تبلیغات کلیکی یا سئو کدامیک برای کسب و کار شما بهتر است

PPC vs. SEO: Which Is Right for Your Business

بنابراین شما مقداری پول برای خرج کردن در کمپین بازاریابی بعدی خود دارید، اما از کجا شروع کنید؟ ما می دانیم که تبلیغات پولی روشی موثر برای افزایش ترافیک فوری است و Google Ads یکی از محبوب ترین پلتفرم های پرداخت به ازای کلیک (PPC) در وب است. اما در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چطور؟ آیا ارزش وقت و پول شما را دارد؟

اکنون، ما شما را با یک مقایسه خشک خسته نمی کنیم – آن را به ویکی پدیا می سپاریم. در عوض، ما می‌خواهیم روی برخی از مزایای کلیدی هر دو تاکتیک بازاریابی تمرکز کنیم، بنابراین شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام استراتژی برای کسب‌وکار شما بهترین کارآمد است.

تبلیغات کلیکی PPC چیست؟

بازاریابی PPC یا Pay-per-click marketing شکلی از تبلیغات اینترنتی است که تبلیغ‌کننده را ملزم می‌کند تا هر بار که روی یکی از تبلیغات کلیک می‌شود، مبلغی را پرداخت کند. می‌توانید PPC را از طریق Google Ads (گوگل ادوردز سابق)، Microsoft adCenter یا هر پلتفرم محبوب PPC دیگری اجرا کنید.

تبلیغ کنندگان آنلاین از PPC سود می برند زیرا به آنها اجازه می دهد کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار دهند. به عنوان مثال، هنگامی که مشتریان بالقوه محصولات و خدماتی را که شرکت شما ارائه می دهد جستجو می کنند، زمانی که تبلیغ کنندگان آن عبارات را در قالب حراجی مطابقت دهند، تبلیغات شما در نزدیکی نتایج جستجو ظاهر می شود.

این استراتژی به خوبی کار می کند زیرا رقابت کمتری برای این عبارات مهم نسبت به سئوی ارگانیک وجود دارد. شما همچنین می توانید حداکثر قیمتی را که می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص خرج کنید، ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر برای کلمه کلیدی مانند «بررسی پس‌زمینه رایگان تگزاس» 2.5 دلار پیشنهاد دهید، برای هر کلیکی که کلمه کلیدی دریافت می‌کند، بیش از 2.5 دلار پرداخت نخواهید کرد، حتی اگر رقیب شما 5 دلار یا بیشتر را برای همان کلمه کلیدی پیشنهاد دهد.

هر چه بهتر بدانید که چگونه کمپین های تبلیغاتی گوگل را راه اندازی کنید، بازدهی بیشتری از آنها خواهید داشت. مطمئن شوید که کلمات کلیدی منفی را در همه کمپین‌های خود قرار دهید – این کمک می‌کند مطمئن شوید که گوگل فقط ترافیک واجد شرایط را به سمت سایت شما هدایت می‌کند.

مزایای PPC:

نتایج سریع

سئو ممکن است چندین ماه طول بکشد تا شروع به کار کند، در حالی که PPC یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای هدایت بازدیدکنندگان هدف و ایجاد آگاهی از برند است.

راه اندازی آسان

راه اندازی و نظارت بر کمپین های PPC آسان است، تا زمانی که پلتفرم ها و ابزارهای خود را بشناسید. شما می توانید یک کمپین را در عرض چند دقیقه راه اندازی کنید، بدون هیچ هزینه اضافی برای سفارشی سازی یا هزینه های مشاوره.

قابل اندازه گیری

هیچ راهی برای ردیابی افرادی که از طریق وب سایت شما وارد شده اند یا چگونه شما را با SEO پیدا کرده اند وجود ندارد. با این حال، با PPC، تبلیغ‌کننده دقیقاً می‌داند که کلیک‌هایشان از کجا می‌آیند و کدام کلمات کلیدی برای کمپین آنها بهترین کارایی را دارند. این توانایی آنها را قادر می سازد تا استراتژی های خود را به طور مداوم تنظیم کنند و بالاترین بازگشت سرمایه را هدف قرار دهند.

معایب PPC:

گران

خرج کردن پول در کمپین های PPC فقط شروع کار است – هر بار که مردم روی تبلیغات شما کلیک می کنند باید پول پرداخت کنید.

نتایج ناشناخته

بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک Pay-per-click marketing  خطرات زیادی را به همراه دارد، زیرا حتی اگر تبلیغ شما می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، نمی‌توان فهمید که آیا هزینه‌هایی را که برای آن خرج کرده‌اید، تا زمانی که در این مسیر خرج کرده‌اید، پس خواهید گرفت یا خیر. می توانید بدون ایجاد ارزش ماندگار برای شرکت خود، برای کلیک ها پرداخت کنید.

مسائل مربوط به هدف گذاری انتخابی

PPC با این امکان کار می کند که به مشاغل اجازه می دهد پیام خود را بر روی گروه های بسیار خاصی از مردم متمرکز کنند. با این حال، این بدان معناست که آنها مشتریان بالقوه ای را که در آن دسته قرار نمی گیرند یا ممکن است در آن لحظه آماده خرید نباشند، از دست می دهند.

 

سئو چیست؟

سئو یک استراتژی بلندمدت است که از شما می‌خواهد هر جنبه‌ای از وب‌سایت خود را بهینه کنید تا با معیارهای موتورهای جستجو مطابقت داشته باشد. وقتی این بهینه‌سازی‌ها به درستی انجام شوند، می‌توانند منجر به ترافیک رایگان موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و بینگ شوند.

رایج ترین انواع بهینه سازی موتورهای جستجو، درون صفحه و خارج از صفحه است. سئوی درون صفحه شامل تحقیقات کلمات کلیدی، تگ های عنوان، توضیحات متا، بهینه سازی محتوا، ساخت لینک داخلی، بهینه سازی تصویر و غیره است. بهینه سازی لینک های خارجی به سئوی خارج از صفحه معروف است. این فرآیند می‌تواند به سادگی پیوند دادن به سایت‌های معتبر در جایگاه شما باشد، یا می‌تواند مانند ایجاد لینک برای یک سایت کاملاً جدید یا تلاش برای تغییر نام تجاری پیچیده باشد.

یکی از عواملی که این استراتژی را از بازاریابی PPC متمایز می کند مدت زمان است. بسته به دامنه تلاش های اولیه سئوی شما، اغلب ممکن است ماه ها طول بکشد تا شروع به دیدن نتایج کنید. با این حال، این نتایج معمولاً بدون هیچ گونه سرمایه گذاری اضافی پس از مرحله راه اندازی اولیه به دست می آیند.

مزایای سئو:

رشد آهسته و پیوسته

این نوع بازاریابی بر خلاف PPC که احساس فوریت دارد، طولانی مدت است. تقریباً در همه موارد، سئو کاربران را مستقیماً از صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) به وب سایت شما هدایت می کند.

هدفمندتر از ترافیک PPC

در اوایل، این اغلب به شکل کلمات کلیدی دم بلند است که در جایگاه شما قرار می گیرد. کلمات کلیدی دم دراز بسیار محبوب تر در موتورهای جستجو هستند، زیرا به طور دقیق آنچه را که مردم در جستجوی آن هستند توصیف می کنند، در حالی که عبارات تطبیق گسترده مانند “بررسی پس زمینه” به ندرت ترافیک با کیفیت بالا ارسال می کنند. فاصله طولانی‌تر بین دسترسی اولیه و تبدیل به این معنی است که می‌توانید قبل از انجام تغییرات یا سرمایه‌گذاری‌های اضافی، بهتر درک کنید که چه چیزی برای شرکت شما کار می‌کند.

تراز با برند

اخیراً شاهد افزایش جستجوهای «برند» بوده ایم. سئو به شما کمک می کند مکالمه را کنترل کنید و با نشان دادن مشتریان بالقوه هنگام جستجوی نام تجاری شما و کلمات کلیدی مرتبط، اعتماد ایجاد کنید. این به شما فرصت‌های بیشتری می‌دهد تا قبل از تصمیم‌گیری برای خرید، بر درک مردم از شرکت شما تأثیر بگذارید.

معایب سئو:

زمان بر

همانطور که در بالا ذکر شد، سئو کند حرکت می کند و برای نشان دادن نتایج زمان می برد.

کار فشرده

این امر مستلزم آگاهی از استراتژی‌های مناسب درون صفحه و خارج از صفحه است که می‌توانید یاد بگیرید یا شخص دیگری را برای آن استخدام کنید. مشاغلی که به سرعت نیاز دارند معمولاً از آن اجتناب می کنند زیرا بازده آن ارزش تلاش را ندارد.

خطرات جریمه بالا

خطر جریمه شدن توسط گوگل زیاد است. در سال‌های اخیر، گوگل تلاش‌های خود را برای مبارزه با بهینه‌سازی بیش از حد، کلاهبرداری‌های ایجاد لینک و سایر روش‌های سئو کلاه سیاه افزایش داده است. مهم ترین خطر برای صاحبان مشاغلی که سعی می کنند طبق قوانین بازی کنند، به صورت جریمه است.

PPC در مقابل سئو: چه کسی برنده می شود؟

انتخاب بین SEO و PPC در نهایت به اهداف شرکت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر کسب‌وکار شما در تلاش است تا سرنخ‌های فوری به دست آورد، احتمالاً PPC گزینه بهتری برای شما خواهد بود زیرا نتایج آنی به شما می‌دهد.

با این حال، اگر هدف شما رشد بلندمدت است، سئو ممکن است راه درستی باشد. در هر صورت، استفاده از هر دو روش با هم می تواند منجر به ترافیک ثابت از موتورهای جستجو شود. و هر چه سریعتر بتوانید استراتژی سئو خود را تنظیم کنید، سریعتر نتایج را نشان می دهد.

اگر هنوز برای انتخاب بین سئو SEO یا تیلیغات کلیکی PPC مشکل دارید، هر دو را در نظر بگیرید. استفاده از آنها با هم اغلب بهترین گزینه برای مشاغلی است که به نتایج سریع نیاز دارند.

 

منبع :

https://www.seoblog.com/ppc-vs-seo/

دیدگاه‌ خود را بنویسید