چگونه به درستی مقالات وبلاگ خود را برای سئو به یکدیگر پیوند دهید

یکی از مهمترین چیزهایی که در سایت ها وجود دارد ، پیوند درونی در سایت است. پیوندهای درونی برای ناوبری در سایت مهم است، اما آنقدر استاندارد است که تا زمانی که از بین نرود، هیچ کس متوجه آن نمی شود. این بسیار ظریف تر از سایتی است که CSS ندارد، اما عملاً مهمتر است. بالاخره گوگل به لینک ها توجه می کند، اما واقعاً به CSS توجه نمی کند.

 

پیوند دادن مهم است

لینک های سایت های خارجی در تعیین سئوی کلی سایت شما بسیار مهم هستند، اما لینک های داخلی به دلایل دیگر به همان اندازه مهم هستند. برای یک چیز، آنها به ایندکس نگه داشتن سایت شما کمک می کنند. مطمئناً باید نقشه سایت داشته باشید، اما پیوندهای داخلی در صورتی که صفحه ای را فراموش کنید به شما کمک می کند، و به شناسایی صفحاتی که از نظر تعداد لینک هایی که به آنها اشاره می کنند، مهم ترین صفحات را تشخیص می دهند.

ثانیا، لینک های داخلی به افراد کمک می کند زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند. مردم روی لینک ها کلیک می کنند. این یک واقعیت است، به همین دلیل است که آنها وجود دارند، و این یک رفتار معمولی اکثر کاربران وب است.

لبنک ها یا پیوندها حاکی از ارزش در طرف دیگر آنها هستند و مردم به دنبال آن ارزش هستند. تصور کنید که هیچ پیوند داخلی ندارید. نرخ پرش شما سر به فلک می کشد زیرا مردم هیچ دلیلی برای ماندن در سایت شما ندارند یا راهی برای یافتن محتوای مرتبط ندارند.

وقتی صحبت از نرخ پرش شد، در حالی که مطمئناً دلایل خوبی برای پرش وجود دارد، و شما هرگز نرخ پرش نزدیک به صفر نخواهید داشت، همچنان می توانید برای داشتن یک نرخ بهتر تلاش کنید.

اگر پیوندهای داخلی ندارید، مردم دو گزینه دارند؛ آنها می توانند ترک کنند، یا می توانند روی ناوبری بالا یا کناری شما کلیک کنند و امیدوارند که آنها را به جایی که می خواهند ببرد. این احتمال وجود دارد که 3-5 کلیک از یک پست به پست دیگر مورد توجه آنها باشد، و حتی در آن صورت ممکن است یکی را پیدا نکنند. احتمال جهش آنها بسیار بیشتر است.

خطرات لنگرهای بیش از حد بهینه شده

اگر زمانی را صرف تماشای تکنیک‌های قدیمی سئو کرده‌اید، ممکن است چیزی در مورد انکر تکست از جایی در آنجا تشخیص دهید. مشکل انکر تکست بیش از حد بهینه سازی شده است و برای پیوندهای داخلی و خارجی اعمال می شود.

Anchor text متن پیوند است. چند پاراگراف بالا، «نرخ پرش» متن لنگر به یک پیوند داخلی است. این یک کلمه کلیدی است و به مقصد مقاله مرتبط است، اما به همین دلیل آن را انتخاب نکردم. من آن را انتخاب کردم زیرا بخشی منطقی از جمله فرستادن افراد به مقاله ای درباره کاهش نرخ پرش است.

مثال لنگر بهینه شده

این به تنهایی همه چیز خوب است. متن لنگر بیش از حد بهینه سازی شده، نه با هر پیوند جداگانه، بلکه با همه پیوندها به عنوان یک کل ارائه می شود. وقتی گوگل به سایت شما نگاه می کند و تمام لینک ها را می بیند که به تمام صفحات، داخلی و خارجی اشاره می کنند، به متن لنگر آن لینک ها نگاه می کند.

پس چه اتفاقی می‌افتد، اگر آن مقاله دارای 5000 پیوند باشد که به آن اشاره می‌کنند، از انواع دامنه‌های مختلف، و همه آنها از عبارت «نرخ پرش» به عنوان متن لنگر استفاده کنند؟ خوب، گوگل شروع به تعجب می کند. آن همه لینک از کجا آمده است؟ 5000 نفر مختلف همگی تصمیم نگرفتند که با یک متن لنگر به پست ما پیوند دهند. همیشه مقداری تنوع وجود خواهد داشت.

نه، دو دلیل وجود دارد که همه لنگرها یکسان هستند. اولین مورد این است که پیوندها از طریق پیوندهای حمایت شده یا پست های مهمان پرداخت می شوند که همه توسط ما نوشته شده است. دوم این است که همه سایت‌هایی که به سایت ما پیوند می‌دهند توسط ما ایجاد شده‌اند و محتوایی منتشر شده‌اند که در همه آنها کم و بیش تکراری است. هر دوی این‌ها تکنیک‌های هرزنامه هستند – یکی به پاندا کمک کرد و دیگری در مد بدنام «مرگ پست مهمان» – و هر دو با تعداد زیادی مجری با کلمات کلیدی مشابه نشان داده می‌شوند.

من همه اینها را مطرح می کنم تا بتوانید در حین پیشبرد پیوندهای داخلی آن را در ذهن داشته باشید. سعی کنید از لنگرهای یکسانی برای پیوند به پست‌های مشابه بارها و بارها استفاده نکنید.

پیوندها را شاخک نزنید

قانون شماره یک من در مورد گنجاندن پیوندها این است که آنها باید طبیعی باشند. این هم برای لینک هایی که به سایت های دیگر هدایت می شوند و هم برای پیوندهایی به قسمت های دیگر سایت های من صدق می کند. هدف ساده است. از هر موردی که پیوند ممکن است بی ربط باشد خودداری کنید.

به عنوان مثال، اگر من دقیقاً در اینجا یک جمله در مورد قالیشویی با پیوند به یک شرکت قالیشویی وارد کنم، آن لینک به آن جمله مربوط می شود، اما به کل مقاله مربوط نمی شود. به نظر می رسد یک آگهی هرزنامه، یک پیوند وابسته مشکوک، یا حتی چیزی که یک هکر بسیار باهوش به محتوای من اضافه کرده است، در حالی که من به دنبال آن نبودم. این باعث می‌شود که به نظر برسد برای دادن ارزش سئو به آن شرکت قالیشویی، پول می‌گیرم. این چیزی نیست که من می خواهم، چیزی نیست که خوانندگان می خواهند و چیزی نیست که گوگل می خواهد.

بنابراین اولین قانون شما در مورد پیوند داخلی وجود دارد. مطمئن شوید که لینک ها مرتبط هستند خوشبختانه، این نباید خیلی سخت باشد. سایت شما قرار است حول یک موضوع کلی متمرکز شود و موضوعات فرعی در آن موضوع همگی حداقل تا حدودی مرتبط هستند. با اطمینان از مرتبط بودن پیوندهای شما، شبکه ای از اطلاعات ارزشمند در سایت خود ایجاد می کنید.

 

بارگذاری لینک های مهم

اکنون، شما نباید پنج لینک را در 200 کلمه اول پست وبلاگ 1000 کلمه ای خود قرار دهید. با این حال، کاری که باید انجام دهید این است که تعیین کنید کدام یک از پیوندهایی که در پست خود می خواهید مهمتر است و آن پیوند را به بالای صفحه نزدیکتر کنید. ممکن است مجبور شوید محتوای خود را کمی تغییر دهید تا با آن مطابقت داشته باشد، اما این خوب است، تا زمانی که محتوا همچنان جریان داشته باشد.

لینک های مهم اول

ایده در اینجا بسیار ساده است. پیوندهای نزدیک به بالا بیشتر دیده می شوند و بیشتر روی آنها کلیک می شود. بنابراین از نظر سئو قدرت کمی بیشتر از لینک های پایین تر در صفحه به آنها داده می شود. اتفاقاً این تقریباً برای تمام عناصر یک سایت صدق می کند. هر چه به بالا، بالای چین نزدیک‌تر باشد، ارزش بیشتری دارد، زیرا این جایی است که افراد بیشتری آن را می‌بینند.

با این حال، صادقانه بگویم، به طور کلی لازم نیست نگران این موضوع باشید. اگر به پست‌های وبلاگ در این سایت برگردید، اغلب ما را در حال بارگذاری لینک‌های خود یا واقعاً چیز خاصی نخواهید دید. این فقط یک عامل جزئی است که باید از آن آگاه باشید و می توانید گهگاه از آن برای بدست آوردن ارزش کمی بیشتر از پیوندهای خاص استفاده کنید.

پیوند به منابع گسترده

پس باید به چه چیزی لینک دهید؟ نه بار از ده بار، پیوندهای داخلی شما باید با یکی از سه توضیحات مطابقت داشته باشند.

گزینه یک دعوت به اقدام است. اینها معمولاً در صفحه پایین‌تر هستند و برای ترغیب افراد به انجام کاری طراحی شده‌اند، مانند کلیک کردن روی صفحه فرود و تبدیل به مشتری برای کسب و کار شما.

گزینه دو این است که به نسخه قدیمی‌تر از همان محتوا یا به نسخه جدیدتر از همان محتوا پیوند دهید، اگر دوست دارید مجموعه‌ای از پست‌ها را زنده نگه دارید. شخصی که یک جمع بندی هفتگی انجام می دهد ممکن است پیوندهایی به هفته های قبلی و بعدی داشته باشد. ممکن است شخصی که یک راهنمای سالانه ارائه می‌کند به راهنمای قدیمی‌تر پیوند دهد تا افراد بتوانند نحوه تغییر داده‌ها را ببینند.

گزینه سه بسیار رایج ترین است و به بسط متن فعلی شما پیوند می دهد. به عنوان مثال، من می توانستم به پستی در مورد نوشتن یک سری خلاصه هفتگی در پاراگراف قبلی لینک بدهم. این موضوع برای برخی افراد ارزشمند است، اما ارزش گنجاندن جزئیات در این پست را ندارد، بنابراین من به آن پیوند خواهم داد. افراد علاقه مند می توانند آن را بررسی کنند، افراد غیرعلاقه در جزئیاتی که نمی خواهند بدانند غرق نمی شوند.

بیش از یک بار به یک قطعه پیوند ندهید

هیچ چیزی وجود ندارد که صراحتاً چندین بار پیوند دادن به یک پست را در همان پست ممنوع کند. در واقع، این یک کار بسیار رایج در بسیاری از وبلاگ ها است. با این حال، اکثر مواقع، زمانی که افراد ۲ تا ۳ بار به یک محتوا لینک می‌دهند، این چیزی است که آن‌ها به شدت به آن فشار می‌آورند. این یک استثنا است، نه یک قاعده.

چه نوع محتوایی ممکن است مستحق چندین لینک باشد؟ به طور کلی، این پیشنهاد به موقع خواهد بود، مانند دانلود رایگان موقت یک کتاب الکترونیکی. این ممکن است راهنمایی باشد که آنها سعی دارند تا حد امکان در سراسر وب تبلیغ کنند. ممکن است یک چالش خاص باشد که آنها سعی دارند مردم را به مشارکت در آن ترغیب کنند.

با این حال، اغلب اوقات، زمانی که من چندین پیوند به یک محتوا را در یک پست می بینم، پیوندهای داخلی نیستند. این پیوندهای وابسته است، سعی می‌کند هر فرصتی را برای کلیک کردن یک نفر ایجاد کند. این یک تکنیک با پیوند داخلی با ارزش نیست، زیرا شما ارزش مستقیم زیادی از آن دریافت نمی کنید.

به طور کلی، من فقط به این روش فکر می‌کنم: اگر فضایی برای پیوند داخلی دیگری دارید، می‌توانید به یک پست متفاوت پیوند دهید و ارزش بیشتری از آن بگیرید، نه اینکه فقط یک بار به یک پست پیوند دهید. تنها مواردی که باید در یک پست بیش از یک بار به صورت داخلی به یک محتوا پیوند دهید، زمانی است که آن چیزی است که به شدت به آن فشار می آورید.

پست‌های قدیمی‌تر را ویرایش کنید تا پیوندهای جدید اضافه شود

محتوای قدیمی در سایت شما کاملاً مشخص نیست. اغلب اوقات، شما متوجه می شوید که موضوعاتی را که در مورد آنها در وبلاگ خود ننوشته اید ذکر می کنید. به عنوان مثال، آنجا که گفتم می توانم به یک پست در مورد ایجاد یک مجموعه خلاصه هفتگی پیوند دهم؟ چنین پستی در این سایت وجود ندارد. با این حال، اگر بخواهم یک شش ماهه را بنویسم، ارزش وقت گذاشتن را دارد که به این پست برگردم و در آن پیوند ویرایش کنم. البته ممکن است مجبور باشم این پاراگراف را ویرایش کنم تا نشان دهم که پیوندی اضافه کردم، اما این یک موقعیت منحصر به فرد برای این پست است. در بیشتر مواقع، شما توجه خود را به عدم وجود پیوند جلب نمی کنید، بنابراین می توانید آن را یکپارچه اضافه کنید.

رایج ترین روشی که من می بینم از این استفاده می شود، در راهنماهای محبوب قدیمی است که قدیمی هستند. برخی از وب مسترها به جای به روز نگه داشتن راهنما، نسخه جدیدی از راهنما را منتشر می کنند و از راهنمای قدیمی به آن پیوند می دهند. این روشی است برای جابجایی مقدار به پست جدید بدون از دست دادن ارزش پست قدیمی از طریق حذف یا تغییر مسیر.

من می گویم این رایج ترین روشی است که من آن را می بینم، زیرا روش ارگانیک تر برای افزودن پیوند به پست های قدیمی هرگز علامت گذاری نمی شود و توجهی به آن جلب نمی شود. تا زمانی که archive.org را بررسی نکنید، راهی ندارید که بدانید چه پیوندهایی پس از این واقعیت اضافه شده است.

اگر در مورد ارزش افزودن لینک به محتوای قدیمی شک دارید، Moz جمعه یک تخته سفید در مورد این موضوع منتشر کرد.

به ابزارک های پست مرتبط تکیه نکنید

ویجت پست مربوطه یک است

اختراع بزرگی است، اما یک اشکال بزرگ دارد. این یک فیلمنامه است این بدان معناست که در بسیاری از موارد، برای اهداف نمایه سازی بارگیری نمی شود. تا جایی که به گوگل مربوط می شود، این یک لینک واقعی نیست. این در درجه اول به این دلیل است که پویا است و به تنهایی پیوند ایجاد می کند. آنها مانند پیوندهای واقعی در محتوا، ثابت و ثابت نیستند.

البته، برخی از ویجت ها، مانند افزونه Yet Another Related Posts، توسط گوگل به خوبی ایندکس می شوند. مهم است که مطمئن شوید گوگل می تواند لینک های شما را ببیند.

Breadcrumbs را برای بهینه سازی اضافی پیاده سازی کنید

یکی از آخرین راه‌هایی که می‌توانید لینک‌های داخلی را بدون نیاز به قرار دادن آن‌ها در محتوای خود پیاده‌سازی کنید، استفاده از پودر سوخاری است. Breadcrumbs پیوندهایی در بالای صفحه هستند که چیزی شبیه به این هستند:

صفحه اصلی > وبلاگ > دسته: SEO > عنوان پست
صفحه اصلی > کتاب > فناوری > اینترنت > وبلاگ نویسی > عنوان کتاب

هر عبارت در زنجیره پیوندی به آن دسته در سایت شما است. ما در اینجا به طور مفصل به موضوع پرداختیم. ایده این است که آنها به پیوندهای ثابت و ارزشمندی برای پیمایش در سراسر سایت شما بر اساس دسته ها و زیرمجموعه ها تبدیل شوند.

بین همه اینها – خرده‌های نان، پیوندهای متنی، ابزارک‌ها و سایر اشکال ناوبری، باید یک سایت کاملاً شبکه‌ای و متصل داشته باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید