پیوندهای داخلی و ساختار سایت

پیوندهای داخلی و ساختار سایت: Anchor Text

یکی از عناصر سئو که معمولا نادیده گرفته می شود، مستقیماً با ساختار خود سایت شما مرتبط است: پیوندهای داخلی شما. اینها پیوندهایی در سایت شما هستند که به سایر صفحات سایت شما از جمله ساختار ناوبری سایت شما منتهی می شوند. درست مانند پیوندهای سایر وب سایت ها به سایت شما یک ویژگی بسیار مهم در توانایی سایت شما برای رتبه بندی خوب است، پیوندهای داخلی شما نیز به رتبه بندی صفحات سایت شما کمک می کند.

یک ساختار پیوند داخلی مناسب به سایت شما، سایت شما را قادر می سازد تا به بهترین نحو از مزایای لینک های خارجی در سراسر سایت شما عبور کند. سایت‌های بزرگ‌تر حتی می‌توانند از اندازه خود با ساختار پیوند مناسب استفاده کنند تا آب پیوند خود را تولید کنند.

سه نگرانی اصلی در مورد پیوندهای داخلی وجود دارد که می تواند به توانایی سایت شما برای رتبه بندی در موتورهای جستجو کمک کند:

متن لنگر
ساختار سلسله مراتبی
تعداد لینک ها در هر صفحه

امروز می خواهیم اولین مورد از این سه عامل را بررسی کنیم: Anchor Text.

متن لنگر

موتورهای جستجو از متن لنگر به عنوان یک سیگنال برای کمک به تعیین اینکه یک صفحه در مورد چیست استفاده می کنند. پیوندی با متن لنگر قوی بیشتر از پیوندی که «اینجا را کلیک کنید» به رتبه‌بندی کمک می‌کند. متن لنگر پیوندهای داخلی سایت شما همچنین به تقویت درک گوگل از آنچه که آن صفحه در مورد آن است و اینکه چه رتبه‌ای باید داشته باشد کمک می‌کند.

با این حال، گوگل فقط به اولین متن لنگر برای هر پیوند داده شده در یک صفحه توجه می کند. بنابراین اگر من به صفحه اصلی سایت خود با کلمه “صفحه اصلی” پیوند می‌دادم و بعداً با متن “موارد شگفت‌انگیز” به صفحه اصلی پیوند می‌دادم – متن لنگر “موارد شگفت‌انگیز” به طور کامل نادیده گرفته می‌شود. فقط اولین نمونه از متن لنگر بر رتبه بندی تأثیر می گذارد. توجه داشته باشید که اگر پیوند دوم به صفحه دیگری پیوند داده شود، متن لنگر شمارش می شود – Google به متن لنگر پیوند اول به هر URL داده شده توجه می کند. اگر به 20 URL مختلف لینک می دهید، می توانید به طور موثر از 20 انکر تکست مختلف استفاده کنید، یکی برای هر یک از آنها.

این به چه معناست

این دو پیامد مهم دارد: عبارت متن ناوبری شما حیاتی است، و متن لنگر محتوای داخلی واقعاً تنها زمانی مفید است که به صفحه‌ای پیوند دهید که قبلاً در ناوبری نیست.

برای اکثر سایت‌ها، ناوبری

در هدر یا ناوبری سمت چپ – اولین پیوندهایی است که گوگل می‌بیند، زیرا در کد سایت بالاتر قرار می‌گیرند. این به این معنی است که اگر پیوند به صفحه اصلی سایت شما “خانه” است – پس این تنها متنی است که سایت شما در آن مشارکت دارد. به همین دلیل مهم است که پیوندهای ناوبری خود را تا آنجا که عملی است غنی از کلمات کلیدی نامگذاری کنید. به جای خواندن “خانه”، لینک بازگشت به صفحه اصلی باید نام شرکت شما باشد.

در اینجا مهم است که تأکید کنید: قابلیت استفاده باید دغدغه اصلی شما باشد. نام لینک پیمایش خود را «خرید آنلاین کفش ورزشی قرمز عالی با تخفیف ارزان» قرار ندهید – که در دراز مدت به شما آسیب می رساند. کافی است نام آن را «کفش‌های ورزشی قرمز» بگذارید تا زمانی که سایت خود را قابل استفاده می‌گذارید مقداری انکر تکست دریافت کنید. نکته مهم این است که نام آن را چیزی شبیه “مدل های M100-200” نگذارید.

و از آنجایی که لینک‌های ناوبری ابتدا پیدا می‌شوند و تنها انکر تکست هستند که شمارش می‌شوند، لازم نیست سعی کنید انواع لینک‌های غنی از انکر تکست را در محتوای سایت خود وارد کنید، اگر به هر چیزی که از آن پیوند داده شده است پیوند داده می‌شود. ناوبری سایت من همیشه این را می بینم: یک نفر کمی در مورد SEO مطالعه می کند تا در سراسر صفحه اصلی سایت خود – و هر صفحه دیگر – پیوندهایی را ایجاد کند و همه آنها را با متن لنگر ناجور اجباری پیوند می دهد و به هر حال به همان صفحاتی پیوند می دهد که پیوندهای ناوبری آنها به آنها پیوند داده شده است.

پیوندهای درونی چیز خوبی است، اما شما معمولاً می خواهید صفحاتی را که در سطح محصول قرار دارند، پیوند دهید، نه صفحات سطح دسته.

آنچه شما واقعاً می خواهید یک ساختار سلسله مراتبی محکم برای سایت شما است که به شما اجازه می دهد پیوند داخلی شما به دسته منطقی و صفحات زیرمجموعه سایت شما جریان یابد – اما موضوع این است

پیوندهای داخلی و ساختار سایت: سلسله مراتب

امروز می خواهیم در مورد سلسله مراتب کلی سایت و تاثیر آن بر توانایی شما در رتبه بندی صحبت کنیم.

موتورهای جستجو بسیاری از عوامل مختلف پیوندها را تجزیه و تحلیل می کنند تا تعیین کنند که آنها چقدر سود می دهند (در صورت وجود). یکی از این عوامل محبوبیت خام یا PageRank است. ایجاد معماری سایت شما برای عبور صحیح PageRank در سراسر سایت یکی از مهم ترین عناصر سئوی ناوبری سایت شما است و برای سایت های بسیار بزرگ، سلسله مراتب خوب به خزیدن و نرخ نمایه سازی شما نیز کمک می کند.

ایده این است که هر صفحه رتبه صفحه خود را (به هر حال، 85٪ آن) از طریق تمام پیوندهای صفحه دریافت می کند. شما می خوهید سایت خود را طوری طراحی کنید که رتبه پیج را به گونه ای که برای شما سودمندترین باشد، با بیشترین میزان سرازیر شدن به مهم ترین صفحات، پاس کند.

 

سلسله مراتب سایت پایه

سلسله مراتب اصلی سایت که بیشترین سود را برای تلاش های سئوی شما دارد، پیوند دادن از صفحه اصلی خود به مهمترین صفحات دسته بندی است. سپس صفحات دسته بندی شما به صفحات زیر مجموعه پیوند داده می شود. سپس آن صفحات زیرمجموعه به صفحات محصول پیوند دارند. بدیهی است که شما مجبور نیستید محصولات داشته باشید، سطح پایین می تواند هر چیزی باشد، از مقالات گرفته تا مشخصات و پست های وبلاگ.

نکته این است که شما یک ساختار پیوندی شبیه هرم در سایت خود دارید، با صفحه اصلی خود، سپس صفحات دسته بندی در بالا، و از آنجا پخش می شوند. برخی از سایت‌های واقعاً بزرگ باید سطوح بیشتری را در قسمت صفحات زیر مجموعه به سایت اضافه کنند تا کمیت و تنوع صفحات را به بهترین نحو مدیریت کنند. به طور کلی، شما می‌خواهید در یک ساختار سلسله مراتبی بهترین کار را برای قابلیت استفاده انجام دهید. اما شما نمی خواهید از 3 سطح فراتر بروید، مگر اینکه مجبور باشید، و همچنین نمی خواهید یک ساختار مسطح داشته باشید.

درک صفحه سطح دسته

بسیاری از مردم سطح دسته بندی را اشتباه درک می کنند و متوجه نمی شوند که تعداد زیادی صفحه بی ربط را در صفحات دسته بندی می سازند.

هر صفحه ای که از پیمایش جهانی شما به آن پیوند داده شود، یک صفحه دسته بندی است. شما به گوگل می گویید که اینها مهمترین صفحات سایت شما هستند. به عبارت دیگر، هر صفحه از سایت به این صفحات لینک می شود. مشاغل خود و سایر صفحات بی اهمیت (صفحاتی که برای شما درآمدزایی ندارند) در صورت امکان از سطح بالا نگه دارید. بدیهی است که برخی از صفحات غیر پولی (مانند اطلاعات تماس) به دلایل قابلیت استفاده باید در سطح دسته باشند.

حول سلسله مراتب بسازید

فقط یک سلسله مراتب از صفحات ایجاد نکنید. سایت خود را بر اساس آن سلسله مراتب طراحی کنید. صفحات دسته بندی مهمترین صفحات سایت شما هستند، بنابراین مطمئن شوید که مهمترین یا دشوارترین کلمات کلیدی برای رتبه بندی در صفحات آن دسته وجود دارند. اگر کفش‌های کتانی می‌فروشید، ممکن است زیرمجموعه‌هایی برای مارک‌ها و صفحات محصول با مدل‌های مختلف داشته باشید – اما این دسته اصلی باید کفش‌های کتانی باشد (با فرض اینکه این کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد – ممکن است کفش یا کفش باشد).

به طور مشابه، صفحات زیرمجموعه شما باید مهمتر از صفحات محصول (یا زیر شاخه) در زیر آن باشند، زیرا آنها از ساختار سایت بهره بیشتری خواهند برد.

آب پیوند نیز در سربالایی جریان دارد

یکی از چیزهای مهم در مورد ساختار سلسله مراتبی این است که به سایت های بسیار بزرگ اجازه می دهد تا پیوند خود را تولید کنند و آن را به مهمترین صفحات هدایت کنند. روش کار این است که هر صفحه در اینترنت (که موتورهای جستجو از آن مطلع هستند) مقداری رتبه صفحه دارد – حتی اگر آن صفحه هیچ پیوندی به آن نداشته باشد.

بنابراین هر صفحه محصول یک سایت غول پیکر مقدار کمی از رتبه صفحه دارد که از طریق پیوندها – که به این معنی است که از طریق هر پیوند در ناوبری سایت – به صفحات دسته بندی شما منتقل می شود. همانطور که به اضافه کردن صفحات ادامه می دهید، به هر صفحه دسته بندی کمی آب بیشتری اضافه می کنید!

اشتباهات رایج در ساختار سایت

در اینجا برخی از رایج ترین اشتباهات هنگام ساخت ساختار یک وب سایت آورده شده است. مانند همه عناصر سئو، قابلیت استفاده از سایت شما باید در اولویت قرار گیرد و گاهی اوقات باید به نفع قابلیت استفاده بودن، از سئو بازدید بکنید، بنابراین بیش از حد در به حداکثر رساندن هر ذره ساختار داخلی وسواس نداشته باشید. به عنوان مثال، شما نمی خواهید صفحه تماس شما در موتورهای جستجو رتبه بندی شود، اما مطمئناً باید پیوندی به آن در ناوبری سایت خود داشته باشید!

آشغال های بی فایده در سطح دسته:

سایت های بسیار زیادی دارای زباله در سطح بالای ناوبری، سطح دسته هستند. این موارد مانند اخبار، بیانیه‌های مطبوعاتی، فرصت‌های شغلی و صفحات مربوط به ما هستند که همگی از طریق پیمایش پیوند دارند. منطقی است که شما ممکن است نیاز به بحث در این مورد داشته باشید، اما حداقل باید همه این اطلاعات را در زیر یک پیوند با زیرمجموعه های آن صفحه قرار دهید. به یاد داشته باشید، اینها مهمترین صفحات در سایت شما هستند – آنها را به صفحات پول خود تبدیل کنید!

پیوندهای بیش از حد

احتمالاً رایج ترین مشکل مطلق تلاش برای وارد کردن تعداد زیادی لینک به مسیریابی سایت شما است – اغلب از طریق استفاده از فهرست های بازشو یا فلای اوت. به یاد داشته باشید، حتی اگر یک کشویی باشد، گوگل آن را به عنوان یک پیوند می بیند.

صفحه طبقه بندی در سلسله مراتب شما – نه یک زیرمجموعه. هرچه دسته های بیشتری داشته باشید، وزن هر یک از آنها کمتر است. واقعاً یک مزیت قابل توجه برای محدود کردن دسته‌های شما به آنچه معقول است و محدود کردن تعداد پیوندها در صفحه اصلی وجود دارد – ما در مقاله بعدی این مجموعه به این موضوع عمیق‌تر خواهیم پرداخت. فقط به یاد داشته باشید: پیوندهای پیمایش به صفحات دسته بندی می شوند. هرچه صفحات دسته بندی بیشتری ایجاد کنید، ساختاری مسطح تر به جای ساختار سلسله مراتبی ایجاد می کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید