ارگانیک سرچ یا جستجو ارگانیک چیست؟

جستجوی ارگانیک  Organic search که به عنوان جستجوی طبیعی Organic search نیز شناخته می شود، به نتایج جستجوی  گوگل حاصل از سئو می باشد، برخی از نتایج جستجو به صورت آگهی و با پرداخت وجه می باشد. جستجوی ارگانیک  صرفاً بر اساس کیفیت و محتوای صفحه نمایش داده می شوند.

جستجوی ارگانیک برخلاف نتایج جستجوی پولی که از طریق ثبت آگهی می باشد، نتایج جستجوی ارگانیک بر اساس ارتباط جستجوی کاربر، پیوند و اعتبار دامنه و سایر عوامل رتبه‌بندی ارگانیک است.

به طور کلی، مردم به موتورهای جستجو اعتماد دارند، همانطور که با عباراتی مانند “فقط گوگل آن را جستجو کنید” و غیره نشان می دهد. جستجوی ارگانیک نیز مناطق خاکستری خود را دارد. با این حال، در بیشتر موارد، جستجوی ارگانیک توسط سئو SEO انجام می شود. هرچه بهتر از کلمات کلیدی رقیب استفاده کنید، نتایج ارگانیک بهتری دریافت خواهید کرد.

وب سایت هایی که به طور منظم محتوای بهینه شده برای جستجو ایجاد و منتشر می کنند، شاهد افزایش مداوم ترافیک از جستجوی ارگانیک و رتبه بهتر در نتایج جستجو هستند.

ترافیک ارگانیک به دلایل مختلف به طور کلی به عنوان با ارزش ترین منبع ترافیک در نظر گرفته می شود:

گوگل در مورد رتبه بندی خود بسیار مشخص است و قرار گرفتن یک کلمه کلیدی در پنج نتیجه برتر نشان می دهد که محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار است.
بالا رفتن از نردبان سخت و زمان بر است، اما اگر به آنجا برسید، می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.
نتایج صفحه اول گوگل (10 مورد برتر) 92٪ تخفیف در تمام ترافیک جستجوی گوگل دریافت می کنند. از طرفی ترافیک 95 درصد کاهش می یابد.
افزایش ترافیک ارگانیک و کسب بهترین رتبه‌بندی به زمان، پشتکار و تلاش بیشتری نسبت به گذشته نیاز دارد – اما ارزشش را دارد. موارد زیر را در نظر بگیرید:

57 درصد از بازاریابان می گویند که سئو بیشترین تأثیر را در ایجاد مشتریان بالقوه دارد
میانگین نرخ تعطیلی مشتریان بالقوه ارگانیک تنها 14.6 درصد است.
بیشترین مصرف کنندگان از جستجوی ارگانیک بیشتر استفاده می کنند
هر ماه بیش از 10.3 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود که 78 درصد از کاربران اینترنت در مورد محصولات و خدمات آنلاین تحقیق می کنند.

چگونه در نتایج جستجو ارگانیک باشیم ؟

چندین عامل وجود دارد که می تواند بر امتیاز شما تأثیر بگذارد:

  • ساختار پیوندهای داخلی و خارجی
  • ساختار بک لینک
  • عوامل فنی (طول URL، زمان بارگذاری)
  • کیفیت و ساختار محتوا
  • بهبود از طریق رسانه هایی مانند فیلم ها و تصاویر
  • بهینه سازی موبایل
  • رمزگذاری Https

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما درست است، چندین ابزار وجود دارد که به شما کمک می کند در مسیر درست قرار بگیرید. هیچ ابزاری هرگز به شما نمی گوید چه کاری انجام دهید، اما کمی باهوش تر خواهید بود.

 

ابزارهای بهینه سازی سئو

ابزارهای مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بیایید در مورد برخی از آنها صحبت کنیم.

کنسول جستجوی گوگل

اولین مورد کنسول جستجوی گوگل است. این یکی را نمی توان در هیچ متخصص سئو یا حتی صاحب وب سایت از دست داد. این یک ابزار رایگان از گوگل است. در مورد عوامل فنی به شما کمک می کند و در صورت وجود هرگونه مشکل به شما اطلاع می دهد. Google دوره های کوتاهی درباره کنسول جستجو ارائه می دهد، بنابراین امیدواریم گم نشوید.

Screaming Frog

یکی دیگر از آن ها Screaming Frog است. این یکی برای خزیدن وب سایت است. هر موتور جستجو دارای ربات هایی است که هر وب سایت قابل دسترسی را می خزند. از این طریق می توانید وارد گوگل شوید. برای اینکه بفهمید آیا وب‌سایت‌های شما اشتباهاتی دارند، مثلاً 404 که معروف است، اگر هر تصویری خیلی بزرگ است یا هر پیوندی نامعتبر است، Screaming Frog متوجه می‌شود.

بازاریابی جستجوی ارگانیک به شما کمک می کند تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. شما می توانید این ترافیک ارزشمند را به مشتریان بالقوه و درآمد کسب و کار خود تبدیل کنید.

اگر قصد دارید کسب و کار خود را گسترش دهید، بازاریابی جستجوی ارگانیک به شما در رسیدن به این هدف کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *