ارتباط کلمه کلیدی: راز سئو برای رتبه بندی بالاتر امروز

ارتباط کلمه کلیدی

چگونه دید ارگانیک را  در کسب و کار خود توسعه می دهید؟

اگر می خواهید کسب و کار خود را به طور مؤثر بازاریابی کنید، باید ذهن مخاطبان هدف خود را در ذهن خود قرار دهید.

خوشبختانه، کلمات دقیقی که افراد جستجو می کنند می توانند بینش هایی را در اختیار شما قرار دهند.

به طور خاص، کلمات مناسب به شما ایده ای در مورد نوع محتوایی که مخاطبان شما به دنبال آن هستند می دهد.

کلمات کلیدی که استفاده می کنید باید به محصول یا خدماتی که ارائه می دهید مربوط باشد.

اینجا جایی است که ارتباط کلیدواژه مطرح می شود.

امروز در مورد اهمیت ارتباط کلمات کلیدی بحث خواهیم کرد و نکات مفیدی برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب ارائه خواهیم داد.

ارتباط کلمه کلیدی چیست؟

در گذشته، بازاریابان به راحتی می توانستند با پر کردن بیش از حد صفحات وب با کلمات کلیدی، سیستم گوگل را بازی کنند.

امروز، نه چندان.

یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی گوگل مربوط بودن است. اصطلاح “ارتباط کلمه کلیدی” به اهمیت یک کلمه کلیدی، عبارت یا عبارت جستجو شده خاص برای یک صفحه وب اشاره دارد.

ارتباط این است که چگونه گوگل و سایر موتورهای جستجو تعیین می کنند که محتوای شما چیست. غول‌های موتورهای جستجو چگونه تصمیم می‌گیرند که صفحه شما برای چه عباراتی رتبه‌بندی می‌کند، وقتی که درخواست کاربر وجود دارد.

در سال 2021، تنها ادغام تصادفی کلمات کلیدی در صفحه شما باعث کاهش آن نمی شود. شما باید اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهید که با عبارات جستجوی کاربر مطابقت داشته باشد و گسترش یابد.

چرا ارتباط کلیدواژه مهم است؟

الگوریتم جستجوی گوگل به  کلمه کلیدی ماننده گذشته نگاه می کند و در واقع معنای پشت جستجو را ارزیابی می کند. اگر می خواهید رتبه بندی ارگانیک خود را بهبود بخشید، باید وبلاگ خود را با محتوای مرتبط با موضوع بهینه کنید.

ارتباط نیز با رفتار کاربر ارتباط دارد.

موتورهای جستجو برای تجزیه و تحلیل سفر کاربر – از پرسیدن سوال تا فرود در یک صفحه وب مرتبط، داده ها را جمع آوری می کنند.

وقتی کاربران درگیر یک عبارت جستجو می‌شوند و آنچه را که به دنبال آن هستند در وب‌سایت شما پیدا می‌کنند، احتمال اینکه به Google برگردند و نتیجه دیگری را امتحان کنند کمتر است.

Google تشخیص می دهد که شما چه زمانی ارزش و تجربه کاربری بهتری ارائه می دهید و موقعیت بهتری را برای صفحه(های) مورد نظر به شما پاداش می دهد.

در بیشتر موارد، انتشار قطعات مرتبط شاخص‌های عملکرد کلیدی مانند نرخ کلیک و نرخ پرش را نیز افزایش می‌دهد.

موتورهای جستجو چگونه ارتباط کلمات کلیدی را اندازه گیری می کنند؟

برای طولانی‌ترین زمان، کارشناسان بازاریابی دیجیتال (و خود گوگل) از ما خواسته‌اند تا پست‌های وبلاگ با کیفیت و ارزش محور را منتشر کنیم.

و در حالی که فرمول دقیقی که گوگل برای اندازه گیری ارتباط کلمات کلیدی استفاده می کند یک راز باقی مانده است، ما می دانیم که عمق تخصص نقش مهمی ایفا می کند.

تمرکز بر اقتدار موضوعی

معیار مهمی که گوگل برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند، Topical Authority است.

هنگامی که گوگل سایت شما را می خزند، الگوریتم های آن موضوعات پوشش داده شده در وبلاگ و صفحات دیگر را تجزیه و تحلیل می کند.

هرچه پوشش شما از یک موضوع خاص جامع تر باشد، امتیاز مرجع موضوعی شما بالاتر است و دید ارگانیک شما بهتر است.

مرتبط بودن کلمه کلیدی یک رکن کلیدی در توسعه اعتبار موضوعی است.

و باز هم، در حالی که استانداردهای دقیقی که گوگل برای اندازه‌گیری ارتباط کلیدواژه پیاده‌سازی می‌کند، مشخص نیست، تعدادی از بهترین شیوه‌های کلی وجود دارد که بازاریابان می‌توانند برای بهبود قدرت موضوعی خود (و به نوبه خود، مرتبط بودن کلمه کلیدی) پیاده‌سازی کنند. یکی از بهترین روش ها ایجاد هاب های موضعی است.

یک مرکز موضوعی – یا “خوشه موضوعی” – ترکیبی از پست ها/صفحات مرتبط با زمینه در وب سایت شما است. مزایای ساخت هاب های موضعی عبارتند از:

اعتبار برند بهبود یافته است
افزایش دید ارگانیک
تحقیق دقیق تر کلمات کلیدی
این مزیت آخر با توجه به ارتباط کلمه کلیدی مهم ترین است. به عنوان مثال، مراکز موضوعی با اجازه دادن به شما برای شناسایی همه کلمات، عبارات و عبارات جستجوی مرتبط با یک موضوع خاص، به تحقیق شما اطلاع می‌دهند.

در حالی که در این پست به بررسی محورهای موضوعی نمی پردازیم، می توانید راهنمای اخیراً منتشر شده ما را در مورد این موضوع بررسی کنید.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را انتخاب می کنید؟

کلمات کلیدی می توانند تلاش های سئوی شما را موفق یا شکست دهند.

به همین دلیل است که تحقیق کلمات کلیدی گامی مهم در تلاش شما برای توسعه دید ارگانیک است.

در زیر چند نکته سریع وجود دارد که به شما کمک می کند تا عبارات صحیح را برای بهینه سازی در تلاش های محتوای خود انتخاب کنید.

مشتریان خود را بشناسید

هنگام تحقیق برای عبارات کلیدی، هرگز نباید با طوفان فکری تصادفی برای کلمات و عبارات شروع کنید.

در عوض، انسان باشید و مانند یک مشتری فکر کنید – به طور انتقادی در مورد آنچه مردم جستجو می کنند و چرا فکر کنید. به یاد داشته باشید، رضایت هدف جستجو هدف اصلی گوگل است.

هنگامی که محتوا و صفحات خود را با هدف جستجو مطابقت می دهید، به راحتی سازمان خود را به عنوان یک رهبر فکری در مورد یک موضوع مشخص می کنید.

یکی از راه‌های بهینه‌سازی برای هدف جستجو، استخراج داده‌ها از SERP با تجزیه و تحلیل عباراتی است که رتبه‌بندی خوبی دارند.

این به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا برخی از صفحات نسبت به سایرین رتبه بهتری دارند و

بهترین روش برای ارائه دانش مورد نظر به مخاطبان

از ابزار کلمات کلیدی برای کمک به توسعه کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط استفاده کنید
اگرچه کمبودی در ابزارهای سئو و برنامه ریزی محتوا وجود ندارد، اما همه آنها برابر نیستند. در حالی که ابزارها و خدمات محبوبی مانند Google Keyword Planner مطمئناً می توانند به شما در تحقیق در مورد کلمات کلیدی کمک کنند، اکثر این ابزارها معیارهای مبتنی بر ارتباط را ارائه نمی دهند.

ما MarketMuse را به عنوان یک ابزار مرتبط با کلمات کلیدی پیشنهاد می کنیم. در واقع، ما از آن هنگام توسعه محتوای بهینه شده برای سئو استفاده می کنیم.

نه تنها می‌تواند فهرستی از موضوعات مرتبط معنایی را در اختیار شما قرار دهد، بلکه میزان ارتباط را از طریق سیستم امتیازدهی خود که توسط آمارگیران توسعه داده شده است، کمیت می‌کند. MarketMuse عبارات کلیدی مرتبطی را تولید می کند که لزوماً عبارت اولیه را شامل نمی شود، اما همچنان از نظر معنایی مرتبط هستند. در اینجا می توانید در مورد این ویژگی بیشتر بدانید.

کلمات کلیدی را برای محتوای خود ترسیم کنید

یکی دیگر از مراحل مهم در یافتن کلمات کلیدی مناسب، نگاشت کلمات کلیدی است. نگاشت کلمات کلیدی فرآیند مرتبط کردن یک صفحه از سایت شما به یک عبارت در لیست کلمات کلیدی شما است.

این استراتژی از شما می خواهد که با شناسایی کلمات کلیدی شروع کنید و سپس به تولید محتوا ادامه دهید. پس از نوشتن محتوایی که کلمات و عبارات مورد نظر شما را هدف قرار می دهد، به سادگی یک صفحه گسترده ایجاد می کنید و به صورت دستی صفحات وب خود را با کلمات کلیدی خود مطابقت می دهید.

نقشه برداری به شما امکان می دهد تا به طور مؤثر محتوای خود را سازماندهی کنید و در عین حال از محتوای تکراری اجتناب کنید. علاوه بر این، یک نقشه محتوا به شما یک دید پرنده از کمپین های بازاریابی محتوای شما می دهد و به شما کمک می کند شکاف های محتوا و فرصت ها را برای کلمات کلیدی جدید شناسایی کنید.

از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

تراکم کلمات کلیدی دیگر یک تاکتیک قابل اجرا نیست. در واقع، این یک راه مطمئن برای از بین بردن SEO شما است.

همانطور که قبلا ذکر شد، بهینه سازی برای هدف جستجو باید اولویت اصلی شما باشد. پردازش زبان طبیعی Google (NLP) از یادگیری ماشینی برای درک ساختار و معنای محتوای شما استفاده می کند. در نتیجه، برای دستیابی به رتبه بالا، مجبور نیستید ده ها کلمه کلیدی را در محتوای خود بگنجانید. بر کیفیت – نه کمیت – تمرکز کنید و به هر قیمتی از کرک خودداری کنید.

رتبه بالاتر با مرتبط بودن کلمه کلیدی

محتوای مرتبط با مرتبط بودن کلمه کلیدی هدایت می شود. با قرار دادن ارتباط در جلو و مرکز، نه تنها دید ارگانیک خود را بهبود می بخشید، بلکه مخاطبانی را جذب خواهید کرد که احتمال خرید محصولات و خدمات شما بیشتر است. به یاد داشته باشید که بر روی هاب های موضوعی تمرکز کنید و مطمئن شوید که کلمات کلیدی را هدف قرار دهید که برای مخاطبان شما بیشترین اهمیت را دارند.

آیا مرتبط بودن کلمه کلیدی را در تلاش های محتوایی خود در اولویت قرار می دهید؟ ما دوست داریم بیشتر در مورد داستان های موفقیت شما در نظرات زیر بشنویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید