چگونه متوجه شوید پنالتی گوگل شده اید (و چگونه آن را برطرف کنید)

 

از کجا بفهمم که گوگل پنالتی دارم
هر بازاریاب داستانی درباره جریمه شدن توسط گوگل دارد.

اگرچه بسیاری از وب‌سایت‌ها آشکارا مجازات شده‌اند (نه فقط با به‌روزرسانی‌های الگوریتمی بزرگ، بلکه با یکی از 400000 اقدام کوچک دستی که Google انجام می‌دهد)، بازاریاب یا مدیر وب‌سایت معمولی متوجه این موضوع نشده‌اند. با توجه به Kissmetrics، تنها 5٪ از وب سایت های جریمه شده هر ماه درخواست تجدید نظر برای بازیابی رتبه خود را ارسال می کنند.

 

پنالتی گوگل Google Penalty چیست؟

جریمه گوگل مجازاتی است علیه وب سایتی که محتوای آن با شیوه های بازاریابی اعمال شده توسط گوگل در تضاد باشد. این جریمه می‌تواند در نتیجه به‌روزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی گوگل، یا بررسی دستی که نشان می‌دهد یک صفحه وب از تاکتیک‌های سئو «کلاه سیاه» استفاده می‌کند، باشد.

از آنجایی که همه ما برای ترافیک متکی به موتورهای جستجو هستیم، باید از آخرین به‌روزرسانی‌های الگوریتم مطلع باشیم – و اگر مشمول جریمه‌های Google هستیم، تغییراتی را اعمال کنیم. نه تنها این تمرین خوبی است که در جریان آخرین وصله ها قرار بگیرید، بلکه اگر بتوانید محتوای خود را سریعتر از سایر دامنه های وب بهینه کنید، مزیت رقابتی به شما می دهد.

وب سایت شما چقدر قوی است؟ با استفاده از وب سایت Grader رایگان HubSpot، آن را درجه بندی کنید.
خوشبختانه، ابزارها و بینش‌های زیادی وجود دارد که به شلوغ‌ترین بازاریاب کمک می‌کند مراقب این قاتلان بی‌صدا ترافیک باشد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد آخرین معیارهای جستجوی گوگل، یک چک کننده پنالتی مفید گوگل، و نحوه تشخیص اینکه آیا گوگل برای وب سایت خود جریمه دارید یا خیر، به خواندن ادامه دهید.

مرحله 1: این به‌روزرسانی‌های الگوریتمی اخیر گوگل را مرور کنید

گوگل سابقه 15 ساله به روز رسانی الگوریتم خود را دارد، نه فقط برای پاداش دادن به بهترین محتوای اینترنت، بلکه برای ارائه مناسب ترین محتوا برای یک جستجوی خاص. برای نگاهی اجمالی به این جدول زمانی جذاب، این اینفوگرافیک را بررسی کنید که تاریخچه به‌روزرسانی‌های الگوریتم را نشان می‌دهد.

در زیر برخی از جدیدترین و مهم‌ترین به‌روزرسانی‌ها وجود دارد که اگر فکر می‌کنید محتوای شما با جریمه‌های گوگل مواجه می‌شود، باید به خاطر داشته باشید:

پاندا (2011)
قبل از پاندا به روز رسانی هایی وجود داشت، اما این اولین درد شدید در گردن برای وب سایت ها بود. هدف آن: سرکوب وب‌سایت‌های حاوی محتوای ضعیف/مملو از خطا، تبلیغات بیش از حد، و احتمالاً طراحی اولیه.

این به صورت مرحله ای عرضه شد و آخرین پچ خود را در جولای 2015 منتشر کرد.

به روز رسانی امن: (2014)
از آنجایی که هک وب سایت پیچیده تر می شود و مردم از خطرات آن آگاه تر می شوند، مهم است که با ایجاد انگیزه در وب مسترها برای سرمایه گذاری در امنیت SSL، که دامنه های “HTTPS” را در ابتدای URL (در مقابل “HTTP” (در مقابل “HTTP”) سرمایه گذاری کنند، این تردیدها را برطرف کنیم. “). اگر به جزئیات شخصی و مالی از بازدیدکنندگان آنلاین خود نیاز دارید، بسیار مهم است.

در غیر این صورت، گوگل ممکن است کاربر را با یک “مطمئنی؟” رهگیری کند. اگر روی یک نتیجه جستجوی ناامن کلیک کند، صفحه را انتخاب کند.

Mobilegeddon (2015)
اولویت به وب‌سایت‌هایی داده می‌شود که از نظر طراحی «پاسخ‌گو» هستند – یا برای دستگاه‌های تلفن همراه مقیاس‌پذیر هستند. جای تعجب نیست که داشتن یک وب سایت قابل خواندن و پیمایش در دستگاه های دستی و همچنین دسکتاپ توسط بازدیدکنندگان ترجیح داده می شود.

این به‌روزرسانی تهاجمی‌تر از Pengiun و Panda به نظر می‌رسد، اما برای ناشرانی که موبایل را در اولویت قرار می‌دهند بسیار مفید است.

پنگوئن 4.0 (2016)
پنگوئن برای اولین بار در سال 2012 به عنوان راهی برای مبارزه با هرزنامه های واقعی به جای سایت هایی که قانونی اما ضعیف هستند راه اندازی شد. پنالتی‌ها بر روی پر کردن کلمات کلیدی، پنهان‌سازی، ایجاد لینک… اساساً، هر روشی که شنیده‌اید به آن «کلاه سیاه» می‌گویند.

از سال 2016، نسخه چهارم آن به جای کل سایت، پیوندهای بد را مجازات می کند – به بازسازی دامنه های وب که ممکن است هنوز نیت خوبی در پشت خود داشته باشند، کمک می کند.

پنالتی بینابینی سرزده (2017)
گوگل سال 2017 را با دوبرابر کردن تعهد خود به موبایل افتتاح کرد. این به‌روزرسانی، وب‌سایت‌هایی را که دارای تبلیغات بینابینی و سایر محتوای بازشو هستند که می‌توانند مانع عملکرد صفحه در دستگاه تلفن همراه شوند، مجازات می‌کند.

همه وب سایت های تبلیغاتی متضرر نمی شوند، اما آنهایی که به شدت بر تجربه کاربر تأثیر می گذارند می توانند رتبه بعدی خود را از دست بدهند.

این به روز رسانی ها یکباره نیستند. آنها هر ساله تقویت می شوند تا با نقض حق چاپ، کمپین های محتوای ناخواسته، و تکنیک های مشابه کلاه سیاه همگام شوند – و مطمئن شوند که جستجوگران آنها به طور فزاینده ای از نتایج آنها راضی هستند.

مرحله 2: وب سایت خود را برای این نقص های سئو کلاه سیاه بررسی کنید
من می دانم که شما برای بررسی هر اقدام دستی که Google تا به حال انجام داده است، وقت ندارید. همچنین می‌دانم که اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً می‌خواهید کاربرانتان تجربه کاربری خوبی داشته باشند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا لیست مختصری از مواردی وجود دارد که ممکن است به دلیل اقدام دستی Google برای اعمال بیشتر معیارهای جستجوی خود، باعث کاهش ترافیک وب سایت شود. هر یک از این موارد می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا شما یک جریمه گوگل علیه وب سایت خود دارید یا خیر:

اکثر محتوای شما حاوی تبلیغات بازشو است.
محتوای شما حاوی کلمات کلیدی است.
شما محتوای کوتاهی دارید که اغلب به دلیل کیفیت و خطا ویرایش نشده است.
شما محتوای سایت را بومی سازی نکرده اید

به بازدیدکنندگان جهانی پاسخ می دهد.
برای افزایش اقتدار صفحه درگیر شیوه‌های پیوندسازی بدی بوده‌اید:
“Cloaking” کلمات کلیدی در سراسر صفحه شما به طوری که کاربران نتوانند آنها را ببینند.
خرید بیش از حد بک لینک به وب سایت شما.
محتوای شما بک لینک هایی را از صفحات بزرگسال، قمار یا صفحات بی کیفیت به ارث برده است.
وب سایت شما گواهی امنیتی قانونی (HTTPS) ندارد.
شما محتوای سایت های دیگر را بدون اجازه مجدداً منتشر کرده اید.
وب سایت شما زمان بارگذاری بالا یا ظاهر ضعیفی در دستگاه های تلفن همراه دارد.
مرحله 3: دریابید که آیا مشکل رتبه بندی دارید
اول از همه، تشخیص مشکل کلیدی است. بدون اینکه بدانید با چه جریمه‌ای گوگل مواجه شده‌اید، نمی‌توانید در مقابل آن بهینه‌سازی کنید. برای مثال، در اکتبر 2014، بیشتر مردم فکر می‌کردند که با یک به‌روزرسانی پنگوئن سروکار دارند، اما در واقع یک به‌روزرسانی گسترده پاندا بود.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا مشکل را به درستی تشخیص دهید:

از ابزار نشانگر جریمه استفاده کنید تا بفهمید در گذشته چه اتفاقی برای وب سایت شما افتاده است و آیا هنوز از آن بازیابی نشده اید یا خیر.
یک ابزار سریع و ساده برای انداختن این بمب دانش روی شما، این نشانگر جریمه وب سایت با عنوان مختصر است.

نموداری از نشانگر مجازات وب سایت، نشان می دهد که آیا یک وب سایت از جریمه گوگل رنج می برد

این بررسی کننده پنالتی گوگل از FEInternational می تواند به شما نشان دهد که کدام یک از جریمه های اصلی گوگل به شما ضربه زده است و در چه نقطه ای به وب سایت شما رسیده است. (البته، برای گستاخی، “www.google.com” را امتحان کردم تا ببینم چه اتفاقی می افتد.)

با این حال، متوجه خواهید شد که این ابزار روی مهم‌ترین تغییرات الگوریتم تمرکز می‌کند و نه همه تغییرات دستی کوچک در این بین. برای بررسی آن به‌روزرسانی‌ها، باید مرحله بعدی را دنبال کنید.

از ابزارهایی مانند SEMrush استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا توسط یکی از به‌روزرسانی‌های Google جریمه شده‌اید یا خیر.
با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush، می توانید یک ممیزی کامل سایت انجام دهید و بررسی کنید که موقعیت شما در SERP ها چگونه تغییر کرده است، بک لینک های خود را بررسی کنید و محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

ابزار SEMrush با تعداد صفحاتی که دارای متادیتا بودند که گوگل قادر به دیدن آنها نبود

مرحله 4: مجازات های گوگل را برای بهینه سازی در برابر شناسایی کنید

این بخش توسط النا ترنتوا، استراتژیست محتوا در SEMrush ارائه شده است.

بهترین کاری که می توانید برای وب سایت خود انجام دهید این است که در وهله اول از مجازات جلوگیری کنید. صاحبان وب‌سایت‌هایی که قوانین سئو را زیر پا می‌گذارند، خطر جریمه‌های دستی یا آسیب جدی به‌روزرسانی‌های الگوریتم را دارند. هنگامی که یک وب سایت با یک پنالتی ضربه می خورد، احتمال آن به یکی از دلایل زیر بیشتر است:

عدم آگاهی از طرف متخصص سئو
نقض هدفمند اصول اولیه سئو
استفاده از تکنیک های مختلف کلاه سیاه
اما اگر با یک پنالتی ضربه خورده اید، چگونگی پی بردن به علت اصلی بستگی به نوع پنالتی دارد.

اگر یک وب سایت جریمه دستی دریافت کند، از طریق Google Webmaster Tools به مالک اطلاع داده می شود و نامه ای دریافت می کند که دلایل شکست آن را توضیح می دهد. این بدان معناست که مالک وب سایت حداقل ایده ای در مورد نحوه بازیابی دارد و می تواند شروع به کار بر روی تغییرات پیشنهادی کند.

اگر وب سایت شما تحت تأثیر تغییر الگوریتم قرار گیرد، وضعیت کمی دشوارتر می شود. شما باید بین آخرین اقدامات گوگل و ضررهای وب سایت خود ارتباطی پیدا کنید.

فراموش نکنید که موقعیت وب سایت و از دست دادن ترافیک می تواند ناشی از مشکلات عمومی باشد و ممکن است ربطی به تغییرات الگوریتمی نداشته باشد. اگر متوجه شدید که با تغییر الگوریتم خاصی آسیب دیده‌اید، تمام اطلاعاتی را که می‌توانید درباره آن به‌روزرسانی دریافت کنید تا بتوانید مشکل را حل کنید.

البته همه ما می خواهیم در وهله اول از ضربه پنالتی جلوگیری کنیم. اگر می خواهید آماده باشید، توصیه می کنم به طور مداوم ممیزی SEO را اجرا کنید. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

پیوندهای غیر طبیعی یا هرزنامه را به صورت دستی حذف یا رد کنید.
مطمئن شوید که انکر تکست شما متنوع است.
از شر تمام محتوای تکراری خلاص شوید.
محتوای بدون کلمات کلیدی و با کیفیت ایجاد کنید.
مراقب UX باشید.
همچنین می توانید برخی از این نکات برای جلوگیری از پنالتی را که در این اینفوگرافیک به تصویر کشیده شده است، مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید که بهترین استراتژی این است که قبل از اینکه گوگل محتوای شما را بخزد، از جریمه اجتناب کنید. سئو فقط این نیست که چیز جدیدی را امتحان کنید. این در مورد نظارت مداوم بر موفقیت تلاش های تاریخی شما است.

اگرچه ممکن است اجتناب از جریمه ها مانند ساختن خانه ای از کارت به نظر برسد که هر لحظه ممکن است فرو بریزد… خوب، این طور است! به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به روز، مفید و قابل اعتماد است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *