قرارداد سئو – ارائه خدمات سئو تحت قرارداد مشخص شده سئو

به عنوان یک مشاور(متخصص)  سئو، شما اغلب برای کمک به کسب و کارها استخدام می شوید تا دید خود را در موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، یاهو یا بینگ افزایش دهند. با این حال، قبل از وارد شدن به یک رابطه کاری با مشاغل، همیشه باید از آنها بخواهید که یک قرارداد سئو امضا کنند.

یا از سوی دیگر یک کارفرما باید بابت پرداختی که دارد، باید خدمات مشخص و در زمانبندی اعلام شده را دریافت کند  و تعهدات لازم را از مجری دریافت کند .

قرارداد سئو کمک می کند  که هر دو طرف در مورد جزئیات پروژه، پرداخت ها، قابل تحویل و عواقب احتمالی را مشخص و ابهام زدایی کنند.

داشتن قرارداد کمک می‌کند تا ارائه خدمات مشخص و دیگر موارد نیز ابهام آور نباشد.

قرار داد سئو باید شما هشت مورد زیر باشد.

خدمات سئو
مدت قرارداد
زمانبندی ها
پرداخت
پیمانکار فرعی
مسئولیت های مشتری
سلب مسئولیت
لغو

قرارداد سئو چیست؟

قرارداد سئو  یک سند الزام آور  بین سئوکار و مشتری منعقد می شود . این قرارداد تمام اطلاعات مرتبط با یک پروژه سئو مانند محدوده پروژه، انتظارات هر دو طرف، محصولات تحویلی خاص و جزئیات پرداخت را مشخص می کند.

از همه مهمتر، شرایطی را در مورد اینکه در صورت اختلاف نظر مانند تاخیر در پرداخت ها چه اتفاقی می افتد را تعریف می کند.

چرا قرارداد سئو برای کارفرما و سئوکار مهم است؟

کار بدون قرارداد می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. در اینجا برخی از موقعیت های احتمالی وجود دارد که ممکن است بدون قرارداد با آنها روبرو شوید:

  • سئوکار مطابق زمانبندی خدمات خود را ارائه ندهد؛
  • شرح خدمات دریافتی از سئوکار مطابق درخواست مشتری نباشد؛
  • انجام خدمات سئو، مجری باعث ضرر و زیان به روند بازاریابی و سئو مشتری بزند؛
  • مشتری ممکن است بیشتر از آنچه که شما با آن موافقت کرده اید درخواست کار کند؛
  • مشتری ممکن است کمتر از آنچه توافق شده است به شما بپردازد یا اصلاً از پرداخت شما امتناع کند؛
  • مشتری ممکن است پروژه را پیش از موعد لغو کند؛

شرایطی مانند این است که داشتن قرارداد با هر مشتری که با آن کار می کنید را برای شما مهم می کند. یک قرارداد سئو نه تنها رابطه تجاری بین سئوکار و مشتری را مشخص می کند، بلکه طرفین را از هر گونه رویداد پیش بینی نشده محافظت می کند.

قراردادهای سئو برای مشتریان نیز هستند

این قرارداد به محافظت از کسب و کار مشتریان در برابر هرگونه تکنیک سئو کلاه سیاه که آژانس های سئو یا مشاوران سئو می توانند برای رتبه بندی یک وب سایت در موتور جستجو استفاده کنند، کمک می کند.

در قرارداد سئوی خود چه مواردی را باید لحاظ کنیم؟

در ابتدای هر کمپین سئو، مشاوران سئو یا آژانس های سئو یک پیشنهاد سئو را ارسال می کنند که خدمات آنها را مشخص می کند. به دنبال آن یک قرارداد سئو انجام می شود. در اینجا هشت شرط وجود دارد که هر قرارداد سئو باید شامل آنها باشد:

1. خدمات سئو

این یکی از اجزای حیاتی قرارداد سئو است. اینجاست که می‌توانید در مورد خدمات سئو یا خدمات گزارشی که قصد ارائه آن را دارید، اطلاعات دقیقی کسب کنید. خدمات شما ممکن است شامل تحقیق در مورد کلمات کلیدی، رفع تگ های HTML، دریافت بک لینک، و افزودن صفحات وب یا محتوای اضافی برای بهینه سازی وب سایت مشتری باشد.

صرف نظر از اینکه چه خدماتی را فهرست می کنید، مطمئن شوید که با جزئیات نوشته شده اند تا از سردرگمی جلوگیری کنید.

2. مدت قرارداد سئو

مدت قرارداد شما چقدر است؟ شش ماهه است یا 12 ماهه یا یک پروژه است؟ مهم است که مدت زمان رابطه کاری خود با مشتری را مشخص کنید زیرا معمولاً دو نوع زمانبندی برای  قرارداد وجود دارد.

نوع اول محدود و دیگری تمدید خودکار است.

برخی از آژانس های سئو به دنبال قراردادهای محدودی هستند که تاریخ شروع و پایان خاصی را ذکر می کنند.

این معمولا برای یک پروژه یک بار مصرف است. دیگران قراردادهای تمدید خودکار را بهتر می دانند زیرا بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند مداوم است.

3. زمانبندی و قرارداد سئو

وقتی نوبت به کمپین‌های سئوی آنها می‌رسد، مشتریان اغلب نگران این هستند که چه خدماتی  را در طول و بعد از کمپین  سئو دریافت خواهند کرد.

اینجا جایی است که شما آنچه را که قرار است به مشتری تحویل دهید توضیح دهید.

نتایج ممکن است شامل گزارش حسابرسی وب سایت، گزارش تجزیه و تحلیل رقابتی، گزارش تحقیق کلمه کلیدی، ایجاد محتوا (به عنوان مثال، محتوای صفحه وب، پست های رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره) و گزارش ساخت لینک باشد.

در این بخش همچنین باید چارچوب زمانی برای هر خدمات  ذکر شود. مشتریان را در مورد آنچه که روی آن کار می کنید و آنچه می توانند در هر مرحله انتظار داشته باشند، آگاه می کند.

4. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت

آیا از نرخ ثابت یا ساعتی استفاده می کنید؟

آیا می خواهید مشتریان شما ماهانه پرداخت کنند یا در پایان پروژه؟

آیا می خواهید مشتریان از طریق پول نقد، چک یا کارت اعتباری پرداخت کنند؟

آیا هزینه تأخیر پرداخت خواهد شد؟

آیا برای بازسازی محتوا هزینه اضافی دریافت خواهید کرد؟

در قرارداد باید تمام جزئیات مربوط به پرداخت به وضوح بیان شود تا هیچ گونه سردرگمی بین متخصص سئو و کارفرمای سئو  وجود نداشته باشد.

5. پیمانکار فرعی

اگر قصد دارید از یک پیمانکار فرعی برای انجام کارهای اضافی سئو کمک بگیرید، مطمئن شوید که در قرارداد ذکر شده است. این انتظارات روشنی را بین تمام سهامداران درگیر در کمپین سئو ایجاد می کند.

6. مسئولیت های یک مشتری
در حالی که ممکن است شما مسئول رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو باشید، برخی از وظایف ممکن است شامل مشتری باشد. در این بخش همه چیزهایی که مشتری یا مدیر وب سایت مشتری مسئول هستند فهرست می شود تا بتوانید به کار بر روی نتایج نهایی خود ادامه دهید.

برخی از مسئولیت های مشتری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

به شما امکان دسترسی فنی به وب سایت برای بهینه سازی سئو را می دهد
به شما اجازه استفاده از لوگوها را می دهد.

، علائم تجاری، تصاویر وب سایت و غیره برای اهداف سئو
ارائه محتوای متنی، عکس، طرح، عناصر متن و غیره برای درج در وب سایت
دسترسی FTP را برای شما فراهم می کند
7. سلب مسئولیت
مهم است که به مشتری اطلاع داده شود که رتبه بندی صفحات تحت تأثیر رقابتی بودن عبارات جستجو، تغییرات مداوم در الگوریتم های رتبه بندی و سایر عوامل رقابتی است. بنابراین، هنگام تهیه پیش‌نویس قرارداد سئو، حتماً بند سلب مسئولیت را لحاظ کنید که بیان می‌کند که تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت خاصی یا رتبه‌بندی صفحه اول موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاص را به مشتری خود قول نمی‌دهید.

8. لغو

شما و مشتریتان ممکن است به یکی از دلایل زیر قرارداد را فسخ کنید:

نقض قرارداد توسط هر طرف درگیر
تجربه رضایت بخش
پروژه دیگر مورد نیاز نیست
پرداخت به موقع انجام نمی شود
دلیل هر چه که باشد، قرارداد شما باید شامل یک بند فسخ باشد که بیان کند اگر یکی از طرفین قرارداد را فسخ کند چه اتفاقی می افتد و تعهدات مالی چه خواهد بود.

خدمات سئو حرفه ای وب برتر

چرا ما را انتخاب کنید؟ ما هدف گرا هستیم و با بیش از 10 سال سابقه اهداف شما را محقق می کنیم.

ما بررسی می کنیم ، تمام عوامل را در نظر بگیریم ، بهترین استراتژی و نقشه راه را تدوین می کنیم . ما برای کارهایی که انجام می دهیم برنامه ریزی منظم داریم ، ما نتیجه محور هستیم و تجربه به ما ثابت کرده که کارهای شلخته نمی تواند جواب مناسبی داشته باشد . ما برای هر پروژه به صورت اختصاصی راهکار متناسب با اهداف آن پروژه را در نظر می گیریم

لینک مرتبط: خدمات سئو

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید