سئوی محلی: چگونه سایت خود را برای جستجوی محلی بهینه کنیم

اگر یک کسب و کار کوچک یا چندمکانی دارید و می‌خواهید مشتریان نزدیک برند شما را از طریق جستجو پیدا کنند، به یک استراتژی سئوی محلی نیاز دارید. با بهینه سازی کسب و کار خود برای جستجوی محلی، می توانید با مشتریانی با انگیزه بالا که دقیقاً در زمان مناسب به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که ارائه می دهید، ارتباط برقرار کنید.

سئوی محلی (Local SEO) چیست؟

سئوی محلی (بهینه سازی موتور جستجوی محلی) فرآیند بهینه سازی حضور وب کسب و کار شما است به طوری که وقتی مشتریان نزدیک جستجوی مرتبط با کسب و کار شما را انجام می دهند، ظاهر می شوید. این سئو تمرکزش بر کسب و کارهایی است که می توانند به محل و اطراف خود سرویس می دهند. شما از طریق سئو محلی می توانید مشتریانی از اطرف خود داشته باشید.

46 درصد از کل جستجوهای گوگل محلی هستند. آیا وب سایت شما از نظر استراتژیک برای جستجوی محلی بهینه شده است؟ اگر نه، به جای درست آمده اید! اگر سازمان شما در مکان های فیزیکی فعالیت می کند، برای استراتژی بازاریابی و سئوی شما ضروری است که به طور مداوم وب سایت خود را برای سئوی محلی بهینه و به روز کنید.

 

هدف جستجوی محلی خاص است. مشتریان محلی به دنبال کسب و کارهایی در نزدیکی خود هستند که بتوانند چیز خاصی را به آنها ارائه دهند. شخصی در تهران که به دنبال خشکشویی می‌گردد، نمی‌خواهد کسب‌وکاری در اراک پیدا کند. آنها به طور خاص می خواهند یک تجارت خشکشویی در تهران پیدا کنند. سئوی محلی به کسب و کارها کمک می کند تا با استفاده از هدف گذاری در استراتژی های بازاریابی خود با این مشتریان ارتباط برقرار کنند.

جستجوی محلی می تواند منجر به بازدید بیشتر مشتری شود. مشتریانی که برای یک کسب و کار محلی جستجو می کنند اغلب آماده بازدید هستند. تحقیقات گوگل نشان می دهد که 76 درصد از افرادی که یک جستجوی محلی تلفن همراه انجام می دهند در عرض 24 ساعت از یک کسب و کار بازدید می کنند.

جستجوهای محلی قصد خرید بالایی دارند. وقتی مردم به دنبال کسب و کارهای محلی می گردند، اغلب نزدیک به انتهای قیف فروش هستند و آماده خرید هستند. Search Engine Land گزارش می دهد که 78٪ از جستجوهای محلی موبایل منجر به خرید در فروشگاه یا آنلاین می شود.

جستجوگران محلی آماده بازدید از یک کسب و کار و خرید هستند. آنها می خواهند مکانی را در این نزدیکی پیدا کنند که آنچه می خواهند و نیاز دارند را ارائه دهد. سئوی محلی به آنها کمک می کند تا آن را پیدا کنند.

آشنایی با سئوی محلی و موتورهای جستجو

سئوی محلی وجود دارد زیرا موتورهای جستجو می خواهند مرتبط ترین و مفیدترین نتایج ممکن را ارائه دهند. تفاوت اصلی بین سئوی محلی و سئوی سنتی ارگانیک، جزء جغرافیایی است، که موتورهای جستجو را قادر می‌سازد تا نتایج مرتبط را برای راه‌حل‌های نزدیک به کاربران نشان دهند.

سئوی محلی وجود دارد زیرا موتورهای جستجو می خواهند مرتبط ترین و مفیدترین نتایج ممکن را ارائه دهند.

 

  • نزدیکی یا همجواری Proximity: کسب و کار چقدر به جستجوگر نزدیک است
  • ارتباط و مرتبط Relevance بوردن : چقدر کسب و کار با عبارت جستجو مرتبط است
  • برجستگی یا امتیاز داشتن Prominence : این کسب و کار چقدر شناخته شده است و چقدر اعتبار آنلاین دارد

برای بهبود سئوی محلی، یک کسب و کار باید حضور آنلاین خود را بهینه کند تا از این سه فاکتور رتبه بندی استفاده کند.

 

آشنایی با سئوی محلی و SERP

برای درک کامل سئوی محلی، دانستن اینکه چگونه نتایج جستجوی محلی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ظاهر می شوند، کمک می کند. نتایج جستجوی محلی به چهار صورت ظاهر می شوند.

نتایج جستجوی ارگانیک زمانی به دست می‌آید که کسب‌وکارهای محلی از بهترین شیوه‌های SEO پیروی کنند. مکان به عنوان یک نتیجه جستجوی استاندارد ظاهر می شود.

نتایج جستجوی ارگانیک سئوی محلی

نتایج موتورهای جستجوی پولی، تبلیغات جستجوی پولی هستند. یک کسب و کار محلی برای نمایش نتیجه جستجوی خود وقتی افراد کلمات کلیدی انتخابی را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی پرداخت به ازای کلیک جستجو می کنند، هزینه می پردازد. علامت «تبلیغ» روی نتیجه نشان می‌دهد که یک مکان پولی است.

نتایج جستجوی پولی SEO محلی

نتایج «Google برای کسب‌وکار من» نتایج جستجوی غنی‌ای هستند که در یک نقشه یا یک فهرست ویژه نمایش داده می‌شوند. کسب‌وکارهایی که در این بخش جستجوی غنی ظاهر می‌شوند، صفحه Google My Business خود را ادعا کرده و بهینه‌سازی کرده‌اند.

نتایج محلی سئو گوگل

لیست های تضمین شده Google نتایج جستجوی غنی در دسترس برای برخی از صنایع مبتنی بر خدمات هستند. کسب‌وکاری که به‌عنوان یک برند تضمین‌شده Google ظاهر می‌شود، ثبت‌نام کرده و از طریق برنامه Google تأیید شده است.

لیست های تضمین شده توسط گوگل برای سئوی محلی

 

نکات سئوی محلی: چگونه سایت خود را در 9 مرحله بهینه کنید

در این مرحله، می‌دانید سئوی محلی چیست، اهمیت جستجوی محلی چیست و نتایج محلی چگونه در SERP ظاهر می‌شوند. اکنون، بیایید ببینیم چگونه می توانید سایت خود را برای جستجوی محلی بهینه کنید.

از این چک لیست سئوی محلی برای جلب توجه به نزدیکی، ارتباط و رتبه‌بندی برجستگی گوگل استفاده کنید.

 

1. مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل مناسب است

وقتی سایتی سازگار با موبایل باشد، واکنشگرا است و می تواند با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار شود. هر چک لیست سئو به شما می گوید که از یک سایت واکنش گرا استفاده کنید زیرا هم عامل رتبه بندی سئو و هم انتظار مشتری است.

سایت های موبایل در جستجو عملکرد بهتری دارند و تجربه بهتری را برای کاربران فراهم می کنند.

سازگاری با موبایل به ویژه برای جستجوی محلی ضروری است، زیرا بسیاری از مردم از دستگاه تلفن همراه خود برای جستجوی مشاغل محلی استفاده می کنند. یک مطالعه توسط BrightLocal نشان داد که 77٪ از مردم از یک دستگاه تلفن همراه برای جستجوی یک تجارت محلی استفاده می کنند.

به‌علاوه، پیمایش سایت‌های سازگار با موبایل آسان‌تر است، که می‌تواند منجر به مدت زمان طولانی‌تری در سایت و تبدیل‌های بیشتر شود. این همچنین می‌تواند سیگنال‌های رفتاری مثبتی را به گوگل ارسال کند

 

چگونه بفهمیم سایت شما برای موبایل مناسب است یا خیر
برای اینکه ببینید آیا سایت شما سازگار با موبایل است یا خیر، یک ممیزی فنی سئو انجام دهید یا از تست موبایل دوستی گوگل استفاده کنید. Google’s Mobile-Friendly سایت شما را اسکن می‌کند و اگر سایت استانداردهای تلفن همراه آن‌ها را برآورده نمی‌کند، دستورالعمل‌هایی برای بهبود ارائه می‌دهد.

 

 

2. آدرس کسب و کار خود را به وب سایت خود اضافه کنید

برای کمک به گوگل برای درک مکان کسب و کار شما، آدرس فیزیکی خود را در سایت خود قرار دهید.

اگر یک مکان دارید، آدرس خود را به فوتر سایت و صفحه تماس خود اضافه کنید.
اگر چندین مکان دارید، یک صفحه مکان‌ها ایجاد کنید که آدرس‌های هر مکان را فهرست می‌کند و یک صفحه منحصر به فرد برای هر مکان ایجاد کنید.
در صفحات تماس و موقعیت مکانی خود، نقشه گوگل (Google map) را که مکان کسب و کار را نشان می دهد، جاسازی کنید.

داده های ساختاری Structured Data  مبتنی بر مکان را به وب سایت خود اضافه کنید.

این اطلاعات به موتورهای جستجو کمک می کند تا کسب و کار شما را با یک منطقه یا منطقه خاص مرتبط کنند.

بهبود سئوی محلی با آدرس کسب و کار

چگونه داده های ساختاری مبتنی بر مکان را به سایت خود اضافه کنید
داده‌های ساختاریافته یا نشانه‌گذاری طرحواره، ریزداده‌هایی هستند که به وب‌سایت شما اضافه می‌شوند تا به موتورهای جستجو کمک کنند تا سایت شما را درک کنند. داده های ساختاری مبتنی بر مکان، شناسایی مکان کسب و کار شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند.

3. یک صفحه Google My Business ایجاد کنید

این سرویس متاسفانه برای ایران ممکن نیست

«Google برای کسب‌وکار من» یک فهرست رایگان است که کسب‌وکارها می‌توانند برای هر یک از مکان‌های خود ایجاد کنند. قبلاً در این پست، به نحوه نمایش صفحات Google برای کسب و کار من (GMB) به عنوان نتایج غنی در SERP نگاه کردیم. ممکن است به صورت فهرستی از مشاغل و/یا نقشه ظاهر شوند.

نتایج غنی GMB همچنین ممکن است اطلاعاتی را در مورد مکان کسب و کار (مانند آدرس، ساعت کاری، شماره تلفن و غیره) و همچنین دکمه‌های تماس برای اقدام (برای بازدید از وب‌سایت، دریافت مسیرها، تماس و غیره) نشان دهد.

برای اینکه کسب و کار شما در این لیست های غنی ظاهر شود، برای هر یک از مکان های خود یک صفحه GMB ایجاد کنید.

صفحه کسب و کار من در گوگل را برای سئوی محلی ایجاد کنید

صفحه Google My Business خود را بهینه کنید
ایجاد یک صفحه GMB فقط اولین قدم است. شما می توانید با بهینه سازی و تعامل با صفحه GMB خود، دید آن را افزایش دهید. با افزودن عکس، ایجاد پست، درگیر شدن با نظرات و افزودن پرسش‌های متداول، به‌طور منظم صفحه خود را به‌روزرسانی کنید و با آن درگیر شوید.

سئوی محلی نتایج کسب و کار من را در گوگل جستجو کنید

 

4. نقل قول های تجاری  business citations بسازید

Google My Business مهمترین استناد تجاری برای سئوی محلی است. اما این تنها چیزی نیست که مهم است.

استناد کسب و کار، ذکر آنلاین کسب و کار شما است که شامل نام، شماره تلفن و آدرس شما می شود. نقل قول ها مهم هستند زیرا به گوگل می گویند که کسب و کار شما معتبر و قابل اعتماد است.

 

نحوه یافتن سایت های استنادی
فرصت‌هایی را برای ایجاد استناد برای سایت خود با نگاه کردن به اینکه ببینید چه دایرکتوری‌هایی قبلاً به رقبای شما یا سایر مشاغل اطراف پیوند می‌دهند، بیابید.
سایت یک رقیب شناخته شده یا سایر مشاغل محلی را در جستجوگر بک لینک رقیب الکسا وارد کنید.
صفحاتی را که به سایت هدف پیوند می‌دهند، مشاهده کنید تا سایت‌های فهرستی را پیدا کنید که می‌توانید کسب و کار خود را اضافه کنید.
ساخت نقل قول های تجاری برای سئوی محلی

 

5. به ثبات NAP توجه کنید

هر بار که یک استناد برای کسب و کار خود ایجاد می کنید، به موتورهای جستجو نشان می دهد که کسب و کار شما قابل اعتماد و معتبر است. اما اگر نقل‌قول‌های شما سازگار نباشد، می‌توان همه این کارها را لغو کرد.

همانطور که نمایه های تجاری در سراسر وب ایجاد می کنید، به ثبات NAP خود توجه زیادی داشته باشید.
سازگاری NAP به استفاده مداوم از نام، آدرس و شماره تلفن کسب و کار شما اشاره دارد. نسخه ثابت NAP شما تشخیص و رتبه بندی سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند. یک NAP ناسازگار می تواند موتورهای جستجو را گیج کند و منجر به کاهش دید جستجو شود.

چگونه سازگاری NAP خود را بررسی کنیم
برای بررسی و مدیریت سازگاری NAP خود، برای یک سرویس مدیریت استناد محلی ثبت نام کنید یا برای یافتن فهرست های کسب و کار خود جستجوی دستی انجام دهید.

سرویسی مانند Synup وب را برای لیست های کسب و کار شما اسکن می کند، در صورت لزوم آنها را به روز می کند و به مدیریت لیست های شما برای شما ادامه می دهد. یا می‌توانید با جستجوی سایت‌هایی که به کسب‌وکارتان پیوند دارند و تأیید صحت اطلاعاتتان، فهرست‌ها را خودتان مدیریت کنید.

برای یافتن سایت‌هایی که به وب‌سایت شما پیوند دارند، از ابزار Alexa’s Site Linking In استفاده کنید. آدرس سایت خود را وارد کنید تا آدرس های دقیق لینک شده به سایت خود را ببینید. از هر صفحه بازدید کنید تا بررسی کنید که NAP شما به درستی استفاده شده است.

6. تگ های عنوان و توضیحات متا را برای مکان و دسته خود بهینه کنید

تگ‌های عنوان و توضیحات متا، متا تگ‌ها یا تکه‌هایی از کد هستند که به پشتیبان یک صفحه وب اضافه می‌شوند تا به موتورهای جستجو کمک کنند تا بفهمند صفحه درباره چیست.

بهینه سازی متا تگ ها برای سئوی محلی

تگ عنوان نسخه ای از عنوان صفحه است که o ظاهر می شود

n SERP توضیحات متا یک تار است که صفحه را توصیف می کند. همچنین در نتایج جستجوی صفحه وب ظاهر می شود. برای بهبود سئوی محلی، برچسب‌های عنوان و توضیحات متا را برای مکان و دسته کسب و کار خود بهینه کنید.

چگونه تگ های عنوان و توضیحات متا را بهینه کنیم
در اطلاعات متا صفحه اصلی، منطقه، منطقه، یا شهر خود را به اضافه دسته کسب و کار خود، هم در عنوان متا و هم در توضیحات وارد کنید.
در صفحات مکان، شهر و دسته را هم در عنوان و هم در توضیحات ذکر کنید.
برچسب های عنوان را به 60 کاراکتر محدود کنید.
توضیحات متا را به 320 کاراکتر محدود کنید.
عنوان متا را برای سئوی محلی بهینه کنید

برای اطلاعات بیشتر در مورد بهینه سازی تگ های عنوان، سئوی عنوان صفحه را بخوانید: نحوه بهینه سازی برچسب عنوان برای موتورهای جستجو و خوانندگان.

7. سایت خود را برای کلمات کلیدی محلی هدف قرار داده و بهینه کنید

علاوه بر بهینه سازی صفحات اصلی خود برای دسته بندی و مکان، سایر صفحات سایت خود را برای کلمات کلیدی محبوب و متمرکز محلی نیز بهینه کنید.

کلمات کلیدی متمرکز محلی شامل کلمات کلیدی و عباراتی با مناطق جغرافیایی مانند خشکشویی در تامپا، بهترین خشکشویی تامپا یا خشکشویی نزدیک من است. تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید تا عبارات جستجوی محلی محبوب و کم رقابت را پیدا کنید که به احتمال زیاد ترافیک سایت شما را هدایت می کند.

در پست ما نحوه یافتن کلمات کلیدی دم بلند: راهنمای کامل، نحوه دستیابی و جذب با واجد شرایط ترین مشتریان خود را بیاموزید.

نحوه یافتن کلمات کلیدی محلی
از ابزار دشواری کلمات کلیدی الکسا برای یافتن عبارات مرتبط با تجارت خود استفاده کنید. دسته صنعت خود را جستجو کنید تا انواع مختلف عبارت مورد نظر را بیابید.
کلمات کلیدی محلی را پیدا کنید

کلمات کلیدی محبوب را در محدوده رقابتی خود شناسایی کنید (جایی که امتیاز رقابت کمتر از قدرت رقابتی سایت شما است). سپس، عبارت را همانطور که هست هدف قرار دهید یا شهر یا منطقه جغرافیایی خود را به عبارت اضافه کنید.

از ابزار کلمات کلیدی سایت الکسا استفاده کنید تا ببینید چه کلمات کلیدی ترافیک را به دایرکتوری های تجاری محبوب محلی هدایت می کنند. سایتی مانند Yelp یا Angie’s List را وارد کنید و یک فیلتر اضافه کنید تا فقط عبارات جستجویی را نشان دهد که شامل صنعت شما می شود.
کلمات کلیدی محلی محبوب را پیدا کنید

از آنجا، عبارات محبوبی را که کاربران در جستجوی آنها هستند مرتبط با تجارت شما شناسایی کنید.

از ابزار همپوشانی مخاطب الکسا و ماتریس کلمات کلیدی رقیب برای یافتن پیشنهادهای کلیدی بیشتر استفاده کنید. با وارد کردن یک سایت فهرست محبوب در ابزار Audience Overlap شروع کنید.
جستجوی کلمات کلیدی سایت های مشابه

حداکثر نه سایت دایرکتوری محبوب دیگر را انتخاب کنید و یک ماتریس کلمه کلیدی رقیب ایجاد کنید. از اینجا، از فیلترها استفاده کنید تا فقط کلمات کلیدی را نشان دهید که شامل دسته بندی کسب و کار شما هستند.

کلمات کلیدی سئوی محلی را پیدا کنید

چگونه سایت خود را برای کلمات کلیدی محلی بهینه کنیم
هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی محلی را برای هدف دارید، یک برنامه محتوا و سئو برای هدف قرار دادن هر اصطلاح ایجاد کنید.

محتوایی تولید کنید که عباراتی را که در طول تحقیق کلمات کلیدی خود پیدا کرده اید هدف قرار دهد.
هر صفحه را برای یک اصطلاح هدف بهینه کنید. از چک لیست سئوی درون صفحه برای بهینه سازی کامل صفحه برای مدت مورد نظر استفاده کنید.
سئوی درون صفحه خود را با استفاده از جستجوگر سئوی درون صفحه الکسا بررسی کنید. آدرس صفحه و عبارت مورد نظر را برای اسکن صفحه وارد کنید. این ابزار در مورد مسائل بهینه سازی سئوی درون صفحه گزارش می دهد و همچنین فرصت های از دست رفته را نشان می دهد. همچنین شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه انجام تنظیمات برای بهبود صفحه است.
سئوی صفحه را با استفاده از الکسا بهینه کنید

8. سئوی خارج از صفحه را پیاده سازی کنید

یک طرح سئوی محلی به بهینه سازی در سایت محدود نمی شود. همچنین باید روی سئوی خارج از صفحه تمرکز کنید تا اعتبار و ارتباط سایت خود را ایجاد کنید.

یک طرح سئوی محلی به بهینه سازی در سایت محدود نمی شود. شما همچنین باید روی سئوی خارج از صفحه تمرکز کنید تا اعتبار و ارتباط سایت خود را ایجاد کنید. برای توییت کلیک کنید
تعداد لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند به گوگل می گوید که سایت شما معتبر و قابل اعتماد است. هر چه سایت شما لینک های (با کیفیت) بیشتری داشته باشد، اهمیت آن برای موتورهای جستجو بیشتر می شود. بنابراین یک طرح سئوی خارج از صفحه راه اندازی کنید تا بک لینک هایی با کیفیت بالا برای وب سایت خود ایجاد کنید.

چگونه بک لینک های با کیفیت برای سایت خود ایجاد کنید
برای ایجاد لینک های با کیفیت برای سایت خود، برنامه هایی برای:

ارسال مهمان
کسب لینک ذکر نام تجاری
لینک بیلدینگ شکسته
اینفلوئنسر مارکتینگ
برای ترسیم برنامه های این استراتژی ها، از راهنمای کامل ما برای تکنیک های سئو خارج از صفحه استفاده کنید.

9. برای کسب و کار خود نظراتی دریافت کنید
عنصر دیگری وجود دارد که گوگل هنگام تلاش برای تعیین میزان قابل اعتماد بودن سایت شما در نظر می گیرد: نظرات مشتریان. Google هنگام تعیین رتبه بندی جستجو به تعداد نظرات و نوع بررسی برای کسب و کار شما نگاه می کند.

بخشی از طرح سئوی محلی شما باید شامل ایجاد نظرات مشتریان باشد. مهم‌ترین مکان برای جمع‌آوری نظرات، صفحه Google برای کسب‌وکار من است. اما جمع آوری آنها در سایت های استنادی دیگر مانند فیس بوک، Yelp، Angie’s List و غیره نیز مفید است.

نظرات صادقانه را بخواهید

برای دریافت نظرات برای کسب و کار شما
ایجاد نظرات برای کسب و کار شما نباید یک استراتژی یکبار مصرف باشد. جمع آوری نظرات را به یک ابتکار مداوم تبدیل کنید:

بررسی های موجود در وب سایت خود را برجسته کنید تا مشتریان بدانند که آنها را جمع آوری می کنید.
ایجاد صفحه‌ای در وب‌سایت خود که از مشتریان می‌خواهد نظر بدهند و شامل پیوندهایی به بررسی‌های مربوطه می‌شود

 

موارد
ارائه مشوق هایی برای ترغیب مشتریان به ارائه نظرات معتبر. با این حال، هرگز نباید برای نوشتن یک نقد خوب به مشتری پول بدهید.
درخواست از مشتریان برای ارسال نظرات از طریق ایمیل های بعدی و تعاملات رسانه های اجتماعی.
هیچ فرصت سئوی محلی را از دست ندهید
سئوی محلی به کسب و کارهای کوچک و چندمکانی کمک می کند تا با ایجاد ارتباط با افرادی که بیشترین اهمیت را دارند – مشتریان محلی و خریدارانی که به دنبال کسب و کارهای اطراف هستند، بیشترین بهره را از بازاریابی جستجو ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید