تحقیق هدف جستجو به جای تحقیق کلمه کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یا  هدف جستجو : آینده کلمات کلیدی در سئو چیست؟

از اکثر متخصصان سئو بپرسید که مهمترین و اساسی ترین چیز در بهینه سازی موتورهای جستجو چیست و بیشتر آنها می گویند که “تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی” است.

تحقیق هدف جستجو به جای تحقیق کلمه کلیدی
تحقیق هدف جستجو به جای تحقیق کلمه کلیدی

چندین دهه است که کلمات کلیدی یک ستون مهم در دنیای سئو هستند. به هر حال، این کلمات کلیدی است که جستجوگران آنلاین در جست و جوهای جستجوی خود استفاده می کنند. و این کلمات کلیدی هستند که خزنده های موتورهای جستجو در صفحات وب مختلف در سراسر اینترنت پیدا می کنند تا نتایج مربوطه را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) فهرست کنند و نمایش دهند.

با این حال، نقش کلمات کلیدی کمی در حال تغییر است.
آیا کلمات کلیدی من بعد تأثیر مشابهی خواهند داشت؟ یا آیا تغییراتی در نحوه تحقیق، استفاده و بهینه سازی کلمات کلیدی سئوکاران ایجاد خواهد شد؟

بیایید در مورد آینده تحقیق، انتخاب و بهینه سازی کلمات کلیدی بحث کنیم.

تحقیق کلیدواژه در مقابل قصد جستجو (Keyword research vs. Intent research)

به گفته برخی از کارشناسان ، کلمات کلیدی و تحقیقات کلمات کلیدی دیگر نباید تمرکز اصلی سئوکاران باشد. در عوض، متخصصان سئو باید از تحقیق کلمات کلیدی به تحقیق همراه با فهم هدف جستجو تغییر کنند.

این چیزی است که Frédéric Dubut، مدیر ارشد برنامه Bing، در ویدئویی  video recorded during SMX East last year. ، پیشنهاد کرد.

این چیزی است که او گفت:

اگر به سال 2018، 2019 نگاه کنید، تحولات زیادی در زمینه یادگیری عمیق [و] پردازش زبان طبیعی وجود دارد. گوگل کرد که مدل زبان BERT خود را در نتایج جستجو یکپارچه کرده است. و معنای آن برای همه این است که موتورهای جستجو با سرعتی شتابان از کلمات کلیدی به هدف تغییر می کنند.

آنچه ما  منتظر آن هستیم این است که موتورهای جستجو اساساً مبتنی بر هدف باشند، بنابراین ما هدف اصلی را بهتر درک خواهیم کرد. ما معنی اسناد را بهتر درک خواهیم کرد و می‌توانیم مسابقات بهتری انجام دهیم.»

با این حال، جان مولر از گوگل به طور کامل با این پیشنهاد موافق نیست. جان معتقد است که کلمات کلیدی هنوز اهمیت خود را دارند و در آینده نزدیک به نقش خود ادامه خواهند داد.

با این حال، در همان زمان، جان همچنین تأثیر رو به رشد پردازش زبان طبیعی و درک عمیق تر موتورهای جستجو را که فراتر از کلمات کلیدی است، تأیید می کند.

او گفت: «احتمالاً همیشه فضای کمی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی وجود خواهد داشت زیرا شما به نوعی آن کلمات را در اختیار کاربران قرار می دهید. و حتی اگر [موتورهای] جستجو سعی در درک بیشتر از آن کلمات داشته باشند، نشان دادن کلمات خاص به کاربران می‌تواند درک مطالب صفحات شما را برای آنها کمی آسان‌تر کند و گاهی اوقات می‌تواند کمی از آن فرآیند تبدیل را هدایت کند. ”

اهمیت فزاینده جستجوی معنایی

در چند سال گذشته، جستجوی معنایی جذابیت زیادی پیدا کرده است. همانطور که موتورهای جستجو مانند گوگل همچنان باهوش تر و باهوش تر می شوند، کمتر و کمتر به کلمات کلیدی و عبارات کلیدی خاص برای یافتن یک صفحه وب برای رتبه بندی در SERP ها متکی هستند.

همانطور که می دانید، گوگل اخیراً Google BERT را نیز معرفی کرده است که قرار است این پیشرفت یادگیری ماشینی، پردازش زبان طبیعی (NLP)، هوش مصنوعی (AI) را تسریع بخشد.

گوگل BERT را اینگونه توضیح می دهد.

بر خلاف مدل‌های نمایش زبان اخیر، BERT برای پیش‌آموزش بازنمایی‌های دوسویه عمیق از یک متن بدون برچسب با شرطی کردن مشترک در زمینه چپ و راست در همه لایه‌ها طراحی شده است.

در نتیجه، مدل BERT از پیش آموزش‌دیده را می‌توان تنها با یک لایه خروجی اضافی تنظیم کرد تا مدل‌های پیشرفته‌ای را برای طیف وسیعی از وظایف، مانند پاسخ‌گویی به سؤال و استنتاج زبان، بدون انجام وظایف اساسی ایجاد کند. تغییرات معماری خاص.

به عبارت ساده تر، گوگل اکنون در موقعیت بسیار بهتری برای درک یک پرس و جو و نمایش نتایج مرتبط در SERP ها قرار دارد – حتی اگر آن صفحات برای کلمات کلیدی اصلی پرس و جو بهینه نشده باشند.

 

با این حال، گوگل حتی قبل از معرفی رسمی Google BERT یک موتور جستجوی بسیار هوشمند بوده است.

 

این نشان می دهد که حداقل تا حدی، گوگل واقعاً به کلمات کلیدی خاص و استفاده از آنها در یک صفحه وب متکی نیست. اگر گوگل فکر می کند که یک صفحه وب محتوای مرتبط تری دارد و به درخواست جستجوگر به روشی بهتر پاسخ می دهد، آن را در صدر SERP ها قرار می دهد – صرف نظر از اینکه از کلمه کلیدی اصلی استفاده می کند یا خیر.

لینک مرتبط : Google explains BERT.

4 نکته برای بازاریابان محتوا

برای سازندگان محتوا و متخصصان سئو که دوست دارند به شدت بر کلمات کلیدی تکیه کنند و بر حفظ تراکم کلمات کلیدی خاص تمرکز کنند، این توسعه ممکن است شرایط را پیچیده کند.

اما دنیای سئو و بهینه سازی کلمات کلیدی روشن است خیلی تغییر می کند، و شما هم باید همینطور.

در اینجا چهار نکته برای کمک به بازاریابان محتوا و سئوکاران وجود دارد که با این دنیای جدید از موتورهای جستجوی هوشمند و مبتنی بر هوش مصنوعی که صرفاً به کلمات کلیدی متکی نیستند، سازگار شوند.

1. در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید

بله، هنوز هم باید برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی وقت بگذارید. در حالی که به نظر می رسد موتورهای جستجو در حال هوشمندتر شدن هستند، اما همچنان تا حدی از کلمات کلیدی استفاده می کنند.

بیشتر تمرکز شما باید روی هدف کاربر باشد. با این حال، هنوز نمی توانید کلمات کلیدی را به طور کامل نادیده بگیرید.

2. بر نیت کاربر user intent  تمرکز کنید

این اصلی ترین چیز است. چه از کلمات کلیدی خاصی استفاده کنید یا نه، بسیار مهم است که روی هدف کاربر تمرکز کنید.

مخاطبان خود را درک کنید، مشکلات آنها را شناسایی کنید و سپس سعی کنید مرتبط ترین و آموزنده ترین راه حل ها را از طریق محتوای خود به آنها ارائه دهید.

توصیه می‌کنیم پرسونای خریدار buyer personas دقیقی ایجاد کنید تا به طور کامل مخاطبان، جمعیت‌شناسی و ترجیحات آنها را درک کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای تحقیق شخص ثالث برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبان خود استفاده کنید، به عنوان مثال، Facebook Audience Insights..

در نهایت، اگر میزان ترافیک معقولی در وب سایت خود دارید، می توانید با گزارش های

Google Analytics Audience reports. درباره مخاطبان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

3. محتوای مفید و آموزنده ایجاد کنید

همانطور که قبلاً گفتیم، اگر محتوای شما از کیفیت استثنایی برخوردار است، استفاده از یک عبارت کلیدی خاص یا حفظ چگالی کلمه کلیدی خاص چندان اهمیتی نخواهد داشت.

بنابراین، بزرگترین تمرکز شما باید بر روی تولید محتوای مفید، آموزنده و جذاب برای بازدیدکنندگان وب سایت شما باشد.

همچنین، برای راهنمایی بیشتر در مورد نحوه ایجاد بهترین تجربه کاربری برای بازدیدکنندگان وب سایت خود، به دستورالعمل های کیفیت وب مستر گوگل مراجعه کنید. ( لینک : Google’s webmaster quality guidelines )

4. به کلمات کلیدی LSI بیشتر توجه کنید

اگر گوگل بیشتر بر زمینه کلی یک صفحه وب تمرکز می کند، می توانید با استفاده از کلمات کلیدی LSI بیشتر به طور طبیعی رتبه بندی کنید.

کلمات کلیدی LSI به اضافه کردن زمینه بیشتر به یک صفحه وب کمک می کند. با زمینه بیشتر و درک عمیق تر از محتوای شما، گوگل به احتمال زیاد صفحات وب شما را به مخاطبان مرتبط و جستجوگران آنلاین ارائه می کند.

درباره کلمات کلیدی LSI بیشتر بدانید.

غذای آماده
در حالی که کلمات کلیدی یک ستون اساسی برای بهینه سازی موتورهای جستجو بوده اند، ممکن است دیگر اینطور نباشد.

به جای استفاده از کلمات کلیدی خاص و گنجاندن آنها به دفعات معین در صفحه وب خود، تمرکز شما باید بر درک هدف جستجوهای کاربر و ایجاد محتوای آموزنده و جالب باشد که به آنها کمک می کند.

به دلیل اینکه موتورهای جستجو چگونه در حال تکامل و هوشمند شدن هستند، همچنان می توانند محتوای شما را پیدا کنند و آنها را برای جستجوهای مناسب رتبه بندی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید