هستند بنابراین افراد کمتری از آنها در طول جستجو استفاده می کنند. اما آنها کمتر رقابتی less competitive  هستند و همچنین سرنخ های Leads با کیفیت بهتری تولید می کنند زیرا جستجوگرانی که از آنها استفاده می کنند کسانی هستند که پایین تر از قیف فروش sales funnel  هستند. بنابراین، استفاده از کلمات کلیدی طولانی به شما این امکان را می دهد تا افرادی را هدف قرار دهید که به احتمال زیاد روی محتوای شما کلیک می کنند.

در تیترهای  headlines خود از کلمات قدرتمند  power words استفاده کنید

سرفصل ها بسیار مهم هستند زیرا اولین چیزی است که کاربران در طول جستجو می بینند. می تواند تعیین کند که آیا کاربر روی نتیجه جستجوی شما کلیک کند یا خیر.

شما می خواهید سرفصل های قانع کننده ای ایجاد کنید که توجه مخاطبان هدف خود را جلب کند. برای انجام این کار، از کلمات قدرتمندی در سرفصل های خود استفاده کنید، مانند بهترین، عالی، اثبات شده و موارد مشابه.

 

پست های وبلاگ قدیمی خود را به روز کنید

اطمینان حاصل کنید که پست های قبلی وبلاگ شما به روز می شوند تا با مخاطبان شما مرتبط باشند. همچنین می‌خواهید به خوانندگان اطلاع دهید که آن وبلاگ را به‌روزرسانی کرده‌اید تا آن را رد نکنند.

 

از تبلیغات اجتماعی SOCIAL ADS برای بهبود CTR خود استفاده کنید

علاوه بر بهینه سازی محتوای خود، می توانید از تبلیغات اجتماعی نیز برای بهبود CTR SEO ارگانیک و حجم جستجوی صفحات خود با عملکرد جستجوی پایین استفاده کنید.

تبلیغات اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک در رسانه های اجتماعی مانند تبلیغات فیس بوک، تبلیغات اینستاگرام یا تبلیغات لینکدین هستند. می توانید از آنها برای تبلیغ وب سایت خود و افزایش دسترسی به محتوای خود استفاده کنید.

آنها عالی هستند زیرا به شما این امکان را می دهند که به طور خاص کاربرانی را که می خواهید محتوای شما در مقابل آنها ظاهر شود هدف قرار دهید. آنها همچنین چندین بار در طول کمپین آنها را به افراد مناسب نشان می دهند که باعث ایجاد آگاهی و آشنایی با برند می شود.

طبق مطالعه‌ای که توسط آژانس بازاریابی Red C انجام شد، وقتی از شرکت‌کنندگان خواستند یک کار تحقیقاتی مانند خرید آنلاین انجام دهند، 82 درصد از شرکت‌کنندگان برندی را انتخاب کردند که از قبل با آن آشنا بودند، صرف نظر از رتبه‌بندی آن در نتایج جستجو. افرادی که با نام تجاری شما آشنا هستند، 2 برابر بیشتر احتمال دارد روی صفحه شما کلیک کرده و تبدیل کنند.

با گذشت زمان، همانطور که مخاطبان هدف شما با نام تجاری یا کسب و کار شما آشنا می شوند، اگر نتایج جستجوی شما را در SERP ببینند برای یک جستجوی مرتبط، به احتمال زیاد روی آن کلیک می کنند.

 

گذشته از این، می‌توانید از تبلیغات اجتماعی برای بازاریابی مجدد برای کاربرانی که قبلاً با تجارت یا برند شما تعامل داشته‌اند، استفاده کنید. بازاریابی مجدد تبلیغات نمایشی شما می تواند

آگاهی از برند خود را بیشتر افزایش دهید و آشنایی با برند را افزایش دهید که به نوبه خود می تواند به بهبود CTR ارگانیک شما و حتی افزایش فروش شما کمک کند!

در اینجا سایر مزایای استفاده از تبلیغات اجتماعی برای تقویت SEO-CTR ارگانیک شما آورده شده است:

تجزیه و تحلیل‌هایی را ارائه می‌کند که می‌توانید از آنها برای آزمایش سرفصل‌ها، محتوا، فراخوان‌ها، تصاویر و غیره برای مخاطبان هدفتان استفاده کنید، و اطلاعاتی را که برای بهینه‌سازی مجدد پست‌های قدیمی‌تان و ایجاد محتوای بهتر نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.
به شما امکان می‌دهد تبلیغاتی را ایجاد کنید که به شما در دستیابی به اهداف کمپین کمک کند
به شما امکان می دهد تا هدف گذاری بیش از حد انجام دهید، مطمئن شوید که محتوای شما فقط به افرادی دسترسی پیدا می کند که به احتمال زیاد کلیک می کنند.
شما را قادر می سازد به مشتریان جدید دست پیدا کنید و مشتریان فعلی را تشویق کنید تا به شما وفادار بمانند
تبلیغات رسانه های اجتماعی ابزار قدرتمندی هستند که می توانید از آنها برای افزایش SEO-CTR ارگانیک خود استفاده کنید. با آزمایش اینکه چه عناصری برای مخاطبان هدف شما کار می کنند و با قرار دادن محتوای خود در مقابل کاربرانی که به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند، می توانید محتوایی ایجاد کنید که مخاطبان هدف شما دوست دارند روی آن کلیک کنند!

شناسایی و رفع کاننیبالایز cannibalization  کلمات کلیدی

آدم‌خواری کلمات کلیدی زمانی اتفاق می‌افتد که از کلمات کلیدی یکسان یا مشابه بیش از حد در محتوای وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، که باعث می‌شود موتورهای جستجو برای تعیین اینکه کدام صفحه رتبه بالاتری داشته باشند، مشکل دارند.

در نتیجه، ممکن است گوگل صفحه وب را که قصد اولویت بندی آن را ندارید، رتبه بندی کند. این می‌تواند باعث شود که کلیک‌های ارگانیک شما به جای تمرکز بر روی یک صفحه، در چندین صفحه پخش شود که منجر به رتبه‌بندی ضعیف و CTR کم سئوی ارگانیک می‌شود.

برای تشخیص اینکه آیا محتوای سایت شما از آدمخواری کلمات کلیدی رنج می برد، باید یک اسکن کامل از محتوای خود انجام دهید.

شما می توانید این کار را با تایپ “دامنه + کلمات کلیدی” در گوگل به راحتی انجام دهید.

 

هنگامی که تشخیص دادید کدام کلمات کلیدی دارای مشکلات آدم خواری هستند، راه های متعددی برای رفع آنها وجود دارد.

در اینجا روش‌های مختلفی برای تصحیح یا اصلاح آدم‌خواری کلمات کلیدی وجود دارد:

عدم بهینه سازی De-optimize

اگر صفحه‌ای دارید که برای چندین کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌کند، اما صفحه دیگری را برای یک کلمه کلیدی خاص می‌سازد، بهتر است آن را فقط برای آن کلمه کلیدی خاص از حالت بهینه خارج کنید. شما نمی خواهید صفحه را حذف یا تغییر مسیر دهید زیرا ترافیک جستجوی ارگانیک زیادی را برای کلمات کلیدی دیگر وارد می کند، بنابراین همچنان ارزشمند است.

ابتدا مطالب را به طور کامل مرور کنید. هر ارجاعی به کلمه کلیدی که نمی خواهید محتوا برای آن رتبه بندی شود پیدا کنید. آنها را حذف کنید.

در مرحله بعد، به دنبال پیوندهای داخلی باشید که به کلمه کلیدی اشاره می کنند که نمی خواهید برای آن رتبه بندی کنید. آنها را عوض کن.

در نهایت، پیوندهای ورودی خارجی را که با استفاده از کلمه کلیدی که نمی خواهید به صفحه شما اشاره می کند، بررسی کنید. اگر می توانند آنها را تغییر دهند درخواست کنید.

ادغام Merge

وقتی دو محتوای بسیار شبیه به هم دارید که برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی می شوند، بهتر است فقط آنها را ادغام کنید. ترکیب این دو صفحه به حفظ آب پیوند و افزایش ترافیک کمک می کند زیرا بک لینک های مختلف اکنون تنها به یک صفحه منتهی می شوند.

حذف Delete

گاهی اوقات، بهتر است صفحه ای را حذف کنید که صفحه مشابه دیگری را آدم خوار می کند، اما بهتر است، به خصوص اگر ارزشی برای بازدیدکنندگان شما نداشته باشد. فقط مطمئن شوید که پیوندهای ورودی را بررسی کرده و قبل از حذف یک تغییر مسیر 301 از آن صفحه به محتوای مشابه در سایت خود اضافه کنید.

بدون شاخص (ایندکس) No-index

اگر فکر می‌کنید صفحه‌ای برای بازدیدکنندگان شما ارزشمند است، اما صفحه مشابه دیگری را که می‌خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه‌بندی کنید، آدم‌خوار می‌کند، بهتر است صفحه‌ای را که نمی‌خواهید رتبه‌بندی کنید، فهرست نکنید. انجام این کار به شما امکان می دهد صفحه را نگه دارید و در نتایج جستجو ظاهر نمی شود.

متعارف کردن Canonicalize

اگر دو صفحه مشابه دارید که هر دو با ارزش هستند، استفاده از تگ‌های متعارف ایده‌آل است. متعارف سازی یک صفحه آن را به عنوان صفحه اصلی برچسب گذاری می کند که به گوگل نشان می دهد که نسخه ای است که باید ایندکس کند.

از کلمات کلیدی دم بلند استفاده کنید

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً حجم جستجوی کمی دارند، اما نسبت به کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا، سرنخ های با کیفیت بیشتری تولید می کنند. این به این دلیل است که افرادی که از کلمات کلیدی طولانی استفاده می کنند افرادی هستند که به نقطه خرید نزدیک تر هستند.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی در محتوای خود و هدف قرار دادن جستجوگرانی که از آنها استفاده می کنند به شما این امکان را می دهد که محتوای خود را در مقابل افرادی قرار دهید که به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند و به احتمال زیاد کلیک می کنند و تبدیل می کنند! این نه تنها CTR SEO ارگانیک شما را افزایش می دهد، بلکه می تواند فروش شما را نیز افزایش دهد!

در اینجا نحوه یافتن کلمات کلیدی مناسب برای محتوای خود آورده شده است:

برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای استفاده در محتوای خود، می خواهید نحوه جستجوی مخاطبان هدف را در طول سفر خریدار در نظر بگیرید.
مراحل مختلف روزنامه خریدار را بنویسید

عبارات احتمالی که مخاطب هدف شما به احتمال زیاد هنگام جستجوی محصولات یا خدمات شما در هر مرحله از آنها استفاده می کند را فهرست کنید
انواع کلمات کلیدی اصلی خود را یادداشت کنید
همچنین می توانید از جستجوهای مرتبط گوگل استفاده کنید
به انجمن‌ها یا انجمن‌های آنلاین مرتبط با صنعت شما بپیوندید و بدانید که مردم بیشتر در مورد چه چیزی سؤال می‌کنند.

محتوای خود را بومی سازی کنید

طبق مطالعه ای که توسط Moz انجام شده است، در سال های گذشته نزدیکی در رتبه بندی جستجو اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. در واقع، 46 درصد از کل جستجوهای گوگل محلی هستند.

اگر می خواهید CTR SEO بالاتری داشته باشید، مهم است که محتوای خود را بومی سازی کنید. انجام این کار به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی زمینه پست های وبلاگ، ویدئوها، مقالات و غیره شما را درک کنند و آنها را بسیار مرتبط با مخاطب هدف شما می کند. این به مشتریان محلی انگیزه می‌دهد تا روی صفحه شما کلیک کنند و با صفحه شما تعامل کنند، پرس و جو کنند و حتی تبدیل کنند. این نه تنها کلیک های شما را افزایش می دهد، بلکه فروش شما را نیز افزایش می دهد و نرخ پرش شما را کاهش می دهد.

برای مثال، اگر مشتری به دنبال تونر اسید گلیکولیک در پالم بیچ باشد، ممکن است «تونر اسید گلیکولیک در پالم بیچ» یا «بهترین تونر صورت در پالم بیچ» را جستجو کند. بنابراین، می‌خواهید از آن کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید.

نکته حرفه ای: کسب و کار خود را در «Google برای کسب و کار من» ثبت کنید تا افراد در یافتن مکان شما با مشکل مواجه نشوند. همچنین راهی برای تثبیت مشروعیت شماست. به علاوه، به معنای واقعی کلمه شما را روی نقشه قرار می دهد!

از سرفصل هایی استفاده کنید که کاربران می خواهند روی آن کلیک کنند

عناوین قانع‌کننده‌ای که توجه کاربران را به خود جلب می‌کنند معمولاً آن‌هایی هستند که با احساسات قوی مانند ترس، شادی، عصبانیت، هیجان و غیره بازی می‌کنند.

مردم نمی‌توانند روی این نوع سرفصل‌ها کلیک کنند و به اشتراک بگذارند، زیرا احساس می‌کنند جذاب هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Buzz Sumo، مردم تمایل دارند عناوین زیر را به اشتراک بگذارند:

تحریک احساسات
شامل عبارت “تو را خواهد ساخت”
برانگیختن کنجکاوی
بنابراین، شما می خواهید کلمات کلیدی SEO خود را با کلماتی ترکیب کنید که احساسات، کنجکاوی را تحریک می کند یا از عبارت “شما را می سازد” استفاده می کند.

به عنوان مثال، شما می خواهید برای پست وبلاگ تونر اسید گلیکولیک کلیک کنید. تیتر شما می تواند چیزی شبیه به “10 مزیت شگفت انگیز تونر اسید گلیکولیک که از آنها نمی دانستید” باشد. کلمات “شگفت آور” و “شما نمی دانستید” کنجکاوی را برمی انگیزد که باعث می شود افراد روی نتایج جستجوی شما کلیک کنند!

جدای از این، در اینجا راه های دیگری وجود دارد که می توانید تیترهای خود را بهبود بخشید و کلیک های بیشتری را افزایش دهید:

از برچسب های عنوان سنگین خودداری کنید

از براکت ها در سرفصل های خود استفاده کنید زیرا طبق مطالعه Hubspot به افزایش کلیک ها تا 40 درصد کمک می کند.
برای افزایش ترافیک ارگانیک، سال تقویم جاری را به سرفصل‌های خود اضافه کنید
برای افزایش 36 درصدی CTR خود از قالب لیست شماره گذاری شده استفاده کنید.

توضیحات متا خود را بهینه کنید

توضیحات متا خلاصه‌ای از محتوای صفحه شما است که به کاربران اجازه می‌دهد در صورت کلیک کردن روی آن، ایده‌ای داشته باشند که چه انتظاراتی دارند.

بهینه سازی توضیحات شما ضروری است زیرا به افراد کمک می کند تا روی صفحه شما کلیک کنند و موتورهای جستجو تمایل دارند زمانی که شامل عبارت جستجو شده هستند آنها را در SERPS نشان دهند.

 

در اینجا نحوه بهینه سازی توضیحات متا آورده شده است:

مطمئن شوید که حاوی کلمات کلیدی است
شما می خواهید توضیحات متا خود را غنی از کلمات کلیدی کنید زیرا موتورهای جستجو تمایل دارند

آنها را در SERPS نشان دهید زمانی که عبارت جستجو شده را دارند.

توضیحات متا خود را کوتاه نگه دارید Keep your meta descriptions short

شما می خواهید توضیحات متا خود را کوتاه، قانع کننده و مستقیم به اصل مطلب نگه دارید

از صدای فعال برای جذاب تر کردن توضیحات خود استفاده کنید
استفاده از صدای فعال باعث می شود کاربران احساس کنند که مستقیماً با آنها صحبت می شود

انگیزه احتمالی کاربر را هنگام بازدید از صفحه خود در نظر بگیرید

هنگام ایجاد توضیحات خود، می خواهید هدف کاربر را در طول یک پرس و جو در نظر بگیرید و توضیحات خود را بر اساس آن قرار دهید. این می تواند توضیحات شما را بسیار مرتبط کند و کاربران را ترغیب کند که روی آنها کلیک کنند. به عنوان مثال، دلیل اینکه مردم به دنبال مراقبت از پوست به صورت آنلاین هستند این است که می خواهند پوست خود را بهبود بخشند یا می خواهند ظاهر بهتری داشته باشند. بنابراین، در توضیحات خود، می توانید از آن استفاده کنید و بگویید: «با تونر اسید گلیکولیک ما پوست خود را تازه و درخشان کنید، حتی بدون آرایش! پوست سالم بهترین پوست است. مراقبت از پوست خود را از همین امروز شروع کنید!»

شامل یک فراخوان برای اقدام call-to-action

فراخوان مناسب می‌تواند افراد را تشویق به اقدام کند، به خصوص اگر شخصی باشند

مشخصات ویژگی Feature specifications

اگر محصولات شما ربطی به ابزارهای الکترونیکی و سایر فناوری‌ها دارند، می‌خواهید مشخصات آن را در توضیحات خود نشان دهید. مردم همیشه در هنگام خرید گجت به دنبال مشخصات هستند

از به کار بردن توصیفات گمراه کننده خودداری کنید
انجام این کار راهی مطمئن برای دور کردن مشتریان بالقوه و مشتریان است. این نه تنها اعتماد آنها را از بین می برد، بلکه باعث ایجاد یک تصور منفی از تجارت شما می شود

 

ساختار محتوای خود را شبیه به قطعه های ویژه FEATURED SNIPPETS بسازید

قطعه های ویژه برای پاسخ سریع به درخواست جستجوگر ایجاد می شوند. این شامل یک قطعه اطلاعات از یک صفحه وب است که موتورهای جستجو بیشترین ارتباط را با یک پرس و جو دارند.

آنها در بالای نتایج جستجوی ارگانیک در زیر تبلیغات پولی ظاهر می شوند و در کادری محصور می شوند تا آنها را از نتایج دیگر برجسته کند.

بر اساس مطالعه ای که توسط Hubspot انجام شد، کلمات کلیدی پرحجم آنها بیش از 114 درصد افزایش در CTR دریافت کردند که نتایج به عنوان قطعه های برجسته نمایش داده شد.

این بدان معنی است که رتبه بندی برای قطعه های برجسته گوگل می تواند به شدت CTR سئوی ارگانیک را بهبود بخشد و افراد بیشتری را به سایت شما بفرستد. بنابراین، شما همچنین می خواهید محتوای خود را برای آن بهینه کنید.

با این حال، دلیل اصلی مهم این است که ساختار محتوای خود را شبیه به قطعه های برجسته کنید، این است که آنها در قالبی استاندارد ایجاد شده اند که برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر محتوای سایت شما، که برای نمایه سازی و رتبه بندی ضروری است، طراحی شده اند.

برای ساختار محتوای خود مانند قطعه های برجسته، ابتدا باید کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل جستجو کنید و بررسی کنید که آیا یک قطعه برجسته ظاهر می شود یا خیر. اگر وجود دارد، نحوه نشان دادن پاسخ‌های قطعه برجسته را دنبال کنید، خواه به صورت پاراگراف، جدول، فهرست یا ویدیو باشد.

به عنوان مثال، اگر قطعه برجسته یک پاسخ مبتنی بر فهرست را نشان می‌دهد، محتوای شما باید از قالب فهرست شماره‌دار نیز استفاده کند. اگر قطعه برجسته حاوی یک رتبه بندی ستاره و تاریخ انتشار باشد، باید مطمئن شوید که صفحه شما زمانی که در SERP ها از طریق Schema ظاهر می شوند، آن عناصر را نمایش می دهد.

 

محتوای خود را با هدف کاربر USER INTENT مطابقت دهید

برای افزایش کلیک بر روی نتایج جستجوی خود، می‌خواهید محتوای مناسب را در قالب مناسب و با عنوانی منطبق که درخواست جستجوی آنها را برآورده می‌کند، در اختیار کاربران قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر جستجوگران عبارت «چگونگی استفاده از تونر صورت» را تایپ کنند، می‌خواهید محتوایی را ارائه دهید که روش گام به گام نحوه استفاده از تونر صورت را به آنها بگوید. نمایش نتایج جستجویی که در مورد مزایای تونر صورت به کاربران صحبت می‌کند بی‌ربط به نظر می‌رسد و آنها را مجبور می‌کند صفحه شما را ترک کنند.

در اینجا نحوه اطمینان از مطابقت محتوای شما با هدف کاربر مخاطبان هدف آورده شده است:

مرحله 1: کلمات کلیدی یا عباراتی را که مخاطبان هدف شما در طول جستجو استفاده می کنند، تجزیه و تحلیل کنید. به عنوان مثال، اگر عبارت “تونر مقرون به صرفه برای پوست خشک” را تایپ کنند، می خواهید از خود بپرسید که چه چیزی را می خواهند بدانند یا پیدا کنند.

مرحله 2: معنی کلمه یا عبارت کلیدی را که فکر می کنید به چه معناست فهرست کنید. بنابراین، بر اساس مثال از مرحله 1، می توانیم بگوییم که کاربر به دنبال تونرهای گران قیمت نیست و به طور خاص به دنبال تونر صورت مناسب برای پوست های خشک است.

بنابراین، شما می خواهید محتوایی ایجاد کنید که در مورد آن صحبت کند

تونرهای صورت با قیمت مناسب
و آنهایی که برای پوست های خشک مناسب هستند
بنابراین، شاید بخواهید لیستی از تونرهای مقرون به صرفه از برند خود ایجاد کنید که برای پوست‌های خشک مناسب است، یا اگر فقط یکی از آنها را دارید، می‌توانید بر روی ایجاد یک بررسی جامع در مورد اینکه چرا این تونر مقرون به صرفه مناسب برای پوست‌های خشک برای آنها است، تمرکز کنید. .

 

از تصاویر، ویدیوها  استفاده کنید

شما می‌خواهید تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافیک‌ها و انواع دیگر تصاویر را در محتوای خود ادغام کنید زیرا توجه کاربران را جلب می‌کنند، مردم را به کلیک بر روی محتوای شما تشویق می‌کنند و آنها را تشویق می‌کنند تا با دیگران به اشتراک بگذارند.

در اینجا چند آمار برای اثبات آن وجود دارد:

طبق گفته Wordstream، ویدیوهای اجتماعی 1200٪ بیشتر از پست های متنی و تصویری به اشتراک گذاشته می شوند
محتوای دارای تصاویر مرتبط 94 درصد بیشتر از آنهایی که بدون عکس هستند بازدید می کند. (Quicksprout، 2015)
به گفته Vero، وب‌سایت‌هایی که حاوی تصاویر بصری هستند، 47 درصد نرخ کلیک بالاتری نسبت به وب‌سایت‌هایی دارند که فاقد آن هستند.
محتوای ویدیویی در ایمیل ها می تواند CTR را 200٪ تا 300٪ افزایش دهد (Forbes, 2016)
گوگل همچنین صفحاتی را که حاوی تصاویر بصری هستند در اولویت قرار می دهد، بنابراین آنها تمایل دارند در SERP رتبه بالاتری داشته باشند، که یک مزیت بزرگ است!

اما بیشتر از این، آنها به تاثیرگذاری محتوای شما در ارائه پاسخ و ارزش برای مخاطبان هدف کمک می کنند. به گفته Springer، افرادی که دستورالعمل‌ها را با متن و تصاویر دنبال می‌کنند، در مقایسه با افرادی که دستورالعمل‌های بدون تصویر را دنبال می‌کنند، 323 درصد بیشتر می‌توانند بهتر دنبال کنند.

آیا می خواهید CTR سئوی ارگانیک را بهبود بخشید؟

بسیاری از کسب و کارها و حتی بازاریابان تنها بر روی عوامل رتبه بندی مستقیم تمرکز می کنند تا به آنها در دستیابی به اهداف تجاری کمک کنند. اما کلید ایجاد یک تاکتیک سئوی پایدار که منجر به نتایج می شود، تمرکز بر عوامل مستقیم و غیرمستقیم، به ویژه نرخ کلیک ارگانیک شما است.

اگرچه گوگل استفاده از SEO CTR را به عنوان یک عامل رتبه‌بندی مستقیم رد می‌کند، نرخ کلیک بر روی بیشتر عوامل رتبه‌بندی مستقیم تأثیر می‌گذارد. بنابراین، اگر بتوانید نرخ کلیک خود را دو برابر کنید، می توانید سایر عوامل رتبه بندی مستقیم را نیز تقویت کنید، که منجر به افزایش رتبه ارگانیک شما در SERP می شود.

 

 

این ده راه آسان را برای بهبود موثر CTR SEO ارگانیک دنبال کنید! با دریافت نرخ کلیک بالاتر از حد انتظار، می توانید رقبای خود را شکست دهید و بر SERP های ارگانیک تسلط داشته باشید!

 

منبع :

SEO CTR – 10 Effective Ways To Increase Organic SEO Click-Through Rate

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *