چگونه بین محتوای با کیفیت و محتوا برای سئو تعادل ایجاد کنیم؟

پر کردن کلمات کلیدی چیزی از گذشته برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است و همچنان وجود دارد. این مانند روندهای مد نخواهد بود که هرازگاهی برمی گردند. همانطور که پردازش زبان طبیعی همچنان رواج دارد، نوشتن برای سئو بیشتر و بیشتر در مورد تولید محتوای با کیفیت است که هدف جستجوی کاربر را برآورده می کند.

تعداد جستجوهایی که توسط گوگل در روز پردازش می شوند 8.5 میلیارد است (nternet Live Stats, 2022). در این تعداد شگفت‌انگیز جستجوهای روزانه صدها، اگر نه هزاران نفر، وجود دارد که کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما را جستجو می‌کنند. بنابراین، به طور طبیعی، اگر آنها شما را آنلاین پیدا نکنند، هدر خواهد بود. اما سوال اینجاست: چگونه کسب و کارهایی مانند شما می توانند در صفحه اول صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPS) نشان داده شوند؟

قبل از هر چیز، اجازه دهید ابتدا نوشتن سئو و آنچه محتوای با کیفیت را ایجاد می کند را تعریف کنیم.

نوشتن برای سئو چیست؟

این فرآیند نوشتن محتوا به گونه ای است که آن را برای موتورهای جستجو بسیار خوانا می کند. این نوع استراتژی بازاریابی محتوا شامل تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی محتوا برای کمک به راه حل های بازاریابی محتوای شما می شود.

محتوای با کیفیت چیست؟

آموزنده و حل تعارض؛ محتوایی که برای خواننده ارزش می‌افزاید. شما این کار را با حفظ نیازهای مخاطبان خود در خط مقدم ذهن خود انجام می دهید. در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید برای بررسی کیفیت محتوا از خود بپرسید:

• آیا این به یک سوال پاسخ می دهد؟
• این چه مشکلی را حل می کند؟
• آیا این به اندازه کافی واضح است؟

سفر مخاطب شما باید با جذب آنها شروع شود، سپس درگیر کردن آنها و سپس خوشحال کردن آنها. برای تولید محتوای با تبدیل بالا، باید کپی رایتینگ برای سئو را یاد بگیرید و در عین حال هم انسان و هم موتورهای جستجو را در نظر داشته باشید. همانطور که رند فیشکین، یکی از بنیانگذاران Moz گفت:

چیزی به نام “نوشتن برای مردم در مقابل موتورهای جستجو” وجود ندارد.
فقط “نوشتن برای افرادی که از موتورهای جستجو نیز استفاده می کنند” وجود دارد.

هر استراتژیست بازاریابی محتوا که در نوشتن برای سئو متخصص باشد، کاملاً با این موافق است. با این حال، نوشتن برای افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند، ساده تر از انجام دادن است. الگوریتم گوگل نه تنها به طور چشمگیری تغییر کرده است، بلکه به طور مداوم در حال تغییر است.

امروزه بیشتر کسب‌وکارها وب‌سایت خود را دارند و فضای دیجیتال شلوغ‌تر و رقابتی‌تر از همیشه است. بنابراین در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا در بالای نتایج صفحه جستجو نشان دهید تا کیفیت محتوا را افزایش دهید و به اهداف بازاریابی محتوای خود برسید.

شماره 1: هر استراتژی بازاریابی محتوای سئو برنده با تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود

برخی از مردم با ایده “تحقیق” غرق می شوند، اما انجام تحقیقات کلمات کلیدی آنقدرها که اغلب تصور می شود پیچیده نیست. با فهرست کردن کلمات مرتبط با آنچه که کسب و کار شما ارائه می دهد، چه محصول یا خدمات، شروع کنید و سپس از ابزارهایی مانند Google Trends برای گسترش تحقیقات خود استفاده کنید.

 

اگر کسب و کار شما دارای کلمات کلیدی بسیار رقابتی باشد، رسیدن به رقبا دشوار است اما غیرممکن نیست. با این حال، آژانس هایی وجود دارند که راه حل های موثر بازاریابی محتوایی را برای کمک به شما ارائه می دهند.

شماره 2: درک هدف جستجوی مخاطبان باید یکی از اهداف بازاریابی محتوای شما باشد

چهار نوع هدف جستجو عبارتند از: اطلاعاتی، ناوبری، معاملاتی و تجاری. اگر می خواهید با مخاطبان خود صحبت کنید، باید کاری کنید که آنها با ارائه آنچه که نیاز دارند به شما گوش دهند، بنابراین هدف جستجوی آنها را برآورده کنید.

تراکنشی: کاربر آماده است تا از یک محصول یا خدمات استفاده کند. اغلب دارای کلماتی مانند استخدام، خرید و دانلود است.
اطلاعاتی: کاربر نیاز به پاسخ به سوالات خاص دارد. اغلب دارای کلماتی مانند چگونه، چه، چه زمانی و چه کسی است.
Navigational: کاربر به دنبال یک صفحه وب خاص است. اغلب دارای نام تجاری است.
تجاری: کاربر در حال بررسی است و تقریباً آماده خرید است. اغلب کلماتی مانند نزدیک به من، نظرات، بهترین یا در مقابل (در مقابل) دارد.

شما می توانید همه کلمات کلیدی مناسب را با هم داشته باشید، اما اگر ندانید مخاطبان شما چه سوالاتی می پرسند، نمی توانید شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید. دانستن اینکه آنها چه سوالاتی دارند ممکن است موضوعی برای نوشتن در اختیار شما قرار دهد، اما درک هدف جستجوی آنها برای راهنمایی شما در مورد چگونگی انجام آن ضروری است.

نوشتن کپی موثر برای خریداری که آماده خرید محصول شماست با نوشتن برای کاربری که می خواهد محصولات را مقایسه کند متفاوت است.

شماره 3: مانند یک استراتژیست بازاریابی محتوا شروع به نوشتن کپی جذاب کنید

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی و درک هدف کاربر، شما نه تنها کپی رایتینگ را برای SEO یاد گرفتید، بلکه اکنون آماده کار هستید. در حین حرکت، این سه نکته را برای کمک به شما بخاطر بسپارید:

• به تضادهایی که مخاطبان شما دارند رسیدگی کنید – راه حل ارائه دهید.
• مستقیماً با مخاطبان خود صحبت کنید – از صدای فعال استفاده کنید.
• و در آخر – شروع به نوشتن کنید!

با این حال، ما می‌دانیم که برخی افراد نمی‌توانند شروع به نوشتن کنند. اکثر آنها صاحبان مشاغلی هستند که زمان کافی ندارند و به اندازه کافی باهوش هستند که وظایف ضروری خسته کننده را به عهده بگیرند. در این مورد، همکاری با آژانس‌هایی که خدمات نوشتن محتوای SEO را ارائه می‌دهند، حرکتی عالی برای کمک به شما و کسب‌وکارتان است. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که از متخصصان به طور مستقیم بیاموزید، و ممکن است زودتر متوجه شوید که نکاتی را برای کپی رایتینگ ارائه می دهید.

آیا به راه حل های بازاریابی محتوای دیگری نیاز دارم؟

قبل از تصمیم گیری، در اینجا سه ​​نکته برای نوشتن محتوای متعادل و بهینه برای سئو وجود دارد:

• نوشتن برای موتورهای جستجو به معنای غفلت از کاربران نیست – دقیقا برعکس است.
• ترکیب تلاش‌های شما در تحقیق کلمات کلیدی و درک هدف جستجو برای ارتباط با مخاطبان و کمک به تبدیل شدن به آن‌ها کلیدی است.
• محتوای قانع کننده نیاز به پاسخ به سؤالات و حل مشکلات دارد.

اکنون، اگر نتوانید همه این کارها را در خانه انجام دهید، کاملاً قابل درک است. چه کسب و کار شما نسبتاً جدید باشد و چه به خوبی تثبیت شده باشد، خواهید دید که کار با کارشناسانی که خدمات نوشتن محتوای SEO را ارائه می دهند بسیار سودمند است. اگر تصمیم دارید آژانسی را استخدام کنید، اطمینان از معتبر و قابل اعتماد بودن آن به شما کمک می کند تا بدون اتلاف وقت و هزینه به اهداف بازاریابی محتوای خود برسید. در Thrive، ما یک تیم متخصص از نویسندگان سئو را داریم که آماده تولید محتوای با تبدیل بالا برای تجارت شما هستند.

یکی از مجموعه‌ای از اصولی که در وب برتر دنبال می‌کنیم، بررسی‌کننده کیفیت محتوای Google، E-A-T است.

E – تخصص
الف – اقتدار
T – قابل اعتماد بودن

این جستجوگر در دستورالعمل‌های رتبه‌بندی کیفیت جستجوی Google که به تیم متخصصان Google داده شده است که به صورت دستی وب‌سایت‌های با رتبه بالا را در مورد کلمات کلیدی خاص بررسی می‌کنند، ظاهر شد. به این صورت است که آنها می گویند محتوای ارزشمند چگونه باید باشد و آن را به یک چک لیست اساسی برای هر نویسنده و استراتژیست بازاریابی محتوا تبدیل می کند.

به غیر از نوشتن کپی موثر، ما همچنین خدمات بازاریابی محتوای اضافی را ارائه می دهیم. ما می‌دانیم چگونه به کسب و کار شما کمک کنیم تا مشتریان را از طریق طراحی وب حرفه‌ای جذب کند، آنها را از طریق بازاریابی رسانه‌های اجتماعی درگیر کند و آنها را با ایمیل‌های پیشرو پرورش دهد. اگر مایلید در مورد اینکه چگونه می توانیم به شما کمک کنیم بیشتر بدانید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید