تکنیک‌های سئوی خارج از صفحه: چه چیزی را نباید نادیده گرفت

برای اینکه وب سایت شما در نتایج جستجوی برتر ظاهر شود، به یک استراتژی سئو کامل نیاز دارید. شما نمی توانید تنها بر یک جنبه یا رویکرد برای بهینه سازی جستجو تمرکز کنید. شما باید یک استراتژی جامع را اجرا کنید که شامل 3 نوع اصلی سئو است: تکنیک های سئو داخلی، فنی و خارج از صفحه.

این مقاله از سری آموزش های سئو خارجی می باشد. فهرست آموزش های سئو .

بقیه این پست به تاکتیک‌های سئوی خارج از صفحه نگاه می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید تا دید و اعتبار وب‌سایت خود را در جستجو بهبود بخشد.

سئو خارج از صفحه چیست؟
تکنیک های سئوی خارج از صفحه می تواند به وب سایت شما کمک کند در رتبه بندی جستجو بالاتر ظاهر شود. اما بر خلاف سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه ارتباطی با بهینه سازی سایت یا محتوای شما ندارد. در عوض، از تاکتیک های خارج از وب سایت شما برای افزایش اعتبار وب سایت شما استفاده می کند.

برای توضیح تفاوت بین سئو داخلی و خارج از صفحه:

سئوی درون صفحه در مقابل سئوی خارج از صفحه

سئوی درون صفحه به خزنده های جستجو نشان می دهد که یک وب سایت در مورد چیست. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا ببینند یک صفحه نتیجه جستجوی خوبی است زیرا مرتبط و مفید است.

سئوی خارج از صفحه به خزنده های جستجو نشان می دهد که یک وب سایت مهم و ارزشمند است. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا ببینند یک صفحه نتیجه جستجوی خوبی است زیرا برند و وب سایت معتبر و محبوب هستند.

بیایید از Linkedin به عنوان یک قیاس استفاده کنیم. اطلاعات نمایه لینکدین خود را به عنوان سئوی درون صفحه در نظر بگیرید. این به دیگران می گوید که شما در چه زمینه ای هستید و در چه چیزی مهارت دارید. اما تأییدیه‌هایی که مردم به شما می‌دهند، سئوی خارج از صفحه هستند. آنها رای اعتمادی هستند که صحت آنچه شما در مورد خودتان گفته اید را تایید می کنند.

هدف از سئو خارج از صفحه این است که موتورهای جستجو متوجه شوند که وب سایت شما قابل اعتماد، قابل اعتماد و در نتیجه یک نتیجه جستجوی خوب است.

شما این اعتماد و اقتدار را از طریق دو عامل اصلی ایجاد می کنید: پیوندها و شهرت.

تکنیک های سئو خارج از صفحه برای لینک سازی
بهترین راه برای اینکه به موتورهای جستجو نشان دهید که وب سایت شما قابل اعتماد، ارزشمند و معتبر است، این است که پیوندهایی به سایت خود بازگردانید.

مانند مثال لینکدین بالا، موتورهای جستجو پیوندهای سایت شما را به عنوان تایید می بینند. از آنجایی که سایت شما به اندازه کافی ارزشمند است که توسط سایت دیگری به آن لینک داده شود، موتورهای جستجو این را به عنوان سیگنالی از مرتبط بودن و قابل اعتماد بودن سایت شما در نظر می گیرند. به همین دلیل است که لینک بیلدینگ یکی از مهم ترین تکنیک های سئو خارج از صفحه است.

توجه به این نکته مهم است که همه پیوندها ارزش یکسانی ندارند. برخی از پیوندها تأثیر بیشتری بر موتورهای جستجو نسبت به سایرین دارند.

موتورهای جستجو به پیوندها در سطوح مختلف ارزش بسته به موارد زیر می دهند:

پیوند دادن اعتبار سایت لینک های سایت های معتبرتر ارزش بیشتری دارند.
ارتباط محتوای صفحه پیوند به سایت پیوند داده شده. پیوندهایی از صفحاتی که به برند، صنعت و محتوای لینک شده شما مرتبط هستند ارزش بیشتری دارند.
انکر متن پیوند. پیوندهایی با متن لنگر مرتبط با برند یا محتوای شما در صفحه پیوند شده ارزش بیشتری دارند.
تعداد لینک های سایت لینک دهنده لینک های سایت هایی که پروفایل بک لینک بزرگی دارند ارزش بالاتری دارند.
بنابراین همانطور که یک استراتژی ساخت لینک را تشکیل می دهید، روی به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا از سایت های معتبر، با محتوای مرتبط و متن لنگر مرتبط تمرکز کنید.

برای سنجش اعتبار یک وب سایت و تعیین ارزش لینک، رتبه الکسای سایت را در نظر بگیرید. رتبه الکسا نشان می دهد که یک سایت چقدر آنلاین است. هرچه این عدد کمتر باشد، تأثیر آن بیشتر است. به عنوان مثال، رتبه الکسای گوگل “1” است زیرا معتبرترین سایت آنلاین است.

برای تحقیق در مورد یک سایت و یافتن رتبه الکسای آن، از ابزار مرور سایت الکسا استفاده کنید. برای یافتن رتبه بندی جهانی و ایالات متحده، آدرس سایت را وارد کنید.

مرجع رتبه سایت الکسا

همانطور که ساختمان لینک خود را اندازه گیری و نظارت می کنید، به لینک هایی که از سایت هایی که رتبه الکسا قوی دارند، ارزش بیشتری بدهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کدام لینک ها برای ایجاد اقتدار و تقویت سئو بهترین هستند، این پست را بخوانید: 14 نوع بک لینک: خوب، بد، و بهترین

وبلاگ نویسی مهمان
یکی از موثرترین تکنیک های سئوی خارج از صفحه، وبلاگ نویسی مهمان است زیرا هم به لینک سازی و هم به ایجاد شهرت کمک می کند.

هنگامی که یک پست مهمان برای وب سایت یا وبلاگ دیگری می نویسید، سایت اغلب به شما امکان می دهد در پست یا بیوگرافی نویسنده به وب سایت خود پیوند دهید. این لینک یک سایت را به پروفایل بک لینک شما اضافه می کند. از آنجایی که نام و برند شما در وب‌سایت دیگری نمایش داده می‌شود، مزیت دیگری برای ایجاد شهرت دارد.

برای اجرای این تاکتیک، با یافتن سایت هایی که فرصت های وبلاگ نویسی مهمان بالقوه خوبی هستند، شروع کنید. از ابزار همپوشانی مخاطب الکسا برای یافتن لیستی از سایت ها استفاده کنید. URL حداکثر 10 نفر از رقبای خود را وارد کنید و نقشه سایت هایی را دریافت کنید که مخاطبان یکسانی دارند. سایت‌های موجود در این لیست سایت‌های وبلاگ‌نویسی مهمان ایده‌آل هستند، همانطور که می‌دانید می‌توانید از آن‌ها برای به دست آوردن لینک و جلوی مخاطب ایده‌آل خود استفاده کنید.

تکنیک های سئوی خارج از صفحه وبلاگ نویسی مهمان

برای اطمینان از معتبر بودن سایت و اینکه لینکی که به دست می آورید ارزش سئو بالایی دارد، روی سایتی کلیک کنید تا رتبه الکسای آن را ببینید. این داده ها به شما کمک می کند ببینید آیا سایت ارزش دسترسی به آن را دارد یا خیر.

تجزیه و تحلیل سایت های وبلاگ نویسی مهمان

هنگامی که تشخیص دادید یک سایت به دلیل g مناسب است

دیدگاه‌ خود را بنویسید