نحوه شروع سئو با 1 تست سریع و 3 مرحله کوچک

آیا دوست دارید با سئو شروع کنید؟ اما مطمئن نیستید که آیا ارزش این همه تلاش را دارد؟

بسیاری از استارت آپ ها در روزهای اولیه سئو را نادیده می گیرند. و منطقی است. زمان و منابع محدودی دارند. بنابراین متعهد شدن به چنین پیگیری زمان بری سخت است.

اما بعداً، زمانی که آنها نیاز به یافتن استراتژی‌های رشد مقیاس‌پذیر دارند، تمرکز خود را تغییر می‌دهند و دریافتند که نتایج سئو آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردند. و پشیمان می شوند که زودتر شروع نکردند. من آنجا بودم، این کار را انجام دادم،

بنابراین من می خواهم به شما کمک کنم قبل از اینکه اشتباه مشابهی را مرتکب شوید، آن موفقیت را کشف کنید.

وبلاگ Groove را به عنوان مثال در نظر بگیرید. آنها با بازاریابی محتوایی خود به موفقیت زیادی دست یافته اند. بنیانگذار الکس ترنبول می گوید وبلاگ آنها بزرگترین محرک رشد درآمد است. حتی با این موفقیت، آنها از نادیده گرفتن سئو برای مدت طولانی پشیمان هستند. آنها آن را رد کردند و فکر کردند کلاهبرداری است. این تا زمانی است که آنها کشف کردند که تکنیک های سئو کلاه سفید سئو را ساده و به دست آوردن نتایج آسان می کند.

در این پست نحوه شروع سئو را به شما نشان خواهیم داد. خبر خوب این است که چند کار آسان وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن چند برد سریع زیر کمربند خود انجام دهید.

هیچ کس نمی خواهد چرخ های خود را برای انجام سئو بچرخاند تا متوجه شود که کار نمی کند. بهترین راه برای شروع سئو این است که چند تست کوچک انجام دهید، نتیجه را اندازه گیری کنید و سپس با افزایش اعتماد به نفس سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

این سه مرحله ساده را دنبال کنید تا راهی سریع به خودتان (و شاید رئیستان) ثابت کنید که نتایج ارزش تلاش را دارند.

محتوایی را از سایت خود انتخاب کنید که می خواهید ترافیک بیشتری را به آن جذب کنید (30 دقیقه)
بهترین کلمه کلیدی را برای هدف انتخاب کنید (30 دقیقه)
بهینه سازی محتوا برای آن کلمه کلیدی (30 دقیقه)
تنها با یک سرمایه گذاری 1-1/2 ساعته، پاسخی خواهید گرفت که آیا سئو می تواند برای شما کار کند یا خیر.

مطالب مرتبط: نکات سئوی کسب و کارهای کوچک برای کارآفرینان با محدودیت زمان

مرحله 1 – یک قطعه از محتوا را برای بهینه سازی انتخاب کنید

این باید سریع باشد.

به این چیزها فکر کن چه پست هایی در سایت شما ارسال می شود:

در حال حاضر محبوب هستند
ثابت کرده اند که برای خوانندگان یا مشتریان شما ارزشمند هستند
بیشترین تبدیل را ایجاد کنید
این سؤالات را می توان با نگاه کردن به Google Analytics و هر بازخورد مستقیمی که از خوانندگان دریافت کرده اید، از جمله نظرات، اشتراک گذاری های اجتماعی و ایمیل ها، پاسخ داد.

نکته کلیدی این است که صفحه ای را انتخاب کنید که این کارها را انجام دهد:

مشکل مشتری هدف شما را با محتوای آموزشی حل می کند
آموزش‌هایی که ارائه می‌دهد به‌طور ماهرانه‌ای با راه‌حلی که شرکت شما ارائه می‌دهد مرتبط می‌کند
اگر هنگام ایجاد آن محتوا به بهینه سازی سئو فکر نمی کردید، این یک فرصت عالی برای ایجاد چند ترفند است که باعث جذب ترافیک ارگانیک می شود.

مرحله 2 – یک کلمه کلیدی هدف را انتخاب کنید
این کار با استفاده از ابزار دشواری کلمه کلیدی، کمی به تحقیق در مورد کلمات کلیدی نیاز دارد. داستان طولانی، کوتاه – شما به دنبال کلمه کلیدی خواهید بود که:

بسیار مرتبط با محتوا و موضوع پستی که انتخاب کردید
دارای امتیاز رقابتی است که در حد توان رقابتی سایت شما است
در میان لیست کوتاه گزینه هایی که شرایط 1 و 2 را برآورده می کنند، از محبوبیت مناسبی برخوردار است
به این فکر کنید که محتوای شما به چه سوالی پاسخ می دهد. کسی که باید پست شما را بخواند، هنگام تحقیق در مورد موضوع چه چیزی را در کادر جستجو وارد می کند؟ با بهترین حدس خود به عنوان عبارت اصلی شروع کنید تا تحقیقات کلمات کلیدی خود را آغاز کنید.

از ابزار دشواری کلمات کلیدی  برای یافتن کلمات کلیدی کم رقابت استفاده کنید تا بتوانید بهینه ترین گزینه را پیدا کنید. اغلب، کلمه کلیدی seed که فکر می کنید برای سایت شما بسیار رقابتی است. و گاهی اوقات خیلی گسترده است. برداشتن این مرحله برای انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند ایده‌های کلیدی دم بلندی را پیدا کنید که به تنهایی به آن فکر نمی‌کردید.

به دنبال ارتباط باشید
همانطور که ایده‌ها را بررسی می‌کنید، به این فکر کنید که ایده‌های کلیدواژه چقدر محتوایی را که قصد بهینه‌سازی آن را دارید، توصیف می‌کنند. شما می‌خواهید از موضوعات گسترده اجتناب کنید، زیرا آن دسته از ترافیک‌های مرتبط را هدایت نمی‌کنند که نقطه درد بسیار خاصی دارد که آنها سعی در حل آن دارند.

همانطور که ایده های کلیدی بسیار مرتبط را پیدا کردید، آنها را به لیست کوتاه اضافه کنید تا بتوانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید تا انتخاب نهایی را انجام دهید.

نکته حرفه ای: حتی اگر کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان را پیدا کردید اما برای این قسمت از محتوا مناسب نیستند، آنها را برای بعد ذخیره کنید. این روند تولید محتوای آینده شما را تسریع می‌کند زیرا فهرستی از ایده‌های آماده در اختیار خواهید داشت.

روی رقابت کم تمرکز کنید
بعد، روی امتیاز رقابت کلمات کلیدی در لیست کوتاه خود تمرکز کنید. مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا سایت شما شانسی برای رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی دارد یا خیر. از امتیاز قدرت رقابتی سایت خود به عنوان معیاری برای آگاهی از سطح رقابتی که می توانید انجام دهید استفاده کنید. و از آن برای یافتن گزینه های کلیدواژه که در زیر یا در زیر هستند استفاده کنید. هرچه امتیاز کمتر باشد، رتبه بندی آسان تر خواهد بود و با اطمینان بیشتری می توانید کلمات کلیدی سئو را انتخاب کنید.

 

خوب، اکنون زمان تمرکز است

محبوبیت
در حال حاضر شما باید فهرست کوتاهی از احتمالاً حدود ده ایده برای کلمه کلیدی داشته باشید که همه تقریباً مشابه هستند. بنابراین چگونه انتخاب می کنید که با کدام یک بروید؟ با توجه به لیست محدود گزینه هایی که هم مرتبط هستند و هم با امتیاز رقابتی که سایت شما می تواند انجام دهد، به دنبال محبوب ترین گزینه باشید.

الزامات شماره 1 و 2 را در اولویت قرار دهید و مناسب ترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید که رقابت و محبوبیت را متعادل می کند، بنابراین رتبه بندی زمان آسانی برای کلمه کلیدی با حجم مناسب داشته باشید.

نکته حرفه ای: در حالی که باید یک کلمه کلیدی هدف اصلی را انتخاب کنید، می توانید از سایر کلمات کلیدی در لیست کوتاه خود به عنوان عبارات مرتبط استفاده کنید تا به شما کمک کند بدون نیاز به تکرار عبارت مورد نظر زیاد و خطر پر کردن کلمه کلیدی، موضوع را تقویت کنید.

مرحله 3 – محتوا را برای سئو بهینه کنید
شما محتوا دارید – بررسی کنید

شما یک کلمه کلیدی هدف دارید – بررسی کنید

اکنون زمان آن است که کلمه کلیدی را در محتوا درج کنید – در همه مکان های مناسب.

شما این کار را با پیروی از بهترین روش های موجود در صفحه (15 دقیقه) و با ایجاد پیوندهای داخلی (15 دقیقه) انجام خواهید داد.

بهترین شیوه های سئوی درون صفحه را دنبال کنید
این خیلی سرراست است. شما می خواهید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در مکان های زیر قرار دهید:

URL
عنوان صفحه
توضیحات متا
تگ H1
تگ H2
تگ های جایگزین تصویر
نام فایل های تصویری
محتوای بدن
پاداش: همچنین شامل کلمات کلیدی مرتبط و مرتبط با عبارت مورد نظر شما باشد. این موضوع موضوع پست شما را تقویت می کند.

 

ایجاد پیوندهای داخلی به محتوا
شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا به گوگل بگویید صفحه درباره چیست. شما شروع خوبی با موارد ضروری سئو داخلی صفحه در بالا دارید.

اکنون می توانید موضوع را با پیوند دادن به صفحه از صفحات دیگر سایت خود تقویت کنید.

صفحاتی را پیدا کنید که تا حدودی با موضوع پست جدید بهینه شده شما مرتبط هستند. پیوندها را در هر جایی که منطقی است در زمینه صفحه اضافه کنید. سعی کنید در انکر تکست لینک از عبارت کلیدواژه هدف دقیق استفاده کنید. برای اینکه این اتفاق بیفتد، اغلب باید تغییرات جزئی در جمله بندی ایجاد کنید.

در اینجا چند راه برای یافتن مکان های عالی برای افزودن پیوند داخلی وجود دارد:

عبارت کلمه کلیدی site:yoursite.com را در گوگل جستجو کنید
فهرستی از صفحاتی را در سایت خود مشاهده خواهید کرد که گوگل آنها را مرتبط با عبارت جستجو می‌داند. صفحاتی را انتخاب کنید که فکر می کنید برای قرار دادن پیوند به صفحه مناسب هستند.

در کنسول جستجوی گوگل به دنبال صفحاتی باشید که برای آن کلمه کلیدی ترافیک دریافت می کنند
اغلب، از کلمه کلیدی که عمداً برای آن بهینه سازی نکرده اید، ترافیک دریافت می کنید. حتی اگر فقط مقداری ترافیک به آن وارد کنید، به شما می گوید که گوگل آن را تا حدودی مرتبط با کلمه کلیدی می بیند. این یک صفحه عالی برای افزودن پیوند با استفاده از کلمه کلیدی به عنوان متن لنگر است. خوانندگان و گوگل را به صفحه ای هدایت می کند که واقعاً برای آن اصطلاح بهینه شده است.

در اینجا نحوه یافتن فرصت های پیوند داخلی در کنسول جستجوی Google آورده شده است.

به Search Traffic > Search Analytics بروید.

عبارت جستجوی خود را در فیلتر Queries وارد کنید.

روی گزینه Pages کلیک کنید.

در این مثال، من پرس و جوهایی را فیلتر کردم که حاوی “تحقیق کلمات کلیدی” هستند. و من به صفحاتی که در SERP ها نشان داده می شوند نگاه می کنم.

تجزیه و تحلیل سئو را با کنسول جستجوی گوگل شروع کنید

فهرست صفحاتی هستند که برای آن کلمه کلیدی بازدید و حتی ترافیک دریافت می کنند.

از آنجایی که گوگل این صفحات را برای کلمه کلیدی مورد نظر شما نمایش می دهد، به این معنی است که آنها آن را به عنوان شخصی مرتبط می بینند – حتی اگر موقعیت واقعاً بالا باشد یا کلیک ها کم باشد.

این یک نشانه واضح است که گوگل این صفحات را مرتبط می بیند.

چگونه سئو را با یافتن فرصت های لینک داخلی در کنسول جستجوی گوگل شروع کنیم

نگاهی به لیستی از پست های وبلاگ خود
یکی از راه‌هایی که می‌توانید حافظه خود را از پست‌های مرتبط کم کنید، این است که به سادگی در تمام پست‌های وبلاگ خود پیمایش کنید. همانطور که محتوایی را مشاهده می کنید که با پست جدید بهینه سازی شده شما ارتباط دارد، روی آن کلیک کنید و فرصت هایی را برای فشرده سازی پیوند به صفحه جستجو کنید.

دوباره انجامش بده
به احتمال زیاد این کار را در کمتر از 1-1/2 ساعت انجام داده اید. و احتمالاً در مرحله ۲ ایده‌های کلیدی عالی دیگری پیدا کرده‌اید. آن کلمات کلیدی را انتخاب کنید، محتوایی را که قبلاً دارید و مرتبط با آن ایده‌های دیگر دارید پیدا کنید و مراحل ۳ و ۴ را دنبال کنید.

این کار را برای چند پست تکرار کنید.

کار کرد؟
یکی دو هفته دیگه برگرد نگاهی به کنسول جستجوی گوگل بیندازید. پرس و جوها را بر اساس کلمه کلیدی مورد نظر فیلتر کنید.

آیا صفحه ای که بهینه سازی کرده اید در لیست صفحاتی که برای آن کلمه کلیدی ترافیک دریافت می کنند نشان داده می شود؟

اگر چنین است، این نشانه شماست که سرمایه گذاری بزرگتر در سئو می تواند کارساز باشد.

از این آزمایش سئو چه انتظاری باید داشته باشید؟

انتظارات خود را مطابق با تلاشی که سرمایه گذاری کرده اید حفظ کنید. هدف از این آزمایش اثبات این است که سئو می تواند با یک برد کوچک برای شما کار کند. این موفقیتی نیست که ترافیک ارگانیک شما را سر به فلک بکشد. زمانی که شما به تازگی سئو را شروع کرده اید غیر واقعی است. چیزی که باید ببینید افزایش متوسطی در ترافیک ارگانیک به آن صفحه از محتوایی است که بهینه سازی کرده اید. حال، تصور کنید هر قسمت از محتوای سایت شما دارای آن افزایش متوسط ​​باشد. خواهید دید که این بردهای کوچک با چه سرعتی می توانند باعث افزایش شدید ترافیک ارگانیک سایت شما شوند.

ممکن است در 10 موقعیت برتر قرار نگیرید. شما ممکن است حجم دیوانه کننده ای از ترافیک دریافت نکنید. اما این واقعیت که گوگل اکنون محتوای شما را مرتبط با آن عبارت جستجو می‌داند گام بزرگی در مسیر درست است.

کار بعدی چیه؟
اکنون که می دانید چگونه سئو را با یک تست کوچک شروع کنید، چگونه نتایج را افزایش می دهید؟

همانطور که محتوای جدید سئو ایجاد می کنید، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید. این پایه و اساس یک استراتژی عالی SEO است. هرچه محتوای بیشتری ایجاد کنید که برای جستجو بهینه شده باشد، گوگل شما را به عنوان مرجع در آن موضوع بیشتر می بیند.

این یک جلوه گلوله برفی ایجاد می کند که در آن رتبه بندی هر قطعه آسان تر می شود. و ترافیک اضافی که به هر قسمت از محتوا هدایت می کنید، بیشتر و بیشتر به حجم کلی ترافیک شما اضافه می کند.

با این منابع عالی به یادگیری در مورد SEO ادامه دهید:

راهنمای شروع SEO توسط گوگل

راهنمای QuickSprout برای یافتن با سئو

راهنمای گام به گام Kissmetric برای سئو

برای شروع SEO آماده اید؟

ایده های کلمات کلیدی با رتبه بندی آسان را کشف کنید
سئوی درون صفحه خود را بهبود بخشید
بهترین شیوه های فنی سئو را دنبال کنید

منبع :

https://blog.alexa.com/how-to-start-seo-quick-test/

دیدگاه‌ خود را بنویسید