کیورد استافینگ - keyword stuffing - استفاده بیش از حد کلمات کلیدی

کیورد استافینگ – keyword stuffing – استفاده بیش از حد کلمات کلیدی

کیورد استافینگ - keyword stuffing - استفاده بیش از حد کلمات کلیدی
کیورد استافینگ – keyword stuffing – استفاده بیش از حد کلمات کلیدی

کیورد استافینگ یا پر کردن کلمات کلیدی عمل درج تعداد زیادی از کلمات کلیدی در محتوای وب و متا تگ ها در تلاش برای افزایش مصنوعی رتبه صفحه در نتایج جستجو و هدایت ترافیک بیشتر به سایت است. کلمه کلیدی اصطلاح مهمی است که با محتوای مورد نظر مرتبط است.

گوگل دستورالعملی در مورد کیورد استافینگ دارد، لینک مطلب : Irrelevant Keywords and Keyword Stuffing

کیورد استافینگ (پر کردن کلمات کلیدی) در بهترین حالت یک تکنیک غیراخلاقی SEO (بهینه سازی موتور جستجو) و در بدترین حالت یک تکنیک حمله محسوب می شود. این عمل اغلب برای هدایت ترافیک به وب سایت های کلاهبرداری یا مخرب استفاده می شود.

پر کردن کلمات کلیدی در محتوا به عنوان spamdexing شناخته می شود و جزء تاکتیک های کلاه سیاه سئو می باشد.

وب سایت searchengineland.com  مقاله جالبی در این زمینه (سموم و جریمه های اسپم موتورهای جستجو) دارد.

کلمات کلیدی ممکن است از طریق چندین روش در محتوا پنهان شوند، مانند تطبیق رنگ فونت با پس زمینه، صفر کردن اندازه فونت یا قرار دادن آن در پشت تصویر. کلمات و عبارات مورد استفاده برای پر کردن کلمات کلیدی معمولاً زمانی مرتبط هستند که برای خواننده قابل مشاهده باشند، اما زمانی که کلمات کلیدی پنهان هستند، اغلب فقط لیستی از عبارات جستجوی رایج هستند، مانند اصطلاحات جنسی و نام افراد مشهور.

به گفته گوگل، کیورد استافینگ (پر کردن کلمات کلیدی)  نه تنها غیراخلاقی است، بلکه بی اثر است. متا تگ ها دیگر برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده نمی شوند، بنابراین کلمات کلیدی قرار داده شده در آن قسمت نادیده گرفته می شوند. الگوریتم های پیچیده به طور فزاینده ای به گوگل کمک می کنند تا نه تنها زمانی که اصطلاحات نامربوط هستند، بلکه زمانی که خارج از متن هستند یا بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند، شناسایی کند. علاوه بر این، اگر متن پنهان در محتوا شناسایی شود، گوگل ممکن است سایتی را از فهرست خود حذف کند تا اصلاً در نتایج جستجو ظاهر نشود.

گوگل توصیه هایی را ارائه می دهد: “پر کردن صفحات با کلمات کلیدی منجر به تجربه کاربری منفی می شود و می تواند به رتبه سایت شما آسیب برساند. روی ایجاد محتوای مفید و غنی از اطلاعات تمرکز کنید که از کلمات کلیدی به طور مناسب و در زمینه استفاده می کند.”

ما در پستی چهار روش غیر قانونی سئو را توضیح داده ایم:  راه های غیرقانونی سئو 

 

چگونه می توانید از کیورد استافینگ اجتناب کنید؟

برای جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی، باید واضح بدانید که گوگل چه کلمه کلیدی را در نظر می گیرد و چه چیزی را ندارد.

جمع و مفرد یک کلمه کلیدی و همچنین کلمات با ریشه یکسان در نظر گرفته می شوند. بنابراین، کلمات «رزرو پرواز» «پرواز رزرو کنید» و «رزرو پرواز» کلیدواژه یکسانی در نظر گرفته می‌شوند.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما امکان می دهد چگالی کلمه کلیدی یک متن را اندازه گیری کنید، مانند  افزونه یواست . هیچ تراکم جادویی وجود ندارد که برای هر موردی کار کند، اما به طور کلی، بهترین روش این است که چگالی کلمه کلیدی را کمتر از 3٪ نگه دارید.

از کلمات کلیدی خود به صورت استراتژیک استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید کلیدواژه‌های اصلی را به صورت پررنگ برجسته کنید و آن‌ها را در صفحات فرود، H1s و H2s، URLها و فیلدهای متن جایگزین قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که الگوریتم‌های گوگل در پردازش زبان طبیعی (NLP) بهتر می‌شوند، بنابراین از استفاده از مترادف‌ها و اصطلاحات مرتبط نترسید، حتی اگر به معنای واقعی کلمه با کلمه کلیدی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید مطابقت ندارند.

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که مهمترین چیز ایجاد یک تجربه کاربری خوب است. اگر محتوای با کیفیت ایجاد می‌کنید و به مهم‌ترین جنبه‌های قابلیت استفاده از وب، از جمله ساختار پیمایش و زمان بارگذاری اهمیت می‌دهید، لازم نیست در مورد چگالی کلمات کلیدی وسواس داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *